Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Eny.x píše:
Jinak proc jsem sem zabloudila, anorexii jsem trpěla cele 4 roky, skoro 5 let. Skoncila jsem v Motole na paychiatry a bylo to nejhorší obdobi mého zivota… Mela jsem 42 kg na 182cm, za den snedla rajce a max jablko k tomu
Jsem stastna, ze mi manzel hodne pomohl v tomto smeru.
Držím pěsti ať Ti to vychází i nadále. Podpora manžela je důležitá, je skvělé, že takoví muži, kteří ženu podpoří stále existují a budou existovat
@Mary.enn Dekuji, bohužel k memu neštěstí ted uz 6ty tyden, jen zvracim, a tim, ze jsem pred tehu startovala s malou vahou, mam ted docela problémy
, takže uvidim co se mnou doktor v pondělí udela… Co se tyce muze, tak nejdriv to vypadalo, ze se spis kvuli tomu rozejdeme, byly hádky, on mi rikal, at začnu normálně zrát
a nechám toho, ale v te dobe uz jsem v tom byla az po usi… Kdyz me poprve uviděl nahou, rekl mi, takovým vyděšeným tónem : Ty jsi, ale vazne hnusná…
![]()
@Eny.x píše:
@Mary.enn Dekuji, bohužel k memu neštěstí ted uz 6ty tyden, jen zvracim, a tim, ze jsem pred tehu startovala s malou vahou, mam ted docela problémy, takže uvidim co se mnou doktor v pondělí udela… Co se tyce muze, tak nejdriv to vypadalo, ze se spis kvuli tomu rozejdeme, byly hádky, on mi rikal, at začnu normálně zrát
a nechám toho, ale v te dobe uz jsem v tom byla az po usi… Kdyz me poprve uviděl nahou, rekl mi, takovým vyděšeným tónem : Ty jsi, ale vazne hnusná…
![]()
Asi víš co děláš a jsi odhodlaná se tomu postavit, což je moc dobře. V pondělí Ti budu držet moc palce!
Tak dej pak vědět, co Ti lékař řekl.
Zkoušela jsi Ty nejěkou svépomocnou skupinu, třeba by jsi právě tam našla další možnou podporu ![]()
@Mary.enn Jojo v pondělí napisi…ja jich popravde moc nezkousela, nez jsem si problem stihla připustit, byla jsem na tom tak, ze hsem zkolabovala a skoncila v te nemocnici, mela jsem všude na tele puchyre, slezly mi dasne, byly videt pomalu kořínky zubu
,neudržela jsem ani tuzku v ruce
… Pak jsem se na oddeleni a v nemocnici seznámila s par lidmi co to meli podobne, ci náběh na nemoc a vzájemně jsme spolu komunikovali. Většina se z toho jakstak vyhrabala, ale byli i 3 co ne. ![]()
@Eny.x píše:
@Mary.enn Jojo v pondělí napisi…ja jich popravde moc nezkousela, nez jsem si problem stihla připustit, byla jsem na tom tak, ze hsem zkolabovala a skoncila v te nemocnici, mela jsem všude na tele puchyre, slezly mi dasne, byly videt pomalu kořínky zubu,neudržela jsem ani tuzku v ruce
… Pak jsem se na oddeleni a v nemocnici seznámila s par lidmi co to meli podobne, ci náběh na nemoc a vzájemně jsme spolu komunikovali. Většina se z toho jakstak vyhrabala, ale byli i 3 co ne.
Kdyby jsi chtěla nějký druh terapie vyzkoušet, klidně mi napiš, ráda Ti zašlu kontakty na terapeuty z tvého města.
Drž se!!
@Mary.enn Díky,ale myslim, ze uz ted neni treba!
V manzelovi mam tu nejvetsi terapii a i v prckovi ![]()
@panamera9 píše:
@Mary.ennNěkolik kurzů a seminářů z tebe neudělá odborníka přes PPP. Je to psychické onemocnění, které léčí psychiatr. Linka anab…je celkem k ničemu, dopisování si s nimi po emailu také. Člověk s PPP se musí chtít léčit sám. Potřebuje k tomu velkou podporu blízkého člověka, ale ne takového který ho do PPP dostal. Často je to právě rodina
Prosím tebe nemluv za ostatní, jen za sebe…Bývala bych uvítala kdyby mi někdo jakkoli pomohl, promluvil si se mnou, zajímal se a předal kontakty. U mě to bylo těhotenství co rozhodlo a pomohlo.
Příspěvek upraven 18.12.14 v 16:10
@Trudinka
Ty jo, moc gratuluju, muselo te to stat neskutecne mnoho sil. A ted uz je vse ok jako myslim hlavne po zdravotni strance? Drz se holka. Fandim ti! ![]()
@Dia1812 už jsem tu napsala víc než jsem chtěla, pokud chceš napíšu do SZ. Možná by stálo za úvahu nějaka uzavřena skupina. I po te době se o tom těžce mluví, hlavně verejne… ![]()
@Trudinka Ja mela nejdrive pocit jak jsem jedinečná a potom se to zlomilo ve stud a ponížení ![]()
@Trudinka A byla bys ochotná psát si se mnou o tom, jak zvládáš krmit své dítě? Zjistila jsem, že můj vztak k jídlu našeho prťouska není asi „normální“. Tak mám strach, abych něco nezkazila, je mu 18 měsíců, je zcela zdráv.
Chci napsat Mary.enn a vyhledat odborníka na konzultaci, ale hodně by mi pomohlo sdílení zkušeností. Na co si dát pozor, co by mohly být varovné signály, že dělám něco špatně apod. Předem díky za jakoukoliv reakci.
@katscha Tos mě předběhla - chtěla jsem to zrovna napsat že tam může být souvislost se stravováním dětí - a zejména dcer. Já u sebe tedy nic takového nepozoruju, ale bohužel mám DVA příklady z blízkého okolí, u kterých bohužel tuto věc pozoruju. Napíšu SZ.
Holky chcete si tedy založit tu skupinu, má to pro vás cenu?
@Eny.x píše:
@Mary.enn Díky,ale myslim, ze uz ted neni treba!V manzelovi mam tu nejvetsi terapii a i v prckovi
Tak to je krásné slyšet!!
Držím moc palce!! ![]()
@Trudinka píše:
Prosím tebe nemluv za ostatní, jen za sebe…Já na to byla sama, úplně sama. Máma to věděla, ale stačilo ji, že jsem ji slíbila ze s tím přestanu. Bývala bych uvítala kdyby mi někdo jakkoli pomohl, promluvil si se mnou, zajímal se a předal kontakty. Plácala jsem se v tom osm let. U mě to bylo těhotenství co rozhodlo a pomohlo. Je to šest let co jsem ok.
To ráda slyším
Co sslýchám od jiných pacientek s ppp, tak přesně jak říkáš to že se mohou vypovídat a dostat radu o blízké osoby, je to nejvíc. Založit skupinu klidně můžeš, také se ráda přidám ![]()
hezkou neděli všem ![]()
@Trudinka
Jako ráda se třeba přidám a budu vás poslouchat, třeba se ptát na to, co mě zajímá, ale jakoby mě osobně se tenhle problém netýká. Spíš mám ten opačný, často bojuju s nadváhou - ale teď tak nad tím uvažuju ono i tohle spolu úzce souvisí, jelikož od nadváhy k ppp je jen malý krůček.