Mozková příhoda babičky

Anonymní
14.2.21 09:17

Babička ma po mozkové příhodě

Dobrý den maminky omlouvám se za Antonym. Babička nedávno dostala mozkovou příhodu odvezli ji do Brna. A řekli že máme přemýšlet co po 14dnech jestli domu nebo eldemka s rehabilitačním oddělením po rehabilitacich když to budu zvládat si ji vezmu domu sem teď na rodičaku a časem bych si vzala půl úvazek. Ale k mé otázce bydlíme nedaleko Ivančic tam je léčebná ale mám špatné zkušenosti. Tak bych chtěla Brno třeba Bohunice nebo Svatá Anna. Chtěla bych se zeptat má na to babička nárok když bydlí v blízkosti Ivančic a hlavně jak to je s poplatky. Je to hrazené ze zdravotním pojišťenim nebo si pacient platí sám klidně ji přispějí ale s rodičaku to není sláva nebyl někdo v podobné situaci. Starala se o mě od dětství když nebude proti tak se o ní ráda postarám ale chtěla bych ji popřát klidne rehabilitace a ne teď v tyhle době pořád převážení sanitkou denně na rehabilitaci a někam jezdit snad mi někdo trochu pochopi a neodsoudi hned děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5985
14.2.21 09:32

Rehabilitace v každém případě. Ty to doma nezvladneš. Dej ji co nejblíže k tobě a hodně za ní choďte, pokud to půjde. Začni ji vyřizovat příspěvek na péči. A. Jestli se po rehabilitačních její stav zlepší, to uvidíš sama, jestli to pak bude na zvládnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
14.2.21 16:39

Začni hodně brzy vyřizovat příspěvek na péči, příspěvek na dopravu a značku pro invalidy. Kvůli parkování hodně dobré v dnešní době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22975
14.2.21 22:45

V podstatě nerozumím, na co se ptáš? chceš si babičku 100% vzít domů a vozit ji na rehabilitace? nebo uvažuješ o ldn?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 05:45

Chci ji vzít domů na 100%

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 05:46

Jinak děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
35440
15.2.21 07:59
@Lepenica píše:
Začni hodně brzy vyřizovat příspěvek na péči, příspěvek na dopravu a značku pro invalidy. Kvůli parkování hodně dobré v dnešní době.

Jak může vyřizovat příspěvek na péči a jiné? To je nesmysl. Babička klidně nemusí mít následky. I když, třeba jo, třeba na první stupeň. Ne každý zůstane postižený. Dokud nebude mít za sebou rehabilitace a dokud nebude jasné, že její stav je setrvalý, nemá cenu dělat cokoliv takového.
Na druhou stranu, pokud babička zůstane ležet a bude vyžadovat kompletní péči, tak se zakladatelka zblázní. Radila bych ji urychleně začít jednat s ostatními členy rodiny o tom, jak si budou pomáhat a o péči se dělit. Vím, o čem mluvím. A to jsem neměla děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 08:20
@inkakřivák píše:
Jak může vyřizovat příspěvek na péči a jiné? To je nesmysl. Babička klidně nemusí mít následky. I když, třeba jo, třeba na první stupeň. Ne každý zůstane postižený. Dokud nebude mít za sebou rehabilitace a dokud nebude jasné, že její stav je setrvalý, nemá cenu dělat cokoliv takového.
Na druhou stranu, pokud babička zůstane ležet a bude vyžadovat kompletní péči, tak se zakladatelka zblázní. Radila bych ji urychleně začít jednat s ostatními členy rodiny o tom, jak si budou pomáhat a o péči se dělit. Vím, o čem mluvím. A to jsem neměla děti.

Taky vym o čem to děda na tom byl stejně nic vybehavat nebudu třeba nebudou následky až co ukáže čas

• Citovat
  • Nahlásit
35440
15.2.21 08:27
@Anonymní píše:
Taky vym o čem to děda na tom byl stejně nic vybehavat nebudu třeba nebudou následky až co ukáže čas

Zatím bych volila asi variantu Ivančice, kvůli kontaktu. Lepší než převozy. A je to na pojišťovnu. Kdežto sanitka asi ne, ale to nevím jistě. LDN ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat