Dáváte své děti/dítě na hlídání ?

Anonymní
1.10.20 19:34

Dáváte své děti/dítě na hlídání ?

Zdravím, zajímal by mě názor jaký má kdo na hlídání svých dětí. Mám 15 měsíční holčičku a mám obě hlídací babičky a taky plno „rýpalů“ co řeknou jak můžu dát tak malé dítě na hlídání a to i přes noc. Né, že by mě to trápilo, ale spíše mě zajímá jak to kdo bere. Moje tchýně chodí na směny tak třeba nemá furt možnost jezdit na návštěvy tak si třeba řekne když má větší volno, že si ju chce na 2-3 dny vzít a já s tím problém nemám, protože tchyni důvěřují a malá ji zbožňuje i mou mamku. Většinou ty dny co malou nemám relaxuji, věnují se sama sobě i příteli, zajdu si na nákupy a prostě se jen tak flákam :D malá je pohodář takže doma jakštak vše zvládám. Pak si i moje mamka rýpne i když si malou chce taky vzít, že mě nechápe, že ona nikdy děcka tak malý na hlídání nedala a mě to občas zamrzí a zamyslím se jestli nejsme krkavčí rodiče? Já mám prakticky malou od narození na UM tím to bylo vše jednodušší a malá jak moje tak i pritelovi rodiče zbožňuje nám zamává a o ně vždy brečí když se loučí. Já na to mám názor takovy, že jsem ráda za to, že máme obě hlídací babičky a taky jsem jen člověk co potřebuje odreagovat a jsem ráda, že s nimi vychází a je takový pohodář :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
215
1.10.20 19:38

Dcera chodila na celý den na hlídání cca od roka a půl, na noc od dvou a půl. Pokud to zvládá dcera tak to neřešte. Je to dost individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18707
1.10.20 19:43

Ja staršího davala snad od pul roka i přes noc, babičky si jo chtely užít osamote, ja byla rada za den odpocinku (ne ze by to bylo kazdy vikend treba), a malej si na ne aspon hezky zvyknul. Mladšímu je 16 měsíců a zatim sam pres noc nikde nebyl, dela bez nas sceny, taky byl mnohem dyl kojeny. Kdyby chtěl, dala bych ho hned :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13794
1.10.20 19:49

Přes den chodili na hlídání od doby co už nebyly plně kojené. Přes noc, první od 9 měsíců, druhá od 18 měsíců, třetí od 2let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27508
1.10.20 19:54

Syna jinde přes noc nikdo nehlídá, občas musí babi k nám, když máme oba noc. Ale většinou si to prohazujeme.

Když je dcera spokojená, nevidím na tom nic krkavčího. A když má babi chuť hlídat a sama se hlásí, je to ideální stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
1.10.20 19:59

Babičky hlídají přes den už od narození. Bohužel mám zdravotní potíže, musím docházet do nemocnice a malou se mi tahat nechce. Babičky by chtěly déle, ale na noc se ještě necítím, protože si prostě mateřskou užívám. Ale taky nemám nic proti tomu, když je mimco přes noc u babičky/hlídání. Proč by ne. I my mamci potřebujeme klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
1.10.20 20:09

Hlídají zatim přes den klidně celý den. Ale zatím je v noci stále kojeny 11m, takže přes noc ne.. Ale jak přestane být klidně nechám u rodičů na víkend..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
1.10.20 20:09

Já treba v roce a pul jeste syna na hlidani nedavala. Ale nevidim nic spatneho na tom, ze nekdo jo. Dala bych ho, kdybych musela. Pokud nemusim, chci ho dat, az si sam rekne, ze chce. :) Taky zatim nikdo z prarodicu ani neprojevil o takovou formu hlidani zajem, asi proto, ze oni to tak taky nedelali… berou si ho jen na prochazku ven. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11713
1.10.20 20:10

Kdyz je mala spokojena, tak nevidim problem. Prvni syn taky jezdil na hlidani brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51035
1.10.20 20:11

Obě děti jsem v tomhle věku kojila, takže max. na pár hodin, přes noc až o dost později… ale já se vždycky řídila dětma. Starší zcela s přehledem, mladší ve 20 m nedalo ani ty dvě hodiny, protože je to mamánek a beze mě furt pláče. A naopak slýchám cosi o tom, ať na to neberu ohled, že si musí zvykat a kdyžtak si pár hodin pobrečí, to je toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 20:12

Já budu asi „rekordmanka“ :oops: Nejstarší byla poprvé na noc v cca 2 měsících, prostřední -to si nějak nevzpomínám, ta byla hodně uplakaná a nikdo ji moc nechtěl, navíc byly od sebe s nejstarší o 12 let a v rodině i té širší byla úplně jiná situace než v době narození nejstarší. Pár dní po porodu nejmladší od nás jejich tatínek odkráčel „za hlasem svého srdce“ :pankac:.Děti si ale k sobě bral…i to nejmladší už i v šestinedělí i na noc. Nekojila jsem a věděla jsem, že se o ně všechny dokáže postarat. Nejmladší je nyní 8 let a nezdá se, že by ji to nějak neblaze poznamenalo :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
92
1.10.20 20:14

Dcera byla brzy na um a babicky mely zajem hlidat takze jsem se nebranila obema plne duveruju…cas si uzivam pro sebe a jsem spokojena ja s jeste spokojenejsim ditetem a kazdy at si rika co chce… mimochodem male uz je 2,5 nema problem se skolkou ani s mym pobytem v porodnici, vi ze se k ni vzdycky vratim ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7214
1.10.20 20:29
@Anonymní píše:
Zdravím, zajímal by mě názor jaký má kdo na hlídání svých dětí. Mám 15 měsíční holčičku a mám obě hlídací babičky a taky plno „rýpalů“ co řeknou jak můžu dát tak malé dítě na hlídání a to i přes noc. Né, že by mě to trápilo, ale spíše mě zajímá jak to kdo bere. Moje tchýně chodí na směny tak třeba nemá furt možnost jezdit na návštěvy tak si třeba řekne když má větší volno, že si ju chce na 2-3 dny vzít a já s tím problém nemám, protože tchyni důvěřují a malá ji zbožňuje i mou mamku. Většinou ty dny co malou nemám relaxuji, věnují se sama sobě i příteli, zajdu si na nákupy a prostě se jen tak flákam :D malá je pohodář takže doma jakštak vše zvládám. Pak si i moje mamka rýpne i když si malou chce taky vzít, že mě nechápe, že ona nikdy děcka tak malý na hlídání nedala a mě to občas zamrzí a zamyslím se jestli nejsme krkavčí rodiče? Já mám prakticky malou od narození na UM tím to bylo vše jednodušší a malá jak moje tak i pritelovi rodiče zbožňuje nám zamává a o ně vždy brečí když se loučí. Já na to mám názor takovy, že jsem ráda za to, že máme obě hlídací babičky a taky jsem jen člověk co potřebuje odreagovat a jsem ráda, že s nimi vychází a je takový pohodář :srdce:

Silne ti zavidim. Fakt. Moje tchyne nepohlida ani na hodinu, kdyz musim do nemocnice ani kdz jigo reknu mesic dopredu. Mamka velice malo. K doktorum se musime s manzelem stridat, nemuzu pomalu nic. Mas stesti :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5358
1.10.20 20:36

Ne v 15 měsícich jsem přes noc nikam děti na hlídání nedávala, nemela jsem tu potřebu.. Babička hlídala maximálně pár hodin, pokud večer, tak u nás doma až když děti usnuly, jsme odešli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
1.10.20 20:42

Babicky je sezerou? nebo proc by jsi nemela dcerku na noc prarodicum davat? me to prijde absurdni. ja davala deti babicce od 3 mesicu bo me poprosila, zda by si vnoucky nemohla uzit… neznam ani u jednoho, co to je separacni uzkost, obe detiy chtely od 2 let do skolky, co umely alespon zakladni slova, chodily si sami napr. pro lizatko do obchodu. zadny strach z cizich lidi, dodnes jsou uzasne socialni. :nevim: btw. od 8 mi mesicu jsem mela chuvu, kdyz jsem si chtela jit zasportovat ci se odreagovat na sklenicku. :mavam: btw. sama vis, ze ve svete si lide zvou aupair do sve rodiny, aby jim pomahaly s detma, jen v cr jsi cerna ovce. ruku na srdce, kolik zenskych, co ti tu spila, samo au-pair delat bylo :,( p. s. v 10ti mesich prvorozeneho jsem jela na snb do francie, babicka se vnoucka nesmirne uzila a on ji :pankac:

Příspěvek upraven 01.10.20 v 20:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama