2 děti a žádné hlídání

Anonymní
30.12.19 14:36

2 děti a žádné hlídání

Maminky, krásný den všem. Chci se zeptat, je tu někdo, kdo má 2 popřípadě i více dětí a nemá žádnou možnost hlídání? A tím žádnou, myslím opravdu žádnou (krom např. placeného hlídání). Jak to zvládáte?
Uvažujeme o druhém ditku, ale toto je něco, co nás opravdu hodně tíží. Nevím, jak bychom řešili mimořádné neočekávané situace, například pobyt v nemocnici…
Prosím anonym, nebo smazat.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

30.12.19 14:42

Ahoj, ja to takhle mam. Dost zalezi, kolik bude starsimu ditku. Ja mam kluky 2,5 roku od sebe. Prvni rok a pul jsem je mela doma oba a to byl masakr, pak starsiho vzali do skolky a to uz je pohoda. Zvladnout se to da, nejhorsi bylo, kdyz jsem ja onemocnela. Jinak to neni zadny vetsi rozdil, nez kdyz mas dite “jen” jedno. Hold na nejake vikendy jen sami dva s manzelem muzeme jeste x let zapomenout, ale taky se jednou dockame!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
30.12.19 14:42

Mám 2 dcery, 3,5r a 1r. Fungujeme s manželem celkem ok, prostě nikam nechodíme jenom sami. Starší už je tedy ve školce. Nepředvídané situace bychom řešili, až by přišly. Uvažujeme o chůvě, ale zatím jsme se neodhodlali. Spíš se děsím doby, až budu muset do práce, opravdu netuším, jak budeme řešit prázdniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 14:43
@Anonymní píše:
Maminky, krásný den všem. Chci se zeptat, je tu někdo, kdo má 2 popřípadě i více dětí a nemá žádnou možnost hlídání? A tím žádnou, myslím opravdu žádnou (krom např. placeného hlídání). Jak to zvládáte?
Uvažujeme o druhém ditku, ale toto je něco, co nás opravdu hodně tíží. Nevím, jak bychom řešili mimořádné neočekávané situace, například pobyt v nemocnici…

Ahoj. mám 4 děti a jsme taky dá se říct bez hlídání. Když je manžel v práci a potřebuji třeba na gyndu, mám u sebe jen jedno dítko pohlídá babička, ale je to jen když to fakt jinak nejde. Jinak jezdíme k dr. celá rodina nebo jen manžel s dcerou třeba apod. Když jsem byla v nemocnici jako po porodu nebo s dcerou, vzal si paragraf manžel. Tohle je určitě ta poslední věc, kteoru bych řešila. Pokud chcete mít mimčo, jdete do toho :-)Vždycky jde všechno zvládnout. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
30.12.19 14:43

Mám dvě děti a manžela. Babičky 200 km daleko. Když jsem byla v nemocnici, tak manžel byl doma. Placené hlídání nevyužíváme, mladší by to nedala.
Po mateřské jsem šla hned do práce na poloviční úvazek, máme hypotéku a platíme soukromou školku vzhledem k šikaně, která byla ve státní.
I třetí bychom bez hlídání nějak zvládli, ale cestu si k nám nenašlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5390
30.12.19 14:44

Já a zvládám to dost špatně, cítím se naprosto izolovaně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 14:48
@Anonymní píše:

Babičky nejsou nebo nefungují?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 14:50

My - dvě děti, 3,5 r a 11 měsíců. Problém byl už jenom druhý porod, neměl nám kdo pohlídat dítě. A na to si nikoho nenajmeš, když nevíš jak dlouho budeš rodit, jestli pár hodin nebo celý den.

• Nahlásit
  • Citovat
3337
30.12.19 14:51

Máme tři (6,3 a necelý 1) a dá se to, prostě buď jdeme/jedeme všichni nebo holt každý sám a hlídá ten druhý :mrgreen: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 14:53
@Jedna babička píše:
Babičky nejsou nebo nefungují?
moje maminka mi letos zemřela a druhá babička je daleko a navíc o dceru moc zájem nejeví. Vím, že kdyby bylo ouvej, tak by nepřijela.
My ani nemáme problém s tím, že se nikam s manželem nedostaneme sami, spíš se desim různých nečekaných situaci.
  • Nahlásit
  • Citovat
11840
30.12.19 14:54

No vidíte, a vedle běží diskuse, jak „zlá“ tchýně chce hlídat ročního chlapečka, a jak to zakladatelka nechce a vůbec nepotřebuje život je plný ironie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 14:56
@stinga píše:
No vidíte, a vedle běží diskuse, jak „zlá“ tchýně chce hlídat ročního chlapečka, a jak to zakladatelka nechce a vůbec nepotřebuje život je plný ironie

u takovýchto diskuzí si vždycky říkám, kdyby tak někdo CHTĚL hlídat dítě mně.

• Nahlásit
  • Citovat
3337
30.12.19 14:57

Jen teda doplním, že chlap má dobrou práci - šéfuje, takze si může odejít popř zařídit co chce, když je třeba potřeba něco ohledně dětí. Do budoucna by nás i v pohodě uživil, že bych i mohla zůstat doma s dětma dál.. Problém totiž bude s vykrytim prázdnin apod. I když staršímu bude 10, až já budu řešit nástup do práce, to už by možná zvládl být doma sám a pohlídat mladší. No uvidíme, je to daleko..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 15:06
@Anonymní píše:
My - dvě děti, 3,5 r a 11 měsíců. Problém byl už jenom druhý porod, neměl nám kdo pohlídat dítě. A na to si nikoho nenajmeš, když nevíš jak dlouho budeš rodit, jestli pár hodin nebo celý den.

Ano, přesně to jsou ty situace, kterých se bojím. To, že nikam nemůžeme s mužem je mi líto, ale s tím jsme do toho šli. Můžu se zeptat, babičky nemáte vůbec?

• Nahlásit
  • Citovat
30.12.19 15:08
@Anonymní píše:

No tak pobyt v nemocnici nebo zlomenou ruku řeším taky a můžu ti říct, že je to problém i když to víš dopředu. Ale zas jestli nemá kdo hlídat jedno děti nebo dvě je jedno ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama