Dvouleťák do školky, poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
CarolStan
Povídálka 38 příspěvků 13.12.17 13:23
Dvouleťák do školky-poradte !!!

Zdravim vsechny maminky i nemaminky a prosim o radu. Synkovi budou za dva mesice 2 roky. Potrebuji ho dat do skolky, materska mi konci teda,,az,, za 6 mesicu. Ale jak to funguje? Kdy musi na zapis a vezmou mi ho vubec takhle brzy? Jeslicky jsou strasne drahy. Jsem z toho zoufala vubec tomu nedokazu porozumet. Jsem se synem sama a jsme z Ceskych Budejovic, nemate popripade nejaky typ na levnou skolku? Dekuji

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 13:28

@CarolStan na zápis měl jít v minulém roce.. šli jsme v době, kdy měl kluk rok :think: otázka volných míst a podmínek. u nás byla podmínka jediná - mít očkování (a to kluk neměl :mrgreen: ), ale vzali ho. Nejjednodužší - obvolej školky, které berou dvouleté a poptej se přímo. U nás je 5 státních, které berou od dvou, ale třídy pro dvouleté jsou max po 10ti dětech a všude je plno..

LaEllaX
Kecalka 364 příspěvků 13.12.17 13:32
@martina.se píše:
@CarolStan na zápis měl jít v minulém roce.. šli jsme v době, kdy měl kluk rok :think: otázka volných míst a podmínek. u nás byla podmínka jediná - mít očkování (a to kluk neměl :mrgreen: ), ale vzali ho. Nejjednodužší - obvolej školky, které berou dvouleté a poptej se přímo. U nás je 5 státních, které berou od dvou, ale třídy pro dvouleté jsou max po 10ti dětech a všude je plno..

Dobrý den, mohu se zeptat, jak je možné, že vás vzali bez očkování? Trochu mě desite. Syn má jít do školky v září, tak doufám, že tam to hlídají a všechny děti budou očkovane…

CarolStan
Povídálka 38 příspěvků 13.12.17 13:33

@LaEllaX
Pokud je vas syn ockovany tak by to nemel byt problem ne?

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5986 příspěvků 13.12.17 13:35

Záleží na konkrétní školce, já taky hledala pro dvouletaka, vzali by ho v pohodě v průběhu roku, akorát měli plný stavy, tak mi řekli ať se poptám znova po novém roce jestli se něco nevolni, jinak na jaře k zápisu…

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 13:36
@LaEllaX píše:
Dobrý den, mohu se zeptat, jak je možné, že vás vzali bez očkování? Trochu mě desite. Syn má jít do školky v září, tak doufám, že tam to hlídají a všechny děti budou očkovane…

protože má syn VVV a díky tomu odloženo. Ano, hlídají to, bez zpráv 3 lékařů by ho nevzali.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 13:37
@LaEllaX píše:

jinak pokud máte očkované dítě, čeho se bojíte? nechápu :nevim:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 13.12.17 13:39
@LaEllaX píše:

Tak to raději včas spadni z oblaků - jako téměř všechno, i toto se dá obejít (a rozhodně obchází), když se skutečně chce.

Kromě toho - ačkoli jsem sama zastáncem očkování - nerozumím, jak by cizí neočkované dítě mohlo to Tvoje očkované ohrozit.

K původnímu dotazu zakladatelky - pokud chceš, aby ho vzali od září, je třeba nepropásnout letošní zápis (termín si ověř ideálně na stránkách MŠ, do které bys chtěla, aby šel). Jaká je šance, že ho vezmou, to si posuzovat netroufám, osobně aktuální situaci v Českých Budějovicích neznám.

nelamh
Kecalka 258 příspěvků 13.12.17 13:41

A syna chcete dat do skolky tedy kdy? Za 6 mesicu je pomalu konec skolniho roku ;) jinak pokud chcete ve 2 letech a chapu-li dobre, neabsolvovali jste zapis, muze dite vzit jen skolka s nenaplnenou kapacitou. Nejjednodussi je obratit se s dotazem primo na zrizovatele (nekoho z magistratu CB),ti maji prehled a oslovit nejblizsi skolky v okoli (stavy deti se meni i behem roku). Jinak soukromych skolek je tu celkem dost, ale nevim, co si predstavujete pod pojmem „levna“ :-)

hehehe
Extra třída :D 11556 příspěvků 13.12.17 13:45

@CarolStan
Tak jestli myslíš státní školku, tak na zápis na jaře a nastoupí v září. Ale to v tom září bude muset mít 3 roky, což mít nebude, takže zápis až jaro 2019.
U soukromých je to individuální, to ti ho asi vezmou už teď v čerstvým 2 letech, ale jestli říkáš, že jesle jsou drahé. :nevim:

Příspěvek upraven 13.12.17 v 13:47

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 13:46

@hehehe dvouleťáky berou i ve státních :nevim:

hehehe
Extra třída :D 11556 příspěvků 13.12.17 13:48
@martina.se píše:
@hehehe dvouleťáky berou i ve státních :nevim:

Tak to nevím ve kterých tedy? :nevim: Možná nějaké vesnické školky? Kromě toho, aktuální situace je o to horší, že je školka povinná pro 5-leté, tudíž o ty místa méně.

Gumidci
Závislačka 4297 příspěvků 13.12.17 13:51

@hehehe nejen na vesnicích a pomalu se blíží doba, kdy je budou muset přijímat

hehehe
Extra třída :D 11556 příspěvků 13.12.17 13:53
@Gumidci píše:
@hehehe nejen na vesnicích a pomalu se blíží doba, kdy je budou muset přijímat

Tak to by mě teda zajímalo, jak to udělají s kapacitou… :think:
V ČB mám sestřenici a měla teda obě děcka v soukromé až do těch 3 let, ale je to už 3 roky. A to nebyla ta povinnost u 5-letých.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 13:54
@hehehe píše:
Tak to nevím ve kterých tedy? :nevim: Možná nějaké vesnické školky? Kromě toho, aktuální situace je o to horší, že je školka povinná pro 5-leté, tudíž o ty místa méně.

u nás - ostrava - otevřely v době, kdy nastupoval malej, jen v našem obvodu 5 tříd pro dvouleté. Všechno státní školky, školné 600 měsíčně, takže pohoda :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >