Dcera se chce odstěhovat

Anonymní
12.11.19 21:02

dcera se chce odstěhovat

Zdravím mé dceři je 17 let a chce se odstěhovat s přítelem. jsou spolu dva roky jejímu příteli je 20let ten si vyděla měsíčně kolem 23tisíc nekdy více a dcera kolem 12 tisíc a to z brigády.
nevím jestli jí to mám povolit nebo ne.
co by jste dělali na mém místě vy?
se školou končit nechce říkala že v 18 si udělá IVP že už o tom mluvila s ředitelem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6423
12.11.19 21:05

Já se v tom samém věku stěhovala k příteli také, ale školu jsem normálně dokončila denním studiem. Taky nezapomeň, že v tom případě má nárok i na podporu že strany rodičů, když bude dál studovat. Ještě není plnoletá, takže když se něco stane, je to tvá zodpovědnost, toho si jseš vědoma? Záleží na důvěře z vaší strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9142
12.11.19 21:08
@Anonymní píše:
Zdravím mé dceři je 17 let a chce se odstěhovat s přítelem. jsou spolu dva roky jejímu příteli je 20let ten si vyděla měsíčně kolem 23tisíc nekdy více a dcera kolem 12 tisíc a to z brigády.
nevím jestli jí to mám povolit nebo ne.
co by jste dělali na mém místě vy?
se školou končit nechce říkala že v 18 si udělá IVP že už o tom mluvila s ředitelem.

Já bych se to snažila dceři rozmluvit, minimálně bych apelovala na to, aby v normálním režimu dodělala školu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3002
12.11.19 21:11

Ja bydlím sama od šestnácti a bylo to brzo. Těžko soudit u vás…co ji vede k tomu, že chce tak brzo vypadnout z domu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
12.11.19 21:17

No, nadšená bych nebyla a manžel taky ne. Měla bych strach jak o studium, tak z případného těhotenství…holt víc pokusů, vyšší pravděpodobnost. Sorry jako. :lol: Takže Do osmnácti určitě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 21:20

Kdy jí bude osmnáct?
Hele to musíš vědět ty, jestli je dost rozumná, nebo ne.
Pokud se ti zdá rozumná, tak jí to dovol. Proč by se měla na školu vykašlat? Za pár měsíců bude plnoletá a stejně půjde. a ještě s pocitem, že jí nevěříš, že se o sebe dokáže postarat.
Pokud dělá brigádu, na který si vydělá už takovýhle slušný peníze, tak to asi žádná pubertální blblína nebude.
A bude ti vděčná :srdce: domlouvá se s tebou, vysvětluje, jak chce zařídit život dál, a takový vztah s dcerou je k nezaplacení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9142
12.11.19 21:21
@sediza píše:
Ja bydlím sama od šestnácti a bylo to brzo. Těžko soudit u vás…co ji vede k tomu, že chce tak brzo vypadnout z domu…

Jasně, že je to brzy. Dospělého, odpovědného života si ještě užije až nad hlavu. Jenomže tohle asi člověk v 16, 17 nebude chtít pochopit. Na to si musí až věkem přijít :,(.
A jak píšeš, většinou k tomu bývá i doma nějaký důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 21:23

Otěhotnět, vykašlat se na školu, začít popíjet nebo hulit nebo jiný pitominy může dělat i když bude bydlet u vás… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
yse
821
12.11.19 21:36

Snazila bych se ji dat “volnou ruku” nez ji bude 18. Pondeli az ctvrtek doma, patek az nedele s pritelem (at si to zkusi) podminkou dodelat skolu pri dennim studiu. Kamoska se takhle zblaznila z pocitu, ze si dokaze vydelat na brigadach a zapichla stredni. Hmmm takze ma zakladku a v praci ji absolventi ucnaku apod. karierne preskakuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16382
12.11.19 21:38

A to IVP dostane na co? To se přece nedává jen tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
12.11.19 21:57

Já se ve stejném věku odstěhovala k příteli také. Ale normálně jsem si dodělala školu. Pak 5 let pracovala.
Nyní je to manžel, jsme spolu 15 let a máme 2 děti.
Ono záleží, jak je dcera vyspělá.
Můj manžel je o 11 let starší, takže já se ani nemohla chovat nezodpovědně, nikdo na to nebyl zvědavý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 22:28

Dcera pracuje v nemocnici chce být doktorka tak má docela slušné peníze.
zodpovědná je a nechci si nějak s ní zkazit vztah tím že jí to zakážu za 6 měsíců jí bude 18. Ale to je ten rodičovský cit nebo co že myslíte i na to nejhorší. samozdřejmě by jsem byla ochotná jim pár tisíc přispívat kdyby neměli nebo něco koupit do domácnosti to je jasný je to má dcera.

• Nahlásit
  • Citovat
1257
12.11.19 22:40

Ja sama od 16cti, pritel u me nekdy prespaval, pak se nastehoval a musim rict, ze to bylo nejlepsi rozhodnuti co jsem zatim v zivote udelala :srdce: jestli to neni pres celou cr tak bych ji nechala, pokud chce individual aby mohla vice pracovat, tak ji ho stejne neschvali..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 23:51

@Peggy54
hodně lidí ze školy ma IVP kvůli práci že bydlí sami, ale už jsem jí to rozmluvila to IVP.
je to od nás asi 10KM.

a jak si to zvládala?

• Nahlásit
  • Citovat
1257
13.11.19 00:24
@Anonymní píše:
@Peggy54
hodně lidí ze školy ma IVP kvůli práci že bydlí sami, ale už jsem jí to rozmluvila to IVP.
je to od nás asi 10KM.a jak si to zvládala?

Fakt? U nas byl individual jen tezka nemoc, vrcholovy sport, osetrovani clena rodiny..ale kazda skola asi jinak
No ze zacatku jsem byla uplne mimo nevedela jsem co s prackou, co delat kdyz spadnou pojistky, ale asi behem mesice jsem pochopila ze s 1000 na tyden vazne nemuzu jist kazdy den mcdonald, zacala jsem varit, sice furt kridla na iks zpusobu nebo bramboraky, ale za dva roky sem se fakt vyvarila, ted vysperkuju skoro kazde jidlo, takze to je za mne velke plus, brzo jsem se naucila co je rozmarilost a co fakt nutnost. nevysedavala jsem v hospode kazdy den, to az pak pri vysce kdyz sem zacala vydelavat lepsi penize sem zacala obcas chodit, naucila jsem se zodpovednosti, Takze I skvela brzka pruprava financni gramotnosti, musela jsem uklizet, takze jsem si to rozvrhla do dnu abych mela cisto, na vikendy jsem jezdila s pritelem k nam domu, to pak v 19cti prestalo. Kdyz se podivam na sve zname ze neumi uvarit ve svem veku nic jineho nez cinskou polevku, utraceji za diskoteky, bydli ve spolubydleni, tak sem vdecna ze jsem se tak rozhodla a ze me mamka podporovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama