Cvičení 2 měsíce po porodu

18.3.16 11:51

Cvičení 2 měsíce po porodu

Ahojky. Ženy, jsme dva měsíce po porodu. Syn Eliáš se narodil 1.1.a poslední měsíc mi zhuntoval tělo :lol: Za celé těhu jsem přibrala 20 kilo. Měla jsem 60kg, šla jsem rodit s 80kg a 10 kilo jsem nechala v porodnici a další dvě jsem tak nějak zhubla. Chtěla jsem se zeptat, do kdy asi bude tělu trvat, než se dá úplně do kupy a já budu moct plně cvičit? Chodím do fitka, ale trenérka mi dala nejlehčí váhy, protože jsem po porodu krátce, ale mě to přijde, jakoby to nemělo žádný účinek. Nejsem zvyklá být tlustá baba a hnusím se sama sobě a chci už být zase jako dřív. Já vím, že každé tělo je jiné a na nic se nemá spěchat, ale už tak ráda bych byla pro sebe zase hezká…Synovi říkám, že má jediné štěstí, že je tak krásný :lol: :lol: Popřípadě, máte nějaké tipy, co cvičit doma po porodu, na internetu je toho hodně, ale taky se to hodně rozchází, chtěla bych znát vaše názory a vaše zkušenosti. Díky baby :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

fashion_victim83
18.3.16 11:59

Rozhodne necvic žádné zkracovacky apod, naopak core a svaly pánevního dna, rychlou chůzi-žádný beh, pokud si nechceš vytrast dělohu a všechny povolene vazy okolo atd. Posilovala bych ruce, rychle chodila a cviky na core, plus hlídat jídelníček, co jíš.

• Citovat
  • Upravit
18.3.16 12:03

@fashion_victim83 to já jsem právě cvičila zkracovačky a tak, protože jsem totálně už nevěděla co :D právě že jím kuřecí a saláty a tak, mě nic mastnýho moc nechutná už, takže v jídle to není, že bych se přejídala tučným bůčkem v deset večer :lol: to když už nejím nic no, což je taky problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3250
18.3.16 12:07

Kojis? Ja mela kila jako ty. Dolu to slo pomalu ale stabilne. Lepsi nez domaci posilovacky je vyrazit ven. Sviznou chuzi s kocarkem pekne nekolik hodin. A kdyz just chces zpevnit tak posilovat jak bylo psano vyse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
18.3.16 12:35

@Alleessa co třeba běhat s kočárkem? Mi se to osvědčilo - spojíš příjemné s užitečným

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1961
18.3.16 12:35

Jsi krátce po šestinedělí, co bys čekala za zázraky. Stejnou dobu, co se tělo měnilo během těhotenství, tak mu trvá se zase dostat zpátky.

Rozumné počtení třeba tady:
http://www.ivafis.cz/?…
http://www.ivafis.cz/?…

Spíš než posilování, tak zpevnění. Dobrá je i jóga.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
21.3.16 08:59

Kojis? To samo o sobe je dobrej vysavac kalorii ale musi se clovek snazit nejak kloudne jist aby bylo z ceho brat. Ja jsem ted po porodu ctyri mesice. V sestinedeli me jak v porodnici tak laktacni zduraznovali zadna namaha navic. Cvicila jsem denne pouze na panevni dno protoze z toho ucuravani jsem byla nestastna. A zbytek me uplne stacil zahul s ditetem. Pak jsme zacli kazdy den chodit s kocarem. 3,4,5 km. Ono to je taky znat ale musis opatrne. Ja po mesici dennich prochazek uplne odpadla. Nevim jakou jsi mela kondici pred porodem. Ja zadnou tak proto jsem odpadla:) K tomu stale vic urvanejsi dite takze stravovani poradny zadny. a kdyz jsem se minuly tyden u doktora zvazila jen jsem cumela ze uz jsem na predtehotenske vaze a jeste minus pet kilo. Ale uplne dobre to asi nedelam:-) jak tu psaly holky vyse-kilo po kile pujde samo. Zvlast jestli mas prvni dite. Spis to chce zpevnovat. A to si clovek muze zacvicit i doma kdyz ditko nahodou spi :-D pripadne to kocarkovani.
Ted chodim ty tri kilaky. To dam do hodiny a pak mimi spi pod pergolou venku. Ja mam dobrej pocit ze jsem vyvetrala sebe a dite. Ale na nejaky zpevnovani uz energii nemam. Mozna az prestanu kojit. Mamka mi rikala ze zacala na pravidelne cviceni chodit kdyz me bylo 9mesicu. Uz nekojila a uz se na to cejtila. Takze na tom mozna neco bude ze se telo dava do kupy stejnou dobu co pri tehu rostlo:)

• Citovat
  • Upravit
22.3.16 13:53

@kazda.m právě že nekojim.ani jsem skoro nezačala. Moje kondicka byla právě dobrá měla jsem hodně stresovou a fyzicky náročnou práci a byla jsem zvyklá cvixit. Proto je tohle pro ně nezvyk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
22.3.16 14:34
@Alleessa píše:
@kazda.m právě že nekojim.ani jsem skoro nezačala. Moje kondicka byla právě dobrá měla jsem hodně stresovou a fyzicky náročnou práci a byla jsem zvyklá cvixit. Proto je tohle pro ně nezvyk

Tak pokud se na to cejtis tak si myslim ze to neni problem. Ale na tu oblast bricha bych asi jeste nejakou chvili davala pozor. Ja jsem rada ze si ve chvilce volna zvladnu umejt vlasy :-D:-D:-D
Na kontrole po 6ti nedeli si asi uz byla? Ze bys to cviceni jeste probrala s dr zvlast pokud chces najet na ten fitness program

• Citovat
  • Upravit
8.6.17 16:18

Ahojte, jsem 2,5 měsíce po porodu myslíte že mužů jít plnohodnotně na alpining, čtu ruzne názory, nevím zda to není brzo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
11.6.17 21:56

@MichaelaaF zalezi jak se citis :) ja sice nedelam alpining, ale u prvniho sem cvicila pred tehu, pak do konce 6 mesice a zacala sem mesic po porodu pozovolna, ted sem 20tt a cvicim porad, ale já teda posiluju hlavne s vlastni vahou a urcitym zavazim, ne na strojich :) pokud se citis dobre, nemel by byt problem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama