Čeká mě týden s pasivně agresivní mámou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 15:21
Čeká mě týden s pasivně agresivní mámou

Ahoj, promiňte anonymní příspěvek, ale je to citlivé téma. Čeká mě 10 dní strávených s maminkou, která má podle mého názoru psychické problémy. Studovala jsem to na internetu, zadala jsem si „jak vycházet s agresivní osobou“ a podle všech příznaků na ni sedí „pasivní agresivita“. Jasně, nejsem psycholog, nemůžu jí dávat nálepku a soudit ji, ale vyjít s ní je těžké a přestože jsem klidný člověk, nekonfliktní, ale máma mě dokáže vytočit doběla, dokonce tak, že na ni křičím i před dětmi. Ale všechno překrucuje a chytá za slovíčko, neřekne vlastní názor, čeká, co navrhneme my a pak to pohaní, je to těžké :-( Dlouho se držím, ale pak už se to nedá vydržet a rupnou mi nervy. Strašně mě mrzí, že na ni křičím a že to slyší děti, které už jsou větší, ale já už se pak po chvíli prostě musím bránit. Jak mám zůstat v klidu? Myslíte, že to je pasivní agrese? Když to pochopím, tak pochopím i ji a postavím se k tomu jinak, takhle si to beru strašně osobně. Je to normálně na psychologa (u mě), ale to už do zítřka nestihnu…abyste pochopili, úplně přesně na ni sedí toto:
„Role oběti - Pasivně agresivní jedinec často vyprovokuje druhého k přímé či verbální agresivitě, aby se později mohli cítit jako oběť. Když už nemůže (domněle nebo reálně) dosáhnout svého, alespoň částečně jej uspokojí, pokud se mu podaří své blízké naštvat. Těší ho, že se cítí mizerně i jiní. I když je sám přecitlivělý k věcem, které mu ostatní říkají, často je mezi prvními, kdo poukáže na jejich chyby.“
Mohla bych říct sto příkladů, které na toto sedí :-( Nejhorší je, že s námi bude ještě jeden člen, který jde těžce v jejích šlépějích, takže má zastánce :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 13214 příspěvků 09.08.18 15:27

To jedete spolu na dovolenou? Proč, když být s ní ti dělá takové obtíže? Je jedno, jakou má nálepku. Je nesnesitelná. Dobrovolně bych s ní nikam na 10 dní nejela.

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 09.08.18 15:27

Moje draha maminka tohle dela taky, dokaze me vytocit do vrtule. Jedine, co na ni TROCHU plati je chladna logika kombinovana s gramofonovou deskou. Ale i tak potencialni hadku konci “no jak chceees, ja to myslim do re” bez navrhu reseni.

Uživatel je onlineKfětoslava
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 09.08.18 15:29

Nejdou ty dny ubrat? Já radím se kontaktu s takovými osobami buď vyhýbat, pokud to není možné, ignorovat, naučit se asertivní kolovrátek odpovědí na jejich popichování a prolívat se dobrým vínem na otupění :lol: A opakovat si - co mě nezabije, to mě posílí.

monkrc
Kecalka 104 příspěvků 09.08.18 15:31
@Russet píše:
To jedete spolu na dovolenou? Proč, když být s ní ti dělá takové obtíže? Je jedno, jakou má nálepku. Je nesnesitelná. Dobrovolně bych s ní nikam na 10 dní nejela.

Je to moje máma a má dvě vnoučata, nejde s ní nebýt.

Russet
Extra třída :D 13214 příspěvků 09.08.18 15:32
@monkrc píše:
Je to moje máma a má dvě vnoučata, nejde s ní nebýt.

A co dovézt děti a odjet?

monkrc
Kecalka 104 příspěvků 09.08.18 15:33
@Kfětoslava píše:
Nejdou ty dny ubrat? Já radím se kontaktu s takovými osobami buď vyhýbat, pokud to není možné, ignorovat, naučit se asertivní kolovrátek odpovědí na jejich popichování a prolívat se dobrým vínem na otupění :lol: A opakovat si - co mě nezabije, to mě posílí.

Dny ubrat nejdou, jedu domů, 400 km daleko, kam jezdím 3 - 4× do roka…holky mají prázdniny, budeme „doma“ celý týden. Prostě to musím nějak přežít a nechci se hádat, je to moje rodina. :,(

Uživatel je onlineKfětoslava
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 09.08.18 15:37
@monkrc píše:
Dny ubrat nejdou, jedu domů, 400 km daleko, kam jezdím 3 - 4× do roka…holky mají prázdniny, budeme „doma“ celý týden. Prostě to musím nějak přežít a nechci se hádat, je to moje rodina. :,(

No jo, rodinu a velikost nosu si člověk nevybere. Nebuď z toho smutná, když ona z toho smutná není. Nebavit se sní o ničem, co zavání hádkou, tzn, nebavit se s ní o ničem, pouze hrát karty, řešit počasí, jestli porostou houby a žes našla super recept na koláč. Na tom není téma k hádce, že ne? :lol:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25494 příspěvků 09.08.18 15:51

Nech ji tam děti a trajdej sama po rodné krajině:), vracej se na večeři.
Omez dohady, přečti si něco o asertivních technikách.
Mysli na to, že je to tvoje máma, jiná nebude a bůhví jak dlouho tu bude.
Neřvi na ni před dětmi, není to ideální příklad pro jejich chování k tobě v budoucnu.
Ji nezměníš, musíš začít u sebe.

tini
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 09.08.18 16:46

Najdi si nejake typy na asertivni odpovedi v ruznych situacich,jako:Tah­le debata nevede k vyreseni teto situace,proto bych to ukoncila a jdu se ted s detmi provetrat na zahradu,budu rada,kdyz budes respektovat potrebu naseho soukromi,diky.Apod.

077lenka
Kecalka 103 příspěvků 09.08.18 16:52

Tak to má moje máma taky :roll: sama si neumím představit jet s ní někam na týden..Bych se musela každý večer asi ožrat :D :D No, pak by mi bylo líto, že s ní netravim vic času. :zed: Ale asi bych byla ta, která si dovču neužila

Katche
Kecalka 483 příspěvků 09.08.18 17:56

Portál kdysi vydal úžasnou knihu - Nenechte sebou manipulovat. Jsou tam pěkné tipy, jak vyjít s osobami, které se takto chovají. Je prim,a že si člověk uvědomí, jak to je a je tam i několik kapitol, jak si nacvičit odpovědi a nevyletět…

171Jirka
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 09.08.18 19:51

Moje máma je stejná. Nejlepší je každou diskusi utnout hned ze začátku a nenechat se strhnout do debaty. Asi sama víš, jak to dopadá. Ona se cítí, jako by jí každý ubližoval. A člověk se i tak cítí. :zed: Je to jeden z druhů manipulace.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17001 příspěvků 09.08.18 20:03

moje matka je stejná, v roli oběti si vyloženě rochní.. Uplatnuje i další manipulativní techniky, které jsou komunikačně nesmírně vyčerpávající, plus urážlivost a extrémní sebestřednost. Naše vztahy jsou ted na bodu mrazu a zřejmě ještě dlouho budou. Na jednu stranu mě to nesmírně mrzí, na druhou si říkám, že mám být ráda, ptž vztah s ní mi vzal už moře sil a slz. A já už se nechci nechat vysávat.
Zakladatelko, já bych to tak dlouho nevydržela, to říkám narovinu. Ale já nejsem založením klidný člověk :think: Přeji hodně sil :kytka:

dedrichov
Závislačka 3117 příspěvků 09.08.18 20:59

Moje maminka je schopná mi vůbec nic mi neodpovědět, mluvím na ni (posledních pár let již pouze něco o dětech), ona na mě kouká a vůbec nic neřekne.
Pak utrousí něco jedovatého, trochu mě srazí na zem, abych pocítila vlastní nicotnost a tak. Má nás (mě) asi svým způsobem ráda, akorát to nikdy neříká a dává najevo dost zvláštním způsobem. Mít takovou tchýni, to by bylo pošušňání …
Zlehčuju, ale trápí mě to stále, jak je cizí a chladná. Přitom všem mi připadá, že se tak nějak neohrabaně snaží plnit jakousi roli

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Lascivní pohyby, vyzývavé oblečení a postava dvacítky: Šinkorová všem vyrazila dech

Herečka Daniela Šinkorová (46) dokáže dost překvapit. I když za chvíli oslaví... číst dále >

Martin Kraus: Se Zounarem si penisy neporovnáváme, oba je máme malé

Dva nazí herci vedle sebe, to se v dnešních divadlech jen tak nevidí. Ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >