Nerada si povidam s lidmi

Anonymní
11.6.21 13:27

Nerada si povidam s lidmi

Ahoj, taky s tim mate nektera problem? Lide me jakoby vysavaj, zaroven nechci byt sama.Neni to o tom, ze bych lidi nemela rada.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.6.21 13:32

Jak kdy a jak s kym, ale problem s tim nemam. Pokud ti to vadi a povazujes to za problem, tak je uz to spatne. Pokud to tak zkratka mas, a beres to jako svuj povahovy rys, tak to prece problem neni, zkratka jsi asi introvert.

• Citovat
  • Nahlásit
1378
11.6.21 13:36

Záleží jak s kým. Hovory s blbcema, ignorantama a prudičema (a že jich po světě běhá) vysávaj každýho. Až najdeš někoho, kdo bude tvý duši milý, nebudou tě hovory s ním vyčerpávat a štvát. Pro začátek nepracuj ve službáh

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
11.6.21 13:41

Mně vysávají permanentně negativní lidi a pak přehnaně slunickovi. Ti negativní víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3873
11.6.21 13:41

Do jisté míry to mám podobně, jsem introvert. V životě mi stačí se intenzívněji stýkat pouze s pár blízkými lidmi, které bych spočítala na prstech. Hovory o ničem (small talk) zvládnu, ale jen na chvilku. Pracovat s lidmi (např. v už zmíněných službách) bych dlouhodobě nezvládla, vysálo by mě to úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
11.6.21 13:49

Taky si nerada povídám. Mám pár lidí, se kterýma mi je fajn a tam nemám problém pokecat, ale na potkání se nevybavuju. Je to moje povaha, jsem taková odjakživa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
11.6.21 13:55

Já si ráda povídám o zajímavých tématech (nebo i o blbinách, když je dobrá konverzace), ale z duše nesnáším zdvořilostní hovory o ničem. Takže jen tak na ulici si se mnou nikdo nepokecá, prostě neumím jen tak vymýšlet, co dalšího nadhodit, když se vlastně nebavíme o ničem konkrétním.

Tady záleží na tom, jestli si chceš povídat, ale nevíš, jak na to, nebo ti konverzace prostě nechybí. Kdybys to chtěla řešit, tak to jde trénovat. Pomoct může i psychoterapeut. Jestli ti ale vyhovuje mlčet, tak v pohodě. Ne všichni lidi musí být užvanění. Někdo je vypravěč, jiný posluchač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
11.6.21 13:57

Jsem introvert, baví mě povídání s lidmi, kteří mi sedí (nebo jsou pro mě zajímaví, inspirativní, hraví s dětskou duší, baví mě prostě), zvládám i povídání „o ničem“ s kolegyněmi v kanclu, maminkami venku, známými a nevadí mi to. Nevadí mi ani děti. Neumim small talk (např. v kuchyňce v práci se vzdáleným kolegy).
A přiznávám, že pokud mě ten člověk nezajímá, tak z hovoru utíkám, vyhýbám se nutnosti mluvit, popř. jsem velmi stručná a necítím se dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LvE
330
11.6.21 14:29
@Anonymní píše:
Ahoj, taky s tim mate nektera problem? Lide me jakoby vysavaj, zaroven nechci byt sama.Neni to o tom, ze bych lidi nemela rada.

někdo to tak má.
já pracuju ve zmíněných službách a ráda si povídám…ale někdy je toho na mě moc a utíkám do klidu.to, když mluvím s vysavačem a upírama… :mrgreen: :,( :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7401
11.6.21 14:35
@Anonymní píše:
Ahoj, taky s tim mate nektera problem? Lide me jakoby vysavaj, zaroven nechci byt sama.Neni to o tom, ze bych lidi nemela rada.

Ahoj,
každý jsme nějaký a na tom, jak to máš není nic divného, pokud to nemá podobu až sociální fobie.
Bylo by fajn uvědomit si, proč tomu tak ve tvém případě je. Jestli se to týká všech lidí, nebo jen tobě nepříjemných, jestli v práci, soukromí nebo cizích lidí atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
11.6.21 14:44

Jsem takový poloviční introvert, jsem ráda sama, ale zároveň i ve společnosti lidí. Ale velmi často tématy nezapadám, nezajímají mne, nemám k tomu co říct, tak jen přikyvuji, usmívám se a přemýšlím nad nesmrtelností chrousta :lol:. Mám pár přátel, se kterými si mám vždy co říct, s těmi komunikuji velmi ráda. Mezi úplně cizími lidmi se také necítím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16930
11.6.21 14:45

Jmenuje se to introverze, je to běžný povahový rys.

Nezaměňovat s úzkostí, tak na introverzi není nutně vázaná a dá se s ní něco dělat. Není zas až tam neběžné být introvert a být s tím v pohodě.

více třeba zde

https://www.kosmas.cz/…77698/ticho/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
11.6.21 15:14

Vysávaj dost často lidi, kterým nedáš hranici. Tak třeba lidi, kteří by pořád mluvili jen o sobě - jenže ty jim neumíš dát zarážku a mluvit taky víc o sobě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15055
11.6.21 21:43

Taky jsem introvert a po 4 dnech v práci přijdu domu úplně vyšťavená… :lol: Zároveň si ale myslím, že mi prospívá pracovat s lidmi, že mě to nutí vylézt z té ulity, nepřemýšlet tolik o všem, řešit různé problémy…a pak si nabíjím baterky holt doma…většinou po nocích, když usnou děti :lol: Jinak jsou určitě lidi, se kterými si povídám ráda, nejbližší rodina a přátelé…s většinou lidí ale hovor nenavazuji, určitě ne sama od sebe, tu potřebu nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2426
11.6.21 22:08

Pokud tě to nějak neomezuje, tak na tom nic špatného není. Já celý den v práci něco řeším, odpovídám na maily, komunikuju, pak jdu přes zalidněné město, domů přijdu už vyšťavená a chci klid, muž mi začne brebentit, jak se měl, co dělal, a jak jsem se měla já, co jsem měla na oběd, co on měl na oběd, co bude mít on zítra na oběd, já ho ani nevnímám a vypínám přijímač, holt už mám za celý den vyčerpanou kapacitu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat