Daly byste pryč kočky a jak na manžela?

Anonymní
11.5.16 19:24

daly byste pryč kočky a jak na manžela?

Ahoj,

mám dva prolémy:

1. máme dva kocoury, žijeme v menším bytě, dřív to s nima nebyl problém, zvládali jsme je, když jsme odjeli, přijela sestřenka a bydlela u nás (Praha), byla ráda, jinak žije u rodičů za prahou a dojíždí. to už ted nejde, odestěhovala se daleko. Nám se narodilo miminko a začalo peklo. Jeden z kocourů věčně čůrá mimo kočkolit. denně několikrát, i když ho má čistý. čistím průběžně celý den, obden vymývám savem. dělá to scgválně. občas hodí i hovínko ke dveřím. už jsme mu zakázala přístup do ložnice, kde spí i mimi. x načůral do postýlky. takže tam nesmí, vím, že ho asi stresuje změna, malé je už 5. měsíců a zhoršuje se to. já každý ráno vstanu a provní co, nachcáno u dveří v obýváku, nacghcáno u okna, během dne u domovních dveří, u ložnice. ví, že to dělat nemá, dělá to schválně,. zdravotně je ok.

Ted budu jezdit s mimčem na chalupu, nemáme auto, manžel o víkend za námi, když si vezme volno, tak i v týdnu, já ale tam nebudu permanentně, budu se vracet dle potřeby. můžeme bud vzít kočky s sebou s tím, že ale nikdy nebyly mimo byt a taky nevím jak tam vše přepravíme, 2 a půl hodky s několika přestupy, když nenavážeme spoj, 40 min chůze k chatě. Když je tu necháme, přijde nám je na těch pár dní někdo nakrmit, ale jen ráno nebo večer, ale s tím, že takhle chčije, předtsva, že se vrátím do prochcaného bytu s mimčem. navíc posledně se vyčůral i na gauč, kam pokládám malou. oba kocouři vše začali ničit, rozškárbali dřevěná okna, ted škrábou futra.

Myslím, že by jim bylo lépe někde se zahrádkou, už na to nemám nervy, malá se pomalu začíná plazit a všude nachcáno. Původně jsme si je vzali, že tu budem jen několik měsíců a začneme stavět, z toho sešlo, chvíli tu jště pobudem :( dali byste je pryč, manžel odmítá, na vše řekne, jsou to kočky no..něco pochčije a on njn, kocour, se to vytře. já s mimčem, kdy ještě je dráždivé a cvičíme vojtovku furt vytírat nejde..

A to je další problém, manžel..na vše má odpoved, ty s tím naděláš..tak bude mít lepší imunitu, když je někde nachcáno, když argumentuji, co až poleze. nebo si furt stěžuješ, že jsi unavená a furt uklízíš? a kdo to po nich uklidí, on? jojo potom a dělám to já ráno..

To samé s malounerespektuje její režim, koupeme v 8 a pak uspáváme, krásně nám to šlo dokud se do toho ne*ral..blbne s ní kolem 8 a na to, že máme režim mi řekne, to sis zas vyčetla na emiminu, ne, režim..pche..je to dítě, to ho nepotřebuje, prostě mi ho narušil, v kočárku ji bere do ruky, už tam nechce být a pláče a on, se nudí no, ji ukazuji svět..ale že já pak pomalu ani nenakoupím, pre řve a chce se nosit..a to je se vším. i do kojení se mi montuje, už bysme měli dát příkrm, já na to, že až úopo 6. něsíci, že hezky kojíme a přispívá a ona zas, to ti zas poradili na emiminu, ne? a pak až budu hlídat, ji dám mrkvičku..ach jo, jak mu vysvětlit at to nedělá? na nikoho nedá, jede si svou..jsem unavená z jeho moudrých keců a hádek. jinak jako s malou pomáhá, to je ok. nejsem ten typ co by malou bral, já jsme matka, jsme víc než otec, ale kojení a denní režim bych měla určovat já, ne? já tu s ní jsem celý den, už nechce usínat v půl 9, chce blbnout a já po celým dni už padám na hubu, malá pak vstává kolem 4, to ji zůstalo, takhle mi usla a měla jsme chvíli klid, ted ji uspávám do 10..a jeho argument? a no jo furt, ty tvoje vyčtený moudra a jede si to svoje..nevim, kdy se z něj tohle stalo, dřív jsme se na všem dohodli, ted jsme oba unavení a podráždění já už jsme z něj na mrtvici a toho je x dalšího..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24179
11.5.16 19:30

Kočky by šly z baráku. S manželem je to horší, tam máte evidentně problémů kopec od vzájemné komunikace, přes respekt, toleranci a bůhví co ještě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
11.5.16 19:34

A mazlíte se s tou kočičkou? Nebo jste je úplně odstavili na druhou kolej. Já taky nemám na kocoura přes den čas, ale když malá spí, tak se vždycky přijde pomazlit. S manželem neporadím, takových diskuzí je tu mraky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6310
11.5.16 19:38

V něčem Ti rozumím, ale jen zkušenost, píšeš, že jsi unavená z hádek.. ony ty kočky to vnímají, možná je tak nestrestuje ani tak dítě jako ta atmosféra u Vás :nevim: Takže tam bych začala řešit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27886
11.5.16 19:40

Chlapa i kočky zanechat 1× provždy na té chalupě…
Co na tohle víc říct, sorry. :nevim:

Ale vážně - kočky žárlí, to je zjevné, ovšem na chlapa fakt raději reagovat nebudu, bych se musela akorát naštvat.
Njn, když kočky byly zvyklé spávat v ložnici…zvůáštní, jak si někdo je takto vychová, když plánuje děti.
hele - pes nebo kočka (mám obojí),musí mít mantinely od začátku, no.

Příspěvek upraven 11.05.16 v 19:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.16 19:40
@xkoup21 píše:
A mazlíte se s tou kočičkou? Nebo jste je úplně odstavili na druhou kolej. Já taky nemám na kocoura přes den čas, ale když malá spí, tak se vždycky přijde pomazlit. S manželem neporadím, takových diskuzí je tu mraky.

Mazlim jak to jde. Ale malo. Manzel jo. Rozmazkuje je. Vwcer po praci se s nima mazli, hraje. I tam spi v obyvaku. Ja mam malou v posteli. Budi se po hidince skoro, je to pro mne lepsi. Nez ji brat z postylky a dlouhi uspavat.

Snazila jsem se na kocourka po dobrem, ale ted uz boucham. Jsem unavena a zacinam mit k nemu averzi. Vim, ze to muze vycitit, ale nevim co s tim. Zijeme jak v chlivku. Uspavam malou a slapnu do chcanek. Furt dokola.

• Citovat
  • Nahlásit
1235
11.5.16 19:42

Zkuste neco precist o vyrobku Feliway. Je to synteticky hormon, ktery snizuje stres u kocek. My meli psi variantu a zabrala. Prodava se to jak do elektriky tak jako sprej na cesty. Treba to pomuze. Kocky v podstate 3/4 dne prospi, srumec s mimcem jim asi opravdu neprospiva :( Mozna by jim bylo lip u nekoho „venku“, v relativnim klidu. Az budete mit domecek, muzete poridit kocky zas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
11.5.16 19:44

Taky bych kočky dala pryč. Myslím, že 5. měsíců je na sžití dostatečná doba a kočka, jakožto individualita, pokud si nezvykne hned, tak myslím, že je problém.
Co se týče komunikace, tak je hodně arogance a cynismu, ale to si musíte vyřešit mezi sebou. Domluva, kompromis. Někde ustoupit, někde si trvat na svém :nevim:
Každopádně pomočený byt bych okamžitě řešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5053
11.5.16 19:44

No tak kočky by šly z domu, tohle už je extrém. Nejsem toho zastánce, ale tohle asi nezvládnete. Myslím, že větší problém máš s manželem. Možná se cítí opomenutý? Zanedbávaný? J8 bych to udělala tak, že pokud mi do něčeho míní kecat, tak ať si za to nese zodpovědnost. POkud mmám nést následky jenom já, tak si do toho nenechám mluvit a ať se postaví třeba na hlavu. Myslím, že když jí dá v pěti měsících mrkev, tak se nic nestane, rozhodně jí to neublíží. Ale taky ať si to po sobě uklidí. Pokud ji večer rozdovádí, tak ať jde uspávat on, mě by ani nehlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5782
11.5.16 19:48

Porid si satek, nebo nositko, kocky vykastrujte a mohl by byt klid, a na manzela, at si vezme tyden dovolenou a ty odstikej mliko a odjed, tak jako odjizdi manzel… Proste si prohodte role…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1445
11.5.16 19:53

Jestlj nejsou kastrovany, vykastrovat. Vetsinou to pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
11.5.16 19:55

Hele zbav se koček i chlapa a budeš mít klid :nevim:
Taky mám mimino a dve kočky a jako předem mi bylo jasný, že kočky budou žárlit a jednoduše je o to víc mazlím a věnuji se jim i když se mi nechce a jsem unavená. Kočka je tvor žárlivý a pomstychtivý a pokud se mu nevěnuješ, je problém a očividně se ti msti a ty se na ní zlobíš a zakazuješ a tím si akorát podřezáváš větev. Prostě typické..narodí se dítě a každý se chce zbavovat zvířat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1097
11.5.16 19:56

Promin, nemam cas si cist cele, ale v rychlosti chci odpovedet. Dobry porad s Galaxy Ma pekelna kocka.Skus se podivat na youtube.
On tam takove pripady resi.Ja tu vidim, ze 2 kocouri a problem je v tom, ze 1 zachodek. Skuste dat nekolik zachodku. Kocky jsou tak cistotne, ze muze mu vadit pach toho druheho kocoura, nema v hlave to vyresene, kdo je hlavni.
To vysvetluje i to curani mimo.
Vstah dite-kocka se take resi tam.Pro kocky zavrene je dulezite mit svuj osobni prostor, schovky, mistecka a hlavne svuj zachodek.Ze nebude curat do jedneho nekolik kocek.Sice kockolit muzes mit dobry a nezapacha, verim, ale my to necitime tak, jak kocky. A to jim vadi.
Druha vec,zanckuji.Jsou kastrovane? Asi ano, ale proste se ptam. Mozna nejsou a znackovani je hrozne.
Skratka, jukni na jako proklad ps://www.youtube.com/watch?v=DWtNsrTyvV0 a tak dale.
Ja bykocky nedavala pryc. Urcite jsou to milacci a skoda je davat pryc, kdyz uz jste vsechny zvykle na ne. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1097
11.5.16 19:58
@Samantha9 píše:
Hele zbav se koček i chlapa a budeš mít klid :nevim:
Taky mám mimino a dve kočky a jako předem mi bylo jasný, že kočky budou žárlit a jednoduše je o to víc mazlím a věnuji se jim i když se mi nechce a jsem unavená. Kočka je tvor žárlivý a pomstychtivý a pokud se mu nevěnuješ, je problém a očividně se ti msti a ty se na ní zlobíš a zakazuješ a tím si akorát podřezáváš větev. Prostě typické..narodí se dítě a každý se chce zbavovat zvířat :(

To je prave skoda, protoze dite doma neni duvod se zbavit zvirat. Musme umet predstavit dite tem zviratkum, zajistit zviratum svuj osobni prostor a dostatek lasky a vse se da zvladnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38203
11.5.16 20:00

Kočky bud vykastrovat anebo opravdu izolovat. Ale manžela - nevím. Nejsi to jenom ty, kdo má určovat režim. Je to vaše dítě a jak se zdá, manžel by se zapojoval rád. Tak mu malou klidně přenechej, když přijde z práce a je to. Ono ho to zas tak dlouho držet nebude. Dítě to přečká - no a ty pro jistotu zavři oči, zašpuntuj uši a otoč se na druhou stranu. Ber to tak, on má toho prcka rád stejně jako ty, a chce s ním pomáhat. Tak ho nech. Jestli dá trošku mrkvičky ted nebo za měsíc - bude nadšený, když do ní dostane lžičku a víckrát to zkoušet nebude. Jenom ho pust, at se podílí. Když mu to ted budeš brát a veškeré jeho nápady odpískáš jako blbiny, tak časem se na jakoukoliv snahu vyprdne! A pak už bude pozdě cokoliv dělat. Tak ho nech, však on to zvládne. A ty nákupy? Chod sama, až manžel dorazí z práce. Zvlášt ted, když je hokej. A když se mu to nebude líbit, tak jednoduše - no já jsem ti to nechtěla říkat, ale jak jsi ji začal z toho kočáru brát, ona ted chce jen nosit a to já nenakoupím. Tak si ji tu nechej a já běžím pápá. Holky, nebudte trdla a zapřahejte je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat