3 otázky - všehochuť

Anonymní
1.4.16 12:25

3 otazky - vsehochut

Omlouvam se za anonym, intimni je jen dotaz cislo jedna.Jsem 3 tydny po porodu. Vcera jsem se zrcatkem mrkla tam dolu, jak vypadam a jsem v soku. Nevim jak to popsat, ale hned jak je posevni vchod tak kousek za nim jsem videla delozni cipek 8o je to mozne? Dotaz 2: kolikrat se celkem jde s miminkem na kycle, pokud je teda vse ok? Dotaz 3: dcera ma 3 tydny a v poradne nam namerily 57 cm, pry je dlouha.Je to opravdu hodne? trochu se bojim aby nemela v pul roce 80 cm :) Mely jste nektera tak dlouhou holcicku a jak na tom byla s vyskou dal? dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24136
1.4.16 12:30

Odpoví jen na to poslední. Moje byla dlouhá a je, v půl roce měla 74 cm. Ve 2,5 má asi metr. A co, nijak to neovlivní a nožičky ji neuriznes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6424
1.4.16 12:32

1. nevím, nekoukla jsme se
2. byly jsme 2×
3. koukla jsme na záznam a dcera měla ve 3t - 58,5cm, v půl roce měla jen 74cm :) no a teď skoro 5 let má 124cm, je vysoká, ale je to po tátovi - 198cm.
Máte dispozici k výšce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
1.4.16 12:33

První nevím, nekoukala jsem se. Na kyčle se myslím chodí 3× do 6 týdnů, pak za měsíc a pak ve třech měsících. Výšku neovlivníš, ale existuje cosi jako vzorec dospělé výšky: pro holčičku: (výška otce -13cm + výška matky)děleno 2, plus minus 10cm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
1.4.16 12:34

Ohledně spodku moc neporadím, možné to asi je, ale nestresuj, ještě jsi v šestinedělí, pak hned utíkej na kontrolu na gyndu a na vše se případně optej.
Na kyčle se většinou chodí 2-3×, podle toho, jak se vyvíjí jadérka. My byli pokaždé nějak v 9ti týdnech, pak kolem 3m a pak už jsme v případě dcery nemuseli, u syna ještě jednou po půl roce.
Já mám obě děti dlouhé, při porodu „jen“ 52cm, ale v roce už přes 80cm, kluk ve dvou letech 100cm, teď 3,5 112cm. Ale my jsme oba vysocí, od toho se to odvíjí. Pokud jste jako rodiče spíš menší, může být nějaký problém například se štítnou žlázou, to je pak třeba řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.4.16 12:41
@bublinek píše:
1. nevím, nekoukla jsme se
2. byly jsme 2×
3. koukla jsme na záznam a dcera měla ve 3t - 58,5cm, v půl roce měla jen 74cm :) no a teď skoro 5 let má 124cm, je vysoká, ale je to po tátovi - 198cm.
Máte dispozici k výšce?

Ja 178 cm, tatka 189 cm

• Nahlásit
  • Citovat
Lutonka
1.4.16 12:43
@Anonymní píše:
Ja 178 cm, tatka 189 cm

Tak to bych neřešila. Uvidíš, jak bude růst nadále, oni si vás pohlídají. Ale jste oba hodně vysocí, tak nemůžete čekat malé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.4.16 12:55
@Lutonka píše:
Tak to bych neřešila. Uvidíš, jak bude růst nadále, oni si vás pohlídají. Ale jste oba hodně vysocí, tak nemůžete čekat malé dítě.

Tak kdyz holka nepreroste mych 178 cm tak budu maximalne spokojena :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
7517
1.4.16 12:56
  1. teď se ještě nezkoumej, je brzo. Podívej se až třeba po šestinedělí, ostatně na kontrole můžeš s gynekologem probrat, jestli je tvůj stav v pohodě, nebo ne. Mě se to po prvním porodu taky nějak nezdálo ještě po těch 6 týdnech, ale dr. mě uklidnila, že to vypadá z jejího pohledu normálně a že tělo se ještě vrací do původního stavu. A měla pravdu, za další dva měsíce byl spodek v původním stavu.
  2. jde se celkem 3× - v porodnici, v 6 týdnech a ve 3 měsících. Ale záleží i na tom, jestli už má miminko osifikační jádra. Já jsem s oběma kluky chodila na kontroly do 7 měsíců, kyčle měly v pořádku, ale jádra se vytvořila později, tak se to hlídalo.
  3. to neřeš, děti rostou skokově. Náš druhý měl ve 4 týdnech 61cm (porodní délka 50cm), v půl roce měl 71cm a neočekávám, že by byl nějaký obr, nemá po kom. První syn na tom byl podobně a teď ve dvou letech je spíš drobnější.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
1.4.16 12:57
@Anonymní píše:
Tak kdyz holka nepreroste mych 178 cm tak budu maximalne spokojena :lol:

Bohuzel trend je takovy, ze deti sve rodice prerustaji.Ja spis doufam, ze moje dcera nepreroste manzelovych 190cm :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Lutonka
1.4.16 12:58
@Anonymní píše:
Tak kdyz holka nepreroste mych 178 cm tak budu maximalne spokojena :lol:

Bohuzel trend je takovy, ze deti sve rodice prerustaji.Ja spis doufam, ze moje dcera nepreroste manzelovych 190cm :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
7517
1.4.16 13:02
@zoy píše:
První nevím, nekoukala jsem se. Na kyčle se myslím chodí 3× do 6 týdnů, pak za měsíc a pak ve třech měsících. Výšku neovlivníš, ale existuje cosi jako vzorec dospělé výšky: pro holčičku: (výška otce -13cm + výška matky)děleno 2, plus minus 10cm

Tohle mě vždycky rozesměje, protože tímto vzorcem žila celé mé dětství moje matka. Jsem spíš menší, ale moje matka si z nějakého důvodu přála vysokou dceru a pořád argumentovala, že přeci vzorec říká a že ještě vyrostu. No, nevyrostla jsem, ale se svými 164cm jsem maximálně spokojená. A zajímavé je, že výšový rozdíl mezi mnou a mou sestrou je 22cm a přitom máme stejné rodiče. takže v naší rodině se soudruhům do vzorce vloudila nějaká chybka :-D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
1.4.16 13:12

Tyjo..dole to vypadá steně..byl císař :roll: :mrgreen:
Na kyčlích standartně 3×, kdyby byly problémy víckrát-tam to hlídají víc.
No a já jsem si o naší malé taky říkala jak bude velká,(po porodu 51cm) 57cm měla v 6ti týdnech..teď má 4,5m a má cca65cm A řekla bych, že už neroste tolik jako ze začátku. Buď se to zpomalí nebo bude prostě delší :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
1.4.16 13:29
@Anonymní píše:
Omlouvam se za anonym, intimni je jen dotaz cislo jedna.Jsem 3 tydny po porodu. Vcera jsem se zrcatkem mrkla tam dolu, jak vypadam a jsem v soku. Nevim jak to popsat, ale hned jak je posevni vchod tak kousek za nim jsem videla delozni cipek 8o je to mozne? Dotaz 2: kolikrat se celkem jde s miminkem na kycle, pokud je teda vse ok? Dotaz 3: dcera ma 3 tydny a v poradne nam namerily 57 cm, pry je dlouha.Je to opravdu hodne? trochu se bojim aby nemela v pul roce 80 cm :) Mely jste nektera tak dlouhou holcicku a jak na tom byla s vyskou dal? dekuji

Dole jsem se nezkoumala, na kyčlích jsme byli 3× a to bylo vše ok jestli jste dlouhý je to normální my například dlouhý nejsme a dcera je zřejmě po mém otci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama