Zoufalé matky dělají zoufalé věci - Hody, hody...

Rodičovství

Nemám ráda Velikonoce. Už jako malá jsem je neměla ráda. Líbilo se snad jen barvení vajíček jenže pak..... nechat si napráskat na zadek, darovat vlastnoručně nabarvené vajíčko a přitom se tvářit, že se mi to všechno líbí. Navíc můj bráška donesl domů spoustu dobrot a já se mohla uškemrat, aby mi něco nechal.

Pak jsem vyrostla a opustila rodné hnízdo. A Velikonoce - zrušila jsem je .
Já je ke svému životu nepotřebovala (však už víte proč) a manžel je taky nemusel - víš, co je to za trapas chodit po všech děvčatech v okolí, naplácat jim na zadek, třesoucíma rukama vybrat nějaké zapatlané vajíčko a navíc ještě od určitého věku ustát všechny ty skleničky plné vína nebo slivovice.
A pak kdo měl pořád jíst ta kvanta vajíček, vaječných pomazánek a polámaných čokolád.

S dětmi Velikonoce opět začaly vystrkovat růžky. Pekla jsem velikonočního Beránka, barvili jsme vodovkama a voskovkami vajíčka- děti to milují a navíc při tom nemají vůbec čas zlobit.
Davídek dostal pomlázku a vyplácel maminku, sestřičku i naši milou sousedku. Verunka byla pyšná, že mu mohla dát vlastnoručně vyrobené vajíčko, Davídek dostal kopu čokolád a obětavě se rozdělil se sestřičkou.

Dnes je dcera už školačka - takže nechystáme vajíčko jen pro tátu a Davídka, ale i pro spolužáky.

První rok to byla docela legrace, druhý už začal být trošku trapný - Verča při šlehání nevěděla jak si stoupnout, spolužák zase jak se v naší těsné předsíni otočit, aby se trefoval kam měl (na mě si raději vůbec netroufl). Verča pak otráveně zašla pro vlastnoručně namalovaná vajíčka, chlapec si jedno třesoucíma rukama vytáhl a koukal co nejrychleji zmizet, červený až za ušima.

A letos ????
Uvidíme, ale mám pocit, že osmiletá dcera rychle dospěla k podobnému názoru na Velikonoce, jaký mám já.
A Davídek - ten se zase těší na čokoládového zajíčka, ze kterého v žádném případě Verče nedá ani obal, natož ochutnat.

Takže hody, hody .......

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 21.03.08 16:23

Milá Šárko, to jsi mě pobavila. Myslím, že tento pohled na věc má většina z nás. Já to mám taky tak. Ale sama v sobě to beru tak, že jsou to svátky jara a že po velikonocích už je vážně konec zimy. Zdobíme, tojo, to máme rádi. A celé to tak nějak zvládnem. Kluci jsou ještě malí, tak se těší a to se ráda obětuju. Vajíčka nějaké sníme, zbytek vyhodíme. Nějaké zajíce máme ve spíži ještě od loňska, postupně slouží jako poleva na perník.
Mám tip. Nejlepší je odjet někam na chalupu nebo do penzionu a udělat si velikonoce bez velikonocí!!  

Dana (maminkou s emimi…)

 
BlanulaK
Kecalka 341 příspěvků 21.03.08 20:24

Ani já jsem velikonoce jako holka nikdy neměla ráda. Později jsme si s nejlepší kámoškou vypěstovaly tradici, že jsme vždycky vypadly jen sami dvě spolu někam do přírody a opekly si první buřtíky venku na ohýnku. Teď když už mám synka, mám i třetí rok s touhle krásnou tradicí utrum. Protože když je to kluk, tak ho chtěnechtě do velikonoční pomlázky musím zapojit. Obejít všechny babičky, prabababičku, neteřinky…Až bude větší, tak se z těchto rejů zase ráda vyvleču a vypadnu radši zase někam ven…
 Blanka

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 21.03.08 23:37

My letos velikonoce zrušili komplet - mám sice připravené vejdunky (vyfouklá bílá vajíčka) na zdobení, ale nějak na ně nedošlo - místo vajíček jsme vymalovali obývák…

Ale jinak se u nás s velikonocemi docela šílí, malovávali jsme kolem padesáti vajíček :o

L.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 22.03.08 10:34

AHoj všichni,  

tak já tedy Velikonoce ráda docela mám, ale to jen díky tomu, že jsem si z nich vzala jen to, co se mi líbí a co mají rády i děti. Snad nám to ještě nějakou dobu vydrží.  

Začne to na škaredou středu, kdy soutěžíme o nejhezčí škleb :O))) Na zelený čtvrtek jsem si koupila zelené tričko :o)) a měli jsme zelenou večeři, abychom dodali vitamíny a byli celý rok zdraví (brokolice se sýrovou omáčkou, mňam).
Na velký pátek se hledají poklady, tak jsem dětem připravila „poklad“ (čokoládové penízky, barevné kamínky, nějaké obrázky, bonbonky) ukryla ho a měli doma bojovku. Upekli jsme jidáše, děti si úžasně užily jejich tvarování.  

Taky jsme si všichni udělali radost - koupili jsme si něco hezkého na sebe, aby nás „beránek nepokakal“. Děti dostaly župánky na koupání, já jsem si koupila plavky, tatínkovi tričko a netradičně jsem koupila tričko i každému ze svých rodičů a měla jsem velkou radost za ně, že budou mít radost za nečekaný dáreček. I když drobnost.
Dnes peču mazance, něco z mazancového alias vánočkového těsta peču dost často a máme to rádi, jen to má tentokrát jiný tvar, no.
Doma máme vystavenou strašnou spoustu kuřátek, zajíčků, hnízdeček. Jsem na to ujetá od té doby, co sama bydlím (asi 12 let) a geometrickou řadou mi narůstají … Taktéž dětmi vyrobené kraslice (ze školky), nikdy žádné nevyhodíme a máme byt doslova převajíčkován. Na každém okně velikonoční WC obrázek, u toho jsme se vyřádili celý měsíc.
Vajíčka nabarvím sama, to mi nejde, Hanička pomůže se zdobením (navíkací obtisky, na nic jiného se nezmůžu) :o))
Koledovat chodí zatím děti obě, obejdou sousedy v naší ulici. Jíra s pomlázkou, Hanička s řehtačkou. Řeknou koledu a dostanou dobrůtky. Sousedovic děti obdobně přivítám já, podělím vajíčky a nechám vybrat, zda vařené, nebo čokoládové (děti už mají slíbeno, že dobrůtky pro koledníky co zbydou, jsou jejich).
Jo a v noci z neděle na pondělí k nám chodí beránek a dětem v pokojíčku schová čokoládová vajíčka. Už se těším na to ranní hledání.
Takže Velikonoce můžou být i krásné, pojmeme-li je příjemným způsobem. Jen se v pátek nesmím dívat na zprávy, souvislost s umučením nějak necháváme stranou.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama