Chci miminko

1
24.8.06 22:05

Chci miminko....

Ahojky maminky, je mi 20 let, mám přítele se kterým plánujeme budoucnost… Moc toužím po dítěti… poslední dobou nemohumysletnanic jiného než na miminko… Jsem na vysoké škole. Příteli je 27 má před sebou poslední rok VŠ, a pracuje už 7 let u Policie ČR. Na miminko má takový názor, že pokud to přijde, nebude vůbec proti… Nevím comám dělat, zdamám ještěrok počkat nebo ne. Kamarádka je v 8 m.t. tvrdí mi, že nikdo neni víc na mimipřipravený tak jako já… Co si myslíte???????? Děkuji všem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
24.8.06 22:13

No tak na co čekáte :) Když mi bylo tolik co tobě narodila se mi první dcera, teď už mam druhou, studuju taky ale na SŠ, na VŠ se teprv chystám 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
24.8.06 22:15

Thio, dostuduj…
Ver mi, ze bys to mela ted tezky - a pritel taky.

Zacnete spolu bydlet, poridte si psa a vymalujte byt. Jeste jedte na vodu - a pokud tohle vsechno prezijete, tak budete uzasni rodice :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
24.8.06 22:16

Pokud si myslis, ze zvladnes skolu i dite, mate alespon nejak vyresene bydleni a zvladnete to financne, tak proc ne. Ale doporucovala bych si promluvit s nejakou maminkou z okoli (nejlepe take studentkou) o tom, jake to je a co obnasi pece o dite. Nebo s tvoji kamaradkou po porodu o tom, jak to zvlada a jestli se to da studiem zvladnout.
Jinak maminek studentek je spousta, ne vsechny maji vyresene bydleni na trvalo a deti vychovavaj dobre a jsou spokojene. Jen to maji o hodne slozitejsi, nez „obycejna“ maminka na materske.
Jde o to, aby si pozdeji nelitovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
978
24.8.06 22:22

Nevím, jestli to chceš slyšet :-) ale taky si myslím, že nějakej ten rok bys ještě vydržet mohla, užij si bezstarostnost, jeďte na dovču, kam s mimčem nebudete moct, určitě si pak bezstarostné mateřství užiješ víc, než když budeš po proplakaných nocích vstávat ráno na zkoušku - je jedno jestli ty nebo „jenom manžel“. Mimčo potřebuje, abys tu byla pro něj a byla v pohodě - vím, že spousta mamin studuje a mají můj obdiv, ale když není kam spěchat, tak rok, dva…nehrají roli!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
24.8.06 22:25

Já myslím, že správný věk na miminko je u každého jiný. Ale na druhou stranu uvědomuješ si, co všechno miminko obnáší? Že to není jen o načinčaném miminku v pěkném kočárku. Jak by jsi to řešila se školou? A nezačala by jsi za chvíli závidět vrstevníkům, že si můžou leccos dovolit a ty jsi „uvázaná“ u miminka???
Myslím, že většina odpovědí bude, že pokud to tak cítíš, tak do toho máš jít, ale já si myslím, že o tom ještě popřemýšlej.
Mimochodem já si velkou touhu po miminku mohla splnit až za 4 roky od doby, kdy mě přepadla. Kdybych se řídila jen citem, tak bych dnes byla asi rozvedená, protože jsem se s tehdejším přítelem nakonec rozešla. Dnes mám manžela i dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
24.8.06 23:29

Ahojky, pred dvemi roky me take chytla naprosto nezkrotna touha mit miminko. Jelikoz mam o 12 let mladsiho bratra, kteremu jsem vecne stala za zady a opatrovala ho, vim o cem je rec, kdyz se rekne miminko. Ikdyz kazde mimi je jine 8) . Manzel je o 8 let starsi a take tehda uz pracoval. Jednou na cundru jsem mu zdelila po cem touzim. K memu uzasu jsme se dohodli, ze na tom zacneme co nejdrive pracovat. A podarilo se. Ale i tak na me spousta lidi hledela jak na ulitlou pubertacku nebo co. Pokud to citis v srdicku, pokud tusis, ze ted je na to ten cas se zacit snazit o maly uzlicek, urcite bych necekala. Protoze pokazde bude nejaky problem, spatny rok, skola, spatne pocasi, svetova kriminalita.. a blablabla. Urcite si s pritelem sednete a popovidejte o miminku v nejake romanticke chvilce. Moc drzim palecky at vam vyjde vse, co si prejete. :) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
25.8.06 05:22

Nevím jestli se chystáš dodělat si školu, pochopila jsem že ano.

S miminkem to jde, ale je to něco úplně jiného než bez něj. Svou první VŠ jsem studovala bezdětná a druhou studuji s dítětem. Nedá se to srovnat. Zvládnout to samozřejmě jde, ale je to těžší, to se prostě nedá popřít.
Nejde ani tolik o to, že máš míň času - při studiu první školy jsem pracovala skoro na plný úvazek, takže času také nebylo moc. Jde o to, že se ti naprosto změní priority. Chceš být dobrá matka, miminko je priorita číslo jedna a škola ja na druhé koleji ať chceš nebo ne.
Já se vždycky musím hrozně do učení nutit, je pro mě mnohem obtížnější najít ve studiu nějaký smysl a to studuji obor, který je zároveň mým koníčkem. Na druhé straně mi škola pomáhá „nezblbnout“, když už se donutím něco dělat a zdůvodním si sama sobě, že se tím nestávám krkavčí matkou, celkově mě to těší.

Rozhodnout se budeš muset sama, zvládnout se dá spousta věcí, ale někdy je dobré jednat spíš podle rozumu než podle hormonů :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
25.8.06 07:21

Thio, přikláním se k Lesině, dostuduj! S miminkem by to bylo těžké, neužila by sis to mateřství tak pořádně, jak bys měla. A pak… až dostuduješ, tak hurá na „výrobu miminka“ :wink:
A ohledně věku… na ten nehleď, každá máme svoje biologické hodiny, které prostě tikají a je jim jedno, kolik nám je let :lol:

Já otěhotněla při braní HA, studovala jsem, sice se Peťulka narodil, když jsem školu už měla hotovou, ale protože jsem neměla práci, tak jsme doslova „živořili“, protože mateřská a rodičák v té době byl kolem 2600,–Kč!

O druhé jsme se snažili skoro 3 roky, biologické hodiny byly na poplach :wink: Nemohla jsem vidět těhulky, maminky s kočárkem… Takže vím, co je to ta „veliká touha“.

Ale je to jen můj názor!!! Samozřejmě, pokud miminko moooc chceš, tak do toho! Držím palečky ať se rozhodneš jakkoliv!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
25.8.06 07:33

Ja se pridam k tomu nazoru, na co tedy cekate :) Me samotne nedavno bylo 21let a studuju vysokou skolu a pro miminko jsme se rozhodli a myslim ze se to da zvladat, pokud jsi na to psychicky pripravena tak nevidim duvod toho proc bys do toho nemela jit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1274
25.8.06 08:49

Ahoj THIO!

Přikláním se k názoru, jdi do toho!!! Spousta maminek čeká až budou dostudované, budou mít slušnou kariéru a takové myšlenky na dítě ve 20 nechápou…Ale je to každého věc…
Já se přikláním na tvou stranu, malý se mi narodil ve 20 letech. nebyl sice plánovaný, ale chtěný :-) Já jsem v době porodu začínala studoval vysokou - dálkově… No a za chvíli mi začíná 2. ročník a vím, že to jde zvládnout, finančně se dá taky vyjít… Přítel je taky policista a taky si při tom dodělává vysokou…
Myslím, že my jsme zdárný příklad toho, že to jde. Takže děklej tak jak to cítíš. Někdo ti bude tvrdit, že ve 20 je brzo a, že jsi na dítě mladá, ale pokud to chceš, tak věřím, že to zvládneš…

Tak přeji ať se brzy zadaří :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
25.8.06 09:00
Lesina píše:
Thio, dostuduj…
Ver mi, ze bys to mela ted tezky - a pritel taky.

Zacnete spolu bydlet, poridte si psa a vymalujte byt. Jeste jedte na vodu - a pokud tohle vsechno prezijete, tak budete uzasni rodice :)

L.

Já se připojuji k názoru Lesiny. Je jasné, že je to jen tvoje věc, ale ty se ptáš na názor ostatních. Vždycky budou dva tábory: ti, co založili rodinu dřív a pak se možná složitěji propracovávali příp. studiem, a ti z druhého tábora si vše naplánovali, VŠ dostudovali, začali pracovat, zařídili byt, aby nebyli závislí na rodičích a pak počali. Ten druhý směr, je z mého pohledu a též zkušenosti, jednodušší nejen pro vás, ale i pro dítě (vše je pro něj připravené, finančně žádná katastrofa).
Dobrá rada je taky ta, zeptat se jiné studentky, která už rodinu založila. Některé děti jsou bezproblémové a můžeš při nich dostudovat a zvládáš příp. i ostatní povinnosti. S některými dětmi můžou být větší starosti už od narození. Ale připrav se na to, že od doby, kdy dítě začne lézt, skončí ti posedávání u učebnic. A jestli nemáš v domě babičku na hlídání, tak opravdu nebudeš moc stíhat.
Dobře si to rozmysli.
Ahoj, Markéta
P.S. Ještě jedna rada do života. Když dostuduješ a uděláš si nějakou praxi, budeš se mít po mateřské kam vrátit. Kdežto, když dostuduješ jako matka, nebudeš mít žádnou praxi a jen ten diplom, nikdo o tebe nebude stát. A to hlavně kvůli nulové praxi, když se navíc dozví, že nemůžeš nabídnout flexibilní přístup k pracovní době, dají přednost někomu jinému. Taková je realita, skutečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
25.8.06 09:12

THIO:trosku mi pripominas me!
ja chtela mimi uz tak od16,myhomanzela jsem potkala asi ve 20.on studoval ja taky.chodili jsme spolu par mesicu a planovali jsme budoucnost,ze chceme brzo deti atd,ja se na to hodne upla.nakonec pritel studoval posledni rok VS.mel jiste ze pak zacne hned pracovat.tak jsme zacli pracovat na mimi.v rodine to kazdy vedel-u mne byli spis proti,ale u manzela ne.bydleni jsme meli tak napul.nakonec jsem po 3 mesicich otehotnela,coz bylo akorat kdyz manzel mel statnice.pak jsme hned naplanovali svatbu(po 2letech chozeni).bydleni bylo jiste az se narodil maly,protoze se mamka rozesla s pritelem,tim padem si koupila byt a my zustali misto ni a predelali si stary byt.ted je malemu 14m. a cekame uz dalsi mimi.manzel uz ma 2.praci(predtim musel dojizdet).vydelava normalne,ja studuju VS(jednou za tyden-uz jsem BC),a vsechno se tak nejak zvlada,ale je pravda ze nekdy nam vypomuzou rodice-hlidani to hlavne a nekdy ze nam daji treba na „ovoce pro malyho“.ale zijeme si myslim ze dost dobre a nestezujeme si.takze pokud ty jsi pripravena a pritel taky tak nevahejte.nebo si to tak nejak naplanujte,ze treba muzete pomalu zacit na necisto.a bud se zadari ted a nebo treba za pul roku,coz bude pritel uz brzo koncit skolu.ale musite mit vse tak trochu promyslene.
ale s tou myslenkou miminka te naprosto chapu,ja take nevidela nic jineho :lol: a ted jsme vsichni moc stastni:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
25.8.06 09:31

Thio, ja bych se priklonila take k tem, co hlasuji pro dostudovani a pak teprve pro mimco. Prece jen je to zahul a myslet pritom jeste na skolu…ne ze by to neslo, ale neco tomu budes muset obetovat. Taky si myslim, ze je fajn si trochu uzit zivota bez ditete, ono prece jen pak vsechno nejde tak, jak kdyz jste sami (minimalne bych si zajela na nejakou super dovolenou :-). Urcite jak pisou holky, bych chtela mit take vyresene bydleni. Jinak obdivuju vsechny maminky kolem 20tky, co se na mimco citi - ja jsem v tomhle veku mela uplne jiny myslenky :lol: a na mimco se zacala citit tak kolem 26, nicmene jsme si ho poridili az kdyz mi bylo 29, ponevadz jsme museli napred vyresit bydleni. Nicmene jsem moc spokojena a alespon pro me to byl ten pravej cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aka
11031
25.8.06 10:08

Ahoj Thio, uplne Te chapu, ze kdyz to na Tebe prislo…ta touha mit miminko…ze tezko odolavas. Ja prave prozivam to same. Jsem ale takzvane o krok dal, protoze dostudovano uz mam. Nemame ale s pritelem vyreseny bydleni a jemu navic jeste schazi dostudovat posledni semestr VS, takze se zatim snazim bojovat a drzet svoji touhu na uzde. Jde mi totiz o to, abych si tehotenstvi a pak i miminko mohla uplne maximalne uzit…tim myslim, abych se opravdu mohla soustredit jen a jen na mimi. Myslim, ze i kdyz se budes sebevic snazit, tak skola skutecne vyzaduje spoustu casu a soustredeni. Tim nechci rict, ze byses o mrnouska nedokazala pri studiu postarat, to urcite ano, ale protoze bys mu nemohla venovat tolik casu, jako kdyz bys ho mela az po skole, tak bys sebe i jeho pripravila o spoustu krasnych a pohodovych chvil. Samozrejme taky zalezi na konkretni skole, kterou chces studovat, protoze nektere jsou opravdu mene narocne.
No ale priznavam, ze je to chvilema opravdu tezke odolat te touze. Me uplne poprve prepadla taky nekdy kolem dvaceti, v dobe kdyz jsem studovala VS. Tenkrat jsem to resila tak, ze jsem ve volnem case zacala hlidat deti. Nejak se to „zvrtlo“ a dopadlo to tak, ze jsem pak byla soukroma chuva pro jednoho chlapecka, ktereho jsem hlidala v podstate denne od jeho 8 mesicu do 2,5 let. Bylo to naprosto uzasne, ale musim dodat, ze ucit se po celodennim hlidani byl nadlidsky ukol. Byla jsem tak unavena, ze jsem byla rada, ze se o nej v noci postaraji jeho rodice :o)
Drzim Ti palecky at sveho rozhodnuti nelitujes…at uz bude takove nebo „onake“ ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama