Štestíčka mají 27 týdnů

Rodičovství
  • martinav
  • 27.03.04

Ahoooooj holky, Uf uf, tak jsem se konečně probrala komentáři v minulém deníčku ? to bylo ale počteníčko :) Já jsem teď neměla moc čas, protože jsme měli nějak nabitý program, chodili domu těsně před koupáním a potom jsem stíhala tak občas číst, pak už začal Petr se svýma poznámkama, že mam internet radši než jeho a mrmlal a mrmlal..... No teď nás na víkend opustil, tak si to vynahradím :)) Ale zaujalo mě téma pouštění dětí ven a musím říct, že jsem k tomu ještě nezaujala stanovisko, ale bydlíme na sídlišti s nej kriminalitou v Praze, tak mám už teď strach.

Ségra bydlí na vesnici za Prahou a neteř si hrála před barákem s holčičkama v 5 letech, možná dřív a nikdy mi to nepřišlo divný. Do školy a ze školy jí vodí, ale kvůli autům ? to je taky kapitola sama pro sebe. Ale u nás na sídlišti bych to tedy nepraktikovala. Je to škoda, my vyrůstali v baráku s obr zahradou a dvorem a se ségrou jsme se venku vyhráli!!! Taky jsme od sebe rok a půl, takže jsme si pry od útlého věku vystačili spolu na dvorku a mámu nenapadlo, že by se nám mohlo něco stát.

Začali jsme našemu chlapečkovi říkat Polínko. Pročpak asi?? Holky, on poslední týden tak kráááásně spinká, že jsem z toho celá vedle (od porodu s tím bojujeme, ne že by špatně usínal, ale to jeho buzení!!!!). Doufám, že jen co jeho spinkání zveřejním, tak se to nezmění. Ale musím se o tu radost podělit, je ze mně jiný člověk. Broučka položíme s očima dokořán v půl osmý do postýlky a on usne jako polínko, spinká do půlnoci, to kojíme a pak se budí kolem půl sedmý, kojíme a ještě si na hodku, dvě zdřímne. A já s ním :-)) Já věděla, že to přijde!!!! No, ale jsem připravená na to, že se to možná zase zhorší. Uvidíme co zuby (ty tedy zatím nemáme :-)).

Máme po půlroční kontrole, tak vše prý je v pořádku (i když je chlapeček trošku línější :-) já když čtu, co ty vaše miminka vyvádějí, tak si to u nás nedovedu ani představit). Měří 70 cm a váží rovných 8 kilo. Akorát to jeho kandění. Díky za rady, zkusili jsme švěstičky, hruštičky, šťávičky a pořád nic moc. Doktorka mi poradila v podstatě to, co před tím už vy (takže ty doktory ani nepotřebujem, ne??). Jo a vy:,–(ila jsem mrkev a rýžovou kašičku, no uvidím uvidím.

Chystáme se že v plavání už přejdeme na větší bazén, kam chodí víc maminek, akorát máme za úkol se potápět, protože půjdeme už rovnou mezi pokročilé „plavce“. Tak Matíka poléváme při každém koupání z hrníčku, tak jsem zvědavá, jak mu to půjde. Zatím vypadá na vodní živel po mamince. Kdyby byl po taťkovi, tak by to bylo horší. Taťka se bojí, že by se nám rozmočil a ve vodě moc nepobude. Nějakou fotku z naši treninků dám do galerie. Petr Mátu polejvá strašně rád, tvrdí, že s těma mokrejma řasama je nejkrášnější ? saďour jeden. Ale má pravdu :-))

Taky se mi zdá, že se nešemu synkovi přestává líbit v poloze ležmo, na břiše moc dlouho nevydrží, takže by se nejraději nosil nebo seděl ve svý židličce. Dřív vydržel spokojeně v postýlce a hrál si s hračkama, teď hned začne volat o pomoc. Dopoledne to ještě jde, ale k odpo a k večeru!!! To jsou boje. Holt musíme nějak vydržet to období, dokud nebude moct sedět. To samý platí o kočáru, takže stejně jak jste nějaká psala (fakt už nevím kdo), občas chlapíka trochu po:,–(ím a je klíd. Přes den spí 4×30 minutek, po plavču o něco víc, na to se vždycky tešim :-)

Tak já pro tentokráte končím, doufám, že budu mít víc času na emimino (tak abych nešidila to vlastní ne E), mějte se krásně, žádné nemoce, hodně spánku a hodný dětičky.

Martina a Matěj t.č. spící

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.04 21:06

Martino, my jsme zase bydleli v Praze na velmi rušné hlavní ulici, takže tam se taky „lítat venku“ moc nedalo. Zato jsme měli chalupu a to bylo eldorádo. Lezení po stromech, padání do potoka, tajné stezky vyšlapané v obilí :-))
Jsem zastánkyně „lítání venku“ - ale samozřejmě ne za každou cenu; člověk musí trochu posoudit, kde jsou k tomu vhodné podmínky a kde ne.
 sally

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 27.03.04 21:36

Ahoj Marti,

já v Praze na sídlišti taky trpím, hlavně při představě, že by si měl Martínek hrát na společném pískovišti se psími výkaly a injekcemi od těch hastrošů, co tady sedávají :o((( Taky proto jsem se s manželem rozhodli, že si postavíme za Prahou domeček ,já už se nemůžu dočkat, až odsud vypadnu na venkov - golden venkov :o)))

Ještě jsem se chtěla zeptat k tomu koupání a polívání hlavičky, coby příprava na potápění. Jak Mata na to polívání reaguje? Opravdu zatajuje dech? A jak poznáš, že ho zatajil? Martínek na mě vždycky vyvalí oči, a pak se začne křenit, tak nevím, co tím myslí.

Tak vy máte v půl roce 8kg, my mame ve 3 měsících 7 kg a na vodě plaveme jako bojka :o)))

Zatím pá. přeji hezký večer

Míša a brusinče Martínek 15 týdnů

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 27.03.04 23:39

Ahojte maminky miminkové,

tak můj manžel dneska pronesl hrozně ošklivou větu. Něco v tom smyslu, že Matyášek je ten nejhorší typ miminka a že ho vyměníme za jiný. Asi vyměním manžela, i když má pravdu, protože s Tobčou a Kíťou se Matík nedá srovnávat. Dnes v noci spal přisátý k mému prsu a to doslova. Po pár neúspěšných pokusech mu prso vytáhnout s papulky jsem usla také. A nedovedete si představit jak mě to ráno bolelo, mám teď na bradavce mozoly. Dopoledne pořád poplakával a manžel že s ním půjde ven. Chudák! Vrátil se asi za čtvrt hodiny se šíleně řvoucím miminkem v kočárku. Prý mu chtěl jen zastrčit ručičky a on spustil jekot a už nepřestal. Potom volala S.O.S. teta, protože ji nešel pustit film na počítači, tak jsme tedy jeli. A zase celou cestu v autě řev. Tam byl Maty ak na trní. Naštěstí ho pořád někdo choval tak to šlo. Myslím že to budou zoubky. Jinak si to tedy nedovedu vysvětlit.
Já opravdu nevím jestli nejsem magnet na šílené zprávy, ale sestřenici je třináct a její dvě stejně staré spolužačky jsou těhotné. To mě jen utvrzuje v tom že mé děti běhat po sídlišti nebudou.
Nejsem protí lítáni děti po venku. Jak někteří asi nabyli dojmu. Jezdíme na chalupu, tam si mohou dělat co chtějí. Pak téměř každý den chodíme k babičce. Je to kousek od nás, má nádhernou velkou zahradu, vedle sousedi mají podobně staré děti a divte se ale moje děti zde mohou ven bez dozoru. Jsem prostě jen proti běhání dětí po sídlištích.
Tahle diskuze zde vznikla proto, že Uši psala že pouští svou pětiletou dcerku ven samotnou a chtěla poradit jak to dělají ostatní. Tak jsem ji jen napsala svůj názor a asi jsem se i blbě vyjádřila. Chápu, že někteří rodiče chodí do práce a nemají čas jít si odpoledne sednout ven na lavičku a hlídat své dítě. My jsme ale doma a nic nám snad nebrání v tom jít ven také. Dneska se všude mluví o tom jak lidi nemají na děti čas a nevěnují se jim. Čím dál více dětí má problémy. Neříkám že jsem dokonalá matka a že vše dělám dobře, ale jsem doma a na děti mám čas a mohu si jít sednout ven a věnovat se jim, proto to i dělám a dokud to jen půjde tak to dělat budu.
A jistě Sally, dítě se potřebuje naučit být zodpovědné samo za sebe, s tím s tebou souhlasím. Myslím si ale že až ve věku kdy chodí do školy a ne ve školce. Jinak totiž nechápu proč učitelky ve školce chodí na zahradu s dětmi a hlídají je, když přeci pětileté dítě je již schopné být venku samo a dozor nepotřebuje.
Každý z nás má na tyto věci svůj názor, všichni jsme jinak vychovaní a všichni žijeme v jiných podmínkách proto se asi budeme rozcházet. Zde na sídlišti, jsou např. děti které jsou sami venku pořád už třeba od tří let, děti které jezdí s rodiči na kolech, chodí na procházky a občas si hrají venku ale většinu z nich jsem dříve než začali chodit do školy samotné neviděla, a pak jsou tu děti, které chodí do školy a ze školy a venku vidět nejsou vůbec. A věřte mi že jsem ještě nikdy neviděla rodiče těchto dětí aby se dohadovali který způsob výchovy je nejlepší.

Holčinky, já jdu spinkat a doufám že ne s přísavkou.
Simunka

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 28.03.04 19:55

Ahojky,

Tak další týden je za námi.
Jak se vám dneska chtělo vstávat?Mě teda vůbec. Navíc jsem byla včera na zábavě, taťka hlídal a musím ho pochválit, zvládl to na 1*. Takže jsem měla spánkový deficit a dnes jdu spát se slepičkama. Byli jsme odpoledne na procházce, bylo krásně, takže fotečka je v galerii. Matýsek dále pokračuje ve svém ?povídání?, přidal k tomu další grimasy.
MartiV ? zkus tu švestkovou šťávu. Já jí koupila v lékárně od HIPPu a opravdu pomáhá. A gratulujeme ke spánku - ZÁVIDÍÍÍM. Matěj se teda teď budí po třech hoďkách, ale stejně ještě nic moc
Jindřiško ? neboj se, náš Matěj se taky na plavání na tu vodu nepoloží. Je v křeči, nožičky má křížem, ručičky ve vodě, takže mu to déle trvá než se uvolní. Ještě je tam jedno mimčo, který je stejný. Ale lektorka říkala, že si zvykne, že se to zlepší.
Musím letět, Matěj se ozývá.
Přeji všem krásný slunečný týden,
Papa Lucka s Matýskem (6.měsíční)
PS:Děkujeme všem za gratulace k narozkám

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 28.03.04 20:53

Ahojte. Zase som nestihla napisat do minuleho dennicku, lebo som od stvrtka az teraz si :,-(la k pocitacu. Takze este k minulemu:

Kackac- co studujes? Nejako som to prehliadla. Obdivujem ta, ze mas cas drzat knizku pri malej.
Mrncat na brusku ? znamena jemne plakat na brušku. Nie plakat, ale iba tak sa ozyvat, no proste mrnčať:-) ja sa ospravedlnujem ze nepisem s diakritikou, ale to je este z mojich cias za slobodna, kedy som sa s mojim manzelom zoznamila cez internet a pisali sme si denne mail cez hotmail a ten diakritiku nepodporoval. Takze som sa to odnaucila a uz sa mi to nechce ucit naspat. Mozno by sa vam to aj lahsie citalo. Takze sa este raz ospravedlnujem.

Ed- zostala som s nemým uzasom sledovat vase fotky na rodine. To nemyslis vazne ze Daysi takto zaspinka vo vani?! :-))))))) Skoro som spadla zo stolicky. Chuda malicke to musela byt teda veeelmi unavena.:-))))No ano take cvachtanie vo vani cloveka dostane

LaBouche- je to krasa pocuvat tych nasich drobcov pri zvatlani,ze? My mame podobne slabiky no je smiesne ze vzdy podliehaju akoby mode:-)) Pred dvoma tyzdnami mala ma- mma, potom to bolo dada tata ale uz sa k mame viac nevratila. Takisto sme mali obdobie ked neplakala ale iba hovorila ne ne ne ne placlivym tonom. A teraz u nas leti namiesto plakania výskat v takej vysokej oktave, ze byt vtedy v jej bliskosti je sluchu nebezpecne:-)

Kocky to mate vsetky take super vahy? Ja som pribrala 22kg(dobre citate) a teraz mi ostava este 5kg schudnut, no nemozem ich zdolat. Najlepsie a najpovzbudzucejsie je ze, potom este 6kg do svadobnej vahy a potom este 4kg k mojej spokojnosti. Takze to mame suma sumarum 15kg. Boze tak to neviem kedy sa mi podari. Pevne dufam ze ked prestanem kojit tak to dolu pojde. :-(

Pomnenka- Ked som citala ako ste papali papuce( snad som o prelozila dobre-nazouvaky) nic si z toho nerob, aj mi to mame v oblube. Tiez od istej doby ich mam stale na nohach. Inak boli a su najvacsim lakadlom k lezeniu. U nas. Takze uz nielen sedime ale par dni aj lozime. Az teraz vidim ako velmi musim davat na nu pozor.Uz som urobila zopar opatreni a spravila som izbu bezpecnejsiu, no es e to musim dopracovat, Akurat dnes sa mi stala nehoda. Uvarila som dve salky caju a nestastnou nahodou sa otvorili dvierka na sekretary a salky spadli na zem:-(( Obliala ma horucava. Pol litra horuceho caju sa vylialo na koberec asi meter od Simonky. No uz aspon viem, ze sa mi nic take nestane.

Simunka- toto iste som opisovala v minulom dennicku. Simi tiez zacala plakavat. Chce sa iba nosit a stala sa maminkovskou. Ked ma nevidi tak place alebo ked ma zbada, tak zacne plakat.Asi chce aby som si ju polutovala.:-)V noci tiez kolkokrat spime na prse a to tak, ze sedim a kojim a spime obe. Zobudim sa so zalomenym a stuhnutym krkomJe to unavne a ked sa nespamatam a nezatrhnem to, tak ma cely den bolia bradavky. Kazdi mi vravi, ze uz to budu zubky a to vidim sama, ze ma stale pasticku v pusinke. Davam jej calgel na dasienka a vtedy ju to trosku ukludni.

Ked tak citam co som napisala, nemozem sa zbavit dojmu ze to posobi, ako ze v:,–(e som bola a vsetko viem. A vsetko co mate vy mame aj my:-))), no fakt to tak je a asi su deticky vo vela veciach podobne. Idem si urobit kavicku a pozriet nejaky filmik.Ci ho dopozeram je otazne. majte sa nateraz pekne

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 28.03.04 22:31

Ahojte holky,

chtěla jsem se vás zeptat jak to děláte s alkoholem? Když jsem byla s Tobiáškem v porodnici, tak nám dětská lékařka při přednášce o kojení řekla, že takové jedno pivko denně, může jen doporučit. Bylo to v květnu, a v létě já chuťky na pivko mám, takže jsem si, když bylo teplo, jedno černé občas dala.
No proč to píšu. Já mám poslední dobou hroznou chuť na svařáčka a nevím kolik toho můžu vipít. Dneska jsem si uvařila asi půl deci. Manžel se mi hrozně smál, že by to neopilo ani Matyáše, kdybych mu to nalila do krku. Ale já mám opravdu strach. Tak mi poraďte, prosím!!!!

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 28.03.04 22:43

Hóóójte holky,

já to omylem poslala. Ještě jsem vám chtěla napsat, že od zítra začnu hubnout. Dnes jsem totiž zjistila, že vážím o dvě kilča víc než před dvěma týdny.
Takže: vážím 72kg
měřím 170cm
Vážila jsem 58 kg. Je to sice moje váha z léta 2002. Vážila jsem víc když jsem otěhotněla, protože to bylo v lednu a já přes vánoce vždy 6-8 kilčo přiberu.
Rozhodla jsem se ale zhubnout do konce června alespoň 6 kg.
Proč to ale píšu? Abych měla větší motivaci, tak vám sem napíšu každých 14 dní jaká je moje aktuální váha. Snad mě to donutí něco se sebou konečně udělat. Tak mi holky držte palce.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 28.03.04 22:59

Jejda holky,

já se tedy naotravuji. Ještě jsem se totiž zapomněla zeptat, jak vaše děti reagují na změnu času? V kolik šli dnes spát a tak.
Kristýnka s Tobčou šli spát později, ale Matyášek, světe div se, naprosto přesně jako obvykle. On si asi svůj vnitřní budík přeřídil podle hodin. Jsem zvědavá kdy bude vstávat!!!!!

Už naposled: mějte se a pište!!!!
Simunka

PS: Marti, tvého manžela chápu. To ten můj, jak chodí do práce na půl šestou, tak většinou večer kolem deváté usne a já ho v podstatě sezením u emimina nijak neochuzuji, protože stejně spí.

Miriam, neboj nikoho nepoučuješ a ohledně toho spaní miminka s prsem v pusince, poučuj! Já ač matka třetího dítka, tohle jsem opravdu ještě nezažila. Ono si asi každé miminko přichystá nějaké překvápko, aby si člověk nepřipadal jako zkušený rodič, ale jako naprosté ťululum.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.04 23:09

Ahoj holky,
tak jsem se před chvílí vrátila ze cvíča,před tim jsme absolvovali asi 15km rodinné procházky a zítra si asi nebudu moct sednout ani na záchod:o))
Ve středu jdeme na kyčle-doufám,že už konečně NAPOSLED a na půlroční prohlídku.
Marti-tak to je teda supeer,že takhle krásně spinkáte.Taky už si to zasloužíš,no ne?
Když jsem četla tvůj deníček,měla jsem pocit,že je snad o tom našem prckovi:o)Taky si nějak nedovedu představit,že by se Kity někdy mohla otáčet nebo dokonce lézt:o).A ležení ji už taky očividně nebaví.Když je venku hezky,má staženou stříšku a spoustu hraček na rozptylování,tak to jde,ale když má teplou bundu,je zle,protože se nemůže hýbat.
Jo a zácpu máme taky.....Nejspíš z kaše,protože nic jinýho jí zatim nedávám.Takže vařim čajíky(jak jsem ti radila),jenže to nějak nepomáhá…
Tak asi koupim místo rýžové kaše kukuřičnou.
Simunko,já bych teda taky řekla,že to budou zoubky.Tak ať už nějaký brzo vyleze nebo přestane Matyáška trápit!
A s tim alkoholem.Já zatim úspěšně abstinuju,ale kolikrát mám uplně děsnou chuť na vínko.Četla jsem,že víno a pivo neškodí,neměl by se tvrdý alkohol.Samozřejně to neznamená,že se toho pivka může vypít sud:o))).Takže můj názor je,že sklenička neškodí;o)
Miri,COŽE???Vy už i lezete????Ta tvá Simonka teda musí být pěkný šídlo.
To s tim čajem je teda nepříjemný.Uplně mi přeběhl mráz po zádech,když jsem to četla.Hlavně,že se nic nestalo.
A co se týče váhy-já jsem v těhu přibrala devět kg,ale po šestinedělí jsem byla na předtěhu váze a teď mám ještě o 5 kilo míň.Takže na mě asi platí ta teorie,že se při kojení shazuje.V tom případě to nechci vidět,až kojit přestanu…
Jo,holky,ten byt SNAD BUDE.Na stopro to budem vědět v úterý.Tak nám držte palečky.
Tak já už musim letět.Doufám,že jsem nenapsala nějaký nesmysly,protože se při tom bavim s manželem a ještě koukám na TELE TELE.
Tak pa a jaru zdar!
PS:Jak jste zvládly změnu času?My jsme si nepřeřídili večer hodiny,v 11 jsme měli být u kamaráda,ale v těch „nových“ 11 jsme se ještě váleli v posteli.....
Tak už fakt ahoooj!
Monika a Kristýnka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 28.03.04 23:16

Moniko,

koukám, dobrá zpráááávička!!!!!!!! Tak ať vám ten byt už opravdu dopadne!!!!!!
Simunka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 28.03.04 23:17

Zdravím,

tak jsem se teď vrátila z večerního cvičení a uvítal mě doma zoufalý taťka, že Matěj po té, co jsem odešla a začal s koupáním půl hodiny řval, nechtěla ani odstříkaný mlíko, který jsem jim tam nechala. Nakonec tedy usnul, ale tohle neznáme :-( Už se to tedy jednou stalo, když jsem chlapíky nechala samotné. Dřív to bylo v pohodě. Že by závisláček ??? Taky u nás dneska byli tchánovci a hned jak si chtěli Matika pochovat, tak spustil a zabrala až mamka :-( Dělal tak nešťastný grimasy..... No já ošklivá se tomu musela smát. Ale docela mě to mrzí, páč doteď to bylo takové pohodové miminko. No snad to přejde.

Sally, já doufám, že moje dětu taky zažijou ledorádo aspoň nějde jinde a to u babičky v domečku se zahrádkou. Na tom sídlišti to fakt moc na samostný řádění nevidim. Jo, to naši byli docela drsný a když jsme se přestěhovali do Prahy (z vesnice, mně bylo 6 let), tak mě nutili chodit s o rok starší segrou ven. My jsme se tady strašně báli, protože nám takový větší kluci nadávali a já brečela doma za dveřma, že venku bejt nechci. Musim se zítra mamky optat, jestli jí nás jako nebylo líto, teď zpětně ,i to ppřijde hrozně drsný a divný. Já tedy byla dost bojácný dítě, ale tohle jsem si asi nezasloužila :-((

Míšo, náš Matěj le vždycky před politím tak nadechne a zavře pusinku a očka. Tak snad je to ono, uvidím, co nám řeknou v uterý na plavání. Domeček bych taky brala, už teď přemýšlíme, že aý splatíme hypotéku na byt, tak ho prodáme a vemem další na domeček. Ale uvidíme, jak to půjde. Finančně.

Simunko, držím palce s hubnutím, myslím, že je to dobrý nápad (ta motivace). Já si občas pivo dám, vínko taky, klidně 2×2 decky. Když jsem si jednou dala trochu víc, tak jsem měla připravený odstříkaný mlíko a kojila jsem třeba až za 12 hodin. To „opilý“ mlíko skončilo ve vaně :-))

LaBouche, švestičky zkusíme, máme je na programu. Matej nekandil od uterka a už jsem z toho nervozní. On asi taky. Spaní -snad se ten tvuj taky umoudří, není to tak dávno, co jsme na tom byly stejně (bledě). Jo, v kočárku mu to moc sekne. A jakej je veselej!

Lmiri, s diakritikou se netrap, já o sekám občas s občas bez. Nemám českou klávesnici a když si nějakým písmenem nejsem jistá, tak to prostě pisnu bez. Kojení a váha - já se zase naopak bojim, že až přestanu kojit, tak začnu nabírat. protže ač jím za dva (možná za tři :-)), tak jdou kila samy domů a mám míň než před otěhotněním. Ale mám kamarádku, která shodila práve po kojení. No, jsem zvědavá. Vůbec jak dopadnu, jestli mi někdy budou moje staré podprsenky…

Tak holky ahojte, jdu na kutě
Martina

Ed, taky prásknu narození - já jsem 28.4.75

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 28.03.04 23:19

My jsme dneska jeli podle starého času. Jak kdyby nebyla žádná změna. Já si ani nepřeřídila hodiny. Tak uvidím, chtěla bych Matika nějak přečasovat :-))

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 28.03.04 23:38

Marti,
a nemohl Matěj brečet právě kvůly té změně času? Já tedy nevím, někde jsem ale četla, nebo slyšela, že prý malé děti a staří lidé s tím mohou mít problémy. Co z toho plyne? Jsem stará, protože já s tím problém mám a celkem velký.

Opravdu na tebe byli vaši tak tvrdí? To já pro změnu vodila svou o tři mladší sestru do školky. Ona mě vůbec neposlouchala a já proto chodila často do školy pozdě. Byla jsem z toho strašně stresovaná, protože dodnes vidím jak jsem vždy přišla pozdě a celá třída na mě čučela, jak vysvětluji učitelce, že jsem ji nemohla donutit, aby celou cestu nelezla příkopem po kolenou. Ale musím přiznat, že jsšem toho jednou zneužila. Nechtělo se mi do školy, tak jsme zůstaly doma. Nahřála jsem teploměr a když mamka přišla z práce tak jsem ji lhala že ségra měla teplotu. Pak věř dětem!

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 28.03.04 23:43

Já se snad dneska upíšu. Chtěla jsem jen ještě napsat. Dík za informace o alkoholu. A holky hádejte co jsem si hned běžela uvařit?
a)čaj
b)svařáka
No kdo hádá b, hádá spravně.
Ale mám ho opravdu jen deci. Víc se stejně bojím.

Simunka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 29.03.04 00:40

Ahoj holky

tak jak se máte?
Nezapomněly jste si přetočit hodiny? Je to ale zmatek co? :o)
Tatík popíjí Plzeň - tu si sem tam zaslouží, když ho chci potěšit. Moc mu totiž chutná, ale je to zde jedno z nejdražších piv a navíc, nechci mít doma tatíka, co popíjí každý večer pivo - takže když mu to pívo sem tam koupím, je to pro něj svátek :o)

Já si jdu udělat kavé, abych u toho psaní neusla - mám toho trochu víc na mysli. Snad na nic nezapomenu.

Největší novinka je :

Máme druhý zub!!! Jo jo a tentokrát jsem ho objevila já :o) Teda já ho pod dásničkou viděla, že roste, ale dnes se teprve prořezal a já ho nášla JÁ JÁ JÁ :o)))))
Ale asi tím jak rostou opravdu trpí, chuděrka, dnes večer se už vzbudila 2× a to šíleným pláčem, takže momentálně ji v obýváku chová tatík, a malá dostala medicínku… ručičku si žmoulá a slintá - asi rostou i ty horní…
Do toho má pořád ten šílený tuberácký kašel a rýmu :o((

Potvůrka Daisy nechce jíst zeleninku :o(
Papká jen ovoce a ještě jí moc šmakuje avokádo, ale ostatní zeleninkou prostě pohrdá. Je až k úžasu, jak je takové malé miminko „vychcané“ :o) Ochutná co jí nabízím a když to není ONO tak pusu stmelí a neotevře a neotevře.

Apolenka je od pátku tří - letá - děkuju všem za gratulace, poctivě jsem vyřídila. V pátek musel Guz do práce, takže jsme slavili ráno a to tak, že jsme nachystali v obýváku dárky a dort a balonky a po probuzení jí čekalo překvapení :o) Dostala spoustu hraček - co jiného a samozřejmě rybičky :o) Máme mmch 4 nové strávníky !!! A zatím je vše OK. Dokonce i Marcus pod pohrůžkou vyhoštění nějak ožil a zase je ve svém živlu.
Zatím nové přírůstky nemají jméno, ale už se na tom pracuje. Jedna je opravdu povedená, celá oranžová jen pusinu má černou jako by měla černou rtěnku, takže jí zatím říkáme Manson (odvozeno od Marylin Manson) :o)

Taky nás včera navštívila maminka, co jí zemřel ten chlapeček. Ach jo, byla to moc smutná návštěva. Výsledek pitvy zněl - cot death čili náhlé úmrtí novorozence. Vyprávěla mi jak se to stalo a já jsem nemohla ani popadnout dech, jak jsem brečela… Prý ho měla v klokance, já myslela že byl v kočárku a tak když mi říkala, že alespoň zemřel, když byl u ní v teplíčku, tak mi mohlo žalem puknout srdce :o((((
Bylo mi jí tak strašlivě líto, chuděrka se snaží být statečná, ale copak to jde? Vždyť jí zemřelo před pár dny miminko.....

Ale říkala, že se musí soustředit na dcerku a mažela, kterého to sebralo snad ještě více než ji a že dokonce uvažuje, že by ještě jedno mimi měli. Ale bojí se věku (má 40 let). Ale ještě více toho, co by se dělo, kdyby nedej bože i to další miminko zemřelo. Ono totiž vše vyšetřuje policie a i teď museli vyšetřit, že to bylo úmrtí a ne zabití!!!! To musí být strašné - umře vám dítě a jste podezřívaná, že za to můžete třeba vy !
A kdyby se nešťastnou náhodou stala tato tradédie znovu, tak prý by jí určitě podezřívali a možná i zavřeli a toho se bojí více, než čehokoliv jiného. Je to celé postavené na hlavu - věřím, že se to vyšetřit musí, ale určitě to jde šetrněji a pokud zrovna procházíte takovýmto smutným obdobím, tak to poslední co potřebujete, je aby jste měla pocit, že si někdo myslí, že jste tomu broučkovi ublížila vy !!!

Je mi opravdu mooooc smutno a snad bude jejich příběh jednou se šťasným koncem - dalším, už zdravým miminkem.
Ještě jedna taková „maličkost“- ona prý byla těhotná s přirozeně počatýma „čtyřčatama“ !!!!! Dvě se vůbec nevyvíjeli a dvě ano, ale jedno o hodně míň a díky tomu jí začala v 17. týdnu odtékat plodová voda. Jenže to dotáhli až do toho 28. týdne - proto ty problémy měla a to druhé mimi by nikdy nepřežilo, bylo moc malinké…

A teď trošku veseleji: v sobotu měla Apolenka párty. Málem jsem zaspala ! Nebylo mi totiž vůbec v pátek dobře, lezla na mě nějaká chřipka, tak si Guz řekl, že mě nechá pospat a vstávala jsem až o půl jedenácté. O půl dvanácté jsme měli vyjíždět a opravdu jsme to stihli tak tak, protože jsem si musela ještě umýt vlasy… Vím, že to myslel dobře, ale dostal sprda, že mě měl vzbudit dřív :o)
Párty byla super. Přišli všichni pozvaní, Polinka řádila a užívala si toho, že je středem pozornosti. Dostala spoustu krásných dárečků a vůbec se to celé vyvedlo.

Teď nastává období, kdy bude chodit do práce brzo ráno, takže budu s holčičkama vstávat já a tím pádem asi teď fakt nebudu mít moc času na net, tak se nedivte, pokud se tu moc neukážu jo? A taky jsem si řekla, že ve středu prostě nebudu celý den zapínat počítač a udělám si oddechový den, kdy budu jen číst.
Manža když to slyšel tak říkal, že místo čtecího dne by to mohl být náš „sexíkový“ den - když se nebudu konečně věnovat počítači - tak proč ne jemu že :o)
Takže ať už bude středa věnovaná čemukoliv - počítač to nebude :o)

Zase je to delší, takže tohle odešlu a pak ještě pisnu něco k vašim komentářům.
 Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 29.03.04 02:02

Takže mě tu máte zas !

Koukám, že se dnes do postele zase před 1.00 ráno nedostanu :o)
Ale alespoň jsem po včerejšku vyspaná. Daisy totiž chrupčela od 20.00 - 4.00 - 8.00 hod !!! pohádka :o)

Ještě jsem vám chtěla napsat, že nestačím zírat, jak to tady chodí v obchodě, když příjdete něco reklamovat.
Koupila jsem si totiž ve středu v NEXTu tričko a ikdyž jsem ho ten den nosila, nepamatuju se, že bych se někde zašpinila a po vyprání jsem objevila, že má na jedné straně vepředu takový jakobý mastný flek. Urputně jsem uvažovala, kde jsem se otřela, ale fakt jsem si nemohla vzpomenout a bylo mi to líto, že jsem si zničila nové triko.
Guz mi říká, že nemám být smutná, že to prostě v neděli půjdem vyměnit, že to možná na tom tričku už bylo a já si toho prostě nevšimla (což je možná pravda, ale říkala jsem si, to mi stejně nikdo neuvěří ).
Tak jsme tam dnes byli a holky - ta paní se na to ani pořádně nepodívala, manža jí to dal, že na tom je skrvna, ani nechtěla vysvětlit kde kdy a co, chňapla triko, říká NO PROBLEM a za 5 minut jsme vycházeli já s velikým úsměvem na tváři a fungl novým trikem v tašce :o))))) To je servis co?
A to tak funguje většinou všude. Když se vám něco stane s botama, rozlepí či upadne - tak se s váma nikdo nedohaduje, že si za to můžete sami - vymnění, omluví se a je klid :oD
A pokud se vám třeba stane, že něco koupíte a už k tomu nemáte účtenku, či jste odstřihli vysačky, tak vám to v obchodě vymění za něco jiného ve stejné hodnotě. Ráj.

Jo a zítra jdeme na vážení, tak jsem zvědavá, kolik to dělá v půl roce nám.

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, co děláte, když vaše miminka nechtějí papat, to, co jim uvaříte. Nabídnete jim něco jiného, nebo to prostě znovu zkusíte další den, a ten den, kdy papat nechce, prostě příkrm vynecháte?
Daisy jsem dnes totiž udělala mrkvičku a nesnědla nic. Tak jsem narychlo uklohnila jablíčka a ty spapala… Ale já bych byla radši, kdyby mi jedla i zeleninu, tak mám jí prostě vařit jen zeleninu a když to nesní, tak už jí nic jiného nenabízet? Co vy na to?

Simunko - nejdřív musím napsat, jak moc mi je líto vaší švagrové, že přišla o miminko. A jestli se navíc o něj dlouho snažili :o( Snad budou mít brzy v bříšku nové a vše bude v pořádku!

Dále - to Matýskovo spinkání - je těžké říct, co taková miminka trápí a tak kdo ví, proč chtěl být Máťa přicuclý celou noc. Já vím, že to musí být moc těžké, obzvlášť když to ještě tak nepěkně manža komentuje, ale zkus být trpělivá. Možná ho opravdu trápí zoubky a já se kolikrát až divím, když Daisy šíleně pláče od bolesti, co všechno ta miminka musí vytrpět. Je bolí dásničky a tebe zase ráno prso, protože byl na tobě přisosnutý celou noc - asi to Maťulka bere podle taktiky - zub za zub, oko za oko :o)

A ještě k tomu pouštění děti ven o samotě.
Já se přikláním k pozvání kamarádek k nám a ať si děti vyhrají třeba u nás na zahradě.
A naopak, zase si třeba holčičky (až porostou samozřejmě) mohou jít hrát ke kamarádkám.
Umřela bych prostě strachem, co se asi děje, když jsou někde samy bez dohledu - viz to udušené dítě na šále ve výtahu - já znám zase případ, co dítě spadlo při prolézání na jeho věk příliš velké průlezky a přišlo při tom pádu o všechny zuby :o(
Já vím, že všem nehodám se zabránit nedá, ikdybychom u toho byly - ale na druhou stranu - hodně nehodám se dá předejít , právě proto, že u toho jsme. Takže já bych s 5ti letým dítětem ven opravdu chodila a byla bych nablízku.

Určitou volnost děti samozřejmě potřebují, ale ta se jim dá dát i jinak, a samozřejmě, hodně záleží i na tom, kde žijete.

Alkohol - já si dám taky sem tam 2 decky červeného a to bez jakéhokoliv špatného pocitu. Jenže já si dám alkohol velmi zřídka jen díky tomu, že mi to nějak moc nechutná.
Takže buď když je co oslavovat, nebo když si jdeme někam sednout. Řekla bych, že ta troška co vypiješ Matyáškovi nic neudělá.

Změna času - my dnes daly holky spát o něco později - teda stejně podle starého času, takže místo v 20.00 hod až v 21.00 hod. Ale určitě to budeme postupně zkracovat tak, abychom se dostali zase na 20.00 (19.00) hod.
Uvidíme, v kolik se zítra ráno proberou.

Váha - tak to jsme dvě, co od zítřka shazujou :o) Manža teď bude chodit dřív zpátky z práce a já odpoledne sedám na kolo. Snad mi bude přát počasí. Ale veřejně se přiznám kolik jsem shodila, až když s tím úbytkem budu spokojená :o)
Tobě držím moc palečky, ať se ti povede shodit do toho června. Na léto by bylo príma se cítit dobře, že jo?

Lmiri- to jak Daisy usla ve vaně - to je ze dne, kdy byla hooodně unavená. To pak už opravdu nevydrží a v té vaně usne a já jí ten den donesla až nahoru pořád spící, nandala plenečku - pořád spící a probrala se až když jsem jí zapínala bodyčko :o))) A když spinká, tak že jí nic neprobere, to je nejsladší - je taková uvolněná, spokojeně oddychuje a já mám příležitost si jí pořádně prohlédnout :o)

Pomněnko - ty jsi teda byla dobrodruh - a cestovatel - Amerika - Anglie :o) A je fakt, že asi musíš cítit určitě zadostiučinění, když jsi si více méně na tu vysokou vydělala sama a tím pádem si všeho více vážila. Máš můj neskonalý obdiv.

Marti V- teda to je změna ! Musí to být úžasné se zase po dlouhé době moct vyspat co??? Tak jen tak dál a co nejdéle !

Fotky Matýska vodníčka jsou supr. S těma mokrýma řasama je opravdu jedinečný !

Mak - senzace - držím co můžu a moc vám ten byteček přeju !!!!!!!!

Ed + 2 princezny + 6 rybiček + 1 manžel :o)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 29.03.04 17:41

Ahoj MarťuloR,

přejeme vše nejlepší a hodně lásky tomu tvému Kubíčkovi k jeho půlročním narozeninám.

Simunka + Matyášek + Tobiášek + Kristýnka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.04 21:16

Simunko,
děkujeme moc za přání a zároveň opožděně přejeme všem „nejen“ půlročním miminkům k narozeninám…Om­louvám se že přeji se zpožděním, ale ten náš Kubíček prostě v noci řádí (vůbec nespí, a když spí, tak pláče ze spaní), takže sbírám minuty „spánku“ , kde se dá, tudíž jsem jaksi nestihla zaregistrovat ty důležité data

Takže miminka,co jste v březnu oslavili svůj půlrok-" Sáro, Simonko (od Lmiri), Karolinko,Thereso, Klárko,Matýsku,Da­isy,Simonko(od Renči), Filípku,Kristýn­ko,Adletko a Matěji" (doufám, že jsem na nikoho nezapomněla)- přeji hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky, úsměvů a aby jste rodičům nedělali žádné vrásky:)))

Ještě se připojuji k debatě o váze:…já v těhotenství nabrala 20 kg…zůstala mi cca 2 kg, ale co mě nejvíc štve, je, že jsem měla krásně zpevněné břicho a teď mám takovou máčku břišní svaly, ale zatím výsledek nulový…možná to bude tím, že jsem měla extra velké břicho (přes 120cm, viď Ed:)-byly jsme na tom skoro stejně:)…měřím 179cm, vážím 69kg…a vůbec mi nepřipadá, že hubnu díky kojení!Řekla bych, že spíš naopak…mám neustále hlad, a co je horší, že jím kila a kila sladkosti:)…ale kamarádka mě uklidnila, a řekla, že ta nezkrotná chuť na sladké je díky tomu kojení,tak v koutku duše doufám, že má pravdu, a já jakmile přestanu kojit, se vrátím na původní váhu a zkrotím mé „mlsné chutě“:)))

dobrou noc
nevyspalá MarťulaR-2
PS:ještě jsem Vám chtěla pochválit vaše nové fotečky v galerii…Miminka jsou k zulíbání:))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.04 22:13

Ahoj,
tady Uši.
To se nám to tady rozběhlo, o tom pouštění dětí ven. Dík za všechny názory, samozřejmě se nezlobím na nikoho, kdo se mnou nesouhlasí, a příběhy o uškrcených/bez­zubých dětech vám jen dávají za pravdu. Já jsem zatím přesvědčená, že chybu nedělám, většinu času na Terezku vidím, navíc si teď často ty kamarádky přivede i domů a hrajou si tady, docela to funguje. Kromě toho, k těm dětem co „vyrostou na ulici“, to opravdu nebude případ našich dětí, ale to vy tady nemůžete vědět, protože jsem to pořádně nevysvětlila. Oba s manželem závodně sportujeme a věnujeme se odvětví, které je skutečně maximálně časově náročné, a taky v oddíle trávíme skoro všechen volný čas. Děti samozřejmě s náma /co jim, chudinkám, zbývá :)))/. Teď díky tomu, že je Evička maličká, jsme občas odpoledne doma, a tak je to lítání s holkama venku pro Terezku velká vzácnost. Kromě toho chodí 2× týdně do Sokola, je to sice takové jak z před 20ti lety, ale jsou tam děti, vylítají se, baví ji to, tak co. Ještě jednou teda děkuju za všechny názory.
MartinaV se ptala co pomáhá proti zácpě - pamatuju si, že Terezce jsem dělala odvar z ovesných vloček, a z toho třeba čaj, a že to fungovalo. To Evička nepotřebuje - za její několikrát denně četné výknony by se nemusel stydět dospělý mužský.
Taky jsem už volala na výsledky té imunologie - paní doktorka mi řekla, že Evička má sníženou imunitu /to bylo už zřejmé z toho, že dosud byla už 2× nemocná, že? ale teď je to potvrzené z krve/ a že bude třeba opatrnost při očkování živou vakcínou. Tak nevím, dosud byla všechna očkování bez problémů. Alergii jí zaplaťbůh žádnou neobjevili. Pojedu tam 21.4. a prý mi řeknou víc, snad dostanem i nějaké léky na posílení imunity.
Alkohol - klidně si dávám víno i pivo - pivo tak 1, vína klidně 4dc, prostě piju, ale neopíjím se. Myslím, že je to ok, co takové Francouzky, tam se pije víno k jídlu jako voda, jistě nemají nemocné děti, právě naopak :))
Váha - přibrala jsem 18, z porodnice přinesla 11, celkem úspěšně jsem to postupně hubla, až zbylo jediné /od září jsem večeřela asi 3× :((/ a tak jsem usoudila, že jak te'ď už málo kojím, že se to nějak poddá, a trochu jsem si popustila uzdu a… 2 kg jsem zase přibrala!! Málem mě trefilo, když jsem se zvážila. Tak teď se zas snažím nejíst.Jak jsem tu už psala, sportuju, a tak mám od konce šestinedělí, spíš ještě o pár dnů dřív, denně pravidelně pohyb, ale moje tělo je na to už zvyklý, sportuju od dětství, takže mi to zas až tak moc nepomáhá. Už mě to fakt štve, ráda bych zhubla do letního oblečení a zas se sobě líbila, ale já tak nějak nemám vytrvalost. No, zkusím to s váma.
Tak se taky přiznám.
170cm, 66 kg /FUJ!!/
Změna času - u Terezky jsem to vždy během cca 5 dní po 10 minutách „vracela“ k normálu a fungovalo to. Tentokrát, protože Evička vstávala před 6, nás změna posunula k 7,což by bylo super, takže se to naopak snažím zachovat. Pak spala dopoledne tak od pul 10 do pul 1, poslední dobou se to ale zkracovalo, do 12, což mi nevyhovovalo, protože to je doba, kdy se věnuju sobě /trénuju/, takže mi taky vyhovuje, když usne až v půl 11 a vydrží do půl 1, do 1. A odpoledne spí od 4 do 5. Spát chodila po večerníčku, teď to teda prodlužuju na 8. Uvidíme. Já bych ji a ni nenechala přes den tak často spát, ale vždy po 2 hodinách je úplně ho¨tová, brečí a mne si oči, a za 3 hodiny už prostě spát musí.
V noci je to katastrofa, spí v podstatě celou noc, tj cca od 20 do 6, ale budí se prakticky co půl hodiny, chce dudlíka, když to nepomůže, dám jí cucnout čaje z lahve. Už jsem fakt hotová, jak už jsem tu psala, myslela jsem si, kdovíjak si neulevím, když přestanu kojit v noci,a je to horší! Tak sbírám odvahu začít s radikálním „nechat uřvat“ ale zatím se nemůžu odhodlat.
Evička neleze, ale válí velmi rychlé sudy, pouze za pravou rukou, za levou jí to skoro nejde. Těmito sudy, a točením se na břiše kolem své osy na předloktí, se dostane v podstatě kam potřebuje, a náležitě toho využívá. Jinak ale dost řve a chce se nosit, když říkám nosit, nemyslím sedět někomu na klíně a chovat se „staticky“, ale opravdu nosit, nebo aspoň stavět na nohy a různě s ní komíhat, protože naše dítě si nikdo normálně nepochová, každý na to nekoorinované komíhání a skoky v náruči reaguje „co to je? to že je miminko?“, myslím, že docela posiluju :))
Tak já mastím spát, mějte se krásně a hodně zdraví a spaní!!!
 Uši

Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 29.03.04 23:28

Ahoj Štěstíčka,
Zdraví Vás všechny už 7měsíční Daník. Maminka Pomněnka je trochu pomalá a tak až teď se zmohla na to, že konečně dodala do fotogalerie jednu Daníkovu fotku - sice už měsíc starou, ale ségra s digitálem tady od té doby nebyla - tak až bude něco aktuálnějšího tak zase přidám další. Na téfotce je vidět jak má pořád mokrou bradu. Bryndáků máme tolik co bodyček a za celý den jich stihnem proslintat někdy i pět :-). Časový posun trápí víc mě než Daníka. Holky já žila jeden rok v Indianě a tam se čas nemění - v mnoha amerických státech ano, ale v Indianě ne - prý kvůli kravám :-))) že jim dělalo problém, když se jindy dojily. Nevím jak si to ti farmáři vymohli. Já jsem si toho ale stejně moc neužila protože jsem letěla na Vánoce domů a časový posun Evropa - střed USA byl stejně mnohem větší. Vždy první dny jsem musela chodit BRZO do postele ( tak v 8) a do třech dnů to bylo v poho.
Mám obrovskou radost z Montičky.
Přejeme všem krááásný týden - plný jarního sluníčka.
Pomněnka a Daník

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.03.04 00:07

Ahojte holky,

nejdříve chci napsat jak moc jsem ráda že jsi se Uši ozvala. Moc jsem se bála jestli jsem tě nějak neurazila.
A můžeš nám napsat co děláš s manželem za sport?
Moc mě mrzí, že má Evička špatnou imunitu. Snad se jí to zlepší.
To co popisuješ s tím chováním je u nás naprosto stejné. Matyášek musí na klíně buď stát a hopsat, nebo s ním musíme chodit. A hrozně roztomilé je, když vidí něco co by chtěl Uplně se na tu věc zaměří a začne dělat nožičkami jako když jde a natahuje ručičky.

Ed, gratuluji k druhému zoubku!!!!!!!

Manžel ten nejhorší druh miminka nemyslel nějak zle. On má jen takový černý humor. Já už si na to zvykla a děti asi také, protože když minule zas pronesl takovou nemilou větu, tak jsem mu řekla ať se před dětmi krotí a Kristýnka na to „Ale mami ty nevíš že si dělá srandu?“ On prostě jen neustále vtipkuje, ale občas je to tedy síla.
A na druhou stranu se mu nediv. On mě lituje a kdyby jsi vdělato mé prso, tak se nedivíš. Na bradavce opravdu mozoly, nebo puchýře, já to nerozeznám, ale byla v tom voda,a když to prasklo, auuuuuuuuu. Nemohla jsem si vzít ani podprsenku jak to bolelo. Mimo toho jsem měla ještě okolo pěknou modřinu.

Doufám že tyto rybičky už budou v pořádku a nebudou se ožírat.

Jinak reklamace: já zatím nic moc nereklamovala, ale když už ano tak to dopadlo špatně. např. Loni jsem koupila Kristýnce takové pěkné botičky k šatečkám a oni se rozlepily. Tak jsem je šla reklamovat a prodavačka mi řekla že to půjde opravit. Já, že to opravit nechci, protože je Kíťa měla jen jednou a takhle to dopadlo. No, bohužel jsem neuspěla.
Botky byly opravené asi za měsíc, což bylo někdy v září. Takže si je ještě asi dvakrát vzala a příští rok už jí nebyly. Nejlepší na tom je že ona má už opravdu dámskou velikost a boty pod tisícovku na ní už neseženu. No, byly to botky, asi za dvanáctset, na tři použití. A co s otho plyne? Na reklamace posílat manžílka, protože já jsem měkoň a nechám si vše líbit.

K těm příkrmům, to ti asi neporadím. Kíťa s Tobčou nikdy žádné problémy nedělali a vše jim chutnalo. Zato s Matyáškem to bude asi horší. Už jsem mu zkoušela dávat vše možné. Nechce čaj. Nechce žádný druh mléka. Nechce ani kaši. V sobotu jsem zkoušela banán a on se tvářil jak kdybych ho trávila.
V neděli jsem zkusila vařené jablíčko, reakce byla ještě horší.
To znamená že ho budu asi jen kojit než půjde do školy.

Marťulo R2, to že ti Kubíček(krásné jméno) takhle zlobí. Tak to ani nemusíš psát. Kouká mu totoiž zočiček čertovinka. Alespoň na mě tak působí. Ale je to rozkošný čertík. Určitě když se na něj koukneš, tak se ani zlobit nemůžeš. Nebo ano?

Na zítra plánuji přestavbu bytu. Musíme to tu přizpůsobit lezícímu miminku. Nejsem z toho moc nadšená, protože ležící mimčo znamená tak polovinu práce, ale Matyášek se obstojně plazí a posledních 14 dní si vždy klekne a houpe se zepředu dozadu, takže lezení na sebe asi nenechá dlouho čekat.
S tím houpáním jsem se dostala do komické situace. Já občas ležela s Matyáškem na zemi a položila jsem si ho na jeho bříškem na mé a pak jsem vždy volala na děti. Pomóóóc Matyášek mě přepral!!!! A oni vždy přiběhly mě zachránit. Tak minule zas tak volám a přiběhli nejen děti ale i manžel a Matyášek se začal houpat. Vypadalo to tak sprostě!!! A manžílek by asi nebyl chlap, kdyby si neodpustil poznámku, že mě chce taky takhle přeprat.

Jé holky, to už je hodin!!!!! Tak já letím spínkat.

Krásné sny vám přeji. Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.03.04 00:12

Ahoj Poměnko,

já jsem chtěla gratulovat všem miminkům k měsíčninám a koukám prostě podle seznámku dolu a nenapadne mě kouknout se i nahoru.

Takže opožděně: Daniku, vše nejlepší, moře lásky(od maminky), ať tě rozmazluje a všechno ti dovolí.

Simunka a děti

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 30.03.04 02:36

Ahoj holčinky,

jen v rychlosti, jelikož už zase přetahuju, ikdyž teda spát asi dnes v noci moc nebudem, malá kašle a kašle a divím se, že ještě nezačala plakat…

TAkže - dnes jsme byli na vážení a Daisy má 7 850 g což je jen o 300 g víc než před měsícem.
No zdá se mi, že přibrala víc, je opravdu baculatá, ale asi se mi to fakt jen zdá.
No takže na Klárku od Kačkač definitivně nemáme a pokud nezačneme papat první ligu, tak už ani nedoženem :o)
Hodně dělá asi i to, že je pořád nemocná a věčně zvrací, takže pořád doplňujeme to, o co během těch nemocí příjde.

Jé, já koza jsem se zapomněla zeptat na tu fontanelu - promiň KačKač, a to jsem na to ráno myslela - ach jo.

Zítra volám homeopatovi, na kterého mi nechala kamarádka číslo a snad se brzy objednáme, něco na ty věčné nemoci dostanem a Daisy bude líp. Už je to vážně k stesku. Četla jsem od Uši, že Evička sníženou imunitu má, to je mi moc líto. Takové děťátko si pak užije, když chytne každého bacila.
A zajímalo by mě, jestli se nato opravdu musí brát léky, zda se to samo o sobě neposílí ?
Moc o tom nevím, tak jestli máte nějaké info, sem s ním.
Mě každý říká, jak se tělo musí vyrovnat s tou nemocí samo, a dává to smysl, jenže malá s tím bojuje už doby, co jí byly dva týdny ! To je normální? Ach jo, nějak mě to teď přepadlo a je mi to všechno tak líto, moment, musím si odskočit pro kapesník :o(

Chuděrka moje malá. Kašle a kašle a kašle. Musím tam za ní na oskočit…

...... no tak jsem zpět, ale musím to rychle dopsat a zkusím si jí vzít k sobě do postele, třeba se jí trochu uleví, když bude u mě.

Dnes nám konečně přišlo pozvání na vyšetření očiček Apolenky, je to na 21.dubna, tak na nás pak myslete. Snad to nebude tak vážné … ale alespoň se už něco děje a konečně nám jí vyšetří.

Dnes byla naposled ve školce, teď tu jsou dva týdny velikonoční prázdniny a pak nastupuje pondělí na tři hodiny a v pátky bude chodit celý den.
Už se nepočurala, moje naléhání asi zabralo a prý když s ní sem tam ta úča zajde, tak se i vyčůrá. Což je prima, prostě jen stačilo, aby s ní někdo šel a teď už to snad ví a žádné další počůrání se konat nebude.
Polince se tam moc líbí, takže bylo by fakt škoda nějak drasticky zasahovat.

Jo a byli jsme dnes celá rodinka podruhé od dob Daisy na pizze a musím naší šmudlinku pochválit, že nás nechala se v klidu nadlábnout. Seděla ve své autosedačce, koulila na okolí svá kukadýlka a smála se na požádání na každého, kdo jen kolem prošel.

No nic, už vážně musím, takže snad víc zítra, nebo ve čtvrtek, když ve středu mám ten „vypnutý“ den :o)

mějte se krásně, snad bez nemocí a líp než my

Ed xxx

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.03.04 10:30

Moniko,

přejeme té tvé holčičce k jejím půlročninám vše nejlepší, hodně zdravíčka a lásky.

Simunka + Kristýnka + Tobiášek + Matyášek

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.03.04 10:34

Ed,

s Daisy mě to moc mrzí. Chuděrka malinká!!!!!! Naštěstí už snad bude teplo a ty bacily se dají na ústup.
A tobě už je dobře?
Pokud ne, tak se holky brzy uzdravte.

Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 30.03.04 10:44

Ahoj děvčata!
Tak jsme si udělali prodloužený víkendík, takže se hlásím až při úterku. Na chalupu jsme sice nejeli, ale chodili jsme na procházky do Hostivaře do lesoparku a bylo to moc fajn. Matýsek byl nadšený, po té dlouhé zimě konečně nemusel jezdit tak nabalený, a vůbec nechtěl venku spát. Jinak už se staví na čtyři, ale zatím po čtyřech nelez, jen chvíli stojí a pak se rozplácne a má strašný vztek. Taky jsme objevili druhý zub, tentokrát se to obešlo bez teploty a vlastně i bez rozmrzelosti, jen mu musím v noci častěji hledat dudlík, když ho ztratí, protože prostě potřebuje neustále ty dásně „masírovat“. Ty dlouhatánské procházky nám vyřešily problém se změnou času. Tím, že odpoledne vůbec nespali, tak jim večer bylo jedno, že je ukládám vlastně o hodinu dřív. Předpokládám, že dneska už s tím žádný problém nebude. Sofinka nám odrecitovala svojí první básničku. Můžete hádat, o kterou jde (píšu to tak, jak to vyslovuje): Ťomu ďá, ťomu ďá, ťomu ďá, spapal, ten ně, běž, běž, papat ťam. Občas mám pocit, že máme doma Číňánka, obzvlášť, když mi řekne ťi ťaj (chci čaj), ale slovník v obou jazycích se stále rozšiřuje a ta výslovnost se srovná. Občas je to s těmi jazyky legrace. Když něco skončí, tak Sofinka buď říká česky není nebo španělsky se acabó /se akabó/. Teď už to vyslovuje správně, ale nejdřív říkala spš takové: ci kakaó. Byly jsme spolu v Delvitě, kde pořád vyhrávají něajké písničky a když jedna skončila, tak Sofinka začala ci kakó, ci kakaó. Prostě kolovrátek. No a nějaká starší paní hned na mě, že proč tomu dítěti nekoupím kakao, když ho tolik chce. Tudíž jsem nakonec vypadala jak matka tyranka a ne jako matka dvěma jazyky mluvícího dítěte. Ale to se všechno časem poddá. Dneska jdeme zase od naší předškoličky a tam si už začíná zvykat, že nesmí češtinu a španělštinu motat, protože jinak jí děti nerozumějí. No, Matýsek si půhodinky zdřímnul a už tu zase leze po koberci, tak si s ním jdu hrát. Mějte se krásně jarně,

Jindra + šelmičky

ED: Když byly Polince dva, byvily jí takové ty hry na rozvoj jemné motoriky - takové to sbírání drobných věciček nebo trhání papíru na maličké kousky? Mně se zdá, že to Sofince ani moc nejde ani jí to nebaví.
Simunka: Hlásím se do klubu hubnoucích. Mám 162 cm a 56 kg, ale moje letní váha je 52 kg a chtěla bych se na ni dostat. Jinak sladkým se taky cpu víc než dřív, asi je to fakt tím kojením.

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.03.04 11:26

Jéééé Jindřiško,

to jsem se zas nasmála. Ještě že mě nikdo nevidí.
Hádám. Vařila myšička kašičku? Je to dobře?
Jinak gratuluji k druhému zoubku. Kéž by nám ty zoubky rostly také tak bez problému.

Já musím jít něco dělat, ale snad napíšu večer. Potřebovala bych totiž s něčím poradit.

Simunka

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 30.03.04 11:51

ahoj Simunka.
aj ja sa hlasim do klubu chudnucich. Este rano som odolala jednej cokolade, ale teraz uz polka padla za vlast. Bodaj by ju porazilo. :-)) stale ma strasila.
Takze zverejnim svoje hroznu vahu. pri 176 cm 83kg. A je to vonku.:-( No snad to takto pojde lepsie ked sa budem moct pochvalit. Lebo ak nemam kontrolu tak to nejde. A z manzela uz mam nervy.Tak velmi chce aby som bola stihla ze sa o tom bavime skoro tri krat denne. On vzdy zartom a ja sa urazim. Takze chudnutiu zdar.:-)
PS: Simunka, ty si z Moravy? Alebo sa v cechach vseobecne hovori SImunka s u.To je u s kruzkom? (neviem ako sa takemu „u“ hovori) Je to strasne milene a paci sa mi to. Mam zakorenene, ze take „u“ vravia Moravaci. My mame jednych kamaratov v Hodonine. ASi to mam vryte z filmovych basnikov tam bol ten moravak uz neviem ako sa volal. :-)) Pekny den.

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.03.04 22:12

Ahoj Miriam,

ta váha není tak hrozná. Při tvé výšce. Manžel ať dá pokoj. Třeba ten můj mi nic neříká a kdyby přece ho někdy jen napadloněco říci, tak on od té doby co jsme spolu přibral daleko víc než já. Takže by si zkusil. Vpálila bych mu to hned dvojitě. Ale on mě naštěstí hrozně miluje a jestli se mu na mě něco nelíbí (krom toho že mu občas lezu na nervi), tak si to nechává pro sebe.
Ale zhubnout by jsme tedy mohli, že!

Z Moravy nejsem, jsem z Východních čech. Přesněji z Orlických hor.
A Simunka, vůbec není mé jméno. Já když jsem se chtěla zaregistrovat zde na emiminu, tak jsem zkoušela nejdříve Simonu-tu mi to nevzalo, pak Simču- tu také ne, no a nakonec jsem se postupně dopracovala k Simunce.
Ale abych se přiznala líbí se mi to také. Jenže nezdrobněle by to moc hezky neznělo. Simuna se mi vůbec nelíbí, to je tedy daleko hezčí Simona.

Ahojda Simunka

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 30.03.04 23:01

ahoj. Simunka.
ja musim tiez povedat ( so stastim) ze ma moj manzel velmi miluje a myslim ze prave preto mi to hovori. On je velmi priamy clovek. Az moc. On to tak nemysli. my sa tak natahujeme. On tiez pribral a dost. jeho rodicia mi hovoria ze uz moze, lebo je zenaty. Inak ma dobru postavu len ma velke brusisko. Ako on hovori -to je sexi brusko.:-))) tak som mu ukazovala sexi bruska na modeloch a on sa iba smeje, ze ako chlap moze take mat. No ved ja schudnem a dam do parady aj jeho. Ja mu dam sexi pivoveho bruska.

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 30.03.04 23:03

teraz mi stal za chrbtom tak som to rychlo poslala, nech nevidi ako ho ohovaram. ahoj. Miriam

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 30.03.04 23:13

AHOJTE MAMČI,

tak nám to jaro opravdu přišlo. Doufám že už tu s námi zůstane a bude jen teploučko a krásně.

Můj včerejší, první hubnoucí den začal velice slibně. Ráno jsem se probudila s šílenou bolestí hlavy. Vstala jsem, dala dětem snídani a vzala jsem si prášek. Potom jsme šli s Tobčou do školky. No, měla jsem co dělat abych došla zpět domů. Prášek na hlavu vůbec nezabral a začalo mi být hrozně špatně. Doma jsem poctivě zvracela a zvracela. Takhle špatně mi snad ještě nikdy nebylo. Matyášek chudák plakal a já za ním prostě nemohla ani jít. Zavolala jsem manžela ať příjde domů a celý den jsem ležela, zvracela a spala. Večer už mě hlava moc nebolela, tak se mi ulevilo. A měla jsem hroznou radost jak mi to hubnutí jde. Říkala jsem si jak jsem dobře začala. Takže hlásím první úspěch: Po tom včerejšku mám o kilo méně.

Dnes je mi bohužel dobře. Škoda, mohla jsem zhubnout ještě o pár kilo víc.
Vůbec ale nevím z čeho jsem to měla. Manžel dnes ale povídal, že v rádiu říkali, že lidé mohou zvracet z té změny času. Tak nevím. Mě se to moc nezdá. Já nechápu, proč bych měla zvracet, z toho, že se mění čas?

To hubnutí mělo ještě pokračování. Po krásném hubnoucím dnu se dostavila ještě krááááásnější hubnoucí noc. Matyášek v 1:30 vzbudil a byl vzhůru až do 4:30. Podotíkám, že celou dobu plakal. Chudák manžel, protože já spala jak zabitá. Což mě opravdu moc mrzí, protože jsem dnes mohla mít o další kilčo méně. Ale manžílek to také potřebuje, takže hubnoucí noc byla pro něj a o něco méně váží on, syčák jeden.

Tolik k mému hubnutí.

Holky musím vás všechny pochválit jak jste se přidaly. Bohužel s vámi ale nesoucítím. Kromě Miriam jste všechny vychrti a styďte se. My si tu stěžujeme na naše hrozné váhy a vy se nám chlubíte vahou na kterou se nikdy… nikdy..... nikdy..... asi nedostaneme.

A moje moudro (které jsem slyšela v rádiu) zní: Do třiceti, člověk jí, proto, aby žil, po třiceti, žije proto, aby jedl.
No, jestli je to tím kojením nevím, ale třicet mi ještě není a poslední dobou žiju taky hlavně proto abych jedla.

Chtěla jsem poradit s jedním problémem a vida di večera se vyřešil sám.

Jdu spát. Bojím se aby se nám neopakovala ta noc. Manžel už mě nelituje a jde do práce takže by tentokrát spal on a já bych tu hubla.

Mějte se, a přeji vám ať se ručička na vaší váze zastaví přesně na čísle na kterém vy si přejete.
Mě se to už asi nikdy nesplní!!!!!!!!!!!!

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.04 23:48

Ahoj holky,
takže definitivně MÁME BYT!!!!!Jupí!!!
Musim hned letět,ozvu se zítra.Mějte se!!!
Monika a Kristýnka(dnes půlroční)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 31.03.04 09:52

Ahoj Holky,

Moniko, moc gratuluji k bytečkůůůůů!!!!!!! Mě někdy hrozně mrzí že už nemám tu radost, jakou jsem měla zpočátku, když jsme měli své vlastní bydlení.

Ed, tak dneska máš ten svůj den. A copak děláš? Neláká tě to alespoň se podívat? Jen na chviličku!

Daisy má náhodou nádhernou váhu. Oni ty miminka přeci teď už tak moc nepřibírají. Alespoń Matyášek se mi začíná ztrácet před očima. Asi to bude tou jeho aktivitou, ale poslední dobou hrozně zhub. úplně mu zmizelo to jeho naducané bříško. A co jsem koukala, tak _Tobiášek má váhový přírůstek mezi 4. a 5. měsícem také jen 300g.
Ale abych se přiznala tak jsem včera potkala pár podobně starých miminek a on byl proti nim hrozný hubeňourek. Tak mi ho bylo líto a doma jsem ho chudáčka pořád kojila a on pak hrozně blinkal. Jsem to ale matka! Takhle trápit vlastní dítě!

Tak já už dneska končím a koukejte psát také. Ať vím co se u vás děje.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.04 18:14

Ahojte maminky a deticky.
Monika gratulujem k bytu.Prajem vam to. Aj ja chceeeem,velmi velmi. No zatial sa tlacime stale v jednej „komnatke.“ Mladi maju byvat sami, ako hovori Marian-moj muz.
Dnes sme boli v poradni. Simi ma 6890g a meria 67,5cm. ked som vravela dr,ze uz dva tyzdne si sami :,-(ame, nechcela mi verit a tak sme jej to museli ukazat. Tvrdila ze to nieje mozne. Smiali sa na Simi, ze je taka ciperka. A ked som jej povedala ze lozi, tak iba krutila hlavou. Bola som taaaka pysna.:-))) Ale ved to poznate. Kazda jedna sme hrda na svoje deticky. No Mudr ma nepotesila, ked som sa stazovala na prebdele noci, a zvalovala som to na zubky… tak ze nie. Este bezprostredne nam nerastu:-((( tak neviem asi mame doma maznosu . ale nie urcite jej nieco je.
Alebo: citala som v jednom casopise studiu, ze skumali spanok deti a natacali ho na video. Boli tam deticky, co ich rodicia tvrdili ze spia celu noc a naopak deti, ktore sa kazdu hodinu budia. A prisli na to, ze deti sa najma po polnoci budia kazdu hodinu. A to vsetky bez rozdielu. Suvisi to so spankovym cyklom, ktory trva 1hod. Tie deti, co podla rodicov prespia celu noc, na videu zaspali sami a tie co sa budia tak tie potrebuju aby ich rodicia uspali. Takze mi patrime asi do tej druhej kategorie:-( Skoda.
Idem si este nieco porobit.A potom kupat,papat a spat ( mozno o 22,00 sa nam to podari)
Ahojte. Miriam a Simonka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.04 21:02

Ahojky holky,
ne, neboj, Simunko, přece bych se neurazila, kdybych přece nechtěla znát váš názor, ani bych to sem nepsala, ne? Ještě že vás tu, holky, mám. :)))
Ptala ses, jaký děláme sport - jezdíme na koni - parkur. To je plno plno času a práce a za každého počasí venku atd atd. ale zas si říkám, že aspoň naše děti vyrostou s tím, že je třeba se o něco/někoho starat, že vlastní pohodlí není nejdůležitější a že stojí za to přijít domů a nesvalit se jen na gauč, ale taky něco dělat. Občas je to časově skoro neřešitelné, ale za ta léta jsem se naučila některé fígle, jak zvládat domácnost, děti, práci a sport, možná to vše není úplně vždy „špígl nígl“, dost často vařím na druhý den večer a jíme ohřáté jídlo /moje maminka s tím „zá:,–(ně“ nesouhlasí :))/ ale zase jsme fakt šťastný. Tak, tolik k tomu sportu.
Moc blahopřeju Monice k bytu!! Vím, jaká je to úleva, my jsme se stěhovali už 2×, nejdřív z 1+1 do 2+1 a teď máme 4+1, jak vidíte, postupujem furt kupředu, akorát teď už asi končíme. :) Domeček by se mi sice líbil, ale při našem vytížení je asi lepší ten byt, kam přijdem, a je teplo, nemusí se sekat zahrada /když už se musí sekat louky pro koně/, natírat okapy atd.
K tomu hubnutí - zatím jsem shodila 1 kg - teda vážím 65. Dobrý by bylo 64, ideální pak 63. To jsem vážila o svém maturitním plese :) Mimichodem, je mi 30 /jak se tu tak všechny přiznáváme/. No, každopádně, už se narvu skoro do všeho, ale když říkám narvu, myslím narvu, s elegancí ty přetékající špěky nad páskem džín nemají fakt nic společného.
Už dva dny jsem macecha a nechávám Evičku v noci řvát, jen jí dám dudlíka a když brečí dál, nedávám už ani ten čaj. Je to hrůza. První noc se manžel odstěhoval pryč. Včera to bylo tak o 5% lepší a už u nás i zůstal :)) V každém případě včera spala hned jak jsem ji dala do postýlky, už se neozvala a už jsem tam nešla, dnes je teprv 9 ale zatím taky ani hlásek. Tak mi držte palce, když už jsem začala, aby se to lepšilo.
Jinak už jsme taky na všech čtyřech a houpem se na kolínkách, tak uvidíme, kdy poleze!
K té imunitě, jestli se zlepší sama, nevím, ale u Terezky /začala být dost nemocná až ve školce/ pomohly ty léky dost výrazně, jeden se bere furt, 2× denně, další se berou v cyklech, třeba 28 dní, pak 28 dní nic, a zase. Jsou to třeba oslabené bacily zápalu plic /prý/ a organismus se tak nějak vytrénuje, nebo co. Každopádně u Terezky se to zlepšilo velmi výrazně. Tak uvidím.
Musím letět, dnes jsem od manžela dostala tričkop s nápisem „internet maniac“. Už tu na mě huláká, ať toho nechám a jdu si něco zahrát /myslí scrabble :)/ .
Tak se mějte pěkně a já zas dorazím,
 Uši

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.04 21:15

Ahoj Simunko,
máš úplnou pravdu, že ten náš Kubíček (děkujeme za pochvalu nejen jména) je prostě andílek s „ďáblíkem“ v duši:))…Je to prostě takovej náš uřechtanej lumpík,kterého miluje celá rodina!…Akorát s tím spaním…achich ouvej!teď je ještě ke všemu nachlazenej,takže se už tak ke špatnému spánku, přidalo kašlání a potahování soplíku:(…Pořád uspávám u „prsa“ a přenáším ho potom do postýlky:(A stejně ten jeho spánek stojí za starou bačkoru…Brečí se spaní, vrtí se , máchá rukama..no děs, takže vždycky skončí u mě v posteli a tam se trochu zklidní!…
Holky, já bych se tak strašně ráda pořádně vyspala, ani nevíte jak!…Snad se jednou dočkám :)))))

Opatrujte se
MarťulaR-2

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 31.03.04 21:40

Ahoj,

tak mám zase svoji euforickou náladu, dělá to to počasí. Mě prostě sluníčko nabíjí energií.
Tak jsem se včera místo jednoho dítěte starala o tři a dneska taky a musím vám říct, že mám dost. Jsem z toho úplně hotová. Měli jsme totiž dvě malé sousedky, které se odstěhovali na konec města. Ája chodí do druhé třídy a potkávám ji někdy, když jde ze školy, tak ji třeba doprovodím domů. Včera škemrala, že chce jít s náma na procházku, tak jsem jí řekla, že se musí dovolit u mámy. Když jsme přišli k jejich baráku, tak se k tomu přidala ještě Verča (ta chodí do školky) prý : prosím, prosím, můžu jít Káťo s tebou. No nevemte ji. Ty děti jsou vyčůraný potvůrky. Třeba jdete kolem cukrárny a ony : my se jenom Káťo mrknem, co tam mají, jo? Stálo mě to 150,–Kč. A dneska zase. Ale nejvíc mě unavuje to, že by člověku vymluvili díru do hlavy. Už jsem je dlouho neviděla, docela mě překvapilo jak se vytáhly, moc jim to slušelo a taky je měla Míla (jejich máma) krásně olepený, pěkně jim to sedlo do barvy. Já nemám ráda jak některý mámy nekoukaj a pošlou ty děti ven jako strašáky do zelí. Zvlášť ty holky. Zrovna dneska jsem potkala holčičku, co šla ze školy a měla na sobě modrou sukni s kytkama a s volánkama a k tomu červeno zelenou zimní bundu - běs a děs.
Tak Klára už si taky sedla sama. Včera poprvé. Já mám sice pocit, že se jí to podařilo jenom náhodou, ale podařilo se jí to dvakrát. Je to fakt srandovní.
Holky, používáte už někdo hrníček s násoskou. Já se snažím Kláru učit, ale vůbec nám to nejde. Ona láhev neumí. Koupila jsem jí ten od Nuku, má takouvou blánu a v ní malou dírku, tekutina ven neteče sama, dítě musí sát. Zkoušela jsem to a jde to dost ztěžka. Zrovna v pátek mám jít na pařbu ze školy a nevím, nevím, jak to dopadne, když mi to dítě pořád visí u prsu. Navíc je to tak strašný mamáček. Dneska jsem jela do školy jenom na hodinu a ona tátovi většinu času prořvala. Jakmile přijdu, tak je samý úsměv.
MartiV - taky ti přeházeli ty masáže? My jdeme 8-ého a pak 15-tého. Už to má Máťa lepší s tou zácpou? My jsme teď řešili podobný problém (čtyři dny nic). Doktorka mi řekla, že mám zkusit trošku podráždit konečník teploměrem a zabralo to. Zabetonovala jsem ji tou mrkví. Teď už si dávám pozor.
Ed - Klára má taky nejradši ovoce. Když ji krmím brokolicí, tak ji má i na zádech, jak ji vehementně odmítá, zato hrozny, pomeranče, blumy, jablíčka, hruštičky - to jí jede. Jsou to prostě potvůrky vybíravý. Je mi líto, že je Daisy zase nemocná, snad to bude brzo dobrý. S tou váhou - myslím, že Daisy je akorát. Klára je fakt buřtíček, dokonce jsem zjistila podle nějakých tabulek, že je obézní. Ale nic si z toho nedělám, přece to nemůžu ovlivnit, když ji jenom kojím. Kdyby jí byly dva roky a dávala jí haldy sladkostí, tak to je něco jiného. Ale je fakt, že ty tři hodiny vždycky nedodržujeme, já to ani nesleduji na hodinách, prostě jí dám najíst, když chce. Spíš to tak nějak odhaduji.
Miriam - studuji ekonomii. Vy jste se teda s manželem sešli - Marián a Miriam - to je hezký. S tou slovenčinou - sorry, jsem blbec, taky mě to mohlo napadnout, že tam chybí háček, jenže v tu chvíli jsem měla nejspíš zhasnuto. Ty bydlíš někde blízko k českým hranicím, když máš kamarády z Hodonína? Já jsem původem od Hodonína. Konkr. z Dubňan, tj. městečko asi 8km od Hodonína. Já už mám pocit, že vůbec nemluvím dialektem (jsem už šest let v Praze), ale někdy se mi zdá, že ta Hodoňská moravština je takovým přechodem mezi češtinou a slovenčinou. Simonka je fakt šikulka, když už leze.
Holky, Klára se teď naučila říkat slabiku ma a pořád říká mama mama, je to tak roztomilé. Manžel prý, samá máma a táta nic. Já ale vím, že neříká vědomě slovo, prostě jenom opakuje tu slabiku. Hlavně tedy, když si stěžuje.
Já letím něco dělat, mám tu bordel jako v tanku.

Mějte se krásně a pohlazení mimískům

Kačkač + Klára ( 27t + 5 dní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.04 21:59

Ahojky všechny pěkně zdravíme. Jsme ještě pořád naživu,akorát nebyl přístup na net.Pořád nějak pendlujeme a není na nic čas.Ale musím přiznat,jak moc mi chybí počteníčko a nové informace o vás. tento víkend se snad nějaký ten čas najde. Už mám „absták“,tak se sem prostě probojuju a bude. Všechny maminy a štěstíčka moc moc zdravíme a těšíme se brzy papapa Tailor a Kevča(naštěstí spící) papapa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.04 23:46

Ahoj holky
tak jsme dneska zmákly půlroční prohlídku(7820g a 65,5cm) a konečně poslední sono kyčlí.Maj tam nějakou novou sestřičku a když jsem viděla,jak se tváří,byla jsem ráda,že už tam nemusíme.
Děkuju všem za gratulace k bytu.Už máme klíče,tak jsem se tam hned jela podívat:o).Už abysme tam byli…
Simunko,fakt je Matyáše hubeňourek?Kris­týnka má faldíky snad i na nártech.A pupíka má taky pěknýho:o)

Kačkač-teda ta vaše Klárka je pěkná divoška.Za chvíli snad bude běhat,ne?Hrnek s násoskou od NUKu mám taky,taky jsem ho podrobila zkoušce a je to fakt dost náročný.Teda já jsem to zvládla bez problémů,ale Kity nějak nevěděla,co s tim.Jenom ohryzávala tu násosku,takže zatim zůstaneme u lahve.

Uši-já tě teda obdivuju.Jak zvládáš nevečeřet??To by asi byla moje smrt:o)
S tim chováním jsme na tom podobně.Nedávno mi tchýně vyprávěla,že k ní na nehty chodí paní se stejně starým mimčem a ono prý celou dobu sedí v sedačce a kouká.Naše prďolka potřebuje tak po půl hodině změnu.

Ed,teda,vás se ty nemoce držej:o(.Tak se brzo vykurýrujte.A ať to Apolence dopadne co nejlíp na to očním.

MarťuloR-s břišníma svalama jsem na tom stejně.Nic moc,i když cvičim.Tak doufejme,že se do léta dočkáme nějakého zlepšeníčka

Jo,zítra začínáme s příkrmama,tak jsem na to zvědavá.
Tak se mějte krásně a všem hubnoucím přeju co nejrychleji klesající váhu.
Papa,Monika a Kristýnka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.04.04 10:57

Ahoj holčinky,
tak jen v rychlosti, více zase večer.

No teda - nic moc, nemoc se přijít na vás kouknout, ikdyž jen jeden den - pořád jsem na ten vypnutý počítač smutně koukala :o) Ale vydržela jsem hééč :o)
Zato dnes ráno jsem honem mezi vařením snídaně tu mou mašinku zapla a jak koukám a rychle pročítám tu spoustu nových komentářů, tak mi uteklo mlíko a mám připálenou plotýnku !!!! :o)

To mi děláte naschvál - v mé nepřítomnosti takto štěbetat - Simunko, to víš, že sem se chtěla přijít podívat alespoň na skok, ale musela jsem vydržet. Středa je holt odpočinková :o)

Musím letět, ale určitě ještě napíšu, mám toho hodně na srdci.

Pááááá
Ed

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 01.04.04 11:57

Ahoj holky,

Tak jsem si zase početla :-)) Tedaaa, koukam, že se tady hubne ve velkym. Já bych potřebovala udělat hlavně něco s tím břichem, tam mám pořád takovej hrmol :-(. Jinak jsem na tom líp než před otěhotněním (a to žeru a žeru). Vážím o 4 kila míň. (A75 cm, 64 kg). A naopak se bojím, že až přestanu kojit, tak to pujde nahoru. Já si to jinak nedovedu vysvětlit. Sice každý den cvičím, cca 25 min. a jednou týdne chodím do posilovny a plavat, ale dřív jsem chodila plavat nebo cvičit 6× týdeně. Jsou mi velký všechny kalhoty, tak tatínek slíbil korunky na obnovení (takové malé) garderoby, neb jsem pohrozila, že jinak ty 4 kila naberu zpátky. Zafungovalo to :-))

Jinak náš Matík už kandí o 106, takže jsem zase začala dávat rýžovou kašičku a zase jsou noci lepší. U nás je to buzení asi fakt hlady.

Simunko, já nevím nevím, ta změna času to asi nebyla. My fakt dělali, jako že žádná změna není a pak jsem jednou Matěje dala spát dřív (odpoledne málo spal) a bylo a je zase klídek. Včera taťka hlídal a vlastně nehlídal, protože chlapeček usnul v půl osmý a probudil se až v půl druhý a to už jsem dááávno byla doma. Přestavbu bytu taky chystáme, i když u nás to na lezení ještě dlouho nevypadá, ale už teď mě ten náš nábytek děsí. Teploměr do čaje jsem dávala taky, nebo jsem ho třela o peřiu, to taky vyskočilo jedna radost :-)) Občas až moc a to pak bylo rychle to sklepat!! Přeci jen 39 by asi máma poznala, že nemam.

Ed, tak vy už máte dva zuby. Teeeda. A my nic. A chudinka Daisy má zasejc kašlík. Tak ať jí to moc netrápí. Zelenina matikovi taky jede míň. S tou reklamací si mě tedy dostala. Já sice žádné špatné zkušenosti nemám, ale já vždycky reklamovala jedině něco do očí bijícího (ve smyslu, že to 100% nebyla naše chyba). Tohle je fakt supr přístup. (Simunko s těma dětskýma botičkama je 30 denní lhůta fakt děs. A to ji naši prodejci bohužel „dodržují“).

Uši, ta snížená mímunita je tedy pech. Mně tohle objevili asi v 15 letech (a to jsem nebyla ani moc nemocná), chodila jsem do IKEMu do Krče, 2× týdně mi píchali nějaký vitamíny a teď jsem nejzdravější tvor. Ťuk ťuk:-)) A ty už v noci vůbec nekojíš? Já už to taky chtěla zkusit, ale prostě to nešlo. A když nakojim, tak je klid, třeba i těch 6 hodin v kuse. Tak držim palce a informuj dál, jak to jde, jsem zvědavá!

Jindro, vy jste chodili do lespoparku v hostiku? Tam chodíme na projdy pořád!!! Pokud nejsou jiné plány. Sofinky básnička je fakt legrační, tohle období si pamatuju u neteře, kdyz vyprávěla princeznička na bále poztrácela korále. Já ji nutila mi to říkat i 10× denně, páč se mi strašně líbila ta její zkomolená řeč. Byla k sežrání, to je Sofinka určitě taky, co?

Moniko, tak máte byteček. To je super. Člověku se fakt uleví. Já když jsme bydleli v pronajatym bytu, tak jsem měla pořád stíhu, co bude dál. Ted máme vlastní, ale zase mam strach, jak zvládneme ještě 6 let tý hypotéky!! No pořád něco! Jinak neboj, bez večeře bych taky nevydržela, nejsi sama :-)) Já většinou jím ještě po 20. hodině, protože to už je chlapeček v postýlce a já na to mám klídek.

Jo a ať Kristýnce jiný papáníčko chutná, dej vědět, jak jí šmakovalo. Čím jste začaly?

Miri, Simonka je tedy fakt ďáblík (by si asi mohla podat ručku s Klárkou od Kačkač :-)). O tom spánku (že se budí i děti, které se údajně nebudí) jsem taky četla a asi to tak bude. Jednou jsem náhodou vlezla k Matikovi do pokojiku a koukam ? on kouká! Za chvilku zase zavřel očka a spinkal. Sladké to miminko!

Marťulo, tak ti přeju, aby ses taky dočkala toho zaslouženého spánku. Já už si skoro 14 dní užívám, ale taky jsem si užila svý. Včera jsem mluvila s jenou maminkou roční holčičky a ta říkala, že neví, co je to noční kojení. Tak jsem jí politovala :-))

Kačkač, masáže nám taky přesunuly, na ty poslední bych měla jít tedy stejně jako ty, ale my už asi budeme mít plavání, tak se musím v Ačku nějak domluvit. Nerada bych to prošvihla.

Tak se mějte hezky, já utíkam na plavání (tedy jen moje, Matěj bude na procházce s tatínkem)

Martina

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 01.04.04 12:27

Ahojky .
Dnes rano som sa zobudila uplne vyriadena. Simi sa po polnoci ako vzdy budila kazdu hodinu. Snad ma na to vnutorny budik. Ale okrem toho, zakazdym ked som ju uspala, tak za takych ani nie 5min bola hore. A toto zopakovala snad aj 5 krat. Nakoniec o 4,00 skoncila u mna v posteli, ale neukludnila sa ani tam a dost casto sa budila s placom alebo kvilenim. Neviem co jej v poslednej dobe je. Ci sa jej sniva a ci co.:-((( Rano ked ma zobudila o 7.00, tak som myslela, ze mi praskne hlava. Vzdy som sa dokazala spamatat pri prvom jej rannom usmeve, no dnes nezabral.Nastastie o hodinu zabrala ona a ja som v blesku vypla pocitac, nedociatala som ani riadok a uz sme spali obe. O hodinku som vstala ako znovuzrodena.
Inak som hned rano volala muzovi, ze co na to on vravi. Ja som sa fakt rozplakala do telefonu od unavy. Ja uz neviem. Tak sme sa zhodl,i ze ju dnes nechame aspon raz vyplakat:-((( Je to krute, lebo ja si vzdy poplacem s nou, no takto to dalej nejde ani nahodou.
Ale ze by som po takomto nocnom rodeu trosklu pochudla tak to ani omylom:-)

Kackac- ja som z Bratislavy a ti znamy s hodonina su kamosi mojej maminy. Ona sa s nimi zoznamila este ako slobodna vo vlaku z brigady a priatelstvo im zostalo az do dnes.
U na Simi ked palce a hovori slabiky mamama, tak sa mi Marian smeje, ze vola mna. Takze on nemusi k nej ist.
Vidim ze Klarka je tiez pekne sidielko. Tiez si s nou asi uzijete:-)))

Usi- to je naozaj pekna zaluba, kone ak sa tomu da povedat zaluba. Ono je to asi uz styl zivota,ze?
Drzim vam palce s nocnou vychovou. Ja ako som hovorila tiez zacnem. Aj ja som chcela aby sa muz na noc odstahoval no nechce:-( O to to bude tazsie. No nic to.

MarťulaR-2- vidim, ze mame podobne nocne problemy. Drzime palce, nech sa vam Kubicek skoro vyzdravie a nech sa coskoro vyspite.

Ed ? je fajn, ze si dodrzala pocitacovy post:-) Aj ja somuz spekulovala nad niecim takym no zatial sa k tomu nemam. My ked sme mali pokazeny internet, tak som toho tolko doma urobila a takto sa mi nic na vyse robit nechce. Som holt lenoska.

Martina V- tak ti ticho zavidim ku kilam menej ako pred tehotenstvom. Snad sa tam dopracujem aj ja. No mam pocit, ze pri kojeni to u mna nepojde. Ale asi budem musiet zacat cvicit. Zacinam sa chystat na to, ze za take dva-tri mesiace zacne Simi chodit a neviem ci to moj chrbat bez cvicenia vydrzi. Pri mojej vyske 176cm sa zohybat a chodit s malou nebude nic moc.
Budem uz koncit. Pojdeme na prechadzku, lebo uz mam rozburanu polku obyvacky:-)
Majte sa zatial. Ja sa urcite este ukazem.
Miriam a Simonka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.04.04 12:32

Ahojky,

to jsem ještě já.
Zrovna jsem do alba na Rodině přidala nějaké fota ze dne D.
Včera mi totiž Andrya přinesla ještě fotky, co fotila ona a protože používala mnohem lepší blesk, tak je tam více vidět ;o)

Kdo má tudíž přístup, tak se můžete přijít mrknout.
Fakt už musím, takže večer hoj
 ed

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 01.04.04 15:02

Ahojte holčinky a mimískové,

tak mi dneska přišlo z OSSZ, že mi končí mateřská a byl tam papír a ať prý si s ním zažádám o rodičovský příspěvek. Musela jsem se smát když jsem to četla, protože Matáška přejmenovali na Maryáš. Sice jen na dva měsíce, ale je to tam.
Je tam vždy u každého měsíce jeho jméno pak rodné číslo a částka kterou mi platili.
Takže až vám skončí mateřská tak můžete hrát Maryáš. Dostanete to zaplaceno. Jako já.

Jinak byt jsme přizpůsobili právě včas protože naše miminko už leze. Dneska si dokonce odřel nos o koberec. Na ty pády se tedy opravdu vůbec netěším.
To zas bude modřin!!!!

Miriam - s tím spaním to je tedy síla. Já ale také četla že se děti budí každou hodinu. Matyášek se teď poslední dobou budí také hodně často a pořád pláče. Vůbec nevím co s ním je. Někdy mám pocit jestli nemá hlad. On poslední dobou opravdu zhubl. Jenže je to asi z toho jek chvilku nepoleží a pak se mi také hrozně vytáhl. Zkouším do něho poslední dobou večer narvat trošku kaše nebo sunaru, ale bez úspěchu. A co vy? Jí ti Simonka na noc kaše?
A tomu pláči do telefonu. Já zpočátku , když to měl Matyášek posunuté a usínal mezi jednou a třetí hodinou raní párkrát také bulila. Jednou to už bylo asi půl třetí a on vůbec nevypadal na spaní, jsem ho s pláčem prosila ať už konečně spinká.
No a teď jak mi bylo špatně tak jsem bulila manželovi do telefonu ať přijde, protože jsem se opravdu nemohla o něj starat a nejhorší bylo když jsem ho kojila a musela jsem si odskočit se vy… On tak hrozně řval jak jsem mu vytáhla to prsenko z papulky a já ani nebyla schopná jít hned zpátky k němu, protože mě šíííleně bolela hlava a tím jak jsem vždy vyběhla a pak zvracela se ta bolest ještě zhoršila.
Já bych zakázala nemoci, když má člověk malé mimčo, a i to nevyspání, protože někdy je člověk opravdu úplně vyřízený a má se v takovém stavu starat o miminko.

KačKač - chtěla bych se tě zeptat jaké to je dělat vysokou dálkově a jak to probíhá? Jak často chodíš do školy, jestli nevadi když nepříjdeš a zálaží jen na tom jak dopadneš u zkoušek?

Moniko - každý říká že je Matyášek akorát. A je pravda, že jsem viděla hodně hubená miminka, proti kterým je on baculín, ale on ve srovnání s těmi miminky co jsme potkaly vypadal opravdu jak z koncentráku. Jenže, šla jsem s kamarádkou jejíž mimčo má tři měsíce a ani není tak tlusťoučké má jen hrozně naducané tvářičky a v tom kočárku to vypadá trošku jinak. A pak jsme potkávaly největší a nejtlustější miminka od nás. Jedno, které mělo už při narození pět kilčo a pak další a to jsem opravdu chtěla vidět poněvač je to nejpomlouvanější mimčo v okolí. Vždy když jsme se s nějakou mamčou rozplývaly nad faldíkama tak každá která to mimčo viděla nakonec řekla hlavně aby to její miminko nebylo jak to co jsme potkaly. Každý mi totiž tvrdil že to jsem ještě neviděla protože to dítě snad ani nevidí jak je tlusté. Tak jsem ho konečně viděla také. Je o týden starší než Matyáš a má dvakrát tak větší hlavu. A ty oči? Kdyby člověk nevěděl že tam někde mají být tak by je snad přehlédl. Takže ve srovnání s těmito mimičky by i Klárka od KačKač vypadala jak nedonošenec. Bylo mi ale té maminky líto. Já osobně ji neznám, ale na své miminko je každá pyšná a to její každý opravdu hrozně pomlouvá. Já to zažila s Tobiáškem on měl po porodu hrozně nateklá oční víčka a trvalo dlouho než se mu to zpravilo. Nikdo se ale nad ním nerozplýval a jedna paní se mě dokonce po nahlédnutí do kočárku ptala jestli je jako v pořádku. Bylo mi z toho opravdu hrozně smutno. Lidé jsou totiž hrozně povrchní a občas neberou ohledy na city jiných. A taková mamča po porodu? Ta je přecitlivělá i bez hloupých narážek okolí.
A aby jsi měla nějakou představu o tom jaký je Maťulka čahounek-skorohubeňourek tak má asi 70cm a 7,5kg. Za poslední dva měsíce vyrost o 6cm a přibral jen třičtvrtě kilča. Takže sice hodně roste ale tím asi taky hubne. Ztrácí se mu prostě to jeho bříško. Ale ona ho většina miminek také časem ztratí. Až začnou běhat!!!!

Holky, zase jsem se rozepsala, takže to dopíšu až večer.

Mějte se. My jdeme honem ven, než začne pršet.
Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 01.04.04 17:32

Ahoj holky,

tak jsem manžela s dětmi poslala k babičce a protože bych opravdu chtěla jít dneska spát dříve, píšu již teď.

Miriam - ještě mě tak napadlo, když je Simonka tak aktivní jestli třeba opravdu nemá v noci hlad. Tobiášek se kolem sedmi měsíců také pořád budil a protože kaše on nechtěl, tak jsem mu vždy když se poprvé v noci probudil dala sunar. Ono to umělé mléko je hůře stravitelné a děti po něm mají většinou delší interval mezi jídlem. A on pak nádherně spinkal. Já ale opravdu nevím jak jsi na tom s kašičkama.
V každém případě vyzkoušet to můžeš, třeba to zabere.

Ed - ty pálíš mlíčko na plotně? Já zase dneska připálila polévku. Já už se totiž opravdu nemohu od Matyáška hnout, protože on vždy skončí někde pod postelí nebo ve skříni.

Jsi dooooooobráááááá, že jsi to vydržela. Já bych nemohla. Možná časem, ale teď když máme takovou chvilku internet neomezeně? To prostě nejde.

Ed, koukala jsem na ty fotky. Jsou krásné!! Už jsem si udělala plán na večer. Přečtu si tvůj porod, pak ještě jednou skouknu fotečky a pobulim si tu. Pak jdu spát. Jsem asi masochysta, ale už se moc těším.

Martino - já myslím že až přestaneš kojit tak neztloustneš. Alespoň já pokaždé (až teď ne) kojením zhubla, a když jsem přestala kojit už jsem nepřibrala.
A co zoubky? Ještě nic?

Marťulo R 2- zkus také ten sunar, pokud ti Kubíček nechce kaše.
Nad jménem Jakub jsme uvažovali když jsem čekala Tobiáška. Jenže se tak jmenuje manželův bratr a já nemám ráda když jsou v rodině dvě stejná jména. Ono se pak říká stará(ý) a mladá(ý). Nebo staršímu Petr a mladšímu Petříček a Petříčkovi to oslovení zůstane třeba i ve čtyřiceti. Ono totiž když mají ještě stejné příjmení, tak to ani jinak nejde. A stejně kolikrát člověk hned neví o kterém je vlastně řeč.

Hrozně se mi ale líbilo jak mu říkala Kristýnka, když byla malinká. On je jen o osm let starší než ona a proto si s ní docela hrál. Kristýnka si ho pojmenovala Jakubíčku. Někdo mu říkal Jakube, někdo Kubíčku tak si to prostě spojila. A tak vždy když jsme k nim přišli volala už ode dveří: Jakubíčku, poď do pokojíčku. Chudák, už mu to zůstalo. Ještě nedávno mu nikdo neřek jinak než: Jakubíčku, poď do pokojíčku.

No holky, tak jsem vám poradila sunar a sama si nevím rady.
Moc vám přeji, aby se to spaní zlepšilo. Proto zkoušejte, zkoušejte a zkoušejte.
Já pověřila manžela ať cestou koupí nějakou kaši kterou jsme ještě neměli, tak budu zkoušet také, protože na metodu vyřvat já nemám nervy. Navíc tu nejsme sami a Kristýnka musí třikrát týdně vstávat v šest, má od sedmi kroužek, tak se musí vyspat.

Tak se mějte Simunka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.04 18:20

Ahojky Simunka.
Ja som este kasicky neskusala. Hned zajtra ale pojdem a nejaku skusime. Vies ono to budenie po tych 5min bolo vcera v noci zrovna po kojeni. Ja jej davam, mliecko nie zakazdym. Ale snazim sa po2- 3hod. Nie kvoli tomu, ze by som sa drzala nejakych pravidiel. Ale preto, ze viem, ze nieje za kazdym hladna. Skusala som jej davat aj cajik, ale nechce. Velka skoda je, ze mi nedudlujeme:-( Ja som z toho teraz nestastna, no aspon mame o jedno odnaucanie menej. Ja by som velmi nerada davala sunar, ked mam este mlieko. Budem sa snazit aby som ho nemusela davat. No v kazdom pripade dakujem a vyskusam zajtra tu kasu. Bodaj by si mala pravdu a pomohlo to.
Dnes spala v kociku iba pol hodinu a a dalsiu polhodinu preplakala. To nezvykne robit. Ked sa nahodou ukludnila, bola chudinka cela flakata od placu. Bolo vidno, ze by tak strasne spala, ale nieco jej v tom brani. tak teraz mam co robit aby som ju zabavila. Pre nu je pol hodina sakramentsky malo. Zvykne spat 2-3hod v kociku. ASpon viem ze zaspi o 19,30 po kupani, mne na prse.
Tak sa majte pekne.Miriam

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 01.04.04 19:01

Hooooolky,

Matyášek snědl trošku té kašičky co manžel koupil. A je to hlavně díky Ed. Protože jsem si vzpoměla, jak někde psala, jak Apolenka nechtěla jíst příkrmy a tak jí to podávala na prstě. Tak já to zkusila také a světe div se Matyášek se hezky přisál k prstíku a spolkl vše co na něm bylo. Tímto způsobem snědl asi 1/4 talíře a jedl by dál, jenže já nevím kolik mu toho mohu zpočátku dát. Já se ptala doktorky jestli mohu dávat kaši a s tím že ji stejně asi nebude chtít tak už jsem se neptala kolik toho mám dávat.

Takže Marti a všichni kteří kašujete, kolik?

Miriam - tu kašičku určitě vyzkoušej.
S tím sunarem. Já také kojila. Ale protože Tobiášek mi kašičky nikdy nechtěl a budil se čímdál častěji tak jsem mu dávala sunar. To jako místo kaše. Poradila mi to naše doktorka. A zabralo to. Na kojení to nemělo žádný vliv, protože stejně když dáváš kaši tak v té je také umělé mléko.
Doufám že ti bude ta tvoje princezna opravdu dnes v noci spinkat a trošku se vyspíš.
A nic proti tvé doktorce, ale zoubky mohou růst pěkně dlouho a zpočátku nemusí být nic vidět. Já nikdy pohledem ani pohmatem nepoznala že dětem roste zub dokud jim nevyrostl. Ale podle chování a mrzutosti to bylo poznat. A co vy holky? Rostly dětem zoubky aniž by bylo poznat něco v pusince? Abych nekvákala blbosti. Přece jen, už je to dávno a vzpomínky bývají někdy dosti zkreslené. Tak mi radši moc nevěř a počkej si na názor ostatních. To jsem chytrouš, co? Nejdříve radím a pak se raději ptám. Jenže pokud si opravdu nejsem jistá! Já už si z toho nevyspání občas ani nepamatuju jak se jmenuju. A dneska mám opravdu krizi. Píšu pěkné blbosti, tak končím. A s tmi zoubky si opravdu myslím že to tak je.

Tak raději Končím.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 01.04.04 19:07

Miriam,

to jsem zase já. Asi vypadám jak naprostý idiot, ale já si růst zoubků opravdu tak pamatuji.

Ahoj Simunka

PS: už opravdu na toto téma končím.

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 01.04.04 19:49

Ahoj. Simunka.
Mne ta moja doktorka vravela, ked sa do tej pusiny pozrela, ze bezprostredne jej zubky nevyjdu. Vravela, ze tie preplakane noci mozu byt preto, ze trebars 3dni lezu a tri dni stoja tie zubky. A ze to moze takto trvat velmi dlho. Ona tym myslela,ze podla nej nevyjdu napr. tento tyzden. Inak uz dnes koncim aj ja.Dobru noc. Miriam

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »