Růzňata č.64 .. týden s bratry slováky :-D

Rodičovství
 • andela
 • 31.07.07

Tak jak jsem vám slíbila, chystám se vám stručně (jak jinak u mne že? ;) ) popsat naší týdenní dovolenou u bratrů slováků :)). Plánovaný odjezd 21.7. ve 24:00 hod.z Děčína, cíl Slovensko Prievidza.

Pátek 20.7. - Zbavila jsem se dítěte … krapet jsem ho vnutila rodičům :-). Doma jsem pobíhala sem tam a balila a připravovala v klídku věci.Prala jsem poslední zbytky prádla a krapet poklízela, ať tu při návratu nemáme bordel. Večer jsem s lahví vínka zaskočila ke kamarádce že jen na chvíli, nakonec jsme i s drahou polovičkou odcházeli ve 3 ráno ;-).

Sobota 21.7. - Po 10 hod. budíček, sotva jsem vstala už jsem kuchtila obídek a dělala ještě poslední úpravy. Na oběd mi naši přivezli dítko a po společném obědě odjeli. Zhatili se mi plány, neb Jája usnul našim v autě, takže byl moooc brzo vyspanej. Odpol jsme strávili ještě venku. Po véče jsem douklidila zbytek a bavila dítko, které začínalo být krapet mrzuté.Šli jsme ven a pobyli tam až do půl 10, kdy jája už byl natolik mrzoutskej, že šel do hajan. My si s Járou dali kafe, sprchu a čekali na půlnoc. O půlnoci jsme přesunuli dítko do auta, naskákali tam i my a vyrazili.

Neděle 22.7. - Po hodině jízdy nás před Prahou předjela sanita s houkačkou … jedem kolem větší bouračky. Naštěstí byla dálnice průjezdná, ale já už nezabrala, bo se mi začly hlavou honit hrůzné myšlenky. Ty byli ovšem rychle zaplašeny bouřkou, pod kterou jsme jeli, a já se málem popo strachy. Po 4 hod. ranní se někde za brnem probouzí Jája. Nic nechce nic ho nebaví a kníká. Stavíme na benzině pár km. Před hranicema, jája dostává čistou plenu a mlíko, a chvíli běhá po parkovišti.Pak jsme se opět naložili, Jája vybaven pytlíkem bonbonků do půl hodiny usnul. Uffff.Asi 20km. Před cílem to Jára zapích že dál nemůže, a dojela jsem zbytek cesty já. Cca v 7 hod ráno jsme zaparkovali před panelákem, kde na nás z 11 patra z balkonu už jukali Járy bratranec s manželkou a tetou. Jája se v zápětí probudil a koukal kdeže jako jsme ho to vysypali :-).

Přesunuli jsme věci do bytu, a Jára si šel hned lehnout.Jája se rozkoukal hooodně rychle. S damienem (4 roky) byl hned kamarád a už mu „uklízel" pokojík.Já se vyvalila na balkoně s kávou a jen jsem kontrolovala Jáju. Odpol jsem si s ním šla aspoň na hodinku lehnout, ale byla jsem mrtvá teda.
V pondělí jsme se odpol byli koupat u sestřenky v bazénu (tedy děti). V úterý jsme bylis jájou v zoo, tak si prohlídl svoje oblíbený zvířátka, něco jsem mu i vyfotila. Pak šel s tatkou na mašinky (byl tam stánek s modely železnic), tak byli unešeni oba dva. Ani nemůžu posoudit kdo z nich víc ;-). Navštívili jsme sestřenku ve stánku (patří jí pár stánků s blbinama) tak jája hned vyfasoval pár hraček. Ve středu Jája celej den nechtěl spát, ale večer v 7 vytuhl, a Já s járou a sestřenčiným mužem a dcerou jsme šli na zábavné představení (sokolníci, břiš. Tanečnice, humorné divadelní představení a ohnivá šou), tak mi teta Jáju ohlídala. Ve čtvrtek jsme byli ve městě, pak na véče a ještě v tescu pro dobroty. Pátek jsme šli s klukama na písek. No řeknu vám teda je to děs. Když jsme přišli, tak si na písku hrála jedna malá holčička. Když jsme vysypali jednu tašku s bábovkama a druhou s autama (znám své dítě, a bez aut nikam nejdu) vzápětí se tam záhadně objevili ještě asi 3 malí kluci a už si brali naše hračky. No to by mi ještě toliko nevadilo, kdyby se o ně neprali že jsou jejich. Maminky někde v čudu … takže jsem jednomu malému slovákovi, který si nahrabal snad polovinu všeho, všechno pěkně zobrala že je to moje. Tak chvíli koukal a pak jestli si může požičať toto auto. Tak jsem mu ho půjčila a šla pryč. Ale docela mě nakrklo, že jdou maminy s dětma na hřiště a nic jim nevezmou. I když zas to byla výhoda, neb jsem nemusela složitě přemýšlet co je naše. Noještě že máme doma písek vlastní že nikam nemusím :-).V sobotu jsme ještě navštívili sestřenku v Bojnicích, a nechali Járu spát. Tentokrát spal i odpoledne, takže byl večer fit. Jinak jsme každý večer popíjeli a mlsali a drbali :-). No bavili jsme se dobře … Taky jsme se pobavili nad neznalostí slovenštiny. Bo mi teta říká ať dám do okna ten hnědý vankůšik aby se mi nezavíralo. Tak se chcechtali, že nevím co to je … stejně jako paplon. Tož jsem jim nadávala v legraci, že má říct rovnou ať tam dám polštářek ne? A na postel prostěradlo ;-).Pak jsem byla v pokojíku a Denisa říká Dájovi ať najde ještě jednu loptu pro jáju. No myslela jsem na lopatu a šla pryč. A asi až třetí den jsem zjistila že lopta je balonek :-)).

A Jája??? Odjížděla jsem s velkým strachem … šak víte co vyváděl na srazu. Ale kupodivu byl úúplně hodnej. Lítal pořád za Dájou a dělal s ním blbosti. Taky se krapet pral .. to když mu dája chtěl něco sebrat. Jája se fakt nedal a pral se o svoje ;-). Většinou za ním chodil Jára, a celí týden si spolu pěkně užívali. Taky to hned bylo vidět (spíš slyšet) že už není jen mááámíííííí, ale najednou a dost často i tatíííí tááátíííí :-). Takže jsem měla fakt vegáč i s dítkem. První 2 dny dokonce spal až do 9 hod., ale my se ve vstávání střídali s Járou aby jsme se vyspali oba dva :-). Jája si hned i oblíbil Járovu tetu a sestřenici. Tý dokonce poslední den když přijela skočil kolem krku ;-) (ví jak zapůsobit na ženský že?). Od Dáji se naučil hulákat, a provotuje to i doma (koulím očima), a taky se naučil říkat nie.
Nočník jsme vynechali, bo tak mají plovoučku a koberce, a přeci jen nemusí kropit všude, ale teď už doma zas byl. O jídle snad aninení třeba psát … nejedl kromě raního mlíka nic. Jen jednou snědl krajíc a půl chleba s marmeládou, jinak nic. Ale chodil si do skříňky do chlebníku na suchý chleba nebo rohlíky :-)). Ani neměl sušenku nebo bonbonek … ale po tom chlebu teda jel :-D .. máme nenáročné dítko že? ;-).
V sobotu jsem ho nechtěla dávat spát, a když jsme koukali na Tv tak si klidně usnul při hraní na zemi. To jsem ho i natočila na tel. Jak v sedě spí a klátí se. No měli jsme z toho bžundu fakt :-)). Tak už vím, že i moje njaktivnější dítko dokáže usnout kdekoliv.

Odjížděli jsme v sobotu večer v 7 hodin.Do auta jsme se skoro nevešli, bo jsme Jájovi koupili pytel balonků, malou klouzačku, přibyla nám taška hraček bo sestřenka je blázen ;-) … takže jsme měli docela narváno. Jája nám usnul až po 9 hodině, a to už bylo na čase bo začal být protivnej, a nic na něj nezabíralo, a spal až do příjezdu tj cca do 2 hod. do rána bez probuzení.. Doma se probral, tak jsem ho přebalila a šli jsme spát spolu.

Týden utekl jak voda a vše je ve starých zajetých kolejích. Chjo .. klidně bych tam ještě týden zůstala.
Počítač mi tam vůůůbec nechyběl, a kdyby se Jára nezmínil, tak si aninevzpomenu. No šak sem se tam taky měla pořád s kým bavit že … ale na vás jsem si vzpoměla :-)

Takmilé růzňajdy, snad to není mooc dlouhé … nějaký detaily pak ještě dopíšu …

Díky za trpělivost při čtení.

Andělka a Jája 18m

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
***Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)****
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Gabriella -Adrienne 13.2.2006,**** ***USA,(1977)******
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005,překvápko TP 27.8.2007, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť ( Péťa-1982)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
*Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)

*Violet - Matyáš 15.1.2005, svišť TP 3.10.2007, Most (Denisa-1981)****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
andela  31.07.07 16:53

prvníííí hééééč

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 31.07.07 16:56

druhá...... :o)) a jdu číst

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 31.07.07 18:04

Tak bronz je asi můj :-)
andělí -no super dovča, škoda jen, že jen týdnová, viď…a Jája byl skvělý, tož se na to bude vzpomínat hezky :-)
Více snad večer, podle toho, jak se nám navrátí taťka z Práglu…   Violet s Barčou 30tt a Matým 30měs

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 31.07.07 18:31

4.

jdu ted koupatz,ale pak to prectu,uz ase tesim,diky andelo!

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 31.07.07 18:41

Andělko  - dovolenou ti závidím. A jsem ráda že Jája byl super.

Holky zatím se mějte jdu krotit Eli

papa Petra

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 31.07.07 21:10

AHOJ,tak jsem vyzehlila,decka uz spi a ted jsem to docetla,no meli jste se fajn,ltak to je dobre!!

IKO:nevim jak bude mit dlouho strojek,dr v trebici rikala nejmin do roka,v brne nerikali nic,na KO jdeme 11.9.takze fakt nevim,v tom zari se jich uz zeptam:-)

decka martinkovi rostou zuby a do toho dostal hrozny afty,takze me celou hubu cervenou ,koupila jsem mu gel za 165kc!!a jako on delal jak satanas,vubec to nechtel a ze bleee a prskal to  achtel „jiny“-jiny lek,takze dostal masticku na zuby a pak na bolest nurofen.no to je des s nim.

jinak kajinka super brouka,uz i chvili vydrzi bez dudliku:-))mamka prorokuje ze ta bude mluvit lip nez martinek a driv:-)(misto treba toho pohybu),tak uvidime.

jinak si davam vinko:-)

jo jeste OTAZKA:mate nekdo levaka???kdy se to projevilo?ja vim,ze se to da poznat az pozdeji,ale u martinka jsem si jista ze je pravak,o tom uz neni pochyb,muj bratranec je levak a slo to poznat pomerne brzo, no a kajinka nejak podezrele bere vse prvne levou ruckou,nebo kdyz je zabalena,bojuje prvne LEvou rukou a tak,tak uvidime no,ale zda se mi to podezrely,ne ze by to necemu vadilo,no ale pak pri psani ji asi nebudu moct pomoct:-)jinak kajinka si vytahuje rukou dudlik a pak si ho tam dava,nekdy se povede nekdy ne:-)
tak zatim pa.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 31.07.07 21:45

Valli -my máme doma leváka a přišlo nám to na Matým znatelný právě už taky dost brzo…mlátil třeba o hodně víc levou ručkou do hrazdičky, nebo šermoval levou rukou s chrastítkem skoro pořád, v pravé si vždy jen něco přidržel, ale hlavní činnost byla vždy v levé! A teď se jinak než levou nenají a začal i kopat levou nohou, když hrajou s taťkou fotbal… všichni nám říkali, že do roka se to vůbec nepozná, že si vymýšlíme, ale my měli tucha už takhle od Kíjinčina věku :-) Hlavně, ať jsou zdraví, si říkám :-)
***V****

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 31.07.07 21:56

VIOLET:no tak uvidme jakyho ma teda tucha:-)to jsem nevedela ,ze je maty levak.no prave bratranec taky kopal levou nohou:-)a bylo to poznat celkem brzo,nase babicka porad dej mu tu psatelku do pravy atd,no kecy.treba u martinka vim,ze je rpavak,tak mu uz kdyz ji reknu,at to prenda do pravy:-)protoze vidim,jak to levou umi min:-)
tak jsem na to zevdava,takhle z nasi strany nikdo levak neni(nevim o tom).tak pate a diky.snad mate ohledne bytu relativni pohodu!

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 31.07.07 21:57

a jitusko az budes mit cas,tak vloz fotky pokojiku!porad na to cekam!:-)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 01.08.07 08:10

Ahojik holky,

tak včera byla druhá dávka mastičky a zjistila jsem,že Milan je šikovnější v zavádění mastičky. Já vše dělám opatrně a on se trefil hnedle na poprvé a udělal to takovou rychlostí, že Eli ani nekvíkla. Takže mastičku bude zavádět Milan.

Valli - malá když byla ve věku tvé malé též vše brala levou ručičkou. Taky to máme v rodině tu levou ruku. Já si říkám, že pokud bude levačka tak ať je. Kolikrát jsou ty leváci šikovnější.

Holky dneska dorazí nový kočárek výměna kus za kus. Už se těším. Taky hnedle zítra ráno odjíždím k mým rodičům do budějovic.
A v pondělí máme výlet do Pražské zoo. Už se těším a to moc moc.

A jak se jinak máte???

papa Petra a Elí

 
andela  01.08.07 08:51

Peťo - Me napadlo … ještě aby se netrefil, šak je to chlap a se zaváděním už má praxi ne? ;-)) No na něco takovýho jsou asi chlapi lepší a nejsou takový citlivky jako my no. Hlavně aby to elí pomohlo. Mmch, jak si psala že si připadáš blbě … sestřenky malá měla záněty pomalu v kuse. Měla to asi z ATB ale taky se toho nemohli zbavit.    

Valli - Prý cca do 2 let děti používají obě poloviny mozku, takže se ještě nedá poznat jestli bude levák či pravák. Každopádně, já třeba nechávám Jáju ať si vezme lžíci do jaký ruky chce, nebo tužku, a jen mu jí třeba poupravím. Taky jsem i vynadala tchýni když onehdá vzala jájovi tužku z levý a rvala do pravý ať ho nechá. Járy dcera je levačka a Jára byť je pravák, spoustu věcí dělá levoz - třeba utahuje šrouby a pod., ale prý přeučenej není … Si myslím že dneska už je to fuk … šak pro leváky už je takových pomůcek … Jinak boje s Martínkem nezávidím … chudák, a pusa ho musí bolet jak čert :-(. A neboj, šak ona Kája všechno dožene. Jo a nemůžou jí tím že se nehýbe nějako jakože ochabnout svaly na nožičkách? No fakt ať se jí to spraví hodně rychle … snad to do roka nebude třeba :-(    

Violko - tý jo .. už jen 10 týdnů jo? Sis to špatně napsala ne?? (kulím oči). By jsme měli cca 13.8. jet zas do mostu - už teda naposled, tak snad už budeš mít víc času :-)).     ++++++++++háýž­řčdddhřřřřřřřřřřřřřřřřřř­řřřřřřřřřřřřřř,muž­tttj   kkkkiuáááááááá    

pa andelka a Jája 18m

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 01.08.07 08:57

Anděl - vís co když  já se fakt cítím blbě, že má Elí takové problémy.

Chtěla bych od Vás radu. Elišek na nočník chodí a nechodí.Jednou jde a je vše ok a třeba chodí týden a pak najednou přestane. Co s tím??? Takhle se plenek nezbavíme.

Papa Petra

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.08.07 08:59

Bré ranko všem,  

tak včera Luky dorazil dost pozdě, asi ve 22h a do půlnoci ještě pracoval…to já už dávno spala, nějak jsem nezvládala mít oči otevřené. No konec měsíce je vždy takhle náročný, myslím pro Lukyho v práci.
Dnes jsem se nechala ukecat od Matýska, že si uděláme „výlet“ - hrozně moc ho tady u dědy fascinují trolejbusy (v MO máme tramvaje), takže až teď dosnídáme, oblíknem se a pojedem se projet do Chomutova trolejbusem, to bude takových 20min, tam se juknem někam do obchodů, zverimexů a tak a zas pojedem zpět :-)) No blázni, ale Matý bude šťasten :-)
Odpoledne budu muset zajet do Globusu, koupili jsme tam o víkendu televizi do noťasu (tedy televizní přijímač) a on nám nefunguje…pro­davačka nás upozorňovala, že to spousty lidí vrací…takže i my, vyhlídnem si jiný, no. Ale to už pojedem autem :-)
Jinak - s bytem nic nového, to až koncem týdne se to hne, ale už se fakt těším, až začnem makat! Hlavně má být už zítra venku hezky a teplo, tak musím vymyslet nějaký program a využít toho.   Valli -my pátrali v mé i Lukyho rodině po levácích a nenašli jsme široko daleko jediného! Takže to si nevybereš…jsem ráda, že Matý nemusí do školky či do jeslí, bála bych se, že mi ho tam nějaký chytrák bude chtít přenaučit na praváka…to nesnáším, přenaučování.  

Holky, musím letět, volala kámoška, že je za chvíli tu, něco (?) mi nese, tak ať jsem aspoň oblečená…ještě písnu :-)   VIOLET a děti

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 01.08.07 13:25

Ahoj holky,
nestíhám číst, manža je doma, tak si ho užíváme, než se z něj stane brňák a my ho uvidíme max. o víkendu. Scháníme nový děts. pokojík, chystáme se do zoo. Luky je poslední 2 dny nějaký zlobivec, ale jinak byl do té doby úplné zlatíčko a ukázkové dítě. Tak já valím, po neděli snad napíšu něco delšího. Zítra bych chtěla zajít do lesa - na houby :-) Asi nerostou, ale příroda nějak volá…  papa Dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 01.08.07 13:26

Jo, přidala jsem včera v rychlosti nějaké foto na rodinu, když jsem viděla ty vaše krásné fotky, tak ať se taky pochlubím :-) Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.08.07 13:50

Helou,  

tak jsme zpět z  „výletu“ :-) Matý tak krásně ťapal po městě, až jsem nevěřila, kolik toho ušel a bez kňourání, či proseb, že chce „na koníka“ a tak podobně. Vydržela jsem neutrácet, kupovali jsme si jen dobroty a pití, ale to jen proto, že až se Matý vyspí (zalomil to do 5-ti minut, co jsem ho uložila do postele), musíme do toho Globusu kvůli tomu přijímači do noťasu. Tam už asi něco koupím :-) Byla jsem v Chiccu mrknout kočárky a byla tam tak ochotná prodavačka, to už se mi dlouho nikde nestalo…tak jsem si jich nechala pár ukázat a ptala se na vše možné…škoda, že tam s námi nebyl Luky, třeba už bychom nějaký koupili, měli nějaké akce, kdy už byly ceny fakt hezké. Tak to ještě někde omrknu a pak toho mýho pracujícího manžela někam dotáhnu.   Dášo - no tys ale dost zhubla, že jo???? Jsem rovnou mrkla na fotky z dovči a teda krásnýýý :-) Už by to toho sourozence fakt chtělo, vypadáte na to všichni 3 tak akorát :-)) Tak ať Luky nezlobí a užijte si taťku, já to s tím časem a prací znám-bohužel :-(   andělko -no snad budu mít auto a do MO se toho 13.8. dopravím :-) A s tím 30.tt - no jo, ono to letí až moc rychle i mně :-( Ale těším se, až tu s námi Barunka bude, to jako joooo :-)  

Jdu se natáhnout, než zase vyrazíme na vzduch. Pápá   Violet a spol. :-)

 
andela  02.08.07 08:36

ahoj ahoj,  

koukám že je tu nějako mrtvo :-). Tak doplňuji deníček … Jeden den jsme si pěkně večer popíjeli, a Jára s bratrancem pořád vymýšleli co poslat kamarádovi za ujetou fotku přes mobil. A v tom se Jára zmínil co kdyby se namaloval. No jo, ale neměl to říkat na hlas, bo já se toho s romankou hjnéééd chytla, vytasila šminketašku a dílo bylo hotovo raz dva :-))). No škoda že jsme neměli paruku, bo by to bylo dokonalý .. járovi to seklo :-D. Horší bylo odlíčení, bo měl strniště a pusu pak plnou vaty :-D.Ale prča byla a my se málem počurali smíchy.
Konec doplňku :-))  

Téda chudák Jája, ho ten pipík asi bolí. Včera sem tam i chodil s nohama od sebe. Fakt nechápu jak mu to mám přetahovat, když to má popraskaný a bolavý. Jára na to koukal a hned že ho to musí bolet fakt dost. No v lékárně mi dala Imazol, že ho na to můžu taky použít tak uvidím. Jinak budu muset k mudře když se mu to nezhojí rychleji.
Včera jsme byli za babičkou v nemocnici.Jo to vám musím napsat .. jeli jsme tam i v pondělí (babička je po infarktu a čeká na převoz do prahy na operaci). Tak já tam šla s tím že fakt na chviličku, že s Jájou by to ani na dýl nešlo. Tak hned mezi dveřma odd. mě sprdla jedna sestra že děti až od 10 let. Pak byli i 2 na pokoji a pindali taky. A přitom den před tím tam lítaly prý asi 4 děcka cca 2 - 5 let a bylo vše v pořádku. No zbalila jsem se a šla pryč. I tak jsem byla ráda že jsme bábinu viděli a ona Jáju. No včera už jsem Jáju nechala ségře. Tak si jája užíval u kraviček a slepiček a králíků a traktorů :-)) a byl zlatíčko :-). Tak jsme mohli s babčou ještě pokecat. Taky jsem jí nechala mýho mobila. Tedy s jinou kartou, má na ní jen 4 čísla a zrychlenou volbu. Aby nám mohla zavolat kdyby jela do tý prahy. No čuměla jsem že jako si ho nechala a i pak sama zkusila no. I když tvrdila že to stejně zapomene, tak jsem jí řekla že když poprosí nějakou sestru tak jí to zapne i zavolá že s tel. dneska umí skoro každej že?.  

Jája se naučil prima věc … vylejvat vodu z vany (koulím očima). Minule použil lopatku a jako cákal, včera vzal kyblíček a šup voda venku … Za chvíli vytopíme tchánovcům chodbu :-P.No taky umí plno nových slovíček. Andrejka ze slovenska byla unešená když jsem Jájovi řekla jestli je spokojený a on popoeý :-)). A teta zas z jeho bóže bóže :-)).No řekla bych že to teď frčí jako blázen a Jája se snaží zopáknout kde co. A taky to pak umí i pěkně použít.  

No jo, a o nich jsem vám nepsala co? No tchýně měla pořád problémy s nohama, tak se jí udělalo líp. Dokonce si sama!!!! vzala jáju na chvíli ven, jen on pak chtěl domů za mamí :-P. No a v úterý se ohla do lednice a už se nenarovnala, takže zas se nemůže hejbat se zádama.    

Ilčo - Jája nás do prdele ještě neposlal. Ale zopáknul nádherně čistě kuuva (stydící se smajlík). Sem zakopla s ním na ruce a tak jsem se lekla a bylo to venku a Jája hned aktivně zopakoval. Naštěstí bez R. Tak si dáváme pozor na hubu všichni. ;-).    

Mamuli - ale fakt si to tak neber, vem si že takový sajrajty můžeš chytnout i na koupálku. To je hned ani nemrkneš.A neboj, to bude dobrý. Hlavně aby se jí to nevracelo chuděře.    

Violko - to neva, když mě budeš navigovat, tak si za tebou aj dojedu dál než do mostu :-).    

no a co sem to já jen ještě chtěla??? ...... no nevim … někdy vám vložím fota … až se k tomu dostanu :-)      

PS: mám si kočár objednat přes Internet, nebo radši z obchodu kamenného? Co jsem jukala tak tu je jen v teplicích větší obchod, a jinak prd. A zas bůhví kam se mi nechce jezdit.    

Andělka a Jája houkačka 18m (houká tu jak blázen bo viděl sanitu v TV :-) )

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.08.07 19:34

andelo ,kocar bych objednala pre MMB!tra je nejlacinejsi a mas zaruku stejne.prijde ti to hned.budes kupovat ten jane???nebo peg perego-ten jsem ted videla nazivo.

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 02.08.07 20:05

ciao,

ctu ale nestiham prispivat, dnes odpol. jsme stravili s CT 1 ;)

ve stredu rano DOBRE RANO z MORAVY A SLEZSKA bude reportaz S kocarkem do mesta - tam budem my 3 hvezdy zarici - Zuzka, Vitek a ma malickost

ciao D a spol.

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 02.08.07 21:05

Ahojky maminy,

mám trochu času, tak se hlásím.Z práce jsem utahaná jak kotě, co já budu dělat, až se vrátím do té své.Ještěže nepracuji jako prodavačka, to by mě asi kleplo.Ani nevíte, jak ráda bych ještě zůstala rok doma.
To ani neuvěříte, co se dnes stalo.Přijdu z práce domů a tady naši.Mají teď oba dovču, tak je Nika u nich na prázdninách už od pondělka.Myslela jsem, že jí už dovezli, ale oni přijeli jen tak.Naty pak začala kňourat, že chce taky k bábí do Telče a představte si, že mi mamka řekl, ať jí sbalím, že si jí tam vezmou.Alespoň prý uvidíme, jestli už je schopná se beze mne obejít a někde sama spát.To jsem na to zvědavá.
Jinak se moc omlouvám, ale prostě nestíhám nějak reagovat na komentáře ze starého deníčku, i když jsem je všechny dočetla, tak snad to nebude vadit, že začnu až od tohoto nového.

ANDĚLKO - deníček je moc hezký ( jak jinak u tebe, že?) :o).Dovolenou jste si užili.To se nedivím, že ti tam PC nechybělo.Já si na něj na dovče taky ani nevzpomněla, až se divím.Jo a Jája byl opravdu zlatíčko :oDTo muselo miláčkovi jako ženské fakt seknout.A nemáš normální foto?Jája má bolavého pindíka, chudáček?Tak snad se mu to brzy zlepší.S tím „bóže, bóže“, to je legrace, když to řekne tak malé dítko.Naty zas říká „ježiši mane“, vůbec nevím, kde to vzala.Já si kočárek zkoukla v obchodě a pak ho objednala přes MMB.

VALLI - přejeme ať vás zoubky a afty brzy přestanou trápit.Kája je, koukám, pěkná šikulka :o))

MAMULINKO - snad bude Eli brzy v pořádku.Je to asi jak psaly holky, chlapi se s tím totiž moc nepárají jako mi, proto to zavádění mastičky jde Milanovi lépe.Už se těším, až nové vozítko uvidím na vlastní oči :o).Užijte si to v Budějkách a také v Zoo.

VIOLET - výlet trolejbusem, to musela být paráda :o) Matý byl určitě nadšený, že?Koukám, že s bytečkem už se také začne něco dít.Už aby jste měli hotovo a mohli jít bydlet do svého, viď?Už by jste asi mohli nějaký kočárek vybrat, přeci jen už se to blíží.

DÁŠÍ - teď nás asi nestíhá víc (třeba zrovna já) ;o) Jen si taťky užívejte, co můžete.Teda musím mrknout na ta nová fota a taky nějaké přihodit, až bude čas.

DALIF - vy budete v televizi, jó?Musíš nám to příští týden připomenout, aby jsme se na vás mrkly :o)

To je asi tak vše.O víkendu snad napíši víc o dovolené.
Mějte se hezky a pěkný večer.

Opuštěná Helena - naštěstí (nebo že by naneštěstí?) alespoň manžel mi zůstal

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 03.08.07 14:26

kuk na :
http://www.fotolab.cz/fotokniha.html

akce trva jen do nedele !!!

ciao D

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 03.08.07 21:30

Ahojik holky,

tak se hlásím z budějovic.

Holky nové vozítko funguje 100 pro jen moje mamka si stále zvyká. Většinou někde zůstane zaseklá.

Nového nejni nic už se nám pondělí blíží a už sem nedočkavá co nám řekne mudr.,

Jo a Eliška si to už nechá i vysvětlit máme dobrou metodu. Říkáme, tomu zavaděči mastičce pan a paní HOJÍTO a že jí pomůže a že  nebude ubližovat a pak jí ukážu kam to dáme. Pak jí to nechám prohlídnout tak, aby to nevytlačila ven a pak ona ukáže na pipku kam to mám dát a pak to stříkneme. Dokonce si drží už i nožičky roztažené pod kolínkama a už ani nepláče. Sice to trvalo dlouho než si zvykla ale už je to O,K.

Zatím se mějte jdu si úživat volna.

Pap Petra

 
andela  04.08.07 09:56

Ahojte děvčátka,  

tý jo, on tu nikdo není jo? Sem ve středu úplně zapoměla že je středa a tudíž i chat, ale tam stejnak asi nikdo nebyl že?
U nás celkem pohoda, včera teda Jája krapet víc řval - vztekal se. No a do toho ještě dělal uááá jak se to naučil od Damiana. A dělá to pokaždý když se mu něco nelíbí grrrr. No už jsem mu chtěla nasekat na zadek, ale rozmyslela jsem si to bo by řvát stejně nepřestal. Ale s náležitým poučením jsem ho šoupla za dveře. Krapet to zabralo. Pak si vzal klíče a šel za mnou do ložnice a nevím proč začal řvát nanovo … no děs. A nic nezabíralo. Naštěstí se zklidnil když jsme šli ven.
Sem mu teď musela opravit autíčko, tak mě zdržel ;-).
Jo taky mu mamka koupila odrážedlo. Chtěla mu vzít tu tatru velkou, ale já jí řekla že tu až k narozkám, stejně na tom jezdit nebude a na to vožení písku mu stačí menší náklaďák :-). No tak jsem jí řekla ať mu vezme odrážedlo - motorku. Jája z ní v hypernově nadšen, jezdil sem tam … a doma ještě před barákem. Tak jsem ju včera vytáhla ven, že půjdem na procházku. Joo, popojel kousek před barákem, z kopce jsem ho nenechala a dole na cestě ani ťuk. Až když jsme šli zpátky tak kousek jel.Prostě je to věc, která ho omezuje v pohybu tak na to sejří. Po vlastních nohách se dostane kam chce že … (koulím očima).  

Valli - koukala jsem na fota, kája je fakt už slečna veliká. No a ten strojek je hnus … ale zas si myslím že je to lepší než sádra ne? No na fotách vypadá spokojeně :-). No pořád nad kočárem špekuluju … a asi vezmu ten PP. Když on mi nikdo ani neporadí … chjo sem já to chuděra ;-P  

Helčo - vítej z dovči, doufám že jste si užili. A hned do práce jo? Chuděro malá, tě hned chtějí ztrhat co? Já bych do obchodu jako prodavačka taky nešla ;-).    

Mamuli - No vidíš jak je Elí holka šikovná :-).A vy taky. V budějicích si užijte :-).    

Ilčo - kde se ještě flákáš?  

Jituško - jak na dovolence? Doufám že si užíváte a neležíte v posteli :-).  

A holky ostatní kde jste? Neviděla jsem dlooouho Nikkol, Gábi, babuldu?? , andílka … no piště piště holky :-).    

mmch. nemáte někdo nějakej kontakt na Jedulku?    

Andělka a Jája 18m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 04.08.07 11:06

AHOJ holky,
tak jak se vede?
napisu vam ,co u nas.

ve stredu jsem odpoledne trajdala po venku a deckama,pak jsem chtela za M.na stvabu,ale pred barakem stalo auto,tak jsem mu voalla,kde je.ze pry pojede s kamosem do brna se mrknout na byt(kamos kupuje a bude rekonstrovat),tak chtel od martina poradit a tak.ja M. rikam,ze chci jet taky!tak on at rychle zaridim martinkovo hlidani,tak jsme decka vrazila do autat,martinka ze si vezme mamka,rychle valila uvarit vodu do konvice  na mliko pro kaju.pak jsme jeli na stvabu,pote martinka dat mamce(ten rval,prootze videla druhou babicku…no pak jsme vyrazili do brna.kolem 7h.vecer.kajinka v kocaru nespala,tak jsem myslela,ze bude spat v aute,no byla sice osapala,ale neusnula,pak u kamose v byte taky neusnula,pote jsem rekla M. ze mam hlad at prizastavi u mekace,no on jel uplne jinam,my hadali kam jede,mne hned napdlo ze nekam do nakupniho centra,jel do olympie,tam nas vzal do restaurace, kajinkce jsem tam udelalmliko,ona ho vypila,pak konecne kolem10h usnula!martin si dal pizzu se skeblema a susenym masem,ja salt s kurecim masem.kamos jen chlebik s pom.maslem a k tomu maly salal.cumel co vse martin sni-dojidal jeste po mne,a pak si dal cokoladu-tu tekouci.:-)o pul11jsme jeli domu a o pul10 jsme byli doma.kajinka se najedla a spala.
dopoledne dovedla mamka martinka,ti pak sli spat a odpoledne jsme vyrazil,i s ka­moskou ven,prvne jsme na ni hodinu cekali u rybnika(mame ho pred barakem),martinek hazel kaminky a machal se ve vode(lopatkou),byla tam jeste dalsi kamoska,tam jsme pokecali.jeden vadnej chlapek stal furt u nas a cumel jek vejr,ja rikam kamosce,co jak oto ma byt?pak jsem si radsi vzala kabelku k sobe,no nakonec martinek chodil kamen do vody(predtim jsem mu rikala at to nehaze,ale proste on to newpochopi a bavilo ho to),a chlap na nej-chlapecku nehazej to,pak chodime z vody a zranime se!a pak znovu-nehazej to,ja taky,ale martinek si zacal na chlapa otvirat hubu:-))jeho hatmatilkou-já já já a pak neco mlel a vysvteloval chlapovi-nikdo mu nerozumel:-) no prdel jsme z toho meli.ja nerikam, kdyz tam hazou velky decka kameny,ale proste jak to martinkovi vysvtelit,ze?no pak sel dedek na zastavku a zapalil si tam(halvne ze je to zakazany)…
pak konecne dorazila kamoska s kocarem a jeli jsme na pisek,martinek si 2h hral,pak uz mela kaja trochu hlad,jeste jsem se stavila nastvabu,jenez M. zrovna jel pryc a kaja rvala hlady,martinek se nechtel hnout  a se revem jsme pak jeli domu.

v patek jsem sla od9h do 12h.do MC,pokecala jsem a tak.pak jsme dosli domu,decka sli spat,ja pak taky,ale po pul hodce me vzbudil martin telefonem,at mu dam obleceni na stavbu.hm.pak jsme jeli do mesta,na postu odeslat balicek a pak na pioskovicte,tam jsem potakala kamosku,martinek si hezky hral,kajinka usnula,o pul7 volal martin ze uz je doma at jdeme domu.hm,prijdu domu a on zjistil,ze nema tel.bud ho nekde ztratil nebo mu ho nekdo ukradl,zablokoval simku,a dve hodky ho hledal:-(nasrany,ja nasrana…no des.no pak nakonec byl sex a o pulnoci jsme sli spat:-))
dnes mi ma prijet M. sestrenice(9let)…bu­de zde do utery..kaja rve pa.ewa

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 04.08.07 11:11

Dobré krásne slunne ranko ,

Tak jsme se dneska valeli do 1Oh spali a do Pul 11 se valeli v postel ..

dost ted vyletujeme proto tu moc nejsme !!

Tak dnes razime do vrčene al asi jen do večera tatka jde zitra zase do práce ..a přemyšlím zda neveme i bobše -převozku (pro kočky)uz mame od zname co je dříve měla -tak snami hezky pojede ..a tam se mu konecne udela tas hezka ohradka co má slibenou :-))

asi se mi zblaznily hormony ted poslednityden se mi zda neustale do kola jak rodím sve druhe ditko…

Ruza a Kubis (13m a 3 tydny)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 04.08.07 20:34

kde porad jste?

MArtinek umi nova slova:-)pecka,štětka a třeba rika mami po(pojd),a tak je to srandovni-nebo mame toho noveho kralika a jako on prvne ze je to pipi,ja rikam,ze to pipi neni a on-pipi ne!a pak rekne neco jako zája(ale z neumi):-)ted kakal a ja vzdy pojd ja te vytru a on este(jeste) jo-jakoze bude jeste kakat.:-)
jo dnes tchyne rikala,ze odpoledne nez usnul,sundal plinu a vysrall se vsude okolo…
kajinka taky zacina povidat-aggg a potom neco jako rrr.porad si vytahuje dudlika a pak se ho tam snazi dat,ale vzdy cukne rukou a jako pak rve:-)no prdlouska:-)jinak pred koupanim ji davam bez strojku past a uz to docela umi a snazi se i odrazet nohama na plazeni:-)no kdyz ji zapru nohy tak se posune ale jinak ne.otaceni nic…
tak pate.ewa,spici kaja,vykakany martinek:-)olinka cucici na pana prstenu

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 04.08.07 22:28

Ahoj holky,
tak jsem se konečně dostala k PC, manža čučí na Pána prstenů, tam jsem to dočetla.....to byly teda romány :-) No já to zase dostala, tak jsem nas....., jsem si říkala, že bychom toho sourozence třeba mohli Lukymu na té dovči udělat… Jinak jsme v jednom kole, pořád někam chodíme, jezdíme, obhlížíme pokojíček - toto se nám dost líbí http://www.domestav.cz/, manža vybírá nové auto (no napřed na něj musí v Brně vydělat), jezdíme po výletech…Je toho hodně, Supr bylo v Zoo v Lešné, jeli jsme bez kočáru a byla to zatím nejlepší zoo s Lukym, párkrát ho vzal manža na koníčka, jinak cupital sám. Na parkovišti chtěl hned na kolotoče, tak ty měl slíbené, u vchodu potkal zmrzinu, tak na té jsme si pošmákli a pak to prošli, fakt paráda. Luky si to užil, pak ještě skákal na žirafě a jezdil na kolotočích. Manža ho svezl i na autíčkách ( takových těch, jak do sebe všichni bourají), no byli tam sami, byla to paráda. Taky jsme stihli zubaře - musím Lukyho fakt mooooooc pochválit, byl úžasný, jsem čučela jak puk.- Jsme mu vysvětlila, že musí pozdravit, že ho pan Dr sveze na křesle, zkontroluje zuby zrcátkem a jestli bude hodný, dostane od dr dáreček. Teda fakt přišel, řekl dobrý den, vy:,–(ila jsem ho na křeslo, seděl sám, nechal se vyvézt nahoru, otevřel pusinku (já teda dělala za zády zubaře taky A, aby Luky nebyl v tom sám :-) , tak mu to Dr projel fakt i tím zrcátkem, pochválil Lukyho i zoubky, Luky vyfasoval piditatru a jako že byl hodný , tak i pidibagr. No byl nadšen. Dnes jsme šli k našim do vesnice na Tarahůn - je to taková tradice, že každý srpen se jednotlivé části vesnice domluví, udělají velký průvod v dresech a na různých povozech, projedou vesnicí, končí se na hřišti, kde pak hrajou turnaj ve fotbale. Mají to parádní, pivo teče proudem (teda za peníze), jídla taky kupy, tombola, večer ještě jedna extratombola, zábava..... Děda vyrál pro Lukyho „velké auto“ , jak říká Luky, my ještě nějaký balíček, ale ten nám taťka vyzvedl, my už pak valili dom. Jeden rok tam manža se švárou pomáhali točit piva a manža si druhý den stěžoval, že si namohl ruku :-)))) No taťka dělá fotbalistům zdravotníka a ještě hlásí, takže je tam každý rok. Mamka nadávala, že celý týden není nic jiného než příprava tarahůnu a práce kolem baráku stojí - no jednou za rok… :-)))
Ale jinak musím na Lukyho bonzovat, od dovolené, co jsme doma strašně zlobí - ve stylu jdeme vlevo, luky zahne doprava, nedělej to, luky to uděla, udělej to, Luky neudělá. Když vidí, že je zle, bere nohy na ramena a utíká.....no já ho teda po zahradě honit nebudu, protože to bere jako hru a je to ještě horší, takže doma se to dá ještě nějak zvládnou s hrozbou vařechy nebo čerta, ale venku........­...něco na mou cholerickou povahu. Minule jsem na hřišti měla slzy v očích, tak manža zavelil odchod domů.  

no nic, jdu raději k vám, ať se k tomu dostanu, když už jsem byla taková šikovná čtenářka :-)))   Andělo, chvála za deníček , supr!! Do dovča taky, jsi si ji užila - že je to paráda, když občas dítě řve tatí a maminka může sedět :-))) Taky jsem si to na dovči užívala v podobném smyslu :-) Jinak jste teda projeli celou republiku a kus slovenska, teda jste dobří, taková cesta, skoro jako k móóóři. Jo, k těm výrazům, vankůšik jsme znala, ale paplon babi používá jako peřinu . Teda takovou tu tenkou, co se teď pod ní spí a peřina (perina) byla taková ta duchna huťatá. Tak vidíš, i tak jsou rozdíly :-)Jinak Jája je šikula, jak se rozkecal a co nočník, jak pokračujete po přestávce na slovensku? Jo a ještě pindík, taky začínám šílet, večer při koupání přetahujem, ale moc nám to nejde, mám strach, abychom to pak nemuseli řezat:-(   Valli teda já tě fakt obdivuju, Martínek ti teď dává dost zabrat, jak čtu, Kájinka taky chudák pláče, no se jí nedivím, když jsem viděla, co musí nosit. Snad to nebude nadlouho - nevíš kdy už to nebude muset mít? Jinak k levákům, já jsem, myslím ale , že je Kájinka ještě malá. aby se to dalo poznat. Ale jedna rada -i kdyby byla levák -  nepřeučovat!!!!!!!!!! Může ti pak koktat, počůrávat se atd. A leváci to dnes mají v pohodě, žádné omezení - od škrabek na brambory až po nevím co. Tak si z toho vůbec nedělej hlavu a nech to tak. Uvidíš, že třeba časem zjistíš, že bude pravák. Ještě k tomu strojku, myslím, že je to přes tu hrůzu, co si vytrpíte ale lepší, než ta sádra, můžeš jí to sundávat, koupat v poho, jste toho zvládli dost, tak toto už bude v poho,hlavně, aby to zabralo. Jinak teda kakání Martínka ti nezávidím, to je hrůza, si říkám - zlaté Lukyho plenky - i když už jsem z toho taky na palici :-( Teda nákupy si užíváš :-) No něco pro sebe musíš udělat, když to tak zvládáš!!! A co baráček, máte už vybetonované základy?   Mamulinko, máte pěkný kočár, co je to za značku? A jinak teda chudák Eli s tím „zánětem“ . Už máte výsledky, co to je? Takový prcek a už si tak „užívá“. No to je něco. Snad to bude brzy za vámi. Jen mě napadá - jak jste na tom s plenkama - nezkoušela jsi nějaké nové? Třeba jí to nesedlo… No ale spíš bych řekla, jestli to nemáte z vody na bazénech. Vy jste takoví plaváčci, já si taky jednou vyplavala v Karviné na škole zánět z koupání v bazénu. Možná je i tato varianta. No uvidíš, co řeknou výsledky a DR. Snad to bude brzy pryč a Eli je šikulka, že tak spolupracuje, třeba sama cítí, že jí to pomáhá. A jako ten autobusák vás nevzal jen kvůli náladě????? Teda bych mu dala!!!!!!!!!   Violko tak co byteček, už pracujete? a co mimi? A Matý je pořád takový hodný? a jak si užil výlet trolejbusem? Tý jo, ani nevíš, jakou jsi mi udělala radost, když jsi napsala, že jsem zhubla. Jako jo, ale pořád to není ono, mám břicho, které jsem pře těhu nemívala, ale i tak, fakt jsi mě moc potěšila :-) Kdyže to bude další malé růzňátko???   Dalif, snad nezapomenu a Dobré ráno si nahraju!!!!!!!! Teda jsem zvědavá na ty televizní hvězdy :-) Jinak stravu na té dovči musím fakt pochválit, sám manža teda nenadával na kuře 100× jinak, spíš mu vadilo, že tam bylo hodně smaženého a takové minutky, no při odjezdu jsem to tam nadhodila, třeba taková rajská, tu jsme měli dnes, ta by dětem jistě bodla - teda Lukymu jistě, snědl dospěláckou porci…   Helo tak co dovča?????? A jak  to zvládly holky u babičky, teda hlavně Naty?????? Jsem napnutá!!!! A co brigáda, kdy ti končí?   Jituš tak co vy marodi? Jak je a co dovolená, snad jste si ji pořádně užili??? A co ty? Cukrovka?? Snad ne!!! S mandlema ti moc neporadím. A manžu teda moc pochval, zvládl to skvěle a co je dobré, konečně aspoň jeden z mála chlapů vidí, že mateřská není žádná dovolená!!!   Iko, tak teda, ty si tak užíváš na chatě - hříbky, kola (máš doma šikulky), to je parádní dovolená. A co manža, nemá nějak moc dovolené??? :-)))) Tu chatu ti fakt závidím. JOJO :-)  A jak čtu,tak jsi krásná, štíhlá opálená modelka, hned jdu na rodinu kontrolovat tvé poslední foto :-) !!!!!Co máte teď po zbytek léta v plánu?   Růžo, tak co , jak dovolenkujete a výletujete?   Andílku, Babuldo, Gábi,........­...... kde jste?  

Na koho jsem to ještě zapomněla? Jo, Nikkol, kde jsi, co děláš, jak se máš??????  

No nic, devčata, právě jsem sesmolila svůj nejdelší koment v historii, polovinu věcí jsem stejně zapomněla, tak jdu ještě na mail. Snad už tady budu pravidělně, teda aspoň číst, psát asi až od úterka, manža v pondělí odjíždí, tak budu válčit sama. Snad se Luky trošku uklidní, jinak si to asi hodím hned první týden .........
Jo, omlouvám se předem za chyby a překlepy papa Dáša  

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 05.08.07 08:49

Ahoj holčiny.
Tak neteřinka Stellinka právě usnula, tak mám chvilku. Normálně to je tak hodný dítko, že to snad ani není možný. večer sice trochu stávkovala než usnula, ale jinak spala celou noc bez probuzení až do 5 hodin. Pak si hezky hrála s chrastítkama, zkoumala můj obličej, povídala, hrála si..... prostě takový hodný dítko se musí jen a jen závidět. I když taky má svoje, jako každý dítko. U ní mě nejvíc překvapuje, že nepozře nic co by bylo studený, nebo vlažný. prostě musí mít furt něco teplýho, takže jet s kočárem na procházku  na 2 hodiny a dát jí napít vlažnýho čaje, je zle. Mlíko se musí během krmení jít přihřívat, oběd taky..... Jinak je ale zlatíčko.

Jinak, ve Znojmě bylo nádherně, jak jinak. Brali jsme si sebou kola, takže se vejletilo a byla jsem dost zničená. Ono ujet 40 km v terénu s Vítkem za zády v sedačce je teda záhul. Ve čtvrtek jsme zajeli na koupák do Unanova, kluci se vyřádili na tobogánu a z vody jsem je skoro nedostala. Večer ohýnek, nebo nějaká návštěva u příbuznejch, takže to tam až moc rychle uteklo. No a včera už odpoledne jsem vyfásla Stelču, takže jsem si užívala 3 dětí a zjistila že 3 doopravdy už ne. Nějak jsem si zvykla na ten klídek, kdy se dítě samo nají a je prostě tak nějak samostatný.:-)

Dneska odpoledne přijede ségra z Mostu s rodinou a budou na chatě tento týden, a v úterý dojede ještě i ségra ze Znojma. Tak už zase přemejšlím co se podnikne. Jen standa je už zklamán, končí mu dovolená :-) no letos si jí užil až až. komu se poštěstí mít dovolenou 4 týdny, že. No myslela jsem si že si polezem na nervy, ale byla to pohoda.
Ale pozitivum to má, konečně se budu taky víc věnovcat tady vám, že. :-) :-) :-)

Tak jo, jdu se kouknout na polívku a připravit masíko a kouknout se na tu malou princeznu.
Tak se mějte a snad zítra už konečně písnu víc.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 05.08.07 12:48

Tak jsem tu, jak jsem slíbila:-)))))))) Ahoj všechny maminky a růzňátka!!!
Chlapce jsem šoupla do ložnice a já si sedla k PC, už mi ta moje poobědová pohodička chyběla :-) Dnes na oběd svíčková, moc ji nemusím, ale dnes se povedla, dokonce jsem si i přidávala :-) Kdybych to nedostala, tak bych řekla, že jsem těhu, protože mám těď úplně jiné chutě :-) Odpoledne máme poslední s tatínkem, tak si ho musíme užívat, pak budeme mít smůlu. Manža konečně sehnal byt, 2 už mu bouchly a než být na ubytovně (prý hrůza) tak by šel asi  na hotel. Tak snad se někdo na poslední chvíli neozve, že to padá.  

Iko, teda 40 km s prckem za zády, jsi dobrá!!!!!!!!A m­aminkování 3 dětí si užíváš :-)  

Tak nic, jdu sundat prádlo, večer je velké žehlení, balení… PAPA zítra Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 05.08.07 13:16

AHOJ,tak
jsme dopoledne byli na piskovisti,martinek si pak sam sbalil hracky a dal do igelitky,pote jsme jeli,ale on si asi myslel,ze jedeme za tatkem,prootze pred barakem spustil rev:-(nechtel jit nahoru a nechtel uklidit hracky-chtel je domu.no nakonec jsme nesla oba dva-kaju i martinka 4patra:-)pak se najedl,a nehctel jit spat,zacal hysterak,pote co nehctel plinu abouhnul me,jak se cukal,jsem ho serezala:-(tak rval dal,pak se zklidnil a ja sla varit,prijdu tam a zase vsude HOVNA!takze desny.martinka umyt.umyt postel,zem,prendat povleceni atd!hnus.pak nanovo rev,ze spat nebude,chvili jsem tam s nim byla.pak uz snad usnul,jeste jsem ho nekontrolovala.

DASI:a proc vybirate pokojicek,kdyz se stehujete?nebo to je do brna???jinak je blby ze to mas:-((beres treba listovku a tak??ja to u kaji brala asi 3tydny a hned jsem otehotnela!
pindika teda nepretahuju a ani nebudu,obcas se podivam,jestli to ma dobre-ze trosinku jakoby prethanu,ale spis jen tak z 1/3.dr.se v roce a pul ptala,a kdyz neni problem s curanim tak se to nedela.ja teda nevim,ale tchyne ma dva kluky a nic jim nepretahovala a funguje to dobre.vim ze IKA to klukum pretahuje odmala,ale ja teda ne:-)asi je to ves nazoru a potom co jsem videla u tety,jak malej bratranec rval.ze se mu to natrhlo,tak teda radsi nepretahuju!
ja se jen na ty levaky ptala,ja prave jem proti preucovani a vsemu tomuhle!ja se jen ptala,ne ze by mi tonejak vadilo:-)ted to bere obema rukama,uvidi se.kolem roku uz to bude dat poznat.:-)
strojek nevim,v zari na KO se zeptam,tady u nas mi tvrdili ze to bude mit nejmin do roka,v brne mi zatim nic nerekli…ja mela trmeny do roka,segra do 15m.
ja ten strojek nijak tragicky neberu,jako je mi ji lito,ale dobry,protoze radsi at ma kycle,nez treba leukemii a tak…
zaklady-jsou,ale ne jeste ta deska.ted se zdi kolem bazenu aby to bylo zaroven se zaklady a pak se to udela s tou deskou ci co.ja fakt nevim.

IKO:kolik stelince je?martinek to ma zae neopak, ten ji skoro vse vlazne az studene:-)jinak to Pá!(pali)
iko tak ja tady mam ted taky tri deti:-)a misto toho aby mi oli pomahala,tak je jeste dite!hada se s martinkem,jak kdyby z toho mel mit rozum,at ji neboura stavebnicu,nebo babovky at ji nebre kyblik na piskovisti,no des!jeji segra je o rok starsi a v jejim veku u z se mi o nej starala,rpotze kazdy dite je jiny,nekdo je vyspelejsi a nekdo detskej:-)to jsem zvedava na ty nase deti:-)

DASI:a mas tu MS normalni?treba muzes byt tehu:-)kamoska to mela jeste 3m. a tehu byla!

tak za14dni se uz budeme valet na palzi,se docela tesim,martinkovi ted docela chybi tatinek,jak je furt v tahu.tak si ho tam uzije.jo jinak martin byl predevcirem brzo doma,ja dala kaju na bricho a jen cumel,jak to umi:-)ze uz je velka a tak:-)))

tak zatim pa.ewa

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 06.08.07 13:15

ahojky

neni ted moc času stale nikde jezdime.

pri vkladani do alba fotky abyste videli jak ted nas blondáček vypada jukámVallimoc hezky králíček .malej si ted s bobšem silene vyhraje a neustale mu neco cpe svuk rohlik a ukusuje jeho no je to něco snima !!je to kralik nebo králinda??heame nevestu jedu už mame ale on jich zvladne vic :-))

ruza a Kubís 13,5měsíce

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 06.08.07 13:33

Ahoj holky,
tak nás taťka ráno opustil, Luky to zaspal, takže mu ani nezamával :-( To mě mrzelo, ale aspoň jsem neupustila slzu. Ale je mi smutno už teď … to jsem byla frajerka a ještě včera říkala, že v pohodě. Jinak nic nového, Luky byl ráno chvilku hodný, ale pak začal zlobit, no se nedivím, prolezl půl města, tak ho to pak přestalo bavit.
Valli - nic neberu, nechávám to přírodě, ale nějak začínám uvažovat nad tou listovkou. I když nevím, jak se nám to teď podaří při víkendových sexech :-)  Jinak s tím pokojíkem, chtěla jsem už v květnu dělat, ale nějak to nevyšlo, už mě to štve, sexovat někde jinde - mi ta postel chybí (dřív to bylo mimo ložnici zpestření, teď už bych ji brala), ale i to, že už Luky pořád přelézá k nám, hraček plný obývák, všude bordel… prostě bych chtěla, aby začal spinkat sám s tím, že pokud půjdeme do Brna, tak už bude zvyklý spávat „odděleně“ Myslím, že by bylo horší, kdybych ho tam šoupla jako do pokojíku, to by mohl brát jako velkou zradu - nový prostor, atak. Chápeš, co chci říct, že :-)   Jinak s tím přetahováním, my nepřetahujeme úplně, ale jjen tak jako že se to umývá, teda mě to moc nejde, manža to zvládá lépe. Jo ještě jsi se ptala na MS, je normální :-(((((((((((( A co králíček, už má jméno'?  

No nic, ráno jsem likvidovala manžovu židli (oblečení, co tu nechal) ještě jdu na koupelnu a kuchyň by taky potřebovala přetřít, to asi až zítra.. PAPA Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 06.08.07 19:33

mame kluka:-)a ymslis ze jdou dohromady treba beranci a ten tvuj kralik?ja myslim ze ne:-)martinek zatim spis pozoruje,co dela:-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 06.08.07 19:52

AHOJKY.,
tak dne sjsem myslela,ze uz ty decka prerazim nebo ze skocim z balkonu!ted uz je to dobry,ale byl to docela des.no martinek rano jako pribehl o pul7,nevim, jestli ho budi olinka nebo kralik,jak s nim spi,ale proste ted vstava taky brzo!prijde k nam a zacne po nas skakt,vzbudi kaju,ktera usnula treba pred pul hodkou:-(kaja v noci hodku kecala-broukala a tak,pak zacala rvat,no ja furt kazdych 5minut ji daval dudlika,takze „super“.
M. si vzal dovolenou na stavbu.
dopoledne jsme sli na hriste,martinek byl na pisku,pak jsme jeli na stavbu,s M jsme zajeli opujcit kladivo a pak zpet ,to jsem si vzala auto a jeli jsme domu na jidlo,pak na bazen s mamkou,tam jsme dojeli a jako otvirali o hodinu pozdeji!takze jsme tam pul hodky cekali!
jo rano martinek zlobil,dostal nekolikrat narezano.rozbil termosku a porad zlobi.ja nevim,prtoc si neda rict!ja mu to opakuju tak 10× a pak ho zliskam,protoze proste on porad odmita poslechnout!pak jeci,pak zacne kaja a ja uz jsem na skok!
z bazenu nechtel do auta,takze opet biti,prootze si zase nedal rict po dobrem:-(
pote jsme jeli vratit auto,no M mi rekl,ze jako at si necham,tak ja nasrana,prtootze martinek se odsud nikdy nechce hnout!
kaja rvala napul hlady napul byla ospala,npo dve hodky rvala.pak usnula  apak ji vzbudil martinek!akze opet rev.
martinek vecer rozbil sklenicku a malem se z ni napil,z te ostre!hruza.to nedostal.achjo,ja ho nehcci bit,ale on me proste provokuje nebo co!pak vzdy zacne hrozne rvat na lesy,kdyz ho chcio zavrit aby prisel az bude hodny,rve jeste vic!kajuska pak taky jeci…
nespal odpoledne,takze ted uz chrni.kajuska po revu konecne taky,nevim co c ni,ted uz rve vsude i v kocaru,shazuje si porad dudlik a tim rve,mrska rukama,kdyz ji je svazu,tak se z tooh nakonec dostane a nanovo…
jinak M. na stvabe mel zraneni,pry prochazel kolem jedne asi z milionu zeleznych tycek-jak trci z betonu,no prosel a trochu neco ucitil a rikal si,jestli ma cenu se na to divat,podival se a pry asi 5cm dlouha a 1cm rozsklebena rana!pry se mu uplne zamlzilo pred ocima a jeho bracha mu daval zachrnu!lezet,nohy nahoru!pak ho tatinek odvezl do nemocnice a tam mu to zazili na 5stehu!!!no jako maka tam dal,fakt prdlej,ja  mu rikam,ze on prijde dom az tam padne na hubu unavou nebo tim,ze nebudue moct chodit…
no dobry zazitky mame,ne?:-)
taik zatim.

DASO:na jak dlouho manza odjel,ze tak truchlis?ajo,on jako luky spi s vama jo?no tak to je husty:-)tak to by teda ten pokojik potreboval,to jo!ja presne jak pises s tim sexem,nekdy je to dobry jinde nez v loznici a driv to bylo super,ted jsem tak unavena ze jsem rada,ze mam prostor a nekde nepadam:-) a muzu byt v loznici:-)jenze ted tam mame kaz..s…a!kajinku:-(des.vzdy chceme rano na to skocit a ona se vzbudi a rve!no desny.:-)
 pa

 
andela  06.08.07 20:32

ahoja drbny,  

no moc vás/nás tu teda není no … ale neva :-). Akurát nevím jak to poslední dobou dělám, že přečtu 3 příspěvky a vím velký gulo hulo :-/ … děs co? Že by mateřská demence v pokročilém stavu?? 8-P  

Tak jsme včera byli za babičkou v nemocnici (moje babička) . Měla infarkt, a má uspaný ty cévy k srdci, tak čeká kdy bude v Praze volno na operaci. Mmch, měla to když jsme byli na dovče, a že prý abych neměla starosti, tak mi to řekli až když jsem přijela. Samo že dostali všichni hnedle sprdunk!. No tak v nemocnici jsme byli jen na takový terase co mají u vhcodu, jenže Jája náš milej zlatej klučík, si myslel nejspíš že je jako doma na balkoně a válel se na zemi. No byl špinavej od prachu jak prase … no snad i to prase je čistší (koulím očima). Tak jsme ho otřeli a očistili a přemístili jsme se dovnitř do společ. místnosti, tak lítal a řádil tam. Bábina z něj měla radost, tak jsem moc ráda.Ještě že jsme tam byli sami, že jája nikoho neobtěžoval hlukem. Jen bábina zas zkoušela ty její kecy že jako bych ho měla naučit aby tak nelítal, a abych s sebou nemusela mít hračky že ona mámě dala noiny a v klidu si uvařila .. a bla bla. No naštěstí to nebylo moc extrémní, tak se to dalo :-).
Jája - nočník je docela úspěšný. Dokonce si sem tam vynutí že nechce plínu, a běhá nahatej. Naštěstí ale jen někdy, takže na spaní a cesty si jí nechá s klidem. Na nočník je schopen si dojít i sám. A to pak třeba 4krát po sobě čurá a vylejvá a splachuje a ještě šuší ;-). Ale když mu nechám slipky, tak musím hlídat, bo asi má pocit že má jako plínu a klidně to pustí do gatí. Včera dopol jsme byli venku 2 hodiny. Měl tepláčky bez pleny. Tak 3 krát pěkně čural u stromu, byl srandovní, rukama se opřel o strom a jako byl nakloněnej a pozoroval pipíka jak čurá. Já mu ho teda ještě trochu nadzvedla aby si nepočural gatě. Pak jsme ještě ukazovali taťkovi jak je šikovnej, tak se pěkně vyčural, a neuběhlo ani 5 minut a měl kalhoty mokrý (koulím očima). Ale i tak je šikovnej. A děsně srandovní. Třeba dneska lítal nahatej, a čupnul do trávy a vyčural se, stoupnul si ruce nahoru a huááááá (hurá). Tak jsme hned museli chválit jak je šikovnej že se sám vyčurá :-). No tak někdy učurává každou chvilku, a někdy vydrží třeba skoro hodinu bez čurání. Ale 3 počuraný slipky a žádná nehoda na koberci za celý den to jde ne? Jééé, a teď večer jsme ho musel avykoupat už před večeří bo přišel z venku jak kominík, tak byl nahatej. A Jára mi pouštěl video na poči a najednou jája huláká huoo huoo. Tak mi chvíli trvalo než mi docvaklo že huláká hovno tak hned koukám a on si asi prdnul ale i s obsahem a bylo hovínko na koberci. Naštěstí jen malinký. Tak jsem to hned zlikvidovala, ale jája pořád ukazoval a musel dělat kuký na hovínko :-). Jo, a to taky ho třeba přebaluju a povidam mu že tam má hovínko že musím utřít prdelku, a on pak chce dělat kuký na hovínko. Tak mu to ukážu a plínu zabalím, a on mi jí ukradl a že jako jí rozbalí a udělá kuký (koulím očima).
Jídlo je pořád katastrofa, ale neřeším. Večer mu dám aspoň jogurta, ať nejde spát hladovej, a jinak nechce tak jde od stolu. Jí akorát písmenka z polívky, takže defakto suchý. I když už jsme udělali pokrok, že si vezme i ze lžíce a ne jen rukou, a sem tam mu tam šoupnu plnou lžíci a ještě propašuju i kousek zeleniny ;-). Sranda je, že jsme ho naučili na ty písmenka, takže jídlo vypadá následovně - oba se hrabem v talíři (já lžící jája většinou rukou) a já vylovím D. Koukej, D jako děda, honem spapej dědu. a jája udělá ham. Pak B jako babička a ještě O :-). Jinak jsou obrázky, a to vypadá úplně stejně jako s písmenkama. Ale jája baští a má radost že snědl babičku a dědu :-). A nejlepší je, že to D a B pozná i na klávesnici, nebo když mu to napíšu :-)). To máme chytré dítě že? Už umí 2 písmenka z abecedy ;-))))).No a kecá jak o život … To je denně nové a nové slovo. Opakuje pořád něco. A taky si to pěkně spojí. Třeba Jára jde na balkon, a Jája letí za ním a huláká huli huli. Ve dveřích se zastaví a volá mamííí huli huli. Abych šla taky hulit. Nebo je na balkoně chleba aby uschnul, tak říká bebááá, a já ano chleba. A on hned pipí koko ( že je to chleba pro ptáčky a slepičky) :-).A dneska mi říká tetáá.A já že teta je doma no. A on tetá, bůůů kakua. (teta má kravičky a traktor) načež jsem vyvalila oči a potvrdila že je tomu tak. :-).
Jo a ještě se naučil docela pěkně držet při čištění zoubků. Na slovensku jsem využila Dáji, a jakmile si čistil zuby on, hned jsem s Jájou taky naklusala a kluci si čistili spolu. Jen na ty přední vrchní mě moc nepustí :-( ale co se dá dělat. Už je stejnak nezachráním no …
Ježiš, zas takovej román … hrůza.No dost výlevů …    

Dášo - tak už jste bez taťky jo? Chuděro malá … a neboj, mimi klidně stvoříte i při víkendových návštěvách. Čoveče já taky přemýšlím jak vystrnadit syna z mojí postele … sice mi zas tolik nevadí, ale i tak je to žůžo pěkně se rozvalit :-). A sex ve vlastní posteli?? Co to je? Jooo, to jsme někdy dělali vlastně no jooo ;-). No příští týden si Jáju zas mamka vezme, tak se třeba poštěstí využít Jájovi nepřítomnosti. Jinak teda nevím nevím, nemít rozkládací gauč … přeci jen pohodlí je pohodlí že ;-).    

Valli - A když takhle Kája bude mít ten strojek, tak to se asi naučí třeba lézt až když jí ho sundáte ne? No jooo … a to chudák nebude vůbec moct ani sedět?? Tý jo .. no to si nedovedu ani představit. Je mi teda jasný že vše později dožene raz dva … ale stejně. To víš, na dovolence nenápadně přesuň péči o děti na tatínka ať si dětí taky užije ;-).Šak si při tom i odpočine.    

Ilčo - tak třetí už fakt ne jo? ;-). No když si takhle můžeš vypůjčit, tak tě i chápu ;-).    

A co Jíťa?? Už doma z dovolený nebo to má na dýl než týden??
Violko - a kdepak jsi ty? Co byteček? Už se ptacuje na úpravách?  

Tak pa a zas někdy písnu ;-)  

Andělka a Jája 18m

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 06.08.07 20:54

Ahojte všicí.
Tak se zase hlásím. Dnešek byl tak nějak línej, vůbec nic se nám nechtělo. Prve jsme si chtěli zajet někam na koupák, ale sešlo z toho, tak jsme jeli za ségrou na chatu že pojedem společně na kolech kousek na Rozštípenku. To je taková super skála a dětem se tam líbí, jak můžou všude líst. No ale Ondráš už cestou na chatu nezvládl na silnici jednu zatáčku a vjel na patník, takže si dal super držkovou, má docela dost sedřenou ruku a koleno, a pak řval že už nikam nejede, tak se nakonec skončilo na pívu na naší oblíbené zahrádce u Machů. Bála jsem se že Ondráš už nebude chtít jezdit, ale cestu dom jel zase jako drak. No a to ještě nemá zahojený z minulýho týdne, než se jelo do Znojma, tak taky slítl a prokousl si ret a odřel čelo a bradu, má tam ještě modřiny. No jestli to s kolem bude takhle pokračovat, tak na nás brzo přijde sociálka, protože vypadá jako by byl zmlácenej. :-) :-) :-)

Zítra přijede už aji ségra ze Znojma, tak bude zase veseleji, ale naštěstí s nima na chatě nevegetíme, takže se o ně konečně nemusím starat. To je úleva.

ANDĚLO - ty jo, Jája je na nočník fakt šikula. Vítek se se mnou taky prával, protože nechtěl plínu, tak na noc jsem mu ju dávala potajmu, asi po hodině jeho spánku. teď byl ve Znojmě vyvalenej, když se ráno vzbudil s plínou, protože jsem si říkala, že kdyby byl nějakej karambol, nechtělo by se mi tam prát postele. Ale doma se ještě občas přes noc nehoda stane.
Jinak s tou babičkou je mi to líto, snad bude brzo v pohodě.

VALLI - tak Stellince je vlastně 8 měsíců, ale byla narozená o 7 týdnů dřív, takže ještě prcek. Ale kluci byli zlatí, vůbec si k ní nic ani jeden netroufl, pořád podávali hračky.....pohoda. To ty to máš horší. Větší holčinu, Martínek ti dává docela zabrat a ještě Kájinka..... Stejně tě pořád obdivuju, ale asi je toho na tebe strašně moc, proto aji Martínek neposlouchá a ty seš pak zbytečně na něj zlá, chtělo by to chvilku odpočinku. No ale jak tak čtu, dovolená se blíží, takže třeba bude nějakej zlom. Hlavně si užijete aji Martina.

DÁŠO - Tak ty jsi už teda sama, jo. Brno nastalo. No ajk to teda vypadá, budete se stěhovat do Brna všichni, nebo budete mít jen víkendového tatínka?  Já bych to asi nezvládla, ale kamarádka si to zase strašně chválí.  No a kruci, ta příroda by už mohla u tebe vypnout, ne. Chci číst o 2 //, jasný, jo.
Týjo, tím mě vlastně napadlo že JEDULKA to má už za pár, tak se drž a dej pak vědět, ať oslavíme další Růzňátko.

RŮŽÍ - Já nevím, ale když kouknu na nějaký tvoje fotky, tak Kubík je tak krásně fotogenickej. Je to asi andílek, pěkně si ho užíváš. Jednou se o něj budou ženský prát.

No jo, tak taťka jde za chvilku do práce a já se asi  pokusím dát dohromady nějaký fotky, mohla bych nějakou konečně zase poslat. I když množstvím asi EWČU nedoženu.

Tak se mějte a třeba zase zítra. I když se teda chystám zítra žehlit, tak nevím nevím. Jo, co ve tsředu chat?????  Bude ????????
Pa Ilča

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 06.08.07 21:29

Fotky jsou vloženy, šlo to až podezřele rychle. :-)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 06.08.07 22:18

Ahoj mamušky,  

tak jsem tu osamocená a teskním, manža volal, že taky teskní - prý to na něj dopadlo, když si chystal postel. Bydlí v bytě 2+1, ale má to jen do září, mají to nějací starší lidé, pak tam mají študáky. Pán prý litoval, že kdyby věděl dřív… loni měl prý s jedním studentem problémy, takže tatík s občasnou návštěvou by mu jistě vyhovoval líp. Bydlí ve Staré Líšni, má to jedinou vadu - pitbul - takové pejsky fakt nemusím. Prý si ho musel očichat - teda jako pes manžu- a teď ho bude brát už jako „domácího“. No já bych měla strach i kdyby mě očuchal 1000× a co se týče Lukyho, to bych teda měla nahnáno jenom kolem psa projít. Odpoledne se konečně Luky po 14 dnech vyřádil s Klárkou, ale byli na sebe nějací škaredí - teda chvilkama. Se asi testovali, co si můžou dovolit a kdo ustoupí dřív. My s Lenkou celkem pokecaly :-)  

Valli, no už se nedivíš, že chci pokojík, že. Luky teda spí v postýlcekterá je u postele, ale má oddělaný jeden bok, protože v zavřené nechtěl být. Ale nad ránem začne cestovat, takže ho máme u sebe. Večer, jak jdu spát, tak cestovatele hodím zpět do postýlky, ale nad ránem se jen šoupnu. Takže ranní s*x moc nehrozí :-( No a mám strach, že pokud tam budeme přes týden v té posteli sami s Lukym, tak nám pak bude o víkendu těsno :-(   Jinak manža odjel na týden, ale bude to teď pořád:-(  No jinak doma máš teda veselo, mě by stačil Martínek a uvažovala bych nad balkonem, ale ještě Kája… To máš teda nervy. Držím pěsti, aby se brzy zklidnil a myslím, že i Kája pak bude míň vyvádět. A manža, no to je teda úraz, to je blázen, prý jsem se nepodíval… to musela být rána, když má 5 stehů. Tak ať se to brzy zahojí!  

Andělo, ty máš doma teda šikulku nejen přes nočník, ale i přes mluvení a kouřit tě vyhání, jo :-)))) No a M a T tam není, že by jedl i maminku a tatínka…  

Iko, fotky supr, Ondra na kole je fakt parádní. A vy ho fakt nebijete? To má fakt z kola? Není to výmluva pro sousedy?  :-))))))))))) Neboj, to se zahojí, však to znáš Než se ožení..........a kluci mají mít nějaký šrám, jsou to prostě kluci. S tím manžou, jsem si říkala, že to bude pohoda, že budu uklízet jen po 1 bordeláři, ale fakt jsem nečekala, že mi bude smutno hned u čištění zubů. Ale ty 2 kartáčky tam vypadaly fakt blbě ,pak u oběda, no a teď večer, to ani nemusím psát. To jsem si říkala , to bude pohoda, uklizeno, PC pro sebe… raději bych měla toho manžu.  

no nic, jdu juknout, jestli něco není v TV a pak do studené nezahřáté postýlky, Pa Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 06.08.07 22:24

Ahojte,   

nemám dočteno tuším od pátku (?), ale nebojte, zítra to doženu a písnu, nějaké mini-novinky jsou, tak i něco sesmolím. Snad jsou tu jen pozitivní komenty, přejem všichni 4 dobrou noc, pápá zítra :-)   Violet a spol.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 06.08.07 22:37

Jé, no vidíš, zapoměla jsem poslat fotky Ondry jak je po havárii :-) napravím to zítra.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 07.08.07 08:31

Ahoj zlatka moje,
tak jsme zpátky-už od neděle,ale znáte to,neměla jsem vůbec šanci se dostat na PC-jen jsem vás přečetla,ale jinak nestíhačka(prá­dlo,borůvkový džem,lítání po doktorech,rozbitá pračka..)
nejdřív písnu,co teď zas máme za trápení-po návratu dostal Vojta v neděli večer horečku,tak v pondělí k doktorovi-naštěstí je to jen slaboučká virozka,tak dostal kapky na zelenou rýmu.ptala jsem se na něco na posílení imunity a on to nedoporučuje,že si prostě tím obdobím musí projít a tělo si s tím musí poradit,aby později líp odolávalo.nevím,jes­tli se toho později dožiju,zatím jsme neměli týden bez rýmy:(
Barunka odjížděla na dovolenou s ATB na dobrání-včera dělal výtěr a bohužel zůstal v krku streptokok,tak jsem s ní byla odpoledne na pendeponu.mám obavy,že toho streptokoka máme všichni,takže jdem s Honzou na výtěr taky,Vojta bude mít výsledky ve středu-snad se ho konečně zbavíme,je to prevít.Vždycky to někdo přeléčí a chytne se to od druhýho.
Za chvilku se chystám do nemocnice na vyšetření s Vojtovou slezinou-na gastro a na vývojový vady,taky na vyšetření srdíčka(našli mu tam nepravidelnos­ti),tak snad to všechno dopadne dobře.Musela jsem mu nachytat zavařovačku plnou moči na to vyšetření,no včera jsem celý odpoledne sledovala pinďoura a lítala za ním se sklínkou-hrůza,nachytala jsem tak 0,5cm na dně.Naštěstí ráno jsem ho postavila do vany,pustila vodu a nacedil mi plnou nádrž:)
Návrat do podovolenkový reality je fakt super-marodi,rozbitá pračka(neždímá,tak chodím k sousedce),za­vařený brzdový destičky u auta-jsme se báli,abysme dojeli dom-takže oprava tak za 5000,–,Honza v práci těžká nestíhačka…ale dost negativ,dovolenka byla naprosto super,krásně jsme si sebe navzájem užili a opravdu jsme zjistili,jak jsme s Honzou bezva parťáci-když děcka zlobily,tak jsme se tomu jen smáli.
tak a teď o naší dovolenušce,byli jsme tady:
 http://www.snezenka.com/index.html

a byla to skvělá trefa.Chata byla v zapomenutým kousku Krkonoš,sice pár turistů,ale žádná masa lidí a komerce.pak pošlu fotky na rodinu,jaká tam byla nádherná příroda.Honza si každej den zašel do Polska-je to přes kopec.Jedinou nevýhodou(na kterou jsem nebyla připravená),byla od dost nižší teplota než po republice-už nebudu nadávat na kosu na Vysočině.Prostě bylo tam o pět stupňů míň než pod kopcem a zhruba o 12 míň než v celý republice-takže v pondělí jsme měli peknejch 5 stupňů.Tu spoustu kraťásků,triček s krátkým a šatičky jsem vůbec nevytáhla,zato jsme kupovali v Trutnově punčocháče:)Další dny už bylo celkem teplo,ale nejvíc tam bylo 19-ale zato výhledy byly úžasný.
Chata sama o sobě má skvělý mladý majitele,který mají stejně starý děti jako my,takže jsou chápaví a ví,že děti jsou hlučný a dělaj bordel.Mají jídelnu spojenou s dětským koutkem a kulečníkem,kde děti trávili většinu času na chatě-s klouzajdou a hračkama.Ale výborný hlavně bylo,že tam byly samý rodiny s dětma,takže se tam pohybovalo 7 prcků plus 2 majitelů,takže sice hukot,zato jsme o nich vůbec nevěděli,skvěle si vyhráli.Ti starší už divadlo a tak,ti menší drandili na motorkách a na klouzajdě.
Jídlo jsme měli snídani - švédský stoly,kde se konečně dětičky naučily snídat-i Bára!a pokračuje to i doma,tak mám radost.Pak byla až večeře o půl sedmý,což se mi zdálo dost pozdě,hlavně vzhledem k obr množství jídla-polívka(hutná),dru­hý byla většinou poctivá česká strava(řízek,fi­lé,guláš,steak,kne­dlo zelo..) a pak zákusek,všechno domácí.Takže jsem se vždycky na noc přežrala jak dobytek a pak už se ani na chipsy a tak nedostalo.no,při­brala jsem tam dvě kila,co jsem shodila za angínu:(tak už zas dlabu svoje zrní a zeleninu,ale nevadí mi to,bylo mi z toho jídla hrozně těžko.
No ale čuměla jsem,jak dlabou děcka-všecko snědly,žádný drbání se v jídle,a spaly tam jak mimina-v noci se vůbec nebudily,a chrněly tak do sedmi a po obědě každej den včetně maminky šlofík tři hodiny.to ten horskej vzduch.
Jinak program byl asi takovej:
pondělí-prochajda do Malý Úpy na oběd,strašná kosa,u hospody nádherný dětský hřiště s prolejzkama,tak jsme si tam pohráli s hejlama na nose a mazali spát.děcka protestují proti obr kopci vedoucímu k chatě. úterý-výlet do Pece pod Sněžkou,opět zima jak na sibiři,takže po obědě výlet do Dvora Králové(do nížiny:)na Safari.
Byla jsem uchvácená,strašně se mi tam líbila ta volnost a různorodost zvířat,nejvíc se mi líbil vodní svět.Akorát mi vadily na každým kroku komerční stánky-naštěstí děti pochopily,že nemůžou mít všechno.bylo i celkem slušný počasí,tak jsme si to parádně užili.Děcka byly taky nadšený,takže úspěšnej den.
středa-oběd na chatě,po spánku výlet na Černou Horu lanovkou-drahý jak blázen(430,–za rodinu tam a zpátky).ale pěšky jsme moc chodit nechtěli,Honza se pořádně nedostal z angíny,a všichni po nemoci,tak jsme to pojali pianko.
na černý Hoře parádní rozhled,kafíčko a borůvková buchta v chajdaloupce na vršku,pak procházka na vrcholu-děti stávkujou,nechcou chodit-kráva v kase mi řekla,že s kočárem se nahoře jezdit nedá-takový parádní cestičky nemám ani ve Žďáře:(Vojta se zastavil u každý kaluže a házel kamínky,pak s řevem a smykem šel dál.S Honzou uvažujem o přivázání dětí u stromu a emigraci.Nakonec jsme si je teda zas odvedli:)
Přijeli na chatu úžasný dvě rodiny z Prahy-parádně jsme si sedli,hlavně děti jsou stejně starý jako naše,takže řádí jak černá ruka,už venku,na písku a prolejzkách u chaty.V osa­zenstvu je neskutečnej strejda Standa,kterej to neumí moc s dospělýma,zato miluje děti,tak vymýšlí totální kraviny-dělá jim mumii,vozí je ve starým koberci jako v autobusu,vymýšlí soutěže a hry,takže prodloužil dětem život,chechtali se jak blázni(no a my taky).   čtvrtek-výlet do Janských Lázní,nádherný teplý počasí,lázně se mi moc líbí,ale překvapuje mě,jak jsou malý.Zmrzka na kolonádě,pak cesta zpět do strmýho kopce na parkoviště-ospalý děti protestujou.Oběd v Lesním domě-vynikající a za dobrou cenu.odpoledne řádění s dětma venku u chaty,Honza si udělal tůrečku po okolí.
pátek-procházka na oběd na Pomezní Boudu,nádherná procházka po blbý cestě-šílený kopce nahoru a dolů(prý tam vede i vrstevnice,jsem se proklínala).debil jsem vzala Vojtovi motorku,takže jsem cestu odutíkala v poklusu v předklonu a lovila Vojtu,aby se nevymázl.Oběd skvělej,cesta zpět horší-děti ospalý,tak jsem šla s Vojtou napřed,vytuhl v kočárku.Odpoledne jsme šli na procházku po okolí a pak opět blbnutí s dětma u chaty.  

sobota-procházka k chatě Krakonoš,kde mají nádhernej čertovskej mlýnek-vodou poháněnej strojek,kde jsou pohádkový postavičky a ty se hýbou,pak socha krakonoše-děti jsme nemohli odtrhnout.Oběd v chatě Rusalka,kde jsme se nadlábli český klasiky a pak hajdy do peřin.částečné balení,odpoledne procházka na dětský hřiště,v teplu je to jiný hraní,děti nemůžem odtrhnout.Pak dobalení a po večeři cesta domů.Jelo se parádně,přijeli jsme v deset hodin-dvě hodinky cesty,cestou tam to byly skoro tři.
neděle-hezká dohra dovolené,na oběd ke tchánovcům,pak k našim na grilovaný ryby s vínkem-děti neskutečně zlobí,Báru jsem takhle nezažila,Vojtu taky ne-zjišťuju,že Vojta má horečku a valíme dom.no a zbytek už znáte.
tak,v kostce je to všechno,bylo tam toho samo víc,ale celkově to byla nádherná dovolená,večer s Honzou karty a scrabble,nebo povídání s ostatníma u vínka,fakt jsme si užili,
musím pádit,tak k vám až odpoledne.
Jitka a tůristi  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 07.08.07 14:01

AHOJKY,
tak dnesni noc, vecer kolem 11h dostala kaja jidlo a my sli spat,koelm 3h zase pila a pak si asi 3/4h broukala,pak 15minut rvala,nez usnula,porad jsem davala dudlik,chvili spala a zasenanopvov:-)7.20 prisel martinek,tak jsme sli snidat,tatka s malou jeste chvilinku spali.pak se M. zacal chystat na stvabu,martinek vzdy zacne pobihat,ze já pápá,poste ze chce jit s nim…no pak kaja porad jecela.martinek dobry:-)segra mi prisla vozit  o pul10.a ja se pustila do uklidu!protoze zitra dojde nekdo z realitky se mrknout na nas byt,za kolik bychom ho prodali…tak nevim,jestli budou fotit,nebo jen ucmet:-)tak aby me nepomumlivili:-)trochu se stydim za kout,protoze na silikonu uz je plisen a nejde to nijak odstranit,martin to ale pak pred prodejem sunda a udela znovu,protoze takhle bych se to stydela nekomu predat:-)a na troube mam cakanec-stykanec od mlika-ale je to mezi dvema sklama!a musi prijit opravar a zkusit to rozdelat,pokud to teda jde!
no tak jsem si to tady perfektne uklidila,uz peru treti pracku a decka uz chrni-hura:-)takze ted mam pohodicku pros sebe,vecer si bere na spani martinka mamka,takze taky super:-)

jo vecer jsme manzu muela umyvat,protoze on je desnej,ma zkraceny slachy nebo co a nemuze se natahnout aby si umyl nohy,kdyz nemuze ted pokrcit nohu,jak to ma zasity:-)takze ted10 dnu budu mit zase dalsi dite v dome:-))no ale co bych pro nej neudelala ze:-)

ANDELO:asi to budes muset delat jako ja,ja mam otevrene komentare a pak druhou stranku,kde rovnou reauguju,jinak bych vam toho asi moc nenapsala:-)
at je to s babickou brzo OK!
jinak skoda ze nebydlis tady,ja bych s tebou na ty kocary jela,a skladali bysme,a porovnavali a tak:-))ja to miluju:-))kdybych mela jen martinka,tak si mozna ted koupim zappa:-)nejak se mi zacal libit:-)(golface)ale uz mam 4. kocar,takze to nehrozi:-)a ten stary golfac uz neprodam,prootze ma vysmatlany kolecka,no na popojizdku s martinkem k babaicce to staci:-)
hele,jako martinek vcera mel 3tricka,3krata­sy,jak byl od pisku jak prase!!
no me bay zajimalo,jak to delala ta babicka s litanim deti:-)pochybuju,ze nektere dite sedi na prdeli a cuci dopredu poslusne:-)u nas by to takly neslo,asi bych ho musela privazat:-))
s tim curanim, martinek se taky venku srandovne stoupne,jakoby da nohy od sebe a porkcei je trochu jak zenska na posed:-)a pak cura.uz nam vydrzi v klidku i 3h bez curani:-)ale jakmile dostane plinu na spani,tak uz nerekne a cura do ni:-(dnes uz jsme pred spanim vychytili kakani,takze nebyla nehoda do postele:-)
to jidlo ja bych asi taky neresila,no uvidim jak to bude u kaji,tady to vypada taky na nejedlika!jinak papa jaja sam lzici?ze treba by ho to byvilo vic,ale asi jo,ze…a nebo budes muset koupit nejaky specielni pismenka testoviny velky,aby snedl toho vic:-))
s tim mluvenim je to u nas stejny,vzdy jen valim oci co rika:-)mamino póoo(mamino pojd),a presne jak pises,tak sklada jeho vety jak jaja:-)domluvise krasne,ale rozumim mu vetsinou jen ja:-)nejlepsi je,ze v MC jsme sli na wc,tam byla stetka na wc a ona ze je to ťaťa(koste) ja rikam,to neni koste a on ted porad doma rika-tˇatˇa nééé,štětka:-)
nebo na kralika-pipí nééé-jája-zaja)no pordel je s nim.

no kaja si s tim strojkem,kdyz bude sikovna mozna nekdy stoupne(ja si stoupla),ale to bude asi tak vse,uvidime,treba nam to pak povoli nemit porad a bdueme trenovat.ted trenujeme pred koupanim,a to se snazi jakoze plazit,ale nema jeste silu se odrazit a jinak celkem hezky pase,tot vse:-)otaceni se nekona.
na dovci s nama jeste budou tchanovci:-))))takze ev.budou hlidat i oni.a jeden den me martin chce vzit do terstu a bez deti,tak jsem na to zvedava jestli vyjde,zatim jsem to rikala tchanovi,tak doufam,ze tchyne nerekne ze chce jet taky!byla by to takova romantika,jen my dva…

IKO:dnes si teta olinku odvezla,jo taky prdel-martinek si plete olinku s majou(to jsou segry a maja je akorat tak o hlavu gvyssi nez olinka,jinak jsou hodne podobne,noa on maji-rika MONA-takze olince cely4dny rikal MONO POOOO!a tak:-)takze prca.
cucnu pak na foto.

DASI:ja se taky takovyhle ras bojim…jinak jsme sli s kocarem nedavno na stvabu(ja) a jako najednou tam pobihal kolem nas desnej hunatej vlcak bez voditka,kosiku,rpos­te nekomu asi zdrhl,decka na kocaru,kdyby na ne skocil,tak je lapne a jsou pokousani hned.ja se docela bala,ale snazila sjem se to nedat znatm,neotacet a se a jet dal,pak tam uz nebyl,a pak nas zase dobehl,no hnus…
dnes je martinek jako vymeneny,mozna to vcera odpoledne bylo tim nevyspanim!

VIOLET:tesime se na koment!

JITUSKO:tpo je teda des s tema nemocema!tak at mate vyter v poradku.vam nejde pracka,to je pech,to nevim co bych delala,asi sla prat k mamce nebo tchyni,k sousedce tezko:-)
vidim, ze dovcu jste si uzili 100¨%!

tak zatim pa.ewa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 07.08.07 14:17

Ahoj holky,
u nás nic nového, Luky ráno bobek v plence, co má na spaní, jako že mu to mám jít umýt…No už to bere automaticky. My se toho asi nezbavíme :-( Ráno jsem měla dovážku z obchodu - Lenka byla v Kaufu, já zrovna věšela prádlo, tak mi to vzala, to je kámoška :-) Pak jsme vyrazili ven,  skočila do nábytku na tokové ty lepky pod židle, nějak odpadávají, tak ať nemáme podřenou podlahu. Pak jsem od 12,30 dřímala, Luky se po mně pořád plazil, v 1 jsem řekla, že už se zlobím, začala bouřka, no odpolední koupání v sakru :-( Ale včera si to děcka v bazénu užili.
Jituš, teda dovolená na 100% supr…jídlo , zábava (Standa se vyblbl a děti s ním taky :-),tůry,chata vypadá taky skvěle, hned dávám do oblíbených :-) Dvůr Králové je krásný, tak to jste si taky užívali, tomu věřím.Takže vše parádní, teda až na ty proklaté nemoci, vy se jich snad nezbavíte, no snad to už bude v poho, jestli vás „vytřou“ všechny, tak budou vědět, snad na:,–(í léky a budete fit., vyšetření Vojtíka ať dopadne dobře, držím moc pěsti!!!!!!!!!!!!  

Valli, vidíš, jeden den „pohoda“ , ať to Martínkovi vydrží co nejdýl! Jinak na tu plíseň existují spreje, koupíš to normálně v drogerce, tak to zkus. Jinak pokud na:,–(ím plenku, tak Luky taky neříká, teda občas zahlásí, ale jinak s tichou dušou čurá, takže chodíme bez plen, No a další mimi máš doma, jo? No, ale to nebude taková hrůza, ne? Přibyde ti jen jedno koupání, které se může zvrknout v … však víš :-)  Viloko, tak čekám na koment :-)
valím, papa Dáša  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 07.08.07 19:25

Jejda, tak jsem stále ve skluzu se čtením vašich zpráviček, ale zítra :-) už by to mělo klapnout a já budu konečně v obraze :-)  

Alespoň tedy krapet o nás.. V pátek jsem volala pánovi, od kterého kupujeme byt, jestli by nevadilo, kdybychom tam už pomalu začali něco dělat (jen třeba naměřit, jak to kde bude s elektrikou a tak)…on totiž čeká ještě nějaký den na peníze, banka to krapet zbrzdila :-( On je pohodář, řekl mi, že měl za to, že už tam kutáme a předěláváme, když nás tlačí čas, tak jsem mu říkala, že je to blbý, když ještě nemá peníze…smlouvy už jsou podepsané. Takže v pátek odpol. jsem se stavila u mé mámy na zahradě a nechala tam Matýska, protože Luky volal z Prahy, že jsme pozvaní večer na večeři- od táty té mé kamarádky, které jsem byla svědčit 7.7. a která svědčila mně…jsem vám vyprávěla, jak se tam na veselce tihle dva chlapi do sebe zakoukali…:-) Takže prima večer, byli jsme na pivku a mňamce od 18h až do půlnoci, samozřejmě tam byla i Lenky mamka a dokonce ségra, tak to bylo fajn. Jen se Lukymu nechtělo absolutně domů a mě už asi od 22h bolel kříž, že jsem poposedávala a kroutila se…Lenky mamka taky chtěla jít domů dřív, ale zůstala tam jen kvůli mně, že prý abych tam nebyla na chlapy sama :-) Ale užili jsme si to, jen co je pravda.
V SO jsme spali na zahrádce u táty do 11h a pak vyrazili do MO juknout na byt…no Luky to psychicky nevydržel nic moc nedělat a stačil asi za 5hodin vybourat půlku bytu! Musíme totiž zbourat veškeré příčky, co tam jsou, nejsou totiž sádrové, je to něco jako dřevo-no hnus. Mezitím jsme si zajeli na oběd, když nebylo kde vařit, obhlídli nějaké dlažby, obklady, dveře a dřezy a vany a … snad všechno, no, budu mít z čeho vybírat! A večeře byla hotová u mého táty, udělal nám bramborový salát a obalil kuřecí a vepřové řízky, my si je jen šoupli na pánev, no to jsem se nadlábla!
V neděli po snídani (Matý zůstal ještě u mamky, vůbec jsme mu totiž prý nechyběli) vyrazil Luky zas do bytu bourat a já za mamkou na zahradu, Matý se koupal a my kecaly, její přítel byl totiž v práci, pohodový den. Zůstala jsem tam až do večera, to za námi přijel Luky, udělali jsme si mňamku na grilu a vyrazili spát k tátovi, když není doma.
Včera ráno jsem musela do MO- na ultrazvuk. Tak hlásím, že vše vypadá OK, Barunka potvrzena se 100% jistotou :-) a má už 1890gr, tak jsem byla ráda, že mě zas nestrašili jako s Matým, že budeme mít malinké miminko. Měla jsem s sebou Matýho, hlídání nebylo-no v čekárně hodinu!! a on byl zlatíčko…
Jo- vybrali jsme definitivně vozítko pro naši slečnu- Valli- tobě se myslím vyloženě nelíbí, my jsme unešeni- koupíme trojkolku Cam Cortinu. Zítra si ji jedu objednat, jen ještě nevím barvu…a těch peněz je mi líto, chtěla jsem něco o dost levnějšího, ale když jsme se nemohli na ničem shodnout, na všem viděl Luky nějaké chyby, hlavně mu všechny kočáry přišly dost těžké, tak to prý stejně koupit nemůžem, když zase doktoři hrozí císařem a já bych nemohla ani jezdit autem, nenaložila bych si ho…no děs.  

Holky, musím končit, manžel výjimečně dorazí za moment, tak jdu dělat večeři. Mějte se krásně, snad bude dobré počasí pro ty naše ratolesti a jmenovitě zítra, to už zas neceknu o nás :-)   Violet s Matým 30měs a Barčou 33tt !!

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 07.08.07 21:42

zitra  rano ct1 - Dobré ráno z Moravy a Slezska
7:44 - beseda: městské nástrahy na maminky s kočárky
7:48 - po městě s kočárkem
7:50 - beseda: městské nástrahy na maminky s kočárky

;) D

teda to jsou dlouhe komenty, jak doctu dam vedet ;)

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 07.08.07 22:41

ahojky ,

tak máme doma vodomila.ale hroznýho.vzdycky kdyz se jdu sama koupat tak Kubino stojí za dveřma nasatej na skle a smutne kouká a knučí tak nikdy neodolám a pustim ho a sup uz je u me ve sprcháčí -nekdy to vyfotím jak je pusou prisaty na skle a smutně kouká to stojí za vidění ..

ruza a kubís skoro 14m

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 08.08.07 07:54

DALIF - ty jo, super. No a nějak moc ti to slušelo. Já být na tvojem místě, tak koktám, řechtám je jak střeštěná koza a u přebalování se mi třepou ruce. Koukám že za chvilku z tebe bude filmová hvězda. :-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 08.08.07 12:34

AHOJ,
tak jsem vecer dala martinka mamce,pak kajinka vyjimecne dobre usnula:-)no treti den uz usina zase sama.
jsem zacala varit asi v7 vecer:-)martin kolem 8h dosel a ja jela jeste nakoupit.-)pak rychle serial a dovarit.delala jsem brambory s kralikem a zeleninou v troube a polivku s jatrovymi knedlicky-knedlicky jsem delala poprve,martin pry proc to varim,jestli se to pry neucim pro milence!:-)pak byl sexik,ale jak ma tu nohu,tak nic moc,vleze to neslo,tak me soupnul na stul a to me desne tlacilo:-)takze jako dobry ale or…nebyl:-)
v 10h jsem dala kajiá napit,a sli jsme spat,martin vstaval uz pred5h.sel na stvabu,my spali do necele 7h.pak kaja uz rvala(jo v noci pila jen v1h),napila se a rvala,s kamouskou jsme meli jit do mesta,tak nez se vypravi,tak jsem zehlila,kajinka uz usnula v korbe doma a pak jsem vyrazili a nakoupili a pak si sedli do cukrarny,kde je i koutek pro deti.ted jsem dosla,se udelalo nejaky vedro ,jsem se malem upekla:-)dozehlim a a cekam na realitku:-)

DASI:neboj on se kdit urco nauci,on asi potrebuje klid,to martinek zase naopak,zavola ze chce,dam mu nocnik,on poruýci at jdu pro papir a pak mamina haci-vedle neho:-)a jako on to tlaci az 15min!takze je to pro me nuda jeste ten smradek:-))

VIOLET:super ze uz bourate!a nemusite mit nahodu nejak svoleni nebo stav. povoleni??a gratulace ke KO!
CORTINA-skoro podobny je neonato a nevim jak dal,ma to bratranec,jezdi se s tim dobre,mne se akorat nelibi,ze je to tak mohutne,jinak v pohode:-)a cena je stejna jak u naseho buzze,mozna o levnejsi,to si nevyberes.
jinak ti sem kopiruju,co psala v breznatkach holka,co ma cortinu!
 Klady:

 • Cena - ja jsem kupovala za 17.500, takze o 2 tisice mene je super
 • Plastenka - pasuje na vsechny typy, takze jich nemusis mit vic (jednu na hluboky, jednu na sportak).
 • Zabudovana moskytiera - super. Nemusis myslet, jestli ji brat s sebou nebo ne, proste tam je a jen se odepne a mimi je chranene. (Pri pohledu dovnitr moc hezky nevypada, ale v tomhle pripade davam prednost prakticnosti.)
 • Houpaci lyziny na hluboke korbicce - kdyz ji sundas, muzes miminko houpat na zemi (tohle vyuziva casto Radek, ja jsem tehle funkci na chut neprisla).
 • Sundavaci korba - Uz jsme nekolikrat ocenili, ze hluboka korba se da sundat, podvozek nechat nekde v chodbe a spici mimi si vzit s sebou v korbe. (Ale kdyz je v nem nase 7kilove poteseni, tak uz je to co nest… )
 • Autosedacka jde na podvozek. Tohle umelo pomerne malo sedacek a podvozku, kdyz jsem se divala ja. Musel byt treba nejaky nastavec. Tady si vezes nastavec vzdy s sebou.
 • Nastavitelna vyska rukojeti - tchyne je mala, my vetsi, tak si to kazdy nastavi, jak potrebuje.
 • Polohovani hlavicky z hlubokeho kocarku - tohle jsem povazovala za celkem zbytecne, ale Matej mel a ma obdobi, kdy ho nebavi jen lezet, chce se koukat. Takze mu zvednu podlozku a polosedi/pololezi a kocha se okolim.
 • Ovladatelnost - nase 3kolka se da ovladat snadno jednou rukou, u 6kolky to bude podobne.
 • Snadnost skladani / rozkladani - chce to trochu cviku a naucit se spravny grif, ale pak to jde snadno.
 • Ulozne prostory v autosedacce - sedacka ma 2 plastove kapsy. (My tam mame schovanou latkovou plinu pro kazdy pripad.)
 • Pratelnost - myslim, ze vsechno textilni jde sundat a vyprat (ale jeste jsme nidky vsechno neprali ani nesundavali, takze to jen teoreticky.)

Zapory:

 • Boudicka hlubokeho kocarku - nevim, jak sportak, ale bouda u hlubokeho je vyztuzena jednotlivymi „pruty“ (nevim, jak to lepe popsat). Strasne to pri stahovani cvaka. A kdyz Matej usne a ja potrebuju boudicku zvednout/stahnout, nekdy ho to cvakani vzbudi.
 • Bile polstrovani u hlubokeho kocarku - vypada to sice efektne, ale hned se to zamatla. Tedy hned asi ne, ale tady je 2lety klucina, ktery se chce na Matyska casto koukat, opre se o polstrovani a je mu jedno, ze ma ruce od cokolady, pisku, barevnych krid, apod. Sice se to snadno da sundat a vyprat, ale je to otrava.

Neutraly:

 • „nehoupe“ - to mi ze zacatku vadilo. Zjistili jsme, ze to nevadi. Nasli jsme tady blizko chodník posypany sterkem, kde to drnca tak akorat a kdyz ma Mates spat, tak tam usne. (A kdyz neusne, tak proste se mu spat nechce a neunul by nikde.)
 • Taska na rukojet - dobra, ale kdybych si nejakou kupovala sama, asi bych zvolila s vnitrnim clenenim - takhle je to vsechno na jedne hromade (nahradni obleceni, plinky, ubrousky, kapesnicky, doklady, penize, klice, …). Kdyz neco hledam, je to samozrejme az naspodu, takze v tom vyrobim jeste vetsi binec.
 • Kos pod kocarkem - je relativne maly. Ale nam se tam veslo zatim vse, co jsme potrebovali. Kdyz jedu pro EKO vodu, nacpu tam 5 2litrovych lahvi.
 • Velikost hluboheho kocarku - uz ted je jasne, ze v zime se tam Mates uz nevejde. Takze vyuzijeme sportovni nastavbu s nanoznikem.
 • Skladnost - Nas podvozek lze rozebrat - sundat mu vsechna kolecka. A ackoli se zdal puvodne v rozlozenem stavu maly, tak jsme zjistili, ze s hlubokou korbou do kufru Favorita vejde tak-tak, do nasi Felicie kombi celkem v pohode, ale do obyc. Felicie se tam proste oboji nevejde.
 • Plastova kolecka - uz po mesici jsme meli sjety vzorek.
 • Otaceni po / proti smeru jizdy - sice se da vsechno (autosedacka, hluboky, sportak) obratit po smeru jizdy, ale pak clovek na mimi nevidi. A u sportaku se to neda obracet, kdyz je v nem dite. U hlubokeho to jde. Rukojet otocna neni.

Ostatni:

 • Doba vyuzitelnosti - podle sousedu soudim, ze min. do 2 let veku ditete by mohl byt kocarek vyuzitelny. Oni maji sice taky skladne golface, ale maly po odstaveni (do 2 let a 1 mesice byl kojeny) zacal stavkovat a nechtel jim spat, takze ho museli uvozit v kocarku, aby spal. A to v golfacich nejde. Ale na obycejny nakup do mistniho kramu jezdi s golfkama. Segra golfky nemela, mela sportak a a jezdila s nim v pohode i autobusem.
 • Vaha kocarku - nemam s ni nejaky problem. Ovsem snad nikdy jsem ho netahla do schodu - u nas mam na schodech prkna, po kterych jezdim.

Dokoupili jsme slunecnik, abychom nemuseli jezdit pozpatku kvuli slunicku, ale moc ho nevyuzivame. Navic jsem koupila nejaky levny, ktery nam poskrabal kostru podvozku.

ttak jsem to DALIF nevidela…ale urcite jsi byla hvezda:-)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 08.08.07 13:16

Ahoj holky,  

pomooooooc, dnes jsem na oběšení. Ten Luky fakt řádí, že jsem i brečela. No ale co nadělám, hlavně že jsme zdraví. Pokud se nepokazí počasí, tak se chystám odpoledne ke tchýni, tak se musím ps. připravit. Ať si taky užije čertíka.No jen jestli ho nebudu hlídat celé odpoledne já :-( Včera tu byla Klárka s Lenkou celé odpoledne, tak si dítka zahrála - teda se i prala tak napůl. Zítra přijde další kámoška ráno s chlapečkem o 1/2 roku mladším, než je Luky, tak jsem zvědavá. Teď jsem sázela malé oblečení do banánových krabic, co jsem ráno dotáhla z Kaufu. Zase budu muset zajít utrácet, nějak jsem to probrala… :-)  

Violko, tak vy už bouráte?to je supr!!!!!!!!!!! Neboj, to zvládnete! A Barunka je zdravá a 100%, tak ti to vyjde, páreček, to je taky suprovní zpráva!!! A jak čtu, tak si dáváte do nosu :-))))  

Dalif, jsem ráno sledovala TV, pro jistotu jsem si večer nastavila nahrávání, kdybychom zaspali :-) Byla jsi supr, to já bych asi koktala. A oni s tebou chodili po městě s kamerou?  

Růžo, taky máme doma plaváčka, co okouní, jen co někdo vleze do vany. tak sem s fotem :-)  

Valli, teda vidíš, já to říkala, že koupání 3 dítěte přejde na… :-),  

nic, valím jdu dobalit ještě jednu krabici, aby se to mohlo odvést k našim na půdu Papa Dáša  

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 08.08.07 13:43

Ahojik holky,

tak se hlásím s chatičky. Je tu krásně i když bratrovo děti bych nejraději zabila jsou nezvladatelný.

Taky mám sesmolený deníček. Tak se chci zeptat zda ho mohu poslat nebo ho posílá někdo jiný. A kdy ho mám poslat.

Mějte se zaítm hezky a papa Petra

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama