Vzpomínání na vše zlé, co jsem prožila

O životě
  • daja87
  • 09.09.12

Ještě se mi nechce spát. Můj miláček spí v klidu v postýlce a sem tam se zavrtí. To jsou první náznaky, že budeme jíst. Chtěla bych se s vámi podělit o mých několik šlápnutí vedle. Třeba tím někomu alespoň trochu pomůžu.

Marihuana a já

Mám skvělé rodiče, které bych nikdy za nic nevyměnila. Neměli to se mnou vůbec lehké. Už na základce jsem měla problémy. Lhala jsem rodičům kvůli známkám a vlastně kvůli všemu. V devítce jsem přemýšlela nad tím, na jakou školu půjdu, jelikož jsem neměla až tak dobré známky, tak jsem mohla rovnou zapomenout na obory, na které bych chtěla. Takže jsem si dala přihlášku na kuchařku-číšnici do Nové Paky. Vzali mě.

Na začátku školního roku mě to ohromně bavilo, postupem času jsem ale zjistila, že to není nic pro mě. A začala jsem na školu úplně kašlat. Na praxi jsem byla jen 3× a se školou to nebylo jinak. Doma jsem měla každý den rozhovory s našima ohledně školy, nebylo to vůbec příjemné. Řekla jsem jim, že mě to prostě nebaví. Jenže naši mě na jinou školu dát už nechtěli. A tak jsem dělala průsery, aby mě vyrazili a mohla jsem jít někam jinam (rodiče by nikdy nedopustili, aby některá z jejich 3 dcer nebyla vyučená). Když už bylo ke konci roku jasné, že mi hrozí kule a vyhazov, přihlásili mě naši bez mého vědomí do Hlušic na řezníka. Docela hustý, myslela jsem si, ale lepší než nic.

V Hlušicích se mi hrozně líbilo a obor mě bavil. Našla jsem si tam hodně dobrých kamarádů a taky přišla moje první velká láska a první sex, myslela jsem si, že to je s Jirkou už navěky. Ale jak už to tak bývá, nic není na věky. A tak jsme se po půl roce rozešli. A já se začala „slejzat“ s pochybnými lidmi, a abych se jim trochu vyrovnala, začala jsem kouřit marihuanu. Začala jsem mít problémy doma, ve škole a pomalu ztrácela opravdové kamarády. Přišla jsem ze školy a rovnou zaplula do svého pokoje a vylezla jen, když jsem potřebovala na wc nebo jsem měla hlad. Rodiče samozřejmě poznali, že se něco děje, ale já s nimi nechtěla mluvit. Uzavírala jsem se čím dál víc do sebe. Moje nálady se měnily jako počasí, chvilku jsem byla veselá, smutná nebo naštvaná na celý svět.

Moje denní strava obsahovala jen jablka, jablka a zase jablka. A jelikož táta zná jednoho kluka, který fetuje, tak ví, jak se ten dotyčný chová. Takže se mě začal vyptávat, já jsem samozřejmě zapírala a dělala jsem, že o ničem nevím. Nakonec jsem se prozradila sama, když jsem si ve skříni pod poličku přilepila pytlík s trávou a ten přistál v ruce mámě, když tam dávala prádlo. Asi nemusím psát, jaký to mělo průběh. Doma jsem si pak už připadala jako cizí člověk, styděla sem se jít na záchod, vzít si něco k jídlu. Měla jsem pocit, že když se někde něco stalo nebo někdo někde něco udělal, dávali to všichni za vinu mně.

Teď jsem ráda, že je po všem, přestala jsem vlastně kvůli tátovi, protože mi na něm hodně záleží a vím, že pro mě chce jen to dobré. Člověk si to musí vyzkoušet a prožít sám, aby věděl, jaké to je a jak se dotyčný cítí. Já jsem měla pocit, že když mi bylo nejhůř, otáčeli se ke mně lidi zády. Teď už vím, že to tak vůbec nebylo. A za to děkuji všem, kteří mě podporovali a drželi okolo ramen, když jsem to opravdu potřebovala…

Hodnotilo 12 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Isa257
Povídálka 13 příspěvků 09.09.12 08:53

Ahoj, jsem rada, ze jsem si to mohla precist. Taky si pamatuju na to zmatene obdobi, nikdo mi nerozumel, nikdo me nechapal. a kdyz to preslo, rekla jsem si, ze v 25 je mi o mnoho lepe, nez v 18. Ted je mi 35 a bojim se, co za cas budou vyvadet moje male deti. A bojim se, ze jim nebudu rozumet a chapat je :)

Příspěvek upraven 09.09.12 v 08:56

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 09.09.12 09:58

Och bože.. jak se v tom poznávám :roll:

 
denca29
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 09.09.12 10:17

Já nechápu jen jednu věc, když píšeš jak máš super rodiče a jak ti na nich záleží tak proč jsi jim to dělala? vŽDYŤ SI ubližovala hlavně jim? Promiň, ale pokud bys to tak měla tak by ti nebyli přednější kámoši a tak. Nechci tě urazit ani do tebe rýpat. Taky jsem byla mladá a měla jsem tyhle možnosti chodit za školu, fetovat a tak jsem to nedělala právě z respektu k rodičům.

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 09.09.12 11:31

Kdo si neprojde spatnyma obdobima nemuze poznat kdy prijde obdobi dobre, jak se rika, vse zle je k necemu dobre:) Drzim palce at uz je jen dobre:) :hug:

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 09.09.12 16:08

Jsi statečná a silná!

 
daja87  09.09.12 20:37
...

Přesně tak a děkuju :hug:

 
daja87  09.09.12 20:38
...

Děkuju :*

 
daja87  09.09.12 20:41
...

Tohle je napsáno v té době kdy mi bylo 17-18 let a to byla doba, kdy jsem hodně hulila.Je tam i psáno na konci mého deníčku, že jsem neviděla ty, kteří mi chtěli pomoct.Ale myslím si, že ten kdo tyhle věci nazažil ale spíše je pozoroval na lidech okolo sebe. Tohle asi nikdy nepochopí. Ti, co tím prošli otom můžou mluvit protože vědí…

 
daja87  09.09.12 20:43
...
:mavam:
 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 09.09.12 21:09

Uplně se v tobě vidím…moje rodiče jsou ty uplně nejlepší na světě..nenechali mě spadnout na dno a i když jsem to tenkrát brala jako strašnou prudu, dneska z pohledu mámi vím jak moc se o mě báli.
Možná jsem byla sobecká, ale myslím že tohle období posílilo náš vztah :palec:

 
simeda
Kecalka 213 příspěvků 09.09.12 21:16

Nebuď na sebe tak přísná, každý si projde složitým obdobím a ty jsi ho zvládla s marihuanou, k tvrdým drogám jsi nesklouzla. Při občasném kouření v marihuaně nevidím problém, narozdíl od občasného pití alkoholu. Věř si, určitě máš sílu :D

 
daja87  09.09.12 21:43
...

Děkuju :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama