Zmrzliny v kanceláři

Naše dámská kancelář má výraznou výhodu – velmi sjednocenou termoregulaci. Nemáme v týmu žádného větrače, prostě je nám buď kolektivně hic, nebo zima. Bohužel ten druhý případ trvá v našich zeměpisných šířkách nebetyčně dlouho...

Zmrzliny v kanceláři

Kanceláře eMimina sídlí ve třetím patře, s okny směřujícími do vnitrobloku. Okna po celé délce open officu nám sice přinášejí spoustu světla, ale teplé slunce sem příliš nezasvítí (a i kdyby, zatáhly bychom žaluzie kvůli monitorům). Jinými slovy, máme tu kosu. :mrgreen: To není na škodu během letních prázdnin. Chladivý vánek proudící z klimatizace láká do práce tak moc, že sdílené židle nestačí hostit. Leckdy oželíme domluvený home office, protože doma si kapeme potem do klávesnice.

Jenže v zimě se naše kancelář změní v jeskyni. Náš skleník, na rozdíl od těch zahradních, totiž teplo rozhodně neudržuje.

S příchodem podzimu už začaly naše židle připomínat věšáky na prádlo. Rezervní ponožky a dlouhý vlněný svetr vám přijdou vhod nejpozději ve dvě odpoledne, kdy už jste do sebe nasoukala horké kafe, horký čaj a ještě polévku k obědu… a pořád nic nezabírá. Jediný, komu je teplo, je těhotná kolegyně Monika, kterou hřeje rostoucí mládí a láska v břichu.

Zkoušely jsme všechno možné, teploměr si však nedá říct a nejde přenastavit. Představa, že by z průduchů klimatizace proudilo teplo, patří k našim nejodvážnějším snům.

Loni v lednu nám došla trpělivost a kolektivně zburcované zimou jsme volali technika. Po telefonu tvrdil, že vše funguje, jak má, a zjevně se mu vůbec nechtělo mezi partu ženských s drkotajícími zuby. Nakonec přece jen přišel, postál mezi námi několik minut s teploměrem, znuděně oznámil, že tu máme 24 stupňů, a odešel. Zpod dvou svetrů jsme se ani nestihly zeptat, v jakém matrixu tu teplotu změřil.

Na tuto zimu tedy zvažujeme přímotop a v seznamu dárků pro Ježíška budou bodovat teplé ponožky. V očích správce budovy a kolegů z jiných oddělení nadále zůstáváme zmrzlinami z eMimina. Pánské osazenstvo si tu totiž klidně chodí v tričku.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
131
25.10.19 11:04

Vyměním kancelář za vaši :mrgreen:

  • Zmínit
  • Nahlásit
27165
25.10.19 11:08

Za mnohem horší považuju, když se sejde pár zmrzlin a jedna „předpřechodová“ v jednom dni v kanceláři. Zmrzliny zoufale netouží po větrání a předpřechodová vyhrožuje, že se z toho vedra zhroutí a „prosimvásvyvětrejte“ pravidelně zní do éteru. Stala se ze mě otužilejší zmrzlina a šátek nebo deka to jistí. Zima zatím ještě neudeřila.

Příspěvek upraven 25.10.19 v 11:09

  • Zmínit
  • Nahlásit
1678
25.10.19 18:30

Jojo, jak já s Vámi soucítím! Doma preferuji „kalhotkovou“ teplotu a svého muže podezírám, že je asi oholený Yetii, nebo nevím. Běžně chodí po bytě a stahuje v každé místnosti topení, okno otevírá ideálně ve chvílích, kdy lezu rozpařená ze sprchy nebo vytahuji z vany děti. Dokonce si pamatuji, že když jsem ho ještě neznala, přisedly jsme si s kolegyní v práci v jídelně ke stolu, kde seděl on se svými kolegy. A jedna spolupracovnice mu zasvěceně říkala, že je sám kvůli tomu, že doma pořád větrá… :mrgreen: Nevím, jaké jsou JEHO motivy, či zda je v tom opravdu jen jiný chlapský metabolismus nebo co, ale manželův dědeček prohlašuje, že doma schválně větrá proto, aby se jeho žena nastydla. Protože ženy se dožívají vyššího věku než muži, chce takto systematicky snižovat věkový rozdíl :). Na pracovišti ovšem klimatizaci považuji za zlo - můj stůl stával přesně pod průduchem a když mě začaly bolet klouby na pravé ruce, musela jsem pracovat s pletenými návleky :(.

  • Zmínit
  • Nahlásit
2664
25.10.19 21:05

Chlap je kuchar a vsichni pracuji permanentne v 40-50st vedru. Nikdo ani necekne. Co by dali za to, ze jim je zima. Me stacilo v ty kuchyni vzdycky jen projit a make up byl v coudu :D

  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.19 11:07

Můj chlap taky pracuje v prostředí, kde je běžně 40C a ještě lidé dělají noční. To je teprve lahůdka, podávat v noci výkony, když se vám chce v tom vedru tuplem strašně spát. Okna v halách nejsou, takže ani světlo ani vzduch a jen ty rozpálené stroje vydávající děsný hluk. Když mě tam drahý vzal na exkurzi, už jsem ohledně sve kanceláře ani nehlesla. Jinak ad klimatizace, v open spacu s 60 lidma to byl u nás vždy zdroj morybundu. Bacily hezky kolují celou budovou

  • Nahlásit