Azylový dům

17050
28.2.11 22:56

Azylový dům

Ahoj, situace se zhoršila a dostalo se mi odmítnutí i od rodičů :cry: :cry: :cry:

Uvažuji nad azylovým domem… Protože na pronájem asi nebudu mít. Zatím uvažuji nad všemi řešeními.
Nemá někdo zkušenost?
Jaké jsou podmínky pro přijetí?
Jak to tam vypadá?
Co vše je k dispozici? (přivydělávám si výrobou dortů a kvůli studiu potřebuji internet)
Jaká je šance se dostat?

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4957
28.2.11 23:27

Zadej si do vyhledávače Azylový dům pro matku s dětmi a tam si sama najdeš odpovědi na své otázky.

Já jsem byla jednou na exkurzi v Azylovém domě v Praze ve Starých Bohnicíh. Žádný luxus to nebyl, ale zase tam měli dobrý režim. Bohužel název si nepamatuji. Ale myslím, že internet tam byl k dispozici.

Vím, že je všude pořadník. Takže se hned jen tak nedostaneš(pokud nejsi vyloženě v nouzi, že bys musela jít hned na ulici. Ale to se dozvíš na jakýkoliv stránkách Azylových domů pro matky s dětmi.

Budu držel palce, aby bylo líp. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marra
28.2.11 23:29

ahojky,je mne moc lito v jake ses situaci,pred cca dvema lety jsem tohle taky resila…nevim odkud ses?ale u nas azylaky mmentalne prijimaji,vim ze se tam plati kolem ctyr tisisc mesicne,a dokonce je zajistene i hlidani pro mimisky…ale prinejhorsim,co jeste zkusit nejakou ubytovnu?alespon na zacatek,u nas toho maminky vyuzivaji,ubytovna je pekna,cista se socialnim zarizenim,a nevyjde tak draze…drzim palecky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
9879
28.2.11 23:31

Dost dlouho se čeká být na tvém místě tak si zažádám o pobyt v několika azylákách a uvidíš který ti vyjde dřív. Přeji hodně štěstí a síly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12201
28.2.11 23:36

Ahojky,
mrzí mě v jaké jsi situaci:-(
Zkušenost sice nemám, ale našla jsem tohle:
http://www.kolpingpraha.cz/azylovy-dum/?…
(myslím,že na minulé diskuzi jsi psala,že hledáš byty na Praze 8,takže by jsi chtěla ten azyl. dům asi taky na P-8?)

Držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4957
28.2.11 23:40
Alyss píše:
Ahojky,
mrzí mě v jaké jsi situaci:-(
Zkušenost sice nemám, ale našla jsem tohle:
http://www.kolpingpraha.cz/azylovy-dum/?…
(myslím,že na minulé diskuzi jsi psala,že hledáš byty na Praze 8,takže by jsi chtěla ten azyl. dům asi taky na P-8?)Držím palce :hug:

jo tak to je to, dek jsem byla na exkurzi a bylo to tam fain.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
28.2.11 23:42

ahoj, taky mám zkušenost, že bývají azyláky plné. Některé jsou větší, jiné menší, podle toho to tam i vypadá , doporučovala bych i kvůli dětem spíše menší - bývá tam taková domáčtější atmosféra,často i slušnější klientela - ne všechny klientky jsou úplně slušné a vydrží tam… o jejich partnerech a rodinách, co za nimi chodí na návštěvy nemluvě…
Bývá tam celkem daný režim, návštěvy jen od - do, do určité doby se musíš vracet z venku, soc. pracovnice se s tebou snaží řešit situaci, aby se zlepšila, dodává ti info - resp. by měla.
Kritéria jsou taky nastavená různě, ale podle toho mála, co jsem kde zahlédla bys do cílové sk. zapadala.

Internet - tak ten si nemyslím,že je v každém azyláku brán jako standard, to tě nepotěším. K dispozici většinou bývá pokoj s umyvadlem, toaleta a sprcha bývá částo pro pár (2-5) pokojů. Vybavení pokoje je základní. Součástí většiny azyláků je nějaká spol. místnost a herna pro děti. Podle potřeby ti ev. na chvilku pohlídají děti. Pokud není na pokoji kuchyňka, tak bývá zase na patře. Jinak funguješ sama.

Ubytovna - každá je jiná, opravdu je třeba se rozhodovat podle konkrétního místa -nevím kde bydlíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
1.3.11 00:00

Jj, Praha 8. Koukala jsem na ten azylový dům u nás právě, tak mě zajímalo konkrétně, jak tady. Takže s dortama asi nic moc:(.Chtěla jsem tady, abych nebyla úplně sama. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29975
1.3.11 05:24

Kolem 4000 za měsíc - jak tu někdo psal,že se platí, už ale jde sehnat nájem malé garsonky - aspoň u nás, v bývalém okresním městě, přibližně 50 000 obyvatel..Navíc, pokud bys tam měla trvalé bydliště s dětmi, pravděpodobně bys měla nárok na příspěvek na bydlení, vůbec není malý, může to dělat 2000.

Co se týče azylových domů, taky jsem jich pár v rámci školních exkurzí prošla, potom jsem pracovala na sociálce, tak jsem taky získala reference. Můžu říct, že nic moc. Hlavně ty v nejnižších cenových kategoriích.
Konkrétně u nás, ubytovna převážně romské klientely. Časté problémy, policie tam měla výjezd tak jednou do týdne.
Jinak obecně, píší pevný režim, návštěvy v určitou dobu, vycházky taky v určitou dobu. Jak už někdo psal, sociální pracovnice se snaží s klienty situaci řešit.

„Nejlepší“ azyláky, které jsem v rámci exkurze poznala, byly ty křesťansky orientované, nevím, jak to napsat.Ale pokud nejsi vyloženě věřící, mohla by Ti vadit ta atmosféra, svaté obrázky všude, hodiny s farářem - mám pocit, že ale nejsou povinné.

Co se týče internetu, dnes už je to „standart“. V mnoha azylových domech internet je, ale společný, ve společné místnosti. Nemáš ho sama pro sebe a nikdy nevíš, kdy se tam dostaneš. V těch lepších se klientky píší na internet dopředu,po hodinách, aby se tam dostaly všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29975
1.3.11 05:33

Kolem 4000 za měsíc - jak tu někdo psal,že se platí, už ale jde sehnat nájem malé garsonky - aspoň u nás, v bývalém okresním městě, přibližně 50 000 obyvatel..Navíc, pokud bys tam měla trvalé bydliště s dětmi, pravděpodobně bys měla nárok na příspěvek na bydlení, vůbec není malý, může to dělat větší čtyřcifernou částku.

Co se týče azylových domů, taky jsem jich pár v rámci školních exkurzí prošla, potom jsem pracovala na sociálce, tak jsem taky získala reference. Můžu říct, že nic moc. Hlavně ty v nejnižších cenových kategoriích.
Konkrétně u nás, ubytovna převážně romské klientely. Časté problémy, policie tam měla výjezd tak jednou do týdne.
Jinak obecně, píší pevný režim, návštěvy v určitou dobu, vycházky taky v určitou dobu. Jak už někdo psal, sociální pracovnice se snaží s klienty situaci řešit.

„Nejlepší“ azyláky, které jsem v rámci exkurze poznala, byly ty křesťansky orientované, nevím, jak to napsat.Ale pokud nejsi vyloženě věřící, mohla by Ti vadit ta atmosféra, svaté obrázky všude, hodiny s farářem - mám pocit, že ale nejsou povinné.

Co se týče internetu, dnes už je to „standart“. V mnoha azylových domech internet je, ale společný, ve společné místnosti. Nemáš ho sama pro sebe a nikdy nevíš, kdy se tam dostaneš. V těch lepších se klientky píší na internet dopředu,po hodinách, aby se tam dostaly všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
1.3.11 07:27

Jana: děkuju za informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
1.3.11 08:13

Lakynko, sledovala jsem i tvou diskusi z minulého týdne. To mě mrzí, že to takhle dopadlo a držím pěsti, ať se vše brzy urovná :kytka:

Být tebou tak jak píše Jana, zkusím se poohlédnout pro začátek po nějaké garsonce mimo Praha, kde je levněji, domnívám se, že by to pro tebe i pro děti bylo jistě lepší než-li azylový dům a zkusila bych vyběhat-poptat se na příspěvek na bydlení. A vyřízení trvalého bydliště jistě nebude překážkou…

HODNĚ ŠTĚSTÍ :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
cher
1.3.11 08:34
Lakynka píše:
Ahoj, situace se zhoršila a dostalo se mi odmítnutí i od rodičů :cry: :cry: :cry:

Uvažuji nad azylovým domem… Protože na pronájem asi nebudu mít. Zatím uvažuji nad všemi řešeními.
Nemá někdo zkušenost?
Jaké jsou podmínky pro přijetí?
Jak to tam vypadá?
Co vše je k dispozici? (přivydělávám si výrobou dortů a kvůli studiu potřebuji internet)
Jaká je šance se dostat?

Děkuji

A co třeba podnájem u nějaké straší paní, s tím, že ji budeš vypomáhat? Já si myslím, že se najdou staří lidé, kteří v bytě bydlí sami a pronajali by pokoj :think: Je mi líto, že se nemůžeš obrátit na vlastní rodiče :-?

• Nahlásit
  • Citovat
15005
1.3.11 09:00

Lakynko - četla jsem si tuto i tvojí druhou diskusi. Nemáš to jednoduché, ale napadá mě jediná věc. Sehnat si ubytování mimo Prahu. Ceny se tam budou pohybovat určitě jinde.
A jinak doporučuji podat žádost o svěření dětí do péče a stanovení výše alimentů, následně žádost o rozvod. Jejich výši si nebude určovat manžel, ale určí mu to soud podle příjmu. A ty máš potom ještě nárok na alimenty na rozvedenou manželku.
Pokud je manžel agresivní, vůbec bych mu o těchto krocích neříkala, vše můžeš podat bez jeho vědomí - jeho obešle soud. A stýkala bych se s ním pouze za přítomnosti nějaké tvojí opory (táta, brácha, kamarád…)- aby viděl, že máš zastání. Ještě jednou přeji hodně štěstí pro tebe a děti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1610
1.3.11 09:05

Ahoj,nemám s tím sama žádné zkušenosti. Ale přeci, když odejdeš od manžela musíš dostat nějaké přídavky na dítě či bydlení ne? Zkus se zeptat na sociálce. 7600 ti nemůže stačit. A než soud rozhodne o výši alimentů může trvat dlouho - hlavně v praze. Svěření do péče je rychle vyřízené. Pusť se do toho a neboj vše zvládneš. jak máš staré děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama