Děti na sebe já nebo manžel?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 12:29
Děti na sebe já nebo manžel?

Ahoj, Prosím o radu, jak to je.msme dvě děti, já nastupují do nové práce od září, doteď měl na sebe psané děti přítel, je živnostník. Známá mi říkala, že je lepší si děti napsat na sebe, že pak na výplatě budu brát o 3000 kč víc, a vážně jsem si to zadala na netu do kalkulačky a je ti tak. Může mj někdo poradit, jak to je? Není pak výhodnější, když to má přítel na sebe jako živnostník? Děkuji

Reakce:
inob73
Stálice 75 příspěvků 02.07.19 12:40

Pokud budeš mít děti napsaná na sebe, tak budeš každý měsíc uplatňovat slevu na dani. Na první dítě to je 1267 Kč a na druhé 1617 Kč. V součtu to dělá 2884 Kč a to je těch skoro 3000 Kč o kterých mluvila tvá známá. Tato částka by byla úplně stejná i pro tvého přítele. Je úplně jedno že je živnostník, to nemá na to vliv. Akorát pokud by jsi byla větší část měsíce nemocná, nebo měla ošetřování tak to dostaneš formou bonusu.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 02.07.19 12:44

Je to uplne jedno. Porad to bude pro vasi rodinu +2884 do plusu. Bud na vasi strane nebo na strane manzela.

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 02.07.19 12:47

Holky kdyz dani pausalem, tak uplatnit slevu nemuze ne?

histep
Kelišová 5187 příspěvků 02.07.19 12:52
@Šarlota4 píše:
Holky kdyz dani pausalem, tak uplatnit slevu nemuze ne?

Uz zase muze.

kačka39
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 02.07.19 12:59

Tak jemu jde možná o to, že když má děti na sebe, tak zaplatí o dost nižší daň, ale když jsou každý měsíc ve výplatě, tak se to rozpustí a utratí a on pak na ty daně musí našetřit.

Šáruší
Závislačka 4511 příspěvků 02.07.19 13:03
@kačka39 píše:
Tak jemu jde možná o to, že když má děti na sebe, tak zaplatí o dost nižší daň, ale když jsou každý měsíc ve výplatě, tak se to rozpustí a utratí a on pak na ty daně musí našetřit.

ale pro rodinu je to stále stejné, ať je uplatňuje ona nebo on.

histep
Kelišová 5187 příspěvků 02.07.19 13:10
@kačka39 píše:

Tak furt jsou to stejne castky, jde jen o to, kdy ty penize bude mit rodina a kdy stat. Pokud se nebudou uplatnovat deti mesicne u zamestnance, tak ty penize nebude mit mesicne rodina, ale stat. Takze uplatneni u OSVC je vlastne takove docasne dotovani statu z penez rodiny.

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 02.07.19 13:22
@histep píše:
Uz zase muze.

Diky :kytka: l

kačka39
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 02.07.19 20:05

@Šáruší @histep to já vím, že jde pořád o ty jedny peníze. Já to myslela tak, že každý měsíc ve výplatě se utratí, ani neví jak. Pak přijde placení daní manžela, třeba 30 tisíc. A kdyby uplatňoval on, neplatí nic. Ale jestli to ona měla ve výplatě, tak musí sáhnout na úspory. Tak mi to vysvětlovala i kolegyně, její manžel OSVČ. Když si je nemohli dávat ti, co danili paušálem, tak si to nechala ona udělat v ročním zúčtování, aby mu ty peníze pak dala a on je zase poslal zpátky státu. :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama