Chlupy na bradě a krku

4
14.7.20 22:01

Chlupy na bradě a krku

Hezky večer,
Je mi 30let a už cca 7 let mě trápí černé tvrdé chlupy na bradě a krku. Nedávno jsem si musela voskem sundat už i oblast pod nosem, ale to vydrží pár týdnů, kdežto na bradě večer vytrham pinzetou (vosk to vůbec nevezme) a ráno jsou zpět, nebo další den vecer a pořádný, tvrdý :( trpím i na větší ochlupení než by mělo být mezi prsama a zadní strana stehen to same :( depilatorem jsem bez chloupku na stehnech jen pár dní, všeobecne když si oholim nohy mohu druhý den znovu :( nohy mě ale netrápí. Ta brada hodně. Byla jsem na vyšetření na endokrinologii a mám vše v pořádku.
Má někdo stejný problém aby rostly tak extrémně a rychle? :(
Děkuji za případné povzbuzení :) :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2116
14.7.20 22:21

Zkousela jsi osetreni laserem? Mohlo by je to aspon zeslabit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
14.7.20 22:44
@tini píše:
Zkousela jsi osetreni laserem? Mohlo by je to aspon zeslabit

Nezkoušela, protože je to dost drahé a co jsem vše četla, tak většinou bez úspěchu a výsledku 🤔 :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8355
14.7.20 22:51

@Anerihol Tak si pořiď vosk a všechny propriety a depiluj si bradu sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
14.7.20 22:52

@Anerihol já mám koupený laser z Lidlu, ale moc jsem ho nevyužila, protože jsem otěhotněla, takže ho používám až teď, řekla bych že pomáhá, ale jde to pomalinku.Moje sestra je s ním spokojená, ale ta už ho používá skoro 2roky a hodně jí to pomohlo. Bohuzel ty černý mrchy s přibývajícími roky přibývají, vytrhávání nebo cukrová pasta nepomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
14.7.20 22:56

@Anerihol jo a v rodině máme s těmito chloupky problém tři ženský a všechny jsme zdravotně vporadku, tak nevím kde je chyba, asi moc mužských hormonů, ale jako muzatky opravdu nevypadame 🤔 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
14.7.20 23:12
@Majinka7 píše:
@Anerihol já mám koupený laser z Lidlu, ale moc jsem ho nevyužila, protože jsem otěhotněla, takže ho používám až teď, řekla bych že pomáhá, ale jde to pomalinku.Moje sestra je s ním spokojená, ale ta už ho používá skoro 2roky a hodně jí to pomohlo. Bohuzel ty černý mrchy s přibývajícími roky přibývají, vytrhávání nebo cukrová pasta nepomáhá.

A nemáš prosím odkaz nebo foto?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
14.7.20 23:19

Mám to stejný, a chodila jsem na laser a naprd, chlupy vylezly zase jinde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10584
14.7.20 23:20

@Anerihol zkus ipl od Philips, je to drahe, ale jako jedine opravdu funguje! Mivala jsem stejny problem a taky dost tvrde chloupky a tedka mam pokoj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
14.7.20 23:31

@Anerihol teď už prodávají nový typ, není zrovna nejlevnější, ale když už člověk neví co s tím a je zoufalí vyzkouší všechno. Ale ono to na každého nemusí působit, já si ho koupila po dobre zkušenosti mé sestry, jinak bych dost váhala a doufám, že časem ty chloupky vymizí i mě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.20 23:36

Taky můžu doporučit IPL, mám od Rowenty, bohužel nemám model, co jde na tvář, ale na nohách jde fakt vidět změna (ne že by nerostly vůbec ale jsou slabší a rostou pomaleji) Delší efekt než vosk, ale než si ty nohy celé oblikáš je to na pár hodin. Nicméně aspoň to tak svinsky nebolí jako depilátor (na ten jsem si teda nikdy nezvykla). Jinak taky mám o hodně víc než normálně taky ty zadní stehna a já teda ještě břicho - směrem dolů od pupku úplná Amazonie :lol: Endokrinologie taky v pořádku.

@annasmyc píše:
Mám to stejný, a chodila jsem na laser a naprd, chlupy vylezly zase jinde

Já bych za to ty peníze klidně dala, kdyby to bylo k něčemu, ale bohužel tohle neslyším poprvé :-(

• Citovat
  • Nahlásit
1874
15.7.20 00:05

Esteticky bych to řešila až na posledním místě. Nevím proč, ale u nás se s tím standartně posílá jen na endokrinologii. Nicméně, pokud je tam všechno negativní, bylo by správné, aby gynekolog nabral „širší“ hormonální panel. Bohužel ne endokrinologii ho běžně nedělají ani na místech nejpovolanějších (vlastní zkušenost z vícero míst).
Chlupy na bradě, na prsou, cestička od pupíku apod., obvzlášť pokud jsou doprovázeny např. horší pletí - mastná, akné, padaním vlasů, obezitou, rychlejší tvoření svalů, někde uvádějí silnější menstruace, menstruace která nechodí pravidelně, častější ovulace, bez ovulace. To všechno může být hirsutismus (ty největší extrémy jsou ti tzv. opičí lidé - ale to je fak totální extrém). Průšvih je, že je tu vyšší riziko rakoviny některé z ženských orgánů(klasika vaječníky, ale jak je to provázané tak snad i dělohy). Je to celkově dost komplikované téma a je třeba pohledat a pospojovat si. Tedy, pokud by ses v těch příznacích našla, ale ten hirsutismus - může to být jen nadměrné ochlupení na méne obvyklých místech u žen (jako brada, dvorce apod.).
Moc se o tom u nás nemluví, přitom by to mohlo občas zachraňovat životy.
Jinak mudra mi říkala, že občas vyjdou hormony štítné žlázy v pořádku, protože jich má tělo zkrátka dostatek, ale někdy (prý u žen „nerváků“ z těch nervů jakoby „stojí“) takže jsou sice přítomny v dostatečném množství, ale tělo se chová, jako by jich bylo málo/moc.
Na ty chlupy krom ipl, nebo klasika laseru fakt nic neplatí (a i tady to kolikrát ne). Já preferuju pinzetu, odbarvování, případně kdo to vydrží a sežene to tak odstranění elektrickou jehlou.
Pokud bys byla zdravá i tak bych klidně zkusila bylinky na srovnání hormonů, ty chlupy se standartně dělají, pokud je větší míra mužských hormonů, tak by možná i po těch bylinách zmizely :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.7.20 08:42
@Sexynohy píše:
Esteticky bych to řešila až na posledním místě. Nevím proč, ale u nás se s tím standartně posílá jen na endokrinologii. Nicméně, pokud je tam všechno negativní, bylo by správné, aby gynekolog nabral „širší“ hormonální panel. Bohužel ne endokrinologii ho běžně nedělají ani na místech nejpovolanějších (vlastní zkušenost z vícero míst).
Chlupy na bradě, na prsou, cestička od pupíku apod., obvzlášť pokud jsou doprovázeny např. horší pletí - mastná, akné, padaním vlasů, obezitou, rychlejší tvoření svalů, někde uvádějí silnější menstruace, menstruace která nechodí pravidelně, častější ovulace, bez ovulace. To všechno může být hirsutismus (ty největší extrémy jsou ti tzv. opičí lidé - ale to je fak totální extrém). Průšvih je, že je tu vyšší riziko rakoviny některé z ženských orgánů(klasika vaječníky, ale jak je to provázané tak snad i dělohy). Je to celkově dost komplikované téma a je třeba pohledat a pospojovat si. Tedy, pokud by ses v těch příznacích našla, ale ten hirsutismus - může to být jen nadměrné ochlupení na méne obvyklých místech u žen (jako brada, dvorce apod.).
Moc se o tom u nás nemluví, přitom by to mohlo občas zachraňovat životy.
Jinak mudra mi říkala, že občas vyjdou hormony štítné žlázy v pořádku, protože jich má tělo zkrátka dostatek, ale někdy (prý u žen „nerváků“ z těch nervů jakoby „stojí“) takže jsou sice přítomny v dostatečném množství, ale tělo se chová, jako by jich bylo málo/moc.
Na ty chlupy krom ipl, nebo klasika laseru fakt nic neplatí (a i tady to kolikrát ne). Já preferuju pinzetu, odbarvování, případně kdo to vydrží a sežene to tak odstranění elektrickou jehlou.
Pokud bys byla zdravá i tak bych klidně zkusila bylinky na srovnání hormonů, ty chlupy se standartně dělají, pokud je větší míra mužských hormonů, tak by možná i po těch bylinách zmizely :nevim:

No uff, myslela jsem že na endokrinologii dělají veskere vyšetření, ale zkusím tedy se poradit s mojí Dr na gynde. Ale asi to nechám. A později, jsem teď tehu..myslela jsem si, že mám více mužských hormonů, ale prý ne dle endokrinologie 🤔 jinak bych se našla v tom že mám mastnejsj plet, vlasy mi padaji už déle, a trochu se to srovnalo speciálním šamponem a vitamíny, a nějaká kg navíc jsou taky. Máme ty chlupy i v rodině, babička má knira jak chlap a bradu taky zarostlou, to samé stehna 🤦máma taktéž, ale ta se prostě oholi cela klidně denne 🤦

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.20 16:30
@Anerihol píše:
Hezky večer,
Je mi 30let a už cca 7 let mě trápí černé tvrdé chlupy na bradě a krku. Nedávno jsem si musela voskem sundat už i oblast pod nosem, ale to vydrží pár týdnů, kdežto na bradě večer vytrham pinzetou (vosk to vůbec nevezme) a ráno jsou zpět, nebo další den vecer a pořádný, tvrdý :( trpím i na větší ochlupení než by mělo být mezi prsama a zadní strana stehen to same :( depilatorem jsem bez chloupku na stehnech jen pár dní, všeobecne když si oholim nohy mohu druhý den znovu :( nohy mě ale netrápí. Ta brada hodně. Byla jsem na vyšetření na endokrinologii a mám vše v pořádku.
Má někdo stejný problém aby rostly tak extrémně a rychle? :(
Děkuji za případné povzbuzení :) :) :)

Hezký večer,
nemáte PCOS? Na to občas vychází testy uplně normálně. V tom případě by to IPL mohlo spíš povzbudit růst.
S těmi chloupky na bradě - to by ten samý nestihl přes noc vyrašit, oni rostou v takových cyklech a prostě vždy raší jiná „várka“.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat