Zimňátka 05/06 č.50 - Jak jsme byli v nemocnici

Rodičovství

Tak máme za sebou první nemoc :(. Strávili jsme kvůli ní 6 dní v nemocnici. Pro mě to byla úplně nová zkušenost,a i když já sama jsem taky zdravotník, byla jsem ze všeho dost vyjukaná.

První dubnové pondělí začaly obě děti kašlat, Davídek byl ještě ve školce, ale večer jsem si říkala, že druhý den už nejspíš nepůjde.Neli začala kuckat taky, ale nebylo to nic hroznýho.
Druhý den jsme měli jít k Dr. s Neli na 3 měs. prohlídku a na první Hexavakcínu.Vzala jsem s sebou i Davídka na poslechnutí.Dr je oba poslechla a řekla, že průdušky i plíce jsou čisté, že to bude zřejmě jenom nachlazení.Dostali jsme sirup a kapičky do nosu. Očkovaní jsme samozřejmě nebyli, až budeme v pořádku.Dr mi ještě řekla, že kdyby se to nelepšilo, ať se určitě ještě přijdeme ukázat.

Po 2 dnech Neli kašlala pořád, nosánek měla plný, museli jsme několikrát odsávat, k tomu lesklé červené oči, občas vykouzlila nějaký úsměv, ale nebyla to ona - bylo ji mi moc líto.:( Teplotu neměla.Manža byl ten den dopoledne doma, tak jsem vzala Nelinku a vyrazili jsme pro jistotu k Dr. na poslechnutí.Davídek sice taky ještě kuckal, ale už řádil, takže jsem si říkala, že bude brzy v pohodě.

K Dr. jsme šli infekčním vchodem, kde už byla jedna maminka s o pár dní starším chlapečkem než Neli.Měl prakticky to samé, akorát daleko víc kašlal a bublal než my.Když vylezli z ordinace jenom s receptem na další sirup, tak jsem si říkala, že my budeme taky v pohodě.Dr Neli dlouho poslouchala a nakonec mi řekla, že se jí tam něco málo nezdá, tak nás radši pošle na rentgen a na dětskou ambulanci v nemocnici.Že si myslí, že by se to mohlo zvládnou ambulantně, ale ať si pro jistotu vezmu věci, kdyby si nás tam chtěli nechat.Zůstala jsem jako opařená, v ordinaci jsem se ještě držela , ale v autě už jsem brečela jako želva.Hned jsem volala mojí mamce, kvůli hlídání Davídka, ale tu jsem akorát vyděsila, protože jsem hrozně brečela do telefonu.

Manža, když mě viděl ubulenou, hned mu to došlo a pořád mě uklidňoval, že „aspoň budeme mít jistotu“.(to mi bylo jasný!…kolikrát, jsem tohle sama tvrdila lidem, když jsme je odváželi sanitou do nemocnice, ale nikdy se přitom nejednalo o moje dítě!!! )
Doma jsem zjistila, že najednou vůbec nevím, co si mám s sebou zabalit.(Tam jsem potom zjistila, že jsem si vzala úplně zbytečné věci a ty potřebné nechala doma :)), naštěstí manža jezdil skoro denně za námi )

Do nem. jsem jela sama autem s Neli a z toho, jak jsem byla rozhozená jsem udělala několik dopravních přestupků :)Neli dost kašlala, začínalo mi být pomalu jasné, že si nás tam zřejmě nechají :(
Na RTG nikdo nebyl, tak jsem měla radost, že budeme brzy hotový.No, čekali jsme dlouho a nic se nedělo, Neli se začínala budit, kašlala a brečela - měla chudinka už hlad, tak jsem se začínala dost aktivně po někom shánět, čímž se pro ně zřejmě spustil nějaký průšvih, jak jsem později zaregistrovala, jelikož tam stále musí někdo být, ale to už je jiná pohádka…
Neli vyfotili - na úplně holém lehátku, nahatou , bez jakékoliv podložky :((- no síla!

Odebrali jsme se do dětské ambulance, kde nás vyšetřovala moc hodná Dr.Neli řvala jako pardál, nešla vůbec utišit, takže Dr toho asi moc neslyšela.Pak jukla do počítače na snímek a řekla mi, že si nás tam nechá, protože vpravo jsou na plicích stíny :((((.V tu chvíli mně to ani nevadilo, protože Neli po všem tom našem putování kašlala docela škaredě.
Dr mi řekla ať se po:,–(ím a nakojím a u toho jsme v klidu sepisovali potřebné formuláře.(no, v klidu, já si nemohla vzpomenout ani kolik Neli vážila, když se narodila :) )
No, a tak si nás tam s diagnózou zápal plic nechali.:((

Ještě než budu psát, co se s námi dělo, musím napsat, že jsme leželi v krásné nové nemocnici v Ústí n.Orlicí.Všichni doktoři a sestřičky byli moc hodní.Dětské odd. vypadá jako jedna velká herna ve tvaru lodi, kde je spousta hraček pro děti.Vůbec to nevypadá jako v nemocnici.Pokoje po 2 maminkách a 2 dětech, my leželi s 10měs. holčičkou Rozárkou, která na tom byla stejně jako my.Návštěvy neomezené, docela pohodová atmosféra, přesto jsem moc ráda, že už jsme doma :).

Takže co s námi prováděli:
DEN 1. - přijetí:
Uložili nás na pokoj, kde Neli nahatou zvážili, změřili jsme teplotu, zvedli hodně postýlku pod hlavou a dali nám monitor dechu Nanny.
Potom odběry krve - z ručičky(máme modřinu a červenou kůži od hnusné náplasti)
Nelepili Nelince na - pořád ještě nevím, jak tomu říkat :))), sběrný sáček na moč, s tím, že u holčiček se to občas stejně nepodaří .Nám se to podařilo - bohužel i s kakáním, takže jsme sáček mohli vyhodit do koše :))
dostali jsme kapky na kašel, do nosánku a provádíme inhalace 3× denně, což se nám moc nelíbí, musíme totiž vydržet vdechovat tu hnusnou páru 10 minut :(x denně měříme teplotu (naštěstí pořád nemáme!), vytíráme nosánek a občas jdeme k sestřičkám na odsátí (maminy, můžu vás uklidnit, když jsem viděla, jak až daleko strčila sestřička doost dlouhou hadičku Neli do nosánku…málem se mi zastavilo srdce, no ale je pravda, že odsála hoodně)
Vážíme před a po kojo a zapisujeme kolik Neli vypije (naštěstí nám chutná :) )
Dr nás přijde ještě poslechnout a říká, že odběry dopadly docela dobře, takže to možná zvládneme bez antibiotik :)
NOC:
Usínáme docela brzy, holčička vedle má puštěnou nebulizaci, což je zvlhčený kyslík v hadici, z které se kouří nad postýlku a ukrutně nahlas to syčí, takže spát se moc nedá :(
Každou chvíli přiletí sestřička a měří buď nám nebo holčičce vedle počet dechů a saturaci - okysličení.Nám oznamuje, že musíme kojit nejpozději ve 4 hod ráno, protože Neli budou ráno provádět laváž žaludku (výplach), aby jí odsáli hleny a dali je na kultivaci :((
Vždy když usínám, budí se Neli na kojo, nebo vletí do pokoje sestřička:(Někdy v noci usoudí, že Neli potřebuje taky nebulizaci a začne shánět po oddělení příslušné hadice.Představa 2 syčících hadic je děsná :(.Sestřička nakonec přináší tichý model, který vypadá jako krabice a příjemně vrní…

DEN 2.
Je 7 hod a Neli řve hlady.Výplach žaludku už se měl dávno konat a nic se neděje …Jdu se hlásit, ať to máme za sebou :)
Nelince nasunuli přes nos hadičku do žaludku, vstříkli trochu vody a pak vytáhli.(o tom, jak hrozně brečela se nebudu rozepisovat :( )Pak jsme ještě odsáli z nosánku, aby to stálo za to :(
Dále ve zkratce - vážíme, kojíme, měříme teplotu, vytíráme nosánek, inhalujeme 3× denně.
Máme nové kapičky na kašel, LACTOBACILUS, protože najednou máme i průjem :(( a dostáváme poprvé antibiotika :((
Dr. Neli několikrát poslouchá, sestřičky všelijak měří.
Jiná sestřička nám z pokoje odnesla nehlučný nebulizátor a přinesla syčící hadici - prý je výkonnější :))
Neli má nalepený nový sběrný sáček na moč a činíme pokus č.2 - neúspěšně, opět je plný hovínek! :)
Teplota je nejvyšší 37,1 a Neli kašle pořád hodně :(
NOC:
Nemůžeme usnout,Neli se kroutí, bolí ji bříško, musím ji unosit v šátku, to pomáhá.
Ve 22 hod přináší sestřička sirup a ATB, takže ji musím budit :(
Noc je celkem v klidu, Neli kašle jenom občas, v pokoji syčí 2 nebulizace, ale už mi to vůbec nevadí :)

DEN 3.
Pořád kašleme a kakáme :(, jsme bez teplot :), odsáváme z nosánku, inhalujeme, užíváme kapičky a ATB.
Neli má bolení bříška - hodně užívám šátek, v kočárku moc usínat nechce :(, špatně se ji v něm odkašlává :(
Sestřička chtěla nalepit Neli další sběrný sáček na moč, ale chudinka má to inkriminované místo po lepení příšerně zarudlé :(, až se jí sestřičky zželelo.Napadne mě, že se pokusím chytit čurání přímo do zkumavky, tak si s nahatou N. chvíli povídám a lechtám ji na bříšku a najednou máme zkumavku plnou - holky šikovný :)
NOC :
Docela v pohodě, akorát rozespalá mamka 2× zapomene při kojo vypnout NANNY, takže 2× po sobě způsobíme poplach a rychle k nám přikluše sestřička :)

DEN 4.
Kašleme, ale už je to trošku lepší, kadíme pořád :(
odsáváme, užíváme léčiva, inhalujeme, měříme , vážíme
Tajně doufáme, že bysme mohli zítra domů.....
NOC:
Docela v pohodě, záchvaty kašle už jen párkrát

DEN 5.
Tak domů ještě nejdeme :(, ale Dr slíbila, že pokud se to nezhorší, tak snad zítra a velká vizita nám to potvrdila :)
Kašleme už míň,ale „aspoň se to odhleňuje“, jak pravidla Dr, kadíme taky.
Inhalujeme, užíváme,odsáváme, vážíme, měříme.
Mamka má už příšernou depku a chce domů:(
NOC:
Neli je hodně neklidná, pořád se převaluje, musím si ji vzít k sobě do postele.Já jsem ráno křivá jako paragraf a Neli se posrajdila tak, že postel je taky mokrá :)

DEN 6.
Hurááá, jdeme domů!!!!
Ještě ráno odsajeme a nainhalujeme, dostaneme léky, zvážíme, změříme a už si pro nás přijíždí taťka!!!

Sice jsme ještě ve stavu nemocných, nesmíme ven, ale už jsme aspoň doma!!Teď máme do pondělí pauzu a potom zase začneme brát antibiotika.Neli kašle, ale už míň, odsávat ji budu muset taky :(. Brášku máme u babičky, už prý nekašle, zítra si pro něho jedeme, tak se na něho moooc těším!!!
Musíme teď na Neli dávat pozor, protože je oslabená.Zápal plic byl zřejmě virového původu, u nás nějaká potvora lítala, protože spoustu dětí v nem., bylo z našeho města, a spoustu z nich se do nem. po týdnu vrátilo :(, tak doufám, že my to ustojíme!!!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
lokynka
Kelišová 5134 příspěvků 1 inzerát 11.04.06 17:49

Že by první?

Peťula a Julinka 15 týdnů

 
007
Kecalka 111 příspěvků 11.04.06 17:51

Druhá :-)

 
lokynka
Kelišová 5134 příspěvků 1 inzerát 11.04.06 17:58

Pepi,

je mi moc líto, že je Nelinka tak nemocná, snad se brzy uzdraví a nebudete muset zpět do nemocnice.

Peťula a Julinka

 
nonu
Kecalka 193 příspěvků 11.04.06 18:06

Ahoj holky,

chuderka Nelinka, ať se brzo vyzdraví!!!

dneska jsme byly na první „včeličce“ teda ony byly 2. Eli to zvládla perfektně. U té první se na Dr. ještě usmívala a povídala si s ním a u té druhé spustila :)

HLásím míry do seznámku : 16,5 týdne - 5,25 kg a asi 63 cm

Vypadá to, že Eli je nejlehčí miminko ze Zimňátek :)

Jinak díky za slova chvály v galerce na Eli alias Anne Geddes :))

Poslední týden je Eli dost nevrlá, slintá víc a víc, pořád něco musí mít v pusince, snáááád se nechystají zoubky! Uvidíme, co se z toho vyvrbí.

Nonu a Eliška

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 11.04.06 18:09

Ahoj holky,
PEPI-díky za deníček.Je mi Nelinky moc líto,že chytla zápal plic a musely jste do nemocnice.Ale je to holka statečná a určitě se z toho brzy dostane.Držíme palečky ! Mimochodem,já jsem byla s Kubíčkem v jeho 2týdnech 5dní v nemocnici se žloutenkou a byl to pro mě naprosto stresující zážitek.Jak slyším slovo nemocnice, jdou na mě mdloby.Takže naprosto chápu,jaké jsi tam asi měla pocity a že to nebylo jednoduché.Ale jste obě holky statečný,že jste to tam zvládly!

MISSAK-tak tě taky vítám s Berčou do klubu „zimňátek"…ať se vám u nás líbí.

OTÁČENÍ-stále nic !!! a to je nám skoro 5,5měsíce.Kuba sebou háže z boku na bok a když už to vypadá,že se přetočí tak zařadí zpátečku a je zpátky na zádech.No,ale myslím,že za pár dní už mu to půjde.

USÍNÁNÍ-tak se nechci nějak chlubit,ale už od 2měsíců položím Kubíčka do postýlky a než ho přikryju peřinou,je tuhej…fakt :-)neznám uspávání,drndá­ní,řev…moje mamka nechápe,po kom to dítě prý je.Mě prý musela uspávat ještě ve 3 letech a do 4 let jsem se prý neustále budila a chtěla pít.Takže po mě tohle Kuba rozhodně nemá :-)

MS-tak už dorazila…hurá­..huráá…hurá

Právě jsem dopatlala něco jako linecký tvarohový koláč,ale byla to síla.Já se to těsto prostě nenaučím a nenaučím…buď se mi to patlá nebo trhá..chjo…Snad to bude k jídlu.

Zatím pa,pa Yasmin+Kubíček 5m

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 11.04.06 18:48

Pepi,

hlavně, že už je Nelinka zdravá!!!
Je super, že dnes můžeš být s dítětem v nemocnici, dřív to nebylo.
Držím palečky, ať je jí dobře a je zase čilá jako rybička.
To my teď máme neštovice, jsem z toho také dost na větvi, ale naštěstí už se to lepší.

Tak hodně štěstí,

Radka+Pitrýsek+štěs­tíčko 22tt+5

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 11.04.06 18:49

Nelinko a pepi, jste móóóc šikovný a statečný holky. Držím palce, ať je Neli zase brzo v pořádku. A posíláme pusinku na uzdravení :-*
Danča a Ondráš

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 11.04.06 19:31

Zimňátka 2005/2006
Miminka: 65 miminek-32 holčiček/33 chlapečků

04.10.2005-Metelka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20hod.(TP 29.9.)
19.10.2005-Lennys+Šimon,Ma­touš,Marek (TP 31.12.)
31.10.2005-Yasmin/1980/Pra­ha+Jakub 2,95kg, 49cm 15:30 (TP 28.11.)/ 04.11.2005-Monha/1977/Pra­ha+Matěj 2,68kg, 48cm 13.45 (TP 15.11.) 07.11.2005-Melsi+Davídek 20:23 (TP 17.11.) 08.11.2005-Sophie/1976/Me­norca+Daniel 19:11 (TP 29.11.)
26.11.2005-Klára007+Anetka 3320g, 47cm 17:30 (TP 17.11.)
27.11.2005-Selka (Štěpík)/1977/Ústí n.L.+Vítek 2,6 Kg Vrchlabí (TP 24.12.)
29.11.2005-Bludička/1977+Ja­neček 3930g, 52cm 11:00 (TP 9.12.) 01.12.2005-Makys/1973+Jiřík 3820g, 53cm 00:00 (TP 2.12.) 01.12.2005-Barule/1976/Nový Jičín+Michael 3,65kg, 50cm 1:36 (TP 6.12.) 01.12.2005-Katarina/1978/Hlin­sko+Helenka 3360g, 48cm 12:15 (TP 4.12) 02.12.2005-MartinaK/1981/Mladá Boleslav+Tadeáš, CŘ,2,97kg, 48cm 16:23 (TP 22.12.) 58 04.12.2005-Monique/1972/Zlín+­Michal 3,09kg, 49cm 12:33 (TP 12.12.) 05.12.2005-Skotik/Ústí nad Labem+Petr 3230g, 52cm 14:53 (TP 2.12.) 07.12.2005-Majki/1978/Ža­tec+Simonka 3250g, 50cm 6:17 (TP 13.12.) 07.12.2005-Mami/Karlovy Vary+Karolínka 3260g, 50cm (TP 23.12.) 08.12.2005-Mila/1979+Danielka, 3400g, 51cm 18:20 (TP 15.12.)
10.12.2005-BaruskaII./1978/Hu­sinec+Kačenka 2140g,49cm a Eliška 2780g, 48cm (TP 16.1.)
11.12.2005-Bára(Malta)/1977+He­lenka 2760g, 48cm 6:30h (TP 9.1.)
12.12.2005-JaničkaB/1981+Klár­ka 3940g, 53cm 8:40 (TP 11.12.)
12.12.2005-Alfie/1982/Pra­ha+Davídek 3130g, 48cm 8:35 (TP 8.12.)
14.12.2005-Verča/1978+Vojtíšek 4,01kg, 55cm (TP 9.12.)/12t 6300g
14.12.2005-Mikis/1979/Olo­mouc+Anetka 2,96 kg, 48 cm, CŘ 9:21 (TP 22.12.)
16.12.2005-Market2/1979/Žďár nad Sázavou+Filípek 3,29kg, 50cm 15:25 (TP 29.12.)
17.12.2005-Nonu/1976/Kro­měříž+Eliška 2,90kg, 50cm 5:58 (TP 25.12.)
18.12.2005-HanaPospisilo­va+Denis 3450g, 50cm 18:20 (TP 18.12.)
19.12.2005-Ally/1978+Monička 3475g, 48cm 4:45 (TP 22.12.)/11t 6100g, 61cm
20.12.2005-Necka/1978/Nové město pod smrkem+Adámek 3 140 g, 50cm 15:50 (TP 25.12

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 11.04.06 19:32

22.12.2005-Pajda/1973/Nové Město+Rozárka 2,9kg, 46cm 13:25 (TP 8.1.)
23.12.2005-VeronikaR/1979/Nové Zámky+Sarah, 4300g a 54 cm 2:30 (TP 17.12.)
24.12.2005-Rybka/Nymbursko+Va­šík, 51 cm a 3,420 kg 14:53 (TP 13.12)
24.12.2005-Zani+Marijka 3,2kg, 52cm 16:32 (TP 28.12.)
24.12.2005-Milka/1979/Pra­ha+Kristýnka 3830g, 51cm 16:45 (TP 19.12.)
26.12.2005-Lokynka-Peťula/1980/Trut­nov+Julinka 4070g,53cm 2:29 (TP 15.12.)
27.12.2005-Cifka/1980/Vyš­kov+Bořivoj 3300g, 48cm 13:05 (TP 7.1.)
29.12.2005-Nicol/1976/Hradec Králové+Stella 4130g, 53cm 8:50 (TP 29.12.)/ 10t 5800g, 62cm
29.12.2005-DančaM/1979+Ondřej 3090g, 48cm CŘ 16:28 (TP 9.1.)/3m 6760g+55cm
30.12.2005-Kacatko/1981/Kar­viná+Rozárka 3100g , 47cm 12:38 (TP 31.12.)
31.12.2005-Berča/1979/u Rou­dnice nad Labem+Jiříček 4kg, 53cm 6:15 (TP 27.12.)
31.12.2005-Gejby/1980/Pra­ha+Simonka 2580g, 47cm (TP 30.1.) 01.01.2006-Pepi+Nelinka 3,7kg, 49cm 12:35 (TP 4.1.) /3m - 6240g,61cm 02.01.2006-Inka2/Prostějov+Voj­tíšek 3,7kg, 52cm 18:19 (TP 22.12.) 02.01.2006-Míša/1975/Pra­ha+Berenika/3,25kg,48­cm,10:25(TP.2­.1 04.01.2006-Zuzana/1974/Par­dubicko+Honzík 2,9kg, 48cm 8:19 (TP 12.1.) 05.01.2006-Paulinka+Anetka 2620g, 48cm 10:55 (TP 6.1.) 05.01.2006-Kousinek/1980/Vy­sočina+Kryštů­fek 2,4kg, 49cm 9:12 (1.2.) 05.01.2006-Lucik5+Barunka 2500g, 45cm 08.01.2006-Mašinka/1974/Pra­ha+Ondřej 3,8kg, 52cm 23:20 (TP 8.1.)/ 2m+4d 5900g
10.01.2006-Gaabina/1980/Pros­tějov+Tobiášek 3350g, 50cm 6:57
10.01.2006-Claudie/1976/Pra­ha+Matyáš 3,34kg, 51cm 12:50 (TP21.1.)/ 9 t 5270g
10.01.2006-Agatha/1976/České Budějovice+Agátka 3250g, 49cm 18:03 (TP 11.1.)
10.01.2006-Daja/1977/Pra­ha+Kubíček 3460g, 50cm 19:55 (TP 7.1.)
11.01.2006-Andela+Jaroslav 22:10 (TP 4.1.)
13.01.2006-Tobia/1977/Pra­ha+Adélka 3140g, 49cm 5:27 (TP 6.1.)
13.01.2006-Radana2/1978/Ji­čín+Emička 3000g, 50cm 12:30 (TP 15.1.)
14.01.2006-Eva+Valerie 2900g, 49cm
17.01.2006-Werty+Alešek 3600g, 50cm/ 2m 5kg, 58cm
19.01.2006-Yenefer/Praha+Ne­linka 3580g, 50cm
26.01.2006-Miky/1981/Pra­ha+Valerie 3337g, 50cm 23:03 (TP 24.1.)
27.01.2006-Dobrotova(Len­ka)/1978/Znoj­mo+František 3,67kg, 52cm 11:45 (TP 31.1.) 02.02.2006 Da­nielaC/1979/Jin­dřichův Hradec+Eliška 3,30kg, 51cm 22:47 (TP 1.2.)

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 11.04.06 19:33

Kubíček (Yasmin) ------ 3m: 5500g/60cm
Matýsek (Monha) ------ 4,5m: 5300g/55cm ------ 5 m: 6160g /65 cm.
Míša (Barule) ---------- 4m: 5680g/66cm
Helenka(Katarina) ----- 3m: 5500g/57,5cm-------4m: 6150g/62 cm
Michal (Monique) ------ 4m: 6650g/62cm
Tadeášek (Martina) ---- 4m: 6050g/61 cm
Péťa (Skotík) -----------4m: 6600g/63cm
Simonka (Majki) ------- 3m: 5440g/61cm
Helenka (Malta) ------- 3m: 6000g
Klárka (Janička) ------- 2m+3t: 6750g/61cm------4m: 7600g/64cm
Vojtík (Verča) --------- 12t: 6300g
Eliška (Nonu)-----------16,5t:5250g/63cm
Denisek (HanaP) ------ 3m: 6300g/59cm
Monička (Ally) --------- 11t: 6100g, 61cm
Adámek (Necka) -------3,5m: 5900g/59cm
Julinka (Lokynka) ------3m: 6800g/62,5 cm
Bořík (Cifka)------------ 3m: 6700g/61cm
Stellinka (Nicol) ------- 3m: 6200g, 65cm
Ondra (Danča) -------- 3m: 6760g/55cm
Jiříček(Berča) --------- 3m+1t: 7000g/68cm
Nellinka (Pepi) -------- 3m: 6240g/61cm
Berenika (Missak) ------3m: 5130g/asi60cm
Ondřej (Mašinka) ----- 3m: 6600g
Matyáš (Claudie) ------ 12t: 6170g/62cm
Alešek (Werty) ------ –2m: 5000g/58cm
František (LenkaD) ---- 2m+1t: 6350g/62cm

Míšo doufám, že jsem to nepopletla, narodila se Berča 2.1…???

J.

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 11.04.06 20:35

Ahoj holky,

PEPI - těším se moc, až si počtu, ale dnes už to nebude, jsem tu už jen na skok.
Hlavně, že jste už doma a v dobré náladě - aspoň takový mám z tebe pocit :-))

SKOTIKU - kaši hodlám koupit ke konci tohoto týdne a od pondělka začínáme. Nevím, jak Míšu, ale mě už fakt nebaví vstávat 2× za noc, jak to je v poslední době :-)
Při té příležitosti - budeš dávat zároveň s tím, že začneš dávat kaši, ten zeleninový příkrm? Tzn., začneš s obojím zaráz - tzn. v jednom dni? (Nějak se nemůžu vymáčknout :-) )

SRAZ V BRNĚ - HANI - tak to je bezva - jsi počítám-li dobře 3., kdo by měl zájem. Já nevím, kde je Olympie, ale určitě to není daleko od vlakáče, že?
Takže kdo bude další? (Třeba DOBROTOVA je tuším ze Znojma…) Času dost, krásných dnů nás jistě čeká ještě spousta a může to být klidně třeba za měsíc…

Tak dobrou noc, zítra musím jet do Zlína po úřadech, tak se tu mějte!

Monika + Michal 4m a 1 týden

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 11.04.06 20:36

A MÍŠO S BERČOU - vítejte!

 
strazzi
Stálice 57 příspěvků 11.04.06 20:38

Ahoj Pepi!
Sice jsme z letnich miminek 04, ale neda mi abych se nepridala. Ten popis, co jste si vsechno zazily je hrozny. Jste fakt holky sikovny, jak jste to vsechno zvladly. Mala mela taky zapal plic, ale nastesti se to obeslo ambulantne. Preji brzke uzdraveni a hlavne zadne dalsi nemoci!!!!!
Eva & Sarah 22mes…

 
missak
Kecalka 294 příspěvků 11.04.06 21:11

Jani, Berča se narodila 8.1., neva, opravíš to příště.

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 11.04.06 21:20

Pepi - tak jste to v tý nemocnici krásně zvládly. Hlavně, že jste už doma. Rodina je nejlepší na uzdravení :o)

Monique - nejdřív začnu jenom kašičkou. Tak týden. A pak zkusíme zeleninku :o) Mám zvláštní pocit-jakoby takový strach, ale zároveň se strašně těším a jsem zvědavá, jak to Peťula přijme. Bude to, alespoň pro mě, takový další velký zlom. Ještě nedávno jsme měly miminka v bříšku a najednou už mají papat zeleninku. Šíleně to letí :o)

Miminka v galerce jsou nádherný a začala jsem požívat instrukce od Katariny. Napíšu komentář, odentruju a pak kliknu zpět, takže mě to samo hodí zase na fotečky. Nechápu, že mě to samotnou nenapadlo :o)

Krásný večer, Klára a Peťula /18t + 1d/

 
missak
Kecalka 294 příspěvků 11.04.06 21:20

Ahoj holky,

všem děkuju za milé přivítání. Do galerky jsem narychlo vrazila 3 fotky, tak mrkněte. Omlouvám se za pravopisnou chybu Míši má být pochopitelně měkké i!

Co se týče srazu, je mi to jedno, na Zličín i Černý most jezdí metro a jestli budu mít k dispozici auto, tak je mi to fuk, kam pojedu.

PEPI- obdivuju, že jste to takhle zvládly. Já si zápal plic doteď u takhle malý holčičky nedokázala představit. Hlavně, že jste z nejhoršího venku, brzy se z toho dostaňte, zdraví je nad zlato. Držím palečky (Berča se pokusí taky).

JaničkaB - s rodičema pod jednou střechou je to asi vždycky těžký. Připojuju se k názorům holek - ZAMYKAT a jestli je to v tvých silách a opravdu chceš mít klid, tak začít dávat hoodně najevo, že chcete mít soukromí a klid, nejlepší by bylo stanovit si nějaká pravidla, ale chápu, že s příbuznejma je to vždycky těžký.

Skotík - pro vysvětlení kolonoskopie použiju odbornou literaturu - Kolonoskopie je vyšetřovací a zároveň léčebná metoda. Lékaři umožňuje prohlédnout dolní část trávicí trubice. Konkrétně se jedná a konečník a tlusté střevo. Výhodou této metody je, že dovoluje bezbolestně odebírat z výše uvedených oblastí vzorky. Kolonoskop si můžete představit jako přístroj, který se skládá z hadice, optického aparátu, malých pracovních nástrojů, procesoru a obrazovky.
Než se položíte na vyšetřovací stůl dostanete injekci proti bolesti a na zklidnění. Lékař Vám zavede v poloze na levém boku opatrně ohebnou hadici do konečníku. - Nic příjemnýho, jenom jsem zvědavá, jestli mi když kojím daj tu injekci na zklidnění, ale mám teď nějaký dlouhodobý problémy, tak doufám, že to pomůže.

Monka - já jsem zavedla jedno kojení navíc, hlavně však kojím z obou prsou a Berča baští dýl, doufám, že začneme nabírat.

Nonu - nejlehší asi budeme my, Béra má ve 3 měsících 5,13 kg, jsme holt štíhlý.

Tak zatím ahoj

Míša+Béra (3m+2d)

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 11.04.06 21:47

Holky, moc děkujeme za přání k uzdravení Nelinky!!!Já myslím, že už to bude jenom lepší.Je mi jí vždycky moc líto když chrčí a neumí odkašlat :(
super je, že jsme pořád bez teplot, kdyby měla horečky, tak by to asi bylo horší.

Dnes jsem ji nechala na hlídání taťkovi a musela jsem chvíli vypadnout ven na procházku!
Je to hrozný, máme po režimu, vůbec nespí v kuse, jenom po chviličkách, vypadá to, jako když jsme se vrátili z porodnice a teprve jsme si na sebe zvykali.Musí mě mít pořád na dohled, když mě nevidí, začne brečet :(, když brečí, hrozně kašle :(.
Doufám, že se brzy dostaneme do starých kolejí.
Neli nesnese když leží, musí mít hodně pod hlavou, dokonce i pod hrazdičkou, kterou tolik milovala musí mít polštář, jinak brečí.
Naučila se ale brát hračky do ruky, tak je s ní zase sranda, manža dnes koukal, co všechno umí.Ručičkama ho chytla za tváře a pak tahala za vlasy, měla z toho děsnou srandu :).

SRAZÍK - já bych šla hned, ale mám to stejně daleko do Brna i do Prahy :(

JANI B - naše míry ve 3 měs . , váha 6 230 g a 61 cm.

P.

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 11.04.06 22:04

Pepi, jste holky statecny, ja si to vubec neumim predstavit. Chudak Nellinka, ale doma uz vam urcite bude dobre. Jeste ze to maji v te vasi nemocnici aspon pekne prostredi a byly jste jenom dve na pokoji. Ja vubec nevim, co bych do takove nemocnice balila, byla bych taky uplne vedle. At je dobre i Davidkovi!

Bara

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 11.04.06 22:51

Ahojky,

teda Pepi!!!!!!!!!Ještě teď mi leze mráz po zádech:-(Je mi vás moc líto a vůbec si nedokáži představit mě v tvé situaci,prostě jste borky a zvládly jste to opravdu bravůrně!!!Už vím co je nejhorší věc na světě…když je nemocné dítě!Holky držte se a ať už je to jenom lepší.

Naše aktuální míry na 3m - váha 4.70kg :-), míra 60cm , hlavička 39cm.

Dnes zdárně proběhla tříměsíční kontrola a 3 včelička.Anetka opět řvala jak tur,ale pak už to bylo dobrý a snad i bude.Bála jsem se aby spinkala,ale zatím je to jako vždy,krásné:-)Akorát mě doktorka docela rozhodila.Jelikož dávám Bebu 1 (lehce stravitelnou) navrhla mi,že Beba vyrábí i hypoalergenní mlíčka a že by bylo vhodné to tím prokládat.Tedy vlastně střídat,jednou normoš,podruhé HA.To by nebyl problém,sice je o něco dražší,ale co bych do té naší kočičky neobětovala.Jenomže ono ji to vůbec nechutná:-/Dr.mě varovala,že má jinou chuť a že je možné,že jí chutnat nebude,ale tak nevím zda to bude vadit,když ji nebudu dávat.Alergie u nás v rodině v podstatě nejsou,tak nevím:-/Jak je to u vás co dáváte UM?

Jinak dnes koupil tatínek Anetce žirafu Aminu od Lamaze a je naprosto úžasná.Pyšně jsem ji připla na kočárek a myslím,že může konkurovat Bzukovi(čmelák)Ov­šem Anetce je to jedno,hlavně že je to barevný a veliký:-)

Dnes jsem koupila Anetce od Johnsna tu pří:,–(u do koupele s levandulí a heřmánkem (pro klidné spaní),tak ji jdu prubnout na sobě:-)

Mějte se všechny krásně a hlavně…nemaroďte!!!

Dobrou Paulinka + Anetka

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 11.04.06 23:56

Ahoj holky,

PEPI- teda já jen zírám. tebe i Nelinku obdivuji a zároveň z toho mám úplně husinu co jste všechno musely vydržet. Jste statečné!!!! Popisy některých procedur- hrůůůza!!!!

Míšo a Berunko- vítejte. Ať se vám co nejdříve vyřeší problémy s přibíráním, ačkoliv v galerce na fotce 2,5m nevypadá Berča že by měla nějaké váhové problémy :--))) či nedostatek

Yasmin- tak Zimňátka 2006/07 nebudou?? :--))))

Paulinko- Toho Johnsona máme taky. Na Matýska to podle mě vliv moc nemá, ale spinká docela hezky. Já to zkoušet nepotřebuju, protože usínám na lusknutí prstů kdekoliv a kdykoliv :--))

Holky taky někdy zapomenete dát vitamínky? Máme denně dávat Vigantol- déčko, ale jsou teda dny (i víc za sebou) kdy prostě vykojená matka zapomene. Doufám, že Matýsek nebude mít křivici nebo něco podobného…

Claudie

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 12.04.06 00:08

CLAUDIE- mluvíš miz duše, já se ani moc „chlubit“ nechtěla, já to celý nějak zmotala a dčko Infadin jsem dávala a dávám jednu denně, někdy dvě, když jsme byli o víkendu na horách, tak taky zůstaly kapičky i týden v tašce…No a asi v Klárčiných třech měsících a kousek jsem zjistila, že „káčko“ či co to je Kanavit jsem měla dávat do měsíce jednu týdně a od měsíce do půl roku jednou měsíčně, no a já si to zapamatovala do půl roku jednou týdně a od půl roku jednou měsíčně a dávala jsem tedy víc jak 3m jednou týdně, hezky každé pondělí.....No víc asi neuškodí, ale stejně jsem trubka a hlava vykojená a týdenní pauza s déčkem mi problém nedělá, ale četla jsem, že ho dostávaj taky proto, že nechoděj na sluníčko a tudíž se ten vitamin netvoří sám, takže když na ně teď občas už svítí, tak myslím, že to přežijou :-))))

PEPI-tedy máte i můj obdiv, já když čtu jak přilítla sestřička tak si vzpomenu na můj druhý pobyt v porodnici o vánočních svátcích a mám husinu všude, nikdy nebraly ohled na to jestli právě mimča usnula a vtrhly jak velká voda a to věčný vážení…fuj fuj, i když tos byla aspoň v pořádku ty fyzicky, je fakt, že mě moc hej nebylo a měla jsem co dělat starat se o dítě zdravé…Ale režim se snad v nemocnici udržet stejný nedá, takže vám přeju ať ho máte brzy zpět a HLAVNĚ ať už se tam nemusíte vracet!!!!! (i když byla nem. krásná :-)))

Tak my jdem spinkat, manža se nějak vyfešákoval, oholil a tak, tak uvidíme co bude s mačatým večerem po půlnoci :-)))) - být tu sama tak jsem do dvou minut tuhá…:-)

Dobroučkou všem
Janička

 
dobrotova
Kecalka 134 příspěvků 12.04.06 07:55

Ahoj

pepi - teda hlavne abyste byli zdrave. Ja se uplne hrozim, ze by se nedejboze stalo neco a my museli do nemocnice …

monique - srazik v Brne, nejak jsem nepostrehla kdy ho planujete? Olympia zrovna u nadrazi neni, musela bys jeste jejich busikem prejet, tak by mozna byla snad lepsi Vankovka, ikdyz je to takove velke mraveniste … Taky bych se musela nejak domluvit s manzou, ze bych to neodridila se nebojim, ale sama jsem s malym jeste nejela a silnice mezi Znojmem a Brnem neni zrovna plna ohleduplnych ridicu, tak bych radeji jela s nim … po Velikonocich si bere dovcu a nejaky vylet do Brna jsem chtela podniknout.

Musim se jeste vratit k Vasim zazitkum s postou - netyka se to posty, ale lidi. Vcera jsem byla se svagrovou v potravinach, maleho v satku pod kabatem. U pokladny jsem si vzpomela, ze jsem neco zapomela a poprosila svagrovou, aby mi pro to skocila. Kdyz jsme byli venku, tak mi svagrova rekla, ze kdyz byla vzadu, tak se tam prodavacky bavili stylem: „Podivej, u pokladny je ta s tim deckem pod kabatem. Ta je teda potroubla …“ Tak me to tak desne vytocilo, premyslim, ze si tam pujdu stezovat - rekla bych to primo ji, ale nevim, ktera to presne rikala, ale je tam jedna, ktera mi vzivote na pozdrav neodpovedela, tak ji uz nezdravim, aby se nahodou nemusela namahat …

Lenka + Frantisek (10 tydnu + 5 dni)

 
nonu
Kecalka 193 příspěvků 12.04.06 09:06

Ahojky,

MISSAKU - my máme 5,25 kg ale skoro ve 4 měsících

Nonu a Eli na Velikonoce 4 měsíce

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 12.04.06 09:44

Ahoj holky.

Tak ja krava vcera cely vecer nakukovala do staryho denicku a strasne jsem se divila,proc nepribyvaji zadny komentare. :o) Az dneska rano me napadlo,ze se vlastne chystal novy denicek…

Pepi - Nelinky je mi moc lito. Ja absolutne nevim,jak bych tohle ustala..jsem hrozna citlivka. Stacilo,kdyz jsme vcera byli u pani doktorky a ta se chtela malymu podivat do krku..musel jit drzet tatka. Jediny,co jeste zvladnu, je za breku odstat z nosanku hleny. Na ockovani samozrejme pujde s malym tatka a uz mi i rekl,ze me ani nechce v cekarne,takze budu sedet a cekat doma… Opravdu jste moc sikovny a statecny holky! Hlavne ted aby byla uz Nelinka v poradku a na zazitek z nemocnice uz si ani nevzpomnela! Ja ji porad vidim,jak se vylozene rehta v te vasi zidlicce! :o)) Tak at je ji zase brzo do smichu!
Moje sestra se Simonkem, kdyz mu byly asi dva mesice, byli taky v nemocnici - pry se zapalem plic. No…kdovi,jak to tenkrat bylo,protoze v nem proste porad chrcelo,ale dodnes (je mu skoro 10mesicu) kdyz dostane najist nebo napit,tak to v nem chrci porad…ale doktori uz si s tim proste nevi rady..

Jak tak koukam,skoro vsechny deti maji za sebou uz prvni ockovani,nektery uz druhy a chystaji se na treti…to my jsme jeste neabsolvovali ani jednu vcelicku a to nam jsou pristi utery 4.mesice!

Sraz v Brne - tak Olympie by mi vyhovovala maximalne,protoze bydlime asi 3km od ni. :o) Tam bych dorazila i pesky.. :o) Ale pokud vymyslite jiny misto,samozrejme se prizpusobim. Kdyby bylo hezky,mohli bysme vyrazit bud do Marianskeho udoli (tam je mooooc hezky) nebo na Brnenskou prehradu a pak treba do ZOO,tam uz je to kousek…

Dala jsem malyho ven do kocarku, jdu si umyt vlasy a ve 12h vyrazime s tchyni na solarko. Uz jsme byly v pondeli a tchyne si spalila prdelku. :o)

Tak pa paaaaaaaa

Hana a Denisek pristi utery 4.mesice

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 12.04.06 09:46

LeniDobroto :o) já začínám litovat, že jsem vůbec něco rozjela a poštu už bych nejraději neviděla…Vím, že kdyby to tak nechal každý, tak by asi podle pošt bylo vše OK. Teď mám ovšem pocit, že jsem si to „rozházela“ s pošťačkou a se všemi poštami v Ústí...... Mamka mě ale uklidnila, že je to správně, že jsem to řekla
Co se týče prodavačky, tak bych jí to řekla a zeptala bych se proč se jí zdám p… /nepamatuji si to slovo/ Kdybych si totiž dobře pamatovala tu úřednici, tak bych si to vyřídila rovnou s ní. Jenže jsem se nepodívala na jmenovku a obličejem si nejsem úplně jistá. Sice jsem jí tam viděla a myslím si, že je to ona, ale není to 100% a nechci nikoho osočovat. Je to takový to jako když jdete po schodech dolů a říkáte si, co všechno jste měla udělat a neudělala jste.....

UM - my jsesm dávali Beba HA od začátku. Říkala jsem si, že když jsme s mužským oba alergici… Museli jsme přejít na Nutrilon, protože Peťula nemohl ani prdět ani kakat a měl šílený křeče bříška. Od tý doby, co jsme na nutrilonu je vše OK a nutrilon má, tuším, taky HA, ale prostě to už neřeším. POkud nemáte v rodině pozitivní anamnézu na alergie a mimčo nemá nějaké problémy /např. s kůží apod./, tak nevím z jakého důvodu bys měla dávat HA. Osobně jsem šťastná, že Peťula zatím slupnul všechno, co jsem mu „navařila“.

Dnes budeme mít návštěvu, tak běžím trošku poklidit. Večer sem zase juknu :o)

Klára a Peťula /18t + 2d/

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 12.04.06 09:48

PS: ještě jsem zapomněla - holčinky, který jste z Brna, kdybyste měly trošku času, nezajely byste se podívat do toho krámku, o kterým jsem tu psala? Mají tam mít tengolfkosporťák. Zatím mi z toho krámu nikdo neodpověděl..­.......
Dík Klára

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 12.04.06 09:52

Klari - co by jsi s tim kocarkem potrebovala? Mam se Ti tam zajet na neco zeptat?

Hana

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 12.04.06 10:07

Hani, nám jsou sice teprve čerstvě 3 měsíce pryč, ale očkovaní taky nejsme, ani jednu včeličku, naše dr očkuje po 30ti letech praxe až ve 4 měsících a jen díky tomu, že Matyáš má už přes 6kg ho oočkuje „už“ příští Út ve 14 týdnech… tak neboj
Claudie

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 12.04.06 10:13

Claudie - u nas to doktorka prvne odkladala kvuli celkem velke reakci po TBC a kdyz uz se nam to celkem spravilo,tak se zase malej zachladil a ma rymu…no snad za tech 14dni uz to bude…
Tak drzim Matyaskovi pesticky,at ho pristi utery vcelicka neboli a at hlavne nema zadny bolenicko ani potom…

Hana a Denisek

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 12.04.06 11:21

Ahoj maminy,
Pepi - je mi Nelinko moc líto, dovedu si představit to trápení a co jsi při tom musela proživat i Ty. Stačila mi Filípkova reakce na očkování - byl očkovaný taky ve 3 m díky 6 kg (na lžiku proti obrně a pak tu čtyřkomb - záškrt, černý kašel, atd.).
Po obědě jdem do poradny (v neděli 4m) a čeká nás nejspíš opět čtyřkombinace a do druhé nožičky proti žloutence, už 2 dny se třebu, co se bude zase dít. Malej má ale trochu kašel a kýchá - trochu rýma, ale na odsávání to není. Tak uvidíme, jestli včeličky přiletí, na jednu stranu by to měl za sebou, ale na druhou stranu jsem z toho zase pěkně vyděšená.

Srazík - to Brno by šlo, ale pro nás určitě ne do prázdnin, jsme totiž totálně vycuclí v peněženkách, a přece jen dálniční známka, benzín, něco k jídlu a 2000 jsou v trapu. Tak kdyžtak bych se srazila třeba příště, pokud plánujete co nejdřív.
Tak, ještě jsem něco chtěla, ale jak tu někdo zavedl pojem „hlava vykojená“, nevzpomenu si.
Takže se mějte fajn a prosím, držte Fillípkovi palečky, ať očkování přežijeme bez větších komplikací, díky. Určitě podám zprávu.

Posílám pusinku všem mimískům.
market a Filípek (skoro 4m)

 
Milka01
Kecalka 292 příspěvků 12.04.06 11:33

Ahoj etety,
zdravíme zase po delší době, ale Týna mi opět bojkotovala kojení, tak jsem z ní byla úplně grogy… Včera se to začalo zase zlepšovat, tak snad už je to opět za náma. Nás se prostě ta krize 3. měsíce nechce pustit. Včera jsme byli prvně plavat a bylo to super. Myslím, že jsem z toho byla víc vykulená než Týna, té se to líbilo, navíc tolik básniček, kolik jí plavací teta odvykládala…:-) Budu muset na sobě zapracovat a naučit se i něco jiného než Hrubínovu Perníkovou chaloupku… :-)

Pepi, moc hezky jsi to napsala, doufám, že už vás žádná nemocnice nečeká a dětičky budou zase jako rybičky. Myslím, že to psala Hanka, taky si Nelinku pamatuju vyřechtanou v té židličce, tak ať je zase jako sluníčko a můžeme se nad ní rozplývat v galerce :-)

Co se týká srazu, tak mě to mrzí, ale moje hlava vykojená si nedala dohromady, že když 2.5. jdeme na očkování, tak asi 3.5. nebudeme ve své kůži… Ale kdyby přece jenom Týna byla bez teplot, tak přijedeme.., kamkoliv :-) Já bych teoreticky i mohla do Brna, ale v pátky. To manžel jezdí do školy, takže by jsme se svezli. Jenomže zase pátky už jsou polorodinné, takže to asi taky nevyjde :-(

Na vitamíny taky zapomínám, ale u mě to není nic neobvyklého, jednou někde nechám hlavu :-) Teď mám takové to období, kdy si při odchodu z bytu kontroluju, jestli mám všechno apak třeba za půl hodiny zjistím, že nemám třeba telefon… Anebo posledně…, brala jsem s sebou ven klíče od auta, protože jsem si tam brala sluneční brýle…, když jsem přišla domů, tak jsem je samozřejmě nemohla najít (ty klíče). Prolezla jsem všechny kapsy a klíče nikde. Už jsem se viděla, jak to hlásím manželovi… No a pak jsem si vzpomněla, že jsem měla ještě vestu, kterou jsem si pro nesnesitelné horku odložila do košíku u kočárku…

Míšo a Market vítejte :-) Zase nějaké oživení :-) Miminka máte nádherná, tak jak všechny Zimňátka :-) A co se týká váhy, tak si z toho nic, Míšo, nedělej…, Týna se narodila docela velká, ale teď… Stydím se to přihodit do seznámku, ale když už, tak už…, takže ve třech měsících 5890g a 60 cm (porodní byla 3830g.. :-() Ale jak říká manžel, je uvědomělá a nezadělává si na tloušťku (musíme si to nějak odůvodnit, ne…?)

Taky otáčení je pro nás vzduch… U nás je úspěch, když se nezačne hned vztekat u pasení koníků…, i když už to začíná být lepší. Opravdu se to najednou zlomí a člověk ani neví jak.

Usínání, tak to musím Týnu pochválit (doufám, že mi to dnes nedá sežrat…), asi od dvou měsíců usíná krásně sama v postýlce. Položím, pohladím, dám pusinku, podržím za ručičku a jdu pryč. Někdy musím sem tam zaskočit a proceduru opakovat, někdy zabere hned. V noci už pak spí se mnou, protože ji musím na kojení budit (ty naše problémy) a to jsem tak ospalá, že jí nechávám u nás… a nepůjčuju jí peřinu :-)

Jo, ty Zimňátka 2006/2007 možná budou…, taťka to onehdá nestihl a že HA nemán nebudu ani zmiňovat… Nějak to dopadne, ne? :-)

Určitě jsem chtěla reagovat ještě na něco, ale …, tak třeba příště :-)

Zdraví Milka & Týna 3,5 měsíce :-)

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 12.04.06 11:33

Jo, už vím, co jsem chtěla: taky Vám dělají miminka naschvály? Včera jsem psala, že Filda ne a ne za celý den usnout, no a za chvilku máme jít do té porady, no a co myslíte - Filous spí už 2 hodiny jak zařezanej a zase mi nezbyde nic jinýho než ho jít vzbudit a počítat s tím, že ještě než odejde, budem kojit a kojit, protože jedl naposledy v 8 ráno. To by se z toho jeden picnul. Co bych za to včera dala, aby si na chvíli schrupnul, ale on ne, on musí dneska, když jsme objednaný k Dr, problém je v tom, že když nepřijdem na čas, tak tam strávíme klidně přes hodinu a to znamená co? Že budeme kojit a kojit a kojit.
Tak se jdu najíst a pak ho půjdu, chudáčka, probudit.
Tak ahoj,
 market

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 12.04.06 12:14

Ahoj holčiny!
Tak u nás už byla noc úplně bez kašle a přes den taky skoro nic :) !
jsem úplně hotová, že nemůžeme ven, u nás tak krásně svítí sluníčko.Jak se znám, tak určitě být zavřená nevydržím, aspoň uspat v kočárku před domem a pak strčit dovnitř :).
Jinak Neli je pořád uřehtaná, rozdíl je v tom, že vyžaduje moji 100% pozornost, jinak ječí jak pardál.Jsem z ní úplně nešťastná, spaní má taky rozházený, aspoň na 8× denně.Ach jo, doufám, že to brzy bude jako dřív!!
Dnes si jedeme pro Davídka, už se na něho moc těším!

Hani, my taky ještě nemáme žádné očkování.A než dobereme ATB a ze všeho se vyhrabeme, tak to ještě potrvá.A já už mám i připravené náušničky a moc jsem se na ně těšila :(.

Milko - tak to se budeme těšit na budoucí zimňátko :-) !

P.

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 12.04.06 12:32

Ahoj holky,
CLAUDIE- ty jedna… ode mě žádný další zimňátko nečekej :-) ale koukám,že další kandidátka je Milka :-) a co Cifka,nějak se nám nehlásí !

HANKO-nám je 5,5m a taky nejsme ještě očkovanýýý ! Ale už bych to teda chtěla mít za sebou,doufám,že salmonela odkráčela a dr.už nás oočkuje.

Dneska jsme trhli nejdelšíííí rekord ve spaní

20-7.30-a to jsem Kubu ještě vzbudila,protože pak bych do něj přes den nestihla nacpat 5× 210ml mlíka.

Venku je zase hnusně,tak jdu čučet na Sama doma,probírají tam VLASY po PORODU ! Pro mě dost aktuální téma.

zatím pá Yasmin+Kubík 5,5měs

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 12.04.06 12:53

Hani - já bych ho jen chtěla vidět v reálu, ale jezdit kvůli tomu do Brna se mi zrovna moc nechce. Psala jsem o něm i dalším maminám, tak by mě zajímalo, jaký je. Kdby se ti to hodilo a mohla si ho nějak zkritizovat /ať už pozitivně nebo negativně/ byla bych ráda. Ale asi tam pro jistotu nejdřív cinkunu, jestli ho tam vůbec mají…Když jsem ho viděla na webu, tak se mi moc líbil, ale reál je reál.

Vitamíny-kapičky no tak to bych ani neměla zmiňovat. Zapomínám neustále a pak se to rychle snažím do Peťuli narvat, když už skoro spí. Brouček mi pak vrací to, že jsem ho vzbudila a všechno vyblindí ven :o) Kanavit už neberem a Infandin máme brát 1×denně.

Na vlasy jsem si koupila Viaderm a pupalkový olej s betakarotenem. Tak uvidíme, co to se mnou udělá. Dneska nám přišla světluška od Lamaze a je boží. Objednala jsem jí ale pro švagrovou, protože my toho už máme docela dost. Stále jenom 160,– Je to fakt náhoda, když na to na MMB narazíte. Začínám být závislá nejen na emiminu, ale už i na MMB. Podle taťky to na emiminu nevadí, protože tady „utrácím“ akorát čas :o)

Musím na poštu - ach jo, to bude zase něco :o)

Klára a Peťula /18t + 2d/

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 12.04.06 12:57

Ahoj zimňátka zdraví vás Berun s Mišelínkem:)

Únorňátka a Březňátka 2006 plánují víkendový megasrazík na horách s dětičkama i manžílkama. Zatím je předběžný termín víkendu 16.6-18.6.a bylo by to na horské chatě Portášky (www.portasky.cz). Protože naše Danielka má protekci mohla by v případě, že se nás tam sjede víc vyjednat větší slevu než 10%. Jinak to máme s 10% slevou zajištěné.

KOPIRUJI ZPRAVU OD DANIELKY:

HORSKÁ CHATA PORTÁŠKY: Prckové gratis
Pokoj kategorie B 440,–
Pokoj kategorie C 390,– (společné sociálky, umyvadlo napokoji))
Pokoj s WC as sprchou 540,–za osobu a noc s polopenzí

sleva pro nás 10%. Pokud by nás bylo hodně, tak by mohla jít cena ještě víc dolů. Pokud by někdo chtěl na celý týden (jako já) tak není problém.

Pokud byste se chtěli přidat k nám a tudíž mít to za lepší penízky, moc rádi to uvítáme a poznáme se. Kdyžtak napiště do únorňátek, pokud vás bude něco zajímat, DANIELA-PRAHA poskytne info.

Berun+Mišelínek dnes 6.týdnů

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 12.04.06 13:06

Ahoj holk.

Tak včera jsem odeslala komentář a od té doby nám nešel nět takže jsem ani neomrkla naše nová zimňátka.Jak tohle dopíšu tak to napravím.

Pepi - nemocnice může vypadat sebelíp ale sejně je nejlíp doma,že? Tak přeji ať tam už nemusíte.

Yasmín - tvoje pokusy o pečení my připomínají ty moje.Když jsem prvně dělala koláč z z kyn.těsta tak to bylo tak tvrdé že to nežral ani pes.Od té doby dělám raději buchty.Posledně jsem dělala bublaninu s jahodama a byla to mňamka a navíc recept je úplně jednoduchý: 1/2 l polo.mouky,1/4 l cukru,1 kypřící prášek,3 vajíčka a kelímek šlehačky.Ovoce si dáš jaké chceš a já pekla v peč.papíru takže odpadlo vysypávání.

Paulinko - tak vidíš za chvilku nás Anetka dožene. Tak ať jí chutná.

Hani - tchýně si spálila prdelku - to mě dostalo :-))) a zároveň přivedlo na další dotaz.

Holky po císaři můžeme do solárka?

Já bych potřebovala do šatů na svatbu chytnout trošku bronzu ale nevím jestli můžu takhle.

Dneska děláme k opžděnému obědu zdravě nezdravé jídlo - grilované kuře a hranolky.Už se těším mňam mňam mňam.

Jo ještě spánek.Tadeášek už si to ustálil tak od 22 do 6:30.Dneska jsme si pře osmou ještě lehli a vstávali jsme skoro v 10.Perfektní - to bych brala tak obden :-)

Martina a Tadeášek 4m10d

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 12.04.06 14:02

No holky, jak tak koukam, posledni teda rozhodne s ockovanim opravdu nejsme.. Tak jste me uklidnily… :o) Ovsem Yasmin, myslim ze vy trhate rekord…no jo…ta pitoma salmonela,ze? Uz aby jste byli zdravi a ciperni klucici!!

Skotik - Klari,ja bych se tam teda zajela nektery den podivat, muzu Ti to treba nafotit (jestli mi to dovoli - protoze treba svagr chtel tenkrat sestre v Chiccu v Shopping parku nafotit jedny jejich golfky a hned u nej byla prodavacka a ze se to nesmi) a zeptam se,jestli k tomu maji nejaky info.. Ale nevim,kdy se tam presne dostanu..uvidi­me,jestli by treba zitra manza pohlidal malyho a ja bych tam zajela..

Martinko - tak tchyne ma opravdu PRDELKU! Dokonce jsem minuly tyden musela konstatovat,kdyz jsme sli k zubari a ona na sobe mela jen obtahle rifle, ze ma prdelku jak ja jednu pulku… :o( No…ale oni to maji v rodine. My hold mame zase v rodine prdele jak valach. :o)

Jinak jsem pred chvili prisla z posty,kde na nas konecne cekala vanicka,kterou jsem malymu objednala. Nemate holky nahodou nektera doma vanicku ONDA? Z jedne strany je pro deti do 6mesicu a z druhe od 6m do 1roku. Moc jsem se na ni tesila a dneska ji konecne vyzkousime. Snad se v ni bude malymu libit…

MILKA - kdyby jsi nahodou mela treba zajem,tak by Te mohl ten Tvuj manzilek nektery patek privezt do Brna a muzeme se sejit s tou nasi nevestou… :o)

Jinak na solarku bylo jak jinak nez fajn, dala jsem si uz 18 minut.. vylezla jsem opet cervena jak opici prdel..

Tak zatim pa holky,jdu omrknout svoje spinkajici stesticko v kocarku.

Hana a Denda

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 12.04.06 14:13

Ahoj holky,

PEPI - uplne me mrazi, kdyz ctu o nemocnici, vyplachu zaludku, odsavani… Nelinka je sikulka astatesna holka a ty taky. At uz je zdrava a muzete ven, ze jo…

MISSAKU - vitej mezi nama:-))) Berenicka je naaaadherne jmeno, vidim to na meho favorita u druheho ditete:-))) Opravdu krasne jmeno…

Holky, ja vam tak zavidim, jak tu ctu o tech spinkacich rekordech. My spime v poho do 12, ale pak je to des. Kojo po dvou hodinach a dnes, kuprikladu, nespime od pul sesty. Je fakt, ze kolem sedme usnula, ja taky, a probraly jsme se o pul devate. Ale jinak krize, vazne… Kojo stale, po dvou hodkach i pres den. Jedine, kdy nevyzaduje kojo je v kocarku, kde ted travime nejvice casu:-)))

Chtela jsem reagovat na milion veci, ale nechala jsem se vcera ostrihat - chtela jsem jen zkratit konecky, ale kadernice byla nejaka zabrzdena a vzala mi to vcelku dost, tudiz vypadam jak debil a jsem z toho rozhozena:-))) Takze valim radeji ven, nez byt doma.....

Mejte se

N a Stella 15 tydnu skoro:_)))

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 12.04.06 15:14

MARTINO-díky za rychlý receptík.Ukládám a při příštím pokusu o pečení ho určitě vytáhnu.No,ale musím se pochválit,koláček se povedl a manžovi moc chutnal,tak to se mnou ještě není tak zlý :-)

SKOTIK- jo,tak závislost na MMB si pomalu,ale jistě pěstuju ! Zrovna jsem si objednala spací pytel,páč se mi Kuba začal odkopávat z pod peřiny a je ráno jak rampouch :-) Nejhorší je,že já nejsem schopná si zařídit banku přes mobil nebo internet,tak to vždycky musí „zatáhnout“ manža…to je vždycky remcání…hrůza.Ale vždycky mu vysvětlím,že to fakt NUTNĚ potřebujeme a Kubíček bez toho nepřežije :-) zatím mi to „žere“ :-)

Kubík si právě hraje na dece a jak se furt hraboší za hračka už se normálně otočil kolem své osy.Je to sranda s těma prckama,že…jdu ho trochu poňuchňat..

pá Yasmin

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 12.04.06 15:24

Yasmin, prosim te, co rikali o tech vlasech po porodu? Ja to nevidela a pokud nezacnu neco delat, tak jsem pocitam za dva tydny plesata… ach jo, hruza des.

Holky, ja si prohrabnu vlasy a mam plnou hrst… Vlasy vsude, postel, koupelna, kuchyn, pliny, obleceni… Hruuuza hruz. Snad to jednou skonci.
 N

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 12.04.06 15:48

Ahoj maminky,

Pepi - jste holky statečný. Já se zkusila vžít do tvý situace a vůbec si to neumím představit. Jsem plašan a byla bych z toho hrozně vystreslá! Ať jste holky zdraví a je to jenom lepší!

Yasmin a ostatní, co tu píšete o spacích rekordech svých štěstíček: jak my kojící zavidíme co??? Já teda kojím tak 2× za noc, docela si přijdu vyspalá (no je fakt, že dneska jsme vstaly v půl jedenáctý, ale bylo to s přestávkou…), ale fakt se jednou těším, na spaní svého dítěte od osmi do osmi… týjoooooo.

Zapomínání - tak já taky zapomínala a to i několik dní po sobě. Přemýšlela jsem jestli se zeptat doktora jestli to nemůže nějak vadit, ale pak jsem radši držela ústa… Teď to mám prostě tak, že když večer koupeme, nebo Eli jen otírám žínkou (střídáme to po dni), tak po tom, co jí celou promastim, kápnu kapku - stojí mi ty lahvičky vedle sebe… tak tak.

Ještě jsem chtěla na něco reagovat, ale „hlava vykojená“ je taky můj případ… tak já jdu žehlit…

mějte se krásně
Daniela a Eli 10t

PS: Jo teď mi vypadlo z hlavy, která evidujete váhy a míry - nejak jsme vypadly ze seznámku takže: Eliška (DanielaC) - 2m: 4660g a 57 cm. Díííííky…

Pa.

 
Majki
Kecalka 240 příspěvků 12.04.06 16:09

Ahoj holky ja nestiham!!! mame tu teraz starych rodicov zo slovenska tak mame frmol. a tak rada by som vedela ako sa mate, ja tie komentare budem citat asi po nociach :-((

Hlasim aktualne miry v 4.mesiaci, dnes sme boli u dr. : vaha 6060 g, vyska 62 cm.
Dnes sme dostali 2. davku hekciny a potom sa Simonka tak rozplakala, ze to bol rev neskutocny! K tomu sa mi tam riadne zblinkala, no dnes to bolo hruza des. A aby toho nebolo malo, nedviha hlavicku ked je v lahu, ani ked ju chytim za rucicky. Tak to vraj mame doma pilne trenovat, inak musime na rehabky. Ale otacky jej uz idu krasne, aj do sedu sa taha, ale len ked je na rukach. z podlozky v lahu hlavicku a nedvihne a ked to s nou dr. skusala tak u toho simca riadne revala. Asi ju to bolelo.
No aj tak sme dostali pochvalu ze je inak sikovna, a nemam mat obavy, ale to viete ze mam :-((( a je mi z toho vsetkeho strasne smutno. hlavne ze som na to dr. upozornila, pretoze si toho sama vobec nevsmila, tak ma trochu aj sklamala.
No vykecala som sa, idem si asi vytisknut komentare aby som si to vecer mohla precitat. Majte sa vsetky krasne, az budem mat zas chvilku tak napisem
Papa Majki a Simonka

 
Milka01
Kecalka 292 příspěvků 12.04.06 16:15

Hani, tak já tě beru za slovo a až pojedeme zase k mamce na Moravu, tak se ráno svezu s manžou a provedeme seznámení se ženichem .-)

Nicol, o vlasech a kadeřnicích mi ani nemluv… Byla jsem se nechat ostříhat, protože jsem taky chtěla být krásná… Ostříhala mě, no děs… Po týdnu jsem vlítla do nejbližšího kadeřnictví, ať mi to spraví. Nakonec mi to ostříhala tak nějak, jak jsem chtěla, ale nevěděla jsem, jestli mám brečet nebo se smát, protože jsem si to představovala kapku delší… Krátké vlasy jsem naposledy měla tak na základní škole… No a to nemluvím o tom, že jsem vždy tu hřívu měla takovou hustou… O tom si teď můžu nechat zdát, jak píšeš, vlasy všude… Už jsem je našla i na Týnině prdelce, když jsem ji přebalovala… Jo, Nicol, jak dopadlo píchlé kolečko u kočárku???

Spací miminka taky závidím. Říkám si, že si nemám na co stěžovat, ona Týna v noci spí, ale přes den max. 3 dvacetiminutovky… Dřív zabíral aspoň kočárek, ale teď už tam nechce vůbec být… My jdeme po venku, dvacet minut klid a pak hurónský řev… Pevnou součástí výbavy našeho kočárku se stává i šátek…

Vyrážíme ven, slíbila jsem, že přijdeme manžílkovi naproti… Vůbec se mi do té zimy nechce…

M.

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 12.04.06 16:24

Majki, to je teda zajímavý s tím zvedáním hlavičky. Matýsek se krásně zkoušel zvedat do sedu třeba na polštáři při kojení (a to bez mojí pomoci), ale z lehu hlavu nezvedl ani za nic. Dr. na kontrole (ve 4,5 m) řekla, že to ještě dělat nemusí.
Ale neboj ono, to přijde. My jsme to zkoušeli tak dvakrát denně a pořád nic. Pak asi dva týdny po kontrole u dr. se najednou přitáhl úplně. A od té doby už se snaží přitahovat, kdykoli mu podám ruku :-)
Simonka je šikulka a za chvíli se už bude určitě taky zvedat.

Pa Monika

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 12.04.06 16:40

Ahoj holky,

MEGASRAZÍKxBERUN - tak abych pravdu řekla, tak mě taková akce docela láká, na jednu stranu jet jakoby s „úplně“ neznámými lidmi a poznat je, ALE..... jedna věc je termín, páč ten další víkend, vlastně už ve čvrtek na jednu chatu už jedem, takže penízky padnou i tam, no a další je reakce manži, vůbec netuším, jak by se na takový víkend tvářil…a další věc je, že máme chalupu asi 10km od tamtud a to mi nikdy moc neprošlo jet na chalupu kousek od naší.....Chápu, že tam nejsou právě ti ostatní, no ale prostě je to tak.....tak jsem z toho taková rozpolcená :-))))
Jak vy „Zimňátka“, jak se na to tváříte????

Jinak já vždycky večer když mě něco ze dne na emiminu napadne tak začnu „dneska na netu…“ a manža už má pusu od ucha k uchu :-))) je v pohodě, ale asi si neuvědomuje, že to je pro mě to stejné, jako když on přijde a řekn „dneska Pepa v práci…atd.“
No nic, ale bere to v pohodě, nevím jak víkend.

Hýká mi dítě, jdu se jí věnovat

Páček Janička+Klárka dnes 4 měsíce

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 12.04.06 16:41

NICOL-no,vlastně tam toho moc neporadili.Byl tam kadeřník a ten „jen“ řekl,že vlasy začínají padat 3měs.po porodu-souhlas, a že se mají maminy nechat ostříhat na polodlouhý střih,aby si mohly dělat culík :-) fakt supr rada,že :-)
Jo a plešatý asi budeme dvě, právě jsem si domyla vlasy a půlka mojí „hřívy“ skončila v odpadu!!! Beru vitamíny Hairbooster,je to možná trošku lepší,ale stejně pelichám jak stará slepice :-)
Nejradši bych šla dohola na „skína“

pá Yasmin

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 12.04.06 16:43

Ahoj holčiny!

Pepi - jste holky statečný. Úplně se mi svíral žaludek, když jsem četla o tom výplachu.

My jsme dnes po ránu jeli do banky, pak jsme se stavili ještě zase do práce a teď mi Mates už skoro 3 hoďky chrupe na zemi na dece. To se nám už dlouho nepoštěstilo.

Pečení - přidávám taky jeden jednoduchej receptík z časopisu Apetit.

Buchta snů
Na těsto:180g másla pokojové teploty nahrájeného na kousky, 200g přírodního krupicového cukru, 180g hladké mouky, 3 velká vejce, 3 lžíce mléka, prášek do pečiva
Na posypání: 100g čokolády Lindt (nejméně 70% kakaa)nahrubo nasekané, 1 lžička mleté skořice, 100g přírodního krupicového cukru, 80g sekaných lískových ořechů
Troubu předehřát na 180°C, horkovzdušnou na 160°C. Všechny suroviny v míse ušlehat naráz. Na pekáči posypat kousky čokolády, skořicí, cukrem a oříšky a lehce je zatlačit do těsta.
Moje zá:,–(ní poznatky:
vykašlat se na čokoládu LIndt (je drahá jako čert), stejnou službu udělá i čokoláda na vaření.
shánět přírodní cukr je taky zbytečný - obyčejnej je taky fajn
na posypání stačí cca lžíce cukru (100 g je moc), zato skořice dávám víc (lžička se na celém plechu ani nepozná)
A musím říct, že je to lahoda. O víkendu jsem ji pekla dvakrát. V pátek odpoledne jakože na sobotu, aby bylo co dát návštěvě, a pak v sobotu znovu, protože jsme tu první s manžou snědli :-)

Pa Monika a Matýsek

 
Majki
Kecalka 240 příspěvků 12.04.06 16:43

Moniko ved prave, ze Simonka sa uz asi mesiac snazi silou mocou sediet a dviha hlavicku krasne, ale ked lezi, ani nehne. Dr. ju dnes chytila za rucicky a snazila sa pritiahnut, tak dvihla brusko, zadok, ale hlavicku ani za nic. A spustila priserny rev. Na Rodine som citala ze sa to s miminkami trenovat nema, moja dr. mi zas tvrdila ze v tomto veku to uz musi vediet, tak to trenovat praveze mame. TAk si vyber..... No priznam sa neviem co budem robit, asi skusim este pobruzdat po netu a zistit nazory aj ostatnych pediatrov. Nerada by som jej ublizila.
Manzel teraz prisiel domov z prace a vravi ze nasa Simonka je najsikovnejsia a najmudrejsia, a basta! :-))))(pediater :-)
Papa Majki.

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 12.04.06 17:19

Hani - já tam nejdřív zítra ráno cinkunu, abys tam nejezdila zbytečně.

Vlasy -jsem ostříhaná a vlasy padají vesele dál

Spaní - nekojím a malej se stejně budí mezi 3-5h. Takže zkusíme v těch 22-23 dát kašičku a uvidím, jeslti to zabere na spaní. Jé, kde jsou ty časy, kdy mi spal od 23:00-7:00 Přes den už máme taky takový půlhodinky. Je to normoš, prostě mimiskové rostou a chtějí dělat něco jinýho než jen spát.

Zvedání x nezvedání hlavičky - opět tohle neřeším. Peťula je docela šikovnej. Když pase koníky tak má hlavu až na zádech. Už kolikrát se převalil jak z břicha na záda, tak ze zad na břicho, ale....... když se mu nechce, tak se mu prostě nechce. Holky, pokud je mimi jinak OK, tak se tolik nestresujte. Jde o to, že to ti naši mrňouskové třeba i umí, ale prostě jsou jen líný a nebudou to dělat na povel :o)

Solárko - MartiK jizvu sice mám, ale já to solárko budu „potřebovat“. Chceme jet do Chorvatska a pokud bude slunečno, tak bych se nechytala. Když jsem byla těhu, tak to solárko bylo naprostý tabu, ale to jsem se moc nevystavovala ani na sluníčku. Jinak já jsem bledule bledulovitá - přirozená zrzka. Mužskýho rodiče mě vždycky pěkně nadzvednou, když se mě ptaj, jeslti nejsem nemocná a že bych se měla trochu opálit a bla bla bla. Prostě jsem dost „světlá“ Uvažuju o tom, že se holt tohle jaro budu opalovat v solárku v kalhotkách. Myslím, že by to pro jizvu nebylo zrovna vončo a jsem ráda, že začíná vybledávat - tak ať si to nezkazím :o)

Konečně jsem se „zbavila“ odsávačky a vaku. Dvě věci, o kterých jsem si myslela, že budou životně nutné a obě se minuly účinkem…

Tak já zase běžím k prďolovi:o)

Klára a Peťula /18t + 2d/

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama