Růzňata č.68 - Jak má vypadat péče o domácnost

Rodičovství

Rady do života: Okna myji málokdy, protože miluji ptáky a rozhodně nechci, aby si rozbíjeli zbytečně hubu.

Podlahy nevoskuji, protože myslím na bezpečnost svých hostů.

Hmyz mi nevadí. Každý brouk má jméno a souhlasí se vším, co řeknu.

Jarní úklid nedělám. Mám ráda všechny roční sezony a nechci, aby ty zbylé žárlily.

Nepleji zahradu, protože nechci mařit Boží úsilí.

Nevařím moc chutná jídla, protože nechci vystresovat moje hosty, co mají uvařit oni, až přijdu já k nim.

Nevyhazuji staré věci. Manžel nemůže nic najít i tak, nač ho plést více.

Nežehlím. Rozhodla jsem se věřit cedulkám ‚nežehlivé‘.

Nestresuji se ničím. Kdo to dělá - umře mladý. A já chci vydržet co nejdéle!

A pamatuj! Uklizený dům je znakem, že se ti posral „kompjútr“ !

Tvá dobrá hospodyňka

Pramen www.lipno.cz

***Pelotonek:**

****Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)** ****Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Gabriella -Adrienne 13.2.2006,*** ***USA,(1977)** ****Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005,Toník 15.8.2007, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť ( Péťa-1982)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005, Kájinka 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Barunka 5.9.2007, Most (Denisa-1981)** *

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 12.10.07 15:46

jůůůůůůůůůůůů­ůůůůůůů, prvnííííííííí­ííííííííííííí­ííí

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 12.10.07 15:48

DALIF , no jo, je to pěkný, asi se tím začnu taky řídit, něco mě to připomíná:-) :-) :-)

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 12.10.07 15:52

tŘETÍ…
Dalif - supeeer, dík za deníček, nějak mi to mlhavě něco (nebo někoho??) připomíná… Violet

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 12.10.07 15:53

Týýýý jo, to jsou počty, já jsem dokonce DRUHÁÁÁÁ :-D  No jo, kojím, to mluví za vše, že :-D

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 12.10.07 15:54

Holky, nechtěla jsem Vám brát první komentář - ale svatá pravda :D Zvlášť to poslední, to u nás platí beze zbytku :D:D

L.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 12.10.07 15:59

jo, Lesi, když jsem byla doma měsíc bez počítače, tak jsem měla dokonce i okna umytý, dostala jsem se do stádia že jsem aji dveře umejvala, a dokonce jsem i ve sklepě poklidila :o), mrazák byl odmraženej...­...prostě podezřelý úklid.
Jen doufám že mě to už nečeká ( teda to být bez kompu) jinak úklid bohužel jo, ale nic se nemá přehánět.

 
ifm
Kecalka 118 příspěvků 12.10.07 16:32

Děkuju za radu, bylo to super. Zrovna mám hlavu jak balón, protože jsem se rozhlídla kolem sebe. A po přečtení je mi hned líp. Iva

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 12.10.07 16:37

čtvrtá?
Dáša

 
andela  12.10.07 17:34

čtvrtá od nááás :-)  

Dalif díky :-)

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 12.10.07 20:53

Ahoojte…to se ti­teda Dalif povedlo docela sem se u toho pobavila.Dlouho sem tu nebyla já vím, ale máme ted docela jiné starosti a tak moc u PC nejsem a pokud náhodou přečtu, co musim a upaluju směr pelíšek, k malému,do města, atd…všichni jistě znáte.Až dnes sem se po dlouhé době odhodlala sem zase napsat.
Koukala sem, že Jedule už má připojení na net a vylodili se nám další mimča a batolata nám stárnou.Toto letí..není snad ani možné.Našemu bude za chvíli 25.měsíců a už je to takový malý rozumbrada ukecanej až to nejni hezký. Snažím se tento věk užívat jak jen to jde, jelikož se mi zdá moc krásnej on každej věk dítka má něco do sebe, ale mne se líbí tento od těch dvou let kdy nám Fi někam dojde, domluvíš se s ním, ale zároven na tebe zkouší, co vydržíš to bych ho v těch chvílích přizabila.Občas sm najuknu přečtu, co je nového, ale jaksi bohužel fakt nemám na to, abych reagovala adresně. Čekám na tatínka, Filiho a tchýni jeli do Hradce na nákupy a obhlédnout určitě nábytek.Už sem celkem nervozní, jelikož je k deváté hodině a oni nikde mobil mi nebere, takže by ho člověk nakopal někam.Malý většinou už v tuto dobu doma spává, ale možná jim usnul cestou tam a tak je ještě dobrej kdoví.Já s nimi nejsem, jelikož už chodim do práce a přišla sem v 7hodin.Sem ráda, že si tatík malého všímá a hlídá, ač bych do Hk jela také ráda tak bohužel to nevyšlo on ted měl 4dny volna a mne vyšla denní, ale to je život.V práci sem docela spokojená a hlavně tam neplatí málo, hlídání na kluka mám tak mi svým stylem jde o prd koruny ted budeme potřebovat víc než jindy, ale o tom zase příště.Pokusim se vás lsedovat více net ted stíhám uplně jinak než-li dříve a malinko sem ráda za jeho mírné  odříznutí /sem fakt závislá, ale ak už anik nevim nač čumět hlavně, že tu jsem což ted celkem skončilo/ .Vyřídím si na netu, co potřebuju a pádím dělat věci potřebné.Ted půjdu vyndat myčku na nádobí.Nikkol a Fil

 
andela  12.10.07 23:09

Ahoj růzňata :-)  

No jo, já vím … nepíšu a nepíšu :-P. Když já jsem teď tááák líná, a níííc se mi nechce :-/.Ale čtu pravidelně, byť si prdlačku pak pamatuju ;-).
Dítko mi teď pěkně spí, tata je v hospodě, nic mě na poči už neba, tak jsem se donutila k psaní :-). No bude to určo zas román, ale aspoň si po víkendu počtete, ne? ;-).
Pomoc .. potřebuju se nutně zbavit dítěte … chjo. Jsem z něj nějaká vyšťavená a párkrát deně se musím přemáhat abych ho nepřetrhla vejpůl (koulím očima).No snad se mi zítra podaří jáju nechat doma, a skočím si apoň na hodinku ke kamarádce na kus řeči a na domácí tláču ;-). Teda … já uždíbnu sem tam kousek libovej, hlavně přikousnu chlebíček s octovou vodičkou a zbytek Sára sežere sama :-). Já to totiž moc nejím, mě stačí fakt jen ochutnat pár kousíčků a jsem na rok spokojená :-).
Počas je teď na prd .. dopol to ještě jde že jáju naložím na kočár a dojdem nakoupit, ale odpol po spaní se mi ven tak nechce. Venku zima, nedá se pomalu nic dělat … a Jája je tak aktivní, že aspoň na hoďku s ním musím. Aspoň že je spokojenej když si tlačí u baráku náklaďák, jezdí na motorce a pod. Ale je to brutus, a bude ještě hůř. Už abych pomalu vyprala fusak … no kočár taky, bo pod nohama je špinavej jak prase, i nánožník jak je přehnutej přes madlo je krapet zaprasenej .. já nevim co to dítě dělá že je to ušpiněný během chvíle. A to jsem si říkala že to na tom tmavím nepůjde tak vidět jako na tom béžovím.A ještě musím vyčistit boudu od šmíru co jsme asi ušpinili v autě. Ale to musím nějako vyšpekulovat, bo nemám pláštěnku přes celou boudu, tak abych nenarušila tu impregnaci :-P.
Jináč jsem vedla malinkej rozhovor s mou drahou polovičkou, tak to vypadá že na druhý mimi se nechystá :-/. Aspoň teda nenamítá nic na půjčení věcí ségře, a dokonce jako jsme mluvili o práci mojí, a on že buď budu doma nebo si budu muset najít něco jinýho na jednu směnu, bo kdo by hlídal dítě po odpolednách a večerech že. No tak nevim teda … ale na pracák se mi nechce ani náááhodou a pochybuju že budu mít nějakou šanci najít něco „lepšího" bez praxe a s dítětem … No máme na to ještě něco přes rok no … nebo už jen ??
Ve středu zas přijela mamka domů, tak jsme tam s Jájou byli.Na otočku jsme jeli k našim i dnes. No máma koukala na jáju jak blázen … jak kecá a musela jsem jí dělat překladatelku. Nevěřila vlastním očím, že za tu „chviličku" co ho pořádně neviděla se tak rozkecal a změnil :-). No nej je že opakuje plno věcí. Minule se mi ucpala pračka, a já řekla že chcípla. Tak jája pořád chodí že chcípla pračka :-). U našich zas upozorňuje na čerpadlo že bylo rozbitý. No nic mu neunikne .. je to ďáblík. Jéé, se naučil krásně říkat maminko. Ale když to slyším 3krát do minuty tak mě to vytáčí pomalu do běla (stydící se smajlík). A to je pořád .. maminko maminko maminko, ano jaroušku copak bys chtěl? Maminko maminko maminko, u maminky (drápe semi na klín) Jája u maminky, maminko maminko (lísá se) … na jednu stranu krááása na druhou pěkně k naprdnutí ;-).
V úterý jsme byli u kamarádky co jsme spolu byli v MC. Je to fakt fajn holka, kecáme spolu i po ICQ … tak jsem ráda že mám snad o jednu kamarádku navíc a dokonce bydlí kousek od nás a ne v druhým městě že :-).Jája tam zas předváděl jak umí chodit na nočník. Dokonce si sám i stahoval gatě :-). No fakt mi přijde že se takhle předvádí, bo doma zahuláká čuáá honem honem maminko, a stepuje před nočníkem než mu sundám gatě dolů. A to už se mi stalo po několikátý, že jinde nahlásil že chce čurat, šel k nočníku a stahoval si kalhoty sám :-). Jo, a taky bez problémů chodí na záchod. U Sáry ani jinam teda nemůže. A doma si řekne buď jen čurat a jdem na nočník, nebo sám řekne že čuat záchod a jde do koupelny. Dneska jsem já trůnila a on si přinesl belíček, postavil ho dnem vzhůru k záchodu a že jde čurat. Tak jsem mu uvolnila místo a on že tatíí čuáá (budu čurat jako táta). Pěkně si vylezl na belíček, já ho přičoupla, kolenem prohnula, přidržela pindíka a vyčural se hezky ve stoje :-).
No navnaděna záchodovými úspěchy jsem zakoupila regulaci pro jáju, a ona nám na prkýnko nepasuje!!! Máme na to maloudíru!!. No tak to Jára zajde zítra vrátit - tedy vyměnit, bo mě paní upozornila že jako vrátit to nemůžu že jedině vyměnit za jiné zboží. No já se s ní nehádala … a uvidíme s čím přijde zítra Jára. Tak pak zajdu někdy k čuanům a koupím u nich za 75 polstrovaný prkýnko, to se mi zdá mnohem menší, tak uvidíme no.
Jo a úspěch s čuráním … když jsme šli ke kamarádce, tak jája jel v kočáru bez pleny tam i zpět a zůstal suchej!! No i když tam jsme šli tak max. 15 min a zpátky skoro půl hoďky .. ale i tak. No do města jsem to nezkusila … napadlo mě že bych s ním zašla na wc v hypernově hned jak by jsme tam došli a pak než by jsme odešli .. ale do toho humusu ho tahat nechci. Tam se štítím i sáhnout na kliku …  .. Jo, minule jsem fakt nutně potřebovala a nevěděla jsem jak s jájou v kočáru, tak jsem si řekla o klíč od invalidů, a vlezla tam i s kočárem, tak jsem měla jáju pod dozorem. A hlavně teda paní mi klíč dala úplně bez problémů.
Dneska jsem vytáhla zimní bundu .. abych šla jen ve svetříku a v riflový bundě, to je zima, a co mám takovou šusťákovou, tak jak je pogumovaná či co, tak se po chvíli v ní začnu doslova pařit a cítímjak jsem celá mokrá a je mi pak taky zima. No ještě že mám zimní bundu že tak vůbec nevypadá :-). Takže si nepřipadám jak blb :-). Nechala jsem si ju rozeplou a bylo mi fajně akorát.    

No a teď k vám .. to bude fuška ;-)      

Ilčo - teda to by se taky jájovi líbilo koukat jak bagrujou bazén. On je z těch bagrů, traktorů, sanit, hasičů a pod. úplně hotovej. Dneska byl ve městě jeřáb (malej) pidi bagřík, a takvým tím pěchovadlem pěchovali ve výkopu hlínu. Tak jsme museli chvíli koukat a pak jsem za značných hlasitých protestů jáji odcházela :-/. No nemoc už snad bude pryč ne? Ono tohle počasí je teď na prd … dneska ráno mi bylo akorát v zimní bundě, a odpol jsem šla jen v košilce a slabim svetříku a bylo mi ještě skoro teplo. Tak je to takový na prd … Jo holka, podražilo všechno … mlíko, máslo, mouka … Jára nadává, bo nevychátí s penězma. Jak má už zažitý ty nákupy pro pekárnu,kolik koupí kolik zaplatí, tak teď v tom má maglajs. Na vánoce se taky těším. Hlavně na jáju … na to nadšení ze světýlek, stromečku .. pak dárečků. Pést budu, ale asi jen linecký a možná pracny. Stejně nic jinýhonežerem. Za to lineckýho udělám hoooodně. Loni jsem měla z 5 dávek a bylo málo :-). Jéé, no ještě že si na to přišla že má Vítek kuličku v uchu. Já si pamatuju snad z jeslí, že jsem si jí narvala do nosu… ale je to jen takovej útržek :-). No hlavně že je to v pořádku .-). To na mě všichni koukaj jak na blázna, že si jája hraje s korálkama a vůbec kolikrát s takovýma pidi věcma, ale na to je zas machr a fakt hoještě nenapadlo si něco někam strčit, kromě prstu do nosu ;-).    

Jedulko - jo jo, to jáju taky baví něco vozit, a pak nejvíc když vezu já jeho :-).A ještě dneska Jája říká že děda betonuje :-). A to už přes měsíc děda beton nedělal .. no vlastně to dýl :-).  Hm, s tím pálením listí … kamarádky mamka pálila, čoud jak blázen a zrovna jeli okolo měšťáci. No ukecala to a měla to jen za 300,– pokuty. Jináč se ani listí pálit nesmí ;-). Tý jo, chudák Toník .. :-(. Ale asi kýlu nese statečně ne? :-) Prdelka malej .. no těším se na foto .. musím pak juknout jestli jsi už foto dodala.      

Valli - ať je kája brzo fit. Jo jo, taky se těším až Jája začne skákat z postýlky :-/. Musím za´tukat, ale divím se že ho to při jeho aktivitě ještě nenapadlo se nějak přes šprucle dostat. Ale plánuju že pak oddělám pár žbruclí, aby mě díru a mohl normálně vylézt. Nebo odšroubuju celej bok a bude.;-)    

Jituško - jéé, tobě bylo šoufl jo? No ale Ika je pěkně sprostá teda .. nalije tě, urve ti šňůru od hajzlíku, a pak ještě s tebou nedrží basu .. no je to kamarádka co? ;-).Joo, v chlapech aby se čert vyznal .. to se to celej den bude válet na gauči, a my v domění že musí být odpočatí do růžova pak zjistíme že jsou táák utahaný a rzlámaný … :-P. Ale bude zas líp, neboj nic :-).      

Violet - ještě jednou díky za balíček. Hned jsem Jájovi hlásila ať se jde podívat, že je to pro něj, že mu teta něco poslala. Tak bafnul bonbonky a byl v čudu :-). Pak teda vzal na milost auto aj trencle :-). Ještě jednou moooc díky :-) No koukám máš doma taky na pilno co? No a pak mi říkejte kdy že si to pořídím to druhý škvrně, když mi tu dáváte takový odstrašující příklad :-). No byteček se úspěšně buduje .. už se těším až k vám zajedu na kafe ;-).      Dášo - Týý jooo, vy jste trénovali na vánoceeee .. já chcííí takýýý ;-). Vidíš jak máte hodnýho taťku … Jára by mi na sebe pořádně nic nekoupil, bo neví přeci co se mi líbí. Tak si troufl akurát na župan a sat. Pižámko :-P. Tobě za balíček taky díííky. Prachy jsem stopila a zbytek nadšeně ukazovala Jájovi že je pro něj ;-). No tchýně koukala že na něj ty tety nějako moooc myslej a že jichmá tolik že mu pořád něco posílaj ;-). Ono dostat něco 2krát po sobě v jednom týdnu není obvyklé že, když nám jinak nic nepřijde jak je rok dlouhej. Jinak to máš teda u mě … páč sis to triko teda pěkně přeplatila. Ty jedna …    

Helčo - no vidiš že máš taky hodný dítě .. onojen musí krapet chtít ;-). A MC bude super .. si natka aspoň zvykne na větší kolektiv dětí než půjde do školky :-). Jo jo sladký to je jak jája jede po tatínkovi, ale už méňe to, že Jára si neudělá čas. Teda ne že by ho neměl .. ale jaksi .. no … Až mi to je líto, jak jája huláká na dálku tatí tatí, a Jára s ním toliko času netráví :-(.    

Dalif - díky za deníček :-). Fakt sedne jak prd.. na hrnec ;-) hlavně unás. I když ne že bych neuklidila kvůli poči, ale já jsem ták líná a ták nerada to dělám :-P.    

No tak snad vše ne? Už bychmohla končit :-). Šak to píšu přes hodinu(koulím očima).  

Tak se všicí mějte, užijte si víkend a někdy zas pááá páááá páááá    

Andělka a Jája 21m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 13.10.07 11:56

AHOJKY,
to jsem co,ja nepisu,ale nejak nic nestiham.
dalif dekujeme za denicek:-)

jinak hura hura hura!!!!martinek mi ted usnul!sice to byl boj ho dokopat do postele,no pak se nejak umpoudril a hral si tam a uz pekne spi:-)jsou to s nim ted boje,nekdy nespi a pak to stoji za to…
jinak co delame:tak dopoledne chodime do MC,tam krafame,snazim se mirnit martinka,prootze nekdy se rozjede a zacne kousat deti:-((nevim co uz s nim…pak jdeme domu,to pak jsou vetsinou sceny na schodech v panelaku,martinek bud chce nest do schodu,nebo vubec nechce jit domu,takze jeci a vzteka se.nebo chce odemykat klicema,takze ja musim cekat nez se mu to podari a nebo to vzda,jinak se vzteka.-..ale uz jednou odmkl,no ono to chce cas,prootze mame tri zapady:-))
tuhle jsem jela k dr.a spechala jsem,on si nechtel dat boty,teda chtel sam ale neslo mu to,protoze si je nerozepnul,tak jsem mu rekla,at to rozepne,no vztekal se ze mu to nejde i ze mu radim,pak jsem mu dala facku(asi velkou-prootze pak mel trochu modrinu),no uplne me vytocil,takze des.dr.tam nebyxla mela dovolenou!!takze jsem tam sla az druhy den.kaja ma kasel,martinek taky.rymu atd.

jezisi uz rve kaja…
dala jsem ji dudlik,snad bude jeste chrnet.

no tak maji decka kapky a kdyz se to nezlepsi,tak v pondeli jdeme jeste znovu k dr.
odpoledne chodime ven.nebo se snazim neco delat.vecer jsem unavena.-(v noci taky:-)takze tak.odpoledne nekdy decka nechteji spat,hlavne martinek radi,takze jsem si nestihla ani nic udelat dop skoly.no brzo je nekomu vrazim na vikend a bude!

taky jsem porad necim poverena od martina a musim ruzne vci vyrizovat,abych toho nemela malo:-)
v patek jdu dopoledne do centra a pak decka nekdo hlida a ja jezdim do brna do skoly.

radsi odeslu,kdyby neco a jdu cist vas…ewa.kaja(v pon­deli 7m.!),martinek 27,5m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 13.10.07 13:01

JITUSKO:koukam,ze jste se minuly vikend s ikou rozjely:-))
darky mas pekny,tu kulickovou drahu taky mozna koupim…
jak tady psala DASA odkaz,tak je uplne super,takze mozna bduu neco kupovat tam,jeste uvidim..
ten  odakaz pisnicky,uz top znam a je to i cestine,ja jsem ten chanpik…chnap chnap chnapi…:-)je to prca.

JEDULKO:mne kaja taky od zacatku ublinkava,ale neni to reflux,pry toto decka muzou it az do roka,takze ja ji proste porad davam nutriton(takova moucka),bud se to da do UM nebo na lzicku s MM pred kojenim,no a pak tolik neblije:-)uz jsem to treba chtela vy:,–(it a pak zase cela poblita,takze to ma porad…
jinak my kdyz jdeme na stavbu,tak ja mam nervy na dranc!martinek vsude lita,vsude trci draty z betonu je tam leseni atd,takze ja tam nerada chodim,aby se neco nestalo…
at ma tonik kylu brzo pryc!

DASO:tak vidim,ze manza si USA uzil:-)se teda divim,ze chlap takhle nakupuje:-))to nevim,jestli by u nas taky bylo:)

VIOLET:nevim,zda jsem psala k dudliku,martinek dudlik nemel vubec,ze zacatku si pri usinani dudlal prst,ale tam mesic a pak uz ne,pak uz mel pouze me prso:-)16mesicu:-)kaja ma dudlik,proste jsem ji ho dala a ona dudla,uz chvili bez nej vydrzi,ale pak zase chce,to prso mi prsilo lepsi,protze jsem ho proste v noci k nemu dala a spala sidal,takhle se v noci budim,ze kaja rve ,ze neni dudlik a musim smatrat abych nejakej nasla a to takhle delam nekolikrat za noc…

IKO:tak vitek mel kulicku v nosu.to jsou veci.
jinak maslo u nas stoji 38,nektery 32,ale taky jsem doist cumela!ted maji zdrazovat pecivo…tak treba pridaji i platy:-)))
koukam,ze jsi pokrtila auto,hm,mne by to taky vzalo.ale ja si porad rikam,ze kdyz se znici vec,ze to neni nic tragickyho,horsi jsou lidi…
no nevim,kdo bude bydlet driv,jestili segra nebo my:-)predvsim jsem ted pocitala co vse platime a kolik vydelame a teda nic moc,spis jsme v minusu,takze musim jit co nejdriv do prace,ale porad nevim,kam dat kaju…

HELI:tak natynka byla hodna u manikerky,jo?to martinek kde to zna,je rozjetej,ale treba na cizi hraje vyborne ticheho a stydliveho chlapecka a dela ze je nemy:-))
tak to je vyborny ze budete mit MC!
ty nerada chodis na gyndu a proc?ja rada,ma super doktora,a proste nejsem zase az takovej stydlin no:-)ted mam opet mykozu a zaroven MS takze se nemuzu lecit,se z toho zblaznim…:-(

VIOLET:tak taky jedna noc silena a druha lepsi,to u nas ja taky tak,a jeste do troho se budi takhle i martinek a taky se moc s martinem nevidame,vcera jsem prijela brzo ze skoly,natesena,kou­pila jsem vino a on nebyl doma a vola mi ze nekde je ne vesnici at pro nej dojedu,no nejela jsem,prijel s nekym a pak si sel parit na diskoteku,no chapete to??jsem docela nastvana,ja ybch tak nekam sla, a jako zase hovno…pardon.dnes dela u dedka hnuj a od rana me prohani,nemuze po vcerjesku ridit a ja abych nemocny decka furt nekam tahala…:-)jsem se rozohnila.

DASO:to je teda des s tim odpadem,bych byla nasrana jako ty.
jo ten had jsme delali spolu,on vybirtla barevny papir,ja lepila,ale do jednoho dne to rozthal,darebak.je to z rolek od wc..

ANDELO:ja nevim,co s nama je,jsem utahane atd,nemozne psat..:-)ja bych tak nekam dala na chvili decka a jela jen s manzou pryc…:-)proste si odpocnout…
fuska jsem pro kaju taky objednala,ona ma na nozkach jen puncochy a pak deky,takze asi mrzne,ted jsem byla ve meste s tandemem a martinek mrznul…achjo,to nevim,co bude az bude minus neco…
takze jara druhy zatim nechce?to je blby…
tak super jajovo curani:-)
bunda-ja mam taky jakoby sustakovou a v ty se uvntir potim,ale uz taham asi mesic takovy teplejsi kabat.deckam davam řted uz zimni bundy a opravdu netusim co jim dam,az zacne mrznout!
martinek je taky ted celej vysr…j z bagru,trakto­ru,tater a tiraku:-)a prdel je,kdyz je to jen bobik-tak mamíí malej bagrrrr a na velkej ukazuj ruce nahoru,taaak bagrrr.:-)
martinek u postlyk mohl vylezt spodem,ale proste nekdy nazpet lezl vrchem,rikala,mi to mamka,ze jim to ukazoval!

Nikkol:nazdarek, tak ty uz pracujes,jo?hm..ja prave zadne hlidani nemam,babicky pracuji a nebo ty moje babicky uz by oba neuhlidali…

jo MARTINEK se konecne naucil odpovedet na otazku-jak se jmenujes!martin!ted ho ucim matula,ale to neco zamumla takze zatim nic,jeste dobre rika,kolik mas roku,ukaze a rekne dva:-)
tak docteno.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 13.10.07 13:10

Ahoj holky,  

jen v rychlosti, právě jsem zdolala supermega nádobí opět v koupelně + menší úklid. Snad to v pondělí přijdou už konečně udělat. Teď musím nachystat aspoň chlebíčky a nějaké obložené talíře, odpoledne přijdou naši a tchánovci na foto a vyprávění ze států.  

Dalif, jsem se pobavila, fakt se mi deníček líbí!!! Vypadá to, že příští týden už snad konečně vyjde to Brno, ale nechci nic slibovat, kdyby náhodou…určitě se ozvu tady nebo písnu sms.  

Andělo, no přeplatila, máš to + poštovné + nějaká drobnost pro Jáju. Jestli se ti to zdá moc, tak Jájovi kup třeba u ťamanů nějaké autíčko od tety , to víš, to by se mi špatně posílalo :-)))  

Tak valím, víc až v podnělí, jdu něco nachystat, ať můžu pak s Lukym ještě chvilku ven, i když je tam parádní kosa :-((((
Pa Dáša

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 14.10.07 09:54

Ahojiík holky tak se hlásím konečně bude snad klídek.

Máme už po oslavě byla včera.  Kdo by chtěl vidět více foteček tak se může mrknout na elišky stránečky www.eliskazemlejna.websnadno.eu

Jinak to bylo super moc jsme si to užívaly.

Helčo - jojo mateřské centrum bude fajn jak jinak že??

Holky taky tu máme v Třešti cvičení od sokola pro děti od 2 let. Byla jsem s Eli a vyřádila se vyběhala no prostě super. Eliška ani nepekla tolik s hodnýma holčička, ale běžela za klukama, kteří dělali bordýlek.

Jinak se  omlouvám, že nechodím,ale už jste na to asik zvyklé že???

Měje se hezky a papa Petra

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 14.10.07 14:13

Čaute,  

týý jo, dala jsem na Rodinu 3fota snad během jedný minuty :-) To se mi ještě nestalo, aby to takhle frčelo.
Luky je v bytě, já bych měla vařit na večer, ale nemůžu se dokopat. No, budu muset, protože až se zlatíčka vyspinkají, chci jít na prochajdu a pak už zas koupání atd., takže jídlo musí být hotové teď.. bych spala:-/, a to jsme měli klidnou noc.   Valli -tý jo, klóbrc dolů, jak jsi poctivá, vše dočteš a jmenovitě obsáhle reaguješ :-) Se nenudíš, koukám. Tak si zamluv ten víkend bez dětí, asi už máš se školou řádný skluz, ne? Ale neboj, se to zvládne, jako vždycky, i když asi trochu s nervama na pochodu.   mamulinko-sluší vám to s Eli, je dobře, že se oslava vyvedla, se to bude jednou hezky vzpomínat :-)   Dášo -držím palce s tím odpadem, pěknej vopruz teda :-( V tom košíku je beránek, ten tam ale originál nepatří, košík i beránek jsou půjčené, každý od jiné kamarádky :-) A s těma fotkama- zrovna ta, co se ti líbí, jak jsem tam s Barčou, tak to jsem se na zkoušku vyfotila sama, já to totiž doteď nezkoušela, i břicho mi vždy fotil Luky, nebo prostě někdo :-)   andělko -co blázníš, my máme náhodou zatímještě hodné mimi, by mě zajímalo, co bys řekla na dítka osotatních holek, co jsme teď rodily stejně, které dlabou třeba po hodině a půl, řvou i přes den a bez houpání v náruči i v kočárku ani ránu :-)) Prosím tě, až se vám narudí mrňous, bude už Jája takový pohodář, že se s ním domluvíš, nechá si věci vysvětlit a tak… a hlavně, ty jsi šikovná mamina, tak se neděs :-)))   Nikkol -zdravím po dlouhé době. Už pracující, jo? A Fil je ve školce, nebo jak to máte? A kde děláš?  

No, zatím končím a jdu dělat. Hezkou neděli přejem!   ***D+B+M****

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.10.07 11:29

ahojky,
tak mam zase naladu pod psa…
noc hrozna,martinek byl asi tri hodiny vzhuru,vubec nespal,rval,delal kraviny,ja jsem ho zbila.no hrozny.
kaja jakz takz.mam pytle pod ocima…
rano jsem s nima jela k dr.martinek je dobrej,ale kaji to sedlo na prudusky a ma antibiotika:-(tak super no.
jinak jsme na konec rijna objednany na nausnice…mamka si vzala martinka,ja se tady snazim delat neco do anglictiny online,baba me sere,mam to jen kvuli zapoctu a baba vypiosuje obsahly meily,jak se ji nelibi,ze se podvadi atd…no to je tezky vysvetlovat…je to jen pres net…proste se snazim vyplnit nejaka cviceni abych mela 1000bodu a ziskala zapocet…ma se praciovat v nejakych skupinach,ale to ja nedelam,neni cas a ani anglicky skoro neumim…
achjo,s martinem se furt hadame a uz me to nebavi,vsechno me sere,chtela bych byt s nim chvili sama,a kdyz jsem to rekla,tak rekl,ze on je jiny a ja pry taky a ze mam ocenovat co pro nas dela…no nic.popijim tady dopoledne vino co zbylo z vecera,at mam pokoj od vseho…
tak cus,valli

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 15.10.07 12:27

Ahojik

Valli je mě líto, že je Kájinka nemocná. A že malej na tom taky není moc dobře.
Jinak mě taky mrzí, že je náladička pod psa a že učeníčko nejde.
No a ty slova znám taky že pro nás dělá hromadu věcí a že bych si toho měla vážit. 
No jo chlapi.

Tak zatím papa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 15.10.07 13:26

Ahoj holky,
tak u nás proběhl zase fajn víkend, v soboty jsme byli chvilku venku, pak přišli naši, popřáli Lukymu, sledovali foto a vyprávění o státech, v 8 odcházeli a míjeli se s tchánovcema, co přišli taky na přednášku o státech :-) Luky naštěstí usnul kolem 8,30, takže to vyšlo krásně. V neděli jsme byli poištět tady na kopci draka - byl ale nějaký vláčný, Lukymu to ani moc nevadilo, pořád s ním běhal a bylo mu jedno, zda je drak ve vzduchu nebo ho tahá po zemi :-) Pak ještě procházka, teplý čajík v hospůdce s tatrankou, večer velké balení. Konečně vyrážíme směr Brno, takže jsem pobalila manžovi co šlo do auta, včetně peřin, ve středu odjíždíme - snad jen s malým zavazadlem. Odpad stále není a asi ještě chvilku nebude, ráno jsem tam volala, jsem z toho už fakt vytočená, sousedi taky. Prý nemůžou sehnat firmu, která by to opravila :-(((((( To mě fakt už asi mrskne.   

Nikkol, teda to jsou novinky, ty už chodíš do práce, jo? A já mám taky raději věk kolem 2 a více, když si už Luky o vše krásně řekne, pokecáme, zahrajem si, i když někdy mi z čertíka tečou nervy…  

Andělo, ty už myslíš na práci? já si teď prodlužovala mateřskou do 4 let, jsem myslela, jak už nebudu těhu a bude to v poho, Luky ve školce…nějak mi to nevychází :-( jo a s tlačenkou jsme na tom stejně - hodně octa, cibule 3× ďobnu a na rok už ji zase vidět nemusím :-) No u nás taky kosa, Luky nosí teplejší bundu, ale ještě ne zimní. Jinak teda záchoďáci jste skvělí, jen tak dál!  

Valli, teda prvně, ať jste brzy fit!!!!!!! Jinak pořád stejný kolotoč - zlobivý Martínek, to je jak u nás, ale já mám teda zatím jen jedno zlobidlo a chlapa v tahu, takže ani s ním se nemusím rozčilovat. Na druhou stranu se na něj nemůžu spoléhat s nějakým hlídáním nebo tak, vše musím zvádnout sama. Ty do toho ještě školu, teda tě fakt obdivuju! A doma se to snad srovná, je toho teď hodně, děti, škola, barák… Jo, Luky taky umí jméno, příjmení, dokonce adresu, ale myslím, že kdyby se třeba někde v obchoďáku ztratil, že by to z něj nikdo nevypáčil :-(  

No nic, jdu něco dělat, tak zatím pa Dáša

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 15.10.07 16:36

ciao,
miry : 7,04kg, 65cm, hlavicka jen 41cm
ockovani az ji prejde ryma, co ma druhej den- vodovou, Vitek ma pro zmenu hustou rymu, takze u nas veselo.
az bude mit Zu po ryme, muze byt ockovana a domluva na neurologa kvuli male fontanele.

Teda dat V.kapky do nosu pohodicka, odsat tez, utrit tez, jeste sam nesmrka ulicnik, ale Zuzka,hruza, dat neco do nosu nehrozi, utrit nos je artisticky kousek, odsavani nas ceka.

D

a Zuzka temer pulrok, Vitek temer 2 roky

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 15.10.07 16:46

Ahjte děvčata.
Tak jak je? u nás nic moc, Ondra měl včera teplotu, dneska ráno taky a začal si stěžovat že ho bolí  krček, tak jsem radši jela. No a má angínu. Ach jo. Minulej týden zavřená doma s Vítkem a teď s Ondrou. Vítka si teď kupodivu na chvilku vzala ven tchýně, tak je pohoda. Ondra leží u pohádek.....
Víte co mě včera provedl zase Vítek, opět přišel s tím, že má bonbon v nosánku. Ten blbec si strčil tic-tac do nosu, a ještě ke všemu mentolovej, tak povídal že to pálí. Naštěstí má trochu rýmu, takže hezky klouzal. Vysmrkat sice nešel, ale troufla jsem si na to pinzetkou a na druhej pokus byl venku. Pak dostal ají pořádně na prdítko, protože to není normální. 2× během 4 dnů, když předtím ho to nikdy nenapadlo.  

Jinak v sobotu jsme na chatě udily ryby, to je Vám bašta, akorát nějak nechápu, bylo jich pro nás 18 a máme doma ryby 4. :-) No ale kamarádům taky chutnalo a doma by to stejně dlouho nevydrželo, tak co.  

DALIF - Zuzka má krásné míry, a copak máte s fontanelo? U nás ju oba kluci měli strašně velkou a pomalu se zatahovala, ale doktor říkal že vůbec nevadí, prý má mozek aspoň víc místa:-)  

DÁŠO - ty jo, s tím odpadem je to už síla. Jů, taky se u nás v sobotu pouštěl drak a taky se mu až moc nechtělo lítat. Jinak si užij Brno.  

MAMULI - tak oslava proběhla bezvadně, no a hlavně opožděně, ELINCE VŠE NEJ NEJ NEJ.  

VALLI - tak taky marodníčci, ať je Kájinka brzo fit, u takovýho skřítečka prťavce to je moc líto. Jste ale šikulky, tak to zvládnete.  

VIOLKO - krásné fotečky, ostatně jako vždy, že.  

HELO - tak to je super že konečně budete mít to mateřské centrum, to si to užijete, jen aby to netrvalo ještě dlouho než bude…  

NIKOL - že zdravím pracující lid. Hlavně že máš jak hlídání, ono se nedá nic dělat, když je potřeba a prašule nejsou.....  

Nic, musím končit, Ondra škemrá o čtení knížky. Brzo se zase ozvu.

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 15.10.07 19:03

IKAIKO- no Zuzka ji ma prave strasne malou, skoro zarostlou, je tam takova direcka jak na spendlik ;( a hlavicka sice roste,ale pomalu…toz pak bude sledovana i neurologem a snad vse ok, kdyz ne, svy uz kostene a ne chrupavcite ( pozna se na rentgenu),tak na operaci- rozrusovani svu…-ale to pry jen 10% deti, tak doufam ze ok.
Vitek ji mel normalni,akorat, trojuhelnicek a postupne zarustala,a hlavu ma velkou dost !

D

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 15.10.07 19:30

Jejda jejda jejda.....:-(  tak snad to bude v pohodě, držím palečky.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 15.10.07 21:29

Ahoj zlata moje,
jsem ostuda,já vím,jsem snad poslední,co píše do novýho deníčku.
Když u nás se teď nic moc neděje,taková ta víkendová klasika.V sobotu odpoledne na houby a procházku,v neděli po prarodičích.mamina odjíždí  na týden za ségrou do Francie,tak jsme se byli rozloučit. a na zahradě káceli stromy,takjsme makali a pálili listí a větve-děckanadšený-pyromani mrňaví.
Vojta má furt ukrutnou rýmu,přes měsíc v tahu,dneska nemůže ani dýchat pořádně a to měl Pamycon.už se upínám na tu operaci jak na záchrannej kruh,že se to vylepší,protože ji zas chytla i Bára.
takže zas nemůžem ani do cvičení,ani do baby centra,ale ani mi to moc neva,Vojta je bezvadnej,tak si ho užívám.dělá velký pokroky a občas zírám,jakej je samostatnej.Minulej týden jsme byli v tom sekáči za 25,– a on byl zlatej,hrál si tam s dětma a hlídal si mě,mohla jsem v klídku nakupovat.to stejný na gyndě-čekal spořádaně se sestřičkou a důležitě jí ukazoval auťáka,žádný řvaní.Jo,mmch,v tom sekoši jsem zas nechala balík,jsem děsná.ale nakoupila jsem tchýni asi 7věcí-ona je XXL,nesnáší nakupování a blbě se to shání.no a kromě jedný sukně jí sedělo všechno,tak byla nadšená,já taky,ona je taková vděčná.
Jinak žiju vánocema,jak se to probírá na MMB-recepty,vánoční nálada,dárečky,tak blbnu taky a už mám zas nový dárečky.ale snažím se nějaký kreativní,žádný blbosti.co se fakt využije-barvičky na sklo,flétničku a tak.jo a musím se pochlubit-dneska jsem po O vyrobila z bílých plastových hodin hodiny s motýlkem do pokojíku-mám v rodinnných na MMB,tak zkoukněte.jestli chcete,taky vám udělám,je to ubrouskovou technikou.akorát by mi musel nějakej dobrák koupit v Ikey ty hodiny-stojí 49,–.
Honza je furt v trapu,dneska šel spát v osm,je furt unavenej jak kotě.Je dlouho v práci-mají nějaký audit,do toho jim zavedli novej PC systém a tak se to musí jako zástupce vedoucího naučit,aby to mohl učit ostatní.Pak mají ještě školení manažerů-na dva dny,už byl dvakrát. a středa čtvrtek jede na veletrh.čert aby vzal povýšení!jo a víte co?ti dobráci mu dají novou smlouvu i se zvýšením platu až od ledna,takže dělá kokota furt za stejný prachy.achjo.
jo ještě něco-makrela od Iky byla fakt výborná.krkala se mi dneska celý cvičení:)  

no a teď k vám:  

DALIF,díky za záchranu deníčku-už jsme zapadali. as tématem souhlasim,hlavně co se kompjůtru týče.ale dneska jsem se vybičovala-hledala jsem dudlík k panence,co chci střelit na MMB, a při tý příležitosti jsem vzorně roztřídila a poklidila pokojíček,heč!Zu­zanka má míry pěkný,teda až na tu fontanelku,ale to bude určo dobrý,neboj.aspoň se o tom ví,je sledovaná,to bude dobrý.Koukám má Vítek za 10 dní narozky,to letí.co pro něj máte? a dort budeš píct? to víš,vyzvídám,pro­tože jsem spolíhala u dortu na učně a ti se mi vysmálli,že tak 3měs dopředu.tak zkusím něco ušmudlat sama.  

MAMULINKO,Elišce dodatečně všecičko nejlepší k narozeninám!!!!!!!!!­!!!!ty děcka nějak stárnou,co?a cože dostala pěknýho????  

ANDĚLKO,máš pravdu,počasí stojí za ho…-ale aspon je sluníčko,i když zima jak na sibiři,začínám přemýšlet ozimních bundách.
to s tím druhým mimi je teda blbý,co se Jára šprajcuje,simtě?to jako chce mít jedináčka?já bych to taky sfoukla při jedný mateřský,než si hledat práci a vědět,že stejně zas půjdeš na mateřskou.takhle si ještě užiješ Jáji..no nevím,jaký má protiargumenty?
to s maminkou je krásný,já jsem u Vojty povýšila a už nejsem háma,ale máma,no ale samo Honza je tatíta.
a o nočníku můžu jen snít,Jája je prostě dokonalej.Vojta se včera při pokusech o nočníkování podělal do kostiček,tak jsem to zas na chvíli vzdala:(  

VALLI,chuděrko,ty se snad nevyspíš a do toho Martin ti dává ještě sodu.nojo,nemáš to lehký.ale třeba je taky přepracovanej,tak si to vylejvá na tobě.nesmíš se nechat.  

DASO,nemůžeš si kvůli tomu odpadu někde stěžovat vejš?já totiž z vlastní zkušenosti vím,že kdo řve,tak si vyřve.spíš chlap aby zavolal a udělal točo,takhle budete mít akorát nepříjemnosti v baráku.a víkend jste měli jak jinak nádhernej,vždycky když to čtu,tak mámtakovej hezkej pocit,jak se máte rádi:)  

VIOLET,sem chtěla poprosit,jak budujete,nemáš odkazy na nějaký stránky na kuchyně a koupelny a tak?to víš,já jsem děsnej plánovač:) pozdravuj Barušku a Matýho.  

tak pa,mám teď super náladu-vyaukčila jsem si lego za hubičku-obličeje a tak,ale byly to nervy-v posledních 10sec.před koncem mi spadl net,tak jsem nevěděla,že jsem to vyhrála a volala jsem honem Ilče,ať přihazuje.fuj­tajbl.no ale mám to!!!!
dobrou,Jitule            

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 15.10.07 22:32

Ahojky děvčátka,

takže předně musím uklidnit JITUŠKU, že není poslední, kdo píše do nového deníčku.Jsem to totiž jaksi já.
A co je u nás nového?Přesně, jak si myslíte, úplně nic. Žijeme si tady bez taťuldy tak nějak v pohodě.Už je dva týdny pryč, ale mně to ani nepřijde.
V sobotu jsme jely já a Nika se švagrovkou do Jihlavy.Měly v Prioru slevněné zimní kalhoty, tak jsem je chtěla pro Niku na hory.No, měli už to dost probrané, ale jedny poslední šedé (jak Nika chtěla) jsme tam nakonec objevily.Stály jen 399,– což je paráda.Ještě si tam vyhlédla takové pruhované triko s kapucou, v její velikosti opět poslední, tak jsem jí ho předčasně koupila jako k svátku, který má až v listopadu.A aby toho nebylo málo, já si koupila v Kenvelu krásný svetr, byl teda hnusně drahý, ale já se do něj zamilovala, tak to by mě mohlo trochu omluvit, ne ;o).
V neděli jeli švagrovky s přítelem jedné z nich utrácet do Brny a to doslovně.Jedna si koupila kozačky za 3.500,– Kč.To je pálka, co?Ale jsou moc hezké.Já bych si je tedy nekoupila, ale ona je svobodná, bydlí u rodičů, vydělává si, tak proč ne.Já jsem ji taky zaúkolovala.Vybrala jsem si totiž z letáčku Takko takový roláček a Nikče triko k vánocům.Oboje sehnala, ale taky říkala, že ty roláky měly v menší velikosti (koupila vel. 34/36 a ono mi to normálně je, se asi spletli) dva kousky (ten druhý si koupila ona) a to triko úplně poslední (máme na to asi nějaké štěstí).Věci byly totiž v akci, tak se po nich asi jen zaprášilo.
Dnes jsem opět byla na němině.I když jsem tedy dutá jak bambus, tak jsem zjistila, že jsou tam lidi ještě dutější, což mě docela uklidnilo.Mluvím jak trotl, ale učitelce to tak zřejmě nepřijde.No, to se mají naši obchodní partneři na co těšit.Já nechci do práce, bééé.
Z pátku na sobotu u nás spala ségra se švárou, takže když jsme byly v Jihalvě, hlídali Natku a ještě uvařili oběd.To si to umím zařídit, co?Oni byli ve svém živlu, asi na chvíli přišli jako úplná rodina.Přišli totiž o dcerku, tak jsou upnutí na Natce a ona je má taky moc ráda.
Tak a už nevím, co dál psát, tak radši přejdu rovnou k vám.

DALIF - deníček je super,opravdu mě pobavil.Že bych se tím začala řídit ? ;o) Míry máte hezké a hlavička bude taky určitě v pořádku.A ať vás ta hnusná rýma brzy opustí.

NIKOL - taky jsem překvapená, že už chodíš do práce.A kde pracuješ?Mně ten věk od dvou taky přijde super.Tak hlavně, ať všechno v pohodě zvládáte.

ANDĚLKO - tak Jája tě dokáže totálně vyždímat, jo?Však on je nějaký relax taky potřeba.Ani nevíš, co bych dala za to, kdyby si někdo vzal děcka na víkend nebo alespoň na jednu noc.No jo, s prací na směny je to naprd a bohužel v tomto státě mít děti je jako by jste měli lepru.Nikdo ti nevyjde vstříc.A noční­kování vám jde opravdu skvěle :o)

VALLI - doufám, že jsme nějak k tomu kousacímu období Martínkovi nepomohli, snad to neodkoukal od té naší rozáry.Teda máš toho, koukám, na starost hodně.Já nevím, proč mi gynda tak vadí, asi to máme v rodině.Navíc k chlapovi bych nechodila ani za zlaté prase.Já mám vlastně všechny doktorky ženský i zubařku.To bude asi nějaká skrytá averze vůči chlapům ;o) To je mi líto, že marodíte, tak přejeme, ať jste zase brzy fit.

MAMULINKO - jsem ráda, že s evám oslava vydařila :o)

VIOLET - jo jo dvě děti už dají zabrat trochu víc, viď?Ale ty to zvládáš perfektně :o).

DÁŠÍ - to je síla, že odpad ještě nefunguje.Víkend jste, koukám, strávili vyprávěním o Americe a hezky jste si ho jako vždy užili.Tak konečně vyrážíte směr Brno.To je paráda :o)

IKO - vy taky marodíte?Tak taky přejeme brzké uzdravení.No a s tím bonbonem v nosu, to je síla.Tak ještě že jste ho zdárně dostali ven.Hmm, uzené ryby.To jste si dali do nosu, co?I když já je tedy nejím, skousnu akorád tak filé.

JITUŠKO - operace už se vám blíží, tak snad se to pak zlepší.Ty jsi ale hodná snacha, když takhle myslíš na svou tchýni ;o).Nemáš už ty náhodou nakoupené všechny dárky? :o)Musím mrknout na tvůj výtvor.Koukám, že manža se teď musí pořádně ohánět.To si s ním moc neužijete, viď?

Přejeme všem krásnou dobrou noc.
Helena a spící dračice

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 15.10.07 23:13

ciao,
ja ani nevim  zda jsem to psala, ale v sobotu mela segry mala krtiny, ja ten den objevila male 1.zub dole, a hned vedle se klube dalsi, presne jak u Vitka okolo 6.mesice 2 zuby dole ;) Krtiny- pekny, prijel kamos knez a pokrtil 2 Anicky, jeste jedna od pribuznych segrinyho manzela… no jidla moc, sladkyho ani nemluve, frgale a spol. a pak jeste obedovecere v rest. no byla jsem napraskla.
V nedeli dopol. do kostela, Vitek byl vzorovy,ale poslednich 10 min. zacal s fackovanim, tahanim za vlasy ost. deti v detske mistnosti - no zase to byl nejvetsi raubir, kdyby se mu deti aspon postavili,ale troufne si i na 4 lety deti …po obede se tradicne vykakal do cisty pliny 10 min. po ulozeni do postylky, pak furt vylezal a delal KUK - z nocniho stolku ven z okna a vubec blbl, nekolikrat jsme ho napomenuli at neblbne a jde spat…ale proste od 12_15h NESPAL, toz jsme vyrazili za brachou do Zebetina a nas synek samozrejme v aute usnul, ulicnik. Zuzka byla u brachy ve svym zivlu- ma 4 deti a vsechny delali tutunu a podavali hracky a… dosla i segra s rodinkou. Byla sranda.
Jinak bracha odjel do Nemecka na pulroku- ten nejmladsi, si tam teda uzijou, on je pekny cislo, vsechno vi nejlip, nekdy ho ucitele nepochopi a proto vyleti od zkousky, ale on to vi vse lip jak oni… s sebou si bral i padak ! - jeho 4. taska, puvodne chtel jet se svou skorapkou- autem co si nechal predelat na plyn,ale kdyz zjistil ze by ho nemuseli pustit pres hranice- to mu rekl otec ten den co odjizdel,toz nakonec jel busem- si kupoval listek 2 hodky pred ojdezdem. Jo stihl si vyridit letecky mezinar. prukaz, ale zdrav. pojisteni si zapomel vyridit…prisel od nej mejl a kecali jsme pres skype, segra videla i kamerou jeho pokojik. No uzijou si tam. Nemecky se neucil, na co, v laboratori budou prece mluvit anglicky a kdyz s nim nekdo bude chtet mluvit,at se nauci cesky no ne ?
My budem krtit nasu malou 1.prosince, kmotrou bude segra,co je v Africe a prave v listopadu dojede.
Ted se snad uvidim s DASOU a Lukym, moc se tesim, zitra asi pujdem na BVV- Hospimedica,ale vystavujou i chraneny dilny. a o vikendu mame sraz dubnatek v Podlesi u Zdaru.

ad odplenkovani, dnes mi jedna maminka v KLokanku poradila, pry malyho naucila za 14 dni a ted uplne bez plinek i na noc. Davala mu natah. plinky,ale rekla mu ze to jsou gatky a ty nesmi pocurat, takze kdyz nahodou nehoda, tak suchy obleceni… malymu jsou 2 roky a 2 mes. myslim. no tak se do toho asi taky u Vitka dame.

vsem nemocnym brzke uzdraveni !

VALLI- prijde mi ze toho je opravdu na Tebe moc. at je lip

MAMUL- super oslava se povedla.

JITUS- brzke uzdraveni. Dort budu delat -mozna podle kamosky z netu :
http://www.baby-cafe.cz/…dort%7E0.jpg /> Vitek je ted na masinky… urco jablkovou nebo z kys. smetany, tohle roladovy uvidime

IKAIKO- teda Vitek je ted na to vyplnovani ruznych otvoru ufff, jesteze jsi to zvladla vytahnout !

HELI- vse pri starem jo, ale super nakupy. Holt si to nekdo umi zaridit. Mamka ted jede na par dni do Anglie,takze hlidani ve ctvrtek odpada  ;( no hlidala dneska,kdyz jsem byla cvicit a se Zu na kontrole.

VIOLET- teda zarizovani bytecku, preju brzke nastehovani. jo Zuzka sice dudla,ale nejak zvlastne, celou dolni polovinu dudliku ma v puse ! no sila, ale chce ho jen na usinani pres den, vecer vytuhne v autosedacce bez.

ANDELKO- Jaja je ve vsem napred, nocnikovani, chozeni… neboj az zacne jeste vic mluvit, tak Jara bude chtit dalsi exemplar.

jej sorry klizi se mi ocka, vic priste D a spol.

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 16.10.07 07:45

Ahojik všem,

děkujeme za dodatečná přáníčka. VŠEM!!!!!!

Všem kdo zápasí s nemocema přeji brzké uzdraveníčko.

Dalífku - já taky pekla dortík no nebyl tak náročnej jak ta mašinka, ale už jsem na tu mašinku koukala na BC v diskusi. Je fakt super.

Jituško - Eliška toho dostala hodně. Krom kočárku pro panenky a postýlky a baby born ještě dostala modelínku od Hasbra Play Dooh a pak ještě taková maličká autíčka která posíláš po takovém tobogánu. Spoustě lidiček se to líbí, ale bohužel na MMB jsem to nikde nenašla takže budu muset jít vyzvídat kde to koupili.
Jinak to děsně letí to máš pravdu už jen rok a budu na tom stejně jako Helča a pomažu do práce jen nevím kam a ta myšlenka mě dosti děsí. :o((

Tak a jelikož mám krátkou pamět tak už nevím na koho reagovat. OMLUVA veliká

Mějte pěkný den Petra a spící protivná Eli 2roky

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 16.10.07 12:48

Ahoj holky,
tak dnes ráno pohoda,zašli jsem na nádraží koupit lístky, pak ještě do nábytku pro cenu postele. No uvidíme, co nám řekne taťka, já chtěla jen klasiku + boční zábranu, on si vybral toto - teď je akce, vyšlo by to 13000+cca3500 madrace :
http://www.domestav.cz/…obrazek.html?… je to teda bez té boční poličky a bez polštářků, ale i s těma skříňkama pod postelí. židličku a stůl už máme doma - židličku jako na obrázku, stůl trošku jiný.  

Odpoledne jsem se včera vyřádili u našich, dnes jdeme s kámoškou a o půl roku mladším klučíkem na hřiště.  

Jituš - vidím, že si užíváte pohodu, utahaného nebo spícího taťku se spoustou zodpovědnosti a bohužel stejným platem, to nas… No píšeš, že máš krásný pocit, že se máme tak rádi, no občas proběhne i nějaká bouřka, přestože jsem myslela, že když se tak málo uvidíme, bude jen jasno. Bohužel :-( No a odpad, manža už tam chtěl vletět, dát to do TV…pokud se opravdu nebude nic dít, dokud se nevrátíme, tak asi začne rodeo…  

Helo, tak takovou krásnou radost v podobě svetru, jo :-) To víš, i my se musíme občas odměnit!!! Tak ho užívej!!! Jinak víkend paráda, užíváte rodinky, dárky taky už nějaké máš, jinak jsi teda dobře nakoupila ty kalhoty!  

Dalif, teda ten brácha je éro, jak čtu :-))) Ještě něco jsem chtěla…no nic, snad si to v pátek stihneme vše říct :-)  

Mamulinko, dodatěčně vše nejlepší k narozeninám!!!!!  

No nic, valím, pa Dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 16.10.07 13:33

ještě :  

Iko, tak bundička je fakt parádní!!!! To bych u nás nesehnala :-(  

Jituš, hodiny jsou parádní!  

frčím, jsme vzhůru pa Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 16.10.07 15:23

ahojky,
tak u nas uz je zase blankytne modro:-))
no jinak kaja vcera dostala atb,ale dr. se nezminovala jestli mame chopdit ven nebo ne,asi ne,ale dnes jsem stejne kousek sla.
nevite jak na martinka,kdyz v centru chce treba hracku a jako ten kdo ji ma(nebo naopka nekdo bere jemu)tak ho hned malti-kouse,taha a tak…tak jako mu domlouvam,vyhrozuju atd.nekdy placnu na zadek,ale jako on se mi smeje do ksichtu…tak nevim no.

psla jsem vam,ze jsme v sobotu rohazovala hnuj na poli?zazitek fakt:-)

DASO:no prave,on umi rict jak se jmenuje jen znamym lidem…

DALIF:tak snad s tou fontanelou to nebude nejak hrozny!my mame vahu jak vy,ale jsme oproti vam dlouhani:-)
a jinak teda vidim,ze se asi uvidite s dasou!no ja jsem vb patek v brne,ale ve skole…(odpoledne)…
ted jsem nepochopila-jako zuzka ma zuby,nebo ta segrina?:-)jinak jste si krtiny uzili,taky bych si neco dobryho dala:-)

IKO:teda co vitka na tom davani do nosu furt laka?jinak ja doma pinzetu ani nemam,kdyby se nam toto stalo…a ondra at je brzo fit,nojo zacina zima a uz jsou zde nemoci:-(
mnam ryby…

MAMULI:diky za drzeni pesti,snad bude kaja brzo fit,martinek ma jen rymku,je dobrej,porad ma dost sil na zlobeni…
ELISCE VSE NEJLEPSI!

JITUSKO:ja taky kupuju na vanoce pro decka darky nejradsi,co neco rozviji…ale zatim mam jen pro martinka,martinovi parfem(klasika:-) )a jiank nic:-( ja zase martinkovi udelala s tech windowcolor ptacka na nocnik,nemel tam obrazek a v centru a u mamky ma tento nocnik s kacenou,tak je nadsen,je vzdy zlblbej a rekne gaga  a ja ho opravim,ze je to pracek a on mamíí pípí:-))
jo a to lego-to stavi i vojta?jako martinka to bavi tak akorat vysypat z bedny:-)spojovat ne…jeho bavi jiny veci,tak mu lego kupovat nebudu.

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 16.10.07 20:16

Zuzka ma zoubek 1 dole a hned vedle neco roste ;) a slinta… D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 16.10.07 20:26

aha:-)to jste teda rychlici,martinek mel az v9.mesicich a kaja jeste taky furt nic!pa

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 16.10.07 20:34

no Vitek mel taky prvni kolem 6.mes. a prvni vyrazeny kolem 16.mesice ;) D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 16.10.07 20:39

AHoj,
tak jeste jsem nestihla helcu…
HELI:tak to jste si uzili nakupy.
ja uz se tesim,az nekomu vrazim decka a uziju si trochu volny den:.)ale kdy to bude to nevim:-))
tak brou noc.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 17.10.07 12:36

Ahoj holky,
jdu balit, v 15,23 vyráží vlak, mám normálně cestovatelskou horečku nebo, jsem nějaká nervozní, to vůbec neznám :-(((( Jezdila jsem kolik roků každý týden do školy …no asi to je tím, že mám obavy, jak Luky zvládne tak dlouho cestu, snad ho zabavím .
tak pa, budu asi až po neděli, tak se opatrujte! Dáša

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.10.07 12:51

Ahoj kočky,
tak jsem opět zde.Honza už zas jel na služebku-no,nějakej obch.partner je pozval na akci na buginy a na večer do vinnýho sklípku,bodejť by nejel…si užívá,chlapec,mu to dost závidím.no v minulý práci jsem si taky takhle jezdila:(
zítra se zas vrací,tak mi to zas tak neva.Včera přijela moje babička,tak jsem za ní šla hned ráno a nechala jí Vojtíka,abych mohla do sekáče do kulturáku.Celkem dobrej kup,hlavně jsem sehnala na Vojtu riflíky podšitý fleesem,body a tričko,Barunce naducanou zimní bundu,ale je jí dost velká,tak ji asi střelím.no a samo plyšáka-tam mají vždycky,tak je Bára zvyklá,že jí nosím-tentokrát 0,5mvyskokej dalmatin,kterej po zmáčknutí štěká-za 45,–-nekupte to.
Přijdu k babičce a ten můj mrňavej chudinka prý celou dobu plakal!když jsem přišla,už jen vzlykal,ale byl vyřízenej.Babičku viděl před 2 měsícama a hlídalal ho celkem často,žádnej problém a najednou toto.Bylo mi ho líto,taky babičky,no škoda že nezavolala,bych přijela.
S babičkou jsme si dali obýdek a kafíčko s vaječňákem,kterej babi připravila pro ségru do Francie.
Odpolko jsem vyštvala ven děti s Honzou a uklízela doma(na PC:),takže pohodička.
Dneska dopoledne jsem šla s Vojtou na prochajdu na město,koupila jsem Honzovi první dárek pod stromek-v Rosmannovi takovej super kartáč se štětinama a masážníma čudlama na umývání zad,pěnu do koupele a houbu na navlečení na ruku-takovou :,-(u do vany,on se strašně rád koupe(a já taky:)ještě jsem koukala,že v Hypernově maj v akci Jagermeistra,tak se mu pro něj stavím-toho on může a aspoň se konečně trefím s dárkama.
a ještě hodím tipy,co mám dalšího objednanýho na ježucha:pro panenku-
http://www.mimibazar.cz/foto.php?… 

http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

pak jsem chtěla nějakou hru
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

a ještě něco kreativního
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

a pak jsem doma slintala do letáku z Tesca,tak určitě půjdu do nějakýho příslušenství k vláčkům,to se neztratí.
dneska jsem byla očuchat ten parfém Barbie,Bára po něm touží a on tak strašně hezky voní,že jí hosnad koupím a budu krást:)
HELI,už začínám chápat to,že jseš tak v pohodě,když je chlap pryč.prostě si člověk zvykne,že když tu není ten druhej,tak se musí spolehnout sám na sebe.ale můžu ti říct,že nás to strašně vzdaluje,a to jsme spolu dost často.ale nechci mít vztah na úrovni běžný komunikac-koupils rohlíky?kdo vyzvedne Báru?atd…snad už to teď bude lepší.
Krásně sis zautrácela,já utrácím šíleně-po kapkách,ale furt.ale mám obhajobu-celkem si na MMB něco vydělám,tak nemám takový výčitky.
S neminou jseš bourák,hlavně když víš,že to využiješ-aspoˇn máš motivaci.dík yza pochvalu,jaká jsem vzorná snacha-víš,já radši dárky dávám než dostávám,a tak mám radost,když se trefím.  

DALIF,jé,tak u vás se slaví křtiny?to je hezký!u nás nic takovýho nemáme a přitom si myslím,že když pominu samotnej obřad,tak je hezký oslavit mejdanem příchod novýho člena rodiny.a jak tak popisuješ bráchu-tak já mám něco podobnýho doma.takový nevyspělý éro,sice je mu 24,ale mozek stále v 17ti.s tím odplíknokávní-sice dobrá rada,ale na starší děti,tomu mýmu troubovi můžu 10×říkat,že jsou to jen trenky a stejně se v klídku vyčurá.jenže u nás je ten problém,že mu zas teče šílená zelená nudle,teď už i s krví,tak ho nemůžu nechat běhat s holým zadečkem.  

MAMULI,tak to dostala Elis super dárečky,a ještě vánoce,to je krása!  

DASO,tak ta postel je naprosto úžasná!!!!hrozně se mi líbí vyvýšený postele,krásně se z nich vstává.jediný,co bych měla-že má z obou stran čelo,no a jen podle našeho-my jsme oba s Honzou velký a vím,jak trpí,když brnká nohama o čelo.ale to je do daleký budoucnosti a myslím,že váš malej taková čára jako Vojta nebude.jinak je to naprosto úžasná sestava!!a co odpad?už je rodeo?  

VALLI,jé,to je škoda,že už má kája antibioše.no snad to zabere a budete mít pokoj.s Martínkem ti neporadím,jediný,co mě napadá-pohrozit,že když to ještě udělá,tak se sbalíte a jdete dom.a fakt to aspoň jednou udělat.třeba se domluvit na placení až poté,jak bude reagovat.
jo a s legem-Vojta si staví žako-jen kostky na sebe,nebo děláme garáž a on mi pomáhá.ale to chci říct-kámoška má lego furt rozdělaný,je tam důležitá ta podložka velká.měla zvířátka na farmě a děcka stavěli ohradu a ploty a pak si hrály s těma zvířátkama,fakt si myslím,že je to super hračka.dala bych ji na první místo s dřevěnou vláškodráhou.  

tak a jdu něco dělat.pa,jitka    

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 17.10.07 12:54

Ahoj holky!!
Jsem netušila, že budu mít čas až ted :-) Když byl tatí v Bruselu, tak jsme si užívali, víkend byl taky super, jen Any uhnala rýmu. Dnešní noc byla už OK. nebudila se a dýchala nosem. Vypadá, že už nejhorší má za sebou. Ale uknouraná je, až hrůza. Nemám ráda uknourané dítka..... už aby byla rýma pryč a zase moje hodná usměvavá kočička zpět!
Včera jsem napustila plnou vanu teploučké vody a poprvé jsemsi dala koupání s Toníkem (Any se dopoledne koupala s tatím, tak byl klid) vychutnala jsem si to, Toník vodu - celé koupání miluje. už se začíná i krásně smát, teda kupodivu nejvíc na Anežku (trochu žárlím). Koupání je takový relax i Any dostat z vany je pak horší, ale ráda se maže a kouká na sebe do zrcadla.Toník už krásně pase koníčky, sice to není na 1*, ale má ještě na to čas.  

V sobotu  jsem pryšla na to, proč mi ne a ne poslat ty fotky na rodinu. PC je zcela plné a hlási nedostatek operační paměti (krátký mail je schopen zvládnout, ale foto ani nenačte), tak jsem chtěla po Romanovi, aby si udělal pořádek ve svém služebním PC (má v lednu dostat nový, jelikož tento je zcela nefunkční)takže jo a víte jak to dopadlo! Dnes mi už nepřehravá ani dvd pohádky pro Any!! Ještě, že ji stačila kouzelná školka a já mohla vařit, neb máme dnes návštěvu. Já si svůj PC snad doběhnu koupit ještě dnes!!!!  

Včera jsem byla na gyndě na kontrolu po 6ti nědělí a nechala jsem Romana doma s oběma dítky. Toník klasika to prospal, zbudil se asi 10min před mým příjezdem. Byla jsem pryč asi 1,5 hodiny a prý mu to stačilo! No nedivým se Any s rýmou je fakt protivka, u ničeho dlouho nevydrží…Moc jsem toho nestihla neb půl hodiny cesta pak nákup potravin, lékárna, sehnat fix na mag. tabulku a nejvíc práce bylo sehnat malé prstové rukavičky na Any (nakonec u vietnamců za 115 Kč dvoje) a fofr zpátky. Ale zvládl to, tak příště to zkusím znova, jelikož i sám dobrovolně Toníka přebalil (jelikož začal kakat tak 1×za 3-5 dní) tak prý počůraná plena jde :-)  

Holky končím, neb tatí už se vrací z jeho návštěvou a jdou na oběd (doufám, že není už schládlý)  

Zatím pa Jitka a spící dítka    

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 17.10.07 12:58

Jen jsem koukala zda to odešlo, neb notenbock při operaci chcíp (nedala jsem ho do sítě - ha, ha) a chybička ty rukavice byly za 15Kč oboje :-) tak drahý bych nebrala!!!!!

 
andela  17.10.07 20:19

no hoolkýýý, dneska nechatujem? Po jaký době jsem nezapoměla že je středa a tam nikde nikdo :-(((

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.10.07 11:33

ahojky,

tak jsem se divala na fotky.violet krasny,
MAMULI:co to je prosim te za hracku-ty auta na necem…kde se to da koupit a kolik to stoji?

JEDULKO:tak honem pro svuj pc:-) at vidime konecne foto!

JITUSKO:a cos delala za praci,ze jsi taky jezdila na ruzne vylety?ted uz ti ji nedrzi?
jinak to lego se zviratama asi nebude spatny,podivam se na to.ale vylozene kostky duplo ho nebavi…je to v centru a fakt to jen vysype a konci.no barvicky na sklo mam,ale s tim pockam teda dyl.prootze jsem to jako aupair delala s 5letym klukem a teda i ten to vse skoro vylil mimo,takze na martinka to nehrozi.ale ja maluju rada.,chudak vojta,ze uz ma takovou rymu s krvi:-(
martinka uz jsem nekolikrat zacala obouvat,a on z hysterakem slibil,ze uz bude hodny,ale pokazdy se to pak opakuje…ted tam byl jen asi se4detma,tak byl celkem klid.ale jak jich je vic,je to des.porad nekoho pokousi,dokonce si troufne kousat i me…

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 18.10.07 12:42

ahojky,
tak piší od našich čekám až mi dopere druhá várka prádla (jéé už aby mi ta moje pračička zase šla (museli tu součastku objednávat)..

tak prohlidka -no cupal a bořil ji ordinaci ,dle příznaku říká že by to mohla byt EP či špatná koncentrace.ale že nejvíc nám ukáže pondělní EEG -no teda nevim mám hod dříve vzbudit as tam dorazit až bude hodne silně unavený -jenže on když chce spat tak usne a můžu snim klidne třást -to už tam budu muset být dřív abysme to vystihli  :roll:  :roll:  a musím zapisovat do kalendáře kdy zase bude koukat do blba ..

nojo ale je tu problém on už ted 3dni přes den vůbec nespí tak aby tam vůbec spal jinak se EEg konat nemůže .
a kdyby byl nějaký nalez na EEg tak nás pošle na 2dny na kliniku kde bude mit po celou dobu eeg na hlavě a kamerku na obliček šudínek (to aby mu svazaly ruce ne aby si to nesundaval)

Ruza a kubísek 16měsíců a 5dní--

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 18.10.07 13:24

ahojky
vložila jsem na rodinu jen pár fotek, bylo s vypětím sil :-) Snad budu mít zítra víc času na PC. Koukala jsem na vaše fotky a teprve mi docházelo, že jsem tu rok nebyla a ty děti jsou tak velké!!!!!! Musím zas běžet dělat, když mi ty děti spí :-)
 Jitka

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 18.10.07 15:50

Ahoj holčiny.
Tak co je nového? U nás snad jen to, že Ondra už vůbec nejeví známky nemoci, dělají doma jako koně, je to děs. Už aby šel Ondra do školky. Původně jsem ho chtěla nechat příští týden doma, ale nevim nevim. No uvidíme co řekne doktor zítra na kontrole.
Jinak jsem furt zavřená doma a leze mě to na palici, nedělám skoro nic jiného, než dřepím u netu, ach jo, mohl by se počítač tak na 2 dny nějak porouchat.
Dneska jsem jela s Jitkou do N. Města, ona zvládla s Vojtíkem kontrolu a pak samo že směr sekáč, no něco máme, to jo, jsem nadšená z mikinky pro Ondru, konečně červená a ne žádná modrá.  

Před chvilkou odjela mamka, porouchala se jí pračka, tak se to odehrávalo ve shánění opraváře, zítra se na chatu doveze konečně bazén, tak jsem zvědavá, musíme se zajet podívat, bude to prča, 12 chlapů bude usazovat bazén o velikosti 3×7m a 1,5m hloubka, no jak se tam budou točit, to bude sranda.  

RŮŽÍ - prosimtě co to jako Kubís má? Jsem nějak mimo, co se děje?????  

JEDULKO - tak jsem zkoukla fotečky, no nemysly si, oni nejsou jen naše děti velicí, Any je už kus baby, a Toníček? No co říc, krásný miminko, jen co je pravda.  

VALLI - tak taky fotky, na Kája má ale veliký očiska, no a s Martínkem jim to moc sluší. Jo a s tím Martínkem v tom centru, asi budeš muset holt doopravdy odejít někdy, aby si uvědomil že jen nevyhrožuješ, že jo taky pravda. Já vím, krutý, ale…  

MAMULI - tak a ty jsi mě s fotkami dostala, máš je prostě krásný, ten dort, to je nádhera, jsi šikulka. No a panečku, ta Elinka měla ale dárečků, to bude chvilku klidu, než si s těma všema hračkami pohraje.  

DÁŠO - tak jsem zvědavá jak se máte v Brně, snad cesta vláčkem OK, beztak si ju Luky krásně užije. No a co, zítra máte pokec s Dalif, tak si to užijte.  

DALIF - teda Zuza je taková zubatka už jo, Ondra měl první v 10m a Vítek až v roce. A těším se jestli vyjde kafe, ale poklízet kvůli tobě nebudu, snad to pochopíš:-)

 

ANDĚLÍ - no chat jsem nestíhala, nějak to vázne co, poslední dobou. No musíme se začít víc scházet, občas se tam zažije srandy…
A taky jsem si tam asi před 14 dny trpěla samomluvou:-)  

Tak nic, já končím, jdu připravit nějakou sváču ke kouzelný školce.
Páček Ilča  

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 18.10.07 18:31

ahojky,

tak ješte než vyrazím na pařbu s holkama z plzenské diskuze ,ason se drobet odreaguji a po sto letech si zahraju bowling ..

dneska se vzbudil v pul 9 tak sem zavřela do ložnice aby zase nešplhal nekde po stole a křeslech v obýváku a nešikanoval králíka :-))a zalehla na hodku a usnula za hodku jsem se vzbudila no to byl šok všechny skříně dokonale vyklizene jen ty jeho ne tam jsou ty detské pojistky ale věstavne odšoupl ty zrcadla a už bylo a kremy jeho všechny sem měla vyskládane na posteli vedle sebe pleny rozházene a ty tyčinky do uší jak bysme a mohla bych dále pokračovat:-)))

no uvidíme co se ztoho vyvine .

ikaika-mame kolaspove stavy tak čekáme na yšetření zda vyloučí EP a nebo to bude jen snižená koncentrace ..-

Ruza a Kubisek .

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 18.10.07 19:18

ahojik holky,

tak trochu budu reagovat.

Jituško - krásné dárečky já nechala Elišce ušít u jedné paní na MMB klokanku na panenku a i obleček, pak dostane od fisher price tu tabulku na kresleni a jeste dostane něco k té modelínce a ještě panenku sem k mým rodičům.

Valli - ty autíčka bych taky ráda věděla kde se dají koupit ale nevím to a švagr mě to nechce říci.

Iko - děkuji za pochvalu foteček atd… taky jsem ze sebe měla radost ani jsem nevěděla, že to v sobě mám.

Holky tak máme rýmu, kašel ale snad to zvládneme s homeopatikama a vitamínama atd… Zatím pozoruji, že se to dále více nerozjíždí. Tak snad to bude OK.
Jinak se musím maličko pochlubit a to Eliška chodí na nočník a už si i ven dovolíme jít bez pleny pokud to není na dlouho. Taky se nám vrátil zánět takže Eli zase dostává mastičku zase ty střevní bakterie. A když jsem doktorce řekla, že nočníkujeme tak řekla přestat a zpět do plen kvůli té mastičce jelikož je žlutá abych jí prej neměla všude já to ale nevzdala a nočníkujeme dále. Snad to ustojíme.

Zatím se tu mějte hezky a papa Petra a Eliška 2 ročky

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 19.10.07 18:23

ciao,

toz jsem videla Dasu s Lukym nazivo !!!
sraz jsme meli odpol. ale V. od 12-14h blbl a pak spal do 16:15h ! no nejdriv Lukymu nechtel pujcit zadny z vlacku a rval i kdyz jedl jogurt a zadny z vlacku si nesmel L. pujcit…venku to bylo lepsi, kluci utikali… Musim rict, ze Luky je jeste hezci jak na fotkach a je to zivel , chvilemi mi  Dasa pripomela Jitusku jak honila Vojtika na srazu ;). Dasa mi prisla hubenejsi jak na fotkach a ten seversky prizvuk- kratce mluvici- moc hezky.
teda dnes padali i kroupy. pak bylo pekne, ted 1-2st.nad nulou, ale cek ma pocit jak min.-5 st !

Zuza kope do PC. koncim at mi to nesmaze. D a ZUzka mes, Vitek brzy 2roky

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 19.10.07 21:26

Ahojky maminy,

dnes jsem byla z toho počasí docela v šoku, párkrát tady sněžilo, no síla.To už aby jsme za chvíli vytáhli zimní věci.
Nového u nás nic.Jak taky jinak, že?
Dnes u nás přespí opět ségra se švárou, teď akorád volali, že vyjíždějí.Švára byl na školení, tak proto tak pozdě.No a zítra frčíme do neděle do Telče k našim.
V týdnu jsem pro taťku vyhrála aukci na ten trenažér, co má doma Jituška, jestli pamatujete, a co kvůli němu pokousala Natka kluky na srazíku.Teda holky, ještěže děda není registrovaným členem MMB, ten by to tam snad zbořil.Strašně tu aukci prožíval, pořád chtěl, abych přihazovala, že ho prostě chce, no děs.Paní ho měla i s origoš krabicí, tak ho malá dostane na vánoce.Děda měl z výhry radost jako malej, ale že bude o pěkný balík lehčí mu vrásky nedělá.

DALIF - gratulujeme k prvnímu zoubku, to bude muset taťka něco pěkného koupit :o).Tvůj brácha musí být teda kolík.Já taky používala ty natahovací pleny, ale Natce bylo úplně jedno, že se počůrala, prostě to pro ni byla plena a hotovo, ale třeba to u vás zabere.Určitě bych to zkusila.Minisrazík jste si hezky užili :o)

MAMULINKO - dárečky měla Eli moc krásné :o).Já bych klidně ještě rok zůstala doma, ale holt to nejde, jednou do té práce musíme všichni, ach jo.Eli je opravdu šikulka, že už chodí tak dobře na nočník.Snad už bude zánět brzy pryč.

DÁŠÍ - pokojík vypadá moc hezky.To je pravda, že se někdy musíme odměnit ;o) a třeba pro mě je nejlepší odměna zrovna nějaký ten hadřík.Hezky si to v Brně užijte.

VALLI - tak ať je Kájinka brzy zdravá.S Martínkem neporadím, taky to někdy potřebuji, i když teď už šla Naty trochu do sebe, snad jí to vydrží už navždy.Jů hnůj, to musela být paráda :o).Bych asi chcípla.

JITUŠKO - teda taky bych si chtěla takhle užívat a kdo asi ne, že.Tak zase pár nových úlovků, to je paráda :o).Darečky jsi vybrala moc hezké.U nás jich asi tolik nebude.Já taky příšerně utrácím, je to děs.Mně nic jiného s tou něminou nezbývá, potřebuji se do ní dostat, abych byla schopná komunikovat, i když se mi teda do práce vůbec nechce.Ovšem ne kvůli té práci, ale spíš kvůli některým lidem, co tam jsou.

JEDULKO - to jste všichni doma takový vodníčci :o).Společná koupel s Toníčkem to muselo být skvělé.Manžel je šikula, že zvládl pohlídat obě dítka a dokonce i přebalit malého.Fotečky jsou moc hezké.

RŮŽO - to jsem netušila, že má Kubík nějaké problémy, tak hlavně ať to dobře dopadne.Páni, to musela být radost, když jsi viděla tu spoušť od Kubíka.

IKO - jak jste dopadli u Dr., už je Ondrášek v pořádku?Tak bazén už za chvíli bude, to je paráda.Už aby bylo léto, viď?

Užijte si víkend.
Helena, Naty a Nika

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.10.07 09:50

AHOJKY,
tak vcera u nas poletoval malinkaty snizek,kdyz jsem zrovna odjizdela do brna,jsem se i lekla:-)no a dnes rano,bilo na strechach atd.!tak uz musime vymenit pneu:-)

tak nevim,co jako to ma byt,ale ty decka v noci pekne vyvadeji.sotva usneme,tak uz je nedko vzhuru a prudi:-)dnes jako martinek v noci najednou byl u nas v posteli,a rval.ja jsem hrozne nadavala,púrotoze jsem chtela spat.martin s nim sel pryc a pak jsem zjistila,ze mu pustil krtka!!tak jsem je servala.pak ze at s nim jdu spat,ze jeho neposloucha!tak po revu,ze chce tatinka,nakonec lehnul a chvili jsem mu hladila zada a pak jsme spali.pak jsem slysela jeste kaju,ale byl s ni martin.to teda jsou noci,se nevyspime nikdo.

ve skole byla sranda,jedna docentka ci co je po nas porad neco chtela a my rikali blaboly,tak pry co s nami je a ta jedna rika,ze  jsme mimo,kdyz porad doma jen číí a AA:-))

zatim pa.martin chce videt fotky. ewa

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.10.07 10:56

Konečně zas jednou ahoooooj :-)
Já byla, děvčátka, od středečního rána bez pc! :-/ Hrůza a děs. Lukymu totiž do práce (do Prahy) ve středu měla dorazit firma, co jim spravuje počítače a i lidi od firmy, od které má Luky ten služební noťas, měli mu pospravit ty panty, co drží monitor (chápete, ne?), nějak mu v tom škrundalo, či co. Jenže Luky že ve ST do Prahy nepojede, že se zašije od rána v bytě a bude makat. Tak poslal svůj notebook po kolegovi do Prahy, ať mu to tam spraví a do bytu si vzal s sebou ten můj, protože bude muset být na tel. i na netu, kdyby něco. No, z bytu dorazil večer ve 23h, to už jsem spala, makal tam ještě se dvěma chlapy. Ve ČT ještě svůj noťas samozřejmě neměl a aby toho nebylo málo, tak zůstal v Praze přes noc, takže jsem svůj milovaný přístroj viděla až včera večer! No, mám vyžehleno, trošku uklizeno.....:-)))) Tož tak k mé nepřítomnosti.  

Dítka hodná až na Matýho drzé připomínky (on už tak krásně mluví, skloňuje skoro bez chyb a ta jeho slovní zásoba-kámošky se nasmějou) a na dnešní noc s Barčou, bolelo jí bříško, ale nebyla to hrůza, už jsme měli i horší noci. A to jsem včera klukům dělala obalovaný květák - mňááááááám a já si poctivě ani nezobla. Asi Barče vadily i ty květákové výpary, co jsem stihla načerpat :-)
Byt se hýbe, v týdnu se tam musím zajet zas juknout, nebyla jsem tam přes týden, takže už je to úplně jiné, už mám obloženou půlku koupelny, tak to chci omrknout a nafotit, abyste měli představu. Elektrika je už hotová, budeme mít z bytu skoro malou elektrárničku, když jsem slyšela, kolik tam máme krabiček :-)) Ložnice s pokojíčkem jsou i vyštukované, kus obýváku taky. Jo- za 14dní přesně nám tam mají dávat plastová okna!! Takže já bych to viděla tak, že pak se tam jen vymaluje a my se stěhujem, i když ještě nemáme tu linku, mají na to ještě měsíc ji dovézt, tak snad přijde dřív. Jak já se těším,je to děsný. S Lukym se nevidíme, na všechno jsem sama, ještě že sem chodí skoro obden má bezdětná kamarádka, na základce byla má nej :-) a zabaví nějak kreativně Matýho…kreslí spolu, staví si mašiny, nebo si čtou. A já většinou kojím, nebo koukám do blba, nebo jen tak ležím na gauči, kecáme a já v klídku popíjím čajík, aniž bych musela běžet rozsvítit na záchod, nebo udělat pití atd. Navíc je Luky podrážděný, no já taky, takže je to bezva, když se něco nevydaří, tak než abychom se hádali, na což nemáme sil, tak nemluvíme :-( No, ale čekala jsem to. Jsme zvyklí být víc spolu  a hlavně vše dělat a prožívat společně, no. Ale utěšuju se, že když jsme to vydrželi doteď takovou dobu, tak už to přeci doklepem, ne?   Jituško -no to si děláš srandu, ty už máš Vánoce kromě cukroví připravené!?? :-) A já ještě ani nevím, co koumu koupit a taky za co :-)) Díky moc za tipy, mně to moc pomáhá, určitě z toho něco použiju. A k těm tipům a inspiracím ohledně bytu - my čerpali jen z časáků LIVING-koupelna a LIVING-kuchyně. Luky si je někde od někoho půjčil, asi 10kusů od každého a my prohlíželi a četli. Takže se stránkami na netu neporadím. Jo a ty hodiny ti chválím, moc hezké! ****
andělko -tak tys chtěla konečně zas ve ST zdrbnout a ono nic, co. ALe neboj se nic, až budem zase v klidu bydlet, tak to tu rozhýbu :-)) Se těším, mi totiž ty večerní chaty chybí. Co Jája a dlabanec?   dalif -tak máte s Dášou po randeti, jo? Mně je jasný, že je Dáša jako lunt a nás tahá za nos, jak musí něco shodit! :-) Gratulujem k zoubku, pochlub se pak, co máš nového na sebe :-) Jo- Matýsek měl prvního zubáka ve 4měsících, tak jsem zvědavá, jestli to bude podobně rychlý i u Barči.   IKO -tak co manévry s bazénem, povídej-přeháněj :-) A ty pošleš radši Ondráše do školky, jo?! :-) Je super mít tu možnost školky a odreagování se od řádění svišťů, že.   mamulinko -no super oslava, fotky taky, jen co je pravda. A nezbyl kus dortíku? Bych si dala, vypadá báječně :-))   Růžo -já taky netušila, že je podezření na EP. Tak ať vám to dobře dopadne!!!   Valli -no koukám taky dobrá noc. Tak oproti té vaší si teda nemám pomalu nač stěžovat. Hlavně, že Martin se taky zapojí. Kája je kouzelná, má krásný očiska.  A co má krásnýho na sobě na té fotce, kde je rozespalá?   Jedulko -no huráá, nějaké fotky vloženy! :-) Ta Any je nádherná ženská :-) A Toník je kouzelný. Ty se máš, že máš kontrolu po 6-tinedělí za sebou!, mě to v dohledné době čeká, už se těším :-/   Helčo -užijte si víkend. Pořád píšeš, jak jste nudná rodina, se tomu směju. Bys chtěla nějakou akci? Tak se třeba rozhodněte přestěhovat :-))))))))  

No, zatím končím, jdu ze sebe udělat krásnou neznámou, chci jít nakoupit, až se Barča vzbudí. Jo- v 6-ti týdnech máme 53cm a 4,15kg :-)   Violet s Matým 33měs a Barčou 6t3d

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 20.10.07 14:20

Ahoj holky, nestíhám číst, nemám kde, tento PC nosí manža do práce, tak využívám chvilku, kdy je doma, chlapci spinkají a já píšu.
Konenčně jsem poznala alespoň jednu z vás naživo. Hurá!!! Bylo to rychlé, ale supr. Vítek si po obědě přispal, v Baby café, kde byl sraz se ve 4 zavíralo :-(((( .....tak jsem docapkala až k Dalif, no chudák Vítek, dorazili jsme, když zrovna vstával, Luky mu bral hračky, tak se ani nemohl v klidu najíst. Zuzanka byla suprovní, tý jo, fakt hodná, krásná, usmívala se i na mě :-) Jsem si říkala, že mám malou kuchyň a koupelnu - No jak jsem to viděla, Dalif to má fakt krásně zařízené, ale fakt využito každé místečko, aby se tam vůbec vlezli. Jak sama říkala, můžu sedět na wc a přitom si čistit zuby, když mi ukazovala krásnou kuchyň, tak jen co jsem se u linky otočila, prdelí jsem vrazila do židličky. Po rychloobhlídce bytu jsme vyrazily ven, Luky v novém prostředí nějak zapomněl, co znamená slovo STŮJ :-(((( Takže on vepředu, chvilkama já v poklusu, o Zuzance v kočárku jsem ani nevěděla. Kluci utíkali, skákali z laviček…Dalif mi ukázala alespoň kousek Brna, trošku jsem si stihly pokecat, doprovodila na bus a pak jsem se rozloučily…
Dalif dík, dík, dík!!!!!!!!!!!  

PAPA, musím končit, ozvu se asi až v po nebo v ut  Dáša

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »