Špuntíci 35.díl - takový obyčejný den

Rodičovství
  • 30.01.05

Milí Špuntíci, dnešní deníček bude opět bez názvu, protože žádné téma dopředu nemám. Možná by se hodilo jak se nám stal z miminka vzteklý fracek, nebo AMA AMA (sama sama), nebo KOKO, KOKO...Dnešek byl vážně náročný. Obzvlášt procházka, během níž milovaná dcerka dostala 4 krát po zadku, několikrát s ní bylo nemilosrdně mrštěno do kočáru a maminka byla blízko infarktu. Taky vám děti s oblibou kopou do cizích vrat? Skáčou šipky z kočárku? Olizují v 10 silnici a kovové ploty?

Taky se jí podařilo při tlačení kočárku rozhoupat kočár natolik, že dostala rukojetí do brady a prokousla si ret, o lehání si na zem ani nemluvím…No, domů jsem dorazila silně rozehřátá a hned za tepla jsem si ulila do čaje hlt (aj dva) rumu, abych jakože vychladla. Dítě zatím řvalo KOKO KOKO. Výraz KOKO používá kdykoli se jí něco nelíbí. Netuším proč. Další kapitolou je „AMA“ S jídlem to ještě jde, ale zkuste jí obut boty, když ona chce sama, nebo se chce sama napít z pet lahve. Taky se dnes chtěla AMA přebalit a poutírat pokaděnou prdelku. Samozřejmě si utřela dotyčnou část tělíčka a vzápětí si tím samým ubrouskem utřela nos - to celé v rozmezí asi jedné vteřiny za řevu AMA AMA :-))) Zabit málo..........No nic, všechny to znáte. Naštěstí jsou i jiné chvilky. To když se k vám dítě přiřítí s MAMIKO (maminko) a položí si hlavinku do klína, aby po pohlazení vzápětí vystartovalo kosmickou rychlostí pryč, nebo si přijde pro PUSU MÁMO, nebo se uprostřed znělky večerníčku otočí a udělá vám MALÁ, nebo vidí tatínka v kroji a letí do kuchyně, tahá mě za ruku a hrozně důležitě vysvětluje, že TÁTA HRÁÁ (táta jede hrát - dodneška si jeho muzicírování s krojem nespojovala), nebo když vidí psa čurat v garáži a rozhořčeně ukazuje na vrata a křičí na psa FUJ BAK BAK (naše 20 kilové štěnátko to samozřejmě ani v nejmenším netlakuje, mě bohužel ano, páč nepopulární úklid je právě ted na mě. Mimochodem - chválím manžela, většinu bincu po psovi uklízí on…)

Ted, když dcerka spí, mám dojem, že dnešní den nebyl až tak strašný, byl vlastně úplně obyčejný, takže název deníčku je na světě. Mám lehké výčitky, že občas vypěním a trpělivost jde do háje, no naštěstí se to často nestává. Ono to ani bez té hrubé síly nejde, protože čekat na vyvztekání (mimochodem - velmi účinná metoda - malá bývá během pěti minut jak beránek)můžu doma, nebo v létě, ale ne na mrazu s dítětem ležícím na silnici :-) A ten šílený řev, který se dnes linul skoro nepřetržitě z kočáru měl taky jednu chybu - chyběly mu slzy :-) Vztekloun vzteklá.

Takže hezký mrazivý týden a málo zaťatých pěstí a dýchání zhluboka přejí

elda+lída

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 30.01.05 22:29

Ahoj holky!

ELDO, buď v klidu, takové dny jsou asi fakt úplně všude. U nás sice ne za takového slovního doprovodu, Ondra si vystačí s nenene, ale i to stojí za to. Samostatnost je heslo dne a co nemůže udělat sám, to se nebude dělat vůbec! Bohužel je to provázeno nejen vztekáním se (taky funguje jedině nechat vyřvat, jakákoli jiná metoda včetně třeba plácnutí přes ruku nefunguje. Teda jo, odvedení pozornosti, ale to občas abych byla jak Einstein, než vymyslím, co by tak mohlo zabrat…), ale taky momentálně děsně populárním kousáním a štípáním. Ondrášek zjistil, že když ho chytnu do náruče, abych ho dopravila, kam potřebuju, tak je veeelmi účinné mě štípat do krku, ev. trošku mě přiškrtit stiskem ohryzku…bléééééé, doufám, že to zas přejde…snad.
A pak je to taky to zlatíčko, který se chce pusinkovat do aleluja (už nedává francouzáky, už má vzorně zavřenou pusinku), objímá mě a přijde se jen tak přitulit. Ovšem i to mazlení si reguluje, když chci já, tak to většinou zrovna absolutně nelze :-(.
Jinak taky leháváme na zemi…moc fajn.
Akvárko krásně funguje, je moc hezký, noc v tmavým kyblu bez vzduchování nerozchodila akorát jedna neonka (budiž jí kanalizace lehká), takže vcelku dobrá bilance :-)))
Uf, nějak mně ten aktivní víkend zmohl (dneska jsme byli zase na squashi), začíná mi nějaká knedla v krku. Fuj. Snad to nějak rozchodím.
QUATRO - doufám, žes už rozmrzla. Úplně jsi mě navnadila na příští týden na Ramzovou :-))) Jen doufám, že budu OK.
THEO - spaní do 9,30…závidím…já jsem teda vstávala ještě později, ale o spánku už se nedalo mluvit tak cca od 5,30 :-(((

No nic, jdu do postele, ať se mi to ještě nerozleze z krku na celý tělo

Ahojky Sylva

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 30.01.05 22:29

A jsem první!!!!!!! Hurá, zase jednou po dlouhé době :-)))
 S.

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 30.01.05 22:53

ty jo Sylva mi to prvenství vyfoukla…
a to tu datluju jak blázen…

ahoj,
hlásím úplné rozmražení, v noci jsem spala s pořádnýma spoďárama a i kdyby se taťka na něco zmohl, tak by ho ten antisexi obleček odradil.

a pro miruš-rozmrznout pomocí tělesného tepla nás taky napadlo, ale taťulda byl tuhý jak preclík a k žádnému výkonu bych ho nedonutila.
taky od rána hlásí mravenčení v levém palci u nohy a ten hází nafialovělou barvu, typuju to na lehkou omrzlinku, dělala jsem mu masáž palce byl na nás divný pohled, ale prý to pomohlo a je mu líp(tomu palci).

pro malou jsme jeli ráno, když nás uviděla tak se usmála a hrála si dál, za chvíli přišla a nechala se ponosit a to bylo vše, šíleně se domáhala procházky, tak jsme se s Martinem přeli kdo půjde ven, nějak jsme oba té zimy nasosaní ažaž, nakonec jsme šli oba a za hodinu pelášili domu.

Em zaujala své parapetové místo trávila tam večer, pořád opakovala auto brmbrm a bušila na sklo, dala si 2 pauzy, ale jinak tam proseděla bezmála víc jak hodinu..zlaté dítě.

eldo-malá se taky začala víc vztekat, během dne se výrazně zvýšil počet, kdy si v duchu odříkávám od 1-10 a říkám si Žurková klííííd…někdy jsou dny kdy si nechá vysvětlit spoustu věcí, ale někdy vstane tzv. „dupou napřed“ jak se u nás říká a nikdo s ní nehne, vzteká se především na procházce, když nechcu jít středem silnice pro motorová vozidla, nebo po trávě kde jsou samé psí poklady, takže se zastaví a brečí, po chvíli jí strčím do kočáru..řve, ale celkem brzo vychladne…

ještě hit hned po parapetu je ta knížka Skotačení v dětském pokoji, kdybych chodila do kostela, řekla bych, že je to její Bible, jak jí všude sebou nosí a prohlíží jí.

jo a když jsme se dneska viděla na kameře jak cpu ten „nanukový řízek“ řechtala jsem se jak vůl, fakt ten výlet stál zato, budem dlouho vzpomínat…
no nic koukali jsme na film GOTHIKA s Hally Bery v hl. roli, půlku filmu jsem se schovála za peřinu a adrenalin jel na plné otáčky, ale přesně takový žánr miluju, i když se mi pak o tom zdá a bojím se být sama u PC jako teď a na WC bych nejraději chodila s ochrankou…

no nic fakt se tu bojím a valím do ložnice..
klidnou noc přeji Quatro

chillie
Kecalka 167 příspěvků 30.01.05 23:23

holky, jen jsem vám chtěla říct /brňačkám/, že jsem vypátrala na rodině, že ve čtvrtek na 10 hodin mají v babycafe sraz holky z diskuze povídaní maminek z brna a okolí z rodiny. vy jste to ale rezervovali, ze jo??? já jsem tady z toho úplně nešťastná :D ¨chillie

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 30.01.05 23:56

Ahoj,

hlasime navrat z hor, podrobnosti snad zitra :-).

Pavlina a Iva

-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 31.01.05 07:13

Ahoj Špuntíci,
zdravím vás všechny po víkendu.
Sice jsem si komentáře četla včera, ale už jsem neměla sílu psát.
Quatro - to musela být síla. To jsou vzpomínky na celý život:-)
Eldo - takový obyčejný den, znám. Právě dnes mi začíná. Bude stát za to:-) Snad to zvládnem. Situace se u nás uklidňuje po první procházce, proto po osmé vyrazíme ven.

V sobotu jsme vyrazili na nákupy do Vídně. Začalo to skvěle. Jeli jsme ve čtyři ráno a vlak netopil. Přijeli jsme promrzlí, mrskli do sebe horké kafe a šli se ohřát do metra. Defitivně jsme se ohřáli kolem poledne. Ale je to nic proti Quatro. Konečně jsem pro malého sehnala „zatloukačku“, od té doby neustále mlátí kladívkem:-)
Vojta hlídání přežil, bohužel máme dojem, že ho musíme po hlídání dávat dohromady, viz dnešek a také včerejšek.
V. babička si to hlídání užívá, ale také se snaží „nedělat chyby, které dělala u vlastních dětí“ - její slova. Nazvala bych to drezůra.
Dítko mne už táhne za ruku. Kouknu přes polední spánek
Evka a Vojta

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 31.01.05 08:53

Ahojky holky,
musim rychle mam tu dva ukňouraný usoplence…:-( včera s odstupem 30min se oběma spustila ryma..teda fakt nevim z ceho..ale to je jedno..dneska maj nosy jako prutokace..snad se jim to do čt zahustí ;-)) aaaaaaaaaaaaaaaa už zase kňučí…kde je ten sen jak jsem psala včera????? ;-)))))))

no nic reakce přiště nebo mi to tady zbourají…

Eldo- pěkný deníček..vztek vztek a vzdor…jo jo jo..kdeže jsou ta milá miminka ;-))))

zatím
Zdenik a soplící M+J

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.01.05 12:26

Ahojky,

Eldo - koukám, že jsi se taky trošku potřebovala vypsat po prožití takového obyčejného dne…Já jsem zrovna dnes ráno měla naprosto příšernou náladu a k tomu jsem se potřebovala ovládat - počítala jsem a dýchala:-), abych Kryštíka nepřizabila..ale jak říká Evka, po procházce se to rapidně zlepšilo…navíc jsme byli v drogerii, kde je úžasná paní prodavačka, Kryštof ji miluje a dokážou si spolu třeba 20 minut povídat, paní ho pak pochválí, jak je moc šikovnej a mně se zvedne nálada :-))
To, že největší lákadlo je pro Špuntíka, když mu řeknu, pojď budeš to dělat sám, asi už taky nemusím říkat…

Já se ještě vrátím k neděli..když jsem se vyspala, jela jsem pro moje rodiče do centra, končil jim pobyt v hotelu, pak jsme se ještě courli po Pražském hradě, byli na výstavě a po cca třech hodinách jsem byla úplně promrzlá, to je asi hit tohoto víkendu..Naši mě pozvali na výborný oběd a odvezli mě domů a asi pět minut po nás se vrátili chlapi.. Marek musel ještě někam jet, takže se pak vrátil až v osm a já jsem byla vážně úplně hotová..

Evko- my máme kladívko se zatloukačkou dost dlouho, baví ho to, občas špuntíky zamačkává prstama…Ovšem ..museli jsme pořídit i umělé kladívko, poněvadž to dřevěné dělá do nábytku důlky, veřili byste tomu??? :-)

Quatro - Em na parapetu Ti fakt závidím, Kryštof musí mít v ruce vždy něco do pusy nebo něco fakt zajímavého, když ho chci nechat sedět jen tak…

Zdeni - nás minule taky přepadla rýma tím způsobem, že se vše jevilo v pohodě a když jsme jeli autem, Kryštof si dost kejchnul a najednou vylítla nudle až na bradu..musela jsem zastavit a odstranit tu strašnou věc..opravdu nevím, kde se vzala..

Já jdu dělat kafe, máme doma štrůdl.. jupí!!! a jsem fakt ráda, že jdeme odpoledne plavat, dnes nejsem hodná maminka…potřebuji nějakou společnost..

Mějte se, ještě jsem chtěla na něco reagovat , ale zaponěla jsem..tak příště..
 Theo

-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 31.01.05 12:53

Ahojky,

Zdeníku - nenastěhovali jste si tu rýmu domů, jako stáleho hosta? Taky ji máte pořád.

Holky, plácají se děti běžně po uších? Malý to dělá poslední týden. Neznepokojovalo by mne to, pokud by stále neměl zvýšenou teplotu a v pátek mu nevyteklo cosi z uší. Celou dobu je ale docela spokojený.

Ráno jsme na prochajdě nebyli, trošku jsme si vyměnili role, já dřímala, malý si hrál sám, jen na konci cd jsem mu řekla, ať si pustí TV, že tam je pohádka. No jo, slabých pět hodin spánku ještě k tomu stále přerušovaných…

Mějte se Evka a Vojta

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 31.01.05 14:41

Ahoj holky,

moooooc povedeny denicek, mame se za par mesicu na co tesit :o)

Pripojim sem me oblibene motto ze zadni strany povedene knizky Previti a kazisveti od Amelie Friedové, tedy „Je zcela normalni, mate-li obcas chut prohodit svoje deti oknem. neni zcela normalni, kdyz to skutecne udelate!“

Prosim vas jen o jedno, az za par mesicu budu psat neco podobneho, pripomente mi to :o)))

SYLVO A ONDRASKU - Ondrasku, koukala jsem na Tebe do galerky a myslim, ze by ses holkam urcite libil, ale Zdenikovic libajici se cacorky teda jen tak netrumfneme. Skoda, libila by ses mi Sylvo i jako tchyne :o))))

JIDELNI ZIDLICKA Z IKEI - koukala jsem na fotky, ze ji nekdo mate, muzu se zeptat jak jste s ni spokojeny? Staci takova nebo je lepsi poridit takovu tu hejbaci, polohovaci atd. Diky.

Mejte se krasne a pevne nervy a hodne trpelivosti pri AMA :o)))

Monca a moncicaci (skoro 8m)

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 31.01.05 14:45

Ahojky,

tak hned na úvod - MARTI, velikáááááááánská gratulace k dvojčátkům, to je teda překvápko :-))).
No a co hory? Sqělé, jak jinak :-). První dva dny Iva strávila na schodech, protože tam na ni bylo příliš mnoho lidí a hlavně dětí, které byly dost divoké a to se jí nelíblo. No, ono 15 lidí najednou v malé místnosti je trochu moc i na mě :-). Takže nás vždycky odvlekla ven do chodby a cvičili jsme chůzi po schodech, občas jsme si vylezli i na půdu. Po víkendu se počet lidí zmenšil a Iva se zespolečenštila :-). Vůbec nejvíc se jí líbil krb, sotva jsme ráno vylezly z postele a sešly dolů, hned na něj ukazovala, říkala krrrrb a dělala fůůůůů, jakože ihned zapálit. Taky se jí moc zamlouvaly 3 holky ve věku 7, 7 (dvojčata) a 10 let, se kterýma si doooost vyhrála a rodiče tak měli chvilku klidu. Neuvěřitelně tam jedla, asi tak 7× denně :-), byla tam dáváná všem dětem za vzor. Teď po návratu jsem se dívala, že má nějaké baculaté ručičky, budu ji muset převážit :-))). Se spaním taky nebyl problém, naštěstí.
Sněhu jsme si užili až moc, my jsme teda nevěděli, že se něco děje, až nám najednou začali volat všichni příbuzní a vykládali něco o sněhových bouřích a tak. No, ve středu bylo dost hnusně, pořád sněžilo a sněžilo, k tomu šílený vítr - to byl jediný den, kdy jsme nevylezli z chaty. A když jsme chtěli ve čtvrtek vylézt, nešlo to, dveře byly tak do metru výšky zaváté sněhem a furt sněžilo a sněžilo. Auta taky úplně zasypaná - no úžasný pohled :-))). A aby toho nebylo málo, zažili jsme i romantický večer při svíčkách díky výpadku elektriky - teda byla nám pak už dost zima, pže vytápění chaty je na elektriku a dokonce ani netekla voda (čerpadlo).
Lyží jsme si užili dostatečně, Iva sněhu taky, akorát když pak začlo fakt mrznout, byla raději zababošená v kočáře, mimo něj dost rychle promrzala, pže se moc nehýbala.
No a dovezla si domů pěknou rýmu - nějaké dítě ji tam přitáhlo a postupně se nakazily všechny, Iva naštěstí až den před odjezdem. Mám z toho fakt radost, hlavně vzhledem k tomu, že příští středu nás čeká už 2× odložené očkování. Tak snad se z toho do té doby dostane nebo mě už klepne.
Máme pár nových slovíček jako třeba KRMIT (zjistila, že je pohodlnější, když ji jídlo někdo nabírá než aby se snažila sama), TAPETA (teď už je to teda KAPKAPKAP :-)), SPON (sponka), pak umí sklínka, ale ten přepis nezvládnu :-).

ELDO - pěkný deníček, díky za něj.

Pavlína a Iva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 31.01.05 14:50

Ahoj Monco,

mame zidlicku z IKEA, nestezuju si. Teda Iva v ni sedela az nekdy ve 13ti mesicich, pze driv sama nesedela, do te doby jsme krmili v autosedacce. V te polohovaci asi muzou sedet deti driv, ale nevim, jestli to stoji za ty prachy. Tahle stala cca 400Kc, nalepili jsme na ni obrazky, at se Ive libi, je stabilni, snadno udrzovatelna - fakt me nic zaporneho nenapada :-))).

Pavlina

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 31.01.05 15:22

Ahoj Monis,
díky za pochvalu :-))) Židlička z Ikea - mame ji u nasich po detech od segry - je skvela, ale pro Ondru se pouzit nedala :-(((. Autosedacka mu byla pomerne rychle mala a hlavne v ni byl naprosto neudrzitelny. Jist nechtel skoro do roka, takze to byl boj. A sedl si taky az v roce, proto se v normalni zidlicce v sede krmit taky nedal. Po dlouhych uvahach jsme koupili Prima Pappa od Peg Perego, protoze je polohovatelna do polosedu. Jsem s ni moc spokojena, ale myslim, ze pokud holky sedi, tak ti stejnou sluzbu udelaji i zidlicky z Ikea za nesrovnatelnou cenu.
Ahojky Sylva

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.01.05 20:46

Ahoj Monco,
taky bych Ti doporučila Ikea židličku..máme ji u babičky a v plavání a líbí se mi, že dítě z ní nevyleze nebo dost těžko.. Doma se nám právě rozjela židlička od TONu (máme od nich židle, takže se hodila)..je pravda, že je hezká, dá se složit na stoleček se sezením, ale dítě na ní stojí během pikosekundy a někdy i padá, při pomalé reakci rodičů…
ikea židličku jsem myslela tu umělou (jediná vada, manžel o ní pravidelně zakopává, má nohy do stran..)
Tak dobře vyber.
 Theo

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 31.01.05 21:14

Ahojky.
Tak dnes máme za sebou vybavovací deň. BOla som na 4 úradoch a mám vybavenú materskú. SKoro, že? Noja viem zabiť ma. Ale až tak zle na tom nie som. Beriem ju na Slovensku /je tam o niečo vyššia/ ale teraz som si ju musela prehodiť sem kôli hypotéke. Proste banke sa nezdalo, že máme len 1 príjem a vyžijeme. Našťastie mal Kristián dobrý deň a fakt vydržal v kočíku aj doobedu aj poobede a ešte sa stihol vykecávať s úradníčkami. To mi našťastie uľahčilo situáciu, lebo každá ženská vymäkne, keď sa na ňu usmeje „chlap“, takže mi to dnes dosť pomohlo. Poviem V8m vysvetliť úradníčke, že chcete požiadať o materskú v čase, keď je Vášmu dieťaťu rok a pol je nadľudský výkon. Nikomu nešlo do hlavy prečo až teraz.

Eldo -ja myslím, že taký „obyčajný deň“ je v každej rodine celkom často. Tiež sú situácie, kedy počítam do 10, aby som Kristiána nevyhodila z balkóna. No a do 5 minút je to moje zlatíčko.
Pavli - no vidím, že ste si nádherne užili. Naučili ste Ivku ovedať aj SNEH.
Sylvo - ten štvrtok je rezrvovaný? Asi tam bude dosť napchané.
Quatro - tak omrzliny pominuli? Na takýto výlet fakt dlho nezabudnete.
Theo - ten tvoj víkend je úplná provokácia. Ale uznávam, že si potrebuješ oddýchnuť, tak Ti to výnimočne nebudem závidieť.
Evko - vy teda jazdíte po nákupoch. Aj keď myslím, že v sobotu by ma na nákup nikto nedostal a ešte tak ďaleko a v nevytopenom vlaku. BŔRRRR

Zajtra ideme po dlhej dobe plavčiť. Som zvedavá ako dopadneme. Jé teraz som si spomenula Pavli napíš mi mail aké tie fotky potrebuješ.
majte sa krásne Zuzana a Kristián

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.01.05 21:21

Ahoj Špuntíci,
odpoledne proběhlo plavání, byli jsme tam jen ve třech (tři děti a maminky), a jezdili i na klouzačce, což Kryštof miluje…řehtá se když sjíždí do vody a i poté co ho vylovím..
Cestou zpátky jsme vyzvedli tátu v práci, takže byl docela klídek a já jsem se konečně uklidnila :-)) Před spaním se samozřejmě Kryštof pokadil, to je nějaký rituál, když dojedeme z plavání…asi neví, že chceme šetřit vodou..tak šel pod sprchu…
Pavli - vidím, že jste se měli skvěle a toho sněhu!!!, super!!! Já bych jela okamžitě znovu…

Tak jdu asi spát..fakt nevím, proč jsem neustále tak unavená..že by to těhu???

A co druhá Eva těhulka, už se dlouho neozvala??? Nechceš nám Evi něco krátce písnout?? Doufám, že jste v pohodě…

Hezký večer
Theo

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.01.05 21:29

Já mám taky výborné zkušenosti s dítětem na úřadě, každý na mě byl milý a výjimečně potvrzoval ihned to, na co bych prý klidně mohla čekat měsíc… nebo už jsou jiní úředníci?? To asi nééé..

Víkend byl super, ale dnes jsem rovnýma nohama vlítla opět do reality a musím říct, že to je pro mě mnohem težší..viz moje nálada.. Ale rozhodně si nestěžuji!!!!:-)

Theo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.05 21:51

Ahojky holky,
tak jsem tu, zdecimovaná a nějaká divná ;-)) holky mají rýmu jakou ještě neměly..normální vodovod…ach jo…nestačím utírat…Maťka po obědě už nevylezla z postele..díky naší bezpostelové úpravě proležela na matracích celé odpoledne jen se dvakrát zvedla na nočník…sama chtěla..musela jsem ji ale držet za ruku a po nočníku šla sama zase ležet..jen koukala a střídavě spala..teplota kolem 37,7, chvilama to kleslo, ale výsledek pořád stejný … a zase smrádek z pusy..ty špičky od trojek se daly zase do pohybu a Maťka málem při probrání ukousla pijítko na hrnku..tak zuřivě si tím drhla ty malý zuby…ach jo…Janka ještě do odpoledne docela řádila, snědla i Martinčin oběd, ale kolem čtvrté už taky odpadala..v pět usnuly obě a v šest byly vzhůru…o půl sedmé už jsme šly zase spát :-(( a nejhorší je že je k té rýmě jako polykají pořád vzduch trápí i nafouklý břicho..no jsem zvědavá co v noci…to je zas nějaká šílená kombinace čehosi…napadlo mě jestli to nemůže být reakce ještě na to očkování…no nic ..

Pavli - vítej zpátky! už se těšíme co Ivka..doufám že do čt budem ok..

no nic příště slibuju více komentářů ale jsem taková zdrblá..ještě jsem neviděla holky takhle se válet a teplotovat…hlavně mi chybí to dovádění a dneska tu bylo takový divný až ticho…

tak zatím dobrou

Zdenik a M+J

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 31.01.05 23:59

Ahojky,
já jen krátce, právě jsem došla z „dámské jízdy“ :-)))
LESNÁ čtvrtek - samo že jsem tam nechala dát rezervačku, tak doufám, že to zase nepopletou (minule ji daly na 11 a ne na 10…), takže náš velký stůl by měl být. Když jsem jim volala o ty zapomenuté rukavice, tak už automaticky říkali, že v klidu, že si je za týden vezmu :-))).
ZDENI - co to máte za hrůzu? Držím palce za klidnou noc…hlavně se držte a buďte zdraví!!!!
PAVLÍNO - ahoooj, hory byly super, co? Užili jste si…no snad se to přenese i na nás příští týden…
THEO - co tvoje bříško na zvedání Kryštofa ve vodě? Já mám občas s Ondrou co dělat i netěhotná…

No nic, zítra napíšu víc, dneska už fakt musím spinkat.

Zatím se mějte

Sylva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 09:34

ahojky holky,
tak holky chodí ;-)))) noc jakžtakž…dnes bez teploty..zatím…a­korát slintají jak o život..Maťka už má druhy triko…takže zuby zuby a zuby..a to si člověk myslí, že když vyleze špička ma vyhrano..akorát ta Jančina dvojka pořád nevykoukla…no a jsou pobledlý a mají kruhy pod očima..ale motorky už vyzkoušely ;-))))

tak snad ťuk ťuk to bude dobrý

ted tu sedí zakrytý v křesle a čtou si…

ja utíkam něco vařit…

zdenik a M+J

Terka
Kecalka 380 příspěvků 01.02.05 09:42

Ahoj holky,
zdravíme vás po víkendu..Kdybych byla bývala věděla, že vás tolik o víkendu písne, připojila bych se :)))
My byly včera s Klárou taky na úřadě…Musím říct, že mám poslední dobou docela pech, protože na úřadech přitahuju podivné týpky.Včera si vedle mě stoupl takový zvláštní člověk, vypadal jako bezdomovec a koukal mi přes rameno,pak mi řekl, ať mu to přiznání půjčím, že si to opíše :)))))
JInak vám musím nahlásit poslední záliby Klárky. Už asi 4 dny lozí POD PROSTĚRADLO (froté na manželské posteli) a říká, že je „ve TANU“ (ve stanu). No ani neustýlám,aby tam mohla vegetit. Vezme si tam dvě rozkládací hračky z Kinder vajíčka aje chvilinku klid :)))
Včera jsem uklízela komoru a naházela všechny moje čepise a šály na zem. Moje dítě, které se tak nerado oblíká rozjelo super módní přehlídku. No byla legrace.
Jo a taky včera jsem jí koupila u Vietnamců nádobíčko pro panenky, tak vaří a včera jsem jí chtěla dát něco do kastrolu. NApadly mě jen syrové těstoviny,tak jsem jí tam nasypala pár kolínek a za chvíli koukám - Klárka polovinu snědla :))) Tak jsem konečně objevila, co jí budu dávat na svačinu. Ona mi totiž už nejí pribiňáky, jogurty, pudinky ani přesnídávky. Nevím, co jí už mám dávat. Odpoledne si vezme max. suchý rohlík nebo chleba a hodně zeleniny - ředkvičky, papriky, rajčata a okurky, No aspoň má vitamíny…Ale stejně mě to mrzí. Včera jsem jí namazala kousky rohlíku s taveným sýrem a na to kousíčky ředkviček. Snědla jen ty ředvičky nahoře… :)
papa, Klárka mě tu dost otravuje,
Tereza a Klárka

elda
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 01.02.05 09:44

Ahoj, tak včerejší den byl naopak neobyčejný :-) Z práce jsem prchla v půl dvanácté - lilo jak z konve, silnice a auto jeden led, tak jsem prchla a maskovala to nutnou návštěvou lékaře. Malá dostala injekci, za odměnu fruko a celý den důležitě vysvětlovala, že jí PANÍ udělala PICH PICH a dostala FRUKO a BRČKO… Déšt přešel do sněžení a chumelilo až do půlnoci. Malé se sníh líbí, největší nadšení vzbudila koupě teplejších rukavic. Dětský telefon jsme ve vesnickém krámku koloniála Bajzy nesehnali, ale pohlednice s kočičkou za 2 Kč byla adekvátní náhrada. A pak jsme se vozili na saních, stavěli sněhuláka, lámali brikety na knoflíky, sušili kombinézu, hráli šupec, neboli šprtec a ani mi nevadilo, že jsem při stavění sněhuláka šlápla do hovna psího…

aktuální stav 84 cm, 10,6 kg, zubů 16, vývoj v normě, zdravá

a ještě jsme řešili druhé dítě, lidičky, já jsem na druhé normálně línáááá. Nechce se mi do dalšího v naší bytové situaci. a manžel k mému velkému překvapení s klidem řekl, že teda druhé mít nebudem, když nechcu. On by klidně hned, o tom nepochybuju - zarazilo mě, že v jeho hlase necítím žádnou ironii, nebo zklamání - myslel to vážně..bude čekat, až se „umoudřím“ :-)

elda+lída

Terka
Kecalka 380 příspěvků 01.02.05 09:54

Zdeni, my měli takové dva dny o prázdninách, když Kláře lezly stoličky…:(
Včera jsi přišla o moc..samé rovinky :OO) Pro mě teda horší než kopec..
 T.

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.02.05 12:11

Ahojky,
Zdeni - jen abych nezapomněla, byl mi teď doporučen nosní sprej, který minimálně zmenší nosní sliznici, takže při rýmě můžeš i dýchat. POužila jsem ho já- a už jsme v poho a Kryštof je taky mnohem lepší..Vím, že to máte asi od zubů, ale jen kdybys něco chtěla použít…Jsou to homeopatika.
EUPHORBIUM COMPOSITUM-HEEL. Velice rychle se to aplikuje, takže Kryštof ani nestíhá reagovat, pak se jen otřepe, já to kupříkladu vůbec necítím, nepálí to, jsem naprosto spokojená!!

Sylvo - v bazénu to je ještě dobrý, akorát jsme dělali cvik na tlesknutí otočit dítě o 180 stupňů, párkrát dobrý, ale pak mi K. nějak spadl na břicho, tak jsme ho radši jen vyhazovala… maminky pak měly proskakovat nafukovacím kruhem, což jsme rovněž neabsolvovala, jinak jsem v pohodě…

Terko - my tak lezeme do TANU, ale doopravdického dětského :-)

Přemýšlím, jestli si mám jít lehnout nebo kafčo…to se ještě uvidí…

Zatím
Theo

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 01.02.05 21:41

Ahoj špuntíci,
hlásíme, že žijeme, ale maminka by pořád spala. Theo, souhlasím, asi to bude tím těhotenstvím. Zato mladý pán má energie na rozdávání, nejraději by pořád lezl nebo skákal někam do stropu ;-). Na zem si už vůbec nelehám, je to tu moc nebezpečné (byla by ze mě hned trampolína).

S procházkami venku problémy nemáme, stačí najít ochotného nosiče a Kája se spokojeně nosí, dokonce často už i ťape po vlastních. Kočárek už ani nezkouším, takže do brady si s ním nedám, doufám ale, že se mi to podaří s druhým špuntíkem ;-).

Vztekání se u nás koná hlavně když se nudí, když mu něco nejde tak, jak by chtěl, když maminka nehopská tak, jak by chtěl a tak, to je určitě podobné všude. Řev je ale vždy doprovázen potoky slz. Nechat řvát, moc nefunguje, pomáhá dát dudlík a obejmout. Večer, tak cca po osmé je z Káji obvykle úplný andílek, hraje si vesele sám, upadne a nevadí mu to, žádný pláč u ničeho ani dožadování se pozornosti. Já totiž večerní nespokojenost chápu jako únavu a ten malý šikula to nějak pochopil, tak je prostě spokojenej :-).

Jinak děláme pokroky v povídání, slovíčka sice ještě nespojujeme, ale začíná víc opakovat. Občas taky vymýšlet vlastní slova, nedigitálním hodinám se u nás prostě říká kakat, netuším proč ;-). Chození na nočníček trénujeme, ale jde zatím se trochu daří jen čí, e e se povedlo jen jednou (kakat vůbec neříkám, takže fakt netuším, kde se to v té malé makovičce vzalo). Další problém je, že Káju nočníček vysloveně baví, což je dobře, ale on by tam chodil i po pěti minutách ;-).

Evko, jestli má Vojta teplotu a něco mu z oušek teče, tak bych určitě kontaktovala doktorku. Kvůli plácání ne, Kája zase miluje utírání uší po koupání, musíme je utírat vždy několikrát.

Terko, Kája taky rád leze pod prostěradlo (nebo cokoli jiného), ale on není ve stanu, on dělá bu bu bu a baf. A nebo zkouší, jestli strašidýlko smí pokousat maminku, když on to má zakázáno ;-). Jinak leze ještě pod takovou dětskou schovku, když dělám lva.

Eldo, je fajn, že je manžel trpělivý, asi chápe, že by to byla starost hlavně pro tebe. Já jsem taky hrozně líná, ale tak nějak druhé určitě chci a tak jsem si říkala, že radši teď, později by se mi možná chtělo míň a míň. Teď jsem na to nevyspání a podobně ještě docela zvyklá ;-). A taky doufám, že si časem začnou hrát spolu a já budu mít víc času, což je ale asi naivní.

Ach jo, nějak se nám zase kazí usínání, uspávám už od devíti a ještě tam řve. Doufám, že to bude zase brzo dobrý. Jdu utěšovat.
Eva a Karel

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.02.05 22:24

Tak to je fajn, že jste v pořádku.. Už se nám to podezřele krátí, co??Já už jsem opět na cestě do postele (od devíti hodin)..

…na zítra ráno jsem se objednala ke kadeřnici, poněvadž už vypadám příšerně..hlídat bude švagr :-) Já se tááák těšííím!!!

Odpoledne jsem si šla lehnout ke Kryštíkovi, ovšem po pěti minutách se vymrštil a velice důrazně ukazoval na sebe a říkal já, já.. a pak na mě : ty, ty…
Jeho probuzení mě někdy fascinuje, koukala jsem na něj, jak blázen..ale je to poprvé, co řekl obě zájmena dobře.. jednu chvíli uměl použít JÁ a bušil se do prsou a pak začal říkat JÁ a ukazoval na mě.. nejhorší je asi vysvětlovat, kdo je JÁ a kdo je TY…nějak se do toho zamotávám..

No nic, miminko dělá akrobatické kousky , už mě vyhnalo od televize a teď už i od počítače, si se mnou děti dělají, co chtějí…

Tak přeji všem hezký večer, odcházím si odpočinout…

Theo

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.02.05 11:31

Ahojky holky,
tak jsem tu ale mám blbé zprávy…tak jsem to taky lapla ;-)) krk, hlava, rýma…blééé zatím funguju, ráno jsem sice odmítala vylízt z postele ale už jsem to rozchodila..takže si myslím že já budu dobrá ;-))

holky mají rýmu dle předpokladů zahuštěnou ale je to děs…a teď se zrovna jedna může ukašlat..utíkám se podívat …Maťa…a to jsem je dala dopoledne do vany aby se to nějak hejblo a rozpustilo a tak…no uvidíme..jeje ten kašlík se pořád ozývá..letím si hrát na paní dr…no asi to je nějaká viróza v kombinací se zubama…chuťka..ale v noci docela dobrý..

mějte se

ps. ten zítřejší srazík odpískávám…leda zázrak? a tak mě to mrzí, že ani nevíte jak!!! ach jo ach jo ach jo

Zdenik a M+J

elda
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 02.02.05 12:27

Ahojte
Ranní komentář se mi nezobrazil (nevím, jestli jsem si nezavřela net bez odeslání :-), takže snad ted…

Včera se mi POPRVÉ podařilo uspat Lídu doma v náručí. Předtím se mi to stalo jen jednou, u babičky. Malá si občas chce před spaním povídat, nebo si poroučí písničky. Včera jsme zrovna zpívaly, potmě, v křesle v náruči, a najednou dítko spalo, ani jí nevadilo, že jsem „skákal pes“ změnila v jiný žánr :-) Pro mě je to taková vzácnost, že jsem ju ještě 20 minut držela na rukách a zpívala balady a ukolébavky. Manžel by si asi ťukal na čelo :-) U nás je přítomnost kohokoli v ložnici před usnutím signál ke hraní, dělání kravin, nebo k pláči…

Taky jsme byli sánkovat, máma, táta, Lída, pes - no sranda. Za rok vyfasuje Akki postroj a bude tahat :-)

Dnes večer jdeme na bowling, tak bude relax :-))

elda+lída

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 02.02.05 12:32

Ahoj holky, ja jen na skok, cetla jsem jen denicek a ted koukam jeste ze zdenik zitra nedojde do BC, achjooo! a plati to teda zitra? my bysme teda dojely, i kdyz mne je posledni tyden porad blbe od rana do vecera v tahu, u kazdyho jidla si musim rozmyslet jestli ho jako muzu, nebo radsi ne…a chodim spat v poledne s anickou, (proto ani nestiham emimino)jinak bych byla uplne vyrizena, pze ona vstava o pul sesty a to mi ted vubec nestaci. doufam, ze ty nevolnosti budou trvat jen ten prvni trimestr, s anickou jsem proti tomuhle mela leharo :-)tak jsem si postezovala :-)
ted tu byla kamoska s rocnim tomaskem, donesla mi nejake tehotenske obleceni na pujceni, tak treba se do toho
vlezu chvili (je to veliskot 38:-)
A jak si psala eldo v denicku, ze lidka rika AMA, tak anicka o sobe mluvi v treti osobe, ze vsechno bdue delat „ANI“…takze krmit se bude ANI, oblikat se bude ANI, utirat si pipinku si bude ANI…ona me vlastne vubec nepotrebuje ze
A vzteklou scenu mame aspon jednu denne, duvod se vzdycky najde, proc se nastvet na svet a zurit :-)
Vcera me ale dostala, jak poskakovala a ja sem se nad ni sehla, tak mi dala pecku hlavou do nosu a mne uplne vhrkly slzy do oci, tak me zacala objimat MAMI MAMI BEEE, hladit a pusinkovat a nakonec mi donesla dudlika a strcila mi ho do pusy at nebrecim, je to muj maly smudlik :-)
Tak ja jdu zase spat za anikem,
ahoj m+a+tyk+tyk (7.t.)

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.02.05 13:09

Ahojky,

teda ja jsem po tech horach nejak rozhozena - mam blbou naladu z toho, ze uz jsem zas ve spinavem meste, nechce se mi varit, uklizet, proste nic. Jenom se mi chce porad spat :-). Vcera uz me to fakt nebavilo, tak jsme s Ivou vyrazily na dlouhou vychazku, kdyz bylo tak krasne.
Obedy se mi ted nechce vymyslet vubec, dneska jsme mely takovou rychlovku: testoviny + omacku z rajcatoveho pyre a sklenicky teleciho se zeleninou od hami. Iva ty sklenicky normalne odmita, ale kdyz do toho pridam trosku protlaku, bazalku a naredim vodou, tak ji to moc jede, tak nevim :-). A taky mam pocit, ze posledni dobou je ta zelenina v obchodech fakt strasne, treba peknou brokolici jsem uz nevidela ani nepamatuju.
Jeste jsem vam tusim nepsala, ze hit poslednich 14ti dni je kiwi. Za den klidne spraska 2. Vcera poprve vypila stavicku - dala jsem ji to do hrnku s brckem a to ji moc bavilo. Ale nebyla to takova ta detska stavicka ve sklince - objevila jsem nejaka piticka v krabicce RioFit, je to takova dren bez pridavku cukru.

ZUZKO - rikat SNIH jsme Ivu nenaucili, zato umi KOU (koule), pze zjistila, ze nejzabavnejsi je, kdyz nekdo udela snehovou kouli a pak ji nekam hodi. Z dalsich sluvek pak jeste CAJ (ne ze by ho pila, ale rada hazi sacky do meho hrnku), pak se ji podarilo zopakovat SAKRA (tak si uz musim sakra davat pozor na to, co rikam :-)), kdyz vidi miminko, vydava podivny pistivy zvuk (neco jako iiiiiiii).

Ze zitrejsiho sraziku se taky omlouvame :-( - Iva jeste neni uplne ok a pred tim ockovanim pristi tyden (doufam, ze uz konecne bude) se mi nechce moc riskovat.

Jo a Iva ma po tydnu na horach 10.5kg, to vypada, jakoby tam pul kila pribrala :-).

Pavlina a Iva

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 02.02.05 13:13

Ahoj holky
Tak sa hlásim akosi upracovaná. Ach jo tá moja iniciatíva. Ono by to bolo celkom v pohode, keby sa neshromáždilo všetko naraz. Vybavovanie hypotéky, snaha o predanie nášho bytu, rôzne už dlho odkládané preventívne prehliadky /zubár, gynda../a do toho práca vo firme, ktorá sa zakladá. Takže tam všetko treba nejako rozbehnúť, pritom jačať na jednateľov čo môžu a čo nie a prečo… No keď sa to rozbehne, tak to už bude dúfam pohodička.
No a ako je to u nás? Kristián začal zase v noci vstávať. Od 2 do 4 - proste nespíme. On sa nechce hrať, len tak pofňukáva prevaľuje sa a snaží sa zaspať a chce mlieko a ačaj … No a potom vstane o šiestej. A keďže ja sedím do polnoci u PC, tak je to fakt zábava. Našťastie je schopný sa ráno aj hoďku sám hrať - nosí mi hračky, knižky, lozí po posteli, zapne si telku a vežu. No proste mne trvá hodinu kým sa vygúľam.
Zajtra sa do Lesnej tešíme, tak dúfam, že okrem Zdeníka prídete všetky. Zdeni fakt škoda, že nedorazíš. Ono tie dvojčatá sú vždy spestrením. Marti a teba dáme kľudne cez obed tiež do kočárku trošku sa prespať.
Eldo no teda, to by som chcela dosiahnuť, aby mi dieťa zaspávalo samo. U nás tá náruč fungovala do 14 mesiaca, lebo zaspával pri kojení a teraz je to dosť hrozné. Vyžaduje aby bol niekto s ním a ja nemám nervy ho nechať vyplakať. Takže si spolu ľahneme na posteľ a on sa mi zarýva pod rameno a rôzne si na mňa ľahá až zaspí. Ale je to min pol hoďka, takže moc výchovné to asi nie je, ale čo už spravím.

No tak idem ďalej pracovať. majte sa krásne Zuzana

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 02.02.05 13:28

Pavli škoda, že neprídete. Mám pre Vás tie fotky. Boli iba dve a stáli 60Kč. Ja som mala jpripravenú 1000 a pani na mňa dosť čumela. Tak schovám nabudúce. Ono to vyzerá, že by ste mali na hory častejšie, keď tam Ivka tak pekne papá. My tiež už dva týždne jeme kiwi, ale Kristián si ožiada aj o 4 - no je to väčší žrútik. Tak sa majte Z

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.02.05 13:36

Dik moc za ty fotky, mas u me polomacene :-).

P.

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 02.02.05 13:55

Ahoj holky,
jak to tak čtu, tento týden je vůbec nějak divnej..Já má tu náladu neustále nějak rohozenou, taky se mi nic nechce a ta únava, ach jo…

ALE!!!! Máme uklizeno jak o Vánocích!! Nebojte se, to jsem nebyla já…včera jsem si stěžovala Markovi, že je tady šílenej bordel, ale já na to prostě teď nemám sílu a že už mě to pěkně štve (a to je co říct!!).. a on samozřejmě taky nemůže ..kvůli práci.. tak zavolal své mladé sestřenici, která v Praze studuje a je vděčná za každou korunu a ona s velkým nadšením soulasila, že přijde… My se o tomto tématu dohadujeme neustále, jestli někoho sehnat nebo ne, já jsem byla proti, neboť jsem to ještě jakžtakž zvládala, ale teď jsem už rezignovala..Navíc, když to udělá sestřenici radost, proč ne.. domluvila jsem se, že jednou za měsíc přijde udělat velký úklid..mezitím to nějak zvládám…

Zdeníku - co to na Vás vlezlo??? Myslím, že je to podobný bacil, který jsme měli my..Nejdřív to začalo rýmou u Kryštofa, pak u mě a Marka (běžně nás nenakazí, ale teď ano) a nakonec se začal v noci dusit kašlem..nebo spíš hlenama…už je to fakt mnohem lepší..použili jsme jen ty kapičky, o kterých jsem psala a pak sirup taky homeopat. Stodal (myslím…)

Mimochodem..sirup je asi moc dobrý, při probuzení Kryštof nakráčí, donese si sirup a lžičku a říká MÍU, MÍU (medicínku), když mu nalijeme, spolkne a začne šroubovat lahvičku, dá ji do krabičky a odnáší na místo, kam patří.. je to samostatná jednotka

PAVLI - kiwi je také oblíbené, ale jako naschvál, jsme pak nějak prošvihli nočník a Kryštof se několikrát brutálně pokadil…nevím, jestli ho to prohnalo, ale nedivila bych se, protože ho dost snědl…bylo to vždy na sprchu:-)

Zuzko - tak ty jsi taky pracant??? Tak Ti alespoň přejeme, ať Kristián spí lépe…

Eldo - to jste museli mít super, celá rodinka na procházce, to u nás přes týden vůbec nehrozí..

Marti - nějak to vydrž a odpočívej s klidným svědomím.. tento týden jsme se taky rozbrečela, nějak se mi vše nahromadilo a do toho Kryštof opět odmítal poslušnost..nakonec na mě vystrašeně koukal a přišel se pomazlit..bylo mi ho líto..

Tak já končím, už jsem toho napsala nějak moc

Mějte se užijte si zítřejší srazík..
Theo

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 02.02.05 14:48

Ahoj Martino,
teď pročítám minulý deníček, takže MOOOOOC GRATULUJU, to je prima!
 Eva

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 02.02.05 16:25

Ahoj holky a špuntíci!
Dúfam, že aspoň niekto zajtra na Lesnú dorazí. My sa už na vás tešíme.
Zdeníku, to ma veľmi mrzí, že neprídete, ale snáď niekedy nabudúce. Veľmi rada by som ťa spoznala. Držím palce, nech ste rýchlo všetky tri zdravé:-)
Marti, vydrž prvý trimester a potom to už bude dobré. Moc Ťa nepoteším, mne bývalo hrozne, každé poobedie som musela spať s Oliverkom, ale teraz to už je pohodička:-) Ale fakt. Ani toľko spánku už nepotrebujem. Zajtra pokecáme.
Ostatné Brňačky, tiež sa na vás teším, niektoré som videla pred rokom na narodkách u Vítka a Klárky.
Zoberiem si na vás posilu, kamrátku Jitku s Karolínkou rovanko starou ako Oliverek. Dúfam, že vám to nebude vadiť.
Tešíme sa! Ozaj a idete tam na desiatu, alebo až na jedenástu?
Maťa a Oliverek +2

Terka
Kecalka 380 příspěvků 02.02.05 16:56

ahoj holky,
evi - to jsem ráda, že ses ozvala, už jsem přemýšlela, co s vámi je…Kdy máš přesně termín?
Theo - super nápad s tou sestřenkou :) až někdy v budoucnu budu mít hodně oken, jsem rozhodnutá brát si aspoň na ně brigádníky ..
Eldo, Marti - u nás slovo SAMA už přerostlo do obludných rozměrů…Občas mě pěkně tečou nervy, protože Klára chce dělat vše sama a přitom jí nic nejde :)))) Chce se i přebalovat sama, lehá si na plínku. Ale náhodou dnes se jí podařilo obléct si tepláčky,takže jsem chválila a chválila..
MArti - přišla jsem na pár výhod mít dvojčata :)) Moc jsem se nasmála nad tím, jak jsi psala, že budeš stříhat 60 nehtíků, to mi teda nedošlo… Zítra pokecáme :)
Zuzi- ty jsi fakt pracant, oni šéfové dobře ví,proč tě nechtějí ztratit. Ten dnešek mě mrzí ještě teď..Byly jsme celý den doma a byla to nuda. Tak ještě jednou se omlouvám, mám ráno opravdu pomalý rozjezd a než se mrknu na mobil… :(
Klára má poslední 4 dny opravdu super spaní odpoledne - usíná až po třetí hodině a spí třeba do pěti, půl šesté…Dnes bylo 15 hod a KLára stále HAJÍ NECI!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!! tak jsem jí oblíkla a vyjely jsme ven, usnula okamžitě. Aspoň že zítra bude spít venku, snad se spaní a usínání povede…
Jo a včera jsme byli v Olympii - v LaHalle a H&M stále slevy trvají,ale už nic nemají :( Chtěla jsem koupit bundu na příští rok,ale minulý týden jsem zaváhala :( Dnes jsem tam už objevila jen tenký svetřík roláček a musela jsem ho koupit :) Byl slevněný z 470 na 140. No nekupte to.
PS: Zítra si na srazík neberu moc peněz :)))))))))) A do obchůdku určitě nepůjdu :)))))) Zatím pokaždé jsem totiž nechala tržbu i ve vedlejším obchůdku s oblečením :) Zuzi, máš u mě ještě medovník!
Na zítra se těšíme, mrzí mě moc, že Zdeník a Pavlína nedorazí…My přijedem mezi 10 a půl 11 :)))
papa
Tereza a Klárka

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 02.02.05 22:16

Ahoj holky,
omlouvam se, ze nepisu, ale jak si nektere z vas uz precetli u Filutku, tak jsme asi konecne nasli byt, ktery se nam libi a s nejvetsi pravdepodobnosti do toho pujdem…takze litame, resime, vymyslime, shanime a do toho jedem v sobotu na ty hory…a vlastne jeste pisu denicek - asi zitra, kdy jindy…a chtela jsem Ondrovi usit teplacky…no to asi uz nestihnu :-(((
Takze zitra prijdem, jenom asi o trosku pozdeji, nez v deset, ale prosim prosim, nekdo tam budte, je tam rezervacka na desatou na moje jmeno, tak at to nepropadne…dik moc! :-)))

Takze zitra ahojky a marodi, uzdravte se!

Sylva

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 03.02.05 07:43

ahojky holky,

tak máme za sebou opravdu krásnou noc..cca tak dvě hodky spánku..částečně za to můžou bambulky…a jejich rýmový kašlík..nastoupil teda Stodal a uspávání v sedě.jinak nechtěly…no a pak se u mě asi naprosto krásně rozjelo to co u holek..a M. to má taky takže jsme do půl páté na sebe koukali v posteli..holky spaly s náma a nemohli přes tu našu rýmu a bolení hlavy a zalehnutých uší spát…ani jsme nemluvili neb to taky nešlo..jen posunky ;-))) asi nějaká předzvěst chřipkové epid. neb to teda fakt není nic moc…a hádejte..na víkend se nic nekoná neb to má i děda a babi hrdina šla i přes atb do práce a už teď je utahaná…říkala ;-))))))

holky ten srazík si moc a moc užijte a teda docela mě mrzí že neuvidim dvě dvojtěhulky já vlastně za dob bříchouna obrovského žádnou těhuli dvojčatovou neznala až v porodnici…a ostatní no na vás se taky vždycky těším…jsem zvědavá co Terka nakoupí ;-))))))) a Sylvo–taková rychlovka z bytem? no piš piš jsem zvědavka…je v jiráskáču nebo jinde?

no nic táta nám odpadl.. půl páté prohlásil, že na to nemá a vstával..teď je asi v komatu a holky ho otravují tak utíkám něco udělat..no utíkám…jdu se opatrně přesunout ;-)))

Zdenik a M+J

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 03.02.05 08:54

zdeniku to je des bes, zvlast kdyz ste to chytli vsichni 4, fakt smula. myslime na vas at se date brzo dokupy!
a to si pis, ze terka neco zase nakoupi :-)
sylvi taky jsem zvedavec co vy a byt, to je fajn, no kdo si pocka ten se docka!
a dneska to asi na desatou stihame do BC,tak snad stul chytnem
anicka opet vstavala o pul sesty, tak pojedem hned od zacatku otviracky, pze si myslim, ze mi o pul 12 zacne protivne tuhnout, tak at z te herny neco ma
hoja m+a+2

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.02.05 12:23

ahoj holky,

teda já Vás zanedbávám. 3 dny jsem tu nebyla jen včera nakoukla.
Mám za sebou 3 odpolední a tu včerejší do jedné ráno, takže jsem dneska spala 5 hodin, opíjím se tu zabijáckým kafem, naštěstí jdu zase pracínkovat až v úterý.

Já už se těším až budou všechny zuby venku, leze nám potvora špičáková, jde krásně vidět, ale není ještě prořezaná, takže prožívám stavy kňourání a zničeho nic ječíme a cpem si palec do pusy, dle toho taky vypadají ty neklidné noci, tím zdravíme Ondráška, Maťku a Janičku.

Natrefila jsem na hezkou knížku HRY PRO MAMINKY S DĚTMI od Portálu, stojí 199 kč, nestačila jsem jí nějak důkladně prolistovat, ale chystám se na to a jinak zakoupím. A koupím určitě leporelo TRAKTOR JEDE NA POLE od A.Šplíchala cena 159 kč, je to kapánek větší leporelo asi jak A4, ale je tam třeba traktor na poli, na další stránce traktor na statku se zvířátky, no vypadá to dobře a Em furt brblá brm brm a ze všeho co má 4 kola je hotová, tak po výplatě dostane dárek. Podobné leporele od Šplíchla jsou ještě HASIČI JEDOU, POPELÁŘI JEDOU, ale ten traktor se mi líbí nejvíc.

Jinak hlásíme, že „parapetová mámie“, trvá, dneska jsem se nasmála, Em tam seděla a volá BÁ BÁ tak se jdu podívat a nějaký mladík se tam sbíral ze země a Em prostě hlásila, že udělala BÁC, jinak je nadšená z vrán, tady v Ostravě je jich fůra a vysedávají v parku před kuchyní, takže furt hlásí LÁ (krá) a BAF jako (haf), když jde pes, no však to znáte…

ZDENÍKU-teda vy jste to chytli všichni čtyři, no to je síla. Co na to říct, že je to sviňucha ta rýma, dejte se co nejdřív dokupy bobci a holkám foukáme ty zuby.
PAVLI-hezky jste si ty hory užili, dojem kazí akorát ta rýma, že?! My máme taky 2 x odložené očkování. Jsem zvědavá kdy dorazí pozvánka.
ZUZKAJ-teda Kristián je šikulka, že tak zvládl tu lítačku po úřadech
EVO a KÁJO-jsem ráda, že jste dali o sobě vědět, piš častěji…
THEO-teda u nás nehrozí, že bych si šla odpoledne lehnout k Em. Musí spát sama a v postýlce a tu sestřenici šikulku, šikovnou závidím, ale je fakt, že s jedním Špuntíkem se mi občas podaří byt uklidit, i když tatam jsou časy nějakého relativního pořádku.
SYLVI-super, že jste sehnali byt, který se líbí a hory si užijte !
MARTI-takže těhotenská nevolnost už dorazila, určitě je to jen přechodné období.

tak holky jdu vytáhnout Em z postýlky, neb si tam vykládá a ze spaní asi nic nebude.
Quatro+Em 17.5 měs
P.S. od pondělka Em hlásí EEE a donese si nočnajs, já svlíknu a ona sedí a nikde neutíká, což je obrat o 100% od pondělka takhle hlásila 4× a 3× se vyčůrala, ale nechávám pořád prostor a dávám sedět jen, když si řekne, což bylo 4× za 4 dny, ale i to potěší, v úterý jsem byla před prací v koutku a bavila jsem tam s paní co má 2,5 kluka a vím, že před vánocema mi říkala, že kluk má plínky, neb na nočník nechce a po 5 týdnech co jsme se tam potkali, tak říkala že začal ze dne na den hlásit a během 2 dnů se zbavili plín, takže se potvrdilo to, že není kde spěchat a vše chce čas !!!

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 03.02.05 12:57

Ahoj Quatro,
no ty teda makáš!!! Jseš dobrá!!!

Já jsem zjistila, že po cvičení s dětmi, které jsme měli dnes, se cítím nějak zmláceně.. Nicméně Kryštof byl jak utržený ze řetězu… a taky se dostavilo více dětí, takže byl nadšen.

Néééééééééééé…pře­nesla jsem spící dítě a teď slyším z druhé místnostni bobo, bobo (bobík).. tak se jdu mrknout, co se tam děje..

No…sundaná plínka, počůraná postel - Markova..úža…

ZDENI - tak ať se to zlepší, to jsou stavy úplně na nic…

QUATRO - prostuduj tu knížku her a dej vědět, jaká je…prosím..

SYLVO - to budeš mít asi dost lítání, co? , s tím bytem, ale určitě to bude stát za to..

Vypadá to, že dítě uslo, takže letím vařit..tentokrát je v postýlce

Mějte se
Theo

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 03.02.05 13:27

Ahoj,

tak ja jsem sla vcera konecne spat v rozumnou hodinu, takze jsem se taky jednou pekne vyspala :-).
Iva se posledni dobou odmita houpat sama, vzdycky musi jit houpat bud panenku nebo medvidka, coz vypada v praxi tak, ze ji dam do houpacky spolu s vybranym objektem, chvili se houpou spolu, pak zjisti, ze je to nepohodlne, objekt leti nemilosrdne ven a slecna se houpe dal sama :-).
Jeste me napadla jedna hracka na klicek, ktera se Ive moc zamlouva, ale nemuzu ji nikde sehnat: jsou to takove rybicky pozastrokovane do otvoru v kruhu, kdyz se to pusti, rybicky otviraji pusu, ve ktere jemagnet a cilem je chytnout je na magneticke udicky. Pry to sveho casu byvalo k sehnani v Carrefouru, ale uz neni. Tak hlavne brno - kdybyste na to nahodou nekde narazily, dejte prosim vedet.
Obdivuju vsechny, kdo jste schopne se spuntikem uklizet - ja zvladam akorat prat a veset pradlo, to se Ive libi, ale treba vysavani nehrozi vubec, furt se vysavace strasne boji. Dneska jsem se ji zas ptala, jestli spolu nepovysavame kuchyn a pry neeeeeeeeee. Tak tu asi shnijeme ve spine, leda ze by nam Theo zapujcila sestrenici :-))).

ZDENIKu - vy si to teda „uzivate“, tak drzime palecky, at se z toho vsichni rychle dostanete.

QUATRO, THEO - Hry pro maminky s detmi mam, docela dobry, obcas z toho nejaky namet pouziju, ale nekdy se mi stane, ze se to Ive vubec nelibi. Jeste mam Vesele hry s malymi detmi, taky neni spatne.

SYLVO - ty se pred tema horama nudis nebo co :-))), vyrizovat byt a jeste se chystat na hory, dej pokoj :-). Ale jinak preju, at to vyjde a byt je podle vasich predstav.

Zatim pa
Pavlina a Iva spici

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.02.05 13:41

Em konečně usla, od 11:30 jsem opakovala pořád stejný úkon PŘÍJDU-ONA STOJÍ V POSTÝLCE-POLOŽÍM-DÁM PLÍNKU MUCHLOVAČKU-ODCHÁZÍM-ZAVÍRÁM a tak furt dokola, 2 hodiny mě to nikdy nebavilo, ale to je tím, že tam neječela, ale stála a furt cosi vykládala, doufám, že zalomí, aspoň na hodinu.

THEO-hmmm počůraná taťková postel, dobrýýý, Kryštof si holt poznačkoval svoje teritorium. A prosím zařaď mě do pořadníku až ta šikovna sestřenka uklidí u Pavy tak ať se zastaví i u nás…
PAVLI-díky za tip na další knihu, kouknu se jestli jí máme na skladě.

u nás zase sněží, ty silnice budou zase vypadat, když nás ráno v jednu rozváželi domů dodávkou měla jsem celkem strach, tady ostravské silnice byly v děsném stavu a ten náš provozní jel jak cvok asi se chtěl vytáhnout před studentkama, já tak nerada jezdím s někým jiným než s Martinem.
 Z+E

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 03.02.05 21:04

Ahoj,

no to vam musim napsat, jak me dneska Iva vydesila. Po obede usla o pul jedne, tak jsem si rikala, ze minimalne do tri bude spat. Najednou jsem ve dve zaslechla hrozne blizko zoufale mam mam, no krve by se ve me nedorezal. Priplizila jsem se k pokojiku, dvere byly otevrene a Iva na me cihala v predsini. Jo, to jsou ty postylky s vyndavacima spruslema :-), podarilo se ji to vyndat tak sikovne, ze jsem to vubec neslysela. A navic je pak polozila na perinu a nepraskla s nima o zem, jak je jejim dobrym zvykem :-).
Prijdte na chat, ciham :-))).

Pavlina a Iva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.05 10:57

Ahoj holky, omlouvam se, ze nebudu reagovat na komentare, jeste jsem nic necetla, ale musim vam napsat, co se nam stalo. V utery vecer Teri vylezla na zidli od pocitace, nejak ji to uklouzlo nebo co a hodila zada, coz by samo o sobe nebylo tak hrozny, kdyby se pri padu netriskla o hranu takoveho nizkeho stolku. Dala si desnou pecku do zadu do hlavy a okamzite ji tam naskocila obrovska boule. Hned jsem zavolala lekarskou sluzbu a ti mi rekli, ze kdyz je to na hlave, mame jet na urazovou ambulanci. Tam Terince za sileneho revu zrentgenovali hlavu a rekli, ze tam musime zustat na pozorovani. Pak jsme cekali asi dve hodiny, nez pro nas prisli z detskeho pavilonu. Mezi tim Terince otrnulo, probrala se a zacala tam litat po tech chodbach jako sus. Bylo to strasny - lezla tem doktorum a sestram do tech mistnosti s vselijakejma pristrojema a chtela vschno znicit. Do toho tam privezli za tri opilce, kteri tam delali bordel, nechteli se nechat osetrit a jeden byl dokonce porezanej po celym hrudniku. Teri se jim tam pekne pletla. Nakonec jeden z tech opilich panu prohlasil, ze potrebuje cigaro a odpotacel se na hajzlik:-))) Kdyz jsem prisli do detskeho pavilonu bylo uz 23,30 a Teri zacala z te unavy rvat, takze jsem ji jen prevlikli, Martin ji ponosil a ja jsem s ni sla spat. Na nozicku ji dali senzor, kdyby neco, ale to nebylo trba, jelikoz ja jsem stejne nezavrela oko. Rano ji prohlidli a prej, ze jsme prisli az v noci a ze musim e zustat jeste jednu noc. Jo a ze ma bejt Teri v klidu. Hahaha. Holky ja myslela, ze zesilim! Teri tam litala jako blazen, lezla za vsema detma a chtela jim vypichat ocicka, vypojit pristroje a prokpusat vselijaky hadicky. Myslim, ze kdyz jsme vcera v poledne odchazeli, ze se dotorum i sestram ulevilo. Musim rict, ze tam ani jedno dite tak nezlobilo. No asi tem ostatnim fakt neco bylo.
Dnes jsem v praci, kde jsem mela byt jiz vcera, tak musim neco delat. Zatim papa Mirus

elda
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 04.02.05 11:23

Miruš, podobný pád jsem zažila taky, v 9 měsících z postele + čelem o roh skříně. malá hned plakala, měla fešáckou bouli a hezky spálený ksichtík od koberce. nejeli jsme s ní nikam a dobře jsme udělali, protože po vyspinkání (samozřejmě hlídaném-spala v autě cestou na dovču, stalo se to těsně před odjezdem) milou dcerku chytil amok - energie na rozdávání, úsměvy na všechny strany, o nějakém zranění nemohla být řeč :-)Ještě v noci a druhý den jsem hlídala, jestli není plačtivá, unavená a tak, ale nebylo jí opravdu nic, „ušetřili“ jsme výjezd. Jsem spíš taková ta lehkomyslnější matka, styl „no booože, tak si natloukla“ - přílišná úzkostlivost je také na škodu. Ale je dost možné, že po popisovaném pádu bych jela aspon na rentgen taky :-) dobře že to tak dopadlo a Terezce nic není.

elda+lída

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.05 12:21

Hele Quatro, nestvi s tim nocnikem!!! Em je sikulka a ja z ni mam depresi:-)))
 Mirus

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.05 12:23

No ja jsem si netroufla doktorum odporovat - to vis, kdyby se pak neco stalo, tak bych se zblaznila.
Taky jsem mela pocit, ze bychom mohly jit rano domu, ale kdyz ti doktor rekne, ze bezvedomi muze nastat do 48 hodin po urazu, tak se vydesis.
 Mirus

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 04.02.05 13:37

Teda Mirus,
nedes me, jesteze se nic moc nakonec nestalo. My mame pady na dennim poradku, dneska zrovna si Ondra dal jednu paradni do cela…myslim, ze modrina vyleti behem par hodin…
Ono je to fakt tezke, rict kdy jet a kdy ne…pak by si to clovek mohl vycitat…no dobre, ze je to vsecko OK.

Sylva

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »