Co vše budu potřebovat na dovolenou v čr okolo covid opatřeni?

61
7.6.21 08:06

Co vše budu potřebovat na dovolenou v čr okolo covid opatřeni?

Zdravim všechny přitomné :kytka: Včervenci jedu s mýma pubertákama na týden do bungalovu Kovač máme v plánu navštivit okoli Prachovských skal, Jičina v plánu jsou i navštevy koupališt. Kluci jsou testovaný ve školách 1 syn neměl covid vubec,2 syn covid prodělal ale už mu ted v týdnu konči doba 180 dnu od prodělani nemoci a já v tý době budu mit za sebou 1 dávku očkovani tak mě zajimá co potřebujeme zařidit jestli pcr testy nebo antigenni nebo vubec nic. Bohužel se v těch pořád měnicich opatřenich už moc nevyznám děkuji za odpovědi

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53190
7.6.21 08:12
@petrasch píše:
Zdravim všechny přitomné :kytka: Včervenci jedu s mýma pubertákama na týden do bungalovu Kovač máme v plánu navštivit okoli Prachovských skal, Jičina v plánu jsou i navštevy koupališt. Kluci jsou testovaný ve školách 1 syn neměl covid vubec,2 syn covid prodělal ale už mu ted v týdnu konči doba 180 dnu od prodělani nemoci a já v tý době budu mit za sebou 1 dávku očkovani tak mě zajimá co potřebujeme zařidit jestli pcr testy nebo antigenni nebo vubec nic. Bohužel se v těch pořád měnicich opatřenich už moc nevyznám děkuji za odpovědi

Tak záleží, co tam chcete dělat? Čistě teoreticky nepotřebujete vůbec nic. Pokud byste chtěli jíst někde na zahrádce v hospodě, tak to bude chtít minimálně klukům ten antigen vzít s sebou a v případě, že to někde budou vyžadovat, si ho udělat. Ale upřímně, nikdo to nikde neřeší, dokud nepřijde kontrola.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
7.6.21 08:23

@petrasch pro sebe i děti nad 6 let pcr test.. Abyste mohli do ubytování, restaurací atd.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44214
7.6.21 08:25

Je teprve 7.6.,koncem měsíce to může být jinak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
ludmilaadamkova
7.6.21 08:28

Tak záleží co budete chtít dělat? Pokud budete jen venku chodit do skal tak nic. Venkkovní okna nikdo neřeší. Pokud budete chtít dovnitř do restaurace je potřeba antigenní test i dovnitr stačí samotest. A taky si nemyslím že to budou extra kontrolovat.

Ale když chceš jít třeba do bazénu (veřejné venkovní koupaliště) tak už je potřeba PCR test ofiko nebo potvrzení že jsi prodělala covid v 180 dnech (je potřeba najet si na jejich stránky nechat vyjet certifikát) Nebo být alespon 22 dní po první dávce očkování.

Myslím že to zatím platí i u ubytování v hotelu např..

Bud v klidu spoustu lidí se v tom nevyzná… ani lidé co to mají kontrolovat. Včera jsem byla v bazenů a někdo mi bohužel řekl milnou info že stačí sms že jsem covid prodělala )jak chodili) ale paní u kasy mi tvrdila že je potřeba dojet k obvodnímu že to vystaví on.
Ale pak jsem googlila a zjistila jak si udělám certifikát online ocko.uzis.cz Pak jsem to té paní ukázala a to mi řekla že je OK. I když mi předtím tvrdila že nic na telefonu mi nic neveme že musím mít písemné potvrzení od doktora s razítkem…

Příspěvek upraven 07.06.21 v 08:41

  • Citovat
  • Upravit
ludmilaadamkova
7.6.21 08:28

A ještě další věc co platí dnes bude třeba za měsíc jinak :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: Jako vždy u nás toto je aktuální situace!

  • Citovat
  • Upravit
69121
7.6.21 08:45

Prosím tě, na začátku června ti s jistotou nikdo neřekne, co si zas navymýšlí za týden :jazyk: Jestli ty budeš aspoň tři týdny od očkování, vyjeď si certifikát, s tím můžeš všecko. Ubytování záleží, hotely to asi řeš dost, soukrová na to většinou zvysoka kašlou, ale pro jistotu se jich předem zeptej. Hospody taky neřeší nic, leda by tě načapala kontrola. Pro jistotu můžeš dětem nechat udělat krátce před odjezdem PCR test zdarma, ten by měl platit týden. Ale jak dlouho bude platit v červenci a jestli bude furt zdarma, kdo ví. Momentálně mám za sebou krátkou dovolenou po ČR certfikát v kapse, ale nemusela jsem ho vytáhnout ani jednou - ubytování, hospody…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24995
7.6.21 08:49

To bych začala řešit tak max pár dní před odjezdem, protože do té doby může být vše jinak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69121
7.6.21 09:08

@debra.morgan na druhou stranu tady u nás se termíny na PCR zdarma zoufale plní už na konec června, takže já to dítěti před odjezdem na tábor blokla už teď, neplatím nic a zrušit se to dá vždycky :?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77679
7.6.21 09:17

@petrasch tak na ubytování potřebují kluci minimálně antigenní test, ty budeš mít 22 dní po 1. očku, tak ty už nic,
ale otázka je, co bude platit v červenci
@ugluk já jsem ve čtvrtek jela se stanem na Pálavu, stan na dvoře soukromého statku a vidět certifikát chtěli

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69121
7.6.21 09:27

@stinga proto bych se zeptala předem. Já mám teď jedno ubytování za sebou, tři před sebou, všecko teda soukromý apartmán na samotě, a je jim to všecko jedno, pronajímají kus svého baráku se samostatným vchodem. Ale radši si předem ověřuju.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1498
7.6.21 10:15

Vždyť se to do te doby ještě desetkrát změní… :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3600
7.6.21 10:15
@unuděná píše:
Tak záleží, co tam chcete dělat? Čistě teoreticky nepotřebujete vůbec nic. Pokud byste chtěli jíst někde na zahrádce v hospodě, tak to bude chtít minimálně klukům ten antigen vzít s sebou a v případě, že to někde budou vyžadovat, si ho udělat. Ale upřímně, nikdo to nikde neřeší, dokud nepřijde kontrola.

no budou, minimálně ubytovat se bez testu nemůžou

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3600
7.6.21 10:19

Co bude v červenci, těžko říct. Co platí teď, musíš mít antigenní tets, platí tři dny, PCR test, platí týden. Nebo 22dnů po první dávce nebo do 180 dnů po prodělání, všechno prokazuješ. Na očkovacím portále občana už jsou ke stažení certifikáty, i o testech, takže stáhneš do mobilu a ukazuješ. Problém trochu u dětí bez občanky. Bez testu, kdyby to zůstalo jako teď, tu dovolenou s dětmi neabsolvuješ. Neubytují tě, nemůžete do restaurace.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53190
7.6.21 10:19
@Arboretka píše:
no budou, minimálně ubytovat se bez testu nemůžou

Jak kde. Bungalov si představuju jako obytnou jednotku pro danou rodinu s jedním vstupem, tam není povinnost ten test mít :nevim: Respektive on to nikdo pořádně neví, většinou záleží na provozovateli, ale test je potřeba do hotelů a penzionů :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová