Těhotenství a dovolená

Těhotenství
  • emimino
  • 18.08.01

na co si dát v době těhotenství pozor při dovolené v zahraničí

Šárko,
mám na Tebe jeden dotaz. Jsem těhotná a přemýšleli jsme s manželem, kam pojedeme na dovolenou. Chtěli bychom si ještě užít poslední dovolenou, kdy bychom byli sami. Manžela napadlo, že bychom vyrazili autem do Chorvatska někdy v červnu na 10-14 dnů (podle situace). Podle toho kdy bychom jeli, byla bych přibližně v 19., 20 nebo nejpozději v 21. týdnu. Manžel v tom nevidí problém, ale já nevím, jestli to není riziko.
Samozřejmě by to bylo pohodové, žádné honění a náročné výlety. Ještě to chceme probrat s doktorem.
Ale chci se zeptat i Tebe, co si o tom myslíš, zda by to bylo velké riziko, zda by hrozilo nějaké nebezpečí ze změny podnebí.
 Jana

Ahoj Jano,
pokud se týče dovolené, tak je důležité několik věcí - při jízdě autem dělat často přestávky, aby miminko nebylo neustále trošku stísněno a aby jses nadýchala čerstvého vzduchu, bezpečnostní pás si zapnout tak, aby nebyl na bříšku, ale spíše pod bříškem více v klínu. Na samotné dovolené dát pozor na jídlo - zejména nekupovat ve stáncích, pít pouze balenou vodu, ovoce umívat taktéž balenou vodou (nejlépe je však oloupat) nedávat do pití led atd.
Prostě si dávat pozor jako každý další turista, jen být ještě trošku opatrnější.
Cestu ale v každém případě konzultujte s gynekologem - zná nejlépe Tvůj zdravotní stav, ale pokud budeš i nadále zcela v pořádku, pak nevidím důvod, proč si neoddychnout (později bys mohla miminku říkat, že začalo kopat právě v Chorvatsku).
Takže držím palečky do dalšího trimestru a těším se na další zprávy. Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek