Zoufalé matky dělají zoufalé věci - aneb balada o bolavém zu

Rodičovství

Byl jednou jeden zub. Vyrostl v pusince malé roztomilé holčičky, když jí bylo asi deset let. Dnes je z té holčinky kus ženské (kus myslím doslova) a má o čtvrtstoletí víc. Jen nemá už ten svůj zub.

Nevím jaké máte zkušenosti se svými zuby, ale já dobré. Chodím k zubaři pravidelně, sice jen jednou do roka, ale pravidelně. Nevím, co je bolest zubů. Zub modrosti mi narost jen jeden a protože se do pusy vůbec nevešel a tlačit do tváře, tak ho brzy vytrhly. Ani mi nechyběl.

Jsou to asi dva roky, kdy jsem začala mít problémy s šestkou vpravo dole. Zub občas pobolíval. Bez příčiny. Zkoušela jsem, zda reaguje na teplé - nic, zkoušela jsem, zda reaguje na sladké - nic. Prostě mrcha občas bolel. Při kontrole zubař na zubu nenašel nic zvláštního. Udělal rentgen a zjistil že kaz je pod povrchem.

Zoubek se umoudřil. Asi na půl roku.

Pak jsem kousla do něčeho tvrdého a on se rozlomil v půli. Byla jsem zrovna na návštěvě u rodičů, takže jsem horko-těžko přemluvila jakéhosi doktora, aby mi to alespoň obrousil, protože ta půlka, co mi v puse zůstala drala můj jazyk do krve.

Moje lékařka pak konstatovala , že tam mám Chlumského (jak mi tam proboha ten chlap vlezl) a dala mi zub během dvou měsíců zase do pořádku.

A zoubek opět zmoudřel. Opět na půl roku.

Na další kontrole jsem zubařce sdělila, že zub zase zlobí. Opět nebylo nic vidět. Chlumský byl opět schovaný pod plombou. Takže plomba ven, do zubu vložka a ucpat něčím, co jsem za dva dny snědla.
Další kontrola - nová vložka, raději zacementovat, ať nám to pacientka zase nesní.

Do týdne jsem měla pusu jako balón. Vedle zubu vak (váček se tomu opravdu říkat nedalo).

Zubařka měla mého zubu plné zuby (hahaha) a milý zub mi vytrhla (béééé).
Sice mi ho chtěla dát na památku, ale já odmítla.

Teď je mi to líto. Ten zub žil v mé puse 25 let. Pomáhal mi rozmělňovat jídlo, dotvářel můj úsměv. Sice mrška bolel, ale za to jsem si asi mohla sama.

Na nástěnce u zubařky je velký nápis ČISTÝ ZUB SE NEZKAZÍ.

On se chudinka bránil, já ho špatně čistila, nechala ho zkazit, nechala ho vrtat a nakonec, já bestie bezcitná, jsem ho nechala vyhodit do koše.

Promiň zoubku, omlouvám se a jako mou omluvu přijmi tuto baladu.

Byl jednou jeden zub .......

p.s. Zdravím všechny bojovnice za čistý chrup
Vaše Šárka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 24.09.06 14:32

Dokážu si představit tu bolest, kterou tobě ani nikomu jinýmu nepřeji, ale Chlumský v puse mě fakt pobavil :o))))))

Dadla

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 24.09.06 19:37

Vím že ti na zubařském křesle při častých návštěvách asi moc do smíchu nebylo - ale já se právě od srdce zasmála… Takže díky - dnes mi do smíchu moc není :o((

Já se bojím zubaře docela slušně, ale chodím taky pravidelně.. Naštěstí zatím nevím, co je to trhání zubu a pár let jsem si nepovídala ani s vrtačkou. Snad to tak ještě pár let vydrží (ťuk ťuk ťuk)…

Tak ať je ti brzo fajn a ostatní zuby nezlobí.
Monina

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 24.09.06 21:02

Ahoj Šárko,!
problémy se zubem teda nezávidím a chápu teď Tvojí jistou opuštěnost, že jsi se zbavila svého „kámoše“.....  Ale nevěš hlavu, třeba se Chlumský (nebo jak se sakra ten chlap jmenoval) jen přestěhoval pod jiný zoubek a budeš mít na příštích 25 let nového "kámoše ;-)  

Díkz za pěkný deníček a vůbec za vše…
Zuzka z Květňátek 2005

Vložit nový komentář