Dcera - má to v povaze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ketris
Echt Kelišová 9586 příspěvků 13.12.17 22:19
Dcera - ma to v povaze?

Ahoj holky.
Chtela bych znat Vas nazor. Mam uz skoro 10 mesicni dceru, ale pripada mi, ze me proste nema rada. Je bezkontaktni, nechce se tulit, kdyz ji dam pusu, to se ji nelibi, nevim cim to :think: Nepamatuju si, ze bych udelala nejakou zasadni chybu ve vychove nebo ji nejak uskodila.. Strasne me mrzi a stve, ze se nechce mazlit, porad si chce jen hrat a objevovat svet. Kdyz hodne plakala, snazila jsem se ji vzit do naruce a nosit, jenze bez zadneho vysledku, to rvala jeste vic. Spise usne sama v postylce bez jakekoliv osoby u ni.. Nemuze to byt treba jen jeji povahou? Snazim se s ni hrat, chodit ven atd. Mozna to jen moc resim, ale svou lasku ji chci davat na 100% a proste mi pripada, ze nema zajem.. :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pedigka
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 13.12.17 22:24

@Ketris
Od nikoho nechce brat do naruce?

Ketris
Echt Kelišová 9586 příspěvků 13.12.17 22:26

@pedigka Spise jen ode me…

anupati
Kelišová 6175 příspěvků 3 inzeráty 13.12.17 22:30

Ahoj, starší dcera taky nebyla na nějaké tulení, pusinkování…skoro do necelých dvou let. V té době jsem ukončila kojení a ze dne na den se i ráda přitulila. Do té doby jí asi stačilo „prso“. Dneska po mě sama loudí, ať ji škrabkám na zádech apod. Mě teda nikdy nenapadlo, že mě nemá ráda, nebo že je to výsledek nějaké mojí chyby. Věděla jsem, že od narození nesnese omezení v pohybu (kočár, vajíčko v autě, zavinovačka), chování ale ano, ovšem při počátečních kolikách řvala i tak. Pokud se dcerce přiměřeně věnuješ, tak vůbec nepřemýšlej, že tebe nemá ráda.

Annabela11
Závislačka 2591 příspěvků 13.12.17 22:31

@Ketris jakou povahu má váš manžel? prostě to může po někom mít…je jasné že vás to musí mrzet…mám dceru 2roky ke mě jde ale u táty být moc nechce když ji vezme na ruku kroutí se jako had a chce dolů…taky je z toho nešťastný…tak to necháváme být asi bych to ve vašem případě nelamala přes koleno..

anupati
Kelišová 6175 příspěvků 3 inzeráty 13.12.17 22:31
@Ketris píše:

To si možná špatně vykládáš. Plačící děti většinou uklidní ta změna nebo zaskočí jiná osoba než matka. U takto malých dětí. Tak to možná může působit, že u někoho je v klidu a ona je třeba jen zaskočená a čeká, co bude. Kdežto ty jsi její jistota, u tebe může řvát na plný koule a ví, že tam jsi pro ni.

Luca82
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 13.12.17 22:33

Toto jsem mela u syna.
Uz jako miminko, kdyz jsem ho chtela pomazlit, tak nas odstrkoval a odhanel hned, jak toho byl schopny.
Dnes ma 5,5 a trosku mazlit se naucil, ze to odkoukal od mladsi sestry. Uz se necha napr. vzit na klin.
Ale vypada to tak, kdyz ho chci pritulit:,,mami, hlavne mi nedavej pusu. No muzes me trochu obejmout, ale ne moc a dlouho, nebo trosku pohladit…,,
No co uz no…
Ale pamatuju si, jak mi to bylo strasne lito.
Povaha no…
Ale ja ho nekdy nasilim zalehnu a olibam, aby vedel :mrgreen:

Limi123
Závislačka 3678 příspěvků 13.12.17 22:33
@Ketris píše:

Urcite to neni tim, ze te nema rada. Bud to ma v povaze, nebo jen nejake obdobi. V 10 mesicich neni mozne, aby te nemela rada, pokud ji nejak vylozene neublizujes.

Myslim, ze se s tebou proste jen citi komfortne a je rada, ze ma zazemi pro to, aby mohla objevovat.

Syn mel obdobi, kdy me nechtel, je to asi 2 mesice nazpatek. Porad jen tata, tata, ja nemohla NIC. Po tatovi brecel, i kdyz byl tata v praci. Dost me to deptalo. A pak se to ze dne na den otocilo a ted je to zase jen mama, mama a pro zmenu tatinek vetsinu veci nemuze (koupat atd.)

Tve pocity chapu. Je to tezke, deti se chovaji z naseho pohledu nelogicky. Ale neboj, dcera te urcite moc miluje, jen bud neni tak kontaktni, jako ty a k tomu prochazi nejakou fazi, ktera nebude urcite trvat vecne :-)

Kateřina Hubálková
Kecalka 138 příspěvků 13.12.17 22:36

Můj syn je naprosto to samé, od toho roka a půl se to začalo zlepšovat a ted už i chce hladit- že si řekne:-)ale extra mazel to fakt není teda a je pravda, že prostě není vyloženě kontaktní typ..já se tohle naučila až v dospělosti, ale jako dítě jsem to taky nemusela:-)každopádně si ho občas pomuchluju, mazlení je třeba, a když u toho dělám srandičky tak se i nechá :jazyk:

Ketris
Echt Kelišová 9586 příspěvků 13.12.17 22:44
@anupati píše:
To si možná špatně vykládáš. Plačící děti většinou uklidní ta změna nebo zaskočí jiná osoba než matka. U takto malých dětí. Tak to možná může působit, že u někoho je v klidu a ona je třeba jen zaskočená a čeká, co bude. Kdežto ty jsi její jistota, u tebe může řvát na plný koule a ví, že tam jsi pro ni.

Diky moc, tim jsi me i uklidnila! :hug: :kytka:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 1 inzerát 13.12.17 22:52

Mám jednoho syna mazlika, 2,5 letého a druhého, 1,5 letého, který to vyloženě nemá rád. Nechce uspávat, dokud jsem v místnosti neusne, když ho chci při usínání chytit za packu, tak mě odhání a brečí. Přes den se také nerad chová, nosí, mazlí, pusinkuje,…už jsem si zvykla a nenutím ho. Přijde většinou jen když se se mnou mazlí starší, to se k nám nacpe, jinak to nevyhledává :) Ale nebála bych se, že mě nemá rád, to mi on zase ukazuje jinak :kytka:

e008
Závislačka 3310 příspěvků 27 inzerátů 13.12.17 22:52

Taky mam nekontaktniho syna. Jako mimco rval a nechtel se chovat. Ve 3 letech mi da pusu, ale kdyz ho chci pomazlit, nechce. Ma to po mne :mrgreen:

Verun83
Echt Kelišová 8851 příspěvků 33 inzerátů 13.12.17 22:53

Je ji 10m. Tebe vidi furt a potrebuje objevit jine veci. Nebyla bych vztahovacna, treba bude vic a driv samostatna. Chapu, ze bys rada opak. Ja mam obe deti teda mazlivy. V tomhle veku se mi vesely na na nohavice, kdyz jsem varila. Na zachod jsem nemohla. Porad jen ja a ja. A to je taky na palici.
Urcite te ma rada, je malinka, projevy lasky prijdou. Neboj. Dceri jsem brzo a casto rikala, jak hi mam rada, ze ji miluju. A ona mi to ted furt rika :lol: zkus to ;)

anupati
Kelišová 6175 příspěvků 3 inzeráty 13.12.17 23:06
@Ketris píše:
Diky moc, tim jsi me i uklidnila! :hug: :kytka:

To je dobře, čím víc budeš v klidu, tím víc bude i malá. Opravdu nelámej přes koleno. Určitě ti lásku projevuje jinak, jen se zbytečné upínáš na to, „jak by to mělo být“. Počkej až poporoste, začne mluvit…zas bude mít více možností. Můžeš čas od času zkusit nějaké mazlení, zkoušet, co je jí příjemné. Moje dcera doteď nesnese, že bych ji vzala do náruče, když by měla usínat nebo se nějak tulit. Ale už si umí říct o to škrabkání po zádíčkách…to ji neomezuje a je jí to příjemné a mě taky.

Enmamma
Závislačka 3071 příspěvků 13.12.17 23:42

Tak já neporadím, já mám kloučka a to je veliký mazlík.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >