Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anonymní píše:
Jistě, že je můj úhel pohledu značně sobecký. Aby taky ne - každý člověk jedná v tomto zájmu a kdo ne, ten lže.Ale je fakt, že dcera by tohoto rozhodnutí mohla značně litovat. Stejně tak si nemyslím, že bych byla jediná, kdo si tohle myslí a i zde se jistě bude vyskytovat dost rodičů, co by to vnímali podobně, a co by byli raději, kdyby jejich dítě nemělo vztah s transgenderem.
Ne, každý nejedná ve svém sobeckém zájmu. Myslím, že valná část rodičů chce, aby jejich děti byly štastné a pokud vidí, že mají spokojený vztah, nepřenášejí do něj své předsudky. Chápu, že to není lehká situace, ale je to život dcery, svým přístupem jsi možná zkazila vztah mezi vámi. A tvá věta, že kdybys to zjistila dřív, že bys to zatrhla? Myslí, že by to pomohlo? A kdyby dcera byla lesba, s tím by ses smířila?
To že se vám nelíbí vztah mezi nimi je čistě vaše věc a máte na to právo, ale musíte chápat, že jako dospělá osoba si sama může rozhodnout s kým bude. Prostě to zkuste probrat s ní, ale s respektem a rozhodně ne stylem příkazu.
@Anonymní píše:
To že se vám nelíbí vztah mezi nimi je čistě vaše věc a máte na to právo, ale musíte chápat, že jako dospělá osoba si sama může rozhodnout s kým bude. Prostě to zkuste probrat s ní, ale s respektem a rozhodně ne stylem příkazu.
Reagujete na víc než rok starou diskuzi. Třeba už spolu ani nejsou. ![]()