Vrabčákovy čertoviny ? únor

Rodičovství
  • 01.03.04

JÍRA: Tak se konečně hlásím ? po dlouhém měsíci bez vás. Představte si, co se stalo. 8.února byla trošku bouřka a jediný blesk, který blesknul, se trefil zrovna do telefonního sloupu, co z něj vedou dráty do našeho telefonu a modemu, a obojí nám prevít zničil. Mamka sice měla hned za týden svátek a dostala od dědy modem nový, ale ani ten prostě nefungoval a nefungoval, takže jsme byli bez počítače skoro tři týdny, až to jeden známý nějak vymyslel a konečně už zase můžeme komunikovat. A ještě ke všemu naši museli dát do opravy i bezdrátový telefon a zase mi zabavili ten původní se šňůrou, co si s ním tak krásně hraju a dělám haló.

Takže jsme zase tady a na úvod mám změnu: aby naše povídání nebylo moc dlouhé, tak za naši rodinu budu psát jako původně zase jenom já. Hanička si o tom svém blití a kakání bude povídat s brusinčatama a mamka stejně psát nestíhá (ale jak ji znám, stejně mi sem poleze).

No a co se za ten měsíc událo. Docela jsem se rozmluvil, už umím hezky pojmenovat celou rodinu (mama, táta, dede, bába, mimi, teta). Haničce už neříkám nyny, ale mimi (mamce se to prý líbilo víc, ale pokrok je pokrok). Mimi říkám i svému obrazu v zrcadle i svým fotkám a všem dětem až do školního věku a vždycky běžím ukázat do postýlky na Haničku, aby bylo jasno, co to mimi znamená. Mamka schválně chtěla zjistit, kolik slov umím, tak si je zapisovala. A je jich přes padesát! Tedy pokud se počítají i slova jako ha-ha (pejsek), báá (baf), bů a tak, ale prý jo. Jo a sám sobě já říkám Jiji nebo Iží! Taky už hodně rozumím a když se mi chce, vykonám, co se po mně požaduje ? přines plínku, utři si ručičky do ručníku. Jednou mamka nechala Haničku ležet na gauči a věnovala se mně a pak prohlásila že ji vlastně zapomněla přikrýt, no a já běžel k postýlce, vytáhl larisku a Haninku jsem přikryl. Když jsem u babičky a řekne se mi, že půjdeme domů, tak já prohlásím: máma, táta, mimi, seberu si lahvičku, dám ji do tašky a můžeme jít :o))
Taky už chápu souvislosti, takže když mám v knižce hodiny, musím oběhnout byt a ukazovat, kde všude jsou hodiny, nebo když čtu o krtkovi, musím najít plyšového krtečka (krtek dělá ?jéjé? jako ten televizní), když mám v knížce kuželky, běžím vysypat krabici s kuželkama a tak. Mamka už mi některé knížky odmítá číst, protože při nich vždycky nadělám hrozný binec, jak všechno běhám ukazovat :o) Jen máma některým věcem vůbec nerozumí, třeba mám v několika knížkách pejska u boudy a má tam nočník a tak já vždycky říkám e-e a máma mě dá na nočník a říká mi, že to na obrázku je miska na papání, ale já vím své, prostě to vypadá jako nočník a dokonce je to i modré jako ten můj, a na nočník se dělá e-e.

Když už jsem u toho e-e, říkám si běžně, ale někdy mě nestíhají po:,–(it, takže se počůrám nebo připočůrám. Mamka na mě zkouší různý věci ? třeba mi místo plínky navlíkla opravdický slipečky a já jsem nevěděl, co to má znamenat, tak jsem pořád říkal e-e, e-e a šahal si na zadeček a pak jsem se ze zoufalství několikrát počůral a musela mi vyměnit i tepláčky, takže to vzdala a mám pořád plínku. Kakám do ní ale jen opravdu výjimečně a čůrám při spinkání a pak jen tehdy, když si zapomenu říct nebo to nestihneme na nočník. Taky vyžaduju posazení na nočník před spaním ? to už ležím, vypiju pitíčko, už skoro usínám, ale pak musím ještě čůrat, takže si řeknu, mamka mě zase vytáhne, po:,–(í, vyčůrám se, proberu se ? a takhle se usínání pěkně protahuje, chichi.

Co se týká spinkání, jak je to u vás? Já spím pravidelně po obědě, mamka mi ke gauči přirazí stolek, abych nežuchnul, vyndá mi polštářek a dečku a lehnu si a musí u mě sedět a já tedy po všem zdržování nakonec usnu a spinkám cca 1,5 až 2 hodiny, někdy i víc či míň, prostě jak kdy. Večer po koupání si se mnou jeden z rodičů musí zalézt do pelíšku (spím s taťkou na dvojposteli), vypiju mlíčko a opět po zdržovačkách usnu, nejrychleji za 10 minut, ale někdy třeba až za hodinu. No a uspávač mi pak většinou zmizí a poslouchá v obýváku v chůvičce, jestli nepláču. Když jsem u babičky, tak tam spíme s babičkou v obýváku. Tuhle jsem měl spinkat, ale ještě se mi nechtělo, tak jsem se schoval pod deku a pak vykoukl a vykřiknul baf! a teta se lekla a pak se půl hodiny smála a spinkání bylo oddáleno :o)
Spím už normálně až do rána, občas sice v noci trošku pláču, to když vylezu zpod deky a je mi zima nebo se mi něco ošklivého zdá, ale to mě tatínek přikryje a pohladí a hned spinkám dál. Vzorňátko :o)))

Jééé a byl jsem na bowlingu! Děda s babičkou něco slavili a tak jsme šli celá rodina slavit sportem, dokonce i já s Háňou. Ségra byla za vzornou a celou dobu tam spala v kočárku, ale já si to hezky užil. Nejradši bych s každou koulí běžel za kuželkama, což mě nechtěli nechat, takže mě neustále někdo nosil a aspoň jsem to komentoval. Taky jsem se snažil ty koule zvedat a tak jsem se unavil, že jsem tam usnul babičce v náručí, takže si mě tam předávali z ruky do ruky, podle toho, kdo měl zrovna házet. Dokonce jsem pak prospal i slavnostní oběd a mamka si musela hezky sníst sama všechnu zeleninku, kterou pro mě objednala.

Taky jsem byl u doktorky na kontrole v roce a půl. Tentokrát šla s námi opět teta a nesla mě na koni ? jinak už chodíme občas na procházky bez mého kočárku, ale já utíkám jinam než mám a bývám hrozně zablácený. Hned jak jsme vešli do ordinace jsem si vzpomněl na minulé pigáro a chtěl vycouvat, ale nepodařilo se. Teta mě držela a ukazovala mi hračky a já pofňukával a mamka s paní doktorkou se zatím zaobíraly Hankou. No ale pak už byla hotová a vzala si ji teta a mamka mě začala svlíkat do naha a já jsem začal brečet, nechtěl jsem se vůbec ani vážit (mám 12,3 kg, čili za půl roku jsem přibral skoro dvě a půl kila) ani měřit (83 cm, tj. vyrostl o 8 cm!) a když mě paní doktorka poslouchala a měřila hlavičku tak jsem začal strašně strašlivácky plakat že mě mamka vůbec nepoznávala a taky se mi chtělo e-e a nebyl tam nočník tak jsem se musel počůrat a zčůral jsem mámu a i plínku zvenku a když to sestřička všechno utřela, tak jsem ještě dočůral zbytek a mohla utírat znova. Za trest jsem dostal pigáro tentokrát pro změnu do nožičky a celou dobu jsem hystericky ječel a víc už na to nechci vzpomínat.

Tak doufám, že jste vydrželi číst až do konce a že mi napíšete, co nového u vás! A držte palce, ať nám technika vydrží a už nikdy nejsme bez internetu, bylo to moc těžké vydržet.

Ahoj Jíra, rok a půl

Váš příspěvek
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 03.03.04 16:17

Ahoj Jíro!!!!!!!!!

Už jsme si říkali, co se u Vás děje, to je fajn, že jste všichni v pořádku, to spojení je prevít!!!

To koukám, jak jsi šikovný, co všechno umíš. Já hodně žvatlám, ale nic konkrétního mi prý není rozumět, nojo ti dospěláci!!!

Venku chodím zá:,–(ně opačným směrem než chce máma, takže mě mamka nakonec musí donést, kam potřebuje, protože já tím jejím směrem prostě nepůjdu, to si raději lehnu na zem a vztekám se.

Nejvíc mě baví cokoliv míchat, mám svou oblíbenou modrou „míchačku“ (stěrku, kterou miluje hlavně proto, že je měkká a moc dobře se do ní kouše pozn. mamka) a modrý plecháček se kterým někdy chodím i spát.

Když chci bumbat mlíčko, donesu mamce polštářek na který si vždycky složí hlavu, vyhrne tričko a já si popíjím nebo se na ni začnu sápat, a to už ví, která bije. Piju stále hodně, asi 5× denně a 5× v noci. Dnes mi mamka poprvé udělala krupicovou kašičku, ale snědla si jí sama, kromě mlíčka teď jím maximálně pečivo, kukuřičné tyčinky a někdy bílý jogurt, teď mám prostě mléčné období, zeleninku nechci, dokonce ani maso ne, a to mi dřív šmakovalo!!! Jo, a nepohrdnu těstovinama.

Co se týče mého spaní, jak už jsem psal, cucnu si mlíčka tak 3 - 5× za noc, takže mamka spí se mnou v mé posteli, aby se vyspala, protože teď už se jí nechce vracet do své v ložnici. Protože chodíme ven dopoledne i odpoledne, usnu většinou do 30-ti minut. Polední nebo odpolední spaní není pravidelností, záleží na tom, jak jsem utahaný. Ale stále usínám u mamčina prsa.

Nočník úplně ignoruju, mamka mě na něj po:,–(í ráno, pustí mi Teletubbies a jde se umýt, když pohádka skončí zvednu se (nočník nechávám zá:,–(ně čistý) a za mého velkého vztekání mě nakonec přepere a dá mi plenku.

Jíro, já byl taky na parádní oslavě. Děda slavil narozeniny v jednom motorestu. Prvních pět minut jsem se tvářil stydlivě. Ale pak jsem byl se všema kamarád. Jedna paní servírka mě dokonce vzala do kuchyně, to neměla dělat, protože od té doby jsem tam chtěl chodit pořád, byly tam takové fajn lítací dveře, které jsem si rozrazil i sám. Když mi to mamka nechtěla dovolit, tak jsem jí alespoň utíkal za bar. Potom tam přišla jedna malá holčička, se kterou jsem si hrál. Ona mi dávala pivní tácky a já je nosil na vedlejší stůl. Bylo to moc prima, prý jsem bavil celou hospodu.

Já byl také na 18-ti měsíční kontrole, mám 13,63 kg a 88cm. Pigáro do nohy mě tentokrát hodně vzalo. Měl jsem vysokou teplůtku a od té doby chci hlavně mámino mlíčko.

Tak se mějte kamarádi moc prima, Jíro držíme palce, ať technika vydrží, pozdravuj mamku a Haničku. Mamka Vás všechny také zdraví!!

Adámek.

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 05.03.04 20:24

Jé, Adámku, v 18-ti měsících jsem měl 13,5 kg, takže nám to mámino mlíčko svědčí dost podobně (jen jsem podle tebe prcek-měl jsem asi 82 cm..)..já piju už „jen“ 3krát přes den a 3krát během spánku..jo a jídelníček máme taky dost podobný:zeleninku teda jím-v polívce- a taky syrovou papriku, z ovoce jen jablíčka, ale jinak je to stejné..pečivo, bílé jogurty, kukuřičné tyčinky-MŇAM!, no a taky těstoviny, kaše už dlouho nejím (rýži, pohanku a jáhly sním jen uvařené a omaštěné máslem..ostatní pokusy si může mamka zbaštit sama..).

Ahoj Ondra

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 05.03.04 21:31

Ahoj Jíro, Adámku a ostatní Vrabčata!!

Teda musím přiznat, že jsme s mamčou vyhlíželi deníček už hooodně netrpělivě…docela slušný absťák!! Snad už „technika“ nezklame…

Nejprve se musím pochlubit, že už piju úplně sám z hrníčku a většinou ani moc nebryndám..(uměl jsem to už dříve, ale mamča mi ten hrnek pořád přidržovala..no co, že jsem se vždycky celý polil..nebudu přece chodit celý den ve stejném oblečení..)..při jídle většinou krmím lžičkou mamku a mamka druhou lžičkou krmí mě..

taky už bez problémů vylézám a slézám na všechny židle, gauč apod…mamka mi dokonce dala stoličku ke skříňce s akváriem, abych lépe viděl na rybičky..(místo toho stahuju ze skříňky vše, co si tam mamča odloží..)..takže doma je už málo věcí, na které nedosáhnu..pra­videlně kontroluju na okně pažitku a taky taťkovy muškáty-když se mi zdají moc přerostlé, řádně je protrhávám…

Co se týče mluvení, vystačím si stále s jedním slůvkem „aji!“ , ale postupně trénuju všechny hlásky a zkouším různé slabiky..z mých oblíbených ko-ko..ti-ti.. vzniklo prý slůvko, kterému rozumí i dospělí, no nevím, jestli ho mám vůbec psát…kokoti (vážně si ho vytvořil nezávisle na nás…nejsme sice nějací šílení slušňáci, ale tohle zrovna vůbec nepoužíváme…poz­n.mamky)

Jinak v poslední době mě hrozně baví si prohlížet knížky-já v nich listuju a mamča nebo taťka mi musí ukazovat a říkat, co je na obrázcích (nejvíce mě zajímají kohouti a slepice..no prostě „aji!!“)..když mě naši ignorují (třeba v 6 hod. ráno, pozn.mamky), donesu knížku, listuju v ní a křičím (aji!) tak dlouho,dokud si ji nezačnou prohlížet se mnou…taky jsem stále vášnivý tanečník..každou chvíli mávám s ovládačem a snažím se zapnout rádio (ta potvora mě pořád ne a ne poslechnout :o(( ) a když mi ho někdo zapne, začnu tančit a snažím se mamči nebo taťkovi vnutit do náruče, aby tančili se mnou…

Společenský život poslední dobou trochu pokulhává..ale alespoň máme doma v předsíni kočičku(je po kastraci, tak musí být „v klidu“ než jí vytáhnou stehy..p.m.), tak se za ní chodím pravidelně mazlit ( plácat po hlavičce, dloubat do očiček apod…naštěstí je číča dost mazlivá..)a když zaleze do krabice (přenosky), čupnu si a alespoň na ni koukám…

Nočník je docela prima hračka…když ho nosím na hlavě, vážně mi to sluší…mamča se naštěstí řídí heslem: „kdo nic nedělá, nic nezkazí…“ a čeká, až prý začnu ovládat svěrače-nevím, co tím myslí, ale dobře dělá..(stejně by mě na nočníku neudržela-ječet umím opravdu skvěle…). Náhodou jsem docela čistotný, když jsem si nedávno „učurnul“ na koberec, vzal jsem ubrousek a začal loužičku utírat..co víc by ještě mohla chtít..

No a co se týče spánku, přes den už nespím..usínám většinou po páté a spím do šesti (se třema kojícíma pauzama-v 19 h.,21 h. a kolem 4 h.), před spaním si obvykle hraju, prohlížíme knížky a pak si „cucnu“ a usnu..(odpoledne už jsme většinou doma v klidu-takže je to dost dlouhý rituál:polední kojení-rabování všeho možného, když vařím-oběd-přivítání taťky, když se vrátí z práce-koupání-a asi 1-2 hodinky si hraje…p.m.)

To je od nás vše..všechny moc zdravíme!!! ´(já i mamka) a těšíme se na vaše lumpárničky i dovednosti…
papa Ondra (za dva týdny 20 měs.)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15329 příspěvků 06.03.04 21:32

Ahoj Adámku a Ondrášku,

zdravím vás a jsem rád, že stále píšete - hejno se nám někam vytratilo … Akorát jsme se s mamkou rozhodli, že asi budeme psát jen jednou měsíčně, tak abyste se nedivili, když tu deníček zase bude až na konci března.
 Jíra

pozn. mamky: holky, obdivuju vaši výdrž v kojení. Já tedy taky kojím, ale už dalšího drobečka :o))) Mimochodem Hanička je vzorná a stačí jí pít 1× za noc, vůbec si neumím představit vstávat 5×, jste hrdinky! Byla jsem zvědavá, jestli to Jírovi bude něco říkat, ale naštěstí ne, stydlivě se odvrací a radí miminku: ham, ham! :o))
 Jiřina

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 07.03.04 16:27

Jiřinko, já zase hluboce smekám před tvým rozhodnutím mít děti tak brzo po sobě (i když to má určitě také své výhody..) a jak to všechno pěkně zvládáš!! Když si představím, že kromě neustálého hlídání toho mého raubíře (a to Ondra není nijaký divoch) bych ještě musela zvládat neustálý kolotoč přebalování-kojení s malým miminkem…no nevím,nevím… ale Hanička je krásná, tak to určitě stojí za to!!!

Andrea

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 08.03.04 13:21

Ahoj Jiřinko!

Plně souhlasím s názorem Áji. Kam se hrabe kojení 5× v noci oproti starosti o 2 malá robátka. Obdivuju Tě a myslím si, že věkový rozdíl 1-2 roky je pro sourozence to nejlepší. Tak ať jste stále v pohodičce a vše Vám vychází přeje Milada s Adámkem.

David1
Kecalka 287 příspěvků 10.03.04 13:49

Nazdárek Vrabčata

My píšeme až později, protože jsme byli řádit u dědy. Mamka si myslela, že si trochu odpočine ale skutek utek, my jsme tam s bráškou byli ve svém živlu:o) Chodil jsem spát až po půlnoci, večer jsem se totiž hezky vyspinkal abych měl o půlnoci dost energie na čertoviny.

Adámku a Ondrášku já Vám to mámino mlíčko závidím. Mně už mamka přestala kojit v listopadu ale ještě pořád si na to vzpomínám. Včera jsem se zrovna šikovně přisál k mamce ale nic neteklo:o))

S mluvou já jsem opatrný. Umím jen pár slov a dávám si pozor aby toho po mně mamka nechtěla moc. Ale dorozumíme si v pohodě, já si vždycky vydobiju to co chci:)

Poslední dobou jsem se zdokonalil v tancování. To mě teda baví. Mám rád rychlejší ale i pomalejší tempo, to se zase kolíbám ze strany na stranu. A občas přidám i zpívání, sice slova mi moc nejdou ale melodie je dobrá. No škoda, že Česko nehledá baby superstar, já bych se totiž moc rád přihlásil:)))

Mně doposud mamka občas půjčila svůj mobil a já dělal své oblíbené „haló haló“. Teď nevím jestli mi ho bude ještě půjčovat, protože se dnes dozvěděla z výpisu, že jsem jí volal do Švédska! Tomu by jste možná ani nevěřili ale je to tak. Neměla mobil zamknutý, tak ať se nediví. Tak ode mě mamka vyzvídala jestli tam nemám náhodou nějakou kamarádku. Ale nemám, byla to prostě jenom náhoda (no fakt náhoda, když tam žádné číslo do Švédska uložené nemám - ale náš šikula si poradil, pozn. mamky). Můžu ale říct, že měla mamka ještě štěstí, že jsem volal jenom jednu minutu za 31 Kč, byl zrovna ten pátek třináctého tak může být ráda, že jsem nevolal dýl:o))

Jinak doma pořád kramařím, vytahám kde co ze všech možných skříněk. Máma už si na to zvykla. Ani hračky mě už tolik neberou. Docela jsem se vyřádil z pojízdné bedýnky co mamka koupila s plínkama v Makru. Vždycky jsem si tam sednul a nechal se od brášky vozit.

Příští týden jdu na očkování proti obrně, tak doufám, že to nebude žádný píchanec. Mamka mě utěšuje, že prý ne ale věřte dospělým:) No nevím jestli si to nemám ještě rozmyslet a dělat že jsem třeba nemocný. I když to jsem minulý týden byl, protože jsem chytil bacila od brášky a měl trochu teplotu a hrozný kašel. O rýmě snad už ani nemusím mluvit, to mám skoro pořád a nemůžeme se jít pořádně zbavit. Vždycky je chvilku klid a pak zase rýmuju. Ach jo, je to otravný, na nosánek si nenechám ani šáhnout.

Doufám, že vy ostatní jste v pořádku, žádný bacily vás netrápí. A jestli máte nějaký tip na čertovinu, tak sem s ním:) Snad už se brzo ukáže jaro, to pak bude příložitostí na dovádění co?

Mějte se všichni mooc a mooc hezky. Ahoj Davídek (skoro 16 m) a mamka Eva

Vložit nový komentář