Syn je gay, jak připravit manžela

Anonymní
30.12.19 10:48

Syn je gay, jak připravit manžela

Ahoj děvčata a všichni ostatní. Jelikož je to velmi osobní a citlivé téma, tak raději anonymně. Zajímalo by mě, co by jste v naší situaci dělali vy. Nejstarší syn je gay a manžel je ortodoxní odpůrce homosexuálů. Je to velmi hodný a chápavý člověk, jen chlapi s touto orientací ne a ne vystát. Kdykoliv se gay pár objeví v televizi nebo se nějaká slavná osobnost přizná k homosexualitě, má vždy nemístné poznámky. A to i před dětmi. Když už říká nějaký vtipy vždy je to o nich. Je pravda, že poslední dobou už to tolik nekomentuje, jelikož mi to vadí, ale v sobě to prostě má. Několikrát se nechal slyšet, že jeho největší noční můra je, že by jeden z našich synů byl gay. No a je to tady. Vím, že se to bude muset manžel co nejdříve dozvědět, ale hrozně se toho bojím. Nevím jak na to. Nevím zda to nechat na synovi nebo mu to říct sama. Napadlo mě i trochu připravit cestičku, ale nevím jak na to. Na toto téma reaguje jako býk na červený hadr. Já už to o synovi vím několik týdnů, sama jsem potřebovala čas se s tím srovnat, teď je ale nejvyšší čas to oznámit chlapovi. Syn měl totiž přes rok přítelkyni, jak se mi přiznal, hlavně na nátlak táty, který měl starost, že ho v 16 letech holky nezajímají. Tak zřejmě aby to zakryl začal chodit s jednou slečnou se kterou se zná hodně let. Rozhodl se ale po více jak roce, že jí nechce lhát a ukončil to s ní. Ta to ale nese stále těžce a nechápe důvod rozchodu. Syna to velmi trápí a chce jí říct pravý důvod. Trvá na tom i jeho nová známost, na neštěstí je to mladý manželův kolega z práce. Bohužel je zde obava, že si to nenechá pro sebe a manžel se to dozví od někoho jiného. To bychom nechtěla. Nedej bože od toho kolegy, kterému se nelíbí, že to musí tajit. K manželovi se už jednou doneslo, že kluci spolu byli venčit psa, ale syn to ukecal na to, že se s ním kolegové radili jaký dárek mu pořídit k narozeninám. Sežrali jsme to oba. V té době jsem to ani já nevěděla, ale jak jsem se to dozvěděla, došlo mi hned, kdo je ten jeho vyvolený. Už to nejde dále před manželem skrývat. Cítím se špatně i z důvodu, že nemáme mezi sebou tajnosti a kdyby to bylo naopak, také by se mi to nelíbilo. Zase chápu syna, že má strach to tátovi říct, od dětství slýchal narážky na gaye, tak se není čemu divit. Naštěstí to už neudržel v sobě a svěřil se svému nejlepšímu kamarádovi, kterému se povedlo přesvědčit ho, aby se svěřil alespoň mě. Ano byl to šok, ale co, život jde dál. Bojím se ale, že pro manžela to bude mnohem těžší než pro mě. A společně se synem máme obavu, aby to nenarušilo jejich skvělý vztah táta-syn. Mají k sobě opravdu blízko a to i přesto, že syn není biologický potomek manžela. Vychovává ho ale od dob co chodil do školky. Synovi bude za nedlouho 18. Společně máme ještě čtrnáctiletá dvojčata, také syny. Ti také ještě nic netuší. Holky, jak by jste se k tomu postavily?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6448
30.12.19 10:53

Já bych asi začala otevírat témata typu, jak se relativně nedávno zabil ten mladý kluk, protože se tak strašně bál reakce své věřící rodiny, že radši sám odešel ze světa. Aby si manžel uvědomil, kam homofobie a nenávist k lidem, co si svůj úděl nevybrali, vede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5988
30.12.19 10:54

Na tohle se podle mě nedá připravit, bude mu to muset prostě říct a počítat se všemi možnými reakcemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
30.12.19 10:54

A víš, že muži kteří nemohou homosexuály vystát, a strašně proti nim brojí, jsou v podstatě ve svém nitru taky, a tak moc se bojí, aby to na nich nikdo nepoznal, že by jim nejraději před lidmi nasadili psí hlavu. Muži, které takové myšlenky ani nenapadnou jsou proti nim docela schovívaví, protože jsou jim fakt šumák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13582
30.12.19 10:58

Asi bych se připravila na to, že otec vyžene syna z domu..Aby měl kam jít..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 11:03

Manzel mel vzdy podobne reci jako tvuj manzel, jeho otec a stryc to same. Manzeluv bratranec si nesmel koupit cervene kalhoty jak jeho otec vyvadel :mrgreen: manzeluv bratr je gay :mrgreen: vsichni ho i s manzelem bezeslova prijali, navstevuji se a nebyl to nakonec nejmensi problem :mrgreen: ale ty reci o gay komunite mluvi dal :mrgreen: teda samozrejme ne pred svagrem a jeho manzelem :mrgreen: nic nemusi byt tak horke jak se zda :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.12.19 11:04
@Anonymní píše:
Manzel mel vzdy podobne reci jako tvuj manzel, jeho otec a stryc to same. Manzeluv bratranec si nesmel koupit cervene kalhoty jak jeho otec vyvadel :mrgreen: manzeluv bratr je gay :mrgreen: vsichni ho i s manzelem bezeslova prijali, navstevuji se a nebyl to nakonec nejmensi problem :mrgreen: ale ty reci o gay komunite mluvi dal :mrgreen: teda samozrejme ne pred svagrem a jeho manzelem :mrgreen: nic nemusi byt tak horke, jak se zda :mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
13650
30.12.19 11:15

To je hrozna situace. Pripravila bych se na vsemozne situace, domluv se se synem zda chce rict sam ci s tebou pripadne at to reknes ty.
Zacala bych rozhodne pripravovat pudu pro manzela - rict napr. pribeh o synovi jedne uzivatelky emimina co se obesil :( je to synovec nejake slavne pani nemuzu si vzpomenout na jmeno ale bylo to i v televizi. Kamaradka byla spoluzacka toho kluka :(
Ale rozhodne stuj za synem, manzel je v tomto opravdu hrozny - takove lidi nesnasim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
30.12.19 11:19
@Králičice píše:
Asi bych se připravila na to, že otec vyžene syna z domu..Aby měl kam jít..

Tohle mě napadlo jako první. Ale zakladatelka píše, že to není jeho syn. Takže by mu to mělo být šumák, ikdyž mají skvělý vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
504
30.12.19 11:19

To bude fakt nenápadný, když začne náhodně u večeře vytahovat příběhy o rodiči nepřijatých gay synech :mrgreen:

Podle mě se na to nedá připravit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 11:20

Strach je v tomto případě přirozený, ale nedopust, aby se to provalilo jinak. Moc se mi tedy nelíbí mladík z práce, že není schopen pochopit vážnost situace a vytváří zbytečné tlaky. To by mi vadilo hodně. A to bych i synovi řekla. Takový vyvzdorovany vztah nikdy k ničemu dobrému nepovede. Manžel to vůbec nemusí pochopit. To se nám taky v rodině stalo. Se synem se baví, ale vztahy značně ochladly. Taky to byl ten ultra odpůrce. Nikdy nejde předem říct, jak kdo bude na takové oznámení reagovat. Udělejte to co nejdřív, ať se to opravdu nedozví od někoho dalšího ve stylu výsměchu, to by určitě dobře nedopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 11:24
@kaja00 píše:
To je hrozna situace. Pripravila bych se na vsemozne situace, domluv se se synem zda chce rict sam ci s tebou pripadne at to reknes ty.
Zacala bych rozhodne pripravovat pudu pro manzela - rict napr. pribeh o synovi jedne uzivatelky emimina co se obesil :( je to synovec nejake slavne pani nemuzu si vzpomenout na jmeno ale bylo to i v televizi. Kamaradka byla spoluzacka toho kluka :(
Ale rozhodne stuj za synem, manzel je v tomto opravdu hrozny - takove lidi nesnasim

Ano o tom vím, byl to synovec moderátorky Sama doma a pošty pro Tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
13582
30.12.19 11:29

@FraDeu - jenže ho v 17 letech asi živí..pokud ho bere jako vlastního..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 11:29

To bude dobrý, jen mu to řekněte až bude dost času na to, aby se šel někam projít a vstřebat to. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 11:31

To je teda náhoda, že manžel je tak moc proti gayům az z toho syn gay je.. Nemůže to bejt tak trochu kvůli tomu? Mne to přijde az neuvěřitelný :oops:
Taky jsem mela takovýho kolegu, delal si z nich furt srandu.. Ale mel adoptivního syna, kterej byl od pohledu „jasnej“ prislo mi, jako by to bylo jeho obrana.. Kluk se taky snazil randit s holkama.. Ale teď uz teda ma chlapa, kolega to nakonec vzal tak jak to je.. Je jejich jediny dite, ikdyz nevlastní a vlastně se nic nezmenilo..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama