Dá se manipulátor změnit "lepším" chováním?

31.10.19 07:58

Dá se manipulátor změnit "lepším" chováním?

Ahoj holky,

Mám na Vás dotaz ohledně těch „fajn“ chlapů manipulátorů.
Jednoho mám doma a je to Teda číslo. Zkusím to zkrátit, ale bojím se, že se trochu budu muset rozepsat.
Jsme spolu 4 roky, máme spolu syna (2), ihned po seznámení jsme spolu začali bydlet, trvalo rok než přiznal, že mě má vlastně rád a že spolu „chodíme“. Byla jsem do něho blázen, hezkej, chytrej, vtipnej a plus to jeho fluidum „nenechám se sebou vorat“. Na začátku musím říct, že hodně pije a baví se. Podniká a nemusí být každý den v práci, de facto tam nemusí být ani jednou týdně. Takže vzhledem k tomu, že se rád baví, tak podle toho se odvíjí jeho náplň dne.
Po tom roce, x nadávek, ponižování a de facto nula zájmu o mě, jsem chtěla odejít. V tu ránu mi udělal dítě (prý mu kamarádi řekli, že lepší holku nepozná, tak ať mi ho udělá).
Zůstala jsem s ním, v těhotenství byl ještě horší. V 9 měsíci prakticky nebyl doma, protože celé dny trávil s klukama popijenim.
Po porodu se to na čas zlepšilo. A teď je to v ty fázi, že už nemůže ani on. Já jsem zblbla téma všema nadavkama, jeho nekonečným monologem o tom, jak jsem k ničemu a proč, jaká jsem vlastně jen přítěž, protože nepracuju (jen podotknu, že peněz ma dostatek), jsem hloupá, nic nedělám, když nechci ve 3 ráno mít sex, tak to měl radši zůstat ve městě a „vypomoct si sám“, několikrát mě uhodil, omluvil se za to jen jednou, když to opravdu prepiskl, ale jinak vždy řekne - vidíš to, co jsi zase udělala? Kdybys mě radši poslechla a zase neodmlouvala!
Tak a už je to zase dlouhý, pardon :)
No to je jedno.. Ma samozrejme i světlý stránky, když se nám věnuje, tak je to fajn, je s ním zábava a je i milej a já si v tu chvíli říkám, kde jsem vůbec hledala problémy, jak nám to klape..

Teď jsme ale ve fázi, že se stěhuje pryč, protože to me buzerovani už nezvládá (psst, vzbudis malého, zavres dveře?, Jeee tam to nedávej, to mám čistý apod).

Ale proc to píšu. Od kamarádů vím, že k předchozích vztazích byl milionovy, nedovolil si říct jedinou nadavku, natož holku uhodit, věnoval se jim, kupoval drahé dárky (moje narozeniny se snaží zásadně ignorovat) a celkově to byl miláček, chodil za ruku, projevoval lásku.
Nutno podotknout, že to byla taky jiná natura holek nez Ja. Já ho obskakovala s láskou, všechno měl pod nosem, byl na prvním místě a jakmile něco řekl, hned jsem to udělala, porad mu říkala hezký věci (na který jsem nikdy nedostala odpověď), jen když se opine, tak mi řekne, že mě má opravdu rád..

Není to můj první manipulátor. A myslím si, že je chyba vážně ve mne. Protože s volem se dobře orá. Da se to ještě nějak uhrát, aby s námi zůstal a já ho změnila? Chci mít úplnou rodinu.
Nevím, jak to ale udělat, protože teď mu vadí už úplně všechno. A ničí mě představa, že bude mít jinou, na kterou zase bude hodný.. (já jsem první holka s kterou bydlel, je možný, že by se pak taky ukázal, ale nevím)

Dekuju za odpovědi :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31.10.19 08:00

Doplnění

Protože když je v pohodě, tak jsme jak dokonalá rodina. Smějeme se, máme se rádi, hodně cestujeme a je to prostě všechno fajn.. Ale pak mu přijde z práce SMS, nebo blbě odbocim a už je to zase tam, kde jsme byli předtím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10355
31.10.19 08:02

@Lagioia NE, manipulátor se nedá změnit tvým lepším chováním, bude se to pořád zhoršovat, bude tě utahovat víc a víc - uteč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22636
31.10.19 08:06

Víš kde je chyba? Hlavně i v tobě, protože jsi tohle všechno nechala dojít takhle daleko. Jen ať se odstěhuje, protože ty ho nehodláš opustit a bude to čím dál horší. On tě vůbec nemiluje. A ty jeho dobrý stránky jsou teda dost slaby..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
407
31.10.19 08:07

Myslím si, že jiná by ani nepřemýšlela a zbalila mu věci už dávno, ale ty se myslím bojíš, že přijdeš o zázemí, peníze a bezstarostný život…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 08:08

Ne, zaprvé se nezmění nikdy a zadruhé problém je právě v tom, že ty máš tak malý sebevědomí, že toleruješ chlapovi, že tě uhodil… po první facce jsi ho měla poslat pryč a už s ním v životě nemít nic společného.

Řešení je zbavit se ho a zapracovat pořádně na svém sebevědomí. Není nic horšího, než ženská, která chlapovi všechno nosí až pod nos a pak po něm všechno uklízí, vyvařuje a stále mu opakuje, jak ho miluje a ťuťu ňuňu… to je fakt akorát tak na to, aby se mu ženská totálně znechutila. Chlapi si daleko víc váží žen, který si váží sami sebe, který někdy řeknou, že dneska uklízet nebudou a zajdou si radši na kolo, který si lehnou k televizi s pivem a ohřejou k večeri pizzu a pak zakončí večer pořádným sexem. Fakt žena a la romantický dokonalý miláček, která chlapovi leží u nohou, si u chlapa respekt nevybuduje. A v případě, že se k tobě chlap chová nepřípustně, tak mu to okamžitě na rovinu říct, prostě mu to nedovolit, netolerovat, odejít. Takže do příštího vztahu si odnes tohle. Ale s tím chlapem, kterým jsi teď, už nic nezměníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 08:17

Jediný plus je v tom, že se odstěhoval. Nezmění se nikdy, to ani omylem. Bude to horší a horší. Pryč od něj, když ne kvůli sobě, tak kvůli dítěti. On se opravdu NIKDY nezmění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9889
31.10.19 08:21

Kamarádi neví co těm holkám skutečně dělal. Hráli před nimi tu dokonalou rodinu, kterou si pokoušíš namlouvat ty sama, že když je v pohodě, tak je to super.

No není.

Jinak ne -rozhodně se nezmění a celé se to bude jen zhoršovat.

Ty vstup do inidividální psychoterapie a s podporou najdi odvahu ho nakopat do prrdele a především si příště nenajít dalšího.

Cokoliv jiného je nesmírně patologické a bude tě to fakt bolet.

A především čím déle v tom zůstáváš, tak tím víc ubližuješ svému dítěti, protože ho nejsi schopná před tím manipulativním psychopatem bránit.

A ano - samozřejmě že se to už dvouletému protiskuje do jeho základních vztahů do budoucna. Naopark - právě tkahle malému se to nejhlouběji propisuje do budoucí osobnosti. A čím déle v tom budeš zůstávat, tím víc ty svoje dítě poškodíš, protože ho nechceš bránit před psychopatem, kterého sis vzala a odmítáš si to přiznat.

Jasně že náznaky byly vidět už na začátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9889
31.10.19 08:22

@Leona.71 pozor neodstěhoval „stěhuje se“- jen ji vydírá a manipuluje tím, "že ona je ta zlá, co chce aby nebudil malého a on to neunese, ale kdyby se k němu chovala pěkně, tak by se změnil.

Je to její vina, že ho nutí chovat se k ní takhle!"

Dobrovolně z takhle rozehrané partie on neodejde. Přišel by o hračku, kterou může týrat a o servis.

blila bych z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
31.10.19 08:28

Myslím, že manipulátor není to správné slovo spíš je to násilník.
On tě zmlátí a řekne Ti, že je to tvoje vina, že nemáš odmlouvat?
Píšeš, že když je s Vámi tak je milý a hodný.. A kdy s Vámi je, když se pořád někde opijí mimo domov..?

Chudák dítě, že v tomhle bude vyrůstat a tohle bude jeho vzor.. Takže až to bude dělat svojí přítelkyni, přijde mu to vlastně úplně normální a bude stejný agresor jako jeho otec - bude jednat s holkami jako s kusem hadru, protože jeho otec se tak k matce (tobě) taky choval..
Pod takovým tlakem a stresem se to stejně nedá dlouho vydržet. Sbal se a odejdi.. dokud se to násilí, ponižování a stres nestupňuje..

Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20166
31.10.19 08:29

No ja bych nerekla, ze mas doma manipulatora teda.Ale mas doma hovado, ktery ma problem s alkoholem a povinostma.Na druhou stranu, je mi lito, ze to reknu, ale co sis vybrala a jak si mu dovolila se k tobe chovat, tady je vysledek. Rikas, ze uz si tak jednou zila, delas zase tu stejnou chybu, nechavas sebou orat.Jeho ex to evidentne netolerovaly a podle toho se i on choval. A promin, jako podle tveho kamarada se ty nechavas oplodnit? Co to je za debilitu? 8o Snad pokud dite neplanuji, tak se chranim a ne ze kamarad mu rekl, ze vetsi jelito nenajde. Jinak si myslim, ze zmena by byla jen mozna, kdyby te taky miloval a byl ochotny s tebou dochazet na partnerskou terapii, jinak se nema co zmenit, kdyz se nezmenite v pristupu vy dva.No,drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 08:30

Souhlasím s tím, co tu už bylo napsáno. Jste hloupá husa, která se nechala zbouchnout idiotem a ztratila s ním 4 roky života. A teď jsou vaše geny předány dál. Hlupáky fakt nesnáším :roll: Samozřejmě, že se nezmění! A vy si vážně myslíte, že na ex přítelkyně byl milý, pozorný a hodný? :woman_facepalming:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6223
31.10.19 08:41

Jen se musím smát tomu, jak kamarádi říkali, že k bývalkám se nikde takhle nechoval. To mně tvrdili přátelé mého bývalého taky. Jenže oni s nimi v soukromí nebyli, že? Pak stačilo jednu z jeho bývalek potkat a choval se k nim úplně stejně. Žiješ s de. bilem a nejhorší na tom je, že ti to asi vyhovuje a kdyby kývl, zůstaneš s ním. Tebe mi líto není, ale vašeho dítěte. Vyroste z něj podle tatínkova příkladu úplně stejný jedinec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20166
31.10.19 08:47
@Aduš8 píše:
Jen se musím smát tomu, jak kamarádi říkali, že k bývalkám se nikde takhle nechoval. To mně tvrdili přátelé mého bývalého taky. Jenže oni s nimi v soukromí nebyli, že? Pak stačilo jednu z jeho bývalek potkat a choval se k nim úplně stejně. Žiješ s de. bilem a nejhorší na tom je, že ti to asi vyhovuje a kdyby kývl, zůstaneš s ním. Tebe mi líto není, ale vašeho dítěte. Vyroste z něj podle tatínkova příkladu úplně stejný jedinec.

No…asi se choval hnusne i k exkam, jen ony si to proste libit nenechaly a mely stesti, ze jim lamaradi nerozhodli si udelst dite :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19296
31.10.19 08:47
@Lagioia píše:
Ahoj holky,

Mám na Vás dotaz ohledně těch „fajn“ chlapů manipulátorů.
Jednoho mám doma a je to Teda číslo. Zkusím to zkrátit, ale bojím se, že se trochu budu muset rozepsat.
Jsme spolu 4 roky, máme spolu syna (2), ihned po seznámení jsme spolu začali bydlet, trvalo rok než přiznal, že mě má vlastně rád a že spolu „chodíme“. Byla jsem do něho blázen, hezkej, chytrej, vtipnej a plus to jeho fluidum „nenechám se sebou vorat“. Na začátku musím říct, že hodně pije a baví se. Podniká a nemusí být každý den v práci, de facto tam nemusí být ani jednou týdně. Takže vzhledem k tomu, že se rád baví, tak podle toho se odvíjí jeho náplň dne.
Po tom roce, x nadávek, ponižování a de facto nula zájmu o mě, jsem chtěla odejít. V tu ránu mi udělal dítě (prý mu kamarádi řekli, že lepší holku nepozná, tak ať mi ho udělá).
Zůstala jsem s ním, v těhotenství byl ještě horší. V 9 měsíci prakticky nebyl doma, protože celé dny trávil s klukama popijenim.
Po porodu se to na čas zlepšilo. A teď je to v ty fázi, že už nemůže ani on. Já jsem zblbla téma všema nadavkama, jeho nekonečným monologem o tom, jak jsem k ničemu a proč, jaká jsem vlastně jen přítěž, protože nepracuju (jen podotknu, že peněz ma dostatek), jsem hloupá, nic nedělám, když nechci ve 3 ráno mít sex, tak to měl radši zůstat ve městě a „vypomoct si sám“, několikrát mě uhodil, omluvil se za to jen jednou, když to opravdu prepiskl, ale jinak vždy řekne - vidíš to, co jsi zase udělala? Kdybys mě radši poslechla a zase neodmlouvala!
Tak a už je to zase dlouhý, pardon :)
No to je jedno.. Ma samozrejme i světlý stránky, když se nám věnuje, tak je to fajn, je s ním zábava a je i milej a já si v tu chvíli říkám, kde jsem vůbec hledala problémy, jak nám to klape..

Teď jsme ale ve fázi, že se stěhuje pryč, protože to me buzerovani už nezvládá (psst, vzbudis malého, zavres dveře?, Jeee tam to nedávej, to mám čistý apod).

Ale proc to píšu. Od kamarádů vím, že k předchozích vztazích byl milionovy, nedovolil si říct jedinou nadavku, natož holku uhodit, věnoval se jim, kupoval drahé dárky (moje narozeniny se snaží zásadně ignorovat) a celkově to byl miláček, chodil za ruku, projevoval lásku.
Nutno podotknout, že to byla taky jiná natura holek nez Ja. Já ho obskakovala s láskou, všechno měl pod nosem, byl na prvním místě a jakmile něco řekl, hned jsem to udělala, porad mu říkala hezký věci (na který jsem nikdy nedostala odpověď), jen když se opine, tak mi řekne, že mě má opravdu rád..

Není to můj první manipulátor. A myslím si, že je chyba vážně ve mne. Protože s volem se dobře orá. Da se to ještě nějak uhrát, aby s námi zůstal a já ho změnila? Chci mít úplnou rodinu.
Nevím, jak to ale udělat, protože teď mu vadí už úplně všechno. A ničí mě představa, že bude mít jinou, na kterou zase bude hodný.. (já jsem první holka s kterou bydlel, je možný, že by se pak taky ukázal, ale nevím)

Dekuju za odpovědi :srdce:

Nejspíš se nezmění, s věkem se to bude zhoršovat. Nechápu, jak ti mohl udělat proti tvé vůli dítě :roll: Asi ani tu blbou plášténku nesnesl a ty jsi to ve své nezodpovědnosti nechala na náhodě. Pokud to není tvůj první blbý chlap, nejspíš takové typy z nějakého důvodu vyhledáváš. Zapátrala bych po tom. Aby se ti to v budoucni nestalo znovu a zase ti neudělal dítě. On nejspíš moc za rodinu bojovat nebude, ale je to otec tvého dítěte. Takžr ho nevymažeš jen tak ze života.
Můžeš si s ním promluvit. Že ho třeba nebudeš zbytečně napomínat, ale on si musí uvědomit, že režim s dítětem je trochu jiný. On nejspíš chvilku bude sekat latinu, ale pak se vrátí do starých kolejí. Budete mít nejspíš italskou domácnost. Abys nemusela řešit, že se zamiluje do jiné, což se jisté stane, protože mladá a blbá ho buzerovat chvilku nebude, leč jí jeho chování bude imponovat. Ty jsi ale už matka, musíš být zodpovědnější a posoudit, jako moc je to u vás blbé. Dárek k narozeninám mi nepřijde tak hrozný jako to, že je na tebe hrubý a stěhuje se kvůli blbině. Jako by vůbec o dítě nejevil zájem.

Já po 4 letech vztahu žádné dítě neměla, ale když se nám o hodně později narodil syn, skákali jsme kolem něj oba a prožívali opravdu hezký vztah. Nikdo se nehádal, byli jsme tu pro dítě. Dodnes můžu s klidem nechat syna s ním a odejít v klidu do práce. Ty se od dítěte hnout můžeš, nebo to je vše na tobě a obskakuješ i jeho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama