Tchýně štve manžela

O životě
  • lilinkaa
  • 15.03.13

Proč někdy nedokáže pochopit, že ho mám ráda a neubližuju mu??

Ahoj, jsem majitelkou účtu už dlouhou dobu, ale na tenhle deníček jsem si založila nový, protože pro mě bude lepší, když zůstanu v anonymitě.

Začala bych asi tím, že jsem se s manželem potkala před sedmi lety, v tu dobu vše bylo v pořádku, po nějaké době mě představil své matce. Náš vztah s ní byl celkem v pořádku, nebo spíš jsem si to myslela. Přede mnou se chovala mile, ale za zády hlásila takový věci, jako že jsem tlustá, bezcharakterní, kráva, naivní, pitomá, blbá. Mám jen výuční list, pro ní to hned samozřejmě znamená, že jsem blbá.

Když jsem tyhle věci zjistila, snažila jsem se k ní stále chovat s úctou ke staršímu člověku. Byla jsem na ní milá, ale už jsem s ní tak nemluvila jako před tím. Takhle ten vztah trval několik let, je to rok a půl co jsem se vdala za manžela - chtěli jsme malou svatbu jen ve čtyřech, nakonec byla svatba o 25 lidech na tchýnino přání. Nakonec celou svatbu pomluvila, že jsem byla v šatech tlustá, a jídlo bylo hnusný a obřad jen na radnici. No prostě blabla..

Když jsem se s manželem poznala, ona si s jejím manželem vzala na mého manžela půjčku v bance 200 000,–.

Po svatbě přišly nějaké problémy, potřebovalo se zaplatit pár věcí - chtěli jsme si brát hypotéku, a tak jsme jí prostě řekli, že ty peníze chceme, že u nich manžel nebydlí a tak prostě ty peníze chceme. Začali problémy, že když mu to dají, tak že se odhlásí z trvalého bydliště apod. - nakonec jsem za to mohla já, že ty peníze chceme a že jsem „sup na prachy“, nakonec mu peníze dala s tím, že mu vrací 200 000,– které si půjčila (v bance zaplatil 350 000,–) prý u nich zbytek probydlel. Za 15 měsíců? Slušný výdělek.. Po vrácení částky si od něj nechala podepsat papír, že mu dluh vrátila a šmytec. To byla poslední kapka a řekla jsem jí pěkně od plic, co si o ní myslím.

Od té doby se s ní manžel nestýkal asi 1 rok a 1/2 roku, vše bylo v pořádku, i mezi náma to víc klapalo. Ale jednoho dne ani nevím pročm jsem ho poslala za ní ať si s ní promluví, že přeze všechno je to jeho máma. On šel.

A TEĎ SE DOSTÁVÁM K PODSTATNÉ ČÁSTI MÉHO PŘÍBĚHU:

Od tý doby, co je s ní v kontaktu, neustále čtu, jak do něj cpe, aby odešel, že jsem špatná že jsem na něj zlá, že za všechny problémy v jejich rodině můžu já. Pomlouvá mě kde může. A já už jsem prostě na dně.. HOLKY POTŘEBUJU RADU. Mám od něj odejít, ikdyž ho miluju nebo co mám dělat? Bude mi líp, když s ním nebudu a ona ty svoje pomluvy ukončí? Nebo myslíte, že se to ještě zhorší?
Teď mě poslala k zemi poslední věc, když jí manžel poprosil, jestli by mu nepůjčila 1000,– korun na jídlo, protože je po operaci a marodí. Já to sama s platem 9000,– neutáhnu, řekla mu, že nemá, ať já si táhnu za mými rodiči, ale dnes jsem se dozvěděla že půjčila 1000,– bývalé přítelkyni mého švagra???

HOLKY, MAMKY, ZKUŠENĚJŠÍ ŽENY. PROSÍM PORAĎTE MI CO MÁM DĚLAT? JÁ UŽ TOHLE NEZVLÁDÁM.

Ps.: Omlouvám se za chyby hrubky, ale píšu to fakt v pláči.

Hodnotilo 5 lidí. Score 2.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Siam
Kecalka 133 příspěvků 15.03.13 00:36

Jéžiši to je zase jedna mrcha na tom Světě… :hug: Moc mě to mrzí! Ale řekni, jak to bere manžel? Chápu to teda, že svou matku obhajuje a tebe se nezastane? Nebo se k tomu nevyjadřuje, jaký je jeho postoj k věci??? To jsem v deníčku nevyčetla, nebo jsem totál trubka… Zřejmě v manželovi nemáš oporu tak to je na pováženou… za dobrotu na žebrotu :-( :hug:

 
simona.00123
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 15.03.13 00:46

Je to mrcha, ale to není tak důležité jako to jak se v této vyhrocené situaci zachová manžel. Pokud bude ns tvé straně, je to o. k. a moc ti to přeji.
Pokud se nakonec postaví na stranu maminky, tak to nakonec dopadne jako u nás, kdy se bývalý nakonec domlouval se svými rodiči za mými zády. Skončilo to rozvodem.
Tak ať to dopadne dobře a pevné nervy.

 
morčák
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 15.03.13 05:21

Tady opravdu záleží na které straně je tvůj manžel, jestli je na tvé straně nebo na straně matky.
Podle toho byses měla rozhodovat. Pokud je na tvé straně tak si žijte jen tak pro sebe a s jeho matkou nepočítejte. Ona jiná už nebude a vy si tím ušetříte starosti a hlavně nervy. Jestli ale je proti tobě tak tady je každá rada drahá sama nevim co bych dělala.
Pokud ještě nemáte děti tak je to rozhodování jednoduší sama si musíš rozvážit jestli ti to stojí za to se tahle nervovat.

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 15.03.13 08:05

Pochopila jsem, že s ní nebydlíte, je to tak? já jen nechápu, proč to tak strašně řešíš… ať si vykládá, co chce… kdo tě zná a ví, jaká jsi, tak jí to věřit nebude a kdo ne, po tom je ti prd…

přeci si nebudeš ničit hezký vztah s manželem kvůli tchýni, mezi vámi to evidentně klape a pokud on je schopen to ustát a bránit tě, tak není důvod odcházet od něj… jiná situace by byla, kdyby ji papouškoval a souhlasil s ní…

 
myšák1187  15.03.13 08:37

:hug: :hug: opravdu to nemáš lehké, mám něco podobného, jen stím rozdílem že tchýně bydlí 500km daleko a jezdí tak jednou ročně, ale nějak to snáším čím dál hůř, není sice tak průhledná jako ta tvoje, s penězi se u nás nešachuje, ale v době kdy jsme s přítelem byly spolu 3 roky, dohodli jsme se že budeme bydlet spolu začala se zajímat jak to máme finančně, jestli vařím apod(zkrátka jestli náhodou nechci jejího synáčka který má naprosto stejně holou zadnici jako já nějak zneužít :nevim: ). Teď táhneme 11rok, plánujeme mimi a budeme se stěhovat do vlastního bytu, mám ten dojem že i přítel by si mě rád vzal, ale já bych nejraději takovou jako ty pouze se svědkama a pak udělat grilovačku. U nás mám tu zkušenost že sice přítel dost často stím co tchýně řekne nesouhlasí, ale aby byl klid tak jí to na venek odsouhlasí a já pak jsem za tu špatnou protože řeknu svůj názor a on stojí a mlčí. Takže její návštěvy taky dost těžko nesu, zatím se chovám tak že mlčím(už své názory neventiluju) a každá návštěva je pro mě dost psychicky náročná, ale už jsem dopředu upozornila že v okamžiku kdy se nám narodí mimi a ona se mi bude plést do toho jak mám co dělat a vyžadovat abych to tak dělala tak asi bude hodně zle, už jsem na to přítele upozornila že na to ať se připraví že do tohoto pokud se sama nezeptám si nenechám mluvit a pokud to nebude respektovat tak jí od plic něco řeknu, tak prý u tohoto by se za mě postavil protože už máme dopředu prodiskutované jak bychom dítě chtěli vést a vychovávat, samo že až se narodí asi z některých věcí ustoupíme, stím počítám, ale do věcí si nenechám mluvit ani od své mamky(a že mi do nich nemluví ani sama od sebe) natož v podstatě od cizí paní která mě zná jen díky tomu že žiju s jejím synem.
Doporučuju si o tom s manželem popovídat a říct mu jak se cítíš a uvidíš jak se k tomu postaví, pokud chce mít u mamy klid a navenek s ní souhlasí, není to ideál, já občas v duchu také pěním ale víš že je s tebou, pokud mu na tom nebude nic divného tak bych se zamyslela, nepíšeš jestli máte děti, předpokládám že když tam není zmínka tak ne, ale pokud manžel za tebou nestojí budeš to míét ještě těžší v okamžiku kdy je budete mít. Držím palečky ať to nějak vyřešíte, klid asi nebude nikdy, ale aspoň aby se dalo žít bez stresů a pomluv :hug: :hug:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 15.03.13 08:39

Ahoj. Řeším stejný problém už sedm let. Jsem na to m ještě hůř, máme totiž dvě malé děti a tak jsem zkoušela kvůli nin s tchýní vycházet. Taky pomlouvá, a štve manžela proti mě, ale nejhorší je, že bere prášky na nervy a tudíš jí v rodině všichni berou jako chudáčka, kterému nesmí nikdo ublížit. Ona na venek působí strááášně mile a na mě se chová jako k té největší mrše. Třeba přijde a sprostě mi nadává před dětmi. Mého čtyřletého synka chtěla odvést domů, že ho bude prej vychovávat za mě. Ten se z toho dodnes nemůže vzpamatovat. A já? Řekla jsem manželovi, že se sní už nikdy nebudu bavit, už toho mám dost. Manžel to zatím bere a doma o tom nemluvíme. Sem tam veme synka a zaveze ho za prarodiči a pak se mi vrátí domů úplně jiný syn :( Zatím nám to funguje, ale jak dlouho? Pokud nemáte děti, máš to snažší, pomluv si nevšímej, s manželem si promluv. Měl by stát za tebou a matce to říct. Můj manžel matce řekl, že pokud chce vidět aspoň jeho a vnoučata tak má dělat jako že nic a nic sním neřešit, protože by se musel postavit na mou stranu a ona by je už nikdy neviděla. Ale pokud bych měla mít doma dusno a viděla bych, že stojí při ní, vzala bych děti a odešla k mím rodičům. Nemohla bych žít s mužem co mě nevěří a nestojí při mě :pankac:

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 15.03.13 09:54

Ahoj, tak já jsem na tom podobně jako @Ráďa 25. S manželem jsme 14 let, teď to bude 8 let co jsme se vzali. Máme 2 zdravé dcery, které mi tchýně s tchánem předhazují, že neumím vychovávat a že oni by nám je vychovali :nevim: Když jsem byla před 3 lety na dovolené, protože jsem se léčila s mononukleosou, tchýně před dětmi a lidmi vykládala, že je nemám ráda; že jsem jak od kolotočů, protože mám tetování; že jsem snacha co jí byl čert dlužen;… štala všechny proti mě a nejvíc mě štvalo že i děti. Na podzim jsme jí oznámili, že čekáme třetí mimčo. Reakce: nejlepší by bylo kdybych o to přišla a když ne, tak oni nám pomáhat nebudou, nesouhlasí s tím, dle ní se nebudeme věnovat starším dcerám… Pak se holky vrátily z víkendu u babičky s tím, že jestli budou povídat že čekáme miminko, tak mě babička shodí ze skály :zed: To byla poslední kapka. Od té doby jsem tchýni neviděla a neexistuje pro mě. Mrzí mě to kvůli manželovi, ale ona nás štve proti sobě a nejhorší je, že do toho zatahuje i děti :pocitac:
Rozhodnout se je hodně těžké, ale asi takhle: z vlastní zkušenosti vím, že tchýně se nezmění. Záleží jestli manžel stojí při tobě. Ale i tak to nebudeš mít nikdy jednoduché. Ony si vždycky najdou záminku jak štvát lidi proti sobě a to už se bohužel nezmění :roll:

 
Macekiva
Povídálka 18 příspěvků 15.03.13 10:47

Tak jak to takhle čtu, vidím, že je to u spousty z nás úplně stejné :( mám to taky podobně tchýně se na mě tváří jak mě zbožňuje jak jsem nejlepší holka co kdy její synáček měl. Jenže pak se napije a už útočí, že jejímu synovi zakazuji fotbal (což není pravda) že jim nechci půjčovat vnuka(ano ale je to mé první dítě a nepůjčuju ho skoro ani mým rodičům je to zlý ale nemůžu si pomoct a hlavně jsou o generaci starší a já jim prostě nevěřím) Ze začátku jsem chovala úctu k nim tím že jsou starší ještě o generaci než ti moji ale teď kdy se mi snaží motat do výchovy a pořád malého tahaj na ruce jsem řekla dost. Ted je nevídáme a přítel je taky rád akorát jsme pak řešili co zase jeho matinka vyvedla. A rada na to všechno? pokud je tchýně taková a manžel či přítel stojí za vámi ať je to jak je to přestat se vídat a bude klid. Můj názor jestli někoho pobouří tak pardon :)

 
Z.jev
Závislačka 2972 příspěvků 15.03.13 11:44

A proč přemýšlíš o odchodu od manžela? To jí ty kecy věří? Přece záleží, jak se chová k tobě a jestli se tě dokáže zastat. Jestli ano, na milou tchýni bych se vyprdla, ať si vykládá co chce. Ale jestli v něm nemáš oporu a domů ti chodí naočkovaný od matinky, pak bych mu dala nůž na krk

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 15.03.13 13:02

Proč bys odcházela od manžela? Prostě pokračujte v ignoraci tchýně. A zkusila bych roztroubit do světa nějakou pikantní pomluvu na ni - ať se taky pobaví :mrgreen:

 
Jane1990
Kecalka 354 příspěvků 15.03.13 13:19

Děvča klid, nikdy není tak zle. Sice jsem mladá a takových osobních zkušeností moc naštěstí nemám, ale zase bude líp. Ona může manželovi cpát do hlavy co chce, ale on s tebou žije a ví jaká jsi, jestli tě miluje tak to přece zvládnete. Víš přece, co ona chce. Abys od něj odešla. Ale to dělá špatně, je prostě naštvaná, že jí nějaká holka odvedla synáčka a ona ho teď chce zpátky. Je to špatná matka co se tohoto týče. O dluhu ani nemluvím, i když taky to u nás v tomto ohledu není růžové, ale to je jedno… Důležité je, co ti říká manžel, nehleď na to, co říká ona. Když odejdeš, stejně tě bude pomlouvat a ještě ke všemu vyhraje a bude všude předhazovat, žes konečně odešla - popřípadě to obrátí a bude tvrdit, že tě opustil manžel protože se to s tebou nedalo vydržet - a svým kamarádkám to tak tvrdit bude, drbny jsou drbny… Tak se zamysli, stojí ti ona za ztrátu štěstí s tvým manželem? Ne. Tak se mu vybreč na rameni, řekni mu to (ale pozor, jen jednou, enbo dvakrát, víckrát ne, to už by bylo špatně), popřípadě ať s ní omezí kontakt na návštěvu jednou či dvakrát za rok a hotovo. Ale hlavně to neřeš!

 
Kallkapa
Echt Kelišová 8566 příspěvků 15.03.13 14:00

„Od tý doby, co je s ní v kontaktu, neustále čtu, jak do něj cpe, aby odešel, že jsem špatná že jsem na něj zlá, že za všechny problémy v jejich rodině můžu já. Pomlouvá mě kde může. A já už jsem prostě na dně.. HOLKY POTŘEBUJU RADU. Mám od něj odejít, ikdyž ho miluju nebo co mám dělat? Bude mi líp, když s ním nebudu a ona ty svoje pomluvy ukončí? Nebo myslíte, že se to ještě zhorší?“

A kde to čteš? :think: Myslím, že řešením by mohlo být nečíst to. Rozumím tomu správně, že jsou pro Tebe horší pomluvy, než se rozvést s manželem?

Příspěvek upraven 15.03.13 v 17:12

 
Kobliha51
Extra třída :D 12777 příspěvků 15.03.13 14:45

Je to satorie, ale tebe je taky dost. Neprožívej ji tolik, nestarej se, komu kolik půjčila peněz. Domluvte se s manželem, že o ní doma mluvit nebudete a budeš mít pokoj. Tvoje rodina je manžel a ty, na ostatní nehleď. Jsi na ni neustále nastartovaná a já se ti ani nedivím. S tou megerou nevyhraješ, tak se na ni vykašli. Zkus to. :mavam:

Příspěvek upraven 15.03.13 v 14:46

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 15.03.13 16:40

Pokud na to manzel takrikajic kasle tak nevidim problem.

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 15.03.13 18:53

Mám to taky tak. Tchýně je kráva a já s tím nic neudělám. Taky jsem se chovala slušně(jsou přece staří) a taky jsme u nich bydleli. Manžel byl na její straně a mohla jsem se rozskočit, stejně se nechtěl odstěhovat. Moje vysvobození bylo narození syna, kdy jsem si řekla, že už nemusím jít sama, už půjde někdo se mnou :* Samozřejmě to by si nevzal manžel na triko a šel s náma. Po roce samostatného bydlení se opět dozvídám, že jsem píp píp píp a pro synáčka nedostačující. Takže konec. Já ani syn tam nejezdíme, evidentě jí to je u pr.. Jestli s tim nehodlá nic dělat, já už vůbec ne :twisted: Jen mě udivuje, že na stará kolena (letos 70) má tohle za potřebí :roll: Ale kdo chce kam…

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 15.03.13 19:42

Radím: Odstřihněte se od ní emočně i finančně, nic po ní už nikdy nechtějte a ani jí už nikdy s ničím nepomáhejte. Určitě se kvůli ní nerozcházejte. Hlavně by si měl ON matinku srovnat.

 
cupino  15.03.13 20:06

Řešíš tchyni??? proč?
myslím že nejdůležitější je tvuj vztah s manželem!!! To je přeci podstatný. Co manžel chce s tebou být nebo ne?
nemělas ho vubec k matce posílat, možná manžel tuší, že s " matinkou " není lehko vyjít…
Jinak jako holka starší ti jen můžu říct…že všude je něco…vztahy chtějí dost tolerance a hlavně KOMUNIKOVAT :kytka:
Takže když smícháš špetku nadhledu, tolerance a okořeníš humorem možná to nebude tak zlé. :palec:

 
Šmouli88
Echt Kelišová 7543 příspěvků 16.03.13 18:33

Tak tvoje tchýně je opravdu mrcha :cert: Chápu, že tě to asi štve, ale pokud máte dobrej vztah s manželem, tak to neřeš. Třeba má ona jenom ňákej komplex méně cenosti, žes jí odtáhla jejího syna. Všechny matky jsou většinou co se týče synů ochranitelský a tys jí asi nepadla do oka. Zvlášť co Vám musela vrátit peníze a asi se syn odtěhoval nebo bydlíte u nich? Manžel se tě aspoň před ní zastane? Nebo dělá něco proti tomu? Rozhodně bych si hned nebalila kufry :think:

 
randr
Ukecaná baba ;) 1674 příspěvků 17.03.13 22:35

Ježiš holky, co to čtu?! 8o Nenechte si od tchýní nic líbit! Základ a jeden z prvních kroků ve vztahu je ukázat tchýni, kde je její místo. Pokud máte autoritativní tchýně, musíte být ještě autoritativnější. Na jaké jednání je zvyklý váš muž od matky, takové na něj bude platit i od vás. Je tchýně mrcha? Buďte větší! Věřte že vim, o čem mluvím, mám za sebou dvě tchýně arabky a žádná si nesměla nic dovolit a manžel byl vždycky na mojí straně (ten druhej teda pořád ještě je)! 8)

 
Anýsek18
Kelišová 7476 příspěvků 21.03.13 08:06

Ježiši. Úplně se v tom vidím. Ty samé problémy mám s tchýní já. Chová se strašně mile a za zády pomlouvá dokonce i svého syna. Několikrát mi narovinu řekla že chce abychom se rozešly. Kolikrát jsme se u nás doma pohádaly a ječeli jsme jednana druhou. Ale nikidy by mě nenapadlo jít od přítele pryč jen kvůli tomu že je tchýbě semetrika. Drž se a hlavně se nedej. Ty a manžel víte jak to mezi sebou máte a to co říká ona ignoruj. :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama