2 biochemická těhotenství za sebou, podařilo se Vám otěhotnět?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
897
7.11.21 09:13

2 biochemická těhotenství za sebou, podařilo se Vám otěhotnět?

Dobrý den, mám za sebou 2 biochemická těhotenství  :roll:

S manželem se půl roku snažíme o miminko. V září jsem začala užívat Gynex, v tu chvíli jsem viděla ohromnou změnu, poznám na sobě ovulaci, díky ovulačním bolestem. Dokud jsem Gynex nebrala, test vždy negativní. V září nasazen Gynex, sílící test, poté ms. Teď v říjnu opět, sílící test, dva dny zpoždění, slábnoucí test a ms. Už se 2× za sebou se podařilo, ale stejně se nikdy těhotenství neudrželo. Začínám se bát, že je problém někde v udržení těhotenství. Řešila jsem to se svým gynekologem, dle něj nic řešit nebude a je to v pořádku, nemám testovat dokud nebude alespoň týden ms zpožděná a předejdu zklamání 8o to se ale těžko dodržuje, když to těhotenství na sobě prostě poznám. Není to vsugerované. Je mi 29 let, 2 předchozí těhotenství na první pokus a vždy se udržely. Mohu poprosit o Vaše zkušenosti s opakovaným biochemickým těhotenstvím? Povedlo se nakonec? Měly jste nějaká vyšetření atd.? Má mamka má trombofilní mutaci, sníženou funkci štítné žlázy, ani to pan doktor nechce vyšetřit. V době kolem ovulace mám lehké špinění. Očividně nemám problém otěhotnět, ale problém s udržením těhotenství :nevim: děkuji za každou odpověď, jsem z toho dost zklamaná a pořád nad tím přemýšlím :,( poprvé jsem si říkala náhoda, teď podruhé už mi to jako náhoda nepřijde a popravdě se děsím dalšího pokusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2944
7.11.21 09:31

Měla jsem to samé, 4 biochemka během půl roku. Šli jsme do CARu čistě jenom kvůli vyšetření a testům, které ti obvodní gynekolog neudělá, všechno nakonec v pořádku. Kdyby dělala problém trombofilní mutace, tak tam jsou potraty ve vyšším tt, na konci prvního trimestru, to mi řekli v CARu. Do roka jsem otěhotněla úspěšně spontánně, tělo se asi potřebovalo zregenerovat po prvním porodu a dlouhém kojení. :nevim: Doporučím inositol, takže Fertiprona atd., podporuje dozrávání vajíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
7.11.21 09:38

@stín katedrál 4 biochemická? To muselo být na psychiku něco :hug: já to dvakrát obrečela a už to nechci zažít :,( bojím se té štítné žlázy nebo hormonů, protože mám docela problém s kvalitou a padáním vlasů a váha mi také nejde dolů, i když pohyb i stravu mám poměrně ok. Ale dr nic řešit nechce. Děkuji za uklidnění, že se povést může i přes opakovaná biochemka :hug: ten inositol vyzkouším děkuji :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
7.11.21 09:39

@stín katedrál po druhém porodu jsem 4 roky, nekojím 3,5 roku, takže v tom problém nebude :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
7.11.21 10:00

Taky jsem prodelala biochemicke tehotenstvi a nakonec na treti pokus se udrzelo :palec: a to jsem byla o sest let mladsi nez ty a bylo to prvni snazeni. Ty uz vis, ze plodna jsi, tak relaxuj, vim ze se to lehko rekne, ale psychika dela strasne moc :srdce: hodne stesti at to uz vyjde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
731
7.11.21 10:01

Štítnou žlázu ti muze normálně vyšetřit i obvoďák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4381
7.11.21 10:10

Biochemko, SP a zt s revizi během půl roku, pak trictvrte roku pauza a jsem 11tt, vše zatím Ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
7.11.21 10:19

@Markétka111 :srdce: děkuju, no první 3 měsíce jsem byla naprosto v klidu, teď po těch 2 biochemkách už ne :,( přitom to tentokrát vypadalo fakt nadějně. Takže po 2 biochemkách to nakonec vyšlo? To by bylo super :hug: jako vím, že už nejsem nejmladší :lol: čekala jsem že bude horší otěhotnět, ale ne to, že otěhotním a neudrží se :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
7.11.21 10:21

@Micilin děkuju, já myslela, že obvoďák jen když mám problémy. Zkusím to tedy tam. Ale ten normální profil musí gynekolog že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
7.11.21 10:22

@hospodki to jste vyzkoušela skoro vše co jde :hug: děkuji za pozitivní zkušenost po tolika špatných :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4381
7.11.21 10:31

@anonymka227 no vajíčko se oplodnilo pokaždé, akorát ne vždy se zvládne zavrtat nebo je to kvalitní. Ty vajíčka jsou vlastně 30 let stará a plno jich ke špatných. Fena ve dvou letech už muže byt březí a ta vajíčka jsou čerstvá, kdyby to zkusila v 10 tak to taky nebude dobre. Možná špatný příměr, ale reálný. Ty biochemka jsou ještě dobrý, v dnešní době je tolik potratu, protože se testuje před ms. Jinak by to bylo jen dvoudenní zpoždění ms. Psychicky to bolí, ale pokud jste takto plodní tak se určitě brzy povede a udrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
7.11.21 10:37

@hospodki :lol: pěkný příměr, ale asi je to tak no. Poprvé testuji v den ms, ale je mi jasné, že je to brzy, jenže já už to vždy vím týden dopředu :roll: poznám to na sobě a je těžké netestovat, ale asi se na to vyprdnu :nevim: stejně je mi to k ničemu. Můžu se zeptat, jestli jste něco brala na podporu otěhotnění nebo jste to teď nechala na přírodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
731
7.11.21 11:27

@anonymka227 Řekni, že Ti padají vlasy a jsi unavená, pošle Tě na krev. Na ten zbytek asi budeš muset do CARu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
7.11.21 11:30

@Micilin děkuji :hug: vyzkouším obvodní :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4381
7.11.21 11:38

@anonymka227 nic jsem nebrala. První je na jeden pokus a při každém snažení to klaplo hned první měsíc, ale nadějné to vypadá až teď. Beru jen listovku a teď Vít C kvůli lepší imunitě. Je podzim, ty vlasy víc padající jsou normální. Me vždycky na podzim víc padají a pak na jaře. Jsem jak když pes mění srst :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat