Růzňata č.57 : 47 tipu, jak se naucit na nocník

Rodičovství
 • andela
 • 18.04.07

  Kdy je správný čas??? Obvykle mezi druhým a třetím rokem života. Menší děti většinou neumí slovně nebo gesty vyjádřit, že potřebují na toaletu, a nejsou tak obratné, aby se samy svlékly a oblékly. Navíc se nedovedou ani soustředit jako větší děti. Podle čeho poznáte že už je čas začít??

 1. Zná dítě slova, která používáte pro malou a velkou potřebu?
 1. Žádá vás aby jste mu vyměnila plenku, když ji má špinavou?
 1. Umí si svléknout a obléknout samostatně kalhoty a zůstat suché z vlastní vůle?¨
 1. Řekne si někdy o nočník?
 1. Zajímá se na co a jak používáte toaletu?
 1. Začíná mít pravidelný režim vyprazdňování?
 1. Ráno mívá pravidelně suchou plenku nebo zůstane suché během odpoledního spánku?

Pokud odpovíte kladně aspoň na dvě z otázek, je čas dítěti „představit" nočník. Nechte ho, aby si na něm každý den chvíli posedělo.

Není vhodné začít když …

 1. Batole začne navštěvovat školku nebo jesle (nebo se tam vrací po delší době)
 1. Přestáváte dítě kojit.
 1. Dítě se právě zbavuje návyku na dudlík.
 1. Vaše rodina je uprostřed stěhování.
 1. Rozpadá se vám manželství.
 1. Očekáváte další dítě nebo se vám právě narodilo.

Triky matek které „byli při tom"

 1. Pokud se naše Bára vykaká do nočníku, pustíme si oblíbenou písničku a tančíme kolem ní.Líbí se jí to, a proto ráda opět použije nočník.
 1. Nasypte do záchodové mísy modrou potravinářskou barvu. Když se do ní vaše dítě vyčurá, čeká ho překvapení:voda se zbarví na zeleno.
 1. Oblečte mu bavlněné kalhotky bez plenky.Nepříjemný pocit z vlhkého spodního prádla způsobí, že příště raději použije nočník.
 1. Zkuste „techniku nahého zadečku". Odstraňte plenky (a jakékoli oblečení od pasu dolů) a mějte připraven nočník pro rychlou akci. Tento systém pomohl mým dětem, které se naučili na nočník velmi rychle. Doporučuji zkoušet v teplých měsících.
 1. Při trénování holčičky je lepší obléknout šaty než kalhoty. Bude se jí lépe rozhodovat, kdy je ta pravá chvíle použít nočník.
 1. Když se to povede, pochvalte ho, ale pokud to udělá do kalhot, neprojevujte zklamání. Nijak jeho „chybu" nezdůrazňujte. V každém případě buďte pozitivně naladěná.
 1. Nenuťte dítě na nočník. Počkejte, až bude samo připravené. Já jsem čekala do synových 3 let, a pak se to naučil téměř ihned.
 1. Když se můj syn učil čůrat ve stoje do záchodu, vhodila jsem do mísy ovesnou vločku. Syn na ni „zacílil" a hrál si na „potápění lodičky". Bylo to pro něj zábavné.
 1. Používejte důsledně stále ty samé výrazy pro kakání a čůrání. Jinak bude dítě zmatené.
 1. Zdůrazněte jeho samostatnost.Řek­něte mu :„Tvoje práce je naučit se chodit na nočník a moje práce je pomáhat ti v tom.“ Připomeňte dítěti pokroky, které už udělalo „všimla jsem si že si už umíš sundat kalhoty a sedět na nočníku, jsi šikovný.) a podpořte ho, aby dál pokračovalo. (jednou budeš chodit na záchod jako máma a táta)

Nejčastější otázky

 1. Můj syn chodí na nočník, ale jeho obsah nechce vydat a už vůbec ne ho spláchnout do záchodu . Většina dětí prochází vývojovým stadiem, kdy nerady vidí mizet „součást svého těla" v proudu šumící vody. Buďte trpěliví, časem si zvyknou a splachovat se naučí.
 1. Naše dítě se už naučilo chodit na toaletu, ale zároveň se občas počůrá v autě.Nevíme, jestli mu máme dávat plenu, pokud jedeme na výlet.Jednou mít plenu a jindy jí nemít je pro dítě matoucí. Dodržujte důsledně vysazování na nočník nejen doma, ale také na výletě (vezměte ho sebou do auta).Nezapomeňte jít s dítětem na toaletu, hned jak dorazíte do cíle cesty.
 1. Můj syn už měsíc chodí na nočník, ale teď začal tvrdit, že chce znova pleny. Přemýšlejte co se děje ve vaší domácnosti. Nebyl narušen denní režim vašeho syna třeba narozením sourozence? Pokud má syn „nehody" pravidelně, vraťte se k plenkám a počkejte, až bude opět připraven začít. Děti občas dělají kroky i dozadu.To jim však nebrání dosáhnout svého cíle.
 1. Ze školky: Můj tříletý syn se v současné době učí chodit na nočník, ale nosí plenkové kalhotky.Je na nich nakreslený legrační vodník. Když jsem pro něj šla do školky, slyšela jsem, jak se pyšně chlubí kamarádům:" Víte co mám v kalhotách? Strašidlo!"
 1. Moje dcera čůrá na záchodě ale odmítá do něj dělat velkou potřebu. Měla byste pozorněji sledovat situaci. Třeba má zácpu nebo ji mohla mít v posledních týdnech. Pokud ji v této době vyprazdňování bolelo, pravděpodobně se bojí, že se bolest bude opakovat. Při přetrvávání problému je potřeba vyhledat pediatra.
 1. Jak dítě připravit na nový návyk? Vyprávějte mu třeba pohádku o malé princezničce, která se naučila chodit na nočník. Začít můžete i tím, že nejdříve dítě po:,–(íte oblečené, aby se s nočníkem seznámilo. Později, když si už kalhoty sundá, vysazujte ho každý den ve stejnou dobu, třeba večer před koupáním. Pro lepší motivaci mu můžete koupit knížku, a zatím co sedí na nočníku, čtěte mu krátkou pohádku nebo básničku.
 1. jak často se ho ptát? Poznejte zvyky dítěte. Kdy nejčastěji čůrá nebo kaká? Po snídani, po tom, co vypije větší množství tekutiny, po jídle nebo před spaním? Sezení na nočníku mu navrhněte, pokud se zdá, že samo něco naznačuje. Děti často dělají grimasy, přešlapují z nohy na nohu nebo se různě kroutí, když se jim chce na malou nebo velkou potřebu. Můžete ho také po:,–(it na nočník předtím, než spolu odejdete z domu.
 1. Učí se děti chodit dřív na malou nebo na velkou potřebu? Typické dvouleté batole se naučí do nočníku nejdříve kakat a až během několika týdnů do něj začne vykonávat malou potřebu. Některé děti však mají z vyprazdňování strach a naučí se to až později. Kluci ze začátku upřednostňují čůrání v sedě.
 1. Můj syn už chodí na nočník, ale někdy to nestihne a pustí to do kalhot. V tom případě jsou pro něj vhodné tréninkové kalhotky, u nás jsou k dostání např. Huggies, plenky fungující jako spodní prádlo. Dají se totiž natáhnout a stáhnout jako normální kalhotky. Navíc mají motivační obrázek, který teaguje na vlhko.
 1. Jak dlouho trvá než se dítě naučí chodit na toaletu? Několik týdnů, ale i měsíců. Dokonce i tehdy, když už přes den chodí na nočník, může trvat měsíce, než zůstane suché přes noc.
 1. Jak se chovat když se dítě počůrá nebo pokaká, i když už nenosí plenky? Posaďte ho ještě na nočník a potom ho klidně umyjte.Požádejte batole, aby spláchlo. Bude se cítit užitečné, a navíc mu dáte najevo, že odpadu se zbavujeme na toaletě.
 1. Co je lepší, nočník, nebo záchodové dětské prkénko?Nočník je blíž k zemi, je malý a je lehčí z něj vstát a také si na něj sednout.
 1. Co mám dělat když moje dvouleté dítě odmítá jít na toaletu v obchodním domě? Mnoho dětí má obavy navštívit záchod, který nezná. Nenuťte ho a vezměte s sebou plenku. Mohla byste mít i opačný problém, který je také ze života: tříletá Anička byla tak nadšená z krásného záchodu v cukrárně, že doma dostávala záchvaty vzteku, pokud jí rodiče omítali odvést pokaždé na mramorovou toaletu do cukrárny.
 1. Chodí holky dříve na nočník než kluci? Moje dcera ho začla používat od 2 a půl roku, ale syn ve třech letech ještě stále neprojevuje zájem.Holky se to obvykle naučí asi o dva nebo tři měsíce dříve než kluci. Jedním z důvodů mohou být vyspělejší řečové schopnosti dívek v tomto věku i tendence rodičů vést k návyku na toaletu dříve dcery než syny.**

** **

Jak prožít „suchou noc"?

 1. Omezte tekutiny po šesté hodině večer, nemusíte je však zcela zakázat. Pokud má dítě žízeň, rozhodně mu dejte napít.
 1. Dál dávejte dítěti pleny na noc, ale posaďte ho na nočník těsně před tím, než si lehne do postele.
 1. Udělejte dohodu: když zůstane suché pět dnů, dostane dárek. V případě, že se potom opět počůrá, dárek mu neberte. Po pěti za sebou následujících „suchých" nocích mu zkuste nechat pouze bavlněné kalhotky.
 1. Když dítě přejde na spodní prádlo a už nebude nosit plenky, připravte se na „nehody". Kupte třeba speciální nepromokavou matraci, která se dá rychle vyčistit. Ulehčíte si tak práci.

Co říkat a neříkat, když se stane „nehoda"

 1. ANO: „To je v pořádku, to se stává." Podpořte dítě v tom, aby vědělo, že každému v jeho věku se to občas stane.
 1. NE: „Říkala jsem ti že nečůráme a nekakáme do kalhot." Podobné věty dítěti nepomohou.
 1. ANO:„Teď se umyjeme a třeba někdy příště se ti to povede jít na záchod." Posílíte tím jeho sebedůvěru, že se to nakonec naučí. To je vše, co potřebuje slyšet.
 1. NE: „Jsi už dost velký na to, aby ses počůrával do kalhot!"Podobná slova dítě poníží a uvedou ho do rozpaků.
 1. NE: V žádném případě nemluvte před jinými lidmi v přítomnosti dítěte o tom, že se počůralo nebo pokakalo.
 1. Úspěch dítěte na nočníku je vítězstvím pro celou rodinu, protože: ušetříte; ušetříte čas, který jste strávila přebalováním; můžete dítěti koupit hezké prádlo; pomůžete životnímu prostředí, protože už nebudete zásobovat skládky znečištěnými jednorázovými plenami; váš byt bude konečně vonět (u nás koupelna :-P)

Tak jak je to u vás děvčata??? Jak jste svoje špunty naučili chodit na nočník a později na WC (pokud už někdo chodí J). Já zatím dávám Jáju na nočník vždy po koupání. Když náhodou vydrží sedět i dýl jak pár vteřin, tak sem tam něco vyrobí (tedy vyčůrá se, byť je to kolikrát opravdu zanedbatelné množství) a je za to náležitě pochválen. Někdy ho nechám i tak půl hoďky před koupáním jen v kalhotách bez plínky, a minule vydržel celou hodinu suchej. Pak nevím jestli se i počůral, bo pil ze sklenky, takže byl mokrej až na zadku (seděl u véči v židličce). Ale jinak ví, že se do nočníku dělá čšššššš, a i když nic nevymáčkne hned po zvednutí se ukazuje do nočníku a říká čšš. J Takže ví, co se tam dělá … Jen kdyby nebyl tak čilej a divokej a vydržel sedět na nočníku J. Uvidíme v létě jak nám to půjde.

Andělka


******
***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
***Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,(Lenka-1981)****
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov, (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17..4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-1976)
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa-1982)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
*Violet - Matyáš 15.1.2005, svišť TP(říjen?)Most, (Denisa-1981****


******
cerpano z casopisu Family Star

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
andela  18.04.07 20:45

prvnííííííííí­ííííííííííííí­ííííííííííííí

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 18.04.07 20:46

Ty seš autor, ta se nepočítáš :D

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 18.04.07 20:46

Druhá nebo třetí !!!!

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 18.04.07 20:48

tak teď nevím, kolikátá jsem :-)

 
andela  18.04.07 21:10

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
***Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,(Lenka-1981)****
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov, (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17..4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-1976)
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa-1982)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
*Violet - Matyáš 15.1.2005, svišť TP 3.10.2007, Most, (Denisa-1981****

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.04.07 21:28

teda to je dlouhy denicek,diky!zitra prectu.pa
ewa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 19.04.07 12:11

že by šestá? jdu číst  

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 19.04.07 12:39

Ahoj holky,  

co se děje, nikde nikdo, žádný koment.....asi nestíháte jako já. Včera bylo fakt děsné počasí. Ráno lilo, tak jsme byli doma, odpoledne - přes oběd , když Luky spal - sluníčko. Jen co jsme vyrazili ven na nákup, začalo kapat, když jsme se vraceli z města - liják. hádejte, co nastalo při našem příchodu domů - sluníčko. To je na palici :-(
Včera jsme si s manžou udělali pěkný večer, tak to bylo supr. Luky nějak divně spal, ale spal. Pořád se kroutil, hledal mě ručičkou, jestli tam jsem…  

Andělo, aktuální deníček, hlavně pro nás, že Helo. Tak dík, budu se snažit to dodržovat. Jsi holka šikovná, pěkně jsi to napsala. Doufám, že to nočníkování zvládnete líp jak my!  

Violko - Výsledky dobré, tak to je skvělá zpráva!!!!! Jen tak dál!!!!!!!! No já Lukyho do školky dala na seznam, zápis máme příští týden, ale asi to zruším, protože se mi nechce platit min. 400/měsíc za udržení místa. To si raději počkám, zda nebude volno, jinak to ten půlrok vydržíme doma. Jinak bydlení, to určo zvládnete, uvidíš, nemusíš mít strach. Bude to sice trošku stísněnější, ale zase na druhou stranu - víš co se říká : Dobrých lidí se všude vejde spousty!!!!! Takže si to upravte, Matýmu udělejte pokojíček a se spaním v obýváku si nedělej hlavu!!!!!!!!!! Kámoška má obyvák, kde mají postel, sedačku a stolek s TV - jinak tak sotva projdou - jo ještě tam mají místečko na sušák na prádlo. A žijou spokojeně 4 v bytě 2+1 !!!!!!! I když já bych řekla, že je to miniatura 2+1. Takže s chutí do toho a půl je hotovo:-) !!!!!! Jo ta sázka s Helou - která z nás bude mít první neplenkové dítě :-( To ty už neznáš, co :-)  

No nic děvčata, jdu něco dělat, pa Dáša

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 19.04.07 13:30

Hoja ženy.

Tak Andělí, já teda deníček prolítla jen v rychlosti, popřečtu až večer a achválit budu taky až večer. I kdyžř teda, aby ti to nebylo líto, jsi šikulka, šikulka, šikulka a ještě jednou šikulka.

Jinak včera bylo, co, nevíte?  Dopoledne jsem byla vlastně doma a dávala to tady trošku dohromady, odpoledne jsem šla k ségře na drb a zasekla se tam až do půl sedmý, večer chat.....

Jinak dneska jsem byla ráno na rehabilitaci, cvičení, vířivce, prokajnu…a 2 hodiny v pr… Ondra se dneska ve školce slavnostně fotí, tak jsem zvědavá. No na fotkách ze školky zatím vypadal docela normálně, ale doma když ho chci vyfotit normálně, tek dělá xsichty, děs. Prve jsem byla domluvená že mi vyblejsknou i Vítka, ale za prvé jsem nestíhala časově ( a Standa by tam asi s ním nešel :( ) a za druhé jsem si říkala, že teda někdy vemu kluky a necháme se celá rodinka vyblejsknout u foťáka, že nebudu Ondráše rozptilovat ve školce. Stejně by tam pak Vítek dělal jako kůň, že něchce domů.

Odpoledne se asi chystáme za tchýní, prve měla od včera do neděle mít oba kluky, jak jsme měli jet na ten turnaj, ale najednou je změna, jedem s klukama zítra do Brna, já na pohřeb, oni pujdou se Standou někam ven, a pak si uděláme příjemnej den, zajdem v Brně do ZOO a pak jedem směr Znojmo. Dojedem domů asi v nedělu dopoledne, protože pak jdem teda slavit zase ty dědovi narozky. Ty jo, zase toho máme nějak moc.  A to je to u nás nezastaví až do června.

VIOLKO - to víš, že se to dá vydržet se 2 dětma ve  2 + 1, neboj, no a dokonce se dá hezky bydlet, věř, mám zkušenost. Dokonce máme v plánu, že jestli nevyhrajeme miliony, tak tady zůstanem. Asi se o srazíku budeš muset zajet k nám kouknout, abys věděla, jak dopadneš.:D

DÁŠO - teda, hezkej večer, jo…to bylo u vás erotično, co.  A s těma plínkama tipuju, že bude Luky s Naty nastejno, během jednoho týdne to zvládnou oba naráz. A neboj, u nás Vítek plínkuje přes noc, opět teda začal. :(

Nic, holky, já teda končím, musím jít ještě balit balíčky na mmb a pak do školky, tak zatím…snad se večer ještě ozvu, jinak až v pondělí, tak se kdyžtak mějte a ahoja

 
andela  19.04.07 13:50

Violko - neboj nic, vsak se srovnate … My máme vlastn 2+kk … byt teda loznice je dost velka, jenze je okno uprostred, takze nejaky rozdelovani mistnisti nehrozi. Uz jsem taky koumala jak to udelame … a jako jednu z moznosti beru i to, ze se proste loznice zrusi uplne a bude tam pokoj a my budem spat v obyvaku.Chce to mit jen misto kam das rano deky a polstare …  No jinak jsou nad nama 2 mistnosti .. jedna je jako pokoj pro hosty a v druhy mensi se vesi pradlo a je tam co se nehodi … Tak jsem chtela ze bych si udelala loznici a pokoj nahore a tady z loznice obyvak, a az budou decka (pocitam ze ty 2 budou) velky, tak se zas prestehujem dolu a nahore bude mit kazdej svuj pokoj. Jenze to zas tchanovci jaksi nechapou … oni spali s klukama v loznici buhvi do kolika a az kdyz byli kluci fakt vetsi, tak meli nahore pokoj. Tak jako ze proc ja bych nemohla sat do loznice taky 2 valendy a spat tam s deckama ze … No nic … To je vedlejsi, a snad to nejako dopadne dle meho … No jo, zapis do skolky … tak treba prekvapi a vezmou i matyho :-)). Je to pekne na makcu pikcu … zadny mista volny a to chteji aby jsme chodili driv makat … No jaja zas moc nekeca … ale vzdy si najde nejaky svoje slovicko, a to pouziva snad na vsechno … ted ma biba (nejak tak) a rika si to porad. A kdyz ukazujem v knizce, tak je to houba :-)). A s nasim raubirem a totalne v pohode jo?? No nevim nevim teda :-)). Ale to vis ze se dmu pychou …  Jo hele k tem botam … to jsem koukala na Testoviny na CT1, a tam nejaka ta mudra ci co to bylo, rikala, ze deti nepotrebuji tvarovane vnitrky bot. Ze maji ten tukovy polstarek, ktery jim klenbu dostatecne podpira a kdyz jeste maji ty boty tvarovany ze je to muze i tlacit … Tak ja nevim .. ale koupila jsem mu botasky, a teda jako na to ze jsou z normalniho kramu … si myslim ze vzit je u vietnamcu bude to stejny a jeste min. 150 usetrim. Ale co .. je to pro jaju.  

Gabrielle - Jaja ma ted v 15m neco malo pres 10kg. Ale vic jak 10,5 nema. A to ma uz dlouho … v roce mel necelych 10. Dr nic nerikala, a i kdyby rekla tak ji poslu do haje zelenyho … Jaja moc neji, defakto je porad na mliku a svacinkach, a lita od rana do vecera, takze ani necekam ze by nejako extra pribiral. A me se zda akorat … :-)). A meril v roce 74cm myslim. Pri narozeni mel 3050g a 50cm … takze tak akorat.  

Valli - ty jo, tak gratuluju ke stavbe :-)). Tedy zatim k hypotece, ale ta je na prvnim miste ze :-)). Si myslim ze kdyz si nebudete moc vymyslet co na barak chcete a co ne, tak ze dostavite v pohode :-)). A co jak delaji ten dum na klic? Nebo jak se tomu nadava? To vyjde draz nez kdyz by jste staveli svepomoci? A jestli ma Jaja at. exem tak to fakt nevim. Sem psala ze se na nej dr. ani nemrknul ..... no koupim ten krem od Adermy (tý jo .. pres 300 za nj chetjí) tak snad pomuze. Dr rikal ze je nejlepsi (a taky nejdrazsi ;-) ) a je prave pro atopiky. No jaja ma fakt suchy fleky nepravidelneho tvaru, nekdy jsou ty okraje jako zarudli, a povrch je dost hrubej supinkatej. Tim vzorkem jsem ho pekne namazala, a rekla bych ze se mu to fakt zjemnilo. No uvidime … Koukam Martinej taky radi co? No uz se desim toho co me ceka .. . Radsi abych se dets. hristim vyhybala obloukem co? :-)). Me jaja vcera spadl ze zidle … uz nani umi vylezt a ja byla na velky a posloucham jak si hraje, pak sramot , rana a rev. Hned letel ke me pro pofoukani a bylo po placi, tak se asi moc neprastil (koulim ocima). Namazat mu zadek lepidlem a prilepit ho nekde fakt … :-))   

Daso - jak ze u vas prselo? Tady spadlo fakt par kapicek, jinak byla venku zima a foukalo. Ale o desti se tu mluvit teda neda :-P. Ty jo .. Luky s klarkou musi byt fakt uzasni :-)).  

Jitusko - no sak je barca spravna zenska … nejak na ty chlapi musi vyzrat .. tak zatim si vse vyrvava :-)). Co kdyby si nasla nejakyho zazobance lakomyho … tak musi pouzit nejake zbrane jak z nej dostat co chce :-D. Ty jo .. Ondra dlazku tahnul jo? No celej Jaja … cim vetsi a tezsi, tim lepsi :-)). Ale zas je gentleman ze sutr bare prenechal :-)).  

Ilco - ty a zla tchyne jo?? By te barca asi poslala nekam :-)) No ja jsem na Jaju pouzila mydlo akorat tak ted kdyz si sedrel nohu, abych mu to pekne vymyla, a myje si ruce mydlem kdyz prijdem z venku bo je jak prase. :-))Jinak mel z pocatku od  Jonsna koupelovou penu, a pak jsme zas koupali jen v majzene.Jinak cista voda od narozeni porad :-)).  

A je, uz je vzhuru … no snad jsem spon neco docetla :-)).  

Andelka a Jaja 15m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.04.07 15:17

AHOJKY,
ANDELO:diky za dlouhatansky a poucny denicek,tak ja uz teda nebudu martinkovi rikat,ze je prasatko:-)ted ho davam curat ve stoje do nocniku a cura dost a plinka je pomerne sucha,no ale noc a rano to nadeleni-jde rovnou do sprchy,prootze hovna jsou vsude:-(po spani odpoledne ma plinu taky dost nacuclou. a nedokazu si predstavit ze by od 6h nepil.ne ze by pil moc,ale pred spanim dostava caj a v noci pak chce taky pit-kdyz se teda vzbudi.

DASO:tak u nas vcera prselo jen k ranu,pak bylo slunko cely den,ale hrozne fucelo a byla zima.
tak pekny vecer,
hm u nas chtel tatka taky,dal jnam medovnik a pak se tulil ke mne,ale ja byla proivina,jak jsem unavena tak to se neda.v noci jsem taky byla protivna,protoze kaja kdyz se vzbudila,tak jsem byla mimo-nevyspana,martin chrapal a nebo rikal pššš a to me uplne vytacelo,tak jsem ho sprdla,k ranu jsem spala u martinka,ten byl 2h. vzhuru,pak brecela kaja,tak jsem letela zase zpet,on pak usnul a spal do 10h.

vite co je blby?ze kaja neusne u prsa jak martinek,takze se nam takhle neprodlouzi spanek:-(ona vleze skoro neumim pit!ja se v noci bojim,abych v sede neusnula a nejak ju nepustila,protoze fakt uplne usinam..

VIOLET:gratulace k dopbrym vysledkum krve.

dnesni muj obed:brokolicova polevka,medov­nik,krtkuv dort:-)rohlik:-)hm.dobra vyziva ze?

tak pa ewa.martinek ,kaja

 
babulda
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 19.04.07 19:28

ahoj,
fuj, jsem ostuda, se k Vám přihlásím a nepíšu, ale toník je furt nemocnej a  já jsem už úplně hotová a  dneska je blbě už i mě, ach jo, tak se nezlobte, ael víc napíšu, no doufám, že zítra, dneska už nemám sílu, ani číst, ani psát, ani reagovat, tak dobrou

 
andela  19.04.07 20:05

Hoj hoj hoj, uz jsem tu zas :-))  

Dneska teda pocas nif mof :-)). Sic svitilo slunicko a hralo ale foukal doost studenej vitr, takze teda me byla ve stinu az zima. Dopol jsme byli nakoupit .. tedy sla jsem jen pro mak na nudle :-)) … a vzala jsem jaju pesky. No usel asi tak pulku cesty tam .. a to jeste z kopecka. Pak chtel na ruku smudla :-)). No ale v krame byl nadsen, bo jsem ho soupla do auticka (nakup. vozik) a prifrceli jsme hyprernovu tak ridil jako das :-)). Pak jsme sli kolem hrackarny a desne se mu libila lopata, tak sem mu koupila lopatu. Toz su zvedava, kdy s ni bude nabirat :-)). Zpatky jsme do kopecka jeli autobusem, a jaja byl kupodivu hodnej a pekne sedel. No doma jsme poklidili, dali si obidek a dala jsem Jaju spat. Samo ze se po necely hodce probudil a musela jsem ho zas uspat a hlavne vyndat z postylky … ale pak spal az do pul 3, takze celkem 2 hodiny. To je super u nej :-)).
V hypernove jsme se stavovali v tom detskym koutku. Byl tam uz cca 3lety chlapecek a lital nahore po tom hradu drevenym, a jajovi se to desne libilo a vejskal a smal se porad. Pak chlapecek sel nahoru a jaja chtel za nim, ale netroufl si po rom sikmem vylezt. Tak jsem ho drzela a vysel nahoru. pak jsem ho musela stahnout aby si sedl a sklouzl se po klouzajde (taky jsem ho drzela) tak pak byl chvili na zemi a kdyz videl kluka jak leze zas nahoru tak sel uz po tom sikmem za nim … no sem koukala jak blazen .. a hned ho teda sla jistit.
No a doma … Jaja umi pekne vylezt na zidli (koulim ocima), a to si ji klidne i vytahne aby se na ni dostal. Dopol si sedim na WC a posloucham co jaja kuti … pak prisel bliz ke dverim tak na nej volam a najednou rana a rev a uz mazal ke mne. No jasny ze lezl na zidlu a spadl. Hned teda prestal brecet, ze si moc nenatloukl … No pak kdyz jsme prisli z mesta, tak jsem ho svlikla a sla dat veci do skrine (mam veci nektery v obyvaku a jaja byl v kuchyni coz je vlastne jedna mistnost :-) ) A soupnu to tam a zavru skrin a mrknu na jaju .. a on sedel na bobku a hral si s nakladakama … ale na stole!!!! V kuchyni!!!! On tam normalne behem tech par vterin vylezl aniz bych si vsimla!!!No sok!! ( i kdyz co bych taky mohla od Jaji cekat ze) No vam reknu ze jsem ho capla a pekne mu liskla po zadnici .. ale ne pres plinu, ale jako vic z boku, takze vlastne jakoby pres sthynko a to pekne cejtil ze hned brecel. Jeste jsem mu tedy vyhubovala … no fakt me z nej snad jednou slehne. To su zvedava kde mi vsude jeste bude splhat …
No chvili na to zas vylezl na zidly, oprel se pekne o stul a neco spekuloval. Toz jsem mu nekolikrat rekla at sleze nebo spadne, pak jsem mu pohrozila ze dostane od maminky na zadek .. koukal na me tak stylem : a to jako myslís vazne jo? No ja nevim .. mam jit dolu nemam, pak se pousmal (ja jsem mela co delat abych se nechechtala taky) toz jsem mu jeste nekolikrat pohrozila a pak jsem si pro nej dosla a hned dostal lupnuto pres zadnici. Sycak jeden …
A to musime davat i zidli od PC nahoru ( jako aby sedak byl v horni poloze) ze je pak na nej vysoko a nevyleze. On si klidne vyleze i na tu zidli a snazi se dostat na PC stul .. no ta zidle mu podjet nebo se otocit … (koulim ocima) to se ani neda domejslet. Kaskader mrnavej …  

Valli - nevis co jsem ti chtela???? Ja taky nevim … tak pusu martinkovi a Kaje :-))  

Zuzko - jeje, snad se ti bacily vyhnou obloukem. A neboj, nedostanes vynadano, nemusis psat kazdy den :-)). A jestli nejsi takova drbna treba jako Ilca, tak to ani kazdej den nejde psat :-)). Ale samo cim vic budes psat tim budem spokojenejsi, bo jsme lacne po kazde informaci od vsech :-D tak at jste s malim oba rychle v poradku.  

Andelka a jaja 15m

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 19.04.07 20:14

Tak mám par okamžiku se tu zase zastavím,než začne telka..

Litame ted večne veku venku s holkam čí jsme mimo Pilsen…

Co se tyče žíveho ditete co to je?myslito to že Kuba vyskakuje z kočarku ci za nim tape nebo to že napul rabuje byt ?převraci odpad.kosik a vyhazuje z neho odpadky ji Tv program ci se splha po kreslech ??a jkouká na m atříska z dveřma io zed a čeka co to semnou děla-hmm už nic vuči nekterym věcem už sem imuný a otupělá..

Jo kšíry v tech jsem jeden čas také byli ale od ét doby co stejne večne veku nekde vysel a ja mela co delat ject rovne a udržet jej v nich ,a hlavne po tom co kamaradky mala takhle vyskocila po hlave a zastavila se 3cm nad zemi (jeste ted to vydejcháváme obě)sme v kšírach ale v tech pevných takže přišpendlen k opěradlu a kdyz se hodne vzteka tak si tape za golfkama -sam jeste nebeha ,ale kdyz se drzí golfek ci tatry a nebo odstrokovadla (tlačí před sebou)tape zdarne a rychle ..

Nas nabytek spis ted pripomina že se budem stehovat vše přelepene kobercovou lepenkou .drive byli odmontovány madla ,ale po tom co Kubik zjstil že suplik ci skřínku jde otevřít i jinak než za pomoci madla..madla zpet vracena a suplíky přelepeny nedobytnou lepenkou..

spinkani si zachovavame stale stejne od Pul 9 do 8 -Pul 9..dopo od 11-12:30 a odpo už nespí a nebo jen pulhodky..

  Ruza a Kubisek (1Oměsíců a 6dní )

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 19.04.07 21:44

holky předem se omlouvam za chyby ale pres slzy nevidim na klavesnici .

proste už sem to neustala.mame ted z manzou menci problem proste mi obcas zalže že si vyzvedl penize atd..a nekdy proste vic tak že neodejdou nektere platby tim je dluh.atd..
banka kontaktovala na stare tel.cislo ktere ted ma tchyne ,ta se zamozřejme do toho začala srat ..

akdyz se m si dovolila ji rict jak to ej že ne to uz neba a v zapalu vzteku rekla pokud to bude pokracovat rozvedu se.tak sem ta spatná já za vše mužu ..nojo on je svatej ze..ja sem ta mrcha vykořistovatelka co utrací …

jeste se do toho sere svagrova ktera nema poneti o tom co je to s nekym zit mit dite.atd proste realita zivota ji silne unika..vzhledem ze nema ani pevny vztah.. _________________

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 19.04.07 22:00

Tak jeste jednou ja (Gabriela:o))). Predne, super denicek - presne takovy jsem ted potrebovala, takze velke diky i za nej.
Andelko, i tobe diky za miry. Vidim, ze je to opravdu individualni a ze mam holt jen stesti na ty vetsi deticky. Ale ty vase uz jsou te moji princezne mnohem bliz. Adriennka v 1 roce mela necelych 8,5kg, ale merila 75cm. Ona roste spis do delky. Kdyz se narodila, mela 3,1kg a 51cm. Ji ale porad a vsechno.Nekdy si rikam, ze je az nenormalni co do sebe dokaze nacpat jidla a ze bych ji mela krotit, ale asi to potrebuje.Nechapu ale kam to dava. Behem tehu to bylo jasne-stacilo se podivat na me (pribrala jsem 30kg), ale kam to jde ted to nevim-ze by porad kredit pro maminku:o))) Je fakt, ze je to taky neposeda a chvilku nevydrzi v klidu.
Jestli me uz neukamenujete, tak jsem jeste zahlidla, ze jste tu psali o koznich problemech. Adrienne ma exem a v posledni dobe se ji to zacina rozlizat-uz to ma dokonce i na rucickach, takze mam takovy pocit, ze jestli to pujde takhle dal, tak bude olezla komplet. Nevite nekdo o necem ucinem, cim by to slo alespon zastavit? My mame nejakou mast-klasicky kortikoidy. Jenze… sice asi pomahaji, protoze to alespon nemokva…, ale rozleza se to i na mista, kde to driv nikdy nemela a pak jsem taky cetla, ze kortikody se dlouhodobe uzivat nedoporucuji.
Gabriela a Adrienne

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 19.04.07 23:22

Ruzi, to by chtelo poradnyho panaka. Uplne vim o cem mluvis. Neco podobneho jsem taky resila (i kdyz neslo o penize).  Co se me tyka, tak bych asi tchyni rekla neco horsiho, nez ze se s takovou dam rozvest, takze v mych ocich si pasak. Me uplne stci kdyz s ni mluvime po „telefonu“ a presvedcuje nas, ze tak jak zijem, je to uplne blbe, ze kdyby jsme meli dalsi dite vcera, tak uz bylo pozde (Adriennka ma 14 mesicu a je to fakt sidlo a k tomu mame 2 psi a zijem v USA-takze zadna vypomoc.), ze by jsme nemeli zit tam kde zijem…Kdyby si tak kazdy hledel sveho, to by bylo super, zvlast, kdyz by si mel napred zamest pred vlastnim prahem. A co se chlapu tyka…a chjooo. zrovna vcera se me snazil manzel s brachou u jednoho stupidniho filmu presvedcit, ze jsme hadi pleme-pani tvorstav–grrrr
Na tvem miste bych poslala tchyni do haje-doufam, ze s ni nezijete v jedne domacnosti ( ikdyz je fakt, ze i prez ocean je to malo, aby cloveku nehybala tchyne zluci i tak) a manzela bych nechala resit vsechny problemy, ktere to zpusobilo, nejlip v cetne vysvetleni tchyni. A pokud neni schopny uhlidat rozpocet, tak bych si zridila svuj ucet a nechala si tam posilat penize na placeni uctu, a vedeni domacnosti… a k tomu uctu bych mu samozrejme nedala vyberove pravo. Pokud se chce chovat jako nezodpovedny maly kluk, nezbude ti asi nic jineho, nez se k nemu tak chovat taky. Nebo proste prehnout prez koleno?! Holka a vsechny jsme mrchy vykoristovatelky, bez nichz by mohli panove lezet doma na zadech, valet se v penezich a peceni hluby by jim letali primo do huby.Staci si to jen predstavit :o))) Co se svagrove tyka, te bych poprala hodne zdaru v zivote a rekla, ze uz se moc tesim, az mi to predvede v praxi - vic bych se s ni na tohle tema nebavila. Moje svagrova se do nas taky montovala-zahrnovala me spoustou uzitecnych rad. Ma to jeden hacek, je to rozvedena teoreticka se kterou nevydrzi zadny chlap dyl nez 1/2 roku.
Drzim palce, at se to zlepsi.
 G

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 19.04.07 23:25

Gabriele-koukam my se asi jeste nezname co ??.))

jj ty co nejmin zažili ci vi nejvic dokazou radit..

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 20.04.07 07:55

čau holky,
honem píšu,Vojta sedí v trenažeru a dělá si závody autem,tak mám chvililinku.
Předně-ANDĚLKO,chválím moc a moc deníček,akorát některý rady jsou nám na houbelec,na toho mýho rošťáka neplatí nic,takže jen zkoušet a zkoušet.Co zatím zabralo mně-aby si jako sedl na nočník a tlačil-že si jednou do nočníku prdnul,ono se to hezky rozlíhá,no a já jsem udělala xicht a práskla sebou na postel.Ten se mohl uřehtat a tlačila,bych to udělala ještě jednou,tak se i vyčural.Ale pořád stejnej problém-nadšen z toho,že mu TO čurá,chodí hambatej po bytě a značkuje si ho.Nejlepší je to na linu,tam to může ještě hezky rozmatlat rukou anejlíp strčit do pusy,než mamča přijde:(tak to zase zkusím za týden.Spíš čekám,až bude tepleji,že ho zas nechám naostro běhat.Ale když tak čtu ostatní,myslím,že do dvou let to u chlapa nehrozí.Honza prý se to naučil ve dvou a půl a to za nás se chodilo od půl roku-tak to budou asi geny.
Jo,novinka,os­tříhala jsem včera Vojtovi kebuli strojkem na trojku-ječel strašně moc,já do toho zpívala Stříhali dohola malého chlapečka..di­vadlo.On měl furt první vlasy a různě dlouhý,tak jsem mu to sjednotila.No ale vypadá teď jako šílenej syčák(takže reálně:)
a jinak:ve středu dopol jsem byla v Kopretině baby klubu-tak to bylo fajn,jedna paní hlídala děti,my jsme si poslechli přednášku o první pomoci s dítětem-dost poučný,hodně věcí je jinak než si pamatuju ze ZŠ.Odpoledne vyzvedl Báru Honza a já ho nechala osudu s dětma(ani nešli ven,bylo hnusně) a vyrazila si po nákupech(koupila jsem si super 3/4rifle za 80,– a domluvila nábytek do děcáku),pak jsem přichvátala domů,udělala si véču a mazala do cvičení.Vrátila jsem se až děcka spaly,takže krásné odpoledne:):)Večer jsem byla strašně unavená,tak jsem ani na chat nešla a usnula jsem u filmu v devět:(
Včera jsem byla u kámošky na obídku,kluci si hráli(tahali se vždy o jednu hračku) a my sjme drbaly jak o život.Pak drahoušci na 2,5hodiny usnuli a mohly jsme si to dopovídat:)Ve školce jsem potakala IKU,tak jsme šly s dětma domů společně,cesta byla dlouuuuháááá,aspoň se vyvenčili.Jo,kou­pila jsem Báře super knížku-Hrátky pro děti od Svojtky-teď to studuju-na každý stránce vyrábění z papíru,plas­telíny,zbytků,co se najdou doma a venku-fakt super,hlavně když jsme nemocný nebo na zimu.
Večer jsem šla plavat s kámoškou z gymplu,co jsem delší dobu neviděla a ona je těhulka!!!Super!!A­korát jí manžel jezdí po všech čertech-dělá v praze,tak se bojí,jak to bude zvládat.
A večer jsem zase odpadla u telky-jsem teď děsně unavená-snažím se sportovat,abych byla krásná a štíhlá na léto:) a pak to takhle dopadá.Ještěže Honza nechtěl výkony:)
a teď k vám:
DASO,já nevím,že se divíš aprílovýmu počasí:)každej rok je to normoš a teď nás ty pařáky namlsaly.No a večer jste si to krásně užili,jen co je pravda.Taky se vždycky děsím,aby se mi dětičky nevzbudily,ale zatím dobrý.A tuším,že ty ses ptala na moji výchovu-drsoň.No,doteď jsem byla taková líná vychovávat,radši jsem mu dala,co chtěl a šel si,kam chtěl,než na něho ječet.No tak teď jsem začla ječet a plácat ho po rukách a stejně je to houby platný.Tohle zvířo si dělá totálně co chce.Ale trestám ho samo jen za věci nebezpečný-jak psala Andělka,když mi leze na stůl,k troubě a tak.jé,Vojta dostal jabko a právě si jím dělá účes-matle si ho po tom drnu,co má na hlavě.  

VIOLET,tak gratec k dobrým výsledkům,ale to bylo snad jasný,ne?A s tím bytem-taky souhlasím,když máš vyhlídku do většího,tak se to nějak udělat dá a hlavně si můžete v klidu vybírat větší.I když,já bych šla asi spíš do úvěru…ono to není zas tak vysoký,my splácíme 1200,–měsíčně,tak se to dá(za byt a okna).Ale to můžete vždycky,když vám padně něco hodně dobrý ho do oka.A na tu půjčku od státu mladým rodinám jste se informovali?tam máš tuším 150 000,– a můžeš začít splácet až za 5 let a je tam nízkej úrok.Ale abych nekecala,zas tak prostudovaný tonemám.  

ANDĚLKO,to stěma volnejma pokojema nad váma a přístupem babi mi hlava nebere…to je tak strašně sobecký.A bavili jste se o tom s nima?že by jste to zrekonstruovali?na koho je barák?někdy ty babičky necháopu,kdyby to využívali,tak dejme tomu,ale takhle…a hezkej vejlet na nákup jste si udělali,no ale přece nebudu furt psát,že je Jája jednička.A taky mám opici,co leze po vejškách,a taky dostal na zadek.Bez efektu.Vyleze tam znovu a čeká,až zas bude to vzrůšo.  

VALLI,tak to obdivuju,že tohle zvládáš,já bych padala únavou na hubu.Mně taky bára nusínala u prsa,ale s dudlem,hlavně že s něčím:)Já kojila jenom vleže,ale ze začátku taky vsedě,jenže jsem byla tak unavená,že se to nedalo.Jenže já mám takový kozy,že jsem si v pohodě ležela na boku a prso bylo až na prostěradlo,tak pohoda.Jediný co-tak zkoušet.Ona se to naučí.  

BABULDo,tak ať je ti líp,to je děs,když místo aby se udělalo líp malýmu,to ještě sedne na tebe.Ale stejně,jestli pořád průjmí a zvrací,podle mě bys měla aspoň zavolat,je to už strašně dlouho.Jestli radši nejet do nemocnice…  

RUZO,koukám se ti Kuba dostává do toho báječnýho věku,kdy jsem začla být z Vojty na mrtvici.tak ještě tak 2-3 roky a bude to v pohodě:)co říct k manželovi-snad že je nezodpovědnej.Asi si budete muset promluvit-my se na každej nákup nad 1000,–radíme,jestli jo nebo ne,aby se to vědělo dopředu a počítalo s tím.A taky ti radím svůj účet,pro klid duše.Sice zaplatíš o něco víc,ale zase máš rezervu,kdyby něco.  

GÁBI,nechceš se k nám přidat?že bys psala taky každej den?Jestli jo,tak o sobě něco napiš…i když,už toho dost víme,např.míry a váhy malé:)a jak vás osud zavál do USA?za prací?já teda obdivuju všechny mamky,co jsou na děcka samy a nemají je kam dát na chvilku a a odpočnout si.A buď ráda,že máš jedlíka,když dítko nejí,je to o nervy.A jak jsi psala o váze po těhu,já se právě snažím zhubnout na léto,jedu podle výživovýho plánu-zdravé hubnutí bez jojo efektu,ale chce to pevnou vůli a hýbat se.ale jde to,pomalu,ale jistě…
tak ahoj,je tam nějaký ticho,vojta asi usnul,vstával ve čtvrt na šest,pacholek.
tak papa,jo,o víkendu jedem asi do IKEY,to by bylo supééééééééér!
Jitka a kuřátka        

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.04.07 08:47

AHOJKY,
tak dnesni noc uplne super,to by mohlo byt furt,sla jsem spat az o pulnoci a jsem vyspana!
tatka dosel z prace o pul8 a byl desne protivnej,no tak jsem mu neco rekla a pak uz jsem byla ticho,pripravoval si totiz na posledni chvili prihlasku na vyberove rizeni v praci,takze byl nervni.pak jsme to spolu kontrolovali…pak sli spat a nakonec to skoncilo tulenim-jo a to nas taky vyrusila kaja,takze kojo a pak nanovo:-)ale super:-)uz to ani po pak nebolelo,tak uz jsem asi dobre zahojena:-)
dnes jedu do skoly,za chvili dojde mamka na hlidani,martinek jeste chrni,kaja uz zase taky.

ANDELO:jak tak ctu,uplne vidim v jajovi martinka-s tim pohledem to myslis vazne?oni nas zkousi,ale me prijde ze mi uz z nich nekdy nervy pretecou.jinak martinek vylzel jednou z jidelni zdlicky na stul,ktery byl asi 20cm daleko,pak prijdu a on na kraji klecel!taky sok.ted uz od nej odejdu tak na2vteriny,protze ze zidle vyleza furt,stoupne si a kouka co budu delat.
vcera mi treba chtel vylezt sam z vany!
jinak neco jak popisujes-v tom koutku,tak prave v brne jsme byli na hristi-takova sikma plosinka bez zabradli a pak jakoby hrad a skluzavka,no a z toho prave martinek dost hnusne spadl,ma sramy na cele e tvari,ale ta rana byla teda dost velka,ale nastesti snad dobry.a to jsem od nej byla2metrry!
jinak mam vyzkouseno,kdyz zacne martinek neco delat a jak ho upozornim,aby to nedelal zacne to delat dal a vic provokuje,kdyz to udela jednou ,tak nic nerikam a on pak treba prestane,tchyne predevcirem-martinek mel antenku ostrou od telefonu a zacal lehce jezdit po televizi,ja bych mu tak po druhem jezdeni rekla at jde treba naladit auto nebo tak neco a on pak bezi a vrta treba do auta,no a tchyne uplne s hruzou-neeee martinku pocem pocem,to poskrabes atd,tudiz zacal jeste vic,ze.pak si chtel martinek strkat klice do klicove disrky u nasci rok starych dveri,no samo,ze tchyne úporoz to vam znici atd.ja vim,ze ty dvere staly majlant,ale zatim nic neposkrabal a co jako mam delat,vse mu zakazat??to by musel sedet na zadku a nic nedelat.ze.

BABULDO:lecite se s tonikem,st nam pak muzes psat o 106.

RUZO:ja mam taky nejake skrine zalepene:-))hlkavne vystavkove skrine:-)takze vidim,ze divoke deti jsou asi vsechny:-)
teda at problemy doma brzo prejdou,jinak ja se naucila uz nic v zapalu reci nerikat,a vyplaci se to,jsem radsi v klidu nebo bouchnu dverma,necim mrsknu a jdu se vybulet,ale riakt skaredy reci nema cenu,ja toho pak lituju a tak.tak at se to srovna,teda moje rada:mit svuj ucet a pridelovat penize:-)tak je to u nas.ja prideluju:-)

GABRIELLE:dobre postrehy,jsme se i zasmala:-)jinak my te neukamenujeme,klid­ne muzes chodit psat:-)ja bych doporucila ten exem mastit hodne mastnym kremem u nas (/nevim co je v usa)treba modra indulona,nebo excipial-cerveny-to mela segra na atopicky exem.je to bez kortikoidu.

JISTUSKO:tak ty jsi VIOjtu ostrihala?to ja jen nuzkama beru,strojkem -nemame ho a bala bych se  a ani by se mito na nem nelibilo,libi se mi ze ma vlasky jak holcicika:-)nekdy mu davam sponecku-uz se tesim na kaju:-))

ju martinek se vzbudil pa

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.04.07 09:24

Ahoj ženy,  

tak dnes budíček až v 7:45, to jsem koukala. Ono udělalo dost i to, že Luky usnul včera večer v obýváku u filmu a za námi do ložnice už nedorazil. On je totiž ráno hrozný- tak od 5h sebou mele, pořád se převaluje a občas mlaskne - on u toho spí, tak je mu hej, ale já jsem vzhůru a na nervy a za chvilku se budívá i Matý…prostě ať už je aspoň ten dětský pokoj hotový, se fakt neskonale těším!
Včera jsem měla bezva den. Celé dopoledne a ještě chvíli přes oběd s kámoškou venku, kluci si spolu vyhráli, my stihli i objet nějaký ten krámek - sháněla jsem ty jarní botky Matýskovi. Byly jsme i v lékárně, tam mi padly do oka jediné, co byly v naší velikosti, zkoušela jsem je i Matýmu na nohu a dobrý, cena vůbec super - 420,– , ale přišly mi takový trošku fórový, tak jsem je tam nechala s tím, že se tam vrátím ještě s Lukym a poradíme se. Kluci si cestou domů vymysleli ještě, že si pohrajou u nás doma s Legem, tak jsme šli ještě k nám, takže poobědní spaní se nekonalo, do toho dorazila kamarádka, co dělá s tchýní v práci a já jí učím obě děti, tak jsme měli drbárnu, no stočilo se to zas na tchýni :-/, stačila jedna logická otázka - jestli už nám tchýně nabídla ten její byt 1+4 k odkoupení s tím, že jí seženeme jiný, menší. No jsem se nasmála, kamarádka koukala jak blázen, tak jsem jí vysvětlovala, že proč by to dělala, že je sice chudinka, co nemá peníze ani na to, zajít si jednou za měsíc s kamarádkou někam si sednout, že po zaplacení nájmu a jídla je ráda, že má na granule svýmu pejskovi (její slova), ale že prostě potřebuje mít ten prostor kolem sebe a ty dva prázdné pokoje (opravdu jsou prázdné, loni vše vyházela, že to tam stejně nikdo nepoužívá - stěnu z bývalého dětského pokoje atd.) Radši jsem se bavila o něčem jiném, protože vysvětlovat všem, kteří se ptají logicky na totéž, že prostě ona nemá povinnost nám pomáhat, tak ať se tam sama zblázní, já už na to kašlu, že jsem ráda, že my jako rodina se máme rádi a střechu nad hlavou máme, tak co, Luky je šikovný, tak se to zvládne, to už mě zmáhá. Jenže Luky to bere trošku špatně. On si podle mě pořád myslel, že když všichni víme, že na ten prodej jejího bytu stejně dříve nebo později dojde, že to teda tchýně udělá tak, že ho prodá nám, ne cizím lidem. Když se jí na rovinu už vloni ptal, jak to s bytem chce udělat, že by ho chtěl, tak se ho ptala, jestli si on myslí, že chce do smrti zůstat sama??! Tak jí řekl, že samozřejmě ne, ale že si myslel, že když všichni dospělí bez dětí zvládají bydlet ve dvou a se psem v 1+2 nebo menším 1+3, že by to zvládla i ona…odpověď byla: Já ještě nevím, co bude. A to byl asi ten kámen úrazu. Ta potvora mu ani nedokázala na rovinu říct, že jemu ten byt nechat nechce a ten můj drahouš v to pořád trošičku doufal, když pokračuje to její neustálé stěžování si na to, že to sama tam skoro nezvládá :-( Je mi líto Lukyho, že se v ní zklamal, chtěl po ní jen jasnou odpověď a ten její byt se mu líbí, že je dobře postavený, dají se tam dělat velké přestavby, což je něco pro něj :-) Já jsem jen ráda, že ten byt od ní nemáme, ona totiž pak ráda všem předhazuje, jak tomu někomu byla dobrá, když mu pomohla s tímhle a tamtím, když pak se třeba vzájemně i kvůli prkotině nedohodnou, dohání to do extrémů a mluví tak, že jí všichni jen využívají. A poslouchat to do smrti fakt nechci. Navíc je to pro mě další důvod k tomu, nedávat jí Matýska. Zase všude rozhlašuje, že je tu chudinka dítko, protože nedostává každý den svůj příděl sladkostí. Vždyť je to dítě a děti mají rády sladké, tak proč jediný Matý to nemůže???
Jituško- my jsme totiž nikde ještě nebyli optat se ohledně dalšího úvěru, platíme stále jeden na tenhle byt, ale říkali jsme, že se zajdem optat, jak by to vycházelo, kdybychom prodejem tohohle bytu ten úvěr dopaltili a vzali si nový…kolik bychom si mohli vzít a jaké splátky. Ale uvidíme, teď je to tady chaos, každý den se bavíme o jiné možnosti, už mi z toho hrabe :-)
Pak si Matý hrál, já poklízela a pak nás Luky vyzvedl cestou z práce a jeli jsme na ty botky. Přijeli jsme o 10min později, bylo zavřeno, tak jsme zašli ještě jinam, tam jsem ani nebyla, s kočárem se tam nedostanu a ejhle, botky máme doma. Stály tedy 600,– , ale jsou dobré, hurááá. Pak ná s Luky pozval k McDonaldovi, Luky si tam trošku vyhrál a my se nadlábli…holky, jak já v tomhle těhu hřeším :-( Pak jsme vyrazili do Tesca na velký nákup, potřebovala jsem koupit mlíka a vody a prostě těžké věci. Domů jsme dorazili až na konec zpráv, hrozně rychle to uteklo.   Růžo -to mě mrzí, ta situace doma, ale co jiného ti říct, určitě by to chtělo vlastní účet… není to sranda s placením účtů, takže tím bych asi začala. Ale jestli jste doteď byli v pohodě, tak co domluvy a vůbec probrání tohohle všeho s manžou, dá se to? A tchýni by opravdu měl domluvit - vysvětlit on, jak se věci mají, že vy si žijete svůj život a ona má ten svůj atd. … ale jde o to, jak on se ke všemu teď staví, jestli jí třeba i nedává za pravdu to, že za tohle spíš můžeš ty a tak… drž se.   Gábi -tak teď už nezapomenu - my měli  v roce 10kg a 76cm, patříme spíš k výškově průměrným dětem…a jsme velcí jedlíci od narození :-)  Tak mám tě plácnout do peletonku Růzňat? :-)  

Jinak - včera jsem měla večer pocit, že na mě zevnitř ťuká Barča, ale asi néé, to bylo spíš peklo, co se mi dělalo v žaludku poté, co jsem spořádala pomalu i Lukyho menu z Mekáče a doma Matýho večeři … Jdem se oblíct a mizíme ven, je krásně. Zatím papa   Violet s Matým a svištěm 

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 20.04.07 12:04

Ahojky,

včera jsme byli podruhé na plavču.Naty se to líbilo ještě víc než minule.Eliška od Peti v šatně začala plakat, Naty naštěstí oproti minule bulet nezačala.Jen pořád říkala, že Elí „páče“.V bazénu se pak vyřádila, dělala všechno, co instruktorka chtěla, kopala nohama o stošest, lezla po deskách, klouzala se po desce dolů do vody, to se jí moc líbilo, strašně se tomu smála.Musím se přiznat, že jsem byla úplně překvapená, jak se jí to líbí.Pak jsme zalezli na chvilku do sauny, Peťa s Eli nešla, protože se jí nějak nezdála, tak už se šli obléct.Bohužel jsme tam včera byli busem, takže tedy jen chvíli do sauny, vysprchnout, obléct a mazat na bus.Na masáže jsme tentokrát jít nemohli.Příští týden chce s námi jet můj taťka, já pojedu naším autem (s ním se bát nebudu) a najdeme nějaké parkoviště, kde budu schopná zaparkovat, aby jsme mohli jezdit autem a být tam až do konce.Pak tam taky jednou chce jet Peti manžel, tak budou alespoň nějaké fotky a samozřejmě Nika už se tam s námi taky chystá.
Roman mi včera oznámil, že tuto neděli nikam nejede, až tu příští, tak ještě týden mi bude „lézt na nervy“.Jedou jen na týden, pak bude asi 14 dní doma a pojede zas.
Nikča byla včera na dětské diskotéce pro 2. stupeň, pořádají jí učitelky ze školy, což jsem ani nevěděla.Přišla domů o půl osmé, rychle se ještě chystala do školy, protože to prý s kamarádkou nestihly, když se musely parádit na tu akci, že.Já to nemám ráda, když není večer nachystaná a ještě se rychle učí, ani se nekoukala na růžovku.Holky, ta začíná být tak drzá, už jsem z toho nešťastná.Vypustí něco z pusy a pak toho lituje a přijde se omluvit.To si pak říkáme, že na sebe nebudeme zlé.Roman má totiž k výchově našich dcer mírně liknavý přístup, takže „tvrdou rukou“ tady spíše vládnu já a už mně to fakt nebaví.Myslím, že je rád, že já jsem ta zlá macecha a on ten hodný tatínek.
Zítra opět slavíme narozeniny, tentokrát Roman dohromady se svojí mamkou.Bude se grilovat, tak snad vyjde počasí, aby se mohlo sedět venku.Dárek včera už od nás dostala, Roman jí udělal skříňku, co chtěla, tak jí koupíme jen kytku a vínečko.S Romanem jsme si oba k narozkám nadělili ložnici a novou tiskárnu, tak mu koupím jen nějakou maličkost.
To je k nám asi tak všechno.

ANDĚLKO - deníček je skvělý a pro nás navíc i aktuální, i když mám pocit, že pro nás každá rada drahá, ta malá uličnice si prostě jede podle vlastního plánu.Jeho krycí název je " Jak nejrychleji dostat mamku do blázince".To si teď s Jájou užíváš, když je takový horolezec :o)

DÁŠÍ - tady bylo ve středu taky strašné počasí, pršelo sice jen ráno, ale celý den byla zima jak v Rusku.

IKO - Ondrovi to bude na fotkách určitě slušet.Taky plánuji, že zajdu s dětma k fotografce.Fotí takové ty umělecké fotky, oblékne tě i do kostýmu, mamka mi na ni sehnala číslo, tak se musím domluvit.Prý dělá opravdu krásné fotky, jedna mamky kolegyně je tam ukazovala.Tak uvidíme, jestli to vyjde.

GABRIELLE - má starší dcera měla v roce 10 kg a 80 cm a mladší 10,25 kg a výška 74 cm.Myslím, že byly takový ten průměr.A jak se vám v USA žije?Bohužel s exem zkušenost nemám, takže neporadím, ale holky třeba budou vědět.

VALLI - taky jsem musela Natku kojit jen v sedě, možná jsem si při tom někdy klimbla, ale nikdy jsem ji nepustila.Tobě by se to taky nestalo, je to asi instinkt.To jsi tedy měla ve čtvrtek dobrý oběd :o) Jakého výběrového řízení se manžel zúčastní?Já myslela, že ho teď povýšili nebo ne?

BABULDO - tak jak se daří malému marůdkovi, už je to lepší?

RŮŽO - koukám, že máte s Kubíkem doma také veselo :o).To s manželem mně moc mrzí, měli by jste si o tom promluvit, takhle to přeci nemůže dělat, když má rodinu.A tchýni a švagrovou se vykašli, těm do toho nic není.Snad to bude dobré, drž se.

JITUŠKO - ty jsi úplně na roztrhání, to musí mít manža radost, že to večer pokaždé zalomíš, ale zas bude mít krásnou a štíhlou ženu, jak jsi psala.I když ji už má, ne?Je super, že máš čas i sama pro sebe, já mám pocit, že žádný takový nemám.Zato mám děti stále přilepené za zadkem.Měla bych to změnit a začít se tkaé věnovat někdy sobě, protože už mi to leze na mozek.

VIOLET - s tou tchýní, to teda čumím.Ona má byt 4+1 sama pro sebe?To je tede síla.My mít 2+1 a naši nebo tchánovci 4+1, tak už by ho s námi dávno vyměnili.To ji teda fakt nechápu.Ovšem pokud za vše očekává vděčnost, tak bych taky radši zůstala ve svém.Jsem úplně ráda, když to čtu, za tchýni co mám.

Užijte si dnešní den.
Pa Helena, spící Naty a školačka Nika

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 20.04.07 13:02

Ahoj holky,  

tak včera jsem byla u našich, vytáhli jsme trojkolku, na které jsem řádila ještě já. To byla prča. Mám foto, tak až bude chvilka, tak to hodím na rodinu. Luky k večeru už jezdil skoro sám, jen jsme ho museli pošoupnout při rozjezdu. Jinak byl celkem hodný, já stačila i vygruntovat auto. Manža ho má pořád v práci, už jsem se na to nemohla dívat - bylo to tam jako u prasátek :-(  

Iko, tak pořádně zapijte dědovi narozeniny a užijte si ZOO!!!!  

Andělo - vy máte tak malý byt v baráku? To jsem ani nevěděla - vidím, že už kuješ pikle, jak na to :-) No a Jája je teda horolezec, to ti povím - Luky je sice čertík, ale do výšek se moc nepouští :-)  

Valli - tak dnes noc prima, snad to bude častěji - jinak já u kojení seděla dlouho, snad do 5-6 měsíce, taky jsem měla strach,abych Lukyho v polospánku neupustila. No a pak se konečně naučil i pít v leže, ale to už jsem u toho kolikrát vytuhla, takže od té doby pospával s náma na střídačku, teď ho to odnaučuju.  

Růžo, teda, vy už tak ťapete, to čučím - Kubísek je taky pěkný koumám se šuplíkama, no ony ty dětičky nejsou hloupé :-) Jo a s tchýní se o tom ani nebav a vyřeště si to doma, co jí je po tom, ať se stará o sebe!  

Jituško - no já taky sedávala na nočníku a to jsem ještě neuměla sedět - chudák mamka , bydlela tehdy u tchýně a asi to neměla jednoduché. No a manža prý taky stávkoval, tak vím, po kom Luky je :-) co jsi psala o tom účesu? Něco jsem k tomu chtěla, no hlava děravá. Jo a u nás drsoň taky nezabírá - v některých situacích u nás nezabírá nic - po dobrém, po zlém, prostě nic nezabírá :-((((  

Violko, teda já nevěděla, že tchýně bydlí v takovém „luxusu“ a nechá vás klidně mačkat v 2+1 - no na jednu stranu bych to od ní koupila, na druhou stranu - poslouchat pak celý život, že kdyby nebylo jí........To bych si asi hledala něco úplně jiného. No moc jsem ti neporadila, tak snad jinak paní depka ohledně bytu už odešla, co ? Neboj, nevadí, že to je malé, hlavně aby tam byl pocit domova a útulnosti!  

Helo, tak vy tak řádíte v bazénu, jo? To je paráda. Jinak Nikča je teda fakt hubatá? No alepspoň se omluví, jiné děti omluvu neznají.  

Babulko, tak co , už je líp?  

No nic děvčata, já valím, loučím se s váma, pokud tu do pondělka nebudu, tak krásný víkend všem a krásné počasí na grilovačky a opékačky :-) Dáša 

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.04.07 19:05

Honem pár slov, za chvilku je doma manžel :-))
Valli- týýýý jo, kdybych to takhle neměla i já s Matým, tak nevěřím tomu, jak krásně a hlavně štíhle jde vypadat měsíc po porodu! :-)) moc ti to sluší a dětičkám spolu taky, fakt krásný pohled, už se taky těším, až budu posílat fotky mimíska s Matým. ****
Jinak - díky za vyslechnutí story o tchýni, už jsem asi otravná, ale když jsme dřív měly hezký vztah a hlavně Luky je z ní teď divný, tak prostě jsem se musela zas vykecat. Jinak Dáší- já už z ní ani depku nemám, spíš jsem překvapená, jak už mě nechává klidnou, asi jsem pochopila, že ona už jiná nebude a hlavní je, že my máme doma klídek (ťuky ťuk).  

Byli jsme venku s kámoškou, no to zas bylo veselý - v cukrárně jsem zbouchala dva dortíky a jeden jsem si vzala domů.....já budu jak bečka, to snad ani nezhubnu…tak já zas mažu, chtěla jsem vám popřát hezký víkend, my ho snad zas budem mít. Po víkendu zašlu nějaké to mé foto s panděrem :-) Violet

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 20.04.07 19:28

Holky,moc dekuju za pozvani a myslim, ze takova nabidka se neda odmitnout, takze budu moc rada, kdyz se nas ujmete :o))) S nama bude jen problem v tom, ze nas od vas deli 9ti hodinovy casovy posun,takze moje prizpevky budou asi vetsinou z krizkem po funuse. Pokud vam to ovsem nevadi, tak budem moc radi, kdyz si nas pridate do sveho pelotonku a tady je par info o nas.
Takze; me jmeno je Gabriela a narodila jsem se jako hodne z vas v roce 1977 (takze dalsi ktere ta tricitka uz slape na paty). Jsem vdana uz skoro 7 let a mame jedno dite Adrienne [Ejdryjen], ktera se po prisernych 36h narodila 13.2­.2006 v USA ve state Washington, kde zijeme uz ctvrtym rokem. Ja i manzel jsme puvodem Cesi a pochazime z jihu Moravy. V USA se nam libi, i kdyz mame sve vyhrady. Casem napisu najeke to story a pochopite:o)) Dnes mi treba hybou zluci obycejne popelnice. Obcas fakt nechapem, jak muze tahle zeme tak prosperovat a byt tak uspesna a bohata, kdyz je to jeden blb vedle druheho. A proc jsme vubec tady? No manzel vyrostl v rodine, kde mu tatinek od malicka „vtloukal do hlavy“, ze musi vystudovat a dostat se do ciziny. No a manzel jakozto vzorne dite-(alespon v urcitych vecech) vystudoval a sel do ciziny. A ja kozto jeho zena jsem ho ac zsurcitymi pochybnostmi nasledovala az na konec sveta:o))) Z manzelem mame zelenou kartu a Adriennka ma americke obcanstvi. Ma i ceske. Prijmeni ma v muzskem tvaru-tedy bez ova-proste se nam to zdalo byt lepsi. Tady ji muzete dat fakt jakekoliv jmeno. Kdyby se jmenovala treba 123 mitshubishi, tak by to nejspis proslo. O Adriennku jsme se snazili 1 a 1/2 roku a o dve miminka mezi tim prisli. Adriennka je ale sidlo, takze nam je asi vsechny chce nahradit. Nemame tu zadnou rodinu, tedy az na brachu, ktery ma zelenou kartu stejne jako my a prijel sem asi pred 3 mesici-zatim bydli u nas a hleda si praci. Mame  tady nejake kamarady krajany, ale i tak je vetsinou tezke se dostat treba  k zubari-tedy pro me.
Tak snad jsem na neco duleziteho nezapomela, pokud ano, tak se me klidne ptejte. ja to radis poslu, protoze se mi tu nebezpecne mota mala a pri me smule mi to smaze a budu moct zacit znovu.
Az pujde spat, jeste doctu co se u vas deje, jak se mate… a ozvu se.
Zatim prejem krasny zbytek vecera.
 G+A

 
babulda
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 20.04.07 20:04

ahoj holky,  

tak zas nic nenapíšu, chytla jsem to od tondy s plnou parádou, teď jsem si byla pro injekci, abych konečně přestala zvracet, toník má furt průjem, no nevim, doktorka mu dala čas do pondělí, co bude pak nevím, no nic, jdu zas do postele, tak snad konečně zítra si Vás dočtu, tak zatim dobrou

 
andela  20.04.07 20:29

Ahoooj všem,  

teda holky, jako co to je toto, ty vaše komenty??? Vy mě jako chcete vyfouknout prvenství jo??? Csss. … to budu muset nějako napravit!!! ;-) To takhle nemužu nechat … grrrr … nasbírám informace a budete sedět u poče hodinu aby jste to přečetly !!! csss …
Vysvětlení pro nově příchozí: v deníčku č. 50 byla vyhlášena soutěž -  Kecalka roku (nejvyšší počet komnetů za celý rok :-) ) , o nejdelší komentář, o nejvíc fotek v galerce atd. ( pokud chcete, mrkněte na deníček č. 50, je to psaný v komentářík hnedle ze začátku ;-))  )  

Hooolkýýý, jááásejte se mnoou .. ale zatím potichu ať to nezakřiknem … (by mě zajímalo na co teď myslíte že se stalo :-)))  ......... jája dneska večer usnul a bez řevu (mam voči jak tenisáky) .. jen když jsem odcházela tak jako začal kňourat, pak jakoby zakřičel (zavolal?) a ticho … že by si rozpoměl že tak už usínal??? :-))) No ale super teda … ještě jsem zvědava na noc …  

Gabrielle - toz vitam tě tu mezi nami :-)). Jen než tě přidame do seznamku … ja považuju za svou občanskou povinnost tě upozornit, že tu jsou holky a mají deníček maminek v zahraničí (myslím že tak nějak). Vím že tam jsou maminy od všad z ciziny … ;-)) . Ale samo já osobně budu ráda když zůstaneš u nás :-))). Nové tváře jsou myslím sem tam třeba. No koukam že to taky nemáte jednoduchý .. a tchýně .. no škoda mluvit. Asi jsou všechny stejný no … musí pořád do všeho kecat a kecat … a to není tak dlouho co jsem myslela že mám tchýni fakt zlatou … no asi byla než mi dítě krapet povyrostlo no (koulim očima)  

No ja jdu koukat na telku … palí mě nějako očička :-( … já vím, měla bych jít spát ..... Tak všem pěkný víííkeeennnnddd :-)))    

Andělka a jaja 15m

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.04.07 20:46

Gábi- nevadí, když tě tu budu takhle zkracovat? klíďo řekni a já tě budu naťukávat celou, ale kdybych si mohla vybrat…:-)) Vítej tedy oficiálně! Prosím tě, jak jste na tom s angličtinou a prostě dorozumíváním u malé? Jestli naní mluvíte jen česky, jen anglicky, či to střídáte…? Já totiž doma praktikuju, že na malého mluvím (tedy když mám náladu a vůbecmě to napadne) anglicky, on sám už umí hodně slovíček jak česky, tak anglicky a něčemu dokonce rozumí jen v angličtině, ale poslední dobou to pěkně flákám, tak snad se díky tobě zas dokopu a anglinu obnovíme :-) Si říkám, že i kdyby mu pak zůstala do školy jen ta slovíčka, bude to mít hned jednodušší a hlavně mu snad nepřijde zvláštní a složité učit se nějaký cizí jazyk. Myslím, žes psala, že se chcete výhledově vrátit do Čech, tak se ptám, mě to ohledně dorozumívání moc zajímá :-) , snad nejsem otravná… A díky za info .-)   andělko -no neboj, ty první v něčem budeš, to si ujít nenecháš, je mi to jasné :-)) A víš co? Já myslela, z toho počátku komentu, že „hrozí“, že bude mít Jája sourozenečka :-))) Tak nic, no, ale to usínání je taky fajn :-D  

Papa, musím k manžílkovi, zapla jsem pc jen kvůli MMB ..... ach jo, jsem fakt na léčebnu.   Violet a spící dítka :-))

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 20.04.07 21:52

Tak ditko spi, ja jsem castecne uklidila tooo-no jak to nejlepe slusne nazvat… no to co dokaze udelat 14 mesiccni sidlo behem velikce kratke doby v celem baraku…Puvodni plan byl sice ze se radsi prestehujen a tohle podpalime-cesta mensiho odporu., ale nakonec jsem vymekla -prece jen ten dum nemame ani rok, tak jsem to uklidila. Nejvedsi radost mi dnes udelala kdyz mi s velkym nadsenim prinesla do obyvku k PC (zrovna kdyz jsem odesilala predchozi prispevek-info) uplne mokre bodycko, ktere se namacelo v pradelne a nezapomela mi pripomenout, ze mam podekovat. Kdyz jsem z hruzou zjistila, co ze mi to podava, letela jsem se pokochat tim co to tam vyvedla. Nastesti se spokojila jen s tim jednim bodyckem, se kterym to ovsem ke me vzala tou „nekratsi“ cestou, tedy prez  chodbu,druhy obyvak, jidelnu kuchyn az ke me. Me bylo hned divne, ze na to, ze ho vytahla z kyblu plneho vody, je to jen nejake vlhke:o))
Andelko, dekuji za splneni obcanske povinosti. O denicku vim, ale rada zustanu tady u vas-z mnoha duvodu. Jednak se mi u vas libi, vekove jsme na tom asi taky stejne, deticky jsou tu ruzne stare, ale jsou si v mnohem taaaaak podobne a to ze zijete v CR je pro me takove zajimavejsi-je to pro me takove zpojeni s rodnou hroudou.
Jitus- no prave, ta pevna vule, sebekazen… Ja fakt na tohle nejsem ten pravy typ. Opravdu vypadam desne (porad mam jeste +7kg), ale ze bych si sla zabehat a nebo drzela nejakou dietu… to se obavam, ze ne. Porad jsem se nejak nesmirila, ze bych se uz nikdy nedostala na svou puvodni vahu, ale obcas si rikam, ze kdybych zhubla uz jen 2kg a zustala na 55kg, tak to nejak preziju. Ale porad doufam ve svych 50kg. Odivuji lidi jako jsi ty. Kdo vi, treba se stane zazrak a vrhnu se na to taky. Co budu delat ale v lete to nemam tuseni.
Violet-tak ja mam vyzkouseno bydleni v 2+1 s jednim ditetem a dvema psi a ac priznavam, ze zadny med to teda zrovna neni, tak ze by se to nedalo prezit se taky rict neda. A nez bych se musela handrkovat s tchyni a nebo ji byt za neco vdecnat a poslouchat blby camce, tak budu v 2+1 az do smrti. Pocity manzela ale chapu-tchyni tu uz nejak pochopit nemuzu-no jo na to mam jeste asi cas:o)) Mame ale podobny problem s tchyni, je to ale komplikovanejsi. Ma taky zbytecne velky byt, ktery nemuze financne utahnou-jenze ji tam nakvartyrovala svagrova sveho syna a sama si tam jezdi prat, jezdi se tam koupat, na jidlo, ktere ji tchyne vari… No a mi to sponzorujeme. Pokazde kdyz s ni manzel mluvi, tak cekam, na co ze ji to zase nevysly penize a kolik mame poslat (vzdy je to radove v tisicich). Bohuzel v posledni dobe ac mi dosla totalne trpelivost, nemuzu rict ne, protoze onemocnela rakovinou a potrebovala penize na leky.....Ale taky by to bylo vypraveni na dlouhe zimni vecery. Fakt vsude je neco, to mi ver. Jak rika manzeluv byvaly sef-prizni rizni.  No reknu ti, ze vubec nepochybuji, ze budu jednou ucebnicova tchyne, ale jestli budu takova strelena sobecka matka…no nevim nevim. Co se sladkeho tyka, tak to je holka tak na socilaku. Prece malym detem musis dat vsechno co maji radi v jakemkoliv mnozstvi o jakem si reknou. Jsi prece milujici matka, ktere je fuk, ze bude mit totalne zkazene zoubky… Jeste ze ty tchyne mame a ze na nas tak dohlidnou, aby jsme to vsechno vubec zvladli.
Krasny vikend vsem. Teda nevim, kdo ze to jdete na to grilovani, ale jdu s vama:o)))
G+A  

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 20.04.07 22:57

Violet,
vubec mi nevadi, jak jsi si me zkratila.  Ja jsem jaksi svykla se tak podepisovat, ale nikdo mi tak nerika.
Pokud te neco zajima-a vubec kohokoliv, klidne se ptejte, rada odpovim, kdyz budu vedet.
Co se mluveni na Adrienne tyka..Tak presto, ze navrat do CR neplanujem, tak na Andriennku mluvime cesky (hlavne kvuli rodine - napriklad moje rodice by se s ni tezko domlovali anglicky). Takhle nam to alespon bylo doporuceno doktorkou. Doporucuji aby jsme na ni mluvili vyhradne "dryhym jazykem-v nasem pripade tedy CJ) a ANJ se nauci z okoli-televize, venku, skolka…anglictinu slysi vsude. Pokud se rozhodnes ucit dite oba jazyky, tak nedoporucuji, aby jsi na dite ty sama mluvila chvilku tak a chvilku onak-pry je to zbytecne matouci-jde podle me spis podle me o to, aby to dite nemelo pak pocit, ze je to jeden jazyk, kterym na nej mluvis a dokazalo ti odpovidat… Doporucuji, aby jeden z rodicu na dite mluvit jednim jazykem a druhy tim druhym jazykem. Mezi sebou si pak muzou vybrat. Ja doma na Adriennku mluvim opravdu jen cesky, ale treba na plavani, uz ji davam povely v anglictine (lektorka by nemela paru co ji rikam a jestli to delam dobre..) Je to ale asi jednine misto, kde na ni mluvim anglicky a to opravdu jen pokud mame diteti davat nejaky povel a neco ho tim ucit (aby sedelo treba na kraji bazenu a cekalo az mu dovolime jit do vody, nebo upozorneni, ze ho chcem strcit pod vodu.....Vetsinou kdyz jsme treba na hristi, tak prekladam. Ona treba mluvi na deti a rika jim mimi (to ona rika i pubertakum;o) a ti rodice tech deti koukaji a nevi co chce, tak jim vysvetluji, ze jen nazyva jejich dite baby… Stejne tak naopak, jestlize nekdo neco chce po Adrienne, tak ji musim vysvetlit, ze ma udelat pa pa (chteji, aby jim udelala Hi…)A jeste pouzivame give me five a nebo ten- to nevim jak bych ji prelozila a oni to tu s detmi hodne delaji. Fakt jen veci, ktere se prekticky nedaji rozumne prelozit, tak ty rikame v originale, jinak mluvime doma cesky.Mistni pisnicky ci basnicky ji zpivam (zpivat neumim, ale podme to tak nazyvat) v originale. Ma ruzne hracky ktere prehravaji pisnicky.. a nedelam, ze bych ji to prezpivavala do cestiny. Ale treba kdyz se tam zpiva o nejakem zviratku, tak ji vysvetluji, ze napr. ten elefant je slon. Spis je to jako bych ucila nekoho kdo umi anglicky cestinu.A pokud vim, tak nas to tu tak dela vetsina-ja alespon nikoho neznam, kdo to dela jinak, ale jiste takovy jsou. Tady je to samy cizinec, takze vsazim na bohate zkusenosti. Zda se mi to i docela logicke, takze nemam ani nejaky vnitrni pocit, ze to delam blbe-doufam. Jinak bych rekla, ze pokud mas moznost naucit (omlouvam se ted nevim ktere ditko k tobe patri, ale ja se to do priste doucim) jakykoliv jazyk, zvlast svetovy jako je bezesporu ANJ, tak bych do toho sla i za cenu, ze by z toho melo ditko vyjit jen z par slovicky. Znam lidi, kteri dokazou poskladat vetu jen ze slovicek a domluvi se bez problemu vsude:o))
G (to je alespon zkracenina ;o))

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 21.04.07 23:37

HOLA HOLA, jsme doma !!!!!!!!!!!!!!!!

dnes dopol. nas pustili, malem jsme sly uz vcera,ale Zuzka ma mirnou zloutenku a po te co jsem si prozila s Vitkem po porodu si nas tam radej jeste jeden den nechali.

Porod- prochazka ruzovym :,-(em, dvakrat zatlaceni a Zuzka byla na svete /do porodnice jsme vyrazili v 5:15h a v 5:55h bylo po porodu/, horsi teda zavinovani delohy- nejvic behem kojeni,ale i ve spanku, to fakt brutus, horsi jak porod… ted mam pro zmenu nality prsa, mam mlika pro dvojcata :D  :D :D

Zuzka je strasne hodna…je silene podobna Vitkovi,kdyz byl novorozene, dela ksichtiky, ma ale dlouhe prstiky a nehty- proste slecna…

vic pozdejc.

mam docteny stary denicek, snad bude cas zitra na tento.

ciao D a Vitek temer 18 mes, Zuzka 5dnu

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 22.04.07 11:03

Ahoj holky,  

tak se rychle hlásím, kluci šli k babi zaplatit nákup v makru - včera ráno jsem jen čistila pstruhy a vykošťvala kuřecí prsa, no samo uvařit oběd a tak. Ale Luky měl teda televizní dopoledne. Moc se mi to nelíbí, ale já to chtěla mít z krku. Občas se přišel podívat na rybičky nebo na masíčko, ale víc strávil čas v obýváku, kde si hrál a sledoval AUTA. No byl hodný. Odpoledne jsme vyrazili ke známým, tak jsem si myslela, že si děti budou hrát - no malá se Lukyho bála (nechodí moc mezi děti - spíš vůbec), Luky 95% času jezdil na autíčku. Ale jinak supr. Dnes chceme jet na kola, tak snad to bude v poho - bolí mě bříško - přijeta ta červená teta :-((((((((((((((((((((((((  

Gábi - Vítám tě mězi námi i s malou !!!!!!!!!!!!!!!!! Taky tě budu zkracovat, snad to neva :-) Teda to je problém , jak mluvit na dítě vyrůstající v zahraničí. Člověka by ani nenapadlo, že je to taková „věda“ - ale pokud z toho nemá mít guláš, tak to fakt musíte od začítku najet na režim.  jinak jsem ráda, že je mezi námi i zahraniční maminka - aspoň se dovíme zajímavosti - a jak to bylo s porodem ve státech? V nemocnici nebo doma s porodní asistentkou? A jak probíhají kontroly v těhotenství a po porodu? Jinak vidím, že malá supr řádí a v domácnosti ti pomáhá seč může - i když někdy je to na palici :-))))  

Dalif, tak už doma, to je supr. Jinak jsem si stáhla ty stránky, co jsi posílala Violce, abych mohla najet v těhu a třeba se mi podaří taky takový pohodový porod :-) A Zuzka je hodná, jo? A co bráška, jak ji přijal? No piš, jsem zvědavá!!!!!!!!!!! Ještě jednou mooooooooooc velká gratulace - ať jste zdraví!!!!!!!!!!!  

Tak já pádím, vařím oběd, ještě chci utřít prach, tak ať to vypadá, že tady jen makám a nesedím u PC :-)))))))  

Dáša

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 22.04.07 13:02

čau žabule,
tak jak je u vás?u nás svítíčko sluní,ale pěkná kosa…A včera jsme hezky vymrzli,Vojta měl dokonce zimní bundičku.
Jeli jsme po O na výlet na Dráteničky,to je takovej moc krásnej kout tady u nás(kdo to trochu zná,tak Blatiny a tak),nechali jsme auto pod kopcem a šli si vylízt s dětma na skálu-teda,pod skálu.Na skále byly hromady horolezců,tak jsme je chvilku pozorovali.Vojta šel krásně přes šutráky,jako kamzík.A to trochu kulhal-spadl ráno ze stoličky a až večer jsem přišla na to,že má borůvku na palci:(Ale dobrý,nějak to rozchodil.
Pak jsme se stavili do hospůdky na pivko-Honza,já pak řídila.A ještě ke kámošům,co nás zvali na Fryšavu na grilování,tak jsem zhřešila(měla jsem zeleninový den) a sežrala půl steaku-panebože,to byla sláááást!!!!
Děcka se hrabaly na písku,tak byl docela klídek,krásně se vysmradily a utahaly,takže doma jsem je hodila po dezinfekci do postýlek a usnuli během 5ti minut.
Jo,zavedla jsem novinku-děti spí spolu v pokojíku, a já s drahým konečně snad po 3 letech v manželské posteli.K ránu jsem prchla,protože šíleně chrápal a já si na to odvykla.Bára si prej nestěžovala.No a v noci jsem za nima lítala snad 4×,včera jen 2×,ale i tak je to hrůza.Takže dneska budu spát v pokojíku jen s vojtou a nechám ho vyřvávací metodou spát,protože flašu s čajem už nepotřebuje-a to 2× buzení by snad šlo odbourat.Uvidí­me.Lítat k nim několikrát za noc je vysilující.Ale do 15ti přecenebudou spát s náma.A mám zkušenost,že čím dřív se učí novinkám,tím líp.
Dneska dopoledne jsem byla s děckama sportovat-máme před barákem cyklostezku.Tak Bára na kolo a Votu jsem zkusila poprvý na odrážedlo.Bára frčela jak vítr,ale Vojtovi to moc nejde,protože má dlouhý nohy a brzdí si patama o kola.Musíme trénovat,je to lenoch jako Barča.
Odpoledne jdem po rodičích,nejdřív na zahradu ke Kadlecům a pak k našim,to zas bude-odolávat buchtám a spol.Ale cítím se fakt dobře,cenťáky,co jsem shodila,už jsou i trochu vidět a hlavně začínám mít něco jako svaly.  

VALLI,tak to vypadá,že už se i vyspíš,viď?To je super!Koukala jsem na fotky a dětičky jsou kouzelný a Karolínka je takovej drobíneček!!No slaďoušci.Vojtík vypadá s vláčkama jako dobrej rošťák,ale taky se mi víc líbí aspoň trošku vlásky.Teda zas na holčičku to taky nee.Ale já to musela srovnat,protože měl každej vlas jinak dlouhej-měl ještě původní od narození a tak se to muselo srovnat.  

VIOLET,uáááá,já chy taký,aby děti spalyyyyy!!!Mně se Vojta každej den budí pravidelně ve 3/4na 6.Jsem pak jak zdechlina…a taky budete budovat pokojíček???No já se taky strašně těším,Honza si vezme asi 14 dní volno,tak to snad spácháme.Už to mám dopodrobna vymyšlený,objevila jsem u nás rostoucí židli jen za 1450,–.Chci už dát Báře velekej stůl,abysme mohly tvořit a Vojta to neboural.
Ta tvoje tchýně je taky koukám pěkně sobecká kapitolka.To s tím bytem dost dobře nechápu,že o tu výměnu nestojí,kor když je sama a ještě by jste jí doplatili.Jestli jí třeba není blbý brát si od vás peníze..ale spíš asi ne,spíš ji toani nenapadlo.Na ten úvěr se optejte,pokud by se to mohlo začít splácet až s odstupem času,tak by to neměl být problém,ne?  

HELI,tak bazén je čím dál lepší.akorát je blbej ten bus,že jseš furt ve kvaltu a nemůžeš všechno hezky v klídku.s tou puberťačkou doma-se na to netěšim,protože občas už něco předvede Bára dopředu.Myslím,že pořád máte s Nikou nádhernej vztah,to přece nemůže bejt bez problémů.A u nás je to stejný-svatý otec a zlá macecha:(
S tím volným časem pro sebe-musíš co nejvíc využít,když je Roman doma-masáže,cvičení,kos­metika-pěkně se rozmazluj.Ono mu to prospěje,když bude jen sám s holkama,taky žjistí,že být zlatej se furt nedá.  

DASo,jak se Lukymu šlapalo na tříkolce?Báře to moc nešlo,jde to dost ztuha,na kole jí to šlo líp.S tou výchovou u Vojty mi začíná být jasný,že on je hlava dubová a do ničeho si kecat nedá.Ale to neva,já si ho nějak zpracuju.  

GÁBI,tož vítej u nás na Moravě!!!Jak jsi psala o tý třicítce,co už šlape na paty,tak mě už teda dohnala!!!V ú­noru,tak jsem starej pardál,kterýmu táhne na 40…holky ví,jaký jsem měla depky,ale už jsem se smířila.Ale dala jsem se do boje na jiný frontě-právě to  hubnutí a spol. -abych se sama sobě líbila.
Dost tě obdivuju,že ses pustila za velkou louži,já jsem strašnej posera a potřebuju mít to svoje zázemí.A vypadá to,že jsi tam moc spokojená,tak to gratuluju.A měli jste dost trápení,než se vám princezna narodila,no hlavněže se zadařilo.
Co jsem zažila čechy,co žili nebo žijou v jiný zemi,tak mi přijde,že jsou zamčený někde v meziprostoru.že si čuchli k obojímu životu a na rozdíl od amíků ví,co je tam špatně a vadí jim to,ale když se vrátí,tak jim u nás taky leze plno věcí na nervy.nám nevědomým to nepřijde:):)Jo a tchýni máš taky napřesdržku,ale blbý je,jestli je teď nemocná,tak jí ani nemůžete odporovat.
jo,platí i pro Babuldu-máme na www.rodina.cz udělaný albíčko,kde jsme rozdělený podle jmen,tak si tam můžete taky přidat svoje,ať nejsme navzájem tak anonymní.Jestli chcete,tak pošlu přes SZ heslo.  

BABULDo,pusu tobě i broučkovi,ať se brzo z té choroby hnusné vykřešete!!!!  

ANDĚLKO,tak super,že už Jája usíná sám.Mně teď čeká ještě noční boj,to bude horší,protože se mi hcce mu vrait flašu a mít klid,ale takhle,když už musím běhat do pokojíku,mě to se..  

DALIF,matko naše čerstvá dvojnásobná,tak koukám,že jste se sžili skvěle!!!Sím,hoď fotičku Zuzanky na rodinu,ať se můžem kochat:)zavinování dělohy po druhým můžu potvrdit,že byl horor-srovnatelný s bolestma těsně před porodem,tak jsem si srabsky nechala dát injekce proti bolesti a za 3 dny to bylo dobrý.No a ten porod-tomu se říká rychlovka-to asi bylo protekční:)no super,gratuluju,to se hned tak nepovede!  

tak jo,do IKEY jsme nejeli,pojedem až přijdou ty blbý peníze z toho blbýho zdanění,co už všem kromě nás přišly:(
papa,Jitka,Bára(za týden 4 roky) a Vojta (17měsíců)  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 22.04.07 13:40

AHOJ,
docitam posldeni komentare.

tak v petek  jsem byla ve skole,tam jsme prvne byli v RAkouskem institutu,tam nam hodku rikali nezazivne veci.pak jsem se svezla se spoluzackama do skoly-hondou civic:-)pak bylO JEDNO CVICENI a jedna prednaska.no od ted to uz bude husty:-)protoze musim jen neco psat-terminy se blizi a pak zkousky-fuj.
nazpet jsem vezla k nam maju-manzelova sestrenice(10),a jeste spoluzacka jela s nama.cesta trvala nejak dlouho,dojela jsem domu az o pul8,martin uz cekal s malou v okne,ta rval uz pul hodiny jak tur.taky rychel ankojit,no docela se vztekala,protozer tentokrart se mi udelaly balony a ona to nemohla chytnout,pak rychle vykoupat decka,atd.
v sobotu jsem chtela je t do zoo,ale martin ze ma plno prace tak ne,tak jsem sli nakonec ja se3deckama a mamka do bazenu.kaja tam byla v autosedacce a my se koupali(at zije sestinedeli).mar­tinek se ted uz zacina bat,tak s nim musimj chodit casto plavat,v zari pak chceme pokracovatv kurzu,potapet se mi moc nechce,tak teda nevim,jak to bude.uz vi,ze se muze napit tak se boji a jeci:-)u bazenu je pak pizerka,tak jsme sli na pizzu,ja mela salat.no pak jsem jela vyzvednout M.ten nbyl u rodicu,pry tam bude kreslit-haha,celou dobu a pak dalsi dve hodiny delal na jejich pc-chtel udelat domaci sit a nedarilo se,nakonec jsme asi o pul 7 odjeli,ale jeste k babicce,dedek udil maso,tak tam jsme skejsli dasli pulhodku,no tak doma po 7h.koupat atd,choaz vsude ,martinek byl protivnej,protoze odpoledne nespal.potom uspavani -hlazeni,ale pak usnul docela rychle.kaja uspavani pote,dobry,no po filmu jsme sli spat-ja a maja,manza delal do pul1,pak uz byldesne unavenej,tak sel taky spat,rano vstaval brzo,aby sel zase delat.

VIOLET:k tomu bydleni,my ted to resime furt a pokazde jinou variantu a je to desny.

ted nam rekla teta,ze nemaji asi tolik penez na koupi naseho bytu,takze nevime co mame delat.chteli jsme ji to prodat,ze nas tady encha bydelt,pak az postavime,muze to prodat dal jak chce a za koli kchce.hm.takze ted mame plno moznosti,ale ani jedna neni vhodna.jit bydlet ke tchyni.nepripada v uvahu,na vsechno jsou haklivi,v kuchyni by nadavali,kdyz by martin varuil,zen to nici-strikne na obklad a tak.tchan chodi na nocni,tudit musi dopoledne nekdy spat,deti rvou,takze tobysme ho rusili,tchan vetra kvuli pare z konvice a zese „Poti“ okna,dalsi „uchylka“,no jiank tam maji desnou zimu,jak v lete a v zime taky,takze bych tam asi zmrzla,vcera jsem byla zabalena v dece ,nos studeny a kosa jak blazen.
dalsi moznost,mamcin pritel prodava byt,bude mit penize,ze by to koupil on,mamka nam to navrhla,ale pry on moc nechce,to nas dorazilo-hlavne asi manzu.jeste byla varianta,ze segra budou kupovat(jeji skorotchyne) byt,ale je im na houby,kdyz zde nemuzou bydlet,ze.takze nic.no amy nekde bydelt musime,takze to prodat nemuzeme.jeste mame chalupu,ale bezwc a vody v baraku,studenou starou,a 23km od mesta,takze to ne.
taky vcera tchanovci prisli ze silenou verzi,k jejich baraku dostavet a my bychom meli barak,haha kdo by chtel bydelt dohromady,ze.
jinak tchyne zase keca nesmysly o tom at si vezmem hypoteku min,ze je to sileny preplatek…no dnes ma prijit do toho kecat,takze to vidim,ze dve hodky bude mluvit o tom stejnem a nic se nevyresi,akorat nic nestihnu a bude me bolet hlava.oni jsou hodni,tchyne rekla,ze at si vezmeme min,kvuli tomu,ze anm da celou jeji vyplatu abnyhcom to mohli splacet a nepreplatili tolik,ale prece si nemuze brat od ni tolik penez!uz nam dali dost.takze to je trapne.a tchan s tim asi moc nesouhlasi,oni si na barak museli vydelat a proto ho maji od 40 let-ale celkem k nicemu,jkdyz deti se rozletly ze.my to prave chceme ted,dokud jsou male.achjo.ja uz to vidim blede.to jsou starosti,co?:-)

HELI:takze si taky uzivas s nikou-nojo puberta:-) uzijte si oslavu.M.mel narozky a ja mu ani nic nedala,jen vyznani:-)
oni manzu povysili,ale ted jehio odbor a jeste jeden sloucili,tudit bude jeden vedouvi a pak dva podvedouci,no tak se uvidi…

DASO:to je dobre,ze umyjes auto,ja ho sem tam vysaju,kdyz me donuti manzel:-)myje ho on,ja to delam blbe:-)

VIOLET:jo fotky jsou pekne,ja to fotim rada,dnes manza poustel v pc co jsme nataceli amrtinka asi v 7,5mesicich,je to dobra pamatka,a zavzpominas si:-) taK SE TESIMA na vase fotecky,az porodis…
tchyne ma tak velky byt,to je teda neco…
ty teda zeres:-)ale uzivej si to:-))

GABRIELLE:VITAM TE S ADREINEKOU MEZI NAMI!

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
***Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,(Lenka-1981)****
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov, (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17..4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-1976)
Gabriella -Adrienne 13.2.2006,**** ****USA,(1977)
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)

Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa-1982)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
*Violet - Matyáš 15.1.2005, svišť TP 3.10.2007, Most, (Denisa-1981****

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 22.04.07 14:06

cau,

toz jsem hodila 3 fotky z mobilu na rodinu, ve fotaku jeste nejaky jsou,ale nestiham prendat do PC…

Vitam Gabr. i Babulku !

VALLI- teda s tim bydlenim- premyslenim co kde kdy jak za co nezavidim… postavu mesic po porodu zavidim.

jej Vitek vzhuru dopisu pozdejc. D

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 22.04.07 18:42

Ahojky ,

tak s manzou ok.s tchynou sem si take pomluvila ,tak se situace dala do poradku.

Gabriel -my budem radi že tech 8kg v roce budem mit ..ted v 1O m má 7,3kg a 75,5cm…

Růža a Kubísek (1Om a 9dní)

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 22.04.07 20:48

Holky, moc vas zdravime, ale nejak behem toho vikendu nestiham a v pondeli se taky chystame na cely den pryc. Jk se mi ale podari se na chvilku urvat, tak napisu vic.
Jitus, byla bych za heslo moc rada a slibuju, ze pridam taky nejake fotky. Zatim se pripravte na ten sok. Ale co, uz nejste deti a jiste jste v zivote videli ledacos:o)))
Ruzo, tak, my jsme na tom byli s vahou podobne, ale Adriennka je teda jedlik, takze ona to vzdycky na ten pravidelny graf nejak na posledni chvilku dozene. Stejne tak pred porodem to dohnala na ty 3,1kg. Jeste kratce pred terminem mela vahu jak radny nedonosenec a my jsme honem kupovali monitor dechu…
Zatim se mejte krasne a ja jsi jdu ususit vlasy z plavani a honem zabalit veci, nez se mala vzbudi, at zase muzem vyrazit do terenu.
 G+A

 
andela  22.04.07 20:53

Nazdárek drbny,  

Koukám že dneska tu chcípl pes :-P
Tak včera bylo usínání super, dnes už zas Jája řval asi 15 minut než usnul … ale usnul .. a dokonce aj normálně leží na polštáři. Většinou totiž jak hopsá v rohu postýlky a řve a vyhlíží mě, tak pak usne na dece vzhůru nohama, a někdy se i stane že se probere když ho otáčím a hlavně vytahuju z pod něj deku :-P. Takže aspoň nějaký pozitivum dneska … No snad se to zlepší … J
Normálně ta moje tchýně by se fakt měla jít léčit a nebo mazat do nějaký práce … to je děs do čeho všeho ona rejpe a co všechno jí vadí. No Jára měl dodávku v opravně, tak měl šéfovu oktávku. Pak jsme spolu jeli pro dodávku (tam oktávkou, zpátky on dodávkou já oktávkou) a protože nebyl čas, tak šéfovo auto zůstalo u nás. Pak Jára přišel s tím, že s autem zajedu na výměnu oleje a pak ho odvezu šéfovi domů. S tím jsem souhlasila, bo bydlí v Benešově, tak že bych toho využila a stavila se tam u kamarádky a pak jela busem domů. No ale kvůli tomu oleji jsem potřebovala pohlídat Jáju, bo by mi tam půl hodiny jen tak v klidu nevydržel. No tak jsem požádala tchýni, a ona hneeed začla pindat, proč si to neodveze Míra (šéf) a proč já, a peoč mě pak z benešova domů neodveze a bla bla bla. No dělala jak kdyby s tím měla jet ona!!! Ani řádně nepobrala vysvětlení, že by šéf musel přijet autem k nám, přesednout, odjet, přijet, přesednout … že takhle to je jednodušší, a do benešova že se mi to hodí, že aspoň nebudu muset jet tam …
A to jsem mu chtěla auto i umýt, bo tak špinavý auto jak z venku zak ze vnitř jste ještě neviděli, ale neriskla jsem to růčo doma kvůli tchýni. Když jsem jela z oleje, tak jsem zajela na benzínu a krapet to vysála a z venku opláchla tam J … No stejně jsem doma šla ještě otřít palubovku a ten prostředek mezi sedačkama, tak baba stejně blbě koukala … (koulím očima) Ale prostě mi přišlo že je kvůli tomu nasraná že to já vezu … no děs s ní …
A mě je to volný J aspoň jsem si zařídila po čase, a ještě takovým pěkným autem - zánovním … to není jako našich Fanouš nebo dodávka J … No hned bych to brala aj dom :-))  

No a večer .. holky … by ste mího chlapa zapíchli taky … došel mi cukr tak jsem mu psala jestli mi koupí, že mu za to cokoliv splním … tak že prý mu můžu udělat vyúčto do práce. No .. neměla jsem co dělat, tak jsem tu přes hodinu datovala kde kolik utratil … přijel dom, já mu říkám co jsem už napsala, a co si má ještě dopsat … a kde co má .. on sedne k počítači, na něco kouká … párkrát klikne myší a … „týý vole, já sem debil!" Hned běžím zjišťovat co se děje .. a on ten soubor zavřel a ještě potvrdil neukládat změny, takže celou mojí práci smazal!!! Sem mu potvrdila jeho hlášku a šla si zas sednout … a to jsem mu chtěla ulehčit práci .. teď si to může nadatlovat celý sám … i když, jestli potáhne dnes do hospody, tak možná že i budu tááák hodná a něco mu napíšu J By mě zajímalo na co myslel … (koulím očima) J  

Tak tohle jsem vám děvčata napsala včera … přijel Jára z práce a přivezl s sebou rovnou šaškovi, tak jsem si komen uložila, bo nebyl dopsán J). No tak z toho budete mít zas román na pokračování … J J J
Dneska jsem si schrupla až do půl 9, no ale od půl 8 jsem částečně poslouchala Jáju jak řve v kuchyni, a pak ho Jára za mnou pustil, takže mě krapet oblezl ale pak si chvíli hrál a šel zas za tátou … a pak ještě jednou když řval že si přibouchl ruku do šuplete. (koulím očima) Dneska Jája už toliko zas neřval, jen asi minutku .. no prostě fakt chvililinku, tak super. Ale stejně je to závislák jak blázen .. chjo. Ale začla jsem to dělat tak, že za ruku jde do postýlky, a já mu říkám že jde spinkat a tak. Šoupnu ho tam a říkám mu, táák, hezky hají udělej, ták, tady máš dudýna, a dáš mamince pusinku? A skoloním se a okradnu mu pusu, pak ho jkeště opusinkuju a říkám mu ať zavře očeka a pěkně spinká, pak zaspívám, a pak ho zas pohladím a povím ať spinká a to už jako začíná že spustí řev, tak já na něj ššššššuju a pohladím, a pak popřeju brou noc a jdu. No stejně se zvedne a spustí, no .. ale vypadá to nadějně J. Po obídku šel spát v 1 hod. a spal až do 3!! No já to zalomila s tátou na gauči, tak jsem pak chvátala pro Jáju když se vzbudil a ještě mi chvílu trvalo než jsem se probrala úplně a rozlepila řádně oči J. Ale bodlo to .. tooo jo J Tak jdu mrknout co jste dnes sesmolili a ještě reagovat a dopisovat jmenovitě J.    

Gábi - Tak to máš doma takovou žížalku J. Hele, prď na doktory .. oni jsou v tý Americe všicí tlustí, tak závidí že je Adrienka pěkná štíhlá slečna J. Jára teda oproti ní nejí skoro nic .. no ránoa v poledne mlíko, večer kaši. Něco málo uďobne z oběda, něco málo z večeře, v poledne a odpoledne sváču (jogurt přesnídávka, ovoce jak kdy) a to kolikrát taky nesní skoro nic. A mezi tím sem tam kousek sušenky nebo pár křupek … si jako myslím že by i mohl jíst víc. Ale asi mu to stačí, tak neřeším … To sem psala já že má jája nějakej jako exém či co .. no dr. Říkal že to je s největší pravděpodobností alergická reakce na cokoliv, a že je ještě dost malej na to, aby mu předepsal ty kor… bla bla. A že ho mám mazat nejlépe krémem pro atopiky, že promastí kůži víc než běžný dětský krém. No je pravda, že ho teď pár dní mažu řádně i ráno (jen obyč dětským mlíkem) a že to má lepší. Ale ten pro atop. Pořídím, ať má prdelka klid a nedrbe se pořád chudák malej. No a jinak já osobně jsem ráda že budeš „u nás" J. Moc nás tu není a ještě pár holek nepíše .. a myslím že „nová krev" je občas třeba J Takže tě oficiálně vítám mezi růzňaty J. V americe mám někde bratránka … je tam už asi 4 nebo 5 let, a jeho žena a kluk jsou tady v čechách … a vypadá to že na návrat domů nepomýšlí a co jsem se bavila s malým davidem, tak mamince se tam stěhovat taky nechce. A jak že je ten časový posun?? Mě to musíš napsat polopaticky, třeba kolik je tady a kolik je u vás (koulím očima). Tý jo, ale to mluvení vám nezávidím .. já su ráda že na Jáju mluvím česky a ještě dělá že nechápe co jako plácám, a ještě na něj mluvit i jinak (koulím očima). Ale u vás se to jinak nedá no … Jé, hurá .. máme stejně starý prcky … tedy jen o měsíc no .. ale to jsme k sobě nejblíž J). Ty doma uklízíš i přes den??? No pravda, já když jako sem i doma dopoledne, tak pak když dám Jáju spát, tak poklidím ten bordel, jinak to jen trochu stáhnu a doklízím řádně spíš večer když jde spát. Ale ono to stejně skoro nemá cenu, bo se otočím a je to tu zas :-P    

Jituško - já jáju už nahatého běhat nenechávám, právě kvůli značkování. Ale on je syčák .. je na nočníku, nic neudělá ale ukazuje do něj že Češe, a pak je minutku mimo a než ho odchytím abych ho zabalila tak si klidně 3krát učůrne někde vedle. No minule … sem ho odpol přebalovala bo byl pokaděnej . měl tam takovýho bobana jednoho. Tak ho utřu a jdu vyhodit plínu, přijdu zpátky, vemu čistou odchytím dítě a … a dítě bylo zasraný až hrůza!!! Ten boban byl jen předvoj!!. No naštěstí měl triko dlouhý pod zadek, takže většina držela v triku (bylo to pěkně řídká srajda), jinak měl celý nohy, ponožku, botu, pár flíčku na koberci a ve finále měl i Jára posraný kalhoty, který měl ležet vedle gauče. No hned šel Jája do sprchy, bo to bych ubrouskama neutřela. Ještě štěstí že Jáju nenapadlo vlézt na gauč za tátou … Jé, ty jsi šmikala vojtu ?? Tak to u nás nehrozí ještě hoooodně dlouho J Jája má od narození zdá se vlasů pořád stejně, jen kapínek delší J. Tý jo .. zažila jsem když synovec řval jak tur kvůli nůžkám .. a doufám že Jája se strojkem nechá .. hlavně když to nejprve uvidí u táty. J  Koukám že si umíš taky sem tam užít odpol bez dětí J. Jooo, taky bych brala J. Jé, a co ty nohavice? Funguje to??  Barák je na tchánovce … no to víš že jsme se s nima bavili .. tedy já. 6e bych chtěla nahoře jako oba pokoje .. Jako s tím  „hostinským" si myslím že později počítat můžu, ale horší s tím druhým .. bo jak tchýně pronesla .. kde by jsme pak věšeli prádlo??? Ale už jsem i zvažovala, že bych vytáhla ještě jednu zbraň a to tu že se s děckama ve dvou místnostech mačkat nebudu, a když to nejde jinak, tak si něco najdu a odstěhuju se. A myslím že kdybych to tu tak pronesla, tak si myslím že by tchýně povolila, bo ví jaká jsem a že bych byla schopna vypadnout odsuď, a taky si myslím že by nechtěla „přijít" o vnoučka … Ale čert ví jak to bude .. sem i přemýšlela, že by jsme s Járou mohli půlku baráku koupit … zas když pomyslím hoodně do budoucna, tak pokud by tchánovi tu druhou půlku na Jardy bráchu nepřepsali, tak pak by se Jára s bráchou dělil jen o půlku, tzn, že Jára by měl ¾ a brácha jen ¼  baráku, a Jára by byl vysmátej bo by si bratříček nemohl vyskakovat. Ale to je zas jiná kapitola. Uvidíme jak to jednou bude .. No ale co ti ještě povim .. mi přijde, že prostě všechno co kdy tchýně dělala a jak to oni měli, tak je to nejlepší. (kdysi původně bydleli právě v patře kde jsme teď mi a dolů šli po smrti babičky) Třeba jako světlo nad zrcadlem .. za celý 3,5 roku jsem ho rozsvítila jednou, a to jen jestli vůbec svítí.Jinak mě je tu k hovnu … tak jsem se optala dědy, tda by šla místo světla zásuvka .. jelikož se denně fénuju a jája mi vytahuje fén ze zásuvky, šikla by se mi právě nad tím zrcadlem .. no to bys nevěřila jak baba vyváděla .. že tam to světlo je, a Jára když se holí že svítí, a nenechala si vysvětlit, že ho nepoužíváme. A byla ňadratá že je mi k hovnu (tak jsem to i řekla). Prostě oni to tam tak měli a asi to tak bude navěky. To samé stůl v kuchyni .. je taky ještě po nich ( já nenašla ještě takovej s židlema kterej by se mi líbil a byl za rozumný peníz) No ale na co bych kupovala novej stůl .. šak oni se u něj najedli všichni 4, tak se najíme i my .. co na tom že je malinkém … šak stačí ne. Teď jsem přišla s tím, že chci podlahu v ložnici, bo vrže jak blázen a já tím budím jáju … první reakce byla jízlivá poznámka že když si vystěhuju nábytek a koberec proč ne. Pak děda že stačí přidat do prken pár hřebíků … no a vůbec se tvářili oba dva jak kdybych chtěla bourat půl baráku. No na něco jsou fakt totálně strašný a ana zabití! J Joo, s Jájou a hezkej velet na nákup jo? Tu jsem ho do kopce nesla bo nechtěl sám jít, pak se pořád zastavoval, vracel, chtěl vzít čápa na silnici … a pak jsem ho zas jakej kus nesla J. Si zas jako nemysli že poslušně šel J. No ještě že jsme do kopečka jeli busem … bych ho musela do kopce nést stopro :-P Koukám že jste si víkend užili pěkně .. a myslím že ten kousek masíčka nevadí .. šak si šlapala do kopce ne?? Tak si to vychodila pěkně J). No jsem na tebe zvědavá až tě za měsíc uvidím .. abych tě taky poznala J. No Jája večer ještě sám neusne … jako bez protestů. A budí se tak 2 - 3 krát do půlnoci, někdy vůbec, ale po půlnoci se vzbudí a musí ke mně. No taky já su tak ospalá že sotva stojím a fakt bych nezvládla půl hodiny čekat až usne .. to ho radši vezmu pod peřinu k sobě a jsme tuhý oba raz dva J.Ale taky mě to štve, hlavně když se probere zrovna když já zabírám :-/ Flašu má Jája u sebe v postýlce, ale stejně začne hejkat a musím tam dojít .. no naštěstí ho prozatím přešllo to, že tam musím půl hodiny být dokud nezabere … tak doufám že mu to vydrží.      

Valli - Hm, taky máš fakt milou tchýni hlavně co se výchovy dítěte týká … Moje tchýně taky nechápe že dovolím Jájovi aťs e v písku válí jak chce, ať si ho sype jak chce a zašpiní se jak chce. Šak se to vypere .. od toho mám pračku, že. … nebo má přístup (tedy měl) do linky a mohl si vytahat všechny misky a mísy a vařečky apod. … ona po chvíli linku zadělala a vymlouvá se že to má pak plný chlupů od psa - prdlajs, se jí to pak nechce uklízet. :-P A minule jak už jsem psala mi radila ať dám Jájovi na ven starší věci .. a nechápe že jako asi žádný nemám že. Kdybych měla, tak je jasný že mu je dám .. ale vzhledem k tomu že je prvorozený a že nemáme po kom dědit, tak prostě i na dvůr půjde v novým ohozu no. No oni mají všechny tchýně hooodně společného .. jen je zvláštní že s vlastní matkou se domluvím a ona respektuje a do puntíku plní vše co „poručím" a tchýně to prostě ne a ne pochopit a akceptovat…
Já už mám taky zjištěno, že kolikrát můžu spát 12 hodin a jsem rozlámaná a spala bych ještě půl dne, a jindy jdu po 12 spát a po 6 vstávám a jsem čilá jak rybička J. I když tedy poslední dobou trpím pořádným spánkovým deficitem a jsem unavená docela fest. A pořád si říkám že půjdu brzo spát ( u mě tak nejdýl do 10 v pelechu) a pořád chodím před 12 (koulím očima) Teda ale koukám co ty toho stihneš se dvojka prckami … pořád někde lítáte … tý jo. No a školu  zvládneš neboj … šak budeš mít od nás duševní podporu J      

Violet - a jeje, koukám že to máme s tchýní a bydlením společné J. Taky tchýně má a nedá … i když teda u vás si myslím je to ještě horší než u nás …  no děs. A to se mi líbí, jak na jednu stranu dělají vše možný i nemožný že jako pro nás a hlavně pro vnoučata, že by se klidně rozkrájeli, ale co se takových věcí jako bydlení týká .. tam už to prostě nějako nejde :-/ Teda a ty seš tak ošklivá že nedáváš svému dítku sladkosti jo?? To mi chceš říct že si mu doslova sežrala ty bonbonky i kokošku sama jo??? Teda styď se, styď se J). Ale neboj, Jája taky sladkosti moc nemá .. sem tam horalku (dostane půlku, něco sní zbytek rozdrobí) po piškotech už moc nejede, a zkusila jsem mu dát ty gumový bonbonky, ale ty mu nejedou … akorát ty Vexta a lentilky. Ale když dostane 2 bonbondy za den .. a kolikrát si ani nevzpomenu .. J). A taky na mě tchýně čumí co sem to za matku :-P.Ale což … porád lepší než aby měl Jája fuj černý uhnilí zuby už ve 2 letech. I když z toho mám i tak docela hrůzu … A jak tak čtu tvoje jídlová story, tak to fakt budem muset jet vašim autem, do bo našeho by ses nevlezla … :-P No to jsem přesně čekala že budete myslet na těhu :-) jak jsem psala jásejte se mnou J … Ale jako fakt teda nehrozí, já mám moooc šikovného soupelešníka a ty nohy mu jentak neujedou … a taky ještě si myslím že si počkám .. uvidíme na podzim ;-)    

Helčo - tak Natka bude asi ňejaká akvabela co??? J Ještě že je tak nadšená že neřve J.Chi chi, tak Nika už vzdoruje mamince ?? Neboj nic, bude hůř J. Užijte si oslavu. No jo, Jája kdyby mohl, tak fakt vyleze i na lustr … mě z něj taky jednou trefí šlak. Neboj, naty se nočníkovat naučí .. hele a zkoušela si třeba rovnou záchod?? Třeba by se tam natce líbilo víc J). Jo a koukala jsem že před náma tuším čevvenčátka mají taky deníček o nočníkování .. ale nečetla jsem ho celej tak nevím o čem všem je psáno.    

Dášo - jé, já taky dneska vytáhla na chvíli tříkolku .. ale jája ještě musí povyrůst aby došáhl řádně na šlapky J). Ale děsně se mu líbila a hned jí oblejzal a zkoumal J. No jo, on se barák zdá z venku velikém, ale ¼ zabírá schodiště … když vezmu ještě koupelnu a WC, tak vlastně na „bydlení zbývá ½  plochy … ale jde to.Pikle kuju … ale aby mi to taky k něčemu bylo J. Nebo se na to vyprdnu a přestěhuju se do Mostu do bytu po dědovi a bude J). By jsme to měli s Violkou od sebe defakto přes silnici ;-)    

Babuldo - tak jak vám je? Už je o trochu líp??? L    

Dalif - tož vítej doma J Zrovna jsem ti včíl jsem na tebe myslela že už bys mohla jít domů. J. No a jak … co Vítek?? Jakej je velkej brácha?? J    

No tak to už je snad opravdu všechno … jdu ťukat Járovi vyúčto .. ještě kousek stihnu než dorazí dom J.    

Andělka a Jája 15m

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 22.04.07 21:27

No á sem co Kubula vše sni ani vypisovat nebudu stejnak s jeho vahou byste mi to neveřili..
ale ji az az mam asi tasemnici :-)) nebo spis je po manzovi ktery je jak pouteka k obedu ji normalne 2O knedliku ..

Kubulka dnes po prijezdu domu usnul už v 19 a pak se pred chvili zbuil sosnul mlíka a spí dal..to asi bude noc vzdy když tahkle pospava neco ho trápía noc stojí za h…

takže si jdu radeji taky hajnout..

Růža a Kubisek

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 22.04.07 21:29

Bože Andelo -vemu se den volna abych to mohla přečíst ju :-)))

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 23.04.07 07:42

AHOOJ…jéééé koukám to nějak uteklooo Dalif už má Zuzankuu to je mé oblíbené jméno také sem ho chtěla, ale manželovi se nelíbí a tak byli vybrány pro holku jiné.Tak gratulujeme a hlabvně přejeme at je zdravá, štastná a moc netrápí rodiče.A co jak zvládáš režim s dvěmi mrnaty a co porod???
Jinak mám za sebou vcelku náročné dny, kdy sem věčně něco hledala na internetu, volala  a opisovala to do wordu a pak zase znova, jelikož se to manžílkovi nelíbilo.Nu, ale dneškem sme to uzavřeli a už bude klidněji.A splnil se mi takový malý sen…máme garáž v našem okresním městě, i když zatim není uplně naše, ale to se za pár měsíců snad změní a bude nám říkat pane.Dnes na rádiu hlásili, že naše město Náchod bylo vyhodnoceno jako nejnebezpečnější, co se týče přechodů, atd..což tomu i věřim, jelikož není měsíce možná i týdne kdyby tady nikoho nesejmuli na přechodě a průjednost brrr hrůza a děs.Než se projede od konce Náchoda na druhý tak si počkáte ve frontě minimálně 10-20minut záleží jak kdy, proto je lepší nikam nejezdit autem, ale jít po dvouch a ani tam není jistota, že v pořádku dojdu.Už aby byl ten slibovaný obchvat. No a můj druhý sen bude realizován asi také během dvou let je vlastní bydlení i když dokud nebude splacená hypotéka nebude to naše, ale už tam můžeme bydlet.Jenže ty byty šli tak nahoru achjooo a bude hůř v lednu zdražují hypotéky.Dnes hlásili, že bude dražší elektrika o 20procent myslim.
No a jak válčíme s nočníkem? Snažim se onaučovat, ale jde to těžce ted týden byl doma jen ve slipech a včera kvečerum to snad začlo nést úspěchy, že si dvakrát řekl, že chce.Jinak sme ho bud odchytávali nebo našli už počůraného…nebo šel k nočníku, což je také dobrý.Také se mi minulý týden stalo, že sme byli na výletě na kole a malý se v půlce cesty pokadil a já neměla náhradní plenku a tak holt jel naostro.Vydržel až domů s jednou zastávkou na vyčůrání a to sme jeli cca hodinku.K tomuto mám dotaz já ho dávám na holčičku čůrat je to špatný?V sobotu mi tchýně a švagrová tvrdila ta ho dávám vestoje, tak sem to včera zkusila a nic.Třebas se plen zbavíme , když budu trpělivá a pokud nee tak ještě počkám největší starost mi dělá velká strana tu nějak na nočník neodchytnem.  

Kupovali sme nová kola 3týdny je manžel vybíral na netu a naštěstí nepřebral, pořídili sme kolosedačku a nyní jezdíme každý víkend na kole po okolí.Jediné, co mne štve, že Fil když sem za ním má stále hlavu otočenou na mne a z kopce já jezdim pomaleji a on brečívá, doufám, že se toto brzy změní.Vlastně včera sme absolvovali třetí výlet o délce cca 20km.No prostě konečně trávíme víkendy jako rodina a Petr si Fila více všímá, atd…a bude snad líp.Jen tento víkend sme kola nevytáhli, ale snad je vytáhneme v týdnu když má manžel ranní a nebyli sme nikde o víkendu, no uvidíme.
Fil se mi pěkně rozkecal a zopákne skorem všechno někdy to je sranda ho poslouchat.Naučila sem ho jak se jmenuje babička a to je tak roztomilé, když řekne to své Alena. No a je to týden, co umí přelézt postýlku měla sem strach, že to bude dělat stále, ale zatim musim zatukat, ale nee jen občas nebo když mu řeknu at vyleze např. po odpoledním spánku.Jídlo nám problémy nedělá slupne skoro vše nač přijde a dle toho vypadá jeho váha, lae já doufám, že to vyběhá.Na 22.měsících má 16,5kg.
Jinak vím, co je problémy s účtem.Náš táta je vcellu v pohodě, ale vyletěl předminulý měsíc, kdy sem z MMB odčerpala korunky a šlo to do debetu to sem dostala takový sprdung, že od té doby si dávám bacha.  Píšete toho nějak moc nestíhám nějak reagovat adresně, ale musim se polepšit tady je aspon co číst.Vstává mi malý asik popojdem máme dnes kontrolu po očkování na TBC a mléčko už mu nedám, jelikož mu posledn vyžahl táta jako vždy.Tak paaaaaaaa Nikkol a Fil

 
andela  23.04.07 07:59

Tak jestli to nepletu … tak … Milí Vojtísku prejeme ti vse nej nej k svátku, hodne dárecku a peknej dortik, a at te mamka se segrou nezlobi :-)).  

Andela a Jája 15m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.04.07 08:04

TAKOVY KOMEnTARE!??to abych si vzala dovolenou)

dnesni noc super.martinek v noci jako byl zase vzhuru,ale lezela jsem u nej,pak uz tradicne zacala brecet kaja,tak jsem po hodine lezeni u martinka presla zase k ni,nakojila,pak sla zase k martinkovi,az usnul tak presla,kaja se pak vzbudila az pred7h.takze super.martinek jeste chrni,jak ponocoval,ze.kaja nemuze ted zabrat,boli ji brisko,ale jinak dobre.

vcera se zase vymysely dalsi vyrianty ohledne hypotek a penez na dum:-)takze dalsi ptani na hypoteky,takze si musim vse sladit do meho harmonogramu:-)hlidani,banky,dok­tori a uceni!ale jasne ze my zensky mame materskou DOVOLENOU!:-)

DALIF:vitej zpet mezi nami:-)pak zkouknu foto.

VIOLET:nevim uz jsem to asi psala,ale taky jsem prave cetla ,to co praktikuje gabi s tou AJ,ze jako jeden ma mluvit jednim jazykem a druhy tim dalsim,ze michani je matouci,ale treba to u vas bude jine a kdyby treba maty chodil do AJ skolky to by bylo super(ale to asi nebude,kdyz uz sjte byli u zapisu,co?-a toé je asi jen v praze).v tom casaku prave psali,ze je pak blbe,kdyz dite jde a rekne-mami to je pig a tak,ze to pak je smichane,tak nevim.ja zkusenost nemam,ja mluvim jen cesky:-))

JITUSKO:taky si uzivate vikend,jen co je pravda a jinak cucim,ze konecne spite dohromady,v tomto jsem sobec,ale kaju pak kolem roku „hodim“ k martinkovi a budu k nim dochazet,ale jako abych s nima spala to ne,nebo jsme si deti delili,ja proste musim spat s martinem,jsem na to zvykla a prave bojim se toho odvyknuti atd.
jo a nedrz furt diety,lepsi je se smirit s vahou(u tebe NORMALNI!!!)a ono to pak pujde samo dolu-u mne to takl bylo,ja byla fakt veprik,martin si me nasel jako veprika,no a vidis,porad se neco delo,az jedla jsem vse i sladkosti,nes­portovala a najednou kila sla dolu(jemu nahoru),a pred tehu uz jsem mela dole 12kg,ty jsem v tehu nabrala a pak zase sly hned dolu(15),no a ted uz jsem zase na bezne vaze.akorat mi teda visi to bricho,to bych mela posilovat,protze to uz mi zustane jinak,hm,ale kdy to nevim,to by musel mit den vic hodin:-)jinak kdyz si das maso tak myslim nehresis!vzdyt tam jsou taky potrebne latky,ja bych jedla vse,ale treba v mensim mnozstvi a hodnekrast denne,ale jen byt treba den na zelenine a pak zase neco jineho no nevim…:-)tak pak taky posli fot,at vidime ten ubytek!
penize z toho zdaneni nam taky neprisly!

A kaja uz to zalomila:-)

GABI:a co v te americe delate?jako praci,my treba mame moznost jet na nasvtevu k nasi zname a poznat to tam,ale VUBEC me to nelaka,tak co vas zlakalo,ze jste se tam rovnou odstehovali??
a vubec,jako tot ti adrienka neco rika-jako mluvi??jak to delas?:-)mas asi zazracne dite,co?protoze martinek bude mit v cervnu dva roky a jako skoro nemluvi,par slov,jako s nama se domluvi,co potrebuje to si domluvi,ale jako ze by rekl vetu?a kdyz mu bylo jak vam,tak rekl sotva mama a to bylo tak vsechno:-)

ANDELKO:ty mas ale „Sikovneho“ chlapaka-to se jen tak nepodari to smazat,co?:-)
tchyne no comment:-)
u nas je uspavani ted takoveto:hned po koupani jde do psotele,nesmi uz nikde radit,tam ho frknu,kdyz zacne zurit hned,tak se ho ptam jestli chce caj atd.tak rekne treba ze jo,tak mu ho donesu, kdyz nerve kaja,tak s nim tam chvili lezim,haldim atd,kdyz dela kraviny a neni osapaly,jdu pryc, a necham ho tam napospas,kdyz rve moc,jdu tam znovu,mto uz vetsinou lehne a nehca se hladit a pak uz je unavenej(vetsinou zacne rvat kaja)takze jdu k ni a to neprotestuje a pak uz spi.tak asi tak u nas.driv pred porodem tam chodil martin a vestinou usnuli spolu,ale ted proste chce ve vsem avsude jen ME!
jinak jak pises o spani,zrovna vcera jsem premyslela,kdyz se tak naskytne moznost,ze bych deti dala aspon na dva dny pryc a spala celou noc??:-)tak mozan za rok,ze:-)

tak jdu dat oprat pradlo a myslim, ze uz je vzhuru martinek,pa ewa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.04.07 08:10

DALIF:fotky moc pekne!

NIKKOL:jak pises o nocnikovani,tak jsem si vzpomnela,ze dnes v noci u martinka jako spim a on rika AA porad dokola,tak jsem myslela ze se pocural mimo plinu, a je zase mokra postel,tak saham a nic,tak pak jsem dosla s nocnikem a on se vycural!(v no­ci!)jako plinu mel taky mokrou,a ted bude beztoho i posr…j no ale treba se biizka na lepsi casy:-)

tak pa

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 23.04.07 08:23

Milý Vojtíšku,
vše NEK k Tvým dnešním jmeninám, ať máš pěkný den a rodina Tě nezlobí :-))  

Jinak- víken byl super, ale to až později, teď se letíme oblékat a já vezu Matýho kamarádce, jsem totiž objednaná ne doplnění nehtů, oni mi totiž už 2 ulítky :-/
PS: od víkendu už cítím pohyby mimča, hurááááá!   nestíhající Violka s Matým a svištíkem

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 23.04.07 11:06

Dobré ránko,
tak noc byla příšerná,Vojta vydrželo řvát 3/4 hodiny a nabíralo to grády,nakonec jsem nevydržela a vyndala ho z postýlky,on tak štkal a vzlykal,to se nedalo.Pak jsem rožla lampičku a dala ho do postýlky,tak se uklidnil,ale ještě 1/2hodiny trvalo,než vytuhl.A ráno samo ve 3/4na 6 jak rybička.Ale už se pak nevzbudil,taky aspoň něco.Dneska budu pokračovat,prostě nechci lítat xkrát za noc do pokojíčku-a Vojta by budil Báru.
honza se taky nevyspal,nemůže si zpátky zvyknout na novou postel a Bára spala vedle něho a celou noc ho prý kopala a mačkala a prý jí smrdělo z pusy..zkrátka jsme měli super noc.
Teď tady mám Vítečka od IKY,ta šla na rehabko.Prej-je to mamánek,asi bude plakat.Chachá,ani si na mamku nevzpomněl,hrajou si s Vojtou(tahají se vždy o jednu konkrétní hračku),ale dokážou si hrát i spolu.  

Jo,díky za přání k svátku,budeme to slavit až v neděli s Barunčinýma narozkama.  

RUZO,jsem ráda,že už to máte doma zase OK.  

Gábi,heslo pošlu přes SZ.Už se těším na další fotečky prcka a samo mamči!Tak pak písni,jak jste se měli.  

ANDĚLKO,tak tomu říkám spisovatelka.S tchý­ní furt stejný,co,no ona se asi nezmění.Ale neboj,může být i hůř:)
Járovi bych za tu smazanou práci taky asi „poděkovala“-mezi voči,no,tak si to udělal sám,aspoň.
Vojta na hlavě taky skoro nic neměl,ale to,comu vyrašilo,byo každej chlup jinak,tak jsem to zasekla na drna.  

NIKKOL,ahój,no tak koukám taky budete budovat,jako Valli!Já vím o stavbě baráku jedno-NIKDY!!!Leda kdyby jsme měli tolik peněz,aby jsme si to  nechali postavit a nemuseli tam trávit každou volnou chvilku.Takže-nikdy…já si to zžila,když stavěli naši a vlastně jsem neměla pořádný dětsví,furt jsem hlídala sourozence a chystala je do školy,naši neměli vůbec čas a když zjistili,že je problém,tak jsem dostala vejprask,místo aby zjišťovali,proč a nikdy jsem nebyla s našima na dovolený,protože nebyly prachy.Takže jsem vděčná za byt,kterej budem mít za chvilku splacenej,v kterým si můžu budovat a věnovat se dětem…nechci vymlouvat,ale pokud nemáte prachy,tak jenom vím,že je to šílenej záhul pro rodinu.
Kola chválím,taky se chystáme jezdit,až koupíme sedačku pro Vojtu..  

VALLI,po dlouhý době ti tvou noc závidím:)mně taky vadilo,že spíme s Honzou odděleně(to jeho škrábání se ve fousech a chrápání mi teda až tak nechybělo),ale už to musíme nějak vyřešit.Blbý je,že jsem do 14ti měsíců Vojtu kojila a i teď se Vojta třeba 4× za noc vzbudí.A vzbudil i Báru,která chodí do školky.A Honza má lehký spaní,takže by se do práce taky nevyspal-a to radši mít spokojenýho vychrápanýho chlapa vedle v pokoji,než nervní trosku vedle mě(taky jsme praktikovali,ale nakonec jsem to vzdala a měla postel jen pro sebe a Vojtíška a nikoho v noci nerušila).
Dietu nedržím,spíš je to novej stravovací režim-jím 6× denně malý porce a vesměs zdravý jídla(kuře,ry­ba,zelenina,rý­že,těstoviny,jo­gurty)..a nemám hlad.Vyhovuje mi to, a hlavně mám radost,že je to na mě už i vidět.Bohužel já jsem ten tip,co se podívá na rohlík a přibere, a fofry okolo dětí jsem měla taky.Holt mi to tak nespaluje.Ale to neva,aspoň jím zdravě a cvičím a dostanu se do formy.
tak pa,jdem obědvat(těstoviny se špěnátem,pro představu:)
Jitka,řvoucí Vojta a školkující Barů

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 23.04.07 12:01

Čaute baby.

Předně, vítám u nás v drbacím kroužku Gábi. Tak ať se ti tu líbí.

Jinak holky, vy blázníte, ne. Člověk tady není4 dny a já se teď nedočtu konce deníčku, že.  No pokusím se s tím poprat.
Jinak celej víkend byl super. V pátek ráno jsme vyrazily do Brna- no pohřeb nic noc,  doufám že zase dlouho na žádnej nebudu muset.
Pak ta Brňenská ZOO. Hodně jsem slyšela že jsou mamky zklamaný, ale já byla docela nadšená, hlavně jsem si pohladila žirafu, to se mi líbilo. Děti ze Zoo taky nadšeny a hlavně hezky utahaný , ono kdo by nebyl, po 3 hodinách lítání.....cestou z Brna do Znojma dětičky naštěstí spaly jako Andílci. Dojeli jsme k ségře, kafíčko, pokec, pak jsem děti nechala mamce na zahradě a jeli jsme se standou do Freeportu ( nebo jak se to kruci píše:-) plno peněz zase v hájí, ale šatník opět doplněn. Pak se dělalo na grilu masíčko, večer podrb, děcka jsem nemohla ještě ve 22.15 dostat do postele, byla jsem jak to největší macecha, která chce aby dítko spalo. Tak jsem aspoň doufala, že budou spát ráno dýl. Ha ha ha ha. Bylo 6.30 a oni už zase plni elánu.

V sobotu dopoledne jel Standa s klukama na fotbal, kouknout se na synovce jak mu to jde. Já jsem se ségrou vyrazila obejít město. Řeknu Vám, že v tom Znojmě je prd. Byla jsem ve 4 sekáčích a nekoupila jsem vůbec ale vůbec nic. Samej hadr to tam je. Zlatej malej Žďár.
Odpoledne se jelo na výlet, byly jsme na bezva zřícenině, krásnej výhled na Rakousko, prostě příroda super, krásný.
Domů jsme vyrazili v sobotu v 8 večer, děcka naštěstí opět sladce spali, já jsem řídila celou cestu a užívala si to. Doma jsem skoro padla za vlast, jen se vysprchovala a šla spát.
V neděli ráno začala festová nestíhačka. Potřebovala jsem vybalit, uvařit pro děti rajskou a trochu poklidit, aby se tady dalo aspoň chodit. V 11 přijela mamka hlídat kluky, bylo 11.15 a já ještě dohušťovala omáčku a v 11.30 už jsme razili směr oslava. No v restauračce byl i předkrm hezky šunková rolka s křenem, na oběd jsem se přímo přežrala, nějakej krůtí závitek s anglickou a nivou, americký brambory a česneková omáčka…mňam. No pak jsem jen vyzvedla děti a šli jsme doslavovat ke tchánovcům domů. Dort, jednohuby, obložená mísa…a jsem asi o 3 kila za víkend težší.

Dneska jsem ráno Jituš frkla Vítka a šla se rehabilitovat.
hodiny v háji, pak rychle k Jitce, výčitky ve mě nějak hlodaly, protože Vítek je teď zase nějakej mamánkovej, ale prd, pacholek si na mě ani nevzpoměl. No tak jsem krapet s Jitkou zdrbla, ale znáte, to, co bych s Jitkou mohla tak stihnout za hodinku a půl, ne. Vůbec nic. :-) :-) :-)

Teď mi drak doma spí, tak je chvilka klidu. právě dopere za chvilku pračka, takže to pujdu pověsit a rychle zapnout další.
Holky, odpoledne se jdu zeptat na to tetování, tak jsem zvědavá. No jestli já se k tomu odhodlám…ale chtěla bych.
Tak, jdu zase něco číst, co se tady dělo, ale podezřele se mi klíží očka, takže dám asi 20. :)
Takže se zatím mějte a snad někdy napíšu víc.

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 23.04.07 12:07

dočtu později jen chci Vojtíkovii popřát vše nej k Jmeninkám !!!

a jdem do mesta ojuknou tuhle sedacku http://www.autosedacky-kocarky.cz/productdetail/?… libi se mi vice nez ta maxi cosi priory XP -tahle ta http://www.autosedacky-kocarky.cz/…rava-zdarma/ tak uvidíme..ale tu mc xp ne ..

Růža a  Kubísek

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 23.04.07 12:39

Ahojky,

téda, vy jste toho napsaly.To budu číst snad hodinu :o).
V sobotu se grilování nakonec nekonalo.Šli jsme po obědě bábí popřát k nim domů.Měla obloženou mísu, zákusky, dort, dali jsme si vínko a navečer mazali domů.
No a v neděli jsme byli celý den na zahradě, teda hlavně Naty s Romanem.Stejně je venku, tak mu tam šoupnu malou a můžu uklízet.Pak přijela švagrovka s dědou, tak jsme si venku dali kafčo.Naty pořád chtěla do auta motat volantem, tak byla protivná, když nemohla.Naštěstí ji pak Nikča zabavila.Večer jel Roman na benzínu a na kafe ke známý, takže jsem holky šupla spolu do vany, Naty se tam rozdováděla, ani nechtěla ven, pořád Niku otravovala, ta byla naštvaná, tak bylo veselo.Ještě štěstí, že ten malý čert brzy usnul.Pak ještě večeři, nádobí, zkontrolovat úkol, vyzkoušet Niku a Roman si jak král přijede k hotovému.To je život!
Příští neděli na týden odjíždí, pak bude 14 dní doma a měl by jet zas.To bude klid.Chtěli by jsme letos na dovču, tak se budou peníze schovávat, snad nám ta dovča vyjde.
Nika má ve čtvrtek vystoupení s tanečákem, tak to budu mít z plavča celkem hoňky, abych to stihla.Zítra je rodičák, musím tam já, protože Romanovi se nechce, hlavně pak lítat po učitělích, a prý by všechno zapomněl.Mně z něj klepne.
Jinak nic nového se u nás nestalo.Nočník je stále nepřítel č. 1, natož aby si sama řekla, že chce čůrat.Dnes to opět pustila do kalhotek :o( Mám pocit, že bych na dovolenou měla jet sama.

Veselí broučci v trávě
tleskají radostí právě, že svátek dnes slavíš,
tak ať se dobře bavíš.
VOJTÍKU, přejeme všechno nejlepší k svátku :o)))

DÁŠÍ - Roman tuhle taky vytáhl tříkolku po Nikče, bohužel to Naty zatím moc nejde, nějak to neušlápne, natož aby jezdila na kole, co dostala k narozeninám.Jaký byl výlet nakolech?

VIOLET - pochybuji, že ty nezhubneš, jsi štíhlá od přírody.Já jdu na nehty až za šest týdnů od první návštěvy, ale asi budu chodit po pěti.Už mi to trochu odrůstá, ale to si upravím sama.Zatím mi všechny drží a to si nedávám pozor, s Naty to stejně ani nejde.

GABRIELLE - taky tě mezi námi vítáme :o) Mně už ta třicítka nedávno dohnala :o( Musím před vámi smeknout, vydat se do tak vzdálené země, kde nikoho neznáš.I když se tedy musím přiznat, že já bych šla klidně taky pryč ( nejsem asi ten správný vlastenec).Moje kamarádka by zase do Ameriky nikdy nešla, byla tam krátce jako au-pair a prý je tam jeden větší blbec než druhý, tak nevím.Koukám, že se s malou také nenudíš :o) Už jsem moc zvědavá na vaše fotky.

BABULDO - to je mi líto, že už marodíte oba dva.Tak se držte a ať je vám brzy lépe.

ANDĚLKO - koukám, že své výhrůžky ohledně komentu jsi včera splnila, to tu soutěž určitě vyhraješ :o) Jásááááme s tebou!Hlavně ať to usínání Jájovi vydrží.Teda, mě už tvoje tchýně už snad nemůže ani překvapit, je to fakt případ sám pro sebe.My máme taky Oktávku, i když teda ne zánovní, tak nám ji taky můžeš přijed umýt, jo? :o) S tím počítačem, co na to říct?Snad jen, no jo chlapi!Jinak jsi mně tedy potěšila, s tím, že bude s Nikou i hůř.Tak děkuji ;o) Záchod jsme taky zkoušeli a je to spíše horší, tak zatím zůstaneme u nočníku.

DALIF - vítejte doma.Porod jsi měla parádní, zvládli jste to, holky, skvěle.Zuzanka je nádherná, ať vám dělá jen samou radost.

JITUŠKO - víkend jste si, koukám, užili.Kvůli půlce steaku se přeci svět nezboří.To jste si spaní bez dětí moc neužili, viď?Však ono to přijde.Já už se na to taky těším, až budou holky spolu v pokoji.Bohužel mám pocit, že o masážích a kosmetice se mi může jen zdát.Ještě že sem tam jdu ke kadeřnici (je to kamarádka, tak si i pokecám) a na nehty.Nám ty blbý peníze ze zdanění taky ještě nepřišly :o((( To byla opravdu perná noc.No, vidíš, jak Ika Vítka podceňuje, úplně se bez ní obejde :o)

VALLI - koukla jsem na fotečky, děti jsou rozkošné a tobě to moc sekne.Tak bazén a pizza, jo?Škoda, že s vámi nemohl být manžel, viď?Jak jste to nakonec s tím bytem vyřešili?Je to škoda, že ta teta z toho vycouvala.Vy to ale určitě zvládnete.Máš perné noci, když musíš pořád vstávat k dětem, viď?Koukám, že toho musíš zvládat hodně i přes den a do toho ještě ten dům, tak se drž.

RŮŽO - to je super, že se to urovnalo.

NIKKOL - to je super, že budete mít vlastní garáž.S noční­kováním vám to jde dobře, o hodně lépe než nám a to jsme starší.O utrácení na MMB mi ani nemluv, jsem tomu úplně propadlá.

Užijte si dnešní slunečný den.
Helena, spící Naty a školačka Nika

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 23.04.07 12:51

ciao,
teda to jw komentaru, no su zvedava kdy doctu… uz jsem chtela i reagovat na docten komentare,ale vykourilo se mi vse z hlavy, toz mozna vecer.

VSE NEJ VOJTIKOVI k svatku !!!!!!!!!!!!

Vitek prijal Z. dobre, furt rika MIMI MIMI a „hladi“ ji po tvarich, jinak chce byt furt nosen tatinkem…a sedl si autosedacky Zuzciny a pak si lehl i do tasky na mimi-tam se teda nevejde… prinesl CDecka a nabijecku a vse to Z. nutil…no cek se musi furt koukat, je Z. fascinovan.Ale neco ho boli, ekzem se zhorsil -v jamkach pod koleny a podpazdi ;(

dnes byl s M. koupit odrazedlo,toz uvidime…

pekny den, uz se moc tesim brzy na prochazky, ale ted je Z. fakt malinka, veskere obleceni po V. ji planda- siroke a kratke rukavy, ona ma dlouhe stihle ruky i nohy… no V. mel porodni vahu o kilo vic 3,8Okg…

ciao D a Vitek temer 18mes, Zuzka nekolik dni

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama