Sexuální výchova dětí 2. díl - Moje děti

Rodičovství

Dalo by se říci, že první základy získala moje, tehdy dvouletá, dcera, když jsem byla podruhé těhotná. Pochopila, že děti rostou mámě v bříšku a báchorka o čápech a vránách, kterou ji ráda předkládala babička, je nesmysl.

Velmi dobrým pomocníkem byla v té době populární knížka pro těhotné Velká kniha o matce a dítěti, kde bylo pomocí fotografií zobrazeno celé těhotenství - růst bříška matky, vývoj plodu v jejím těle. Zjistila jsem, že není nic lepšího než dítěti vysvětlovat pomocí obrázků.

Jakmile dcera pochopila, že dítě roste v těle matky, že se zde vyvíjí v lidského jedince, chtěla znát víc, neustálé proč se zvrtlo ve dvě základní otázky. Jak se dostalo miminko dovnitř a jak se dostane miminko ven.

Bylo mi jasné, že dvouletému dítku nemůžu říci plnou pravdu, protože by to nepochopilo, nechtěla jsem ale ani lhát, takže jsem se snažila pravdu říci, tak, aby byla srozumitelná dětské hlavičce. Musím říci že o několik let později jsem se pochválila, protože jsem si koupila knížku MUDr. Ondřeje Trojana „O čápech, vránách a dětech", kde rada byla prakticky stejná - základem úspěchu při sexuální výchově dítěte je předpoklad, že se bude dítěti vždy říkat  pravda, přičemž  se není nutné žádném případě bát, že se řekne něco „nevhodného", protože to co dítě nepochopí, ho nezaujme.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 03.10.06 13:24

Ahoj,
Filipovi je tri a trictvrte, za chvilinku se nam narodi druhe zlaticko, takze Filip prozival cele tehotenstvi se mnou…A asi o to intenzivneji, ze manzel je pres tyden pracovne pryc. absolvoval se mnou nekolik UTZ, 3D UTZ- coz byl pro nej uzasny zazitek- videl, jak si miminko „prepocitava palecky“ a tak:-))
O pristupu babicek - Filipovych prababicek bych mohla vydat roman- podle manzelovy babi se ma diteti rict o prirustku do rodiny v okamziku, kdy se miminko prinese z porodnice:-))Tyden se mnou nemluvila, kdyz zjistila, ze byl se mnou na UTZ:-((
Tchyne, ac zdravotni sestra, taky s mym pocinanim nesouhlasi, ale ja si stojim za svym…Zatim teda Filip nepatral po tom, jak se miminko narodi- vsude rika, ze „prijde na svet“- s timhle obratem prisel sam- nikde ho neslysel…Ale rozhodne mu nebudu lhat nebo zatajovat nebo zacinat o capech a tak, az se zepta.
jo, a Velka kniha o matce a diteti je u nas taky oblibena:-))
Zuzka, Filipek 3r8m, Tulicko-Matej 39tt+2

Vložit nový komentář