Mám pocit, že mi čas měří rychleji

Anonymní
22.1.20 09:46

Čas mi měří rychleji

Prosím o anonym. Nevím jestli to má někdo podobně, jestli mě někdo pochopí. Ale budu ráda, když si to někdo přečte. Potřebuji se vypovídat a nemám komu.Jak už napovídá název diskuze, jde o čas a i stim moje trápení souvisi. Dřív mi plynul čas tak normálně. Někdy toho bylo víc a něco se stihalo se zpožděním. Ale celkově to byla časová pohoda. Za den jsem stihla vše tak nějak normálně. Když nastoupilo třetí ditě do školky a já ještě byla doma, zdálo se mi, že se čas zrychlil. Ale našla jsem si koníčka a dítě jsem vyzvedávala ve 12 tak jsem myslela, že je to i tím, že ten čas chybí, ale pořád to bylo ještě ok. Pak byla práce, tak člověk viděl tu ztrátu tam. Teď jsem, ale nějaký čas bez práce a je to strašné. Přestala jsem zvládat. Koníček šel taky stranou. Ale já nic nestíham. Pořád se tak nějak snažím. Ale mám pocit, že hodina není hodinou, ale minutou, že týden je dlouhý jen jako den. Bojím se, že celkově selžu. Že to na mě všechno padne. Mám i nastoupit do práce a to bude asi konec. Hlavně mám pořád pocit, že mi ten čas měří jinak rychleji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

856
22.1.20 10:12

To je tou nezaměstnaností. Psychika. Člověk za sebou nevidí nic podstatného hotového a postupně ho to semele, začne si připadat neužitečně, neshopně a ztrácí elán, čímž se to dále umocní…
Naopak, až začneš pracovat, bude Ti líp. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
22.1.20 10:13

https://eurozpravy.cz/…sli-odpoved/

http://www.novoucestou.cz/…s-zrychluje/

Vyber si vysvětlení podle své nátury… ;) Ale věř, že čas je více než spravedlivý - měří všem stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 11:58

@magion právě se bojím, aby se mi to všechno nenakupilo ještě víc a já už se z toho nedokázala vyhrabat. Teď jsem třeba nezaplatila nějaké složenky, protože jsem měla pocit, že už jsem na poště byla. A ono to bylo minulý měsíc. Na poštu jsem chodila 1× měsíčně, teď jdu tak 2× - 3×. Mám víc plateb. A sama pošťačka mi řekla, že chodim často. Jsme město a ona si mě pamatuje 8o :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.20 12:00

@Taka děkuji za odkazy. Zajímavé čtení. Jsem hlavně ráda, že nejsem sama, kdo ten čas tak vnímá. A ten rok 2012, když se nad tim zamyslim, tak tam jsem zaznamenala zrychleni. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1799
22.1.20 12:21

Připomínáš mi kamarádku, která měla stejné pocity, jako ty. Nakonec skončila u psychologa, protože měla úzkosti z toho, že „nestihne všechno“, že „to nezvládne“.

Mimochodem, proč platíš složenky na poště? Copak nemáš internetové bankovnictví a nemůžeš si nastavit inkaso/trvalý příkaz, popř. zaplatit ručně z internetového bankovnictví? Ona každá cesta na poštu a zpátky taky zabere čas. Možná děláš věci chaoticky, nebo ztrácíš čas někde, kde to není nutné. (viz třeba tohle fórum - člověk napíše dva příspěvky a půl hodiny je v háji)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
22.1.20 12:21
@Anonymní píše:
@magion právě se bojím, aby se mi to všechno nenakupilo ještě víc a já už se z toho nedokázala vyhrabat. Teď jsem třeba nezaplatila nějaké složenky, protože jsem měla pocit, že už jsem na poště byla. A ono to bylo minulý měsíc. Na poštu jsem chodila 1× měsíčně, teď jdu tak 2× - 3×. Mám víc plateb. A sama pošťačka mi řekla, že chodim často. Jsme město a ona si mě pamatuje 8o :think:

Zkus si zavést nějakou strukturu, time management, klidně si dělej seznamy věcí, které jsou třeba a odškrtej si splněné a činnosti nějak logicky navazuje, ať neběháš jak kuře s useknoutou hlavou od ničeho k ničemu. Na každý den si určí priority, co určitě potřebuješ zvládnout, maximálně 3.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 13:22

@Tomkins kolem pošty chodim každý den, takže tam nějakou ztrátu času nevidím. Nějaké platby mám příkazem. Internetové bankovnictví nechci, moc s pocitacem neumim a sem tam jsou na pc i decka, tak kdo ví co by poplatili. Na internetu moc nejsem, vetsinou jen vecer neco prectu i tady a moc ani neprispivam. Mam ted nejakou virozu, tak trochu odpocivam, tak jsem zasla se vypovidat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.20 13:28

@magion něco plánovat jsem zkoušela snad stokrát. A nikdy opravdu nikdy mi nic nevyslo. Vzdycky mi do toho neco vlezlo a vsechny plany sly do haje. Pravidelne jsem chytla nejakou virozu nebo cokoliv jineho se objevilo. Takze max rano muzu neco naplanovat v ten den, tak tam je sance, ze se do vecera nic mimoradneho neobjevi.

• Nahlásit
  • Citovat
856
22.1.20 13:46

Plánování na každý den je úplně normální. Mnozí si udělají nějaký přehled, co chtějí dělat, večer předtím, takže už ráno mohou rovnou začít bez velkého vymýšlení. Někomu to naopak vyhovuje plánovat ráno jako první věc.

Plus mít k tomu nějaký celkový přehled nutnych povinností během týdne či měsíce třeba v diáři, aby člověk nezapomněl zaplatit složenky včas apod.

Jde o to, abys neplánovala úplně na krev, vždycky se značnou časovou rezervou a nedělala si rozpisy minutu po minutě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama