Vypovídání se VI.

Rodičovství

A další měsíc za námi, o našich prohrách a výhrách. Minulý deníček byl o problémech s kojením a ten předchozí o narození syna. Teď pokračujeme.

Naše první návštěva u pediatra dopadla výborně, malý měl už 2400 gramů, nebudu rozepisovat další prohlídky, byly pravidelne každý týden :-)Dokud jsme neměli 3 kila. Začátek května nepřinesl moc nic nového, sžívala jsem se s malým, učila se neplašit při každé příležitoati. Naučila jsem se, že náš malý chlapeček potřebuje opravdu dávat pindíka v plence směrem dolů, pokud nechci mít počuraná záda malého, prostěradlo atd. Naučila jsem se stát při přebalovaní tak, abych nedostala dávku, pro příklad: přebaluji, z boku mi suví partnerovo matka a babička. Najednou Mates nahodí blažený usměv, tchyně zařve a uskočí, babi udělá to samé a já skoro taky - ovšem musela bych pustit dítě :-) No a uz jen sleduji vodopád, který stačil ohodit všechny tři :-D Měsíc květen mě taky naučil nosit na pediatrii min. 3 pleny jako podložku, protože Mates zákonitě stihne počůrat sebe, podložku i MUDr., bodejť, když na něj sahá studenýma rukama a nevím jak se to jmenuje, to na poslouchání. Při příležitosti otočení na bříško si ještě doktorce pěkně prde do obličeje, pokud si u toho ještě připrdne malý boban, tím lépe že :-) Na první prohlídce jsem byla za debila, že jdu s jednou plenou a červená až za ušima z toho, co tam předváděl :-)

Spánek - naše krásné miminko vcelku často spalo, ovšem občas měl povídací náladu a vyprávěl mi i v noci o tom, jak ho všechno štve, nejvíc máma, co ho furt svlíká a oblíká, prso mu cpe, pak zase lahev, prý by chtěl bůček :-) V den naší první procházky se v kočáru vystavoval o sto šest, nakrucoval se tam jak holub na báni a usmíval se na celý svět, ovšem doma - peklo - prso nepomohlo, lahev taky ne, tak jsem zatla zuby a poslocuhala stěžování si na celý svět, než malému došlo, že to na mně neplatí a usnul :-) Propadala jsem občas hysterii, ale statečně jsme nedudlíkovali. 11. května porodila přesně na termín má švagrová - z předchozích deníčků víte, že jsme měli termíny po sobě - ovšem ona měla rodit první a ne tři týdny po mě :-D A tak jsme za deset dní na to mohly s kočáry kroužit v tandemu :) Náš malý bojovníček přesně v měsíci, tedy 19. května vážil přesně o kilo víc než po porodu a měl 50 cm. Super - šikulka náš. Táta se krásně naučil koupat a krmit z lahve. Je srandovní pozorovat to malé stvořeníčko v rukách chlapa.

Ovšem v půlce května jsme zjistili, že prostě klid nebude a že u doktorů jsme jako doma. Můj drahý začal mít problémy. Nebudu to rozepisovat, nesnaší, když o něm moc mluvím. Jen řeknuu, že skončil v nemocnici a lítá po různých vyšetřeních, už je doma, ale výsledky ještě nemáme všechny. Do toho jsem já začala mít bolesti v krku a rýmu.

Zapomněla jsem napsat, že kojení jsme vybojovali pořád napůl - půlku z prsa -půlka odstříkaná z lahve.

Dostala jsem na angínu a rýmu prášky, kojit jsem mohla. Jenže malý začal mít rýmu také a divně kakal. Pak teploty. V kakání hleny a průjem. Jednou v noci jsem ho popadla a jela k nám na pohotovost - dali nám sanitku do Plzně na pár vyšetření - sanitka nás vysadila a odjela. V Plzni jsem ve tři ráno lítala s malým jako blbá sem tam - sono, dětské, chirurgie, dětské - nakonec je to dobré -to budou prdíky, tak domů, jeden den nekojit, jen kuliška. Tak ok, malý pořád poplákaval, pak se vyčerpal a pátek prospal, teploty od 37-38, byla jsem zoufalá, nemohla jsem bolestí v krku mluvit, bylo mi zle, ale musela jsem být neustále vzhůru, Ondra naštěstí v noci malého vzal a dvě hodiny choval, tak jsem usnula.

V sobotu v noci to bylo už neúnosné, teplota 38,1, tak jsem popadla dítě a jela znova do Plzně, ale jinam, tam při pohledu do pleny doktor: proboha, kde vam řekli, že máte jít domů? Že je to normální? Podotýkám, že stolice byla stejná jako ten čtvrteek. Okamžitě zde udělali náběry a výtěry a nařídili hospitalizaci, malého tam nechali rovnou, mně řekli, ať si jedu pro věci a vyspím se, asi na mně nebyl hezký pohled. Říkala jsem si, jak jsem si měla jít lehnout, když mám dítě pryč, nakonec jsem se do spánku proplakala a probudila se za 6 hodin, nadávala jsem si, co jsem za matku, spát takhle dlouho, když mám dítě v nemocnici.

Jela jsem za ním, dva dny jsem nesměla kojit, jen odstřikovat, malý měl rýžovou vodu, kanylu v hlavě a atb. Zjistil se viruss v krku :-( Ode mně. Ale náš bojovník už byl za dva dny ve svém živlu, je to borec. Při nabírání krve se ani neprobudí :-) Za to já pomalu prohrávám, snížila se mi katace a talk dvakrát -až třikrát denně musím dát tak 30 ml Nutrilonu, záleží na malém, kolik vytáhne, kolik já pak doodstříkám a kdyžtak Nutroš ještě. Dnes je čvrtek, zítra bychom měli být propuštěni domů.

Tak a já deníček ukončím, jelikož už jsem v červnu.

Jenom gratulka všem ve skupině Květnátka 2011 za uspěšné povinutí všech miminek -jestli se nemýlím s počtem 21 chlapečků a 19 holčiček. Z pár květňátek jsou dubňátka, ale žádné červeňátko.

Holky, mám vás ráda!

A gratulka dalším porodivším z jiných mých diskuzí.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
janickamiami
Závislačka 4505 příspěvků 06.06.11 09:49

Finduš…opět krásně napsané :mrgreen: …držím palečky aby jste už měli vše zasebou a byla už jen pohoda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Držte se :huban: :huban:

 
Janni.na88  06.06.11 13:51

deni,moc krásně npsané,jako vždy,na začátku deníčku jsem se pobavila,jak jsi tam líčila ty vodpády a Matyho naschvály paní doktorce :-D :-D jinak vám přeji,aby jste měli vše nepříjemné co nejdříve za sebou…Maty je silný chlapák a vše zvládne,kor když má tak skvlou mámu !!!!! :palec: :palec: :huban: :srdce:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 06.06.11 18:05

no tak jsem z pílí dočetla všechny deníčky..některé už jsem i četla,ale zapoměla…no každopádně opožděně gratuluji k synáčkovi,já mám doma jendoho 4 letého a nyní v říjnu čekáme další robátko a kluk bude Matěj nebo právě Matyáš,ještě nevím.
:kytka:

 
makakela
Echt Kelišová 8010 příspěvků 06.06.11 22:22

Find - super deníček opět sem se pobavila :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 07.06.11 07:50

fin, super,hlavně přeju, at už máte vše vybráno a už jste jen a jen zdraví :hug:
a ty poměry chlapečků a holčiček máš správně - ti klučíci těsně vyhráli o pindíky jak jsem říkala :lol:

 
Menzy
Kelišová 5813 příspěvků 07.06.11 10:00

Findu, jsi skvělá mamina!
Doufám, že jste si „svoje“ vybrali a teď už bude jen a jen pohodička a štěstíčko! :palec: :palec: :palec:
Mějte se rodinko!!! A pozdravuj Matyáška!!! :huban:

 
MillaL
Ukecaná baba ;) 2412 příspěvků 07.06.11 13:08

Opět moc krásný deníček, držím palce, at uz jste v porádku a malj krásne roste a je zdravý :-) At vám delá jen samou radost :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama