Do kdy se vyplácejí daně?

KKattkka
25.3.10 08:04

Do kdy se vyplácejí daně???

Holky prosím o radu, čekám na vrácení daně jak na smilování, pokazila se mi pračka a tak bych z daní ráda koupila novou, nechce se mi ji brát na splátky a přeplatit. Bohužel nejsem v situaci, kdy bych měla nějakou rezervu a mohla si ji koupit jen tak. Prádlo se doma kupí, tak jsem se chtěla zeptat, zda nevíte do kdy by se ty přeplatky měly vracet?? přiznání jsem podávala 8.3. Moc děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1810
25.3.10 08:08

Ahoj KKattkka, asi tě moc nepotěším, ale F.Ú. na to má ze zákona 30 dní a ty se počítají od 31.3., takže daň by jsi měla dostat někdy koncem dubna. My jsme ji nejdřív dostali kolem 20., ale dřív rozhodně ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KKattkka
25.3.10 08:18

Tý jo, tak to je fakt síla. No jo, tak holt ještě poperu v ruce.Nebo to asi odvezu k mamce. :-(
loni jsme totiž ještě nebyla na MD a normálně jsem to dostala 8. ve výplatě.

• Nahlásit
  • Citovat
15025
25.3.10 08:20

Zdravím,m
moc nepotěším, zrovna včera jsem četla na netu zprávy, ve kterých psali - to co Markuš.
Ti, co podali přiznání letos dříve - mají prostě smůlu a daně jim můžou být vyplaceny klidně až (nejdříve) od konce dubna do 5.května. M.

http://aktualne.centrum.cz/…clanek.phtml?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
25.3.10 08:31

Moje zkušenost i z let předešlých je, že jsem dostala peníze z vrácených daní až v květnu a to si nejsem jistá, že to stihli vždy do toho prvního týdne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
25.3.10 08:42

V dubnove nebo nebo kvetnove vyplate.Jak kdy.Asi jsme te nepotesili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
25.3.10 08:48

no vzhledem k tomu, ze manza delal priznani pres zamestnavatele, tak mu to budou posilat ted v dubnove vyplate…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13095
25.3.10 08:56

Mě to přes zaměstnavatele přišlo už v únorové výplatě, ale přes finančák to chodí až v tom květnu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
25.3.10 09:21

Finanční úřad má na vrácení daní ze zákona lhůtu těch 30 dnů. A počítá se to od toho 31.3. do kdy musí být DP podáno.
Pokud roční vyúčtování daně zpracovává zaměstnavatel tak platí stejné pravidlo. Pokud má mzdová účetní podklady od všechn zaměstannců včas, může udělat roční vyúčtování daně už v lednové výplatě (vyplaceno bude v 2/2010) ale nejpozději to roční zúčtování musí udělat v březnové výplatě, tak že v dubnu 2010 nejpozději dostane zaměstnanec peníze ve své výplatě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KKattkka
25.3.10 10:53

Holky tak moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
6234
25.3.10 21:30

No já nevím, ale sama jsem si daně dávala několikrát a vždycky jsem je tak do 10. dubna měla!!!! Prostě přišlo to vždycky kolem výplaty!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
17.4.10 19:16

máme opravdu na vyplacení peněz ze zákona 30 dnů od posledního dne podání tedy od 31.3.Pokud ten den vyjde na sobotu nebo neděli tak klidně to může být až 2.-3.5.
Jinak oni ty přiznání se zpracovávají postupně, každá z nás má kus abecedy a své poplatníky.A nás to v programu nepustí dřív jak toho prvního dubna,tak i když podáte přiznání třeba v únoru tak my ho můžeme jen zběžně zkontrolovat,ale to počítače a programu zaneseme stejně až v tom dubnu.Každá z nás má jiný systém některá jede podle svých přidělených písmen , jiná podle toho jak to kdo podal.Jednodušší a přehlednější je právě podle těch písmen.Takže tak.Ale peníze určitě dostanete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Michal H
28.4.11 20:29

Nevite někdo,když bylo požadano o vratku daně v lednu tak prý je s tím nějakej problem a musim zase čekat další rok a znovu o vratku za rok 2010 požádat v roce 2012 tak se chci zeptat jestly někdo nevite jak to je.A to jsem si nato zaplatil učetní-to snad měla vědět že se to nesmí podat v lednu né? Prosím poradte.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonynní
3.5.11 19:01

Částečně máte pravdu..přeplatek vznikne po vyměření k 1.4.2011 nejdříve 2.4.2011 a pokud jste podal žádost v lednu, tak od toho data se počítá 60 dní podle daňového řádu(slyšela jsem, že v Praze klidně změní datum podání, nevím, jak na Vašem úřadě, zeptejte se správkyně). V každém případě Vám buď přijde přeplatek nebo rozhodnutí, že během 60 dnů od podání nevznikl žádný přeplatek k vrácení (nebylo v té době vyměřeno, protože nemohlo být). Čekat rok nemusíte, požádejte si znovu, neměl by být problém vrátit, pokud máte vratitelný přeplatek. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Bougee
12.5.11 16:54

vrácení daní

Dobrý den. já jsem podával daňové přiznání přes zaměstnavatele k 15. únoru a do teď mi nic nepřišlo. jak můžu znovu požádat o navrácení daní? mám tam 17 000. ještě počkám do konce května ale pak už se mi to zdá extrémně dlouho i po tom co jsem si tu vše četl kdy to chodí vám. děkuji za odpověď. Tomáš

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama