Kdy miminka začínají sedět?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4704
28.4.10 07:38

hačání

Ahojte mamušky,chtela jsem se zeptat kdy Vám začalo dítko hačat,nebo kdy jste je dávali sedět jako opřít je a obložit plyšáky nebo něčím?Děkuji moc za rady :dance: já to tu prostě nikde nenašla a všude se piše něco jineho a nerada bych nejak male ublizila predcasnym sedenim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24705
28.4.10 07:52

Sama začala sedět v deseti měsících. Neposazovat a neobkládat ničím! Musí na to přijít sama. Ideálně z polohy na čtyřech si sednout na bok a postupně to dorovnávat…
Přidávám fotku, podařilo se mi zachytit ten „správný“ - šikmý sed…
Všude slyším, jak děti v půlroce sedí, to je blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
teresa20
28.4.10 08:02

Jak píše Pipet, rozhodně neposazovat. Nechat dítě, at se vyvíjí pěkně samo a nepomáhat. Malý se z lehu nejprve otočil na bříško, pak začal pérovat kolínky, lézt a teprve potom se sám posadil. Bylo to někdy po osmém ukončeném měsíci. V šestém měsíci je opravdu brzo, nicméně starší generace to má tak zažité, že děti v šesti měsících sedí :twisted:

• Citovat
  • Nahlásit
4282
28.4.10 08:33

Krásný den všem,já mám dvojčata,předčasně narozený,takže ty měsíce beru s rezervou,ale na rehabilitaci mi bylo řečeno,jak tu zaznělo neposazovat a nepodpírat dokud se dítě samo neposadí.U nás to bylo v 10 a 11.měsíci,ale když odečtu 2,tak je to kolem 8 -9.měsíce a rozhodně mu nic neuteče.Potom na neurologii ,poukazuje mudr.jak sedí dítě s kulatýma zádíčkama.Držím palečky,na všechno je čas,a ten správný přijde sám. :-) :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.10 08:35

to znamena, ze kdyz si dite z boku sedne do toho sikmeho sedu, muzu ho dat treba i do zvyseneho sedu v kocarku?ne lezet ani ne sedet?
a ten sikmy sed se bere uz jako sezeni?me to mimco zacalo delat pred 7. mesicem…

• Citovat
  • Nahlásit
902
28.4.10 08:48

No, rozhodně neposazovat, neupravovat nějaké pokusy do sedu. Naše malá taky začala si sedat přes bok, když začala lézt. To bylo v neelých sedmi měsících. Do sporťáku na polosed šla ale až v osmi měsících, kdy už seděla hezky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
28.4.10 09:02

My máme 8m a takz ještě nesedíme, zvládáme sedět v kleku. V kočárku jezdíme už v polosedu, rehabilitační nám to povolila a malej by tam nevydržel ležet. Ale jinak ve volném prostoru ho neposazujeme :-) snad už na to brzy přijde, ale neuroložka nám říkala, že některý akční děti se do sezení nehrnou. Zajímavější je pro ně lezení a chození, viz prý ten náš :mrgreen: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
28.4.10 09:08

Pěkné ráno,
a co říkate na sedačky a lehačky? Tam také není dítě v rovině. A jak přikrmujete, když dítě už v půl roce dostáva jídlo žličkou a u toho by nemělo ležet? Není to tak že občasná vyvýšená poloha u dítěte je akceptovatelná, pokud je podpora zad zajištěná a není tedý celá váha na zádech a kyčlích?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3963
28.4.10 09:09
MikaSipa píše:
neuroložka nám říkala, že některý akční děti se do sezení nehrnou. Zajímavější je pro ně lezení a chození, viz prý ten náš :mrgreen: .

Tak to je přesně u nás.. Chození teda né, ale leze jak drak a když už si omylem sedne, ihned zase šup na kolínka a je v trapu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4704
28.4.10 09:12
Dajina píše:
Pěkné ráno,
a co říkate na sedačky a lehačky? Tam také není dítě v rovině. A jak přikrmujete, když dítě už v půl roce dostáva jídlo žličkou a u toho by nemělo ležet? Není to tak že občasná vyvýšená poloha u dítěte je akceptovatelná, pokud je podpora zad zajištěná a není tedý celá váha na zádech a kyčlích?

no právě malé lozí ale jak davame jidlo v leze tak se toci hned na brucho tak mame sedacku a v krmime,tak snad ji to za tech 15 az 20min krmeni neublíži :( i houpacka co je doma k´je pololeh a ona si jakoby seda tak ja nevim co je dobre a co spatne :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
28.4.10 09:30

Myslím že toto řeší spousta maminek a tajně děti posazují. Za prvé jinak se jim nedá dát jídlo a za druhé děti jsou v sedmém měsíci už natolik vnímavé že chtějí z kočárku vidět. Já to řešila s první dcerou tak, že jsem ji krmila v šíkmé poloze v lehačce, v kočárku jsem ji dávala na první stupeň našikmení, to znamená že má jen mírně vyvýšenou hlavu, aby viděla a v sedačce v autě je to jasné. No, ničím jsme ji nepodkládali, ze sedu si hrála opravdu až když si sedla sama. Ale bežně jsem ji dávala do lehačky když už se nechtěla válet po zemi. Zatím má zádička v pořádku je ji 7 let. S druhou dcerou (5 měs.) se to chystám dělat obdobně. Ale pokud má někdo bližší informace o tom, jak v lehačce zatěžujeme páteř a co hrozí v šikmém sedu v kočárku, ráda si to přečtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
28.4.10 09:40
nymphy píše:
Dajina píše:
Pěkné ráno,
no právě malé lozí ale jak davame jidlo v leze tak se toci hned na brucho tak mame sedacku a v krmime,tak snad ji to za tech 15 az 20min krmeni neublíži :( i houpacka co je doma k´je pololeh a ona si jakoby seda tak ja nevim co je dobre a co spatne :think: :think:

Na tohle jsem se ptala neuroložky i rehabilitační, že sedí když jí, občas nám na klíně a pod. říkaly, že když v sedátku nesedí půl dne v kuse, tak se nic neděje. Jde o to neposazovat je ve volném prostoru :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7662
28.4.10 09:45
Dajina píše:
Pěkné ráno,

Naše rehabilitační říkala, že posazovat třeba k jídlu lze od prvních samostatných pokusů o sezení, ale tak, aby dítě bylo opřené po celé délce zad od kostrče až po lopatky (tj. třeba i na klíně, ale držet opřené).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29814
28.4.10 09:53

Tak ja moc nechapu, proc by se dite nedalo jinak nakrmit :think: Ja krmila vzdycky bud v autosedacce, nebo v lehatku a slo to. Ted mame polohovaci zidlicku. Dite nemusi uplne sedet, staci pololeh jako v tom vajicku.
No ja mam hodne akcni dite, stoji a tapka u nabytku a chvili se nezastavi, ale furt nesedi…takze jsi mne Miko potesila :D On se tim fakt nezdrzuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24705
28.4.10 10:05

No na krmení ta chvíle v poloze jako v autosedačce nevadí…
Ad sezení v kočárku - do 9 měsíců byla v korbě, pak ve sporťáku naležato a až potom jsem ji nechávala i sedět. Jako jasně, že když se dítko poprvé samo a ještě šikmo posadí, tak to neznamená, že ho hned posadím do kočáru a půjdu s tím tak na celodenní výlet… Prostě tak rozumně pomalu přidávat. Taky když jsem ji měla na klíně, tak se zvládla přitáhnout břichem do sedu, tak jsem ji chvíli nechala, ale pak jsem ji zas opřela o mě.

Opravdu jsem ji „tajně“ neposazovala, nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat