Čím se zasytit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andulonka
Kecalka 239 příspěvků 05.11.14 13:13
čím se zasytit

Možná to bude pusobit úsměvně oproti jiným problémům, co se tu řeší, ale co už…Mám problém s tím, že se nemůžu prostě nasytit a celý den strašně moc jím… Je pravda, že jsem 5 týdnů po porodu a jsem celkem unavená, ale už mám nabraná 4 kila od porodu…:-D jestli to takhle půjde dál, tak nevím no…pro představu, ráno vstanu, udělám si buď smoothie z pul litru mlíka, dvou banánů a hrsti ovesných vloček a nebo talíř ovesné kaše a ovoce a tak za hodinu dostanu vlčí hlad a zplácám všechno možné, hlavně sladkosti…Prosím, dejte mi tipy, jak snídat, abych měla energii a vydržela jsem nejíst alespoň dvě hodiny, protože začínám být ze sebe nešťastná…a neměla takové strašné chutě na sladké… :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 05.11.14 13:14

@Andulonka kojíš? já mám tyhle samé chutě :zed: šílené.. ráno ovesná kaše nebo musli a za hodinu šilham hlady.. :think:

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 05.11.14 13:16

Chleba treba :D

a12
Hvězda diskuse 35127 příspěvků 05.11.14 13:20

5 tydnu po porodu? ja mela tak uřvané miminko ze jsem na jidlo nemela ani cas :mrgreen: ale na sladky jsem si taky udelala cas to je pravda :think:

Natálka26
Kelišová 5692 příspěvků 05.11.14 13:20

@Andulonka

Důležitá informace je jestli kojíš, protože já co kojím tak žeru (nedá se to říct jinak, pardon) a žeru a to ve fakt hodně velkým množství. Snídaně má do oběda minimálně 3 a svačin po obědě nespočítaně, pak samozřejmě večeře + dalších 5 druhých večeří :zed: :mrgreen:

Klementyna
Echt Kelišová 8269 příspěvků 05.11.14 13:22

Ja mam taky hned rano obrovskou snidani a uz za hodinu dve mam znovu hlad, tak se proste najim, i kdyz uz lehci veci - jogurt (dnes padl pulkilovy!), tvaroh, ovoce… a jak se takhle podruhe najim, tak uz jsem pak v pohode behem celeho dne, v poledne normalka obed, odpoledne tak ruzne neco co mi prijde pod ruku, vecer normalka vecere. Ale tu druhou snidani taky zkratka musim mit, nebo bych umrela hlady, asi je to v tomto stavu (tehotenstvi, sestinedeli, kojeni) normalni a je dobre poslouchat sve telo :palec:

Edit - jo a vecer kolem te osme devate musim jeste snist tak dve tri vanicky nejakeho mlecneho vyrobku, nebo proste neco, jinak bych se v noci budila hlady, takze druha vecere tez musi byt! :)

Příspěvek upraven 05.11.14 v 13:26

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 05.11.14 13:23

Jedine co me napada, rano si nakrajej mrkev, kedlubnu, redkvicky, co mas rada, dej si to do krabicky a ldyz dostanes hlad v mezicase mezi jidly chroupej a chroupej… ja ted jedu ve velkym v mandarinkach, nerikam, ze nejsou sladke, ale porad lepsi nez tabulka cokolady, kdyz nestaci dojidam se tema krupavyma kukuricnyma nebo ryzovyma chlebickama.

Agáta13
Ukecaná baba ;) 1947 příspěvků 05.11.14 13:23

Hlad máš brzy proto, že jíš hodně rychlých cukrů a sacharidů obecně. Je jasné, že tělo se snaží nějak vyrovnat s nedostatkem spánku, tj. energie, ale takhle je to začarovaný kruh- čím víc rychlých cukrů sníš, tím dříve dostaneš hlad a tím víc budeš unavená (protože Ti lítá krevní cukr a inzulín). Rada je jednoduchá - v každém jídle sněz i netučné bílkoviny (maso, mléko, jogurt, sýr do 30% atd..) a zeleninu(vzhledem ke kojení co prcek snese- můj v tomhle věku nesnesl skoro nic). Sacharidy jez s nízkým glykemickým indexem, tj ty, ze kterých se energie uvolnuje pomalu(celozrnné pečivo s mírou, celozrnné těstoviny, ovoce, zelenina). Jez často a malé porce. A snaž se s prckem lehnout si i přes den- z nevyspání se produkují hormony, které podporují ukládání tuků.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 05.11.14 13:26

Bilkovinu a vlakninu. Rano jsou idealni vejce, pokud ti nevadi michana, tak s chuti do nich. To smoothie ych zaradila spis az jako dalsi chod, mej to pripravene a vypij, az prijde ten vlci hlad.
Pozor na sacharidy, kratkodobe zasyti, cukr vylitne nahoru, ale behem hodiny zas leti strme dolu a nasleduje jeste vetsi hlad.
Ja vejce nemuzu, ale treba tofu vim ze zasyti a neni po nem tezko. Nebo mozarela. Samozrejme kus masa, kopec zeleniny, trochu prilohy.

Andulonka
Kecalka 239 příspěvků 05.11.14 13:28

@martina.se Kojím právě, tak možná se to pak spraví, ale těšila jsme se, že po porodu začnu jíst zdravě (celé těhotenství jsem strávila s hlavou v záchodové míse a jediné, co jsem mohla, bylo smažené jídlo a zakysané výrobky, grepy a vodové nanuky, ostatní´letělo hned ven…děsivá kombinace, že :-D
@Kofolová já chci právě jíst zdravě a trochu omezit pečivo, pokud teda existuje zdravé jídlo, které dokáže nasytit na delší dobu…:-)))

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 05.11.14 13:28

Pokud kojíš, tak může být problém v tom, já měla při kojení taky pořád hlad.
Každopádně přečti si co píše @Agáta13 je to pravda. Dej si na snídani radši celozrnné pečivo s kvalitní šunkou nebo sýrem, lučinu, gervais nebo třeba vařené vajíčko, prostě bílkovinu, k tomu zeleninu, třeba hrnek mléka, neslazený čaj…Ono když se ráno začne špatnou snídaní, tak se to spolu táhne celý den.

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 05.11.14 13:43

@Andulonka jooo to nevim. Po kojeni se vrhnu na aktivni hubnuti. Za vecmy hlad mi to nestoji

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 05.11.14 13:55

@Andulonka já mám hlad fakt pořád… teď na to dlabu, dítě je přednější, ale pomalu se začnu víc hýbat - zatím chodím jen všude pěšky..

Andulonka
Kecalka 239 příspěvků 05.11.14 14:13

Moc děkuju za rady…zkusím pečivo, šunku a vejce :-) a já si myslela, že ovesné vločky jsou to nejlepší na snídani

LenaNell
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 05.11.14 14:13

Z ovesné kaše a podobných,,zdra­vích" věcí bych měla taky hlad a možná dřív než ty. Jak už se tu psalo. Dej si anglickou snídani, míchaná vejce, párek, zeleninu, chleba-já dělám domácí- půl celozrný, půl normální. Bábovku čaj, cokoliv. ovesné vločky nech až budeš chtít hubnout :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >