Já nerodím

Porod

Tak touto větou jsem přesvědčovala s úsměvem na tváři doktorku v porodnici. A hodinu na to jsem držela syna v ruce.

Je sobota večer, s manželem počítáme poslíčky, píši holkám na diskusi a říkám, zda to tedy je už ono, nebo ne. MS bolístky přicházely a odcházely, jak se jim zlíbilo, až jsem to ve dvě ráno vzdala, že jdu spát, že porod přece nezaspím.

Ráno k mému překvapení a k vzteku jsem se probudila celá, bez bolestí a jakýchkoliv náznaků blížícího se porodu. Udělala jsem klasické kolečko, mytí, zuby, snídaně, pohrát si s dcerou a hurá do porodnice na kontrolu. Štvalo mě, že tam musím jet zrovna v neděli, jako by mě nemohli objednat na všední den.

Na devátou vyrážíme, cestou si děláme srandičky a já ještě v autě sepisuji nákup, že se potom stavíme v obchodě. Přijdu tam, jdu na monitor, sestřička se mnou vtipkuje, že si myslela, že už porodím od posledně, co mi tam skákaly kopečky, které jsem tedy necítila. Monitor v pořádku, pár kopečků si vyskočilo i teď, ale krom mírně tvrdnoucího pupku jsem prostě necítila nic. Břicho mi tvrdlo od 20.tt, takže to nebylo nic nového. Když jsem vylezla na kozu a doktorka mě prohlédla, povídá „to je krásný nález“. Zasmála jsem se s tím, že krásný prý je už 3 týdny a nikam se to nehýbe (byla jsem 40+5). „No ano, ale tady jsou aspoň 4 cm.“

Šok! „Prosím?“
„No to si vás tady už necháme“.
Domluvila jsem se s doktorkou, že si zajedu domů pro tašku s věcmi a hned se vrátím zpět.

Přišla jsem za manželem, ten nevěřil stejně jako já. Vyrazili jsme tedy místo obchodu domů, udělala jsem si doma ještě kafe :D (ano, nezodpovědné, ale mně vážně nic nebylo), loučila se s dcerou, vyprávěla o tom, že maminka pojede pro bráška a ona musí být doma na tatínka mooc hodná, než maminka s tím jejím bráškem přijede zpátky domů. :)

Příjezd do porodnice 12:00. Manžel mě předává sestře i s věcmi a odchází domů. (hlavní chyba :D). Sestra mě odvede do šatny, ať se převléknu a že mě dá rovnou na box, že tam nikdo není a všechny jsou prázdné. Převlékám se a říkám si, jak dlouho tam asi zkejsnu, než se vůbec začne něco dít.

Přicházím na box se sestrou, ta mě informuje, že mě přijde za chvilku zkontrolovat, dáme klystýr a uděláme celkovou přípravu. Chodím si po sále a píšu sms kamarádům, rodině a známým, že si mě nechali v porodnici, ale nic se ještě neděje. Telefonuji s mamkou, když přijde sestra. Po kontrole mi řekla, že je tam krásných 8 cm. :O Další šok… Vždyť nemám žádné bolesti! Tak se směje a povídá, že takhle by chtěla rodit každá. Že přijde sestra mi píchnout kanylu, pak píchneme vodu a za chvilku bude mimčo venku.

Okamžitě beru telefon a píšu chlapovi, kde je, odpověď „Teď jsem přijel domů.“ Píšu ať se hned vrátí zpět, ale ať jede opatrně. Jeho sms mě dostala do kolen „To už to leze?“ :D V mém záchvatu smíchu přichází sestra a povídá: „Tak já hledám po zvuku a vy se tady smějete.“ Napíchne kanylu, chlap to má ještě 30 km, tak si říkám hlavně, ať jede opatrně a nikde neplaší, aby se něco nestalo.

Přichází doktorka, je 12:30. Domluvíme se, že s vodou ještě počkáme na manžela, aby to vůbec stihl. Vtipkuji s mladou sestřičkou, když mi přijde sms od muže, že už jde nahoru. Tak to nahlásím, sestra volá doktorku.

Chlap přichází na sál, já vysmátá, on v údivu a k mému překvapení úplně bos, ani ponožky mu nenechali. :D „Si mi taky mohla říci, ať si vezmu bačkory.“ Opět smích. Doktorka přijde a povídá sestře, že jsem krásný případ, a tak si na mě může zkusit propíchnutí vody.

Holky, to vám byla komedie. Sestra do mě dala ruku, tak si s doktorkou povídají, kde přesně má co hledat a kam ďobnout. Na třikrát se jí to nepovedlo a už to bylo docela nepříjemné a hlavně trvalo dost dlouho. Nakonec mě vodu píchla sama doktorka, holčina na mě hodila takovej soucitnej pohled. Asi jí mrzelo, že to nešlo.

Voda odtekla, doktorka odešla a já si tam zůstala ležet s lavůrkem pod sebou, bosým mužem vedle sebe a neustále vibrujícím telefonem na stolku. Sestra mě dala na monitor a odešla taky. Bolístky začaly přicházet a během 5 minut se změnily v ty pořádné bolesti, na které jsem čekala celou dobu.

Bylo 13:15, když začaly pořádné bolesti. Kroutila jsem se, dýchala jak mašina, lavor mě štval, chlap mě štval, monitor překážel a telefon jsem už ani nevnímala. Přišla doktorka a když se na mě podívala, tak se smála a říká: „Tak co? Už věříte, že je to porod?“ I v těch bolestech jsem se musela smát. „Vy se stále smějete? Tak to ještě nebude ono.“ :D To už se smál i manžel. Během snad dvou minut mě smích teda přešel absolutně. I kdyby mi někdo vyprávěl tu nejvtipnější historku, poslala bych ho kamsi.

Doktorka mě zkontrolovala a povídá, že hned, jak se mi bude chtít tlačit, ať si zatlačím. Sotva tuto větu dořekla, tak jsem jen řekla „už“, přizvedla se, chytla se těch skvělých madel a tlačila. Poprvé, podruhé špatně (do hlavy), pak zase dobře. Pak mě sestra odpíchla od monitoru, doktora zvyšovala hlas, že teď musím opravdu tlačit, jak nejvíc to půjde. Druhá sestra odstrčila manžela a tlačila mi na břicho. Doktorka do mě dala ruku a cosi tam dělala. Bolelo to jako čert, neskutečně to pálilo, štípalo a pak jen řekla, že je hlavička venku. Zatlačila jsem ještě 2× a malý byl venku…

Ticho… neplakal. Těšila jsem se, jak dostanu syna hned k sobě, ale oni s ním hned odešli. Jen jsem viděla, že je celý modrofialový. Hned jsem se ptala, zda je vše v pořádku, kde je, proč neplakal. Doktorka nakoukla vedle a povídá, že je vše naprosto v pořádku. Byla jsem bez poranění, takže se nešilo, pogratulovala a odešla.

Za chvilku na to mi malého přinesli. Už plakal, byl celý krásně umazaný, zabalený a putoval hned ke mně.

Až ze zprávy jsem se dozvěděla o komplikaci při porodu - dystokie ramének. Malému klesly ozvy, a tak ho rychle museli nějakým chvatem dostat ven, museli ho chvilku křísit, ale naštěstí vše dobře dopadlo. Malý měl zlomenou klíční kost, popraskané žilky v očích a byl fialový ještě den po porodu, ale vše se krásně a brzy spravilo.

Matěj se narodil 20.4.2014 13:30, měl 3650 g a 51 cm. Po hodinovém porodu a vlastně 15 minutách bolestí. :) Nemít ten den poradnu, tak bych asi porodila někde doma. :D

Děkuji všem za přečtení a přeji vám stejně pohodový porod, až tedy na ten závěr, jako jsem měla já. I když závěr byl taky vlastně šťastný, mám doma krásného zdravého syna - co víc bych mohla chtít. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
wildcherry
Neúnavná pisatelka 19591 příspěvků 6.6.14 00:13

Skvele napsany denicek :lol:.Tedaaaa zenska, ted ti musi zavidet vic, jak pulka emimina co uz porodila a tehule pred porodem, co si navnadila, te budou brzo proklinat :mrgreen:.Nee, gratuluji ke krasnemu porodu, ten se jen tak nevidi. Zaver byl trochu horsi pro prdolu, ale jak sama pises, vse se dalo brzo do poradku :).Hodne stesti a zdravi cele rodince :kytka:

4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 6.6.14 00:49

Teda, ty jsi příklad toho, že rodit doma, máš to lepší. Oni Ti prostě museli udělat zásahy kterė ohrozily miminko.

pomenkova
Nadpozemská drbna 26842 příspěvků 6.6.14 00:53

Teda super porod :kytka: :kytka: :kytka: Gratuluji k malemu :kytka:

Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 6.6.14 05:29

@4family jasny, rodizmt doma a malymu klesnout ozvy rak se nejspis udusi. To jsou teda nazory :roll:

Krasnej denicek, naopak bud rada, ze mu pomohli a dopadlo to dobre :kytka:

evcaB
Kecalka 492 příspěvků 6.6.14 06:28

Super deníček, krásnej porod ;) Já to měla poprvé podobné jako ty, až na to, že jsem přijela otevřená na 9 cm bez bolestí. Za chvilku mě čeká druhej porod, tak jsem zvědavá, ale s manželem vtipkujeme, že možná budu rodit v autě :) Jinak gratuluji k prckovi, ať dělá jen a jen radost.

smejdka
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 6.6.14 06:39

@Krkael Ono možná kdyby jí nepíchli tu vodu, tak by mladej dorotoval a žádná dystokie, z které pramení klesající ozvy (přidušení+žilky + klička atd.), by se nekonala.
Jinak jsem odpůrce domácích porodů, ale porod lze vést blbě a dobře kdekoliv. S rozdílnými následky samozřejmě. Dystokii mám taky za sebou. Ale rozhodně jsem nebyla vysmátá jako autorka a rozhodně jsem nedopadla tak dobře. MIminko jo, naštěstí.

Ráďa 25
Závislačka 3195 příspěvků 6.6.14 07:23

Tak já jsem zrovna ta, kterou deníček spíš naštve :lol: Já tomu nerozumím, proč někdo musí tak strašně trpět a někdo ne :nevim: Moc moc gratuluji a přeji všem rodičkám porod jako tvůj :hug: Sobě už ne, já už mám navždy raději odrozeno :lol:

pajinka111
Ukecaná baba ;) 1741 příspěvků 6.6.14 07:57

Gratuluji k narození miminka :kytka: a k tak super rychlému porodu :potlesk:
Taky moc nechápu, jaktože některá má šílené bolesti spoustu hodin a jiná má za hodinu s bolestma po porodu.. :think:
Takhle by to měli mít U PORODU všechny, žádné dlouhé zdržování a jdmeme rodit:-)
Já měla porody 3 a bohužel jsem také ten případ, dlouhé bolestivé, komplikované, u druhého syna resuscitace, ale všechny děti jsou v uplném pořádku, naštěstí :srdce: -všechny porody mám popsány v deníčkách ;)
Mám kamarádku co měla první porod jako prvorodička, taky jen hodinu od prvních náznaků, bolesti že neměla skoro až do konce žádné a tak málem rodili v autě, nestihli ji na porodním ani vyslést ani vyzout :-) a u druhého porodu, se doma vzbudila bez bolestí a hned se jí chtělo tlačit, tak volali sanitku a porodila v sanitce, která přijela asi za 10minut. Říkala že největší bolesti z celého porodu měla u kojení, když se přisávalo miminko:-)
taky všem maminkám přeji pohodové a rychlé porody

werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 6.6.14 08:33

@4family rodit doma je lepší? Víš co je to distokie ramének??? doma bych v životě neporodila živé dítě :zed: :zed:

Příspěvek upraven 06.06.14 v 08:33

werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 6.6.14 08:36

Díky holky… jo proč je tomu tak taky nechápu, každopádně tu rychlost bych přála všem :kytka:

@wildcherry :lol:

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 6.6.14 08:37

Mela jsem druhy porod podobny, 3h, prijeli jsme do porodnice na 6cm… a tak vlastne to bylo stejny jako u tebe. taky mi to zacalo sakra bolet az po pichnuti vody na 8cm… musela jsem pak lezet 15 miňut na boku, aby se mala dorotovala… takze nastesti po tech 20minutach v pekelnych bolestech se narodila dobre. ale taky me pak stvalo, ze mi tu vodu vubec pichali.
kdyby se na to vykaslali a nezasahovali, kdyz to nebylo nutne, mohlo to byt jednodussi :evil:

svycarka
Echt Kelišová 7629 příspěvků 6.6.14 08:46

:palec: sikulka a gratulace. Uzivejte zdravi a stesti :*

růženín
Kecalka 211 příspěvků 6.6.14 09:12

Gratuluji k malému. mám za sebou dva pohodové porody, při obou mi píchli vodu se souhlasem, ale už bych to neudělala. u prvního jsem nevěděla co to obnáší a u druhého po píchnutí vody, se malý narodil do 5 min, vlastně hned po píchnutí jsem měla potřebu tlačit :-)
nevím kam ti doktoři spěchají? u tebe mohli ještě možná počkat, alei tak, je dobře jak to dopadlo, že nemáte následky :mavam:

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 6.6.14 09:30

Gratuluju, to by chtela zažít každá az na ten zpraseny závěr. pridavam se k tem, kdo mini, ze kdyby nechali porod běžet a neryli do tebe, dítě melo cas dorotovat. hlavne, ze jsi spokojena.

Acai
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 6.6.14 09:45

Moc gratuluji k Matýskovi a k rychlému porodu:potlesk: Přeji vám oběma hodně zdravíčka, štěstíčka a spokojenosti :kytka: :kytka: :kytka:. Moje dceruška Lucinka se narodila také 20.4.2014 11:23 měla 3400g a 51cm, měla jsem o něco delší porod - 4 hod. ale jinak jsme na tom byly hodně podobně, my měly omotanou pup. šňůru kolem krku hlavičku měla fialovou ještě druhý den a zlomený klíček. Naštěstí jsme obě zdravé a užíváme si společných chvil. :)

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 6.6.14 10:24

Aneb jak udělat z dokonalého porodu pořádnou kovbojku s poškozením dítěte, protože přece to nemůžeme nechat běžet samo. :zed:

ospalámyš
Kelišová 5987 příspěvků 6.6.14 10:54

Bezbolestný porod je určitě fajn, jen mě překvapil ten pokažený závěr, ale hlavně že to ale dobře dopadlo a dítě je zdravé.

Ještě že mi tu vodu na konci rychlého porodu nestihli píchnout (do toho připojit v leže na monitor)a urychlit, co rychle, samo a krásně běželo i bez nich. Nejlepší je totiž přijet do porodnice na poslední chvíli, kdy nikdo nestihne začít být zbytečně přeaktivní 8)
Té mánii napichování vody u takhle rychlých porodů moc nerozumím, třeba mi to někdy nějaký porodník vysvětlí :)
Můj názor je takový, že MOŽNÁ v klidu a bez zásahů k tomu nemuselo dojít, ale to už ti nikdo naštěstí zpětně neřekne, takže se tím nemusíš trápit ;)

werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 6.6.14 10:56

@Saroya tak jistě, že spokojená jsem oba jsme v pořádku - to je hlavní… Těžko říci jak to mohlo dopadnout kdyby nechali porod běžet přirozeně.. možná lépe možná stejně.. to tomto se dá bohužel už jen diskutovat :nevim:

werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 6.6.14 10:57

@ospalámyš Přesně tak.. to se už nedozvím…

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.14 11:49

Prostě paráda. Moc gratuluju!!! :D

Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 6.6.14 12:00

Gratuluju k Matyskovi a hodne zdravi a stesti :kytka:

nunik
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 6.6.14 12:16

Krásný deníček, moc hezky jsi to napsala a moc gratuluju, že vše dobře dopadlo :hug:
@4family a ty jsi jinak v pohodě? :roll:

Ily
Kecalka 454 příspěvků 6.6.14 12:20

Takovy porod by opravdu chtela kazda :pankac:

Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 6.6.14 13:29

@4family
Můj ty bože :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

myšák1187
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.14 13:30

Krásné, taky závidím i když nemám přes všechny věci u porodu co jsem měla, žádné špatné zážitky vlastně nemám, ale jsem založením fatalistka.

Gratuluju k Matějovi (kdybych měla kluka, chtěla jsem taky Matěje :) ), vždycky mě fascinuje při tom když někdo napíše deníček o porodu jak tu spousta uživatelek ví co lékaři udělali svýma zásahama špatně :think:

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 6.6.14 13:45

Gratuluju k miminku :kytka:
Jen mi přijde škoda, že u tak krásně se rozjíždějícího a ještě k tomu bezbolestnému porodu to naruší píchnutím vody. Fakt nechápu proč :nevim:
Každopádně si netroufám říci, zda to mělo vliv na komplikovaný závěr.
Přeju vám už jen samé radosti s děťátkem :srdce:

4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 6.6.14 13:51

@Ily já bych takový porod nechtěla. S minimem bolesti a bez zásahů přirozeně je to lepší. Autorce porod pokazil personál.

Ily
Kecalka 454 příspěvků 6.6.14 13:57

Nevim, ja to mela podobny, prijali mne brzy rano se 4cm a bez bolesti, pichli v 11 vodu, a v jednu byl malej na svete. Bolesti byly az po pichnuti vody a daly se vydrzet. Takze podobne jako autorka denicku. Akorat jsem mela nastrih. Za me dobrej porod. Takovy bych brala i podruhe. :mavam:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15373 příspěvků 6.6.14 14:01

@werunkaw123 Oni doktoři asi nechtějí, aby rodičky rodili bezbolestně :lol: Já přijela do porodky s podezřením, že mi prosakuje plodovka, při prohlídce praskla (jen do mě doktorka šáhla, už mohla volat uklizečku :oops: ) a i tak jsem byla bez bolestí. Po hodině jsem byla stále na 4cm, tak mi dali oxytocin, aby to uspíšili. Holky, dodneška nechápu, proč jsem s tím souhlasila :zed: Nicméně po hodině krutých bolestí se holka narodila. Jen mě mrzí, že tu naši poslední hodinu jsem jí dávala zabrat oxytocinem :roll:

bořková
Extra třída :D 10709 příspěvků 6.6.14 14:22

Gratuluju k miminku a pohodovému porodu :palec: Hlavně že malý je v pořádku :hug:

Já měla porody zatím 2, prakticky stejné, jen ten první byl se šimráním v břiše asi 3 h před vlastním porodem :lol: Druhý přesně… pořád nic nic, pak píchli vodu a za hodinu po 3 tlačeních bylo hotovo, bez nástřihu a to měla dcera skoro 4 kila :palec:

Safira77
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 6.6.14 14:44

Veliká gratulace… :)

klarinet12
Kecalka 443 příspěvků 6.6.14 15:08

I já se přidávám ke gratulaci :potlesk: Mě to čeká teď 29.6 a poprvé, tak jsem zvědavá na svůj první porod :think:

Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 6.6.14 15:14

Porod závidím, ale jen do fáze " Že přijde sestra mi píchnout kanylu, pak píchneme vodu a za chvilku bude mimčo venku. " nechápu, že v českých porodnicích ještě pořád nedokážou jen čekat a přihlížet.,. prostě musejí něco dělat, vždyť porod, ketrý je bez bolesti a má svoje tempo je prostě fuj, že…

Terulisekk
Kelišová 6971 příspěvků 6.6.14 20:04

Máš o měsíc starší mimčo:).. Moje Elí měla taky zlomenou klíční kost, byla moc veliká..ale žádné komplikace naštěstí (voda mi praskla sama v 17:00 a porodila jsem v 10:18..dva týdny po porodu jsem ovšem začala tvrdit že tedy do druhého dítka časem jo..:D ale předtím jsem vraždila lidi když se mě zeptali)

janaturk
Stálice 54 příspěvků 6.6.14 20:27

Super deníček, pobavila jsem se. Nechápu, jak nějaká…může napsat, že raději rodit doma. Kdyby příroda byla všemocná, tak by dětem neslábli ozvy, nechodili na svět dnem pánevním apod. Blahopřeji ke „hladkému porodu“. Hlavně zdraví!

Lama Lama
Hvězda diskuse 55740 příspěvků 6.6.14 20:45

@janaturk no, dnem pánevním přirozeně jde asi každé :mrgreen:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16545 příspěvků 6.6.14 20:48

Krásný deníček jeden z mála, který je fakt vtipný a moc gratuluju

Koty
Závislačka 3829 příspěvků 6.6.14 21:37

@Lama Lama…pokud nejde na sekci :P

Jitka1976
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.14 21:45

Taky gratuluju ty moje můro… :mrgreen: ftipný (teda až na ten adrenalin na konci, to by mě asi křísili spolu s dítětem)
Doufám, že synek bude fešák po mamince… :mrgreen: :kytka: :hug: :hug:

werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 6.6.14 21:59

@Jitka1976 Och, děkuji :* neboj, vrchním děsitelem okolí stále zůstávám zcela sobecky jen já :pankac: :kytka:

Martinulinka
Kecalka 238 příspěvků 6.6.14 22:24

Gratuluji k Matějovi :kytka: :) měla jsem hodně podobný porod(7.4.2014 13:00) :) taky jsem z poradny jela rovnou do porodnice, byla jsem otevřená na 4-5 cm a nic mi nebylo, když se mě porodní asistentka ptala po kolika minutách mám kontrakce, řekla jsem ji že žádné nemám :mrgreen: až po píchnutí vody začali bolesti a za pár minutek byl dáreček na světě :srdce:

Cattus
Neúnavná pisatelka 17215 příspěvků 7.6.14 13:49

Gratulace obrovská :kytka: až mně slza ukápla :P
Hlavně že je všechno v pořádku a malému kupu zdraví :srdce:

Lusy23
Extra třída :D 10337 příspěvků 7.6.14 17:06

@werunkaw123 hezký deníček s dobrým koncem :hug: :*

Jitka79
Závislačka 3610 příspěvků 7.6.14 21:29

Hezký večer Verčo,
dívala jsem se na komentáře do svého deníčku a zjistila jsem, že tvůj deníček vyšel včera:) Mimochodem moc vydařený.. moc gratuluji k prckovi a přeji hlavně hodně zdravíčka pro oba, to je to nejdůležitější, ať vám synek dělá jen a jen radost a druhý porod-pokud bude v plánu-proběhne stejně dobře jako ten první-tedy i s dokonalým závěrem:)
Mějte se!
Jitka+holky doma

werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 7.6.14 21:52

@Jitka79 tohle byl druhý porod ;) a moc děkuji :kytka:

Eronek2009
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 9.6.14 06:50

Tak takohle dokur*enej porod by me stval vic nez bolestivej bez zasahu…gratuluju k malymu

dadik1
Stálice 62 příspěvků 9.6.14 11:16

@Krkael a to ze malemu klesly ozvy po tych zasahoch to ta nenapadlo? ved to je dost jasne z toho napisaneho!!! teda preco rypali do bezproblemoveho proodu nechapem, uz to pustenie vody bola chyba! chuda dieta

dadik1
Stálice 62 příspěvků 9.6.14 11:20

@werunkaw123 samozrejme ze by to bolo doapdlo ovela lepsie. pichli ti vodu a dali ta na monitor, maly nedorotoval a nasledky uz vies. fakt sprasili ti porod. keby to neurobili porodila by si krasne a pohodovo hlavne zdrave mimco bez nasledkov. och fakt nechapem

dadik1
Stálice 62 příspěvků 9.6.14 11:27

@Lusy23 @Ily nie taky porod s tak dodrbanym koncom to by som fakt nechcela. sorry ale chyba za chybou. nie je o co stat. aj zaver mohol byt krasny keby jej dali pokoj. normalne sa divim ako to mozete chvalit. sila!!! :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

Lusy23
Extra třída :D 10337 příspěvků 9.6.14 13:17

@dadik1 možná to vyznělo nějak laicky ale @werunkaw123 snad pochopila jak jsem to myslela. ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »