Existence Boha a teorie o evoluci člověka

Anonymní
12.6.21 12:04

Existence boha a teorie o evoluci člověka

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaký máte názor na víru, reinkarnace či existence boha, a také to jestli jsme skutečně z opic či jestli bůh nás a vesmír se vším živím stvořil místo velkého třesku atd:
Zde jsem dohledala a okopírovala důkazy o existenci boha z článků na internetu:

Skutečnost, že by se zformoval vesmír s tak precizními a dokonale vyladěnými fyzikálními konstantami a matematickými vztahy, jenom tak od sebe, je nepředstavitelná.

Skutečnost, že je naše planeta umístěna ve „šťastném“ obyvatelném galaktickém pásu, je sama o sobě velmi nepravděpodobná.

Skutečnost, že je naše planeta umístěna v rámci tohoto pásu právě tam, kde je nejlepší možnost pro vědecké pozorování vesmíru, je pozoruhodná.

Skutečnost, že v rámci této polohy existují desítky dalších nutných (přesně vyladěných) podmínek pro existenci života, je extrémně nepravděpodobná.

Skutečnost, že v rámci těchto podmínek nastaly zároveň další podmínky (např. ono úplné zatmění slunce), které pomohly posunout vědu dále, je sama o sobě úžasná.

A teprve nyní se dostáváme k otázce samotného vzniku života. Už jenom skutečnost, že by mohlo existovat vedle sebe takové množství doslova zázraků (z hlediska pravděpodobnosti), je prostě nepředstavitelná. A nyní před námi stojí další zázrak - vznik života a informace z ničeho. Ukázali jsme si, že vědecká obec žasne a nemá tušení, jak vůbec mohl život vzniknout. Mnozí ateističtí vědci považují pravděpodobnost vzniku života za tak nesmírně mizivou, že si nedovedou představit, že k tomu vůbec mohlo dojít…, přesto věří, že k tomu nějak došlo.
K tomuto všemu dodejme, že vznik lidského vědomí a mnohých jiných fenoménů je také sám o sobě nevysvětlitelný a pravděpodobností snad nevyčíslitelný.
A aby toho nebylo málo - podobných příkladů bychom nalezli více.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2235
12.6.21 12:24

Jo a ja slysela teorii ze kosti dinosauru buh zakopal aby proveril, jestli v nej lidi skutecne veri, nebo veri v evoluci :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6183
12.6.21 12:24

Ja myslim, ze to nahoda nebude a cosi nas stvorilo. I Zemi i lidstvo, neco, nekdo musel pozdeji do vyvoje zasahnout, je prilis velky rozdil mezi opicemi a lidmi. Ale kdo, co to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
713
12.6.21 12:34

Myslím, že víme prd. Kdoví, co je třebas jen kousek za „vesmírným rohem“. Myslíme si, jak jsme ojedinělá planeta a přitom možná jsme jen tuctovka, jedna z mnoha. Třeba se nám jednou poštěstí a dozvíme se víc. A možná toho budeme i litovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2578
12.6.21 12:42

Evoluce..Buh.., to jiste..stvorili nas ufoni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
12.6.21 12:44

Neviem o tom, ze by nejaky vedec tvrdil, ze sme z opic :think:
Inak by sa celkom hodil zdroj tych citatov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3664
12.6.21 12:48

Já pragmaticky věřím v evoluci, důkazy mi přijdou presvedcivejsi, než ty „důkazy“, které předkládáš, zakladatelko. Nicméně taky věřím v existenci vyšší moci, osudu, Boha.. pojmenovat to neumím. Moje představivost končí někde za Neptunem, nejsem schopna vůbec pojmout třeba fakt, že se vesmír neustále rozpíná, takže tam možná začíná ta vyšší moc :-) Doby, kdy jsem nad tím přemýšlela, jsou dávno pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30663
12.6.21 12:48
@sandrusa píše:
Neviem o tom, ze by nejaky vedec tvrdil, ze sme z opic :think:
Inak by sa celkom hodil zdroj tych citatov.

Neznas Darwina?
Darwin svou revoluční teorií svrhl člověka z trůnu výjimečnosti a prohlásil o něm, že není korunou tvorstva a výsledkem božího plánu. Je produktem řetězce náhod, jejichž výsledkem je, že se stal tím, čím je. Jenže teorie, že člověk pochází z opice, rozzuřila církve i veřejnost. Jestliže něco takového tvrdí, musí to být pomocník ďábla!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6183
12.6.21 12:49
@Melodie91 píše:
Evoluce..Buh.., to jiste..stvorili nas ufoni

Dost dobre mozny.Ale jak vznikli ufoni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
12.6.21 12:50

@vokishka darwina poznam, ale co mi je zname, nikdy netvrdil, ze ludia su z opic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30663
12.6.21 12:51
@sandrusa píše:
@vokishka darwina poznam, ale co mi je zname, nikdy netvrdil, ze ludia su z opic.

A z ceho podle nej tedy jsou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.6.21 12:55

@vokishka nejspis jde o slovickareni-lide se nevyvinuli z opic ale z primatu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
12.6.21 12:55

@vokishka google je toho plny, citaj. On tvrdil, ze mame spolocnych predkov. Nie, ze sme z opic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30663
12.6.21 12:57
@sandrusa píše:
@vokishka google je toho plny, citaj. On tvrdil, ze mame spolocnych predkov. Nie, ze sme z opic.

Pokud mam s nekym společného predka, mam jeho geny. Takze jsem z nej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
12.6.21 12:57

Něco jako bůh

Dost možná bude
Ale nevím, proč by měl být podobný člověku, proč by utne musel být jenom jeden, nebo musel být hodny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat