Růzňata č.58 : Porodní deníček aneb já se snad klystýru nedo

Rodičovství

  Chtěla bych se s vámi podělit o zážitky z mých porodů. Prvni porod říjen 2005 : Termín jsem měla 28.10., už dle 1.ultrazvuku, ale pak u toho podrobnějšího ve 20.týdnu,kde byl i manžel, doktor říkal,že dítě je větší, vypadalo to že je o týden starší než říkal první ultrazvuk,ale to být nemohlo,páč byl muj muž v Bruselu ten týden údajné početí..tož mě škádlil a doteď u nás v rodině je odpověď na otázku : Kdy plánujete další dítě? Až bude manžel zas v Bruselu..Prohlídku pan doktor Vlašín zakončil : Mezi nohy se dívat budeme ? My,že ne,chceme překvapení. Všichni známí se předháněli tipovánim na kluka či holku...

Těhotenství jsem snášela výborně, nevolnost nepoznala, první tři měsíce,uplně skvělejch,žádné menstruačni bolesti..ale další 2.trimestry začaly bolet záda, při každém vstávání,než se to rozcvičilo,tak dost silné bolesti. A pak jsem poprvé v živote zažila pálení žáhy, když to přišlo,ptala jsem se manžela co to je to takové nepřiíemné kyselé a jde to nahoru..po porodu pálení žáhy jakoby zázrakem zmizelo.
Už 3 týdny před porodem mi doktor říkal ať se moc nepřepínám,páč už vidí hlavičku, naše dítko bylo nachystáno na příchod na svět.Na konci října mi doktor řekl, že na další prohlídku už asi nedojdu,a taky že jo. V úterý večer kolem půlnoci jsme šli spat,ulehla jsem a najednou mokro,šla jsem na záchod a fakt světle růžová voda..Oznámila jsem usinajicímu manželovi,že už je to asi tady..ale v kurzu nam říkali,že máme tak 2 hoďky času, tož jsem vyprala 1 pračku, dožehlila minulou a za hoďku a půl jsme dojeli do porodnice, kde byl jen vrátný, řekli jsme že rodíme,a on řekl bežte tam a tam..takovým způsobem,že manžel poznamenal,že to vyznělo jakoby jsme si to tam měli odrodit sami..
tam mě dali na monitor, vše v pořádku ale nejsu dostatečně otevřená, tož po zjištění veškeré anamnézy poslali manžela dom a já šla na odd.„rizikové“,noc byla krušná,nemohla jsem spát -bylo nas 6 na pokoji, ja skoro žádné stahy,ale běhala jsem furt na záchod-asi nervozita..užžž jsem si myslela,že bych třebas mohla porodit bez bolesti, např.ve spánku, to jsem fakt nevěděla co mě čeká. Kolem 11hod.se uvolnil jeden porodní sál,tož jsem zavolala manželovi aby došel a užívali jsme si modrého porodního sálu, zkoušela jsem sprchu, balón, vak…ale žádná úleva..Pak mě připojili na monitor a manžel velice rychle pochopil princip a už mi "radil” : teď Tě to bolí, teď pohodička, ojoj teď to asi dost bolí…Asistentka se nam představila na zač. a pak jsme ji hoďku či 2 neviděli..konečně jsem se otevřela dostatečně na 8, přišla porodní asistentka a doktor a začali jsme rodit, ať jsem tlacila jak jsem chtěla, naše děťátko byť bylo sebevíc nachystane,mělo dost velkou hlavičku,tož mě asistentka nastřihla,vůbec jsemto necítila a vtom šup a byl to KLUK, jaké překvapení,já opravdu počítala spíš s holkou,ale byl nádhernej, položili mi ho ještě upatlanáho na bříško - to je uplně ten nejhezčí zážitek, který vyrovná všechny bolesti včetne nasledujicího šití ( to mě přišlo horší jak samotný porod,ček už by hotovej a ještě toto).Ptali se jak se bude jmenovat, řekli jsme že Vilém, zkoušeli jsme na něj volat Vilíku, Vildo, ale nějak nám to jméno k němu nešlo, tož jsme zkusili jiné co jsme měli v záloze Břéťo, Slávku..opět to nesedělo, nakonec jsme zkusili Vítku, ano to bylo to správné jméno,porodní asistentka se nás ptala jestli to je už konečné jméno,my že jo. Vítek 3,80kg 51cm (25.10.2005 v15:35­h)
Dali mi ho k prsu,ale potvůrka nechtěl se přisát. Pak na poporodní a za pár hodin mi ho přivezli na kojení a tady začal boj, nebyl to typ savec,poáahali mi sestřičky,ale stačilo ho parkrát nepřiložit správně ( aby obepínal pusinkou celý dvorec, ne jen bradavku ) a já měla bradavky zničený, navíc tam jedna sestřička říkala,že je to v pohodě,když nic nevypije,že má zásoby na 3 dny,nevím kde na to přišla,ale mě to uklidnilo a dávala jsem malemu - no spíš jsem se pokoušela nabídnout malému každé 3-4 hodiny a Vítek byl hnědší a hnědší,jak opálenej od moře.Dostal těžkou žloutenku, protože se chudáček nenapil dostatečně mleziva (to je to před mlíkem),které působí i projímavě a v těle se mu začali hromadit rozpadlé krvinky…a bylo to na fototerapii,na:,–(ili mu fešácké brýle a šel na solárko…
V porodnici jsme pobyli 9 dni, pak 14 denní příkrm Nutrilonem, já se zklidnila a kojila jsem do 11.měsíců, kdy jsem odstavila malého. (Důvodem bylo těhotenství - tudíž velice citlivé bradavky). Šestinedělí - kojení,odstří­kávání,kojení…

O 18 měsíců později …
Druhý porod :
Těhotenství jsem si užívala, bolesti zad nepatrné, jen pálení žáhy…dle rad na emiminu a baby-cafe jsem začala pít maliníkový čaj a lněné semínko - údajně napomáhá rychlému porodu a sliz z lněného semínka vytvoří jakousi klouzačku pro mimi, a stači 2× zakašlat, zatlačit a dítko je venku. Něco na tom bude.
Opět bylo dítko nachystáno už měsíc předem, doktor v poradně mu při vyšetření vždy poklepal na hlavičku a dopoval mě hořčíkem. Znova se opakovalo co před 18 měsíci, že mi řekl že do další poradny už nedojdu. Opět v úterý tentokrát brzo ráno kolem 3:30h jsem si odskočila na záchod a při odchodu vidím, že ze mě něco pokapává - průhledná tekutina s bílýma nitkama-jsem si furt myslela,že je to hlenová zátka, co může odtéct i několik dnů před porodem…ale furt to ze mě kapalo, tož jsem kolem 4hod.ranní zavolala mamce, ať tak do pulhoďky dojede,M.začal psát instruktážní mejly,že do práce nedojde… mezi 4-5h začaly i kontrakce,asi po 7 min, pak po 5min, občas po 2min…jsem to prodýchavala, dávala mamce instrukce ( jsem si myslela že to bude porod na nejmíň 10 hodin), tož co mu má dát jíst, co s sebou ven pro Vítka a tak…pak jsme kecaly, M. už byl nervozní, protože mu přišly kotrakce časté, tož v 5:15h jsme vyrazili, v porodnici za 15min., tam doktorka udělala rychle UTZ- mimčo prý nějaké menší, otevřená jsem byla na 6,vzali mi vložku a polili čímsi, byla to plodovka …tož šup už na sál- tentokrát červený položili mě na lehátko,dali monitor, ja si zažádala o vak, minule jsem rodila na vaku, no nestihli ho najít , zvedli mi lůžko a v takovém polosedě-pololeže jsem začla rodit, jsem se ptala,jestliuž můžu tlačit a oni že jo a 2× jsem pořádně zatlačila a malá byla venku v 5.55h - Zuzanka 3,05kg a 47cm (17.4.2007), natrhla jsem se trošku, prý jeden steh, ale doktorka nabírala nit 3×. Opichani anestezii před šitím, šití, pak malou odnesli nahoru a že nám dají vědět míry do 5 minut, no byla z toho půlhoďka, nicméně M. stihl jít dom a dat snidani malému ;) Šestinedělí - po 3 dnech velkých bolestí při zavinování dělohy a návratu domů opět kojení, procházky s oběma dětma - dost dobrodružné, prostě pohoda,jazz. Fakt si to užívám víc jak u Vítka. (Na velkou stranu jsem šla bez problémů den po porodu, u prvního porodu jsem se bála i na malou ;( )
Takže opět jsem nepoznala ani klystýr ani holení, jestli ještě budu někdy rodit, budu opět jak prvorodička ( co neví jak vypadá klystýr a holeni ) ;) ;) ;)

Ciao Dalif a Vítek 18 měsiců, Zuzka 8 dni

PS. Omlouvám se za délku deníčku, snad někdy napíšu kratký stručný vtipný deníček.

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
***Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)****
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Gabriella -Adrienne 13.2.2006,**** ***USA,(1977)******
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť ( Péťa-1982)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
*Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)

*Violet - Matyáš 15.1.2005, svišť TP 3.10.2007, Most (Denisa-1981)****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 30.04.07 09:49

Vitek : http://rodina.cz/…raz019_1.jpg

Zuzka : http://rodina.cz/…200797_1.jpg

nejak mi ty fotky nesly vlozit primo do denicku ;(

D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.04.07 10:25

druha!

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 30.04.07 11:41

Třetí!!!
Jdu číst.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.04.07 11:50

DALIF:uzasny popis,tos teda mela peknou rychlovku!tak to ma byt:-)

TAk a co u nas,
vcera byl martinek zase u tcyhne,ja delal neco do skoly,pak jsme planovali domecek,pak jsem jela s malou nakoupit a ka mamce,tam byla i teta,tak se kochali malou. vecer jsme sli jeste s deckama omerovat pozemek,kam nam bude zasahovat stavba,nacez martin rikal,ze je to male,mne se nezda!(myslim pozemek),no a doma zjistil, ze barak je nad 150m2,tudiz by to musela delat firma-podle noveho zakona,takze rikal,ze to snad nikdy nevymysli,no musi to nejak zmensit.uvidime co nam z toho nakonec vznikne:-)ja tady mam milion casaku a vymyslim, jak to bude vypadat uvnitr,co si dam do kuchyne a tak,abychom tomu t rozmery trochu prizpusobili,uz chci mit vse promyslene a tak.no maluju si to ruzove,ale asi stejne nebudou prachy:-)(po te stavbe)

KAJA vecer po vykoupani se vzdy napije,pak ji dam do postylky(halvne musi byt odkrknuta,jinak rve),ona dudla cuci  a sama USNE!martinka musim ukladat s hlazenim atd.kdyz jsme sli spat,martinek mel nejake sny,prootze kricel jakoby bjacne mami,tak jsem tam vlitla co se deje,tak si sedl a delal chrchr-jako  prase,tak nevim,jestli nahodou vcera nebyli u druhe babicky divat se na prase a byl z toho nejaky zdivocely?…no poak jeste jednou zakricel,ale spal hned dal,dnes kupodivu celou noc.kaja az k ranu byla jednou vzhru,pak tak o pul7 a to uz rvala a nechtela spat.tak jsme kolem 7h vstavali.

BABULDO:nam klidne o proodu muzes vykladat:-)treba dalsi denicek:-)gratulace k 7.m!a at brzy najdete vetsi bytecek!a vidim,ze si s tatkou uzivate i bez tondy,to je super,kdyz nekdo pohlida,to muj prijde z prace sice kazdy den,ale jako ma dalsi praci na doma,takze se moc neuzijeme,kdyz chce on,uz jsem unavena kdyz ja,ma moc prace,no ale nekdy se sejdeme:-)

HELI:tak zdaneni jeste NEDORAZILO!,no nevim,jestli mi skola k necemu bude,nemciny ubyva a je hlavne AJ!a kdovi kolik mi M. udelal deti:-)ale ucit bych chtela,bavilo by me to,ale nevim,dnesni deti jsou pekni parchantici:-)

MArtinek vcera prisel od tchyne a taky byl jak z divokejch vajec!,delal kraviny,domu sel v botech,tak jsem ho vazala za ruku nazpet,jenze on se jakoby zhoupnul a prastil se DOST o dvere-kruci nevim jak se tomu nadava-o to zelezny v dvreich:-)takze rval,hned mu vyskocila boule!jo jorksirci jsou pekni,ale ja uz radsi zadneho psa nechci,chtela jsem v puberte tohohle,no ale kdo by se o to staral:-)

tak pa

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 30.04.07 12:20

čtvrtáááááá!
Tak ahoj děvčátka,víkend za náma,oslava taky.ale předně.-Dalif,super deníček-oba porody ti můžu jen závidět,hlavně Zuzka byla lup šup,když to tak píšeš,tak snad skoro bez bolesti:)A dětičky se už sžívají,tak to je super!!!!
Jinak děkujeme moc za přání k narozkám,tak už mám doma čtyřletou cácorku,achjo,to tak strašně letí…vlastně nedávno jsem si pro ni jela do porodnice,nevěděli jsme,co to bude a když jsme frčeli,tak začla šílená bouřka a Honza povídal:tak to bude divá Bára!!A taky že jo.
Oslava dopadla na jedničku s hvězdičkou,sla­vili jsme včera-grilovalo se na zahradě u tchánovců.
Honza vykostil a naložil masíko(pěkná makačka,snad 35 steaků),vínko bylo,hromady zeleninky,dort jsme s mamkou upekly-patlaly jsme se s ním 3 hodiny.Barunka byla nadšená,radostě pískala,je moc ráda středem pozornosti,tak si to vychutnávala.Dos­tala od našich ty sandálky a šus´tákovku,od Kadleců maňáskový divadlo a puzzle,od švagrový knížky a plastelínu s tvořítkama,no a od nás baby Anabell,z který je u vytržení.Máme doma nový mimino,protože se pořád směje a když dáte lahvičku,tak saje a pak si krkne a usne.no fakt jak mimčo.A k tomu ještě igelitku oblečení,co jsem posháněla po sekáčích-protože originál je drahej jak blázen,ale je to panence skoro akorát.Dneska s ní spala a ráno jí dávala mlíčko,když jsem krmila Vojtíka,no je to maminka ukázková.
V sobotu byl Honza na turnaji v tenise-s pivíčkem,tak se vrátil ve dvě,totálně grogy,práskl sebou na postel a konec zvonec,tak jsem trávila odpoledne s dětma sama.šli jsme na prochajdu-našlapali jsme snad 4km,vzali to na koníčky a krásnou hospůdku se zahrádkkou a obr pískovištěm,tak jsme se vrátili dom o půl sedmý-děcka utahaný jak koťata.
Já jsem pak šla dělat dort s maminou.
Dneska jsem si zalítala dopoledne po obchodech-sháním psací stůl a židli a kříň do ložnice-to jsou tak rozdílný ceny-třeba na stole okolo 1000,–rozdíl!tak snad to mám sehnaný všechno.Chystáme se do Ikey pro doplňky(no,vyšlo mi to na 2000,–,snad se nebude Honza čílit) a chtěla bych konečně vymalovat ten pokojík a rovnou i ložnici.
Dneska budu s dětma opět sama,ten tenis mě pěkně sejří…no ale pak si Honza bere večer barušku a půjdou na ty čarodky,pálit oheň.Už aby Vojtík povyrostl,abysme mohli všichni.
HELI,to jste měli na plavání dobrodrůžo-nahánět se s taťkou.NO hlavně že jste se našli:)tak už máte taky penízky..na MMb holky psaly,že jim přijde třeba 50000,–!!to jsem byla v šoku!Já jsem teda vděčná i za těch necelých 20000,–,protože vyjde na ten pokojík i ložnici.Až budou,vyfotím,ale až v půlce června budou ty doplňky,co jsem si objednala,tak to asi nebude ještě komplet.  

VALLI,vy jste rychlíci,to už zaměřujete parcelu?a jak bude velká a kolik u vás stojí metry?  

GÁBI,tak jestli jsi přibrala,tak to buď jedině ráda,tos před tím musela být hubeňour.Mně osobně se s píš líbí trochu holky krev a mlíko,ženský tvary,naštěstí i mýmu Honzovi.Já už jsem teda trošku překrvená a přemlíčená,tak jako moc do všech stran,ale bojuju,bojuju!
Ejdryjen se mi taky moc líbí,ale já bych jí asi měla tendenci zdrobňovat nějak počesku,mě se český jména děsně líbí.Hlavně že se s nima dá hrát.
Jé,tak jste si vybrali něco jako Vysočina?No tak to chválím(jsem z vysočiny:)A jak píše o prodavačkách-jsem si na tebe dneska v obchodě vzpomněla-prodavačka příjemná jak prdel,vyloženě „nadšená“,že musí kvůli mě někam volat,opravdu lepší ty falešný úsměvy než tahle ježibaba.
Jo a jsem se smála,kolik máš na malou hadříků-já jsem to podobný(v tom množství teda rozhodně ne)-ulítávám na sekáčích,tak mají děcka plný skříně.Teď jsem to začla dohánět taky,dneska jsem si koupila krásnou romantickou halenčeku a letní sukýnku:)Na mě je máloco,kor v normálních obchodech-tam to šijou na ty beztvarý postavy-bez pasu a prsou,protože se mi to nahoře odchlipuje a v pase trčí.  

VIOLET,tak jste se fikaně vyhli rodinný oslavě:)no jestli je nemusíš,tak se ti nedivím.Já je mám ráda,ale já mám fajn příbuzný.Jo a jak jsi psala,ať si užijem večír-už třetí noc za sebou jsem natěšenýmu Honzovi vytuhla.Jsem teď furt zmlácená.Ale včera jsem mu to vynahradila:)  

NIKKOL,jasně,že hoď fotky,už tam máš pěkně starý,tak přihoď.S tím opravářem aut-to je blbý,že do toho člověk nevidí a oni ví,jak natáhnout.Ale my dáváme auto známýmu,tak nám to dává většinou za nákupku a vím,že by nás neobral.  

BABULDO,tak to je kouzelný,užít si den s manžílkem bez dítka!No hodně štěstí při vybírání bytu.Teď šly ceny šíleným způsobem nahoru a ještě prý půjdou..aaspoň u nás.No můj byt se mi až tak nelíbí,za prvý by potřeboval nutnou rekonstrukci(až budou penízky) a je blbě řešenej,ale hlavně že má tři pokoje,že si máme každej kam zalízt.A máme nádherný okolí,schválně vyfotím pohled z okna.A vy chcete u vás ve městě nebo i dál-dojíždět?  

tak jo,končim,jdu poklidit výbuch v kuchyni-když vaří muž,tak to stojí za to.Ale hlavní je,že vůbec uvařil!
papa Jitka,skoro roka půl Vojtík a čerstvě čtyřletá Baruška

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 30.04.07 13:20

Děvčátka, jsem pátá, dalif -hurááá,deníček je tu,jsi šikulka, ale teď zas mažu za naší drahou Andělkou, je tady u mě v Mostě, tak písnu a hlavně dočtu komenty až večír…pápá
 Violet

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 30.04.07 13:58

AHOOJKY…deníček je moooc krásnej.Teeda Dalif tys měla na porody štěstí hlavně ten druhý tak tak ste to stihli vykecávat se déle tak rodíš snad v autě.Ještě, že manžel spěchal… proč Vám přinesli malou až po půlhodině?
Jituško…jj také sme měli jakoby svého opraváře, ale jak sem pslaa já mu nevěřila.Tento co sme u něj byli naposledyy byl na doporučení chlápka, co nám dělal klimatizaci a vcelku jsme byli spokojeni.Tak příště auto zkusíme dát zase k němu.
Valli..na to abysme auto dávali do značkového servisu, který ještě přímo na Rovery někde za Libercem fakt nemáme koruny. Sice by nám ho tady v NA ve firmě ADN na opravu vzali, ale proč platit více když můžeme méně.A firmu ADN ještě moc nemusíme.
Babuldo…já do Náchoda přišla z uplně jiné menší díry a zvykla sem si tu a moc se mi tu líbí.Trutnov je také hezkej, ale pokud nebudu muset měnit nebudeme.Máte tam dva úžasné sekáče pro děti. kde se dá sehnat Next, Ladybird apod…u nás jen omezeně.
Jinak sme byli na kontrole u Dr.. Fili má dobrat ATB ty má tak do středy a ven může, ale opatrně se slnkem takže budeme chodit spíše déle po páté hodině na chvíli když už půjdeme.Dnes už prvně jedl rohlíček tak už to bude zase náš kluk.Za 4dny co jen pil mi zhubl něco málo přes kilo, ale on to určitě zase zpět nabere.Jinak s manželem řešíme dovolenou kam jet a stále nevíme nic.On by chtěl do ciziny, ale s tím aby naplnil celé auto /dvě místa nám přebývají/, ale jaksi to nejde.Já bych se klidně spokojila i s Čechami či Slovenskem tak uvidime jak to dopadne.No nic mzim dítě vstalo paa Nikkol a Fil

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 30.04.07 15:31

NIKKOL- nevim co jim tak dlouho trvalo, sestricka rekla ze do 5 minut, a nejak se tech 5 minut protahlo…ale apgar skore mela 10 10 10- takze super.

poradna dnes- Vitek 18 mes. - ma 12kg, 86cm a je v pohode
Zuzika- pribrala 350g, takze ma 3,4kg, 49 cm (2cm pribrala), dostala jsem predepsanej Sab simplex, mala pry az moc ji, fontanela mensi nez byva, ale pry se to jen sleduje, jinak vse v pohode.
Z. byla hodna ani pri oblikani nebrecela,zato Vitek to prorval, no chudak mel narusenej rezim, normalne jeste spi a my museli do poradny…

ciao D

ps. musime ven, pac opet tu neni kam stoupnout a Vitek dela vylomeniny…

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 30.04.07 17:18

Hoj hoj,  

opět pořádně nic nepísnu, neb mám ještě prácičku a nemám dočteno, ale chci v rychlosti popřát naší velké slečně Barunce : vše nej k Tvým 4.narozeninám, ať  jsi  dál taková šikulka a máte se všichni rádi :-)
No, skoro poslední s přáním, ale přece..
Mizím, budu tu večer…pápá   Violet s Matým a svištěm

 
andela  30.04.07 18:13

Tak nevím kolikátá …  

právě jsme se vrátili z víletu … no holky, Violet je jak za groš kudla .. no ale pupík má .. když ho tedy vyšpulí :-)). Jinak není při prvním pohledu nic vidět. No hned jsem si barunku pohladila :-))). Matýsek byl opět zlatíčko největší :-)). Jája kdyby mohl tak prolítá celí most … no pak než jsme došli k autu tak usnul, ani neví že jsme ho přendali do auta :-)). To zas bude lumpačit do půl 10 minimálně.
No jdu na ty buřtíky …  

Dalif - v rychlosti jsem vše prolítla … díky za deníček .. moooc pěknýý :-)). No měla jsi to pěkně rychlí :-)). Tak ještě jednou přejeme Zuzance, ať jí životem provází jen  to nejlepší.    

uááá dítě mi leze po stole.  

pa A.

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 30.04.07 18:41

Před chvíli mi došla SMS od táty z Moravy a musim se Vám s ní pochlubit fakt je mooc pěkná.
Chystáš se na rej?Tak si pozor dej, lítej pomalu a nízko a nelítej okolo ohně blízko,
at máš do půlnoci štístko…čau a příjemný večer
Nikkol a Fil    

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 30.04.07 20:30

No četli jste to??
http://www.novinky.cz/…2_1kbpo.html ***V****

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.05.07 07:51

Vítečku,přejeme Ti všecičko nej nej k narozeninám,ať jsi pořád takovej miloučkej andílek a šikulka!!!!
Jitka a Kadlátka

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 01.05.07 19:56

Ahojky,

jak jste včera oslavili čarodějnice?Doufám, že všechny ve zdraví :o))
Já jsem včera vyzvedla Niku z tanečního, mermomocí tam chtěla jít a to ani nešli do školy, neboť dostali ředitelské volno, a frčeli jsme k našim do Telče.Scházejí se u známých na zahradě, Pavel ji má jako záchranou stanici pro zvířátka, má tam třeba kozy, lišku, pávy, mývala, divokou kočku, fretky, krkavce atd., takže dětem se tam líbí.Naty se taky pořád s někým chodila na zvířátka dívat.Nika u našich spala, děda ji teprve před chvílí dovezl.Já s Naty jsme po osmé jeli domů, malá mi usnula v autě, ale doma se probudila, tak jsem ji rychle umyla a uložila.Samozřejmě usnula hned, jak byla utahaná.
Dneska si dopoledne Natku vyzvedla tchýně se švagrovou, tak jsem trochu uklidila a pak přišla Peťa na pokec.To byla pohoda, když nás tady nezlobily holky :o)

Sviť sluníčko zlatým světlem,
s láskou pohlaď zemi teplem.
Pohlaď toho, kdo dnes slaví
a popřej mu štěstí, zdraví.
Pošimrej ho za nás maličko,
ať dnes září jako sluníčko. Že je o rok starší? Komupak to vadí?
Vždyť ho máme všichni rádi.
VÍTEČKU, přejeme jen to nej nej k narozeninám :o)

DALIF - deníček je moc hezký, Zuzka se teda na svět prodrala rychle :o) Jaké to je dostat klystýr také nevím, vzhledem i k mým rychlým porodům, mi ho nikdy nedali.Teda vůbec mi to ani nevadí, navíc to všichni přežili bez úhony.Obě děti mají hezké míry.

VALLI - vy to určitě nějak vymyslíte, aby to nemusela stavět firma.A domeček můžete zařizovat postupně.Kája ti teda usíná přímo ukázkově :o) Děti možná jsou teď horší, ale někteří učitelé taky stojí za starou bačkoru.Já osobně nevím, jestli bych mohla učit, je asi těžké je zaujmout.

JITUŠKO - oslavu jste si hezky užili, to je super.Barča dostala moc pěkné dárky :o) Už jsem na foto nového pokojíčku moc zvědavá.Páni, 50 tisíc, o tom se mi může jen zdát :o(

ANDĚLKO - téda, to jste měli s Violet takový minisrazík

VIOLET - tak to se těším, až ten tvůj pupík uvidím :o)

Užijte si dnešní večer.
Helena, spící Naty a Nika

 
andela  01.05.07 20:20

Ahojky babulky ,  

tý jo .. zas nějako nestíhám … chjo .. no snad vám někdy napíšu něco pořádnýho :-))  Tak co, líbali jste se pod rozkvetlím stomem aby jste neuschly?? ;-). No u nás líbačka max. s malím Jájou, a doma :-). No tak od taty jsem hubana taky dostala no … ale ne pod stromem. No ani se líbat nemůžem, bo tady už skoro nic nekvete 8-o .. no fakt, meruňky, broskve, jabloně, švestky, špendlíky, blumy třešeň .. vše je odkvetlí. Jo .. ještě bude pár květů na ořechu - to se taky počítá ne?? ;-))  

Týjo, dneska zas foukal takovej studenej vítr. Byli jsme s jájou venku odpol asi hodinu … ne že bych se bála o jeho zdraví, ale mě se nechtělo do toho fučáku a bolela mě hlava. Ale zas na chvíli sem musela, aby se dráček vyvětral :-)).    

Vítečku - přidáváme gratulaci, ať nikdy nemáš po legraci, zdraví štěstí a nejhodnější rodiče a sestřičku. Vše nejlepší k tvým narozeninám :-)).      

Andělka a Jája

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 01.05.07 22:21

AHOJ,

VITKOVI:vsechno nejlepsi knarozninam a snad si je trosku uzil i pres nemoc!

Vcera jsem mela navstevu-teta,babicka mamka a dva pubertacky kluky,no martinek prvne spal,pak az vstal tak tady porad vykusoval,kluci se tomu smali a on se tim padem predvadel,poak je zacal kousat,oni se smali takze ho jen utvrzovali,ze ma pokracovat!pak se porad predvadel a vbyl jak  z divokejch vajec.no nakonec pak jsme jeli docela neplanovane na carodky.do vedlejsi vesnice,kde bydli teta,bylo to takove opbchazeni stanovist,kde byly carodejnice a deti plnily ukoly a pak ziskaly bombony atd.teta mela sebou ondry(4roky) a ladika(13),no ladik plnil ukoly kvuli sladkostem,ondra ten se u jedne carodky rozbrecel,jak se ji bal,a martinek ze vsech carodek mel prdel,treba jakej maji velkej nos a tak,takze s nima laskoval,(na rodinu pak dam fotky).byla to dost dlouha trasa ,ze me az bolely nohy!i martinek plnil nektere ukoly,a pak splacal milion sladkosti:-)taky v te vesnici byly domecky,tak jsme to sli projit,no ale to byla hruza,to byly tak maly krcalky,ze to bylo tak pro jednu osobu:-)
no vecer jsme se vratili,decka jsem vykoupala,ulo­zila,jako vzdy kaja unsula hned  a martinka jsem musela uspavat!kaja spala rekordne od8h do 4.15!napila se a spala dal do 7.15!pak jsme vstavali,ju kdyby to tak bylo furt!

dnes byl martinek u tchyne a my jeli do brna.ja jsem si sla s malou projit IKEU,tak jsem dukladne prosla kuchyne a asi si ju tam pak koupime:-)ja vim,je to vse predcasne ,ale mam rada vse naplanove dopredu.

zitra jdu s kajou na nozicky,tak doufam,ze bude vse OK!!drzte pesti!(ja se segrou jsme to mely spatne!)

dnes mi tatka rekl,ze pry jsem nejaka hezka:-)jinak bylo tuli:--)a jinak nic noveho.paewa

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.05.07 08:16

Milý Vítku,
dodatečně VŠE NEJLEPŠÍ k Tvým narozeninkám, ať už jsi jen zdravý a stále spokojený i se zbytkem rodiny :-)  

Písnu snad po obědě, teď jsme celá rodinka dosnídali, táta odjel do práce a my musíme na poštu a do banky atd. …   Violet s Matým a svištíkem

 
babulda
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 02.05.07 08:23

dobré ráno,
všem oslavencům dodatečně vše nejlepší!!!
padla na mě nějaká jarní únava, jsem furt grogy, ufuf
jinak usilovně makám na vložení fotek, tak snad se už zadaří:-))

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 02.05.07 13:26

Ahoj holky,
nemám nic přečteno ani ve starém ani v novém deníčku, včera jsme se vrátili, stihla jsem 2 pračky, dnes další 2, od rána uklízím. Přestože jsme nebyli doma, tak to tu bylo hrozné. Tak vás snad brzy dočtu, holky!  

Vítku - vše nejlepší k narozeninám!  

no nic ,jsme vzhůru, máme nějakou rýmu , tak víc písnu večer nebo zítra Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.05.07 16:17

tak kde vezite?

mam spatnou zpravu,kajinka ma spatne kycle po mne a egre:-( ma takovou nejakou plinu mezi nohama a je to pry na dlouho:-(zitra jdeme jeste jednou na UTz,dnes byl UTZ +3× rentgen!hruza.ale zatim je statecna a neplace.uvidime jaka bude noc.
dnes jsme vsichni vstavali uz o pul6!hruza!
 pa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.05.07 16:37

dnes byl smolny den.ja sla s kajou po schodech  aspadla jsem!ani nevim,jak mame 8schodu a jako jdu naječdnou mi to uklouzlo a jela jsem po schodech dolu,malou jsem porad drzela v autosedacce,mamka vylitla,protoze slysela ranu,mala rvala,ale asi jak se jen lekla,nijak jsem ji nevyklopila,jen jak ta sedacka mirne bouchla na zem,hruza,uplne jsem se klepala!
 ewa

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.05.07 19:11

Ahojky,
blesku rychle:
Valli- tý jo, dnešní den fakt  tedy nic moc…ale hlavně, že se vám nic při pádu nestalo! A s dečou (jestli to má Kája) - za chvilku si zvyknete obě, uvidíš, hlavně, že se to nezanedbá a  budoucnu to bude v pohodě. Ségra ji taky měla, tak i já mám strach..
IKO -tak jak je?? :-))))))))
Dáší -Welcome home :-)) a písni, jak bylo.
Jituš -penízky bys měla mít i ty nejpozději zítra na účtu..  

Musím letět večeřet, pá a víc snad zítra…   Violet

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 02.05.07 20:09

cau,
toz pozdni gratulace „dive“ BARE- teda holka uz jsi ted o rok starsi, toz si to uzivej ;)
a VITKU- ty andelicku taky vse nejnejnej a at Te bracha i rodice poslouchaj ;)

prominte su nejaka unavena, ale do MC chodime, toz Vitek je s detma…Zuzika je hodna pres den, horsi jsou noci.

co se tyce prvniho maje- jen pusa doma…;(

HELI- tys mela oba porody rychle ? a to jste planovali holky s takovym vekovym rozdilem ? neodpovidej jestli nechces, su zvedava…

DASO- napis jak bylo !

VIOLET- dokud nejaky poradny pupik neuvidim - neuverim ;)

VALLI- teda s kyclema problem, no vsak jsi hadi zena, kdyz jsem videla tu snuru po porodu…no at to Kaje pomuze…teda jsi mela den, at je lip.
jo  u nas- Vitek krome vyrazenyho zubu ma i odrenou bradu, vcera za pritomnosti obou rodicu hodil sipku na zem ze skejtu…no vazne vypada jako bychom trapili ( stydici se smajlik)

JITUSKO- teda pekne jste oslavili Baru a tech darku …

IKAIKO- vsechny nemoce pryc !
BABULDO- ksa nemoce tez, tesim se na fotky.

GABRIELE- co delas , kupujes dalsi obleceni pro Ejdryjen ?

NIKKOL- s tema opravarema aut je to tezky, taky nejsme spokojeni se zdejsim servisem,ale nikde zadnyho znamyho nemame ;(

jooo hoolky prislo spol. zdaneni- penize hura…a diky tomu ze Zuza kaka co hodinu,toz pujdem do latkovek. uvidime jak dlouho mi nadseni vydrzi.

ciao D a Vitek 18mes, Zuzika 15 dni

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 02.05.07 21:28

Tak se opet hlasime po kratke odmlce a vsechny vas moc zdravime. Nejak nestihame, tak se na me nezlobte. S Adriennkou to jde od desiti k peti. Tak si rikam, ze to snad ani neni nachlazeni ale nejaka alergi na neco kvetouciho nebo neco. Uz to trva tyden a z nosu ji tece porad primo proudem a ted se mi zrovna dusi v postylce kaslem, ktery puvodne nemela. A chjooo. Strasne spatne spi, protoze nemuze dychat a nebo dundat dudlik :o((( A to uz mi manzel hlasil, ze jsou v Microsoftu vsichni nemocni, tak ze se mam pripravit, ze prinese jako obycejne chripku-vzdycky ji chytim az on je z ni venku. A to mam jit na operaci na kterou ne a ne se obednat. Manzel se bude muset starat o Adrienne a ted si to teda nedokazu predstavit. Porad jeste kojime, tak i to mi to komplikuje. Mam strach, ze se z narkozy budu dlouho vzpamatovavat, ze budu celkove mimo a neschopna se postarat alespon castecne o malou. No je to u nas ted proste vesele. Ja jsem hlavne utahana jak kote a Adriennka protivna az hruza. Sice se ji nedivim chudince moji male, ale na druhou stranu uz toho mam taky plne zuby a obcas teda musim fakt dychat pekne zhluboka.
Jinak nemam moc precteno. Mam jen par postrehu-takze:
Nevim, jestli jsem vas malinko nepopletla s Adrienncinym jmenem:o)) Jmenuje se Adrienne a Ejdryjen je jen vyslovnost jejiho jmena. Jmena se neprekladaji, takze i v CR je to stejne.
No a co se nakupu tyka, tak ano, zase jsem ji neco koupila, ale neni toho moc (ja uz nevim-asi 4 kompletky a jeste jsou dva z nich az na pristi rok):o))Ale obednala jsem ji nejake hracky. Strasne miluje panenky (ma ted obdobi, kdy si nejhraje skoro z nicim jinym), tak jsem ji koupila kocarek a ted jsem ji obednala postylku a jidelni stolicku pro panenky. A pak jeste par takovych hracek co se ji hodne libily kdyz jsme byli nekde na navsteve. A hlavne jsem kapla fakt na super bublifuk. Zatim jsme meli vzdycky nejaky, ktery jsme nekde dostaly a to byla katastrofa. Nejde o tu tekutinu, ale o to baleni. Tezko bych to ale vysvetlovala. Uz se ale zaciname pripravovat na vedra a vybiram nejaky bazen. Puvodne jsem chtela jen takovy ten malinky(klasicka), ale ted jsem si rikala, ze bych bud neco zabavneho a nebo nejaky, do ktereho budem moct pohodlne i my. Jen jsem nenarazila na nic zajmavho s dobrym hodnocenim. Ale uz mame detsky kruh, ten se mi teda vazne libil:o))) http://www.target.com/…6749-7968104?…

Ma nocni mura je ovsem ted autosedacka. Potrebujem koupit autosedacku na prazdniny v CR a resime kde ji koupit. Puvodni verze bya koupit tady uplne stejnou co uz mame a pak ji nechat u nasich.Momentalni verze ale je - ze obednat v CR, ale ja se nevyznam v tom, jaka je tam dobra znacka sedacek (tady to mam uz zmakle, protoze jsem uz jednu kupovala a prehled jsem si udelala). Nchcem ale tu nasi tahat, protoze to byla ta nejdrazsi co meli a mame obavy, ze aby nam ji pri preprave nezlikvidovali, jako posledne a nemeli by jsme pak ani jak odjet z letiste domu. A ani se nam s tim nechce tahat.  Nemate nekdo tip na nejakou-nemusi to byt ta nejdrazsi-moc ji nevyuzijem ale urcite bezpecna a pak taky aby pokryla cele to obdobi, kdy musi byt dite v sedacce.Nebo odkaz na nejake testy bezpecnosti autosedacek v CR? Pujcovat si nechcem a ani kupovat „z druhe ruky“-mame radi sve.  

Vsem malym oslavencum prejem hodne stesti, zdravi a lasky.
Mejte se krasne a ja jdu dodelat Adriennce cajik a uklohnit obed.
Gabriela

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 02.05.07 21:46

Ahoj babky,
jste nějaký chcíplý či co,skoro nic novýho a od známe spisovatelky Anděluchy taky nic-neupálili tě?
U nás byly čarodky super,taky jsme měli akcičku-něco jak popisovala Valli-taky měli děti soutěže -zapisovalo se do papírů,jak splnily(házení šipkama,balon­kama,chození se lžicí a balonkem..),u toho stánky pro trpící otce s pivem-bez záchodu,tak budou kopečky obchcaný.No ale přišli jsme tam nějak brzo-já,děti,Ika a Ondrášek,tak jsme si zašli na zahrádku(pivní),kde mají houpačky a prolejzky a Ika lupla dvě pivka a já dva stříčky a byly jsme lehce chycený(fůůj,so­ciálku na nás!!) a bylo najednou tak nějak hezky a děti tak nějak sladce uřvaný…pustili jsme se do soutěžení,Bára i Ondra převlečený za ježibaby a ježidědy,no byli kouzelný.Snažili se,až na ty fronty to bylo príma.
Pak se k nám přidal Honza,to už byl podvečer,tak jsem mu přenechala Báru a šla s Vojtou a Ikou dom.Dorazili jsme o půl devátý,Vojta se vykoupal a okamžitě vytuhl,Bára byla ještě pořád tam s Honzou a strejdou Jirkou(Honzův bratránek).Koukali na vatru,pak o půl desátý byl ohňostroj,tak přišla dom až před desátou,strašně špinavá a unavená,ale nadšená,s plyšákem a balonkem.Umytá usnula během deseti sekund:)Jo,prej ohňostroj prořvala,prskalo jim to nad hlavama a ona se bála..ale oči navrech hlavy a zážitek jak blázen.
Na 1.máje šli Bára s Honzou dopoledne do fabriky,kde Honza dělá,na den otevřených dveří,tak si donesla snad 10 balonků.Od­poledne jsme jeli na náš milovanej Vagon,byla kosa jak na Sibiři,naštěstí jsme se oblíkli deseti vrstavama a dalo se.Tam samo skákací hrad a autíčka na pohon,tak jsme tam uvalili jak napouti..Hubana jsem dostala,ale včera jsme se s Honzou poštěkali,dneska dopol taky,teď už je to lepší.Achjo,spo­lečná dovolená a nějako se nemůžem snýst,či co:)Ne,už je to dobrý.
Dneska dopoledne Honza čistil akvárko(máme 500l),tak jsem s Vojtou vypadla do Kopretiny(klub pro mamky)-Vojta bojkotoval jakýkoliv společný zpívání a cvičení,ale hrál si tam v bazenku s balonkama a my jsme pak(jako mamky)cvičily jogu-krásně jsem si protáhla záda.
Odpoledne jsem šla pro Báru,připojila se k nám jedna mamča ze školky,co jsme si potykaly-a cesta nám trvala 2 hodiny!!Já už byla na mrtvici,oni se furt zastavovali a někde šťourali a dělali bejkárny,na to nemám nervy.Ona říkala,že to tak mají denně.To by mě mohlo..jsem doma za 20 minut a pak někam razíme.
Zítra jdu ke kámošce na oběd,Honza má volný dopoledne,tak se prý bude jen tak válet-jé,to bych brala taky,asi se s ním domluvím.A v pátek jedem do Ikey do Brna,nakupovat do pokojíku,příští týden konečně malujem a budujem.Já se těším,Honza vůbec(proto jsme se chytli:(Vojtu nám bude hlídat můj táta,máma vyzvedne Báru ze školky a pak prý jdou do cirkusu a podržte se-naši se nabídli,že si vezmou oba potomky na noc!!!Jupí!!!
ale musím říct,že jak spí spolu v pokojíku,tak už dvě noci se neprobudili ani jednou a spali do sedmi do rána(od osmi).
HELI,ta zahrada se zvířátkama musí být super,naše děcka to aspoň milujou,tak jsem vědčná za ten koutek,co máme přes silnici-maj tam jen kozy a ovce,ale i tak to stačí.Jo a vyhrály to morčata.  

ANDĚLKO,tak heš,u nás teprve všechno kvete,jak je tady o dost víc kosa.začínají pampelišky.Akorát by mohlo zapršet,je to strašně zaprášený.  

VALLI,to je mi vás líto s kyčlema,Bára taky měla 3 plínky přes pampersku na přebal.A teda vím,že pak byly děsný prdy.Jestli na ně netrpíte,tak to bude OK,neboj.A prokopat ji můžeš nechat.No a s tímpádem-ještěže se vám nic nestalo,to je hned-podjedou nohy a šup!hlavně že jste dobrý.  

DALIF,no to tě obdivuju s adrákama,já bych do toho nešla ani omylem.Ale máš mou přízeň,děvče,někdo musí myslet na ekologii:)  

GÁBI,my jsme to se jménem pochopili,to si tu jen tak z prče komolíme:)třeba taková Dalif chodí na anglinu a já ji měla 8 let:)Rýma je pěkný svinstvo,kor jestli ještě kojíš,doktorka mi radila šplíchat do nosu vincentku nebo mořskou vodu na provlhčení sliznice.Jinak my jsme měli rýmu v tahu skoro celou zimu-s přestávkama,je to opruz.Vojta chrápal jak starej chlap a přes den furt nudli u nosu.Na alergii je podle mě ještě malá.Snad chřipku nechytnete.Jo,pos­lala jsem na mail něco pro specialisty přes PC,tak se nakoukni,heslo ti pošlu.Ať se tvůj drahý pobaví,jaký jsou u nás tupouni.
se sedačkou moc neporadím-asi bych kupovala s pětibodovýma pásama,ale značku…nejlevnější sedajdy mají na
 www.mimibazar.cz

mají tam i jetý i nový a u každý prodávající je hodnocení,tak si ho prostuduj.Můžeš to nechat poslat k vašim.Jinak značku neporadím,mrkni na diskuzina emimi,tam se o tom dost debatilo-mají myslím sedačky samostatnou sekci.
tak a jdu do hajan,jsem mrtvolka.
papa,Jitka a spáči

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 02.05.07 21:53

Ahoj holky,  

tak jsme se měli dobře :-))) Cestu Luky zvládl v poho tam i zpět, slabou hodinku spal, cestou tam jsme se stavili v Brně, v obchodňáku si koupil autíčka - 6 ks za 45 Kč, hrál si s nima celou cestu. U babičky v poho, jen spal s náma, takže mám celkem záda  prd..... stihli jsme objet celou rodinku, nejvíc jsme byli na hřišti, kde bylo pískoviště a supr skluzavka, takže jsme s bratránkovou manželkou trávili hodně času tam. Zkoukli jsme jejich barák za 4,5 mega, no velký dost, ale možná až moc. Babička byla šťastná, že si užila pravnoučka, Luky se vyřádil, když si babička sedla a dala brýle na oči, tak jí je sundal, že má jít na zem si s ním posílat autíčko :-))) No babi staré kosti, tak sedla na křeslo a posílali autíčka.Když si sedla ke kávě, tak ji chytl za ruku a táhl hned pryč.......takže babi bude po Lukyho nájezdu asi ještě něsíc odpočívat. Sousedky nadšené, babička je hned všechny obrazila, aby se pochlubila. Takže holky, zásoby čokoládek a lízátek jsou teda fest. Nejlepší bylo asi pondělí - pálení čarodějnic, domů jsme dorazili v 20,15, Luky nadšen z ohně, pořád jako že to pálí, že tam nesmí chodit:-))) Taky jsme byli na statku pro mlíko, tak Luky nadšen z kraviček, koz a prasátek, slepiček, traktoru.........do té doby, než kravička udělala BU - to jsem ho měla na sobě jako klíště. Ale vzpomínal na to ještě dnes. Taky mám úlovek ze sekáče - za 50 jedno triko na lítačku a jedno krásné a k tomu ještě kraťasy plus jako dárek grátis hrocha. Jen Luky byl se mnou, baba tam toho měla hromady, že se v tom ani nedalo hrabat, takže jsem to vzdala. Druhý sekoš jsem ani nestihla :-(((((((( To jsem se těšila na úlovky :-( Jo a ještě jsem si koupila za 300 kutky na balkon, mají tam chlapa, co to dělá ve velkém a levně - holky, já je tam zapomněla, se picnu. Taťka tam má jet za 14 dní, tak snad chudinky vydrží - no jestli pojede vlakem, tak nevím, jak to dotáhne domů :-(((((((( Budu brečet. ¨
Jo, cestou tam jsem sledovala sjezd na jihlavu, to je teda kus, co si najedu na srazík :-(  Tak nic, jdu číst a dopíšu vše potom. Zatím Dáša

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 03.05.07 01:47

Jitu ono je asi jedno jak dlouho jsi chodila na anglinu, protoze i rodilej mluvci ji to jmeno dokaze zmrsit, protoze nezna vyslovnost. Ono to totiz neni americke jmeno, takze vyslovnost neni tak uplne jasna:o)) Anglicka verze zni prave uuuuplne jinak a to se mi nelibi. Holt me se libi jen tenhle tvar a tak za nej bojuju co mi sily staci :o)))
S tou sedackou, jsem to snad uz prokousla. Ze bych koupila sedacku s mene nez petibodovym systemem, jsem teda neuvazovala ani na okamzik. To me osobne pripada jako zaklad, jenze jsou i jine prvky, ktere delaji sedecku nebezpecnou a ty se v popisu vetsinou nedozvim. Docela me ale prekvapuje, ze vetsina sedacek nema to, co je tu jaksi uz docela bezne:o((( No vyber to bude dost tezky. Sedacky ve skupine, kterou potrebujem, jsou asi dve, ktere splnuji vse co maji  na 100% a obe se cenove pohybuji nad 8500Kc. Coz by mi nevadilo, kdyby byla vyuzita. Chjooo.
Nejak jsem nepochopila, kde ze se to mam kouknout? Nevim, jak se kouka na neci email a jak se do nej zadava heslo?
Musim letet-zase jsem zhresila a snedla maso se smetanou a syrem a ta ma alergie na mlecne vyrobky fakt hrisniky netrpi. Tak jdu zalest nekam do koutka tise umrit. Snad, protoze sousedovic pes zase tak vyvadi :o((( To by me zajimalo co tam s nim s chudakem delaji, ze je slyset narikat az k nam. Uz abych se chystala, ze mi vzbudi Adriennku.
 G

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.05.07 06:15

JITI:my mame takovou decku,jak pise violet,je to vyfocene na rodine.dnes jdeme jeset na2h na UTZ,aby ji to vyfotila a dukladne se podivala znovu:-(ja jsem tpo tusila,ze na dovci bude muset mit neco nehezkeho na sobe:-(

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.05.07 06:44

Gábi,na www.seznam.cz je vpravo e-mail s prázdnou kolonkou,tak vlevo napis ruznata,vpravo vvyber email.cz a dolů vepiš to heslo,co jsem ti napsala.Měla by ses dostat donašeho společnýho mailu.
a diskuze jsou na emimi vlevo,jak je Diskuzní forum,tak tam by měla být i diskuze o sedajdách.ale třeba ti holky poradí,jaký mají sedačky.Já už mám starej krám.
papa Jitka

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 03.05.07 08:28

Nazdárek matky.
Tak si tak říkám, že bych mohla konečně napsat. No jak a kde začít? ono je toho nějak strašně moc. Za prvé vám všem děkujem za přání pro Vítka, narozeniny si užila tak nějak v rámci možností. Dárky žádný nechtěla, to jsem ho nalákala až na bonbónky, jinak by k balíčku ani nešel. Ale byl nadšenej z dortu, to jo. Dostal hezkýho krtečka, kterýmu při focení ujídal vlásky. Snad se k tomu dostanu dneska a pošlu vám nějakou fotku.
V pondělí jsem jela s klukama na kožní na kontrolu, tak naštěstí docela už fajn. Pak jsem se stavila s nima za tou mojí kamarádkou co přijela z Usa, no byla nadšená z kluků, ale působí prý až moc antikoncepčně. :-)
No čarodky vám už popsala Jitka, bylo to fakt fajn, ještě tam měly moc dobrýho langoše, hranolky a cukrovou vatu, ale o tom Jitka radši nemluví, protože s tou svojí dietkou vedle mě jenom trpěla.
No v úterý, to pár děvčat z vás ví, ( nesměj se Andělí ) jsem s tou kamarádkou byla zapařit. Fuj. Vždycky jdem do hospody už po obědě, ale tentokrát jsme šly až na 5 hodinu. Byly jsme jen 4 baby ukecaný, a byl to super. Samozřejmě jsme nemohly sedět jen v jedný hospodě, to jsme musely obrazit 3. Jé, holky, když jsme valily do druhý hospůdky, tak jsme si dávaly závody kdo tam bude dřív, já s jednou jsme chtěli švindlovat a tak to vzaly zkratkou, no bylo už po půlnoci, a oni ti blbci tam natáhli mezi barák a strom malej plůtek, aby si to opilci jako my nezkracovali. No jasně, můžete se smát, ale fakt jak jsme letěly, tak jsme obě tak hezky přelítly přes ten plůtek, odpérovalo nás to zpátky, no děs. Svíjely jsme se tam v křečích smíchu, myslela jsem že se už nezvednu.
Pak ještě do další, to už jsme byly jen my dvě, tam se to tak nějak rozjelo, k mamce jsem domů došla po půl patý, to jsem to ještě musela vzít přes zitu, abych ju dovedla domů, zeslíkla, uložila.....no já na tom byla docela dobře, ale u mamky jsem nemohla spát, tak jsem jela brzo domů a už v autobuse se mi začalo dělat divno, domů jsem se sotva doplazila, hned jsem zalezla, Standa se na mě chodil škodolibě dívat a největší radost jsem mu asi udělala, když jsem se v deset zvedla, že je mi špatně a objímala jsem mísu a telefonovala snad až do Ameriky. jsem netušila, že umím tak dobře blicí řeč. No dostala jsem se z toho až kolem 3 hodiny, to jsem se konečně mohla najíst a začít fungovat. Jo, ještě mě během toho dne ta kamoška bombardovala provokativníma sms. ona je holt už zběhlá a jí nic nebylo. No napsala jsem jí že jsem vlastně ráda, že je v Americe a na další návštěvu dojede až za rok. No řekla mi to, že plánuje v USA už jen 2 roky a vrací se nastálo. No hned jsem jí řekla, že až se vrátí, tak s ní přestávám kamarádit.
Teda holky, píšu to docela na etapy, teď je už osm hodin a on Ondra ještě spí????? no musela jsem ho včera odhlásit ze školky, začíná to chytat od Vítka, má děsnej kašel, tak jsem zvědavá co z toho bude.
Violet- tak jsem slyšela, že fakt máš krapet bříško, teda když ho vyšpulíš, no dělej s tím něco a pořádně se cpi, nebo na srazu toho do tebe nacpu…
Dášo - kokám že prodlouženej víkend jsi si hezky užila, tak to má být. No a ulovky i v sekáči, tak to je dobrý. No a ta Jihlava, no je to teda daleko, ale co bys pro nás neudělala, ne. :-)
Dalif - jo, děvče naše, děkuji za deníček, napsala jsi to dobře, krátce, výstižně. No měla jsi to fakt super, ještě že jsi Zuzíka fakt stihla porodit až v nemocnici, tebe si dovedu představit, že by jsi s klidným hlasem, utěšující tatku zvládla rodit i v autě. Teda co to čtu, tak Zuzi taky v noci dovádí.....teda ty se vyspíš asi až v hrobě, co. ( sory, blbá sranda )
Valli - tak ať se káje dají kloubky co nejdřív dohromady, snad to bude v pohodě. No a neboj, i tak to na dovolený bude krásný zlatíčko.
Ha, je půl devátý a můj protivnej Ondrášek je vzhůru, no jen fňuká, tak ho jdu změřit, ale snad je jen přespanje.
Tak jo, končím
 pa

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 03.05.07 08:30

Tak, prve mi to vůbec nešlo vložit, musela jsem přes jinej prohlížeč, a ještě ke všemu to mám bez  odstavců, tak se stím poperte.  

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 03.05.07 08:37

Jo, ještě  GABI - nevím jakou sedajdu by jsi chtěla, ale mě přijde docela dobrá i tato- hlavně mi přijde že je použitelná na dlouho. jen neumím sem dát aktivní odkaz, holky mi nechtějí poradit jak to dělají :-) :-) 
 http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 03.05.07 08:47

AHOOJDA…Začínáme pomalu chodit ven a zase zpátky se vracíme k našemu nočníkování a musim zatukat vcelku bez nehod dnes jen jedny slipy a tepláčky.Doma už si docela řekne a venku se mnou laškuje, ale většinou ho odchytnu.Máte někdo zkušenost s tréninkovými kalhůtkami?Pře­mýšlím o nich, ale zase si říkám aby si Fili nemyslel, že má plínu a nečůral do ní.A máme také malý úspěch dnes měl první ho---o v nočníku, tak snad nebylo na dlouho poslední. 
Ted lítám a zařizuju papíry, které mi tu zůstali ležet kvůli tomu, že Fil onemocněl.Včera mne naprdli na katastrálním úřadě a já musela za ověřené kopie zaplatiti 270Kč.Jenže bez 5 ověřených smluv by mi to nevzali a je pravda, že to chtějí u všeho a lidi si na to dost stěžují jenže sme bezmocníí přitom by na katastrálním úřadě by jim mělo stačit když by si to ofotili, ale bohužel.
Včera sem také měla úspěšný večer a vyhrála aukci na kovové hlavolamy /dárek pro bráchu k narozeninám/ a barbii FashionFever pro kamarádky holčičku.Je to od jedné paní a tak ušetříme za poštovné.Aspon jedno plus.Ty aukce to je teda adrenalin, ale neaukčním často.Zjistila sem, že je důležité vystihnout správný okamžilk a přihodit.
Včera byl manžel na technické kontrole a jsem štastná jako blecha čekala sem, že se tam vyštění něco velkého, ale díkybohu nee jen musime ještě jednou, jelikož nám blbě svítí světla a musíme to nechat opraviti na místě jim to tam nešlo má to zavařené napevno.Manžel prskal jako kocour, že musí do práce jinak by si to udělal pokud by to šlo /haha on si vždy myslí jak to je jednoduché a pak o tom dělá 2-3dny už se mi to stalo s více věcmi/  a dal ho ještě dnes zpět na TK, jelikož by neplatil 150Kč za opakovanou.Říkala sem mu 150Kč není svět a bud rád, že tam nejni oprava za 5000Kč i víc, což sem já osobně čekala.Minulý týden sme měnili chladič a opravili klimatizačku, ale to, že chtěl manža /prý v létě pojedeme k moři nebo někam a bez klimčy to je na houby/  a stálo nás to 5000Kč.Takže kdyby se něco vybrvilo bylo by zle…ted nějak s těmi penězmi nevycházíme tyto dva měsíce se mi zdají nějak moc náročné.  
Valli..bud ráda, že to jsou jen nožičky.Ty se dají správnou léčbou zajistit a v dospělosti to ani nemusí být znát, že měla kdysi nějaké problemy a nosila tkzv. podušku.Horší by bylo kdyby měla něco závážnějšího obrnu atd..raději nemyslet, ale fakt si z toho hlavu nedělej.Také mi Fil vypadl jednou  takto na dlažbu jako Kája a náraz utlumila kolébka autosedačky.
Iko..já také vždy píšu odstavce, ale pak zjistim, že z toho mám guláš.Už to jaksi neřešim, jelikož kdo chce tak si s tím poradí a přečte si to. Gratulujeme opžděně k narozeninám a přejeme hodně lásky, zdravíčka a také ty slovíčka co se přejí.Docela sem se zasmála vašemu nočnímu výletu přes tři hospody, ale tak to má být neúspěch neoplakat, ale umět se mu zasmát.Je fakt, že také bych se asik smála.
Gabrielle…auto­sedačku pokud chcete novou asik bych řešila velikost 9-36kg s tím, že bych si promyslela kolik chcete zainvestovat nejlevnější od babypoint myslim stojí cca 2300Kč a nejdražší až 5000Kč možná i více. Ty máš alergii na mléko???
Daša2…jj kup dítku novou hračku a máš na chvíli klid dokud ho neomrzí.Na Fildu  toto zatim neučinkuje, ale možná časem uvidíme.Také mám vždy radost z pěkné koupi něčeho na sebe za slušný peníz.
Andělo..ty a nestíháš??Vždyt si sem vždy písávala nejvíce, co se děje, že by jarní únava?
Jituško..čaro­dějnice jak sem četla ste měli pěknéé.To my takéé doma v posteli, ale co snad si to ted odbil a budeme mít do podzimu klid.
Tak a my pomalu letíme snažim se reagovat jak to jde, ale nejde mi to uplně ideálně tak snad to takto stačí.Nikkol a Fil  

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 03.05.07 08:49

Tyjooo, co dělá moje psaní před Ikouu když sem ho psala o dost déle???To emim je dnes záhadné…Nikkol

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 03.05.07 08:49

Tyjooo, co dělá moje psaní před Ikouu když sem ho psala o dost déle???To emim je dnes záhadné…Nikkol

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.05.07 08:51

muzes slavit:-)) mas aktivni odkaz a ta sedacka je moc pekna,takoou jsem si i ja predstavovala!!su­per i ta cena!

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.05.07 08:59

Čaues,  

no, aspoň že Jituš se dala do pořádného komentu! :-) Ona totiž Andělka zas radši písne něco,co se bude číst půl dne na etapy, počítám tak zítra… což u mě hrozí, že to sand přeskočím, protože jak jsem v časovém presu, nestíhám a nestíhám :-(
Včera jsme vyrazili ven asi v 9:30 a vrátili se v 16h! Dopol. do banky, na poštu pro balík a s kamarádkou do restauračky s dětským koutkem, kde se mi tentokrát tááák líbilo, že jsem řekla, že si tam dáme i obídek (bramboračku a kuřecí plátek s broskví a se sýrem s bramborovou kaší, na kterou jsem se teda těšila nejvíc :-)) ), no vydrželi jsme tam dost dlouho a řádně se zdrblo. Pak ke kámošce pro nějaké věci, tam jsem si dala vodu, kluci si pohráli a my zas vyrazili ven, šli jsme ke známému do hospůdky, kde se kluci venku vylítali, má to jakoby v uzavřeném areálu, takže my seděli v klídku vevnitř, kamarádka tam pomáhala věšet vyprané záclony a kluci řádili venku s koštětem a mičudou…pohoda. No pak ale nakoupit maso a domů, udělala jsem karbanátky s bramborem a omáčku z mletého na špagety, tak dnes mám klid. Zas jdem za chvíli ven, tentokrát musím věhnout do nějakého obchodu, potřebuju plavky…snad najdu nějaké, které mi teď sednou…už mi začíná pupík překážet v posteli, tak to mi to začalo brzy…A večer jsem byla jako blázen - jsem cítila tak divný tlak po celém bříšku, jako kdyby se mi prostě natahovalo a zvětšovalo!? Divný, samozřejmě, že mi hned přijde to bříško větší než včera :-)), takže se mi určitě o dost zvětšilo! :-)
Matý byl tak ztahán, že mi vytuhl v sedě na sedačce v 18:30(!), ale tak, že nešel vzbudit. Jsem si naivně myslela, že ho nalákám na večeři…kdepak, ani při převlíkání do pyžama se neprobral, ani kdy jsem ho přenášela do postele…za to dnes ráno budíček v 5:30!!!!!! Co to jako je??!! Takže tohle už teda nesmím dopusttit, takhle ho nechat usnout. Kdybych aspoň musel avařit nebo tak, ale zrovinka dneska jsem se chtěla ráno válet a pěkně pomalinku se probírat…pacholek jeden. Jo, už začíná být pěkně drzý. Mu povídám včera, když asi potřetí vytahoval ze šuplíku věci, na které nemá sahat: Co že jsme ti říkala, tys mě neslyšel?? A on na mě „Hmmmmm…chceš na zadek?“ … takže rozumu už má opravdu pacholek dost.
Jinak - přes víkend na chatě u známého, bylo to celkem fajn, jen jsem si udělala menší, zato nepříjemný úraz - spadla jsem tak blbě, že jsem myslela, že přizabiju obě děti - Matýho jsem měla před sebou, lezla jsem s ním za obr vlčákem na hromadu písku…on si chtěl najednou hrát, když už jsme byli na vrcholu hromady, ale pejsek byl jakoby nad námi, takže když se mě čumáčkem jen tak dotkl, snažila jsem se obrátit i s Matým, že honem slezem dolů z hromady, abych nabrala balanc a udržela rovnováhu…blbka. Kdybych si dřepla v tom písku, bylo by to asi dobrý, ale já jakoby seběhla s Matým vepředu z hromady, tam dlažba a neustála jsem to, plácla jsem sebou na zem, naštěstí jsem to zvládla-nasměrovat Matýho tak, že si nic neodřel (měl kraťasy) a ani bříšku se nic nestalo. ALe mé pravé koleno…na kalhotách díra cca 5×5cm, jak jsem sjela po dlažbě a koleno dost odřené…no jsem jak malý harant. Když dýl sedím a pak vstanu, hrozně to bolí a naopak, zkrátka než se to zas rozhýbe…ale hlavně,že dětem nic není :-)
Z neděle na pondělí měla Matýho tchýně…no, nechtěla jsem jí ho nechat, ale když to navrhla a Luky byl samozřejmě pro, nemohla jsem dělat zlou :-( Jsem si pro něj jela tudíž hned v pondělí v 1Oh, nechala jsem se k ní odvézt od studenta, co tu měl se mnou od 9h hodinu, tak mi to vyšlo hezky. No, nelíbilo se jí, že jsem dorazila brzy, chtěla ho do večera, ale stejně jsme se tam i naobědvali a já pak razila domů a na srazík s Andělkou. Jája je krásnej, baby na něj poletí. Jen je fakt krapet neposednější oproti Matýmu :-) Ještě jsem já ostuda nestáhla fotečky, vyfotila jsem ty naše zlatíčka, tak dnes po obědě už snad pošlu.
A úterek jsme strávili u naší mamky na zahradě, grilováníčko a tak, i když kosa byla řádná, ale hlavně, že jsme neseděli doma, Matý byl tak utahán, že nám usnul na houpačce v 17h…on ještě potřebuje poobědní spánek, si myslím.  

Razíme ven, už mě uhání kámoška, tak se jdem poblíkat, jmenovitě až později, se vám omlouvám. Mějte hezký den, papa Violet s Matým a svištěm

 
babulda
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.05.07 09:21

ahojda, 
konečně mám trochu volna a sil:-)) tak co u nás novýho
no v úterý jsme slavili svátek práce tím,že jsme jeli do hradce nakupovat, toníka jsme šoupli do šátku, ten byl celej spokojenej, protože jak je zvědavej,tak se mohl konečně rozhlížet a koukat naprosto všude a když se mu chtělo tak si usnul, jinak si vejskal a povídal, o to lepší to bylo,že nosil jen petr a já mohla zkoušet spoustu oblečení,no jako vyzkoušela jsem toho fakt moc,jenže něco pěknýho na hrocha sehnat není jen tak, no ale nakonec mám alespoň 3/4 kalhoty a 2 trika, alespoň něco, ale třeba sukni, to prostě na mě není
no včera tonda furt pořvával, nejvíc v kočáru,protože se chtěl nosit, jenže to má smůlu chlapec, už jen protože chvíli vozila hlídací babička a ta jako fakt nosit šátek nebude, já si zatím skočila na masáž, dostala jsem poukázku od petra k vánocům a nemůžu si to vynachválit, fakt supr, jen škoda, že to není zas tak často, kvůli hlídání :-((
jo a doma nic nedělám, heč, protože mám exém an prstě a rozpraskal mi až do masa, takže nic nemůžu dělat, sice to bolí jako čert, ale zas nemusím mejt ani nádobí, což není k zahození :-)))  

holky co máte 2 děti, máte můj obdiv, já jsem momentálně tak utahaná jen z toníka, fakt hrůza jak jsem lemroidní  

valli a violet: no holky, padáte jak hrušky, ale hlavně, že to dobře dopadlo!!  

valli: no kájiščiný kyčle, to mě mrzí, ale já to měla taky a já jsem holka čiperná, tak snad to bude dobrý :-))  

jituška. jo to znám, já mám taky budovatelský vášně co se bytu týče, ale petr, to každej obrázek je problém, achichichich no momentálně Ti nejvíc závidím, že máš co budovat, já v tom 1+1 už moc parády neudělám, tak pak pošli fotky pokojíku, já se ráda inspiruju  

iko: bože já chci taky s holkama do hospodyyyyy , popis je výbornej:-)))  

tak se zatím mějte

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 03.05.07 10:56

Teda, tak vkládám už půl hodiny fotky z narozenin, to je děsnýýýýýýý  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.05.07 11:54

iko:fotecky krasny!ja jsem ted vkaladal fotky a asi jen 5minutslo to rychle,tak nevim…:-)

BABULDO:kdy dodas foto,zadne zatim nevidim.

martinek byl rano vtipnej-jsem mu nachystala snidani-tvaroh s marmeladou on ochutnal,usklibl se vzal talir a podal mi ho ze NE!dostal buchtu,tu tky ne,tak nakonec mel chlea se syrem,no:-)

pa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.05.07 12:38

JITUSKO:to jste si taky uzili carodky!jinak hadani se,martin na me taky nekdy spusti,naposledy v pondeli kvuli kosili,chtel jinou modrou,tu co jsem mu pripravila se pry vubec k obleku nehodi!ta prej je k riflim…no desny.pak se omlouval,ze je protivnej:-)ja uz to  neresim:-)
uzijte si v patek IKEU!ja budu taky v brne!ale ve skole.

GABI:tady v CR jsou dobre autosedacky MAxi cosi!tak bych zkusila tu,na mimibazaru ju maji levnejsi,tak si ji muzes objednat k vasim.(9-18kg).maji ruzne barvy..
 http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

a at nemoci jsou brzo pryc!

DALIF:latkovky???je­zisi to by se mi nechtelo:-) to bude jeste horsi porad prebalovat kdyz tak casto kaka,ne?ale tobe jde asi o penioze,ze?ale ja myslim,ze bude tak casto kakat ted tak max.prvni 2 mescie pak se to ustali:-)

DASO:teda vy mate rodinu az tak daleko?tak to je fajn, ze jste si to uzili.jo tak martinek si v aute vydrzoihrat tak 20minut,poak zuri a se vsim mrska!

NIKKOL:martinek ma treninkove kalhotky na spani,ale z duvodu,aby si je neodlepil:-)jinak do nich kaka,cura:-)to nechape,ze to neni plina,proste jen kdyz je nahy jen v teplakach tak to chape,ze nema curat,ve slipech se taky vestinou pocura:-( takze ty plinky asi nemaji moc cenu,spis jen az by se treba ucil na noc,u postele nocnik a sam by se vyslikl a kdyby to nestihl,je to v plince.ale jinak to asi nema cenu.
teda jen jak vypisujes ty trbale s autem tak jsem rada ze mame novy a snd se par let nic nepos…e,jako na garancky chodime,takze taky platime ,ale zase mame jistotu,ze u noveho auta vime, ze s nim nikdo predtim nejezidl jak prase a neco nenalomil nebo neposr..l a tak:-)a co to mate za auti?manza jede zitra montovat klimu na dovcu,aby byla:-)pry se uz nemini parit,no podle me zbytecnost-tak on rekl,ze pry by chtel kdyby slo to nastavi,kdyz budu jezdit ja,aby to neslo zapnout-vtipalek:-)ale jako bude to lepsi,neparit se,ale zase se spis nachladime:-)no ale ty prachy…a

ZDANENI nam jeste NEDOSLO,tak nevim kam mam volat???jako to si delaji prdel,ne?

nozicky nebudou znat!ja to mela,segra to mela a chodime normalne,segra tancuje,cvici atd,lyzujeme,takze to neni problem,jen to ze jsem nakoupila plno krasny oblecku,ktere ted neunosi,chtela jsem z ni mit princeznu,no tak obleceni ma pod tou deckou a na to davam saty,aby se to prekrylo a neslo to tak videt.jeste ze je holka:-) jinak hlavne kdyz nebudou horsi nemoci,toto prezijeme,ale i tak jsem z toho spatna…

IKO:at je ondra brzo fit,ani nevim,ze marodi taky…

vic nestiham cist,jdu se divat na nabytek,uz zase ziju zarizovanim a to budeme zarizovat kdovi kdy!kdyz porad predelavame studii na nas barak!rprotoze uz jsme to meli vymyslene,pak nam rekli,ze stavebni cara je 6m od silnice,tudiz by se nam to tam neveslo,takze to martin predelal,ted se mu to furt nezda,a chce to zase predelat…:-)jsem zvedava jestli nedky zacneme!:-)

JITUSKO:a co mas v IkeyV MERKU?ja tam byla v utery a super super!,koupila jsem koberec martinkovi na hrani a stal jen 250kc!da se prat i v pracce!

papa,za chvili jedu do obchodu plus na ten UTZ.EWA,KAJA spici,mARTINEK-u babicky spici

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.05.07 12:43

Som zde :-)
IKO- no vidíš, pařba super, jen ty tvé zkratky…:-))) Taky mám doma škodolibníka největšího (viz má zářijová oslava na betonárce, kdy mi další den skládal blicí básně)…hlavně, že je v pohodě a nedává ti pak domácí vězení, jako to má jedna známá z gymplu :-/Na foto jsem ještě nejukla, musím nejdřív něco písnout, jinak se k tomu zas nedokopu. A neboj, teď obědvám- místo polívky mám těstoviny s omáčkou a jako druhý chod karboše s bramborem a pak asi zkusím ten nový nanukáč od Manhattana, co donesl manžel…ale ráno jsem měla jen vánočku a tatranku, tak to je tak akorát…takže mě snad přecpávat nebudeš muset :-)   Babuldo -tý jo, tak bez domácích prací…ty se máš! Já taky obdivuju holky, co zvládají tolik věcí + dvě až tři dítka…já kolikrát nestíhám nic s jedním, mi připadá…ale prý to je normální a se dvěma toho stihnu mnohem víc, tož jsem zvědavá. A ty se přirovnáváš k hrochovi?? To snad ani neeee? :-)   Dáší -no vidíš, taky jste si volno krásně užili, už jste to s manžílkem potřebovali, co. Jen těch květin je jaksi škoda :-/   Jituš -ty to jako vydržíš, dietit a mít vedle sebe žrouta nenasytnýho Ilču?? Ty jsi bohyně, jestli se s ní necpeš, to u mě nehrozí!!   Nikkol -jo auťáky, věčný to žrout peněz, ale co bychom si bez nich počali, že…my též máme známého (tedy manžel), on tu dílnu přímo vlastní a je to super. Kolikrát už jsme díky němu ušetřili dost peněz…hlavně jak říkáš, ta jistota, že je udělané vše, co si zaplatíš a dobře, to je bomba. Gratulace k nočníku :-)   Andělko -hoj, jsi hodná, že na nás zas myslíš. My právě objevily s kámoškou dneska nový krám s hadérkama, tak jsme hned běžely, jestli nemají aj dětské sandálky…no, nemají, ani na mě neměli hezké letní botky, navíc ten krám mají Němci, tož jim kšefty dělat nebudu. Ani tam nemají nic výhodného…  

Tož zatím vše, nějak se asi musím natáhnout před tím nanukáčem :-))   Violka s Matým a svištěm

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.05.07 13:21

Ahoj holky,  

omlouvám se, že jsem včera tak odešla z chatu, Luky má rýmu, no děs, teče to z něj jako z kohoutku, takže jsem s ním ležela, nakonec mi manža vypl PC, protože to nemělo cenu, já nemohla na krok z ložnice. V noci začal pokašlávat, přes den zakašlal tak 2, ale tak divně. Ani jíst nemůže, protože dýchá jen pusou, takže než to rozkouše, tak se musí několikrát nadechnout. No snad z toho nebude nic vážného. Řádí, jako by mu nic nebylo, ale teď tam chápe jako starý chlap. Nemám vůbec nic načteno, tak to snad teď alespoň z části zvládnu.  

Tak zatím, jdu číst, než se vzbudí. Dáša

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 03.05.07 13:24

GABI- my mame tuhle : http://www.detskyraj.cz/…i-priori-sps , ta se lisi od XP- drazsi jen v tom prendavanim pasu,kdyz ditko povyroste, jinak je hodne podobna, meli ji v akci v detskymraji za 3990kc i se slunecnima clonama a podhlavnikem zdarma.
Maxi cosi patri mezi autosedacky ktere v testech bezpecnosti vyhravaj.
ale je to jen 18kg, pak je dalsi autosedacka TOBI myslim…

D

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.05.07 14:00

Ilčo- no krásnej Krtek byl sněden k narozkám…co bylo uvnitř, jak byl dělanej? A zas ti to  s kluky sluší,se asi budeš holt muset fotit jen s nimi :-)
Valli -no Kája hezky pase koníky, jen co je pravda…Marťas sladkej u pohádky :-)  

Jsem přežraná a mimís sebou mlátí o 106, to se tam určo s těma karbošema nemůže vejít…holt si dám příště o dva míň, no.
***V****

 
andela  03.05.07 14:13

čau děvčata,  

jdu vás jen potdravit, a napsat pidi komentář, aby Violet nemusela přeskakovat :-P :-))))  

Jsme byli dneska dopol ve městě, a máma chtěla jít z jedný strany (město je řekou rozdělený na 2 strany) k nám na druhou pěšky, tak jsme ucouryný .. ufff. … jáju jsem na chvíli i vytáhla z kočáru, tak ťapkal sám, ale je to děs .. fakt na něj ty kšíry jsou ideální … Teď spí ..
Musela jsem vystříkat mravence, mrchy jedny, prolezou pod obložením baráku a normálně mi vylejzaj v kuchyni z vypínače na kamna (jako jistič) 8-O … tak jdu hodit masíko na kamna ..    

Pa a pozdrav všem .. víc asi zítra :-))  

Andělka a Jája 15m  

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.05.07 14:47

Ahoj holky,  

tak jsem dočetla nový deníček, starý mě  ještě čeká :-(  

Dalif, supr deníček, teda, to byla rychlovka. Tak to je supr!!!!  

Valli, tak vy už tak plánujete detaily? Jsem z toho paf, chvilku tu nejsem a takový pokrok :-) Čarodějky jste si krásně užili, to je supr. A co má malá prosím tě s kyčlema? No s tím pádem jsi mě dostala, měla jsem úplně husí kůži, ještě že jste holky obě v pořádku!  

Jituško, tak co výsledky? Omlouvám se, pozdě, ale přece, VŠE NEJLEPŠÍ BARUŠCE K NAROZENINÁM!!!! Oslava se vydařila, Barunce se líbila, to je supr. A malovat konečne, musíš mít radost, co :-)  

Gábi - zkus juknout na Maxi Cosi dedačku, máme ji a je supr a dobré jsou taky značky Concord. A jste taky nějak marodní, tak ať jste brzy fit. A co tě čeká za operaci?  http://www.maxi-cosi.cz/   

Nikkol, tak nočník zvládáte, to gratuluju, my bojujeme :-(  

Iko, ty jsi takový opilec, co padá přes ploty, jo ? :-))))))))))))))) no jednou za čas si užít je potřeba!!!!!!!! A gratuluju k aktivnímu odkazu, prý ti to nejde , haha, kecko jedna.  

Violko, tak plavečky se budou kupovat, no jak jsem četla od Anděly, tak bříško není moc vidět, tak se ani nebudou muset moc natahovat :-) A vstávání v 5,30 - to muselo být něco na tebe, že. No asi budete muset ještě spinkat po obědě, ať to nemáš tak hektické po ránu. Jinak Matý je taky číslo, když ti odpoví, jestli chceš na zadek :-))))))) A prosím tě, co padáš, holka, pozor, na sebe i na mimi!!!!!!! No a kolínka se zahojí ...... :-))))  

Andělo, co to máte za chytré mravence?  

Jinak se těším, až zkouknu fotky na rodině - doufám, že i Gábi a Babulda už přidaly!!!!!!!!  

No nic, zbytek příště, musím jít, omlouvám se chyby a překlepy Pa Dáša  

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 03.05.07 21:00

zkousim aktivni odkaz, kdyz to umi IKA , musim tez ;) :

http://www.detskyraj.cz/…i-priori-sps

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 03.05.07 21:14

DALIF - víš jak se mi ten aktivní odkaz povedl?  Já chodím na emimi přes Mozilu, ale dneska mi sem prostě nešel vložit koment a nešel, tak jsem vlezla na emimi přes Explorer, odkaz jsem dala klasicky zkopírovanej jako ty, no a bum, on byl aktivní.

A jinak, holky, už žehlím 3 pračku.....FUJ­JJJJ

 
Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 03.05.07 21:36

Holky moc zdravim a jak jinak nez nestiham. Doufam, ze vas vecer proctu. Zatim ovsem nevim kde mi hlava stoji. Zrovna jsem poslala stiznost na postu, protoze  jsem posilala domu balicek, ktery vysel na 5000kc a mel byt dorucen do 7-10 pracovnich dnu a nasi ho dodnes nemaji a zitra to bude rovny mesic co jsem ho poslala. Sice neverim, ze se najde, protoze muj odhad je, ze uz ho ma nekdo z celniho pekne doma, ale zkusit jsem to musela. No a obednala jsem tu sedacku. Obednala jsem na konec tady tu stejnou co uz mame a prevezem ji k nasim a tam ji nechame. Ja  jsem patrala po tech ceskych a byla jsem dost zklamana, takze jsme se rozhodli koupit ji prece jen tady, i kdyz se nam teda pretahovat vuuuubec  nechce. Maxi Cosi je sice dobra, ale bohuzel nesplnuje nase pozadavky :o((( Kdybych nemela na vyber nic lepsiho, urcite bych si ji zvolila taky, ale kdyz mam na vybranou…Jsme uz holt moc zhyckani.
Kazdopadne za rady vam vsem moc dekuju.!!!
S tim emailem uz tomu rozumim. Ja jsem si rikala, jestli to neni na seznamu, protoze na emailu to mi fakt hlava nebrala :o))) Takze jak budu mit chvilku (mala se budi, tak to asi nebude tak honem), tak se mrknu. Moc diky.
Zatim letim prehodit pradlo z pracky do susicky, vyskladat mycku, nez se Adrienne probere, protoze pak bude chtit pomahat a znate to-dovecera je o praci vystarano a bude mozna suche pradlo a uklizene nadobi:o))) A pak honem zajet na nakupy-chlapi si vymysleli, ze chteji stejky a ja na ne nemam maso. Jak uz to tak chodi, tak mam narvany mrazak masem, jen hovezi na stejky chybi a oni chteji zrovna to. Priste budou chtit zirafu na paprice a nadivane labuti krky. No ale je toho vic co mi chyby tak udelame velky nakup a bude snad pokoj aspon na par dnu.
Zatim se mejte krasne a ja se budu snazit jeste nakouknout.
 G+A

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »