Aliexpress - průběh sporu

397
11.12.19 12:06

Aliexpress - průběh sporu

Ahoj. Objednala jsem nějaké zboží z Aliexpressu, končí mi 60denní ochranná lhůta a zboží sále nedorazilo. Otevřela jsem spor a prodejce mi napsal, abych ještě několik dní počkala, zda zboží nedorazí. Nejsem si jistá, co mám teď dělat. Když jeho návrh přijmu, běží spor dál a mám stále jistotu, že v případě neobdržení zboží mi Aliexpress vrátí peníze? Nebo mi musí prodloužit ochrannou lhůtu, abych byla při dalších čekání dál krytá pro případ nedodání zboží? Vždycky mi všechno dorazilo bez problémů, tak si nejsem jistá, jak postupovat. Díky za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
388
11.12.19 12:10

Napiš mu že zboží nedorazilo a ať ti pošle nazpět peníze. Takhle to řeší přítel když od tam tuď něco nepřijde a nikdy neměl problém a peníze mu vrátili. Můžeš počkat týden jestli to náhodou nedorazí a pak bych mu řekla o peníze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
11.12.19 12:36

Spor raději neruš, už by nemusel jit znova „rozjet“. Napiš mu, že ho zrušíš, až zboží dorazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
11.12.19 12:42

Mě se to taky stalo. Nechala jsem spor tak. Vrátili mi peníze a pak konečně dorazilo i zboží. Teď taky čekám jednu zásilku a za chvíli mi končí lhůta a je to furt někde ve vzduchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
11.12.19 12:44

Pošta opět na Vánoce nestíhá, tak balíčky z číny jsou upozaděné
Vydrž. Na Vánoce se objednává už v srpnu nebo září :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
11.12.19 12:46
@Verpa5 píše:
Spor raději neruš, už by nemusel jit znova „rozjet“. Napiš mu, že ho zrušíš, až zboží dorazí.

Chápu správně, že když přijmu jeho návrh ještě počkat pomocí tlačítka Accept, tak spor běží dál a mám stále možnost žádat vrácení peněz, dokud spor definitivně neuzavře pomocí Cancel dispute?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
11.12.19 12:52
@mdvorak píše:
Vydrž. Na Vánoce se objednává už v srpnu nebo září :mrgreen: [/citace
@mdvorak píše:
Vydrž. Na Vánoce se objednává už v srpnu nebo září :mrgreen:
@mdvorak píše:
Vydrž. Na Vánoce se objednává už v srpnu nebo září :mrgreen:

Objednávala jsem začátkem října a o to čekání mi až tak nejde, i když jsem doufala, že to dorazí do Vánoc. Jde mi o to, jestli tím, že přistoupím na prodejcův návrh ještě počkat neztrácím poté, co mi vypršelo původním 60 dní ochranné lhůty nárok na vrácení peněz. Je to tak, že o možnost vrácení peněz přijdu až v okamžiku stisknutí tlačítka Cancel dispute? Nebo se mi může stát, že přistoupím na návrh, že ještě počkám, spor se po nějaké době automaticky uzavře a já už neuvidím ani zboží, ani peníze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3238
11.12.19 12:54

@Mysina ne když dáš accept, tak se spor uzavře, takže to určitě nedělej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
11.12.19 13:40

@Mysina tím si právě nejsem jistá :think: raději to nedělej. Pokud zboží dojde tak klidně, ale takhle neriskuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
11.12.19 23:07

Taky mám z Ali objednáno několik zásilek a nabírají i 14 denní spoždění. Teď před Vánoci to musí být masakr, miliony balíčků denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.3.20 08:31

Aliexpress-email

Chci se zeptat jak zmenim na aliexpressu email, protoze jsem zvolila nespravny a ted mi vsechny informace prichazeji tam. Prave mi dorucovali zasilku ale ja nebyla doma takze by mela byt na poste, ale nemuzu si ji vyzvednout protoze neznam kod, mozna i dalsi moje objednavky tam jsou ale neznam proste jejich kod k vyzvednuti, ktery by mi meli poslat prave na email :)) Zkousela jsem ho zmenit, ale chtelo to po me, abych se prihlasila-email a heslo, ale ten muj spravny email tam neni registrovany takze by me to neprihlasilo a kdybych tam zadala ten email, ktery tam je sice registrovany ale nespravny, prihlasilo by me to na ucet, na kterym ted normalne jsem, nevim proc bych se mela prihlasovat, potrebuju zmenit email a potrebuju aby kody ktery mi posilali na nespravny, mi vsechny poslali na ten novy, co jim zadam. Kdyby nekdo vedel co s tim prosim, dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
31.3.20 08:34

@jejekksjhsd já teda mail k Ali vůbec nepoužívám, zajdu na poštu, strčím jí občanku a zeptám se, jestli tam něco nemám :nevim: menší věci dávají do schránky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
31.3.20 08:35

Jo a ještě jde nastavit, aby se ti maily přeposílaly do jiné schránky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10274
31.3.20 08:59

@jejekksjhsd dojit na postu s obcankou? :nevim: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu