Reklama

2 pracovní smlouvy a rodičák?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 20:33
2 pracovní smlouvy a rodičák?

Ahoj holky, jsem na rodičovské dovolené a chodím si brigádně přivydělávat..ovšem mi brzy vyprší smlouva na dohodu a já bych chtěla si dál přivydělat. Mohu mít normální pracovní smlouvu, když jsem ještě stále vedená u svého zaměstnavatele přes který mám rodičák? Děkuji za anonym.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33078 příspěvků 1 inzerát 17.12.16 20:58
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem na rodičovské dovolené a chodím si brigádně přivydělávat..ovšem mi brzy vyprší smlouva na dohodu a já bych chtěla si dál přivydělat. Mohu mít normální pracovní smlouvu, když jsem ještě stále vedená u svého zaměstnavatele přes který mám rodičák? Děkuji za anonym.

jo, při rodičáku můžeš neomezeně pracovat (i prakticky odzkoušeno ;) )

Ornwen
Závislačka 4264 příspěvků 1 inzerát 17.12.16 20:58
@Anonymní píše:

Jako úvazek? Taky jsem to teď zjišťovala, google říká, že jo, ale nejspíš ne celý úvazek. Tady mi ale tvrdili, že klidně celý. Na druhou stranu to většinou člověk na rodičáku asi stejně nechce :)
Nebo jestli děláš na DPP (300h ročně), tak můžeš přejít na DPČ, to je omezené na max. 20h týdně. Tak jsem tenhle rok dělala já. Akorát DPČ je výrazně méně výhodné (vyšší odvody a to o dost). Ale od nového roku můžeš mít novou DPP.

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 17.12.16 21:00
@Ornwen píše:
Jako úvazek? Taky jsem to teď zjišťovala, google říká, že jo, ale nejspíš ne celý úvazek. Tady mi ale tvrdili, že klidně celý. Na druhou stranu to většinou člověk na rodičáku asi stejně nechce :)
Nebo jestli děláš na DPP (300h ročně), tak můžeš přejít na DPČ, to je omezené na max. 20h týdně. Tak jsem tenhle rok dělala já. Akorát DPČ je výrazně méně výhodné (vyšší odvody a to o dost). Ale od nového roku můžeš mít novou DPP.

Já dělám na rodicaku HPP, takže to jde ;) :kytka:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 17.12.16 21:00
@Ornwen píše:
Nebo jestli děláš na DPP (300h ročně), tak můžeš přejít na DPČ, to je omezené na max. 20h týdně. Tak jsem tenhle rok dělala já. Akorát DPČ je výrazně méně výhodné (vyšší odvody a to o dost). Ale od nového roku můžeš mít novou DPP.

Já dělám na rodicaku HPP, takže to jde ;) :kytka:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33078 příspěvků 1 inzerát 17.12.16 21:00

@Ornwen můžeš tady dát ten odkaz z google?

anonymní- klidně na plný úvazek

Ornwen
Závislačka 4264 příspěvků 1 inzerát 17.12.16 21:05

@matkabagristy bylo to víc článků. A pravda je, že to nebylo při rodičáku. Šlo o to, že podle výkladu nemůžeš mít dva plné úvazky najednou, že se to jako nedá stihnout :-)
Zkusím dohledat.

edit: http://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…

http://www.danarionline.cz/…-zamestnani/

Uživatel je onlinemedunka23
Kelišová 6777 příspěvků 17.12.16 21:06

Můžeš na plný, jen do 2 let věku dítěte bys ho neměla dát do žádnýho školkovýho zařízení nad určité hodiny, to by ti rodičák vzali.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 21:09

Takže až vyčerpám 300 hodin na dohodu, mohu mít normální pracovní smlouvu i když mám už jednu v předchozím zaměstnání?-tam mám na dobu neurčitou, ale po zkončení rodičáku chci dát výpověď a zůstat u nynějšího zaměstnavatele u kterého teď dělám. Právě mi učetní v práci říkala, že další smlouvu na rodičáku mít nemohu, tak proto se ptám tady Vás jak to je, děkuji.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33078 příspěvků 1 inzerát 17.12.16 21:10

@Ornwen takže mám pro tebe novinku. 4lánky, které jsi sem dala jsou 10 let staré. Mezitím se přestalo uživat pojmů hlavní a vedlejší poměr. Jsou prostě pracovní poměry, můžeš pracovat pro několik zaměstnavatelů a všude je to prostě pracovní poměr. A už před vydáním těchto textů bylo pobírání RP neomezeno zaměstnáním.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 17.12.16 21:11

@Ornwen No, ono by se taky chtělo podívat na datum vzniku těch článků… protože oba jsou starší než aktuální zákoník práce a tedy zcela mimo.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33078 příspěvků 1 inzerát 17.12.16 21:12
@Anonymní píše:
Takže až vyčerpám 300 hodin na dohodu, mohu mít normální pracovní smlouvu i když mám už jednu v předchozím zaměstnání?-tam mám na dobu neurčitou, ale po zkončení rodičáku chci dát výpověď a zůstat u nynějšího zaměstnavatele u kterého teď dělám. Právě mi učetní v práci říkala, že další smlouvu na rodičáku mít nemohu, tak proto se ptám tady Vás jak to je, děkuji.

můžeš, rodičák nemá se zamětnavatelem nic společného. Jen teda u toho původního nezapomeň včas podat výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 17.12.16 21:12
@Anonymní píše:

Můžeš, jediné omezení, které tam je, je to, že pokud bys vykonávala činnost, která je oborem činnosti tvého původního zaměstnavatele, tak potřebuješ jeho souhlas.

Ornwen
Závislačka 4264 příspěvků 1 inzerát 17.12.16 21:16

@j.a.n.i1 nic rozumnějšího (=pro mě srozumitelného) jsem na to téma nenašla. Nebo se to týkalo osvč :nevim:
Ale dík za odpověď. Mohla bych se dostat do podobné situace jako anonymni. :palec:

Vermun
Závislačka 3284 příspěvků 17.12.16 21:27

Můžeš pracovat na další PP u jiného zam-tele. Naprosto bez problému. Pracovala jsem tak rok.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama