Takové a ještě krásnější

Rodičovství
  • andrejka87
  • 29.04.11

Možná budete přemýšlet, proč tento nadpis deníčku, ale je to prosté, je to má odpověď na to, jaké to je, mít dvojčátka. Často se mě lidé ptají jak to zvládám a neustálá fráze dvojité štěstí, ale i dvojitá starost, už je opravdu ohraná J. Chci se s vámi podělit o to jaké to bylo a je, protože to za to opravdu stojí.

Druhý den v porodnici,ten vlasatý je Ondrášek,druhý Davídek
1 komentář

Letíme :-)
1 komentář

A kluci dnes :-)
5 komentářů

Když jsem se s manželem dozvěděli, že budeme mít dvojvaječná dvojčátka, chlapečky, byli jsme moc šťastní. Stále jsme přemýšleli, jak se to povedlo, jaké jsme dělali pohyby a podobně a nemohli tomu uvěřit. Celé těhotenství jsem prožila dá se říct, nevýrazným slovem, normálně, jelikož štěstí se mísilo s nevolnostmi a mou věčnou protivností.

Všechno a všichni mi páchli a moje asexuální napuchlé tělo mě ničilo, to prostě musím přiznat. Nakonec se chlapečci ozvali docela brzy, v 37. týdnu. Rodila jem císařským řezem a díky epiduralu jsem prožila první neskutečný zážitek s dětmi. Chvilkové šudlání v břiše a najednou hrobové ticho a do vteřiny zněl pláč prvního miminka – náš malý Davídek s váhou 3050 g a mírou 48 cm, paní anestezioložka mi nestačila stírat proudy slz a hned do toho druhý pláč Ondráška s váhou 2610 g, mírou 48 cm, to už slzy tekly jak hrachy, neskutečný zážitek a co víc. Oni byli prostě kouzelní, ta láska, co ve mně byla a stále je, se nedá popsat. Kluci byli naprosto v pořádku bez jakýchkoli problémů a brzy jsme šli domů.

Bohužel jsem byla po císaři téměř neschopná, první měsíc s dětmi byl strašný, jen díky manželovi a mojí mamince jsem vše zvládla, i když poporodní tísnivé stavy byli občas strašné. Pak nastala doba, kdy jsem kluky nepustila z rukou, naprosto jsem začala zvládat veškeré práce okolo dětí i bytu, jak já si pořád říkám, na jedničku… Není nad to umět se pochválit.Chlapečci krásně rostli a dnes mají pět měsíců a važí oba kolem 8 kilo. Oni jsou prostě úžasní, hrají si spolu, žužlají si navzájem palečky u nožiček, mlaskají si do ouška a jsou. Jsou spojení… dvojčecí láska je tak nějak jinčí nez ta sourozenecká.

Stačí když jednoho odnesu do koupelny, druhý už brumlá a já vím, že chce zpátky svého brášku. Také vím, že jeden bez druhého být prostě nechtějí a můj manžel i celá má rodina se bez nich neobejde, protože jejich společný smích zní po celém domě. A když vyloženě řvou oba zároveň, nejde nic dělat, dvojčátka nebývají chovací, protože zaráz chovat nemůžete. Kluci si zvykli tak nějak neplakat, ví, že máma je s nimi, ale nemůže je uchovat. Stejně tak je večer dám do postýlky a do dvou minutek spí bez mojí pomoci.

Vidím je těméř pořád a stejně na ně musím civět jak blázen, na to, jak mi rostou před očima. Dvojčátka jsou dar a já jsem neskutečně šťastná, že je mám. A děkuji mému manželovi za to, jaký je, za to, že umí podpořit a vidí ve mně vždycky dobrou mámu. Vy, co dvojčátka čekáte, nebojte se, oni budou častěji vychovávat vás než vy je a maminky, co mají miminko jedno, i vám patří úcta, protože přivést na svět dítě – co je krásnějšího?

Naši kluci jsou ještě malincí, ale svět na ně čeká a oni udělají pořádný bugr a možná o nich všichni jednou uslyšíte… J.

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 29.04.11 09:54

krásně napsaný, taky sem si kolikrát říkla jaké to musí být mít dvojčátka a obdivuji všechny kdo je mají a zvládají se postarat!! přeju hodně zdravíčka a štěstíčka :)

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 29.04.11 09:54

krásně napsaný, taky sem si kolikrát říkla jaké to musí být mít dvojčátka a obdivuji všechny kdo je mají a zvládají se postarat!! přeju hodně zdravíčka a štěstíčka :)

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 29.04.11 11:30

Krásný deníček! To souznění mezi dvojčátky musí být krásné. Přeju Tobě i klukům hodně zdravíčka a spokojené prožívání rodinné pohody! :hug:

 
martina75
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 29.04.11 12:41

MOC BLAHOPŘEJU K DVOJČÁTKUM,jsou krásný.
Dvojčata jsou opravdu něco vyjímečného já se na ty naše taky nemužu vynadívat čím jsou starší tím víc je s nima legrace ,přeju vám všem hodně štěstí a vzájemné lásky .

 
Radkamysacek
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 29.04.11 12:55

Moc gratuluji k dvojčátkum,já mám také dvojčátka jednovaječná :-)a k tomu ještě 3-kluky.moc moc gratuluji :potlesk:

 
Markýtka
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 29.04.11 22:21

Krásný deníček. I já jsem ráda, že dvojčátka potkala právě nás :lol: . Vždy jsem po nich moc toužila a je to prostě úplně o něčem jiném než s jedním mimi. Naše cácorky jsou už od narození moooc hodné, takže já dvojčátka všem jedině doporučuji!!!! :wink:

 
Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 30.04.11 19:27

Obdivuju maminky dvojcatek…
Mam jen jednu holcicku, myslim ze vsechno zvladam krasne - byt, psa, pritele, HLAVNE DCERKU a taky sem tam skocim do prace!
Ale dve mimca si predstavit nedovedu :-) Nu co no… dvojita starost, dvojite stesti :-) Prejeme hlavne zdravicko!!!

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 30.04.11 20:31

Gratuluju a velký obdiv! :kytka: Mě na začátku těhu doktor řekl, že to také vypadá na dvojčátka, tak jsem se moc těšila. Po 3 týdnech ale řekl, že sice dvě míma byli, ale jedno samovolně zaniklo, že se to prý často stává… Zamrzelo mě to, už jsem se psychicky připravovala a těšila na mimča dvě… Posléze jsem pochopila, že dvě mimča by se mi do břicha opravdu nevešla, malý Denis měl 54 cm a 4030 g a taky musel jít ven „císařem“… Po porodu a těch šílených bolestech, které následovaly, jsem často myslela na to, že dvě mimča bych ve svém stavu nezvládla a teď jsem ráda, že zvládám toho jednoho „drobečka“ :jazyk: Ale věřím, že je to o zvyku, o tom stanovit si pěkně režim a o vzájemném zžívání a poznávání… Určitě se to dá zvládnout… Přesto ještě jednou VELKÝ obdiv!!! :potlesk: A hodně štěstí klučíkům, … jsou nádherní a pěkně Vám rostou! :srdce:

 
Honey 80
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 02.05.11 10:44

Moc krásně napsaný deníček!!!
Ať se klukům jen daří a krásně rostou :kytka: !!!!

 
marketi
Ukecaná baba ;) 1669 příspěvků 25.04.12 13:18

Moc hezký deníček. Už se těším na ty naše princezny :-) máme sice ještě nějakou cestu před sebou do zdárného konce, ale utíká to rychle a už se nemůžeme dočkat až je poprvé budeme držet v náručí.
Z Tvého deníčku číší láska a je to opravdu krásný :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama