Třikrát a dost

Porod

O tom, proč jsem zatím přesvědčená, že to bylo naposledy. Musím se z toho prostě vypsat. Sdílené trápení je poloviční trápení. Dnes je to 14 dní, co se nám narodilo naše třetí štěstíčko. Ale od začátku. Třetí dítko bylo chtěné. Začátek těhotenství byl jako u těch předchozích prozvracený a intuitivně jsem cítila, že je to kluk, i když já tentokrát chtěla holčičku.


4 komentářů

Moje intuice se v 20. tt potvrdila, a tak jsme se začali připravovat na příchod pátého člena rodiny. Tedy připravovat, doma bylo pro miminko všechno vlastně nachystané, jen jsem musela komplet holčičí výbavičku po dcerce vyměnit za klučičí a tentokrát mě to opravdu už nebavilo, ale taky jsem to zvládla. Měsíc před porodem jsem vyprala oblečení, týden před termínem porodu jsme předělali našeho Speediho ze sporťáku zase na hlubokáč a vytáhli ze sklepa autosedačku.

Co se týká samotného těhotenství, tak až na ten začátek bylo fakt pohodové. Žádné obtíže typu cukrovky, vysokého tlaku, otoků, prostě bez problému. Jen se mi ve 32. tt podařilo uklouznout a plácla jsem sebou jak dlouhá tak široká. Svědomí mi nedalo a absolvovali jsme eskapádu Bulovka.

Naštěstí se nic nestalo, jen mě to utvrdilo v přesvědčení, že prostě i tentokrát musíme stíhat dojet do Nera. V 36. tt jsem absolvovala vstupní vyšetření a první monitor, byl ukázkový. Za týden to ale bylo jinak a já tam musela jednu noc zůstat. Naštěstí se to uklidnilo a pustili mě domů. To už jsem se také dozvěděla, že miminko asi bude větší, protože odhad byl tou dobou 3800 g. A blížil se termín porodu.

Ve 40. tt paní doktorka konstatovala, že mimčo už má 4 kg. Já jsem se toho tak nějak zalekla a začali jsme se domlouvat na vyvolání, to bylo úterý 5. 2. Jenže když jsem přijela domů, celé se mi to tak nějak rozleželo. Honilo se mi hlavou, co když to bude horší, bolestivější, vždyť se mrně musí samo rozhodnout, kdy chce ven. Takže jsem do porodnice zavolala, že druhý den na vyvolání nepřijedu a do konce týdne tomu dáme čas.

Ve středu 6. 2. jsem se probudila jako znovuzrozená. Nějak jsem se naprosto dostala do pohody a říkala si, že až to přijde, tak to přijde. Při prvním porodu jsem zvládla kluka s 3650 g, tak při třetím dám 4 kg taky. Ve čtvrtek 7. 2. jsem doprovodila dědečka s dcerou na plavání a byla jim tam k ruce. Odpoledne jsme si s malou užili. Syn byl na návštěvě a tatínek ho vyzvedával cestou z práce. Bylo něco kolem sedmé hodiny a mně začaly křeče v břiše. Říkala jsem si, že jsem asi něco špatného snědla, ale ono ne. Byly to první kontrakce. Tak volám manželovi, a prý už jsou skoro doma.

Sotva jsem položila telefon, praskla mi voda a docela mě to vyděsilo. Tak zaprvé mi u předchozích porodů nikdy voda nepraskla a za druhé měla tahle zelenou barvu a plavaly v ní hnědé kousky „čehosi“. Vlezla jsem do vany, abych nenadělala svinčík po bytě, malá tam samozřejmě běhala za mnou a já u toho volala dědovi, aby rychle přišel hlídat děti, že jedeme do porodnice. Byla to fakt rychlovka, protože do porodnice jsme dorazili krátce po 20. hodině.

Natočili mi monitor, kontrakce jsem měla po cca 5 minutách a byl jsem otevřená na 5 cm, takže se šlo rovnou na sál. Miminko jsem zase měla uložené na pravé straně (stejně jako prvního syna – prostě kluci to dávají mamince sežrat :o) ), ze které se dětem hůře natáčí do porodních cest a díky tomu mi šíleně tlačilo na bedra. Naštěstí mě i manžela moc milá PA Katka ujišťovala, že to nebude trvat dlouho. A fakt, že netrvalo. Najednou bylo na sále spousta lidí (i manžel potom konstatoval, že při žádném z předchozích porodů jich tam tolik nebylo) a šlo se na to.

Tlačila jsem na několikrát, protože klouček měl nakonec 4220 g a 52 cm a byla jsem fakt ráda, že je venku (ve 21:37 hodin). Neslyšela jsem pláč, tak jsem ze sebe jen vysoukala, jestli je v pořádku. Někdo něco houknul a za chvilku vyzvali manžu, ať s nimi jde na dětské. Poprvé mi miminko hned k prsu nepřiložili, ale v danou chvíli jsem měla co dělat sama se sebou.

Také jsem poprvé zažila šití. Asi se teď usmějete, protože to byly jen 2 stehy, ale pro mě, která jsem předchozí dva porody měla bez jakéhokoli poranění, i to stačilo. Navíc jsem pořád dost krvácela. Napíchli mi nějakou kapačku a už se vrátil i manžel s konstatováním, že nám malého do hodinky přinesou. Uběhlo asi 30 minut a já jsem poprvé držela v náruči náš třetí poklad, Marečka. Manžel s námi zůstal asi do půlnoci a potom jel za staršími dětmi. Já jsem byla na sále až do 2:30 hodin. Krvácení se podařilo zklidnit a mohla jsem konečně do postele. Mimčo si vzali na sesternu a nechali mě konečně si vydechnout.

Co se dělo s miminkem, jsem se dozvěděla až v neděli po propuštění domů, když manžel konstatoval, že další porod už fakt zažít nechce. Ono se totiž to naše miminko v důsledku prasknutí vody narodilo s vakem blan přes hlavičku a do toho se ještě nadýchalo té zelené vody, takže vstup do života nemělo vskutku jednoduchý. Museli to z něj vypumpovat, potom ho prohřívali, dávali mu kyslík a i nějaké ATB do zadečku. A tohle všechno si s ním manža zažil. Jsem mu neskonale vděčná, že mi to řekl až doma, protože v té porodnici nevím, nevím, jak bych to ustála.

Malý se ale ukázal jako velký bojovník. I první kontrola u dětské paní doktorky mě v tom utvrdila. Konstatování, že se z toho všeho dostal velmi rychle ještě na porodním sále, bylo všeříkající. Ale já mám pořád ty děsné plíživé pocity, co když tam nějaký následek toho všeho je, jen prostě není vidět?

Právě jsme doma jen s naším nejmenším a ten se začíná dost hlasitě domáhat mlíčka. Takže ty myšlenky zapudím a jdu si pomuchlat ten náš třetí poklad.

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
amame
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 26.02.13 08:34

Nejprve moc blahopřeji k narození krásného chlapečka. Závěr tvého deníčku mi připoměl má slova, když jsme se synem po roce sledování opouštěli neurologickou ambulanci - nikdy nevíš kdy se to projeví. Syn se narodil po 12hodinovém porodu akutním císařským řezem, museli ho oživovat a několik hodin byl v inkubátoru na JIP pro stabilizaci funkcí. Poprvé jsem ho viděla po více jak 12 hodinách. Dnes mu bude skoro 11 let a je to veselý a zdravý kluk - s určitými problémy jsem se potýkali (noční pomočování cca do 9 let, nesoustředěnost ve škole), ale ty mohou ale taky nemusí souviset s porodem. To mi nikdy nikdo stoprocentně neřekne. Tak se s podobnými otázkami vůbec netrap, uvidíš, že vám Mareček bude dělat už jen samou radost a na podobné strarosti zapomeneš.

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 26.02.13 08:58

Veliké gratulace k narození krásného zdravého chlapečka :kytka: :srdce:
všechno bude v pořádku, uvidíš..at vám dělá klouček jen samou radost :*
Můj druhý porod byl také celkem dramatický, malý měl silně utáhnutou pupeční šnuru kolem krku, po narození už netlouklo srdíčko a museli ho dlouho resuscitovat AS měl 3-6-7a ve zprávě těžká perinat. asfyxie, voda byla taky zelená, malej měl velkou bouli přes pul hlavičky, chodili jsme do rizikovky, na neurologii utz mozku atd/ mám deníčky o porodech, kde je vše popsáno/ anakonec je malej naštěstí naprosto v pořádku..
dcerka byla nejhodnější miminko co jsem zažila, krásně pila, pořád spala, nebo se smála, nebo si broukala.
malej hrozně plakal už v inkubátoru kde byl 5 dní na kyslíku, pak proplakla asi 15 měsíců ve dne v noci, noční vstávání i 10× za noc, je to dost hlučné dítko a hodně veliký vztekloun..ale zase mi přijde že je hodně chytrý, už v 18 měsících se naučil 4 písmenka a neomilně je pozná i v novinách, je neustále v pohybu, tak si myslím že to bude asi hyparaktivák..ale jsou to moje zaltíčka a za nic na světě bych je nevyměnila :* :srdce:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 26.02.13 09:12

:kytka: gratuluju ke krasnemu a velikému klukovi. Zážitek je ještě hodně čerstvý, ale časem zůstane už jenom to pekne.

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 26.02.13 09:53

Krásně napsanej deníček, bude to v pořádku, uvidíš :hug: nic se neděje náhodou!

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 26.02.13 14:02

Krásně napsané. Velká gratulace k miminku. Určitě bude vše v pořádku. :andel:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 26.02.13 14:30

Pěkný deníček! Gratuluji k chlapečkovi a přeju ať je všechno v naprostém pořádku :srdce: Příjde mi, že takhle velké děti se už tak často nerodí, alespoň miminka okolo nás mají většinou jen do 3kg, ale můj manžel, když se narodil měl 4,5kg, já 3,5, tak jsem se trochu bála, jak bude naše mimi velké, nakonec se malej narodil s váhou 3660 a bylo teda co sešívat :mrgreen:
Buďte zdraví :kytka:

 
katja376
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 27.02.13 00:03

Hlavně že to dobře dopadlo…Jo a vybrali jste to nejkrásnější jméno :palec:

 
neprihlasenas  27.02.13 10:59

Ahoj, deníček moc pěkný, a už ten nadpis mě donutil si ho přečíst, protože zní jakoby byl o mě. Taky mám tři děti, akorát tedy největší míry měl při narození ten první - 4050g a 54cm, ale až na to hodinové tlačení byl porod v pohodě, a mám tedy tři kluky a narozdíl od tebe jsem šití po porodu nezažila nikdy :lol: ale i tak, třetí porod jsem si taky pěkně vyžrala a i teď, 16 měsíců po něm, jsem přesvědčená, že už nikdy :D Malý byl otočený stejně jako tvůj chlapeček, a byl to prostě očistec. Naštěstí byl malý po narození v pohodě (narozdíl ode mě :lol: ) a dnes je z něho šikovný veselý lumpík, a tak doufám že u vás se to obejde bez následků a taky vám bude Mareček dělat už jen samou radost :)

 
MisaHanuska
Extra třída :D 10274 příspěvků 27.02.13 23:10

@pajinka111 Jsi mě dost uklidnila. Já byla nervozní i z našeho Apgar skore 6-9-10, protože předchozí děti měly samé 10 :mrgreen:

Jinak díky za pochvalu písmáctví, ale je to tak nějak věc, která mě vždycky bavila a když jsou k tomu emoce, jde to tak nějak samo.
A taky za podporu. Jste zlaté!

 
MisaHanuska
Extra třída :D 10274 příspěvků 27.02.13 23:11

@katja376 Tentokrát vybíral manžel, takže vyřídím ;)

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 01.03.13 21:43

Moc gratuluju k Marečkovi :kytka:

 
Kamča Kamí
Povídálka 20 příspěvků 17.03.13 11:58

Gratulka :hug: Hezky to máš napsané… :) A opravdu se neboj, určo to bude všecko v pohodě :dance: ;)

 
janina 547
Kecalka 347 příspěvků 25.03.13 22:09

Teda čučím, že vás holky vůbec nešili. Naše mala měla 3000g a 48 cm a byla sem až po zadek :,(

 
janina 547
Kecalka 347 příspěvků 25.03.13 22:09

Mě to tak zaujalo, že jsem zapoměla pogratulovat k chlapečkovi a věřím, že už bude jen dobře :dance:

 
michalka30
Kecalka 441 příspěvků 26.03.13 09:26

Moc hezky napsaný deníček. Gratuluju k narození krásného chlapečka. :kytka: Přeju Marečkovi hodně zdraví.
Zážitek je to hodně čerstvý, později budeš vzpomínat jen na to pěkné.
Taky mám tři děti a můžu říct, že krom druhého porodu jsem si užila dost. Nejvíc bolesti a komplikací si vyžádal taky třetí porod. Ale teď už vzpomínám s úsměvem. Nejmladší dítko má 18měsíců…
Neříkám od jisté doby slovo nikdy, tak-že u nás je 4.dítko docela možné. :mrgreen:
Měj se moc hezky a užívej si dětí, moc rychle rostou.

 
MisaHanuska
Extra třída :D 10274 příspěvků 27.03.13 15:38

Holky, tak naše miminko předevčírem zkouknul kamarád fyzioterapeut. Dělal s ním teda „šílené“ věci, ale ujistil mě, že je naprosto v pořádku. Jen má trochu slabší pravou polovinu těla, takže bude s vysokou pravděpodobností levák :mrgreen: :mrgreen:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:45

Gratuluji:kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama