Chci žít v bytě, přítel chce dům

13.1.20 14:21

Chci žít v bytě, přítel chce dům

Ahoj všichni, jak to u vás probíhalo, když jste s přítelem začali řešit společné bydlení do budoucna. Shodli jste se hned, za dům, či byt? U nás na tomto společně bydlení asi ztroskotá???? Přítel chce žít v rodinném domě se zahradou, já v bytě. Já v rodinnem domě vyrostla a vím, kolik je okolo toho práce. Nejen úklid domu, ale i nezbytné práce na zahradě. Mě toto nikdy nebavilo. Přítel vidí jen to, jak budeme v bazénu, s kávou sedět na zahradě a užívat si sluníčka. Prý si vysadí pár keříků rajčat a bude se starat sam. Je docela líný a vím, že bychom během krátké chvile ze zahrady měli džungli. Teď je v podnájmu a i na tom bytě, než se rozhodně něco udělat…je to vždy na dlouho. Já mám zatím taky svůj pronájem. A že tam jenom rychle uklidím a nemám žádné další povinnosti mi vyhovuje. Já se u rodičů něco na zahradě nadělala a už nikdy víc ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2565
13.1.20 14:25

Tak kompromis? Malý domek, malá zahrádka. Jednou to ocenis, pokud chcete děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
878
13.1.20 14:27

Tak hledat kompromis, třeba bytovku s předzahrádkou nebo velkou terasou. Dnes existují robotické sekačky a záhony jsou super ty vyvýšené, nemusíte hned mít hospodářství :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17788
13.1.20 14:28

Byt s mini zahrádkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1158
13.1.20 14:28

Asi to neporadím, ale chápu tě :hug: my jsme oba s manželem taky z baráku a naštěstí jsme se shodli přesně v tom, co říkáš ty. Zlatý byt :lol: a zahrada s bazénem a kafe nám nechybí.
Nejede třeba někdo v létě na dovolenou z rodičů? Že byste jim dům hlídali a přítel si zkusil, co s tím je práce? :think: Jinak těžko říct, jak ho přesvědčit, třeba pořídit menší chalupu a tam jezdit a viděla bys, jak by se staral

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
645
13.1.20 14:29

@Mahidevran tak my jsme byli rozhodnutí hned. Jednoznačně domeček. Nemusíte přeci kupovat s obrovskou zahradou. Ani velký dům není třeba. Malý bungalov by klidně stačil. Nedovedu si představit že bych nevyšla ven a nesedla si na svoji zahradu na jaře nebo v létě. Práce na zahradě miluji. Je přeci spoustu možností jak zahradu osazet. Nebo vlastně i neosázet :D přemýšlej i dopředu. Co tvoje děti? Je lepší jim po vás přenechat dům než nic. Je jedno jestli budete platit 13000 nájem nebo hypo… dům aspoň bude po 30 letech váš kdežto byt?? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 14:30

Tak presne tak to bylo u nas. Ja chtela byt, manzel dum. Pristoupila jsem na dum, aby byl stastny. Mame deti a jsem za to rada. Neresim nocni plac kvuli sousedum, behat mohou jak chteji, vypustim je na „hristatko“ na zahradu a vim, ze mi je nic nezajede. ALE prace tu tedy je. Manzela pres leto prakticky nevidim. Porad neco opravuje, opecovava, popr. seka travu…

• Nahlásit
  • Citovat
423
13.1.20 14:31

@Mahidevran tak pokud máš strach jen z údržby tak to bych se baráku zase tolik nebránila. My jsme si udělali zahradu prakticky bezúdržbovovou :nevim: žádné záhony, velké plochy trávníku, neděláme dřevo na zimu a podobně. Bazén máme, ale to zase není tolik práce. Pokud není partner moc akční, tak bych šla jedině do novostavby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
13.1.20 14:32

@Mahidevran A tech penez, co se nasazi do oprav a zvelebovani domu, mnohem vic, nez do bytu, mam srovnani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 14:37

@Jessica4
Právě chceme ty podnájmy pustit a vzít si hypotéku a splácet své. Teď se řeší jestli koupíme byt nebo dům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48892
13.1.20 14:37

Já tě chápu. Jsme oba s mužem z domku, takže víme, co je na tom práce a jaký je to průtokáč na peníze, takže jsme oba v bytě a jsme tu spokojený. I s dětma, ono být v bytě nemusí znamenat být tu 24/7 zavřená, že jo. Domek není pro líný lidi, respektive může být, pokud mají dost eněz a tu péči si zalatí, no a nebo je netrápí, že jim to časem začne padat na hlavu. Není mi zas tak moc a naši už v spoustě věcí za můj život jedou druhý kolo oprav a výměn, a jsou to jiný částky než v bytě, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48892
13.1.20 14:39

Na druhou stranu jestli on touží po kafíčku na zahrádce, tak v bytě nebude spokojenej nikdy. A jen tak na zkoušku to moc nejde, že to nefunguje, zjistí až za dýl. Nebo nezjistí, taky znám lidi, kterým padá domek na hlavu, zahrada džungle, ale oni jsou maximálně spokojený, že se nemusej mačkat v bytě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3747
13.1.20 14:39
@Jessica4 píše:
@Mahidevran tak my jsme byli rozhodnutí hned. Jednoznačně domeček. Nemusíte přeci kupovat s obrovskou zahradou. Ani velký dům není třeba. Malý bungalov by klidně stačil. Nedovedu si představit že bych nevyšla ven a nesedla si na svoji zahradu na jaře nebo v létě. Práce na zahradě miluji. Je přeci spoustu možností jak zahradu osazet. Nebo vlastně i neosázet :D přemýšlej i dopředu. Co tvoje děti? Je lepší jim po vás přenechat dům než nic. Je jedno jestli budete platit 13000 nájem nebo hypo… dům aspoň bude po 30 letech váš kdežto byt?? :nevim:

Tak jde koupit i být, ne? Ten bude také jejich. My třeba máme být v centru města a věřím, že když ho necháme dětem, dáme jim finančně víc, než kdyby dostali barák v nějaké díře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 14:41

No já nevim, my máme dům a velikou zahradu. Válíme si šunky celé léto u bazénu, neděláme prakticky nic. Vzhledem k suchu tráva roste minimálně, muž seká tak čtyřikrát za sezónu. Já si každý večer zaleju oblíbené keře a kytky v truhlíkách a tím naše práce končí. A rozhodně tady nemáme džungli :nevim: Je teda pravda, že nejsme milovníci golfového trávníku, ani pečlivě oddělených, denně pletých kamenitých ostrůvků. A když jsme ultra líní a za domem se nám udělá trochu louka? Motýlci a čmeláčci, pojďte na baštu :D Já bych v bytě v létě rozhodně být nechtěla, v tom tvého přítele chápu. Ale s domem nejsou takové starosti, když si jeho okolí přizpůsobíš bezúdržbově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21381
13.1.20 14:42

@Mahidevran
Když do domu, tak raději nového a poblíž města. Jinak bych volila byt. Jsem městský člověk. Řekla bych mu, jak to mám a že on si to asi představuje moc jednoduše. Že za tou kávičkou na terase je x hodin práce. Jestli s tím počítá. A jestli nemáte nic moc ušetřeno, šla bych radši do bytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama