Strach ze psů

O životě

Chtěla bych se po letech vypsat a konečně někomu někde sdělit, co se mi za ty roky honí hlavou o našich milých čtyřnohých miláčcích. Chci Vás předem upozornit na to, že jde o vypsání se a varovat, že se nedočtete nic hezkého a radila bych uživatelům se slabšimi žaludky, aby asi ani nečetli dál, díky.

Zdravím vás, netuším, kde začít, tak to někde nakousnu.

Celý život jsem byla obklopena psy, moji rodiče je milují i já je jako dítě milovala. Jenomže od dob, kdy jsem si pořídila svého prvního pejska s tím, že není rodinný, ale je jen můj, jsem, když jsem se odstěhovala od rodičů, zjistila, že mám na zvířata neuvěřitelnou smůlu. Ano, neuvěřitelnou proto, že se vždycky muselo něco stát a to něco bych zde ráda popsala.

Když mi bylo 16 let, odstěhovala jsem se od rodičů k příteli a žili jsme jen spolu, chodila jsem do školy, on do práce a byli jsme vlastně spokojení. S rodiči jsem vycházela a i když jsem s nimi nebydlela, vídali jsme se často. Přítele napadlo, že bychom si mohli pořídit pejska, byl to velmi spontální nápad, protože ráno ho to napadlo a večer byl pesan doma. Byl nádherný, bylo mu sotva 5 týdnů. Štěně křížence ovčáka s kolií, byl prostě úžasný, měl skvělou povahu a na mě si tolik navyknul (mám totiž tendence pejsky rozmazlovat), že se mnou chodil i na záchod a všude. Prostě nemohl být skoro vůbec sám.

Jednoho dne, bylo to 25. 5., bylo krásně a Baddymu (tak se pejsek jmenoval) byli už tři měsice a byla to malá chlupatá rozotmilá kulička. Šli jsme na procházku v jedné vesničce, kam jsme přijeli s přítelem posekat babičce zahradu, přítel sekal a já se šla s Baďáskem projít. Došli jsme k řece, kde se prďolka vykoupal a šli jsme lesní cestou kolem jednoho domu. Já samozřejmě pejska neměla na vodítku, říkám si poslouchá, auta tam nejezdí, tak ať se proběhne. U domu na nás vyskočil pes (pitbul), štěkal za plotem jak pominutý a Báďa jako velký kamarád běhal kolem plotu a vrtěl ocáskem, volala jsem na něj, ale to už jsem jen viděla jak ta jeho prdelka mizí pod plotem, jak si sedá před toho pitbula a zvedá pacičku, kterou mu roztomile vráží do rypáku. Nenapadlo mě, co by se mohlo stát, a tak jsem udělala dva kroky, že půjdu zazvonit na dvěře, jestli je někdo doma a pustí mě pro psa.

Opravdu jsem stihla udělat jen dva kroky a v tu chvíli slyším ten nejhorší řev, co jsem snad kdy zaslechla. Nechci to tu rozebírat moc do detailů, protože si asi umíte představit tu hrůzu, která se odehrávala přímo přede mnou. Pamatuji si, jak jsem křičela, prosila, stála za tím plotem a nemohla vůbec nic dělat. Majitel domu mě slyšel a tak vyběhl ven, chytil svého psa, ale bohužel bylo pozdě… no pozdě, pamatuji si, jak se naklonil přes plot a řekl mi: PROMIŇTE, ALE ONA VÁM HO ASI ZAKOUSLA. Stála jsem tam naprosto neschopná slova, on mi podal Báďu, no Báďu, prostě to bylo strašné, nedokážu to vůbec popsat. Šla jsem domů, celou cestu brečela a ty výrazy lidí, když jsem šla přes vesnici se psem v náručí, byly otřesné.

Od té doby i když mám doma 4 psy, jsem ani s jedním nikdy nebyla na procházce, nezvládnu to, do dnešního dne na to prostě nemám. Kdybych měla jít kolem plotu se psem… no prostě jsem to dodnes nezvládla. Vyčítám si, že kdybych měla vodítko, kdybych něco udělala, třeba vzala kámen, nebo přelezla ten plot, mohla jsem být třeba jen pokousaná, i když je to bojové plemeno, majitel tam byl opravdu rychle. Po dvou letech jsem toho psa potkala, jak si hraje asi se 4letou holčičkou, nevím proč, ale prostě jsem byla v šoku. Asi fakt jen přeháním, ale dodnes se z toho nemůžu vzpamatovat :-( Ti, kteří dočetli až sem, mají můj obdiv, omlouvám se za chyby, ale znova to po sobě už číct nechci :-(

Hodnotilo 3 lidí. Score 2.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 11.09.11 09:07

Smutné… :cry: Kamarádce se stalo něco podobného nedávno! :cry: Na procházce se na jejího pejska vrhli 3 psi a ..... :cry: :cry: Taky něco strašného… Nejhorší byl postoj jejich paniček, po incidentu se sebraly a odešly, kamarádka akorát zaslechla, jak ta jedna říká: „A neměly bychom jí pomoct nějak???“ A ty zbylé dvě: „Ale prosím Tě, proč?! Jdeme támhle, pojď!“ … :cert: :cert: :cert: Pejsek po několika dnech svůj boj o život prohrál… :cry:

Přeji, abys svůj strach a „fobii“ překonala a aby bylo už jen lépe…! :kytka:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 11.09.11 09:19

ahoj no ja osobne pitbuli take neusim. moje rodice maji sarplanince, je to neco jako kavkazak se jmene Cezar. kazdy den s nim chodi na prochazku na louku nad barak. jenze jendou za nimi vybehl pitbul z vedlejsi ulice, proste podlez nebo si vyhrabal dilu pod plotem to nevim, ale napadl je. mamina kricela na celou ulici a nikdo ze sousedu nevylezl ji pomoc!! i kdyz se u nich svitilo. takze je oba nejak dotahůla pred nas barak a to uz tat s brachou vybehli ven, tata mel ocelouvou tyc a bracha hrabe, latili toho cokla hlava nehlava a on se nechtel pustit. nakonec ho bracha sikovne nabral do bricho tema hrabema a on odlitl tak rxchle zatahli Cezara na zahradu. byl roztrhany snad uplne vsude a a mamina mela kusanec na noze. jeli s nim hned na pohotovost, chudak byl cely sesity ale prezil to, pak jeli s maminou. dodnes se Cezar boji i vcely a je strasne zly na lidi na psy, na vsechny. amina chodi s Cezarem na prochazky dal ale nosi u sebe slzak na psy. me se nic takovyho nestalo ale mam taky strach ze psu a kolikrat vidim ze ty lidi je maji pustene z voditka a ty psy je vubec neposlouchaji…hru­za.

 
arcanobacterium
Kelišová 5576 příspěvků 11.09.11 09:30

To je opravdu hrozné :evil:
Nám tento rok umřel pes Lhasa Apso - měl 17 let. V době, co jsem žila s rodiči ho několikrát napadl větší pes a vždy byla reakce majitele stejná - hahaha, nic se nestalo, tak co?
My sme taky nechodili na vodítku, ale můj pes chodil na cvičák (i když byl malej) a poslouchal na slovo.
Vedle v paneláku choval jeden kluk z nejmenované menšiny pořád samé bojové plemena. Velice rád posedával na lavičkách u dětského hřiště za panelákem. Jednou sme se vraceli se sestrou z procházky a náš psík očuchával něco na zemi, když se ten pitbul rozběhl směrem k nám. Já jsem ihned svého psa chytla a zvedla (chudák se tak lekl) a ten pitbul na nás začal skákat a kousat mého do ocasu. Jediné štěstí, že tam byla i sestra, protože ho začala kopat a nakonec pes utekl k majiteli. Ten celou dobu seděl na lavičce a smál se.
Já mám pořád husí kůži, když vidím na ulici bojové plemena bez vodítka a bez náhubku. Ve Francii na ně musí člověk mít zbrojní pas, u nás si ho může koupit kdokoliv, bez znalosti výcviku a výchovy tak složitého psa.
No nic, přeju ti, ať se to jednou zlepší a ať tě takové trauma už nidky nepotká. :hug:
Barča :kytka:

 
VanillaVanilla
Kecalka 226 příspěvků 11.09.11 10:41

Mě jen mrzí, že psi doplácí na nezodpovědnost páníčků.
Bude to znít hnusně, ale je fakt, že jsi ho měla mít na vodítku a nic z toho by se nestalo. Není to ani v nejmenším chyba toho pitbula, který prostě bránil své území. Váš pes tam prostě neměl co dělat. Je mi to moc líto, co se stalo, ale takhle to prostě je…
Sama mám psa a když byl štěně, taky všude cpal čumák, proto je nutné to hlídat. A i teď je to nutné, ten čumák cpe stále kam může… :lol:
Lidi si často neuvědomí, že vodítko není jen hloupý zákon, že není jen od toho, aby chránilo okolí před jejich psem, že to funguje i naopak… :-(

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 11.09.11 11:57

VanillaVanilla: Vím, že máš pravdu…
Jinak deníček měl ještě pokračovat, ale vzbudila se mi malá tak jsem to utla a další o mém druhém pejskovi jak jsem psala, že mám smůlu už asi psát nebudu…
Jak tak na to koukám tak v tom nejsem sama co tu čtu, je to hrozný a nepřála bych nikomu aby tohle musel zažít.

 
Vlkoška
Závislačka 4133 příspěvků 11.09.11 11:58

TAk téhle vzpomínky už se zřejmě nezbavíš :-( Musel to být strašný pohled :-( . Musím souhlasit s Vanillou, psa už jen na vodítku, taky jsem totiž o jednoho kdysi přišla bohužel vlastní vinou( přejelo mi ho před očima auto). Vyčítám si to dodnes, když si na tu situaci vzpomenu. Je to s něma jako s dětmi, člověk musí neustále předvídat, hlídat. A bohužel někdy ani to vodítko psa neochrání ( taky se mi stalo, můj pes na vodítku byl napadnut jiným, co byl na volno). To nechodíš se psama vůbec na procházku? Co to zkusit pomalu, naložit je doma do auta a odjet někam mimo, kde nic nehrozí a procházet se tam, a postupně zkoušet pak i mezi lidi, domy…

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 11.09.11 12:04

bydlíme na samotě takže s nima ven chodím k nám na louku po zahradě nebo do lesa… ale snaha o to jít do vesnice byla, ale prostě jsem se i prvního plotu zastavila ztuhla a zas to otočila… Vzdala jsem to, pohybu mají dost a mezi lidi můžou chodit s přítelem. Prostě já na to nemám a dalšího psa jsem už ani nechtěla mám prostě hroznou smůlu. Když jsem strašným způsobem přišla o druhého, tak jsem to vzdala, sice psi máme, ale žádnej mi neříká pane a nebyl můj nápad si ho pořídit. Starám se mazlím krmím venčím, ale tot vše. Prostě si držím odstup mrzí mě to strašně moc, ale nejde to..

 
Glumbi
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 11.09.11 12:59

Nechci tady někoho urazit, nebo rozpoutat nehezkou diskuzi, ale my mám dva psy tzv. „bojových plemen“, absolutně jsem proti rozdělování psů na „bojová“ a „nebojová“ Všechno je to jen o tom, že pokud někoho kousne jezevčík, nebo pudl, tak to nikdo neřeší a ještě se tomu zasmějě, bohužel, když někoho kousne větší pes, který byl dřívě používán k lovu medvědů, býků apod. je jasné, že takový pes byl vyšlechtěn k tomu, aby měl pořádný skus.
K vašemu šoku, že si pitbulka hrála s dítětem, možná se budete divit, ale tito psi jsou jedni z nejlepších k dětem, pokud mají správné vedení, jsou neskutečně hodní, mazlivý a věrní své rodině.
Mimochodem, moje psy napadl zlatý retrívr, retrívr byl bez skrábance ale jeden z mých psů od něj měl prokousnuté ucho.
Takže prosím neodsuzujte co neznáte, samozřejmě jsou i vyjímky, někteří si takové psi pořizují jen na „machrování“ a těm by je opravdu měli sebrat, protože kazí pověst plemen. Ale jinak je mnohem víc napadení od malých „nebojových“ psů. jen se o tom nemluví.
Vašeho pejska je mi líto, ale pitbulka jen chránila své teritotium, to by udělal každý pes.

 
kovarovakobyla
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 11.09.11 14:01

Je to strašné když se něco takového stane a chápu, že si ten obraz nesete celý život.
Jen mě zaráží zdejší komentáře, které popisují naprosto jiné situace. Když jdete se psy na volno a napadnou se je to úplně jiná situace, než když jeden pes vleze do teritoria toho druheho. Chápu, že to bylo malé hloupé štěňátko, ale prostě vlezlo kam nemělo. Mám velkého psa, vycvičeného na slovo, ale pokud by mu někdo cizí vlezl do teritoria těžko s tím něco udělám.
To nemění nic na tom, že je mi toho malého líto

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 11.09.11 14:44

Ahoj poradím všem co na tyhle agresory platí.

Koupila sem si elektrickej paralizér.Stačí jedna rána a položí to i krávu.nezabi­je(pokud nestřelíte jokšíra) ale pes bud uteče a nebo zustane pár minut ochromeně ležet.
Je to jediná bezpečná zbran na plemena co kousnou a jen tak nepustí.
Platí to i na lidi.
Taky už sem byla dvakrát napadená psem,vždy sem to teda odnesla jen já proto že sem našeho chcípáčka vzala do náručí.

Sežene od 500 do 2000 a nekupujte si ty paralyzéry z tržnice,ty dávaj ranku jak zapalovač :wink:

Příspěvek upraven 11.09.11 v 14:47

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 11.09.11 14:52

Charakteristika:

  • ochrání Vás před zloději, násilníky i agresivními zvířaty
  • silný elektrický výboj okamžitě zneškodní útočníka již při letmém dotyku s jeho tělem
  • účinkuje i přes silnou vrstvu oděvu a to i koženého
  • v žádném případě nemůžete utrpět zpětný výboj ani v případě, kdy Vás útočník pevně drží
  • nezanechává žádné psychické ani fyzické následky.

Způsob použití a účinek paralyzeru POWER 200:

  • 0,5 vteřiny trvající krátký úder způsobí útočníkovi svalovou křeč a úlek
  • 1 až 3 vteřiny střední úder způsobí útočníkovi pád k zemi a duševní otřes - ale za pár vteřin je schopen opět se postavit
  • 4 až 5 vteřin plný úder, způsobí pád útočníka, ztrátu orientace a šok trvající několik minut.

Tento obranný paralyzer je vhodný zejména pro ženy, pro podnikatele, taxikáře, pro ostrahu firem, prodavače v obchodech, obsluhy benzínových čerpadel, personál restaurací , barů a kasín

Je to absolutně bezpečná věc,používá i policie a jediná bezpečná.

Spreje vás mohou zasáhnout,obušek vám pes nebo utočník vyškubne,pistolí můžete zabít,ale tímto přístrojem jen odeženete nebo získáte čas na utěk.Bez něho bych už ven nešla.zrovna mi muj první miláček odešel a taky vybírám novej model :wink: .Ještě sem ho nevyzkoušela a doufám že nevyzkouším,ale pokud nás někdo napadne nebudu se vubec bát ho použít :palec:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 11.09.11 14:59

Kacko a nebojis se, ze v tom zakusu a pri rane paralyzerem ten pes strne i s tim svym zakusem? To by bylo pak kontraproduktiv­ni, ne?

Asi to bude znit blbe, ale byla to blbost zakladatelky, a kdyz tvrdila, ze posloucha na slovo, tak proc ho nezavolala od toho plotu? Ja jsem videla uz plno osklivych pranic i roztrhanejch psu, ale nasledek to na me nezanechalo, asi nejsem takovej cita. Zajimalo by me, co se stalo s tim druhym psem. Ja mam taky smulu na psy, cvicim je sportovne a vzdy se mi muj dobre rozdelanej zranil a byl konec kariery…kvuli tomu preci nezanevru na psy. Byt zakladatelkou, tak se spis poucim z toho co se stalo a navstivim v jejim pripade psychologa

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 11.09.11 15:01

Kamco a policie ho urcite nepouziva :-D ma ta Tasery a ty jsou ve forme pistole, vystreluji takovy bodlinky na dratku a spousti se pusti proud

Pes v zakusu dostane krec a uz ho ze sebe nesundas, nehlede na to, ze pitbul kdyz kousne, tak v tu chvili je mimo a tlamu mu neotevres ani nasadou v pace

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 11.09.11 15:11

ale to je přece to samé.Akorát to o čem mluvíš ty se používaj pro pachatele na utěku!Vše je to o elektrickém proudu.
Né toho se fakt nebojim proto že je to vyzkoušené že i staford který dokázal zakousnutej videt na molitanovim policajtovi několik hodin svuj tisk povolí.

Poprvé sem tenhle přístroj viděla že se používá u psích zápasu

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 11.09.11 15:38

tak ale to musi prijit jen ten kratouckej vyboj, aby se pes lekl, ne? Kdyz das ten dlouhej, tak ho paralyzujes i v zakusu.

No to same, to jsem reagovala na ten popis toho vyrobku, ze ho pouzivaji policiste, tak ne, nepouzivaji

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 11.09.11 15:39

http://cs.wikipedia.org/wiki/Taser tohle pouzivaji policisti

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 11.09.11 16:34

Nevim jestli si rozumíme a jakej smysl má tohle dohadování :lol:.Je to věc co bohužel používaj i v utulku při seznámování se psem který byl odchycen jako agresor.
A policisté používají i uplně stejnej přístroj co mám já.Nejenom taser. :wink: Taser je paralyzátor na dálku je silnější o ochrumuje,zatím co paralyzátor dává výboj a spíš šokuje!Pokud nevěříš dej paralyzátor a policie

Nikde sem nepsala že ho má někdo psa držet 5 minut pod proudem,to bych ho zabila.Stačí mu dát jen ranku

Znovu kopíruju návod od výrobce paralyzátor UZI Thunderbolt 2.000.000V. Nový stojí 165,–€.. UZI 2 Miliony Volts - UZI SG -2M je určený pre profesionálne použitie v bezpečnostných firmách, u polície,utolky ale aj pre každého, kto sa chce efektívne brániť.

Je spoustu spusobů jak bejt klidnější,ale věřim že málkdo chce utočníkovi ublížit.Kdybych se chtěla bránit zuby nehty tak psa zastřelim,ale nikdy nemužu vědět jestli je to pes co chce jen kousnout nebo pes kterej má v umyslu zakousnout a proto sem zvolila zbran na vystrašení.místo toho abych prostřelila psovi hlavu

Příspěvek upraven 11.09.11 v 16:49

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 11.09.11 19:12

Předně musím přiznat, že nejsem milovník psů, ale koček :lol: Se psy jsem ale vyrůstala odjakživa, doma jsme mívali oříšky, děda měl chovnou stanici vlčáků… Chci napsat a poprosit pejskaře, aby si své větší plemena vodili mezi lidmi zásadně na vodítku. Pes je zvíře a má svoje instinkty, které se nemají podceňovat a do psovy hlavy nikdo nevidí a nikdo nikdy neví, co ho může vyprovokovat k útoku. Na mě zaútočil sousedův poněkud přerostlý vlčák, seděl na chodníku a já jsem kolem něho jako děcko jen prošla. Skočil na mě a šel mi po krku, naštěstí na krku mi zůstala jenom modřina. Nedávno před naší bytovkou seděli kluci s rotvailerem a neměli ho na vodítku. Šla jsem tam s malými dětmi, tak jsem je poprosila ať si ho uvážou. Psům prostě nevěřím.
Werunko, promiň, ale možná právě kdyby jsi tehdy měla psa uvázaného, nevlezl by na cizí pozemek. Rozhodně to nebyla chyba majitele toho psa co zaútočil.

 
Evanuela
Nováček 3 příspěvky 11.09.11 20:34

Dobrý večer,
já chápu víceméně komentáře všech, co na příběh reagovali, ale hlavně chápu pocity majitelky, která o pejska přišla. Psy zbožňuju, sama jednoho mám, upřímně se o něj bojím a snažím se ho vycvičit tak, abych se na něj mohla spolehnout. Je to přece jen němá tvář a pokud je nějaký agresivní či nevychovaný, je to jen vina „páníčka“. Je sice pravda, že její štěňátko mělo být na vodítku, ale sebekriticky přiznám, že takový mrně bych neměla uvázané tam, kde nehrozí bezprostředně, že ho třeba přejede auto, nebo kde se venčí průvody jiných psů. A hlavně mě zaráží, že ho napadla fena, i když byl na jejím území, psi vycítí, že se jedná o mládě a podle toho se chovají…aby pes, a fena obzvlášť, napadl smrtícím způsobem štěňátko, je smutný a snad ojedinělý případ. Byla to špatná situace, špatná konstelace a tvým pocitům se nedivím. Přeju hodně sil.

 
Kalisek
Kelišová 5664 příspěvků 11.09.11 21:11

Souhlasím s Glumbi,
„bojová plemena“ ani neexistují. Pokud byste se zajímali o psí historii, zjistili byste, že téměř všechna plemena byla v minulosti používána na boje. Lovecká plemena by měla být dodnes nazývána „bojová“, jelikož byla používána (dnes už to zákon zakazuje) ještě nedávno k lovu živých zvířat, někdy dokonce k jejich usmrcování. U „bojových“ plemen, která si člověk hned pod tímto pojmem představí se tak již oficiálně neděje víc než 100 let. A to je hezká řádka pokolení, která absolutně změnila podstatu povahy.
Nepochopím názor maminky, která tady psala, že by tato plemena měla být na vodítku a mít náhubek. Proč jen tato plemena? Dle statistik je nejnebezpečnější plemeno německý ovčák (ten byl totiž za války používaný také přímo pro zabíjení lidí). Proto, prosím, nerozdělujte plemena, pokud o nich něco nevíte.
Ano, to co se stalo Werunkaw123, je smutné a věřím, že to byl nejhroznější zážitek, který je noční můrou. Já si to neumím představit. Byla to jistě především její chyba, ale už to nelze vzít zpět. Každý z nás dělá mnoho chyb, ale smůla se jednou musí zlomit a uvidíš, bude to stát za to.
Já mám fenečku jistého „bojového“ plemene a je to to nejhodnější stvoření na světě. Je úplně stejná (a to jí budou 3 roky), jako popisuješ Báďu. Také nechápe, když na ni jiný pes řve nebo je agresivní. Naopak se mu snaží omlouvat, dávat pusinky a nikdo jí nevysvětlí, že svět není jen krásný, ale že jsou i zlí a prudiví tvorové. Proto ji musím hodně hlídat, protože ona by dopadla úplně stejně.
Drž se a nevzdávej to!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32304 příspěvků 12.09.11 06:50

Kamco a nemuze se stat, ze kdyz napalis proud do jednoho psa, prenese se skrz to zakousnuti do toho druheho?

ja teda psa nastesti nemam, uvazovala bych o tom na ochranu sveho decka, ale prijde mi to jako nebezpecna hracka. Uz jen to se v tom chumlu trefit do toho spravneho tela.
Navic jak je to velke?ja uz s sebou taham tolik kramu… kdysi jsem nosila peprak, ale nechala jsem toho, kdyz jsem zjistilaze ho mam ulozeny tak, ze v pripade potreby bych ho hledala nejmin 5 minut.

 
Holly85
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 12.09.11 07:14

Souhlasím jak tady už psali předemnou. Pitbulka byla v právu, štěně vniklo na její pozemek, takže mít ho na vodítku nemuselo se to stát. Teď budu lehce oponovat asi poslednímu příspěvku, kde jedna psala že nejhorší jsou něměčtí ovčáci, nevím kde jsi to sebrala, ale asi taky záleží vyloženě na daném psovi. Tchánovci mají vlčáka, pro ně je to mazel jak prase, cizí člověk se samozřejmě bojí, protože štěká a chrání své území. Taky už zakousla jednoho jorka. Ovšem za to si mohl páníček. Plot máme k silnici a šel týpek s kočárem a psem na tom vytahovacím vodítku (dodávám, že nechápu jak může někdo tyhle vodítka používat, jak na malé tak hlavně na velké psy :zed: )NO samozřejmě, že pes si to nakráčel už přes celou silnici až tu k plotu a strčil hlavu mezi latě a samozřejmě Kačena přiskočila a jelikož to byl vetřelec tak ho zakousla. Nevím co pak dělal ten majitel, nebyla jsem u toho, ale řekl mi to pak manžel. Jinak teď jsme si právě pořídili malého jorka, takže hlídáme co bude Kača dělat a zatím se zdá, že dobré, že ho bere a samozřejmě ji tchánovci dávají najevo, že je pořád jejich. Takže psa mít prostě jedině na voditku, ale na tom klasickém nejlíp. Útoku jiného psa, když jste venku se bohužel neubráníto :nevim:

 
Holly85
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 12.09.11 07:27

Ještě dodávám, že být u toho tak to ho týpka ještě seřvu jak si toho psa hlídá, protože ikdyby mu ho náš pes nezakousl, tak mu ho potáhne auto. Bo než by ho tím debilním vodítkem stáhl k sobě, tak by bylo po něm. fakt nechápu lidi co tyhle vodítka používaj. :pocitac: Dyť toho psa nemůžou ovládnou tak rychle jak by bylo potřeba, nebo ne :nevim:

 
ildiko
Stálice 58 příspěvků 12.09.11 08:28

I my máme dva pejsky „bojovníky“. Jsou to ti nejmírumilovnější a nejpřátelštější pejsci, co znám. Nejraději by umazlili každého, kdo se kolem nich mihne. Zvířata nevyjímaje. Mnohokrát už jsem odráželi útoky jiných psů, aniž by se ti naši pokusili bránit, až jsem na ně kolikrát rozzlobená, jací jsou to ňoumové, útok nebo jakákoliv agrese je jim naprosto cizí.
Pisatelka musela prožít něco otřesného, určitě to byl šílený zážitek a mě by to složilo, ale jak bylo napsáno výše, je třeba být pořád ve střehu, je to vážně jako s dětmi. Dobře se dávají rady tomu, kdo nebyl v podobné situaci,stačí vteřina a je všechno špatně. Po přečtení příspěvku si na vycházce budu dávat zase větší pozor…Je mi líto, co jste prožila a jak vás to poznamenalo, snad bude líp! :kytka:

 
VanillaVanilla
Kecalka 226 příspěvků 12.09.11 08:31

Holly85: Já musím říct, že tenhle typ vodítka taky používám (máme flat coated retrívra-40 kilo a mimochodem taky lovecký pes) a stačí jen zmáčknout čudlík a vodítko se „zasekne“. Pak ho můžu vklidu přitáhnout, stejně jako na normálním vodítku. :wink:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 12.09.11 09:01

kalisek tak my holt mame doma zabijaka - nemecky ovcak :DD ale o nje takovej moula hodnej a neublizi ani mouse :mrgreen:

 
Lucianna.84
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 12.09.11 09:45

My doma máme 16 měsíčního psa rotwíka. Je to umazlenej pes, co miluje lidi, děti, psi (pokud na něj nějaký stejně velký nebo vetší pes zavrčí, tak se samozřejmě ozve taky stejně tak, ale nikdy si nezačne on) jinak na všechny tohle 8-) „BOJOVÉ“ 8-) plemeno kňučí a chce všechny olizovat … Od cca 5 měsíců s ním chodíme na cvičák přímo k chovateli.

Můj názor: Nehledě na to, jestli je pes „bojové“ plemeno nebo není, podle mého názoru má být každý takovýto mazlíček na vodítku bezohledu na to, jakého je plemene a jaké mínění má o něm samotný jeho majitel. Protože majitelé, kteří chodí se psem na volno už s obhajobou, že svého psa dokonale znají jsou dementi. Ani ten nejzkušenější chovatel si tuto větu neodváží vyslovit, protože nikdy nemůže vědět, jestli psovi nerupne v bedně. A když pes na volno, tak tam kde nikdo není a s tím, že ten pes vždy přiběhne na přivolání, protože se vždycky někdo může objevit.

Jo a zážitek z pátečního večera: Vzhledem k tomu, že náš pes je ocas, takže kam se hneme, hne se on .. večer jsme se chystali s mužem na psí výstavu, chystali jsme auto před naším domem na našem pozemku, náš pes pobýhal okolo auta na našem pozemku…z pro­tejšího domu se najednou začala otevírat garáž …byla otevřená tak na 30 cm, když se z ní vyřítil neurotickej jorkšíř, začal agresivně štěkat na našeho psa, který si ho samozřejmě nevšímal (vzhledem k tomu, že pokud je pes menší než on, tak se jimi vůbec nezaobírá a max. blbec ještě kňučí a chce si hrát, hraje si totiž s našima 2 zakrslíma králíkama na zahradě, „jinak náš pes má přes 50 kilo“), ten jorkšír byl tak drzej, že si vlezl až na náš pozemek a pořád agresivně štěkal a pobýhal jak magor … no každopádně situace byla velmi úsměvná, protože jeho panička ho honila po tom našem pozemku a řvala na něj cca 2 minuty než ho chytla - její smeták na ni nereagoval a pořád si dovoloval na toho našeho - my tomu našemu řekli, ať zůstane na místě a on zůstal. A docela jsme se teda bavili tím, jak ona honí to své labilní stvoření :mrgreen: :mrgreen:

Co z toho vyplývá: :pankac: vše je o výchově :pankac: . A kdo říká, že nechápe, že si někdo pořídí „bojového“ psa, tak já zase nechápu, jak si může někdo pořídit 2 kilového smetáka, kterého nezvládá :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 12.09.11 10:53

Ještě sem neměla příležitost vyzkoušet,ale píšou že pokud vás pachatel drží proud neprobije do vašeho těla.Právě že je to jen elektrickej výboj,né přímej proud,takže zasáhnout by mělo jen místo co zasáhneš :lol:

 
Holly85
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 12.09.11 11:44

VanillaVanilla: jo pokud psa nepustíte dál, tak abyste stačila navít zpět vodítko tak se to ještě dá stihnout. Ale pokud má někdo nezvladatelnýho psa, a k tomu tohle vodítko,tak to si fakt klepu na čelo. Protože kolikrát musíte škubat, aby se pes přiblížil a vodítko se náležitě zkracovalo. Já prostě věřím jen klasickým vodítkám, protože u nic můžete zareagovat velice rychle a myslim i rychleji než u navíjecích. Ale každého názor. :-)

Příspěvek upraven 12.09.11 v 11:45

 
VanillaVanilla
Kecalka 226 příspěvků 12.09.11 12:00

Holly85: Je fakt, že to vodítko je delší, než je běžné, to by mohl být jediný problém…Ale také je v podstatě stále napnuté, takže stačí škubnout a pes poskočí dozadu. Ve vypjatých situacích chňapnu přímo po vodítku a přiručkuju si ho… :-D Ale je fakt, že náš pes je celkem snadno zvladatelný, přestože když se zabejčí, stoupne a vrčí, tak nemám šanci ho odtáhnout, stejně musím dojít já k němu, abych ho mohla chytit za obojek.
Ale bezdůvodně po cizích psech nevystartuje, nebo ndejbože, že by za nima běžel, to ne, už vůbec ne přes silnici, to ví moc dobře že nesmí…
Ale třeba máme takového „nepřítele“, je to labrador, kterej když toho našeho vidí, řádí jak vzteklej. Toho páníčci vodí taky na flexe, ale ne na té s tlustým voďákem, ale na té, co má jen takový ten tenký špagátek. A toho když vidím, jak se na tom voďáku zmítá, že je občas celej ve vzduchu, tak jen trnu, kdy se jim urve…náš pes je takový trdlo, nikdy se nerval a je starší, takže při prvním pokusu o sebeobranu by si místo kousnutí spíš vylámal zuby…
A taky bych toho jejich labradora asi tou flexou umlátila, kdyby si něco takovýho zkusil a páníčky hned po něm…:D

 
kovarovakobyla
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 12.09.11 14:09

Já mám tedy ještě jednu poznámku. Psy na vodítku ano. Jenže kde ho pak můžu pustit? Není to trápení když musí být pořád na vodítku? V přírodě kvůli myslivcům a jinde kvůli lidem.
Můj názor: Psy na vodítku ano, ale v přiměřených situacích.

 
Kalisek
Kelišová 5664 příspěvků 12.09.11 16:25

Holly85, mluvím dle vládní statistiky, která byla pořízena na základě 4 let sledování a která byla použita jako protiargument, když se poslanec Tejc snažil prosadit nový zákon o omezení chovu určitých plemen. Já se na tom osobně podílela s jinými odborníky (veterinární správa, kraje, atd.).
Tehdy z ní vyšlo, že největší podíl napadení člověka psem s následky, které musely být ošetřeny v nemocnici, mají NO (26%), poté následovali kokršpanělé, jezevčíci, kříženci,atd. „Bojová plemena“ byla v této statistice brána jako jedno plemeno dohromady (pitbul, rottweiler, dobrman, bulteriér, atd. - celkem 9 plemen) a dohromady nedali ani 2%. Bylo to 1 plemeno německý ovčák versus devět plemen dohromady - 26%:2%.
Takže jen tak neplácám.
Nikdo neřekl, že NO nejsou miláčci, já jen nechápu hysterii z určitých plemen, která je absolutně postavená na hlavu. Vadí mi to a vadit bude. Pokud určité omezení, tak pro všechny.

 
kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 12.09.11 16:28

Zajímavé téma…

Werčo,určitě to byla dost ošklivá situace :-( ale je pravda,že pitbulka si jen chránila své území

A řadím se k majitelům zabijáků :mrgreen: máme doma bulmastifa a dva NO.Přála bych vám vidět jak si hrají s holkama na písku,všichni­.takové tunely jen tak někdo nevyrobí :mrgreen:

Add.bojová plemena - je to celý jedna veeeelká blbost!Prostě neexistují!Každé plemeno má svou historii at už loveckou nebo pouze chovatelskou.

Ale jedno vím jistě:

Jak si psa vychováš,takovýho ho máš!!

Pouze o tom to je!

 
kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 12.09.11 16:29

Kalíšku,no jasně,když NO jsou nejvíce zastoupeni!

 
Kalisek
Kelišová 5664 příspěvků 12.09.11 17:01

Kačenko, bylo to cca ve stejném počtu - píši, že bylo vzato poměr NO a 9 plemen dohromady. V počtu kusů to pak vyšlo stejně. A přesto rozdíl v napadení je markantní.
Já to dala jako příklad jen proto, že tady mnohé psaly, že „bojová plemena“ by měla mít ze zákona vodítko a náhubek. Já tvrdím, že statisticky ublíží mnohem častěji jiné plemeno, než právě „bojové“. Proto tuto hysterii nechápu a já se osobně neřadím mezi psí rasisty. Pes jako pes.

 
kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 12.09.11 17:25

Kalisku,nějak nechápu…určitě u nás není tolik stafordů,pitbulů apod jako NO…

ale ono je to jedno,jestli je to NO nebo staford…myslím,že ta panika panuje i u NO,vím jen z vlastní zkušenosti,co lidi nakecají,ale v životě naši hafani nikomu neublížili,ale ono vadí když jen štěkají za plotem,asi je budu muset naučit mnoukat :lol:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 12.09.11 22:06

Kovarovakobyl - ať si pes běhá bez vodítka jenom tam, kde není ani noha, takové místo se vždycky najde. Myslím tím velká plemena, ne ty malé čudly.
Nevím, proč by moje děti měly ječet pokaždé hrůzou, když je začne očichávat nějaký pes, který je v kohoutku vysoký skoro jako ony a proč mám pořád poslouchat: paní, on je hodný, ten nic neudělá. Tohle vážně nesnáším. Mít psa je závazek a každý majitel by si měl promyslet jaké plemeno a v jakých podmínkách bude chovat. Jestliže někdo v bytě chová psa velikosti vlčáka, je to prachobyčejné týrání. Do bytů se přece hodí ratlíci a takový ratlík pak jistě nikoho tak neirituje, pokud někde běhá na volno, ne? Tím ale nechci říct, že malé plemeno nemůže někoho rafnout. A velká plemena mají běhat po zahradě.

Příspěvek upraven 12.09.11 v 22:11

 
Holly85
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 13.09.11 07:13

Kališku, víš ale pokud ti ovčáci byli tomu učeni, tak to tak asi dopadlo. Německý ovčák je velice chytrý a učenlivý, jinak by ho asi policie a záchranáři nevyužívali. Jenže pokud je někdo cvičil k tomu co píšeš, no tak bohužel podle toho to tak dopadlo. Navíc si vem jak vypadá ovčák, jde z něj respekt a nedivim se, že hodně lidí si ho vzalo k domu, aby chránil majetek a lidi. Každý si přece řekne, ježiš velký pes bacha. Na malýho psa by se jen šklebili, takové nic a mají ho jako hlídače? Prostě jak mi manžel včera řekl, jaký pán takový pes. když je pán debil a nechá psa chovat se podle svého, no tak to pak tak dopadá. Ale pokud je pán normální a svému psu se věnuje a učí ho poslušnosti a chování, tak i ten pes si drží odstup sám od sebe a nenechá se jen tak vyprovokovat. Já mám vůči těm „bojovým plemenům“ respekt a vím velice dobře, že bych si je nepořídila, protože bych na ně neměla čas s nimi chodit na cvičát a hlavně pevnou ruku. Jenže pokud si takového psa pořídí labilní člověk a bude ho učit „zuřivosti a krvelačnosti“ nebo spíš na toho psa sám prostě stačit nebude, no tak v takových případech bych u těchle lidí nejdřív nechala dělat asi psychotesty, protože některým lidem by se psi vůbec dávat neměli. Toť můj názor.

 
Holly85
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 13.09.11 07:18

Veveří: hmm v tom ti budu oponovat, pokud si někdo do bytu pořídí velkého psa, a zárověň mu poskytuje dostatečný proběh venku, tak bych to jako týrání nebrala. To samé je i u malých psů, u nich je to přece taky týrání, pokud jsou furt zavřeni doma. Ale pokud s nimi páníček někam chodí, kde se pořádně proběhnou a doma už jen spočívají a chrápou, tak si myslim, že se to jako týrání brát nedá.

 
Holly85
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 13.09.11 07:22

Veveří, ještě dodám, že jsou mnohem horší způsoby týrání, než být zavřený v bytě. Aspoň to si myslím já, ale to už je na jinou diskuzi.

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 13.09.11 07:52

Souhlasím s Holly85-pokud se každý věnuje svému psovi,tak jak má,rozhodně o týrání nejde.A malý psi jsou daleko agresivnější,než ty velcí,jenom když tě kousnou,nemá to takové následky jako od těch velkých-proto se o tom vůbec nemluví.Znám ve svém okolí plno těch mrňousů a zase nesnáším,když k tobě přiběhnou a štěkaj jak pominutý.
A Veveří: Nechápu,proč by děti měly pokaždé ječet hrůzou,že k nim čuchne velký pes :nevim: Mají se samozřejmě učit opatrnosti,aby se nevrhaly na každého psa bez dovolení,ale ne v nich podporovat,že je normální ječet a že ten pes je špatnej.Zajímalo by mě,jaký budou mít děti až vyrostou vztah ke psům.Nevím,já volím u svých dětí jinou cestu k přístupu ke psům.Mám doma již třetího většího psa(postupně,na zahradě :-) )a žádný v životě nikomu nic neudělal,ale první dva byli pokousáni od malých plemen :cry: Náš poslední zlatý retrívr je mazel největší a miluje děti :dance: Tot můj názor.A k původnímu námětu zakladatelky-je to hrozné,ale štěňátko mělo být opravdu nsa vodítku a na zahradě nemělo co dělat,tam majitel nemůže svého psa pořád hlídat.

 
Kalisek
Kelišová 5664 příspěvků 13.09.11 10:56

Holly, já nikde nepsala, že jsou NO zlí. Vůbec. Já s nimi pracovala. Jen jsem oponovala mamince, která psala, že se „bojových plemen“ bojí nejvíc. Tak jsem jí jen argumentovala, že „bojová plemena“ nejnebezpečnější nejsou, že je to všechno postavené na hlavu - tahle moderní hysterie. Viděla jsem úžasně vychované argentinské dogy, pitbuly rovnající se andělům a také neskutečně agresívní labradory. Prostě je to kus od kusu. Je to prostě o lidech, jak dokáží danou povahu psa zneužít nebo naopak.
U Veveří bych jen poznačila, že jsem ráda, že takové lidi kolem sebe nemám, s lidmi, kteří nemají rádi psy, si nemám co říct. Tedy s těmi, kteří už primárně ohrnují nos a své děti učí k nesnášenlivosti. Já mám opačný problém. Můj syn se ke každému psovi vrhá s tím, že ho chce obejmout, protože doma je na to zvyklý. Já jej naopak musím držet zkrátka a učit ho, že cizí psi se nehladí, cizí psi nejsou jako ti doma. Ale jsem raději za tuto výchovu, protože v něm, dle mého, buduji krásný vztah ke zvířatům.

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 13.09.11 11:22

kalisek-úplně mi mluvíš z duše:-)Jak píšeš o malém,to je přesně jak ten náš.Má doma svého hafana s kterým se mazlí a válí a hrajou si a přesně se vrhá k ostatním psům a chce je taky mazlit :hug: :hug: Takže taky musím vysvětlovat,že s každým psem to dělat nemůže,ale už ted v 2,5letech je vidět,že má rád zvířata. :lol: Ty co bezdůvodně řvoucí dítě utvrzují,že brečí oprávněně fakt nechápu :nevim: I psa,který se něčeho bojí,nesmíme utvrzovat v tom,že je to dobře a vyhýbat se situacím,kterých se bojí.Naopak-pomalu tyto situace vyhledávat,psa chválit a nestresovat a ukázat,že se nemá čeho bát.

 
Kalisek
Kelišová 5664 příspěvků 13.09.11 11:33

Já chápu, že jsou lidé, kteří psy nemusí, ale pokud to dávají všude možně najevo a jsou až agresivní (jak v mluvě, tak ve skutcích), tak to prostě přejít jen tak neumím.

 
VanillaVanilla
Kecalka 226 příspěvků 13.09.11 11:45

Veveří: Mě teda malý pes bez vodítka irituje naprosto neskutečně! Představa, že ratlík přiběhne bez voďáku k tomu našemu, který je na vodítku a nechá se zakousnout a já na to budu muset koukat, je děsná.

 
VanillaVanilla
Kecalka 226 příspěvků 13.09.11 11:57

Jinak bych ještě ráda přidala takovou perličku z mého dětství-od mala jsem milovala psy a jiné zvířecto, díkybohu mě rodiče učili, že se jich nemám bát, že nemám hystericky ječet když vidím psa(za to bych i já dala děcku na zadel), že ale mám být opatrná, nestrkat ruce za plot, do huby, atd…
Tenkrát v rodině byli dva němečtí ovčáci. Mě byly asi 3 nebo 4 roky…pejsci byli zlatí, nechali se tahat za uši, vozila jsem se na nich, spala u nich v boudě, olizovali mě, i když ten jeden měl problémy s páteří a tak byl často nerudný a určitě jsem někdy svou neopatrností uděala něco, co ho bolelo, nikdy mi nic neudělal. A ten druhý? Měl strach z dětí od doby, co mu sousedovic děti házely do očí písek a na děti schválně „vybafával“ zpoza sloufpku u plotu…a mě měl moc rád, bylo to fajn.
Zhruba v té době mě do obličeje kousl pes. Byl to jediný pes, který mě kdy kousl. A víte co? Byl to FRANCOUZSKÝ BULDOČEK. :lol:

 
LN
Extra třída :D 14980 příspěvků 13.09.11 11:59

Je mi líto, co se zakladatelce stalo a opravdu bych řekla, že by měla navštívit psychologa…
Co se týče tématu, který se rozpoutal v příspěvcích. Jsem majitelkou fenky amstafa (americký stafordšírský teriér). Většina zde zbrojících by ji nazvala „pitbul“…
Je to náš první pejsek s PP. U rodičů jsem vždy měla kříženečky jezevčíka, které jsme někde našli, zachránili…
Musím zkonstatovat, že staford dá spoustu práce, zabere spoustu času, ale je to pejsek naprosto vyrovnané, abnormálně přátelské povahy. Jak vůči psům, tak k lidem. A tak, když jdeme někdy po ulici a slyšíme za sebou hlahol „to je ten zabiják“, jsem z toho docela smutná.
Doporučila bych každému chodit na cvičák. A týká se to i yorkšírků, kteří jsou z většiny absolutně nesocializovaní, vyklepaní chudáčci. To z nich dělaji lidé, jinak je to plemeno naprosto o něčem jiném…
Například my ve městě, psa na vodítku a jak se blížíme, honem berou yorkšírky do náručí - upozorňuju řvoucí yorkšíry…Tak vždycky jen projdu, oslovím mého psa a řeknu „pojď, to jsou nějací zabijáci…“.
Tuhle jeden vyběhnul za naší fenkou a za ním běžela na podpatcích pani, čapla ho do náruče a hubovala slovy „co tě to napadlo běžet za pejskem“ - co to asi psa napadlo, že…

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 16.09.11 22:39

Holly85, tak se někdy podívej jaké mají velcí psi chovaní v bytě na zadních nohách iksáky. Kolena mají k sobě a to je z nedostatku pohybu, vím to od kinologa z rodiny. Mezi malými plemeny jsou pejsci speciálně šlechtění pro byt, takové ty malé chlupaté polštářky 8-o Velké plemeno je určené k práci a nevěřím, že mu stačí se dvakrát denně proběhnout před panelákem na trávníčku při venčení, nebo jenom jednou týdně u lesíka. Nesmysl.

 
Lucianna.84
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 19.09.11 08:24

Veveří: holka, ty máš vážně dost :-) Holky Ti psali, že pokud má pes dostatek výběhu, tak proč ho nemít v bytě a ty jim odvětíš s tím, že mají z bytu iksáky :mrgreen: :zed: To mají možná Ti psy, kteří ten výběh nemají, ale to už je snad problém majitele psa, který si takového pořídí a ten výběh mu nedopřeje a ne všech velkých psů chovaných v bytě. Jo, a když máš v rodině toho k :mrgreen: I :mrgreen: nologa, tak se ho zeptej, jak se to slovo píše proboha :roll: :roll: Mám vážně ráda chytrolínky jako ty, raději si procvič češtinu kočko :mrgreen:

S pozdravem majitelka „Bojového vraha RTW“ :mavam: :cert: :cert: :mrgreen:

Příspěvek upraven 19.09.11 v 08:27

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 19.09.11 14:10

a co kynolog říká na to,že dítě ječí,jen psa vidí aniž by mu cokoliv dělal?Znám plno kynologů,co jsem chodila na cvičák a mám dojem,že tyhle přehnané reakce ať dětí,či dospělých bytostně nesnáší :nevim: :nevim: Myslím,že tady se svými názory neprorazíš :zed: Je tu plno milovnic psů a to je super :dance: :dance:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama