Chci dítě, partner do toho jde jen kvůli mě

356
28.7.15 08:38

Chci dítě, partner do toho jde jen kvůli mě

Zdravím!
Je mi 36,5 let, partnerovi 42. Ani jeden nemáme dítě, ale já už dlouho chci. Přirozeně to nešlo, takže do týdne nás čeká první IUI, s výhledem na podzimní IVF. Čím si nejsem jistá? Vždycky jsem si představovala, že můj partner si bude užívat těhotenství a mimča se mnou, že budeme jako rodina celek. On, přestože souhlasí a spolupracuje na umělém těhotenství, pořád opakuje, že do toho jde jen kvůli mně, že on by děti vlastně ani nepotřeboval, že hlavně dokud budou malé, tak se o ně starat nebude a že mám počítat, že na to budu sama. Nebojím se, že to nezvládnu (samoživitelky to taky zvládnou…). Jen mě to mrzí. Jinak máme skvělý vztah, rozhodně se ho nechci vzdát a hledat teď narychlo někoho jiného.
Máte některá podobnou zkušenost a změnilo se to s narozením?
Ještě chci dodat, že se staršími dětmi (jakmile se sami hýbou a mluví :D ) vychází skvěle, vtipkuje, vysvětluje… možná proto jsem nabyla dojmu, že by byl dobrý táta.
Děkuju předem za reakce!
D.

Příspěvek upraven 28.07.15 v 09:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

614
28.7.15 08:41

@dehors Nejsi anonym :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
28.7.15 08:43

Někdo prostě děti nepotřebuje. Ale vzhledem k vyššímu věku, bych šla do toho hned, protože čím starší věk, tím větší riziko, že dítě bude postižené. Můj kamarád taky nechtěl děti, říkal, že se děsí i toho, že by se mu pak partnerka nelíbila, když by ji viděl rodit. Nakonec dítě měli a k porodu prostě nešel. A myslím, že teď je rád, že přece jen potomka má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merde
28.7.15 08:46

Nesla bych do toho, deti maji chtit oba. Mozna zustanes i sama, kdyz se k tomu takhle stavi. A jeste si ponicis zdravi.
Mam pocit, ze nektere zeny se ze strachu roky drzi muzu, kteri pro ne nejsou temi pravymi. A to dokonce ani z biologickeho hledika :think:

• Nahlásit
  • Citovat
13899
28.7.15 08:47

Tak zase je od něho férové, že to řekne na rovinu, ty víš do čeho jdeš a nebudeš si tu stěžovat, že ti partner s dítětem nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
28.7.15 08:48

Podívej, on dítě nechce.
TAkže to dopadne tak, že on ti za rok dva bude vyčítat a říkat, „však tys chtěla dítě, tys mě do toho uvrtala“ atd… za mě, nedělej si s ním dítě, budeš trpět. On jej očividně, dle toho, co píšeš, NECHCE! A to, že máš skvělý vztah ještě neznamená, že on se po porodu dítětě zmení! NE, NEZMĚNÍ SE kvůli děcka! Zakladatelko @dehors vzpamatuj se, protože budeš pak trpět.
Opravdu počítáš s tím, že po narození už budeš samoživitelka?
Tak to hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Luca10
28.7.15 08:50

Takovych diskuzi typu „Doufala jsem, ze ho narozeni ditete zmeni“ jsou tu desitky. Koukam, ze se porad najdou zeny, ktere se nepouci. Tak jen aby sis tu za cas nestezovala, ze si nemuzes ani dojit bez ditete umyt vlasy, protoze chlap ho nepohlida. :nevim:

Jo a bacha, nejsi anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.7.15 08:51

To, že neměl a nemá potřebu děti do 42 let, svědčí o tom, že je sobec a není schopen se sebe obětovat. U mne něco podobného skončilo tak, že odešel po ohlášení těhotenství a užívá si život dal. Tohle realne riskujes. Co se týče tveho života, jeli ochoten dítě dělat, jdi do toho a doprej si to jakkoliv. Já bych ve tvém věku neztrácela čas s IUI a šla rovnou do IVF (má to pravděpodobnost početí asi 5% a sobecti chlapi se utahaj a otráví dochazenim na kliniku a odevzdavanim vzorku). Ver, že vím, o čem mluvím…

• Nahlásit
  • Citovat
28762
28.7.15 08:51

@dehors běž do toho. Očividně jsi nachystaná i na tu horší variantu, ta lepší tě maximálně příjemně překvapí.
On samozřejmě neví, co to je mít potomka, takže zatím mluví, jak mluví. Je to pro něj zatím abstraktní, neuchopitelná věc.
Sama uvidíš až s těhotenstvím a po porodu. A taky s růstem mimina. Ono chlapi si s nimi opravdu začínají rozumět až když se mohou domluvit.
Držím pěst, přeji trpělivost a sílu, to dáš :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
28.7.15 08:52

On dítě očividně nechce, i tací chlapi jsou, nevím, asi bych takovým chlapem dítě nechtěla, portože je dost možný, že na vše zůstaneš sama. Budeš mít dost financí na péči o prcka, budeš to zvládat i sama bez chlapa? Pokud ted tak svěřepě tvrdí, že to dělá jen kvůli tobě, tak jak píše @Blekota po narození přijdou výčitky, hádky a asi i konec vztahu. Proč jsi na děti čekala tak dlouho 36 už je docela věk, kdy opravdu hrozí komplikace jak u tebe, tak u mimča. Jsi v těžké situaci, každopádně bych to ještě hooodně promyslela. Tvůj chlap dospěl do stádia, kdy si už zvykl na život bez dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
28.7.15 08:57

Chová stejně jako spousta chlapů, kteří dítě i chtějí a vůbec neví, do čeho jdou. Ten tvůj ti to sice řekl, ale sám neví, jak to nakonec bude. Pokud dítě hodně chceš, jdi do toho a bud ráda, že máš s kým. Jestli si jinak rozumíte, ono se to vsákne. Podívej se kolem sebe. Kolik chlapů se rozplývá nad bříškem, hadříčkama, prdíkama. Máš nějaké představy a ve tvém věku už bys měla vědět, že v životě to tak nefunguje. Předpokládám, že jsi alespoň nějak zabezpečená, kdyby to opravdu neklaplo. To je hodně důležité.

Příspěvek upraven 28.07.15 v 09:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
28.7.15 08:58

Tak pokud jsi i finančně připravena na kariéru svobodne matky, proč ne…jinak tedy je mi líto, že je tolik chlapů, co děti vůbec nechtějí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7047
28.7.15 09:02

Šla bych do toho i s vidinou, že jednou zůstanu s dítětem sama. Ve svým věku si fakt nemůžeš dovolit dítě oddalovat a čekat, až chlap po něm začne toužit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
28.7.15 09:06

Kde jste sebraly, ze dite ocividne NECHCE? A rovnou uz je zase sobec? :mrgreen: to je sila vzdycky, jak jsou nektere uzivatelky hned se vsim hotovy, jako by jim svitily :mrgreen: ja z toho vycetla, ze chlap by se bez deti obesel, ale partnerka chce, tak do toho pujde, pujde dokonce i do umeleho oplodneni, jen ji hned na zacatku rekl, ze pece o mimino bude na ni, at s tim pocita. To je uprimny jednani. Sama zakladatelka pise, ze s vetsimi detmi to umi, spousta chlapu neni na mimina. A nikdo nevi, jestli po narozeni nezmeni nazor. Ona ho nepotrebuje menit miminem, neni alkoholik nebo devkar :lol: jejich vztah je jinak dobry, toto od nej naopak beru jako jednani na ferovku. Zakladatelko jdi do toho, vis co bude, max. budes prijemne prekvapena. Sama pises, ze to zvladnes i kdyby pomoc byla nulova. Nejsi nejmladsi, necekala bych a preju hodne stesti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1218
28.7.15 09:09
@Anonymní píše:
To, že neměl a nemá potřebu děti do 42 let, svědčí o tom, že je sobec a není schopen se sebe obětovat. U mne něco podobného skončilo tak, že odešel po ohlášení těhotenství a užívá si život dal. Tohle realne riskujes. Co se týče tveho života, jeli ochoten dítě dělat, jdi do toho a doprej si to jakkoliv. Já bych ve tvém věku neztrácela čas s IUI a šla rovnou do IVF (má to pravděpodobnost početí asi 5% a sobecti chlapi se utahaj a otráví dochazenim na kliniku a odevzdavanim vzorku). Ver, že vím, o čem mluvím…

Nemusí to být nutně sobec. Vím, že je opovážlivé něco takového napsat na maminkovském fóru, ale je třeba si uvědomit, že ne každý vidí smysl života v tom mít vlastní dítě- tím spíš, je-li to chlap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama